Nieuw VVV logiesinformatiesysteem maakt duidelijk, dat campingbezoek in pinksterweekeinde tegen viel Lagere school ,,De Schoener drieduizend gulden rijker ÊËÊÈL Vele aanrijdingen op Schouwen-Duiveland met Pinksterweekeinde Wandelend jongetje aangereden in Zierikzee Zanguitvoering drie koren in Haamstede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsda* 12 juni 1984 Nr. 23538 3 Proef in tien kantoren, waaronder Burgh-Haamstede en Renesse Echt druk werd het nauwelijks voor stelling tot de verwachtingen bleef het de logiesakkomimodatie krijgen. Dè op een bandje ingesproken tekst zal echter globaler zijn dan de via de beelschermen beschikbare informa tie. Het is vooral bedoeld voor men sen, die naar Zeeland willen afreizen en een overzicht van de logiesakkom- modatie willen hebben en voor ge bruik na sluitingstijd van de VVV- kantoren. Het daarvoor opengestel de nummer 01180-34200 is dag en nacht bereikbaar. De beeldschermen, die vanaf 7 juni in tien WV-kantoren, waaronder Burgh-Haamstede en Renesse in ge bruik waren, maakten duidelijk, dat het vrijdag nauwelijks drukker was dan op normale vrijdagen elders in het voorseizoen.Ook zaterdag hield de stroom al erg vroeg op. We konden de toeloop hier op kantoor vrij ge makkelijk verwerken. Slechts inci denteel stond het echt vol en dan was het veelal nog voor het wisselen van de beide VVV-informatrices. In tegen- maar wat aankabbelen met de toeloop. geld, een servicedienst, die niet in het pakket van de WV zit. Voor de bijdehante ondernemer zit daar mis schien nog een gat in de markt, want de banken zijn de weekeinden alle maal gesloten. Vooral de Duitse toe risten komen hier met tientallen om Duitse marken trachten om te wisse len in Hollandse guldens, maar wij kunnen slechts met mondjesmaat aan de vraag voldoen". Opmerkelijk was in het voorbije weekeinde wel, dat de kamers met ontbijt wel alle maal nagenoeg volgeboekt waren en ook de huisjes vrijwel tot de laatste plaats weg waren. ,,Je kunt gerust als konklusie trek ken, dat het gewoon veel te koud was. Veel tentenbewoners annuleer den of bleven gewoon weg. Halver wege de zaterdag waren er nog cam pings met honderd vrije plaatsen. Tijdens de pinksterdagen van het vo rig jaar zat alles bom- en bomvol". ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duiveland zijn met het Pinksterweekeinde een groot aantal auto's betrokken geraakt bij aanrijdingen. De eerste aanrijding deed zich vrijdagmiddag op de Dorpsweg in Bruinisse voor. J. v. L. uit Mid- delharnis reed op de Dorpsweg en wilde een linksliggende inrit inrijden. I. C. D. uit Wissenkerke reed met zijn auto achter op V. L. Beide voertuigen raak ten beschadigd. Zaterdag om 13.30 uur raakten een VW-bus en een auto betrokken bij een ongeluk te Burghsluis. De VW- bus, bestuurd door V. uit Zaandam reed over de Westbout weg en wilde linksaf slaan. S. uit Grootenbroek was de bus aan het passeren. S. trachtte daarop de afslaande bus te ontwijken en kwam daardoor tegen enkele bomen en struiken terecht. De bus raakte niet beschadigd, maar de auto van S. liep zowel aan de voorzij de als aan de achterzijde schade op. In Renesse reed A. v. B. uit Rotter dam met zijn wagen zaterdagavond om 21.15 uur tegen een geparkeerd staande wagen op. T. uit Cuburg (w.Dl.) had zijn auto geparkeerd aan de Capelweg. Beide auto's raakten beschadigd. Op de Weg van de Buitenlandse Pers te Ouwerkerk kwam een auto en een bromfietser met elkaar in bot sing. Automobilist A. K. uit België reed zachtjes in de richting van Ou werkerk. De bromfietser A. C. K. uit Sirjansland reed tegen de auto van K. op. De bromfietser raakte hierbij licht gewond. De bromfiets en de au to liep schade op. Gewonde Een foutieve manoeuvre van mo torrijder M. H. K. uit Haamstede was er de oorzaak van dat de auto, bestuurd door L. G. J. S. uit Dor drecht maandagmiddag beschadigd raakte. K. kwam van de Jan van Re- nesseweg te renesse en reed de Brem- weg in. Volgens getuige zou K. met te hoge snelheid en tevens aan de lin kerzijde van de weg hebben gereden. De auto, die op de Bremweg reed en de Jan van Renesseweg op wilde raakte aan de voorzijde beschadigd. De motor liep ernstige schade op. K. raakte gewond, hij brak zijn been en werd per ambulance naar het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. Vanochtend vroeg (dinsdag) vond de laatste aanrijding plaats. Auto mobilist H. K. uit Zierikzee reed over de Deltastraat in de richting van Nemag. Uit de havenweg kwam: om 07.05 uur een bestelauto van Schults Schilders, bestuurd door J. M. uit Nieuwerkerk. Beide voertui gen raakten beschadigd. ZIERIKZEE - Het elfjarige jonget je S. K. uit Arnhem liep maandag door de Noordhavenpoort te Zierik zee en werd aangereden door R. M. O. uit Zierikzee, die op zijn bromfiets- reed. O. kwam vanaf de Scheepstim- merdijk de poort ingereden en zou te veel aan de linkerzijde hebben gere den. Na de aanrijding reed O. door, maar een Duitse geteuige op een mo tor ging achter O. aan. De Duitser kon de bromfietser op het Haven plein aanhouden. Het jongetje werd aan zijn lichte verwondingen behan deld door huisarts Visser. SOESTDIJK AMERSFOORT - Prinses Juliana en prins Bernhard ontvangen dinsdag de „Poorterij van Amersfoort" in de tuin van paleis Soestdijk. Daar ligt sedert 1937 een 350 kilo zware kei die aan de poorters wordt overgedragen. De kei verhuist vervolgens officieel naar de gemeen te Amersfoort. GELEEN - Ruim 20.000 mensen wa ren maandag, tweede Pinksterdag, op het vijftiende Pinkpop-festival in Geleen. Een wat teleurstellende op komst vergeleken met vorig jaar toen er zo'n 40.000 bezoekers waren volgens de gegevens van de organisa tie. BURGH-HAAMSTEDE - Het In terkerkelijk Kerkkoor uit Haamste de geeft vrijdag 15 juni in de Ned. Herv. kerk te Haamstede een zan guitvoering. Hieraan verlenen mede werking het Voornes Mannenkoor onder leiding van Willem Chr. Mey- boom, het kinderkoor Hatikwa on der leiding van M. van Sluijs-Gerrit- sen en Cees Groenleer, orgel en Erica Berrevoets.s dwarsfluit. De uitvoering begint met samen zang. Na het openingswoord door de voorzitter treedt het Voomes Man nenkoor op, gevolgd door het kerk koor Haamstede onder leiding van Mientje Bliek. Na de pauze volgen optredens van de drie koren. De zan guitvoering begint om 19.30 uur. Uitgever. B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chefredaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) 38,70; per jaar 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W. RENESSE - Tijdens het komende vakantieseizoen heeft een aantal VVV-kantoren in Zeeland de beschik king over een nieuwe vorm van dienstverlening aan de toerist. Van donderdag 28 juni tot en met zaterdag 25 au gustus zal bij wijze van proef met op een computer aan gesloten beeldschermen aan de toerist informatie kun nen worden gegeven over de beschikbare logiesruimte op kampeerterreinen en in hotels en pensions. Van onge veer vierhonderd bedrijven - met om en nabij 150.000 slaapplaatsen - worden de bezettingsgegevens dagelijks verzameld. Daarnaast worden gegevens verstrekt over het kamperen bij de boer, zomerwoningen en kamers bij partikulieren. Ook overloopterreinen zijn opgenomen in het systeem. Het logiesinformatiesysteem bestrijkt heel Zeeland. De beeldschermen zijn in het kader van de proef geplaatst in tien VVV-kantoren, waarvan twee op Schouwen-Duiveland, in Burgh-Haamstede en bij de streek-VVV Schouwen-Duiveland in Renesse. Verder be schikt de rijkspolitie in Middelburg over een beeld scherm. Deze instantie kan het bijvoorbeeld gebruiken om illegaal kampeerders naar vrije plaatsen te verwij zen. ,,De proef is opgezet om dienstver lening aan de toerist in Zeeland te verbeteren", vertelt Mary Dalebout, WV-informatrice in Renesse. ,,De VVV's kunnen met het systeem ge makkelijk beschikken over logiesge- gevens buiten het eigen werkgebied en kunnen de toeristen er eventueel naar verwijzen, maar ook binnen de eigen regio werkt het vanzelfspre kend ideaal. Een druk op de knop geeft ieder gegeven, wat je op ieder moment van de dag wilt weten". In het pinksterweekeinde werd het nieuwe logiesinformatiesysteem be proefd, omdat de verwachting ge rechtvaardigd was, dat het storm zou kunnen lopen, maar dat bleek uitein delijk tegen te vallen. ,,Het bezoek viel in vergelijking met bijvoorbeeld het vorig jaar flink tegen. Op diverse campings liep het lang niet vol. Van de overloopterreinen hoefde niet of nauwelijks gebruik gemaakt te wor den. Het twijfelachtige weer is er ze ker voor een belangrijk deel debet aan. Er vielen ook heel wat annule ringen te noteren", legt Mary Dale bout uit. Betekenis De proef, waarvoor de Provinciale Staten van Zeeland 45.000,— be schikbaar stelde, is voorbereid door het rekreatie-overleg. Dit overleg ad viseert de provincie over problemen bij het kamperen in piekperioden. In dit overleg is gewezen op de nood zaak van een overzicht van de bezet ting van diverse akkommodaties. Het is niet alleen van grote beteke nis voor de toerist, die men niet uren lang op eigen houtje naar een plaats je kan laten zoeken, maar ook voor de ondernemer, die er belang bij heeft, dat vrijkomende plaatsen snel worden opgevuld en voor de politie. In het rekreatie-overleg hebben ver tegenwoordigers van provinciale diensten, het openbaar ministerie, de regionale milieu-inspektie, Staats bosbeheer, de Vereniging van Zeeuw se Gemeenten, de provinciale VVV, de afdeling Zeeland van de Recron en de Vereniging Kamperen bij de Boer zitting. Het Automatiseringsburo Toerisme heeft de computerprogram matuur voor het projekt ontwikkeld. Ook kan van de computer van het ABT gebruik worden gemaakt. Na de zomer zal het rekreatie-overleg de proef evalueren. De ervaringen zullen een belangrij ke bijdrage kunnen leveren voor een permanente regeling van de informa tievoorziening aan de toerist over de bezetting van de toeristische akkom modaties. Er wordt met de gedachte gespeeld volgend jaar op enkele plaatsen publieke terminals te plaat sen, die door het publiek zelf kunnen worden bediend. Van ieder kampeer terrein, hotel of pension zijn enkele vaste gegevens opgenomen, zoals het adres, telefoonnummer en de klassi- fikatie. Ook staat er vermeld of er huisdie ren zijn toegestaan. Onder de vaste gegevens wordt het aantal nog be schikbare plaatsen of bedden aange geven volgens de laatste opgave. „Om de paar uur - in principe drie keer per dag - geven de ondernemers hun bezetting door aan de plaatselij ke WV. Deze opgaven worden dan in het informatiesysteem ingevoerd, waardoor op ieder beelscherm te zien is hoe de zaken ervoor staan. Het scheelt ons talloze op- en neer telefoontjes tussen toerist en onder nemer om te weten te komen of men nog plaatsen vrij heeft", vertelt de Renesser WV-informatrice. De beide VVV Rene sse-infor matrices bij de nieuwe aanwinst. Het beeldscherm behorend bij het logiesinformatie systeem geeft een duidelijk beeld van de stand van zaken. Links Marjorie Brondgeest en voor het scherm Mary Dale bout. Globaler Bij hotels is onderscheid gemaakt in standaardkamers en kamers met privévoorzieningen, bij kampeerter reinen in plaatsen voor tentér>; kam peerwagens en caravans met óf zon der stroomvoorziening en plaatsen voor alleenreizende jongeren. Voorts worden per plaats'ook gege vens verstrekt over het kamperen bij de boer, zomerwoningen en kamers bij partikulieren. Ten slotte is aange geven of overloopterreinen zijn open gesteld en zo ja welke dat zijn. Naast de beeldschermen op de VVV-kanto ren kan de.toerist via een telefonisch antwoordapparaat informatie over Kleurrijke markt in schoolgebouw BROUWERSHAVEN - Omdat de buitentemperatuur zaterdagochtend nogal aan de lage kant was, besloten de leerkrachten van de Openbare Basisschool „De Schoe ner" te Brouwershaven om de rommelmarkt/braderie binnen te laten plaatsvinden. Inplaats van het school plein werden de leslokalen en de hal van de school ge transformeerd tot een kleurrijke markt, waar voor „elk wat wils" te vinden was. Dat vele bezoekers inderdaad wat van hun gading vonden, bleek uit de opbrengst van het evenement: ruim drieduizend gulden. Een van de leslokalen was omgeto verd tot een soort winkeltje waar al lerlei, door de kinderen zelf gemaak te, spulletjes te koop werden aange boden. Kleibeeldjes, oorbellen, droogbloemstukjes, raamhangers, lavendelzakjes, brooddeegfiguren, wenskaarten, pretletters en stekjes lagen in een bonte verscheidenheid klaar voor de kopers. In een ander schoollokaal konden de enthousi astelingen zich uitleven met verschil lende blaas- en gooispelletjes waar van het ..parapluhangen" een hoog tepunt vormde. Bart de Vos ging op dit onderdeel met de eer strijken doordat hij zich één minuut en 35 se- konden hangende wist te houden aan de rechte, stalen paraplustok. Bij de meisjes was het Angelique van Dienst die het met één minuut en 28 sekonden het langst wist vol te hou den. De knikkerpot bleek 505 knik kers te bevatten, dat juist geraden werd door Jannie de Vlieger. Leesgenot „De boekenstand gaat goed, heel goed" aldus een vrolijke, op de ach tergrondmuziek meedeinende, vrijwilliger-verkoper. Om kwart voor elf had hij al ruim de helft van zijn voorraad gesleten aan toeristen en inwoners van Brouw, die blijk baar een koel, tot lezen nodend Pinksterweekend verwachtten. Ook tussen ,,de rommel", waarbij vooral huisraad en fietsen de boventoon voerden, werd druk geneusd. Bezoe kers die dit alles even rustig van een afstandje wilden bekijken, konden hiervoor terecht op „een terrasje". Hierbij hoefde men niet op een droogje te zitten, want er waren op de braderie onder andere poffertjes, popcorn, ijs en koffie te verkrijgen. Minder druk Hoewel enige van de onderwijzers en vrijwilligers de indruk hadden dat het iets minder druk was dan ver leden kaar, kon „De Schoener" te rugzien op een gezellig, geslaagd eve nement dat voor de school een aardig bedrag in het laatje bracht. De leer krachten en de ouderraad waren dan ook vol lof voor alle vrijwille mede werkers, die door hun inzet deze bra derie rommelmarkt mogelijk maakten. Evenementen- kommisse VVV Burgh-Haamstede organiseert trimloop BURGH-HAAMSTEDE - Aange moedigd door het sukses van vorig jaar gaat de evenementenkommissic van de VVV Burgh-Haamstede in de maanden juli en augustus weer een zestal trimlopen organiseren. Als voorbereiding hiervoor zal er donderdagavond een trimloop wor den gelopen. De start hiervan zal plaats vinden vanaf het VVV kan toor te 19.30 uur waar men zich hier voor ook kan laten inschrijven. De leerlingen van De Schoener boden op de braderie zelfgemaakte werkstukjes aan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3