Oosterscheldewerken Toeristendagen 1984 kennen een afwisselend programma In het (b)ootje DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kettingbotsing met gewonden Inbraak in Zuidhoek en Nemag Verkeers slachtoffer in Goedereede XXjXX-,sip'vXvXXX, .XXXX -i- -x''XX-X'":X'XX XXX XX X-XÏ. W&4W*" f"4 X? XXxX-X -X -i-4x XX'xX: X ■XX-,X X--- -XX X: '?X.X :r x-X X' XXX..XX -XXXX XX-' -XX-"?-'4 ?ere. Deltadienst verdwijnt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 12 JUNI 1984 140ste jaargang Nr. 23538 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Geen zeevaarder heeft tot nogtoe de lijnen van lengte en breedte op de huwelijkszee getrok ken. Balzac. Vaarwel-orders Piet en Annalies Dijkstra, het luitenants echtpaar van het Leger des Heils, gaat Zie- rikzee veriaten; (Pag. 2). Niet druk Het nieuwe VVV logiesinformatiesysteem heeft uitgewezen dat het campingbezoek in het Pinksterweekeinde tegen viel. (Pag. 3). Tiende weekeinde Onder de bezielende leiding van Bert Visser brachten de C-junioren van Fortuna Vlaar- dingen voor de tiende keer een weekeinde door in de Westhoek. (Pag. 5). Nederlandse kampioenschappen Twee Schouwen-Duivelandse amazones gaan op 30 juni met hun pony's naar de Ne derlandse kampioenschappen, die in Apel doorn worden gehouden. (Pag. 7). Groepen middenstanders maken zelf een programma Evenementenkommissie treedt koördinerend op Het Peter Stuyvesant Show Ski Team zal op 31 juli op het Havenplein een aantal spektakulaire shows verzorgen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Verwachting tot woensdagavond: Af en toe bewolking Wolkenvelden, maar droog; mini mumtemperatuur rond 11 graden; middagtemperatuur ongeveer 18 gra den; in de nacht weinig wind, over dag tot matig, toenemende zuid westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 16 juni: Donderdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: west 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: west 3 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: variabel 2 ZON- EN MAANSTANDEN 13 juni Zon op 5.20, onder 22.00 Maan op 22.21, onder 4.56 14 juni Zon op 5.19, onder 22.01 Maan op 23.24, onder 5.37 Volle Maan: 13 juni (16.42) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 13 juni 4.00 16.12 9.32 21.58 14 juni 4.46 16.49 10.11 22.38 Springtij: 15 juni HET WEERO VERZICHT DE BILT - Woensdag wordt het iets minder zonnig. Er trekken dan wat wolkenveldjes over ons land, maar regenhoeveelheden van betekenis wordt uit deze bewolking niet ver wacht. De wokenvelden behoren bij een depressie, die van IJsland naar de kust van midden-Noorwegen koerst. Onder invloed van deze de pressie trekt het centrum van een ho- gedrukgebied, dat het weerbeeld van de Pinksterdagen zo gunstig beïn vloed heelt, via ons land naar mid den-Europa weg. ZIERIKZEE - De aktiviteiten tijdens de Toeristenda- gen 1984 zijn, in tegenstelling tot andere jaren, georgani seerd door verschillende groepen middenstanders. De Evenementenkommissie heeft zich daarbij beperkt tot een koördinerende taak. Alle aktiviteiten zullen zich af spelen tussen 10.00 en 16.30 uur op de volgende data: 10, 17, 24 en 31 juli en 7 en 14 augustus. Slechts op twee da gen zal ook in de avonduren iets te doen zijn: op 14 au gustus wordt de Wielerronde van Zierikzee verreden; de start daarvan is om 18.30 uur. Op 31 juli zal op het Ha venplein een kunstmarkt worden gehouden in de avon duren. Eén van de plaatsen in Zierikzee, waar van alles te doen zal zijn, is de Balie. Daar zal elke Toeristendag 's morgens een kinderrommelmarkt worden gehouden. Ook staan er fiets- crosswedstrijden op het programma. Er zal een terras worden gemaakt en in een aantal kramen zullen Zeeuwse specialiteiten worden aangeboden. Op 7 augustus treedt daar een Poolse volksdansgroep op, terwijl op dezelf de dag behendigheidsweditrijden worden georganiseerd. Een week la ter is er een ,,Zeeuwsche Dag" met onder andere volksdansen, pony- en paardendressuur. Havenplein Het Havenplein is tijdens de Toe- ristendagen de tweede lokatie waar veel aktiviteiten worden ontplooid. Op terrassen kan men genieten van live-muziek, terwijl enkele plaatse lijke ondernemers in kramen hun waren zullen aanbieden. Ook wordt er gezorgd voor een kinderprogram ma, kompleet met draaimolen. Op 31 juli zal het Peter Stuyvesant Show Ski Team op het Havenplein een aantal shows verzorgen. De showtijden zijn om 11.30, 13.00, 14.00 en 15.00 uur. Deze demonstraties free-style skiën worden gegeven va naf een tien meter hoge spring- schans. In de avonduren is er die dag een kunstmarkt. Op 14 augustus zal de Wielerronde van Zierikzee van start gaan. Om 18.30 uur gaan de coureurs van start voor een parkoers van 85 kilometer door het centrum van de stad. Na af loop zal Donna Lynton een show ver zorgen, samen met haar orkest ,,D.J. Formation". Dit orkest zal vervol gens gedurende de gehele avond live optreden. Havenkwartier In het Havenkwartier zullen de ak tiviteiten zich toespitsen op de St. Domusstraat, de Nieuwe Boogerd- straat en de Vismarkt. Deze straten zullen worden versierd met netten, fuiken en korren, terwijl raffia- parasols en verkoopstands de aan kleding vervolmaken. Op de Vismarkt bestaat alle dagen de mo gelijkheid om mosselen te eten, on der klanken van live-muziek. In de St. Domusstraat, ter hoogte van de achteruitgang van super markt Quist, zal een barbeque wor den opgesteld, terwijl in de Nieuwe Boogerdstraat een poffertjeskraam zal komen'té staan. Op 17 juli en op 7 augustus is er bovendien een stand- werkerskonkours. Op verschillende plaatsen in het Havenkwartier zal op gezette tijden een kinderprogramma worden verzorgd tijdens de overige vier Toersitendagen. Ook voor de omgeving van de Mol, Melkmarkt, Schuithaven en Lange Nobelstraat zijn de nodige plannen gemaakt of nog in ontwikkeling. Zo zullen de Mol en de Schuithaven wor den veranderd in een „Berkenhof". Daarbij zullen een aantal berke boompjes in bakken worden op gesteld; verkoopstandjes, terrasjes en muziek zullen het beeld komplete- ren. Naar alle waarschijnlijkheid zul len de Melkmarkt en de Lange No belstraat op dezelfde wijze worden aangekleed. Gesprekken daarover zijn nog aan de gang. Voor de kinderen zal op 17 juli in dit gebied een kinderstraatprogram- ma worden afgewerkt. Tot slot zal op elke Toeristendag de mogelijkheid bestaan om een tochtje per ponykar door Zierikzee te ma ken. Orgélkoncerten De traditionele Orgelkoncerten tij dens de Toeristendagen zullen wor den gegeven van 14.00 tot 14.45 uur. Organisator Mar van der Veer heeft er voor gezorgd dat de koncerten be wust niet moeten worden gedacht in de zware klassieke werken, maar is er voor gezorgd dat een en ander voor het gehele gezin aantrekkelijk is. Er zal tweemaal een Engels jongenskoor optreden en ook een Zeeuws jongens koor zal acte de presence geven. Ook een orgelbespeling door Charles Wolf staan op het programma. Halverwege de middag zullen dan de orgelwandeltochten door Zierik zee worden gehouden. De Deltadienst werd ongeveer 30 jaar geleden ingesteld toen begonnen werd met de grote waterstaatkundi ge werken ter bescherming van Zuidwest-Nederland. NIEUWERKERK - Ter hoogte van de verkeerslichten bij Nieuwerkerk raakten zaterdagochtend om 10.40 uur zes auto's betrokken bij een ket tingbotsing. Vier personen raakten licht gewond. C.V. uit St. Maartensdijk en G. E. K. uit Rotterdam stonden stil op de N 59 voor het rode licht. F. L. uit St. Maartensdijk en R. W. uit Lekker- kerk zouden te laat hebben geremd en reden tegen K. aan, die tegen V. schoof. M. A. K. uit Geertruidenberg reed als vijfde in de rij en probeerde de voor hem rijdende wagens te ont wijken, maar raakte daarbij de lin kerachterzijde van de auto van R. W. uit Lekkerkerk. Nummer zes, B. J. F. uit Nieuwerkerk a/d IJssel ten slotte reed rechtdoor en raakte ook de wa gen van R. W. Alle voertuigen liepen schade op. ZIERIKZEE - Vermoedelijk van nacht is er in de Zuidhoek en Nemag te Zierikzee ingebroken. De daders zijn via een ingeslagen raam de kan tine van de Zuidhoek binnengeko men, waarna zij de hele ruimte heb ben besmeurd. Waarschijnlijk zijn er ook sigaretten gestolen. In de kanti ne van de Nemag ontstond een gelij ke situatie, alleen nog wat erger. Van de daders geen spoor. Bruidegom Jan Koster doet verwoede pogingen om zijn vrouw in de boot te tillen. Onderkommandant Huib Fierens helpt hem daar zeer enthousiast bij. Kommanmdant D. Kouwenberg kijkt lachend toe. ZIERIKZEE - Een trouwpartij is een vrolijke gebeurtenis bij uitstek. Daar bij horen vrolijke gezichten en soms ook een grapje. En natuurlijk veel ver rassingen. Bij de huwelijksvoltrekking van Jan Koster en Hanny Haneveer, vrijdagmiddag in het stadhuis van Zierikzee, zorgde de plaatselijke brand weer voor een dergelijke grote verrassing. Toen Hanny en Jan, de laatste is brandwacht 2e klas bij de Zierikzee- se brandweer, na de huwelijksvol trekking het stadhuis over de rode loper verlieten, stond daar het huwe lijksschip gereed om de jonggehuw den aan boord te nemen. Het schip werd getrokken door een busje van de brandweer, terwijl één van de gro te bluswagens gereed stond om de stoet te begeleiden. Nadat enige in- stapproblemen waren overwonnen maakte de stoet vervolgens een ritje door Zierikzee, via de Meelstraat, Dam, Mol, Havenplein, Oude Haven, Nieuwe Haven richting parkeer plaats aan de Scheldestraat. Daar stond de bij trouwpartijen gebuike- lijke limousine te wachten om het kersverse echtpaar verder te vervoe ren. Een beetje angstig zit de bruid in de boot. Er was overigens geen enkele reden uoor die angst mant het scheepje bleek zeer stabiel, terwijl de loeiende brandweersirenes zorgden vóór een vrije doorgang. GOEDEREEDE - De 25-jarige C. van Rietschoten uit Middelharnis is zondagmiddag door een verkeerson geval in Goedereede om het leven ge komen. Het slachtoffer botste vol gens een politiewoordvoerder met zijn bromfiets frontaal op een perso nenauto. De politie vermoedt dat beide weg gebruikers elkaar te laat hebben op gemerkt doordat op de plaats van het ongeval een heuveltje in het wegdek het uitzicht op tegemoetkomend ver keer belemmerd. Het slachtoffer overleed ter plaatse, de autobestuur der bleef ongedeerd. DEN HAAG - De Deltadienst van Rijkswaterstaat zal worden opgeheven als eind 1986 de Oosterscheldewer ken achter de rug zijn. De kennis en ervaring van de Del tadienst op het gebied van waterbouw en milieu zullen in 1985 en 1986 worden geïntegreerd in andere diensten van Rijkswaterstaat. Door de opheffing van de Delta dienst zullen in Zeeland, waar de ambtenaren van die dienst voor een groot deel werkzaam zijn, ongeveer 200 arbeidsplaatsen bij Rijkswaterstaat verdwijnen. Dit schrijft minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat in een no titie aan de Tweede Kamer. Ook worden enkele bestaande onderzoeks-'en adviesdiensten op het terrein van waterbeheer omgevormd in diensten voor de zoete binnenwa teren en voor het zoute getijde water. De dienst Binnenwateren krijgt zijn hoofdvestiging in Lelystad en bij kantoren in Arnhem en Dordrecht. De dienst Getijdewateren gaat in Den Haag zetelen en krijgt vestigin gen in Middelburg en Groningen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1