Politieman licht gewond bij gijzeling Oude Tonge Vaarwel-orders luitenants Piet en Annelies Dijkstra streeknieuws ijemuel OPDWELLE DQUKKEQIJ deurloo mode bleyle Vermiste duiker opgegeven »Anüw^ shirls MCGREGOR )r+sr Burgerlijke Stand Duiveland I 2 Man bedreigt schoonzuster elf uur lang met vuurwapen Advertentie OUDE TONGE - Bij een gijzeling in het Zuidhollandse Oude Tonge (Gem. Oostflakkee), waarbij een 32-jarige man zijn 43-jarige schoonzuster elf uur lang onder be dreiging van een vuurwapen vasthield, is vrijdagavond een politieman in zijn rug geschoten. Nadat de kogel in het ziekenhuis was verwijderd, kon de politieman weer naar huis. De gijzelaar gaf zich rond half drie in de nacht van vrijdag op zaterdag vrijwillig over aan de politie. De vrouw bleef ongedeerd. De gijzeling begon rond kwart over drie vrijdagmiddag. Rond half drie zaterdagochtend gaf de man, de 32- jarige E. Laurens M. uit Nieuwe- Tonge, zich vrijwillig over aan de po litie. Hem zal poging tot doodslag, wederrechtelijke vrijheidsberoving en verboden wapenbezit ten laste worden gelegd. Hij was in het bezit van een karabijn, waarmee hij zo'n 25 a 30 schoten heeft afgevuurd, al dus een woordvoerder van de Rijkspolitie. Tijdens de gijzeling wa ren er zo'n 65 politiemensen op de been. De verdachte was als chauffeur werkzaam bij het transportbedrijf van zijn broer. Vorig jaar raakte hij betrokken bij een verkeersongeval, waardoor hij arbeidsongeschikt werd. Een week geleden ontsloeg zijn broer hem. Hij kon dit niet verwer ken, aldus schetste een woordvoer der van de Rijkspolitie de achter grond van het gebeuren. Vrijdagmiddag begaf hij zich naar het kantoor van zijn broer. Daar ont stond een ruzie, waarbij de verdachte enige schoten loste op zijn broer. De ze maakte dat hij weg kwam, waarna de man zijn schoonzuster gijzelde. Gericht Dooreen buurman gewaarschuwde politiemensen van het korps Rijkspolitie Oude Tonge moesten zich bij aankomst bij het kantoor rol lend en kruipend in veiligheid bren gen, omdat de man gericht op hen schoot. Tot eenzelfde aktie werd la ter een arrestatieteam van de Rijkspolitie gedwongen. Hierbij werd een politieman in de rug ge schoten. De kogel raakte geen vitale onderdelen en na de operatieve in greep in het ziekenhuis in Zierikzee, kon de politieman weer naar huis. Onderhandelingen tussen de ver dachte en de politie, waarbij onder andere een psychiater was betrok ken. leidde er uiteindelijk toe dat de man rond half twee zaterdagochtend te kennen gaf dat hij zich zou overge ven. Het duurde nog bijna een uur voordat hij ongewapend en alleen naar buiten kwam. Tijdens de gijze ling hield de politie een helikopter achter de hand voor het geval de man een poging zou doen te ontvluchten. De verdachte was kort voordat hij tot de gijzeling overging op het poli tiebureau in Oude Tonge geweest, waar hij zich moest melden wegens een vechtpartij die donderdag had plaatsgevonden tussen hem en zijn neef. Zijn broer had naar aanleiding van die vechtpartij aangifte gedaan van mishandeling van zijn zoon. Van Leger des Heils Zierikzee naar Spijkenisse ZIERIKZEE - „We hebben hier een rijke tijd gehad", zeggen Piet en Annelies Dijkstra, het luitenantsechtpaar van het Leger des Heils korps in Zierikzee. Wat hen per soonlijk betreft, had hun verblijf op Schouwen-Duive- land best nog een jaartje langer mogen duren. Ze voelden zich volledig opgenomen in de gemeenschap en zullen al tijd met een zeer goede herinnering aan hun eerste stand plaats blijven terugdenken. Voor Piet en Annelies zit het er echter op. Na zich drie-en-half jaar voor het Leger in Zierikzee te hebben ingezet, ontvingen ze deze week hun vertrekorders voor een nieuwe post: Met ingang van 19 juni vworden zij aangesteld bij het korps Spijkenisse en krijgen ze de supervisie over het korps Rozenburg. Zo gaat dat nou eenmaal bij het Le ger des Heils, daar valt niet aan te tornen. Je kunt als officier dus maar beter niet al te diep je wortels ste ken, want na enkele jaren moet je weer verkassen. Hoewel er enerzijds het nadeel aan kleeft, dat je banden moet verbreken op het moment, dat je de mensen net goed leert kennen, kunnen Piet en Annelies zich wel vinden in de achterliggende doelstel ling van die snelle wisseling. Piet licht toe, dat immers voorko men dient te worden, dat het luite nantsechtpaar een te nadrukkelijk eigen stempel op een korps zou gaan leggen. Ieder mens is verschillend, de een legt hier de aksenten, de ander daar. Ten behoeve van een goed funktioneren van het korps is het dan ook noodzakelijk, dat er om de zoveel jaar een frisse wind waait in de leiding en derhalve weer andere aksenten zullen worden gelegd. Beetje weemoed Het neemt niet weg, dat het gezin Dijkstra ondanks hun enthousiasme hun taak in Spijkenisse te gaan ver vullen, volgende week toch Zierikzee met enige weemoed zal verlaten. Vooral zevenjarige zoon Wilfred was een beetje verdrietig, hij had hier de afgelopen jaren al heel wat vriendjes gekregen en had het dan ook best naar zijn zin. Voor de jongere telg Joël zal de verhuizing wellicht min der ingrijpend zijn. Hij werd in Zie rikzee geboren, maar is jong genoeg óm ook in Spijkenisse snel te aarden. Piet en Annelies spraken over een rijke tijd" in Zierikzee. Ze prijzen zich gelukkig als opvolgers van het Echtpaar Bergsma hier een korps aan Ge treffen, dat duidelijk in de lift zat. Het echtpaar Dijkstra kreeg de kans 4e verdere groei mee te maken en er in samenwerking met anderen hun bijdrage aan te leveren. ,,Het gaat echt niet in de eerste plaats om ons", benadrukt Piet: ,,het gaat vooral om <}e mensen, hier die zich er steeds \veer voor inzetten". De wekelijkse samenkomsten kun- Aen zich verheugen in een zeer trou we, steeds groeiende groep bezoe kers. Vandaar ook dat besloten werd elke veertien dagen ook een middag- dienst te houden. Ten aanzien van pet korpswerk kan verder worden genoemd de aktief zijnde zangbriga de en de groep ..B.V.U." (Bezoek Voor u). die bezoekjes aflegt aan men sen, die eenzaam zijn; die af en toe een boodschap doet. het huis schoon- fiaakt of een bemoedigend schouder- lopje geeft. Vrijwilligers Annelies verwijst naar het feit, dat pet korps in Zierikzee naast de heil soldaten kan rekenen op de steun Van een groot aantal vrijwilligers; fnensen, die zich willen inzetten voor jiet Leger, maar ,,er nog niet direkt loekomen zo'n pakje aan te trekken." ,,Dat is ook een hele stap", zegt fiet: „Sommigen komen er wellicht nooit toe". Hun inzet en medewer king is uiteraard evenzo goed wel kom, hoewel de verttfekkénd luite nant moet erkennen dat hij het na tuurlijk fijn zou vinden als een aan tal eindelijk zou besloten inderdaad heilsoldaat te worden. Tijdens de „periode Dijkstra" kreeg de kledingbeurs van het Leger wat meer gestalte; het betekent bo vendien een welkome aanvulling op de bron van inkomsten, want het korps heeft meestal met een fiks te kort te kampen. Wat betreft het kreëren van een noodopvang was het korps in Zierik zee bij de eersten. Inmiddels is deze voorziening bij meerdere korpsvesti gingen in den lande tot stand geko men, zo ook in Spijkenisse. De behoefte aan een noodopvang was, volgens Piet, uit de praktijk ge boren. Hij benadrukt in dit verband de uitstekende samenwerking tussen de kerken, Sociale Dienst en de maatschappelijke instanties. Het Le ger des Heils bleek een volledig geaksepteerd partner „en", vult An nelies aan; „dat was een hele fijne er varing, want dat is echt niet overal in het land zo". Akute hulpverlening De noodopvang draait nu voor het derde jaar. Vorig jaar werden 53 overnachtingen genoteerd; voor dit jaar blijkt het gemiddelde voorlopig aanzienlijk hoger te liggen. Voorzien wordt in akute hulpverlening voor een of twee nachten. Reeds de vol gende dag vindt doorverwijzing plaats naar het maatschappelijk werk. Noodopvang is dus geen hospi talisering, daar zijn andere voorzie ningen van het Leger elders in het land voor, zoals de thuislozenzorg bijvoorbeeld. Uiteraard gaat het ook niet om een goedkoper akkommoda- tie voor toeristen, die geen geld meer hebben voor een overnachting. Mensen, die in de problemen zitten kunnen persoonlijk bij de luitenant aankloppen, maar meestal komen ze op doorverwijzing van politie, huis arts of sociale dienst bij hem terecht. Min of meer een verlengstuk van de noodopvang vormt het onlangs gestarte huiskamerprojekt. Hier biedt het Leger van 's ochtends negen tot 's avonds negen een knusse op vang voor mensen, die er even uit willen. Ook mensen, die niet voor een pastoraal woord komen, maar voor het leggen van een kaartje of om even te biljarten, zijn bijzonder wel kom in de huiskamer in de Post- straat. Buurt en klubhuis Hoewel het buurt- en klubhuis- wcrk voornamelijk valt onder de di- rekte leiding van Rudi Prager heeft Piet als overkoepelend luitenant er de afgelopen drie-en-half jaar uiter aard wel mee te maken gehad. Voor al het behoud van de peuterspeel zaalvoorziening vereiste in die tijd de aandacht. Bij het korps in Spijkenisse bestaat het buurt- en klubhuiswerk niet in die vorm als in Zierikzee. An nelies laat weten, dat er wel jeugd- aktiviteiten worden ontwikkeld, maar met duidelijk een grotere evan gelische inslag. „Daar heeft iedere wijk zelf al een eigen buurthuis", al dus Annelies. Piet Dijkstra was destijds in Amsterdam de oprichter van het in middels zeer suksesvolle interkerke lijk koor „Share", dat - onder leiding van Piets broer - ook al enkele malen in Zierikzee heeft opgetreden. Die optredens van „Share" maak ten het enthousiasme los ook hier een interkerkelijk koor voor jongeren (of iets o'u'dere jongeren) op poten te zet ten. Piet nam hetvportouw in okto ber vorig jaar en ïhïrii'd'déls tëtt „Adonai" een kleine veertig koorle den. Elke dinsdagavond wordt gere peteerd en diverse malen werd tij dens bijzondere diensten reeds naar buiten getreden. Dat zal ook weer ge beuren op zondag 17 juni in de af- scheidsdienst van het echtpaar Dijkstra. Piet betreurt het een beet je, dat tot nu toe voor hem geen op volger als muzikale leider van dit koor is gevonden. Wellicht lukt dat het bestuur nog voor zijn vertrek over anderhalve week. Jubileum Een hoogtepunt tijdens het verblijf van het luitenantsechtpaar in Zierik zee was uiteraard ook de viering van het vijftigjarig jubileum van het korps. „Een geweldig feest" memo reren Piet en Annelies. Ze weten nu nog niet wie hun werk hier zullen gaan voortzetten. „Het is een post, die inwerking behoeft", vinden ze beiden. Zelf draaiden ze destijds ook enige maanden mee met voorganger Bergsma. Thans is wel bekend, dat er een echtpaar van de kweekschool naar Zierikzee zullen komen. Hun eerste standplaats dus ook. Wellicht wordt in dit verband rekening gehouden met mensen, die al eens stage liepen bij dit korps. Piet zegt erop voorbereid te zijn straks in Spijkenisse met geheel an dere problemen te worden gekon- fronteerd dan hier het geval was. De onderlinge band tussen de bevolking hier heeft hij altijd als sterk ervaren. Traditie en sociale kontrole spelen hier een belangrijke rol. In Spijkenisse is sprake van een groei-gemeente met thans 60.000 in woners, die moet uitgroeien naar een aantal van 80.000 inwoners. Meer dif- ferentatie in de bevolkingssa menstelling derhalve, met wellicht specifiek andere problemen dan in een regio als Schouwen-Duiveland. Op zondagmiddag 17 juni om 17.00 uur wordt, zoals gezegd, tijdens de middagdienst afscheid genomen van Piet en Annelies Dijkstra. Zij hopen daar vele mensen uit korps, stad en regio de hand te kunnen drukken en hen te bedanken voor de fijne samen werking, die ze de afgelopen drie-en- half jaar mochten ontvangen. DORDRECHT - De politie zoekt niet meer naar de vermiste duiker, die in de nacht van vrijdag op zater dag op de Oosterschelde bij Goris- hock werd vermist. Een politie woordvoerder verklaarde maandag dat aangenomen kan worden dat de man is verdronken. De man, de uit het Belgische Merk- sum afkomstige P. H., hoorde bij een groep van ongeveer tien sportdui- kers. Behalve hij kwam vrijdagnacht nog een duiker, een eveneens uit Bel gië afkomstige man, in moeilijkhe den. De laatste kon nog dóór mede duikers uit het water worden ge haald. ZIERIKZEE Schoolreis Theo Thijssenschool Woensdag 6 juni maakten klas 1 t/m 4 van de Theo Thijssenschool", o.l.v. twee leerkrachten en drie ou ders, hun jaarlijkse schoolreis. Dit jaar was de bestemming „De Efte- ling" in Kaatsheuvel. Om kwart voor negen werd de bus uitgezwaaid door ouders en overige leerlingen met leerkrachten. Nog voor het park open was arriveerde de bus bij de ingang. Aangezien het deze dag erg rustig was en het weer voor treffelijk meewerkte, kon met volle teugen van de diverse attrakties wor den genoten. Erg in trek waren: het sprookjes bos, Prina, kanovijver, Python, schipschommel, de halve maan en na tuurlijk de nieuwe attraktie, het car navalfestival, waar iedereen met een „rode neus" uitkwam. Om half vier werd iedereen weer in de speeltuin verwacht. Na het tellen van „de schaapjes" bleek dat één ou der zoek was. Na veel speurwerk van enkele leerlingen en een leerkracht kon de bus dan eindelijk huiswaarts keren. Tegen zs uur arriveerde de bus weer voor de school waar vele ouders al stonden te wachten. Moe, voldaan en vol verhalen werden de ouders door de leerlingen begroet. Een teken van een goed geslaagde dag! Dekzeil in brand Het dekzeil van de gaparkeerd staan de vrachtauto van Koch Expedition uit Neuss (W.D1.) is zondagnacht om 2.25 uur in brand gevlogen. De wagen stond geparkeerd op de parkeer plaats aan de Scheldestraat. RENESSE Vijfhonderd gulden bruto voor orgel Donderdagavond werd in de Her vormde Kerk te Renesse een koncert gegeven ten bate van het orgelfonds voor de restauratie van het Oberlin- gerkerkorgel van de kerk, dat bruto vijfhonderd gulden opleverde. Het koncert werd verzorgd door het koor Lehrersingkreis Liesingtahl uit de Oostenrijkse provincie Steir- mark. Het programma, dat redelijke belangstelling trok, werd geopend door de heer J. H. Blom, die de aan wezigen verwelkomde. Het koor, dat voortreffelijk zong, bracht een afwis selend programma van geestelijk en wereldlijke muziek vanaf de midde neeuwen tot heden. Op het repertoire stonden óók 'negrospirituals en het bekende Yesterday van de Beatles. Het programma werd afgesloten met enkele rasechte Oostenrijkse „Jod- lers", waarin men het echte jodelen kon horen. Na afloop van het koncert toonden de koorleden, die zoals de naam van het koor al aangeeft allen leraar zijn, buiten nog een korte de monstratie volksdansen. Auto in de sloot In de nacht van zondag op maandag belandde D. S. uit Moers (W.DI.) met zijn auto in de sloot. S. reed over de Hogezoom te Renesse en week te ver uit voor een tegenligger. De auto bleef onbeschdigd. Auto opengebroken Van S. uit Aken (W.DI.) is in de nacht van zaterdag op zondag de auto opengebroken. De wagen stond ge parkeerd aan de Zeedistelweg. Er wordt een console en radio cassette recorder plus versterker vermist. To tale waarde 2000,—. Overtredingen In de kom van Renesse zijn door de Rijkspolitiegroep Schouwen-Duive land 65 parkeerovertredingen be boet. Over heel Schouwen-Duiveland werden 51 processen-verbaal uitge deeld. Schoorsteenbrandje Bij de fam. K. aan de Kloosterweg te Renesse heeft zich zaterdag een schoorsteenbrandje voorgedaan. De brandweer was ter plaatse. Aan de schoorsteen ontstond geen schade. BROUWERSHAVEN Laatste trimfietstocht De sportieve dames die in Brou wershaven op de donderdagochten den wekelijks trimmen, zullen don derdag 14 juni „het seizoen" afslui ten met een fietstocht naar Zierikzee. In het vrouwenontmoetingscentrum aan de Visstraat 5, waar op marktda gen aan vrouwen van buiten Zierik zee de gelegenheid wordt geboden om koffie te drinken, zal men even pauzeren waarna de terugtocht wordt aanvaard. ZONNEMAIRE Kollekte De harmonievereniging Nut en Uitspanning maakt woensdagavond 13 juni een muzikale rondgang door Advertentie mannen mode naar maat Exclusief bij: Mol 5-7, Zierikzee Zonnemaire. Gelijktijdig wordt er gekollekteerd voor het Anjerfonds Zeeland en wel tussen 19.00 en 20.00 uur. Zoals bekend verstrekt het An jerfonds subsidies aan muzikale ver enigingen voor de aanschaf van in strumenten en uniformen. Zeer re cent is Nut en Uitspanning een bij drage van 4225,- toegezegd. DREISCHOR Diefstal duikuitrusting Van M. C. v. D. uit Den Haag is zon dag op de parkeerplaats aan het ein de van de Zuidlangeweg te Dreischor de komplete duikuitrusting gestolen. De waarde bedraagt 2500,—. KERKWERVE Pinkstergroet Bejaarde, zieke en alleenstaande Kerkwervenaren hebben vlak voor de Pinksterdagen een groet gekregen van de oudste kinderen van de C.N.S. Deze kinderen hebben enkele maan den geleden het Jeugd-E.H.B.O.- diploma behaald. Zij mochten een kaart schrijven en intekenen voor ge noemde dorpsgenoten. Dit was een initiatief van,het Jeugd Rode Kruis. Kollekte De jaarlijkse kollekte voor het Ne derlandse Rode Kruis werd ook nu weer gorganiseerd door mevrouw W. Kristalijn-Roskam. Een aantal me- dewerk(st)ers en de Kerkwerfse bur gerij zorgde voor een opbrengst van 1196,15, tweehonderd gulden min der dan vorig jaar. Dank aan allen die gaven en koliekteerden! OO STEELAND Auto in brand Op de parkeerplaats voor restau rant De Blauwe Keet te Oosterland is zaterdag om 16.20 uur de auto van J. B. uit Veghel uitgebrand. De oorzaak is vermoedelijk een hapering in hel brandstofsysteem. De brandweei van Duiveland was ter plaatse er: verrichtte bluswerk. BRUINISSE Auto ontvreemd Van de parkeerplaats bij Aquadel- ta is maandag de auto van W. H. H. D. uit Eslingen am Neckar (W.DI.) ontvreemd. Het betreft een Golf- Volkswagen. UTRECHT - Zondagochtend vroeg is in de Utrechtse wijk Hoograven de Immanuel Kerk, eigendom van de evangelist Johan Maasbach, door brand grotendeels verwoest. De scha de bedraagt ongeveer een half mil joen gulden. DEN HAAG - Vloeibaar zuive ringsslib dat in de landbouw als meststof wordt gebruikt moet met ingang van 1 juli aan strengere voor waarden voldoen. De Unie van Wa terschappen heeft dit bekendge maakt. Het besluit zal gevolgen heb ben voor de hoogte van de verontrei nigingsheffingen. voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel 01116-2459 DUIVELAND - Geboren: 2 mei: Elizabeth Lena, d.v. J. W. Quist en van M. van Belzen (Oosterland), ge boren te Zierikzee; 3 mei: Mattheus Jan Leendert, z.v. P. M. Doogeen van M. Steenpoorte (Oosterland); 3 mei: Karei Johannis, z.v. J. M. van der Werf en van C. de Bruine (Ooster land), geboren te Zierikzee; 4 mei: Marten Jan, z.v. J. W. Olrecen van S. J. Stouten (Oosterland); 10 mei: Jan- Willem, z.v. J. A. Otte en van J. K. van de Velde (Oosterland); 12 mei; Willem Gerard, z.v. N. Vijverberg en van H. J. van den Hoek (Ouwerkerk); 15 mei: Mireille, d.v. H. J. Pairoux en van S. W. Flohil (Nieuwerkerk), ge boren te Zierikzee; 16 mei: Jolanda, d.v. W. Matthijsse en van J. J. Ver meulen (Nieuwerkerk); 17 mei: Jo hanna Elizabeth, d.v. W. Stouten en van M. de Bruine (Oosterland). Overleden: 19 mei: Jacobus Her man van der Have, oud 77 jaar (Sir- jansland), overleden te Zierikzee; 29 mei: Jacob de Bil, oud 70 jaar (Nieu werkerk), overleden te Zierikzee. Gehuwd: 4 mei: Adrianus Blonk (Krimpen a/d IJsseI)en Bcrbera He lena Kik (Nieuwerkerk); 25 mei: Hans Osseweijer en Janna Elizabeth Kcnters (beiden Ouwerkerk). Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio 20.15- 21.45 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.30 tot 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebou wt je, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15 - 10.15 (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Wereldwinkel. Thema-koffie-uurtje: 10.00 -11.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30 - 11.00 uur Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Noordgouwe Dorpshuis: kaartavond, 20.00 uur. Dreischor „De Drie Schapen". Bridgen, 13.30 - 17.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek, „Reho both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30 -19.30 Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Burgh Café „Het Grote Zwijn". Klaverjas sen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Dinsdag 12 juni Zierikzee Huis van Nassau. Instuif-bridgewed- strijd. 19.30 uur. Stadhuis, openbare vergadering kommissie publieke werken, 20.00 uur. Pand Visstraat 5. Thema-avond Ver eniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het ge zin. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Molen De Graanhalm. Expositie brooddeegkunst en Hindelooper schilderwerk. 13.00 - 19.00 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Her vormde Vrouwengroep „Helpt El kander". 19.30 uur. Woensdag 13 juni Zierikzee „De Lichtboei", Poststraat 37. Feest middag ter afsluiting van het seizoen voor de kinderklubs en de zondags school. 14.00 uur. Burgh-Haamstede Molen De Graanhalm. Expositie brooddeegkunst en Hindelooper schilderwerk. 13.00 - 19.00 uur. Donderdag 14 juni Burgh-Haamstede Molen De Graanhalm. Expositie brooddeegkunst en Hindelooper schilderwerk. 13.00 - 19.00 uur. Brouwershaven De Blokkendoos. Vertrekpunt voor trimmen. 9.00 uur. Vrijdag 15 juni Schoolplein Theo Thijssenschool. Buurtfeest Malta, 16.30-21.00 uur. Burgh-Haamstede Ned. Herv. kerk. Zanguitvoering In terkerkelijk Kerkkoor uit Haamste de. 19.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Musical door leerlingen openbare lagere school. 19.30 uur. Zaterdag 16 juni Brouwershaven St-Nieolaaskerk. Bezichtiging Har- danger borduurwerk in het kader van de hobby-tentoonstelling van de Roode Lelie. Van 13.30 tot 16.30 uur. Zonnemaire Mobiele tent schoolplein I. M. v. d. Bijlstraat. Koncert door brassband OKK uit Westkapelle. Aanvang 19.30

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2