Hoofdmacht Zierikzee voorlopig met vier nieuwe gezichten naar tweede klas KNVB-kompetitie Debuterend trio bowlers komt goed voor de dag tijdens Ganzestad Trio Toernooi Goes NIEUWSBODE Landelijke Rijvereniging Westelijk Schouwen organiseert kringkonkoers in Renesse 5 fensie van het eerste team is er geen overdreven aantal gegadigden. Door het wegvallen van Rob Wijnstekers, die op de valreep toch naar DFS overstapte, kwam er hoe dan ook een plaats vrij, waardoor Han van de Sande, Wim van der Maas, Patrick de Broekert, Marco Saman en Bart Hel- bers onder elkaar moeten uitmaken voor wie geen basisplaats voor han den is. „Bart Helbers is natuurlijk nog een vraagteken, want het zal af wachten zijn hoe hij revalideert na zijn operatie. Momenteel ziet het er voortreffelijk uit en hebben we er al le vertrouwen in, dat hij na een ge dwongen jaar afwezigheid weer te rug kan komen in de ploeg, maar we moeten natuurlijk niet te vroeg jui chen. Voorlopig heeft hij echter een aantal weken óm te zien hoe de zaken zich ontwikkelen", konstateert Schipper. Voo=r het tweede team staan zes na men op papier voor de vier posities vlak voor de doel verdediger. Hans Verkaart, Dick Hart, Piet van de Kassteele, Jaap Stoutjesdijk, John Reijnen en Robert van de Zande zijn hier de kandidaten. „De laatste gaan we trachten om te turnen van aanval ler naar verdediger. Aanvallers heb ben we volop, verdedigend ligt het wat moeilijker, vandaar". Wisselspelers Resteren tenslotte de keepers. Voor beide teams komen twee doel- verdedigers in aanmerking. Voor de A-ploeg zijn dat de huidige doelman Ronald Lievense met daarnaast de van het Kerkwerfse WIK overgeko^ men Peter Noordijke. Dit tweetal zal elkaar ongetwijfeld oppeppen tot uitstekende prestaties. Voor de tweede ploeg krijgt de hui dige doelman Carlos de Mendonpa de uit de A-juniorenploeg overkomende Marco Lievense als konkurrent. „Hoe het er straks ook allemaal uit komt te zien, een ding staat vast, we hebben straks weer sterke wisselspe lers, net zoals dat het geval was, toen we de vorige kompetitie begonnen. Vanaf januari konden echter we nau welijks wisselen. Er zijn me wel eens verwijten gemaakt, waarom ik niet wisselde, maar ik ben van mening, dat je als trainer de zekerheid moet hebben, dat je met een wissel ver strekt moet worden. Wanneer je die zekerheid niet hebt, dan kun je beter doorgaan met de ploeg die er staat, ook al gaat het eens een keer wat minder", legt Jack Schipper nog uit. Met de zeventien spelers, die nu ge zamenlijk de A-selektie gaan vormen heeft Zierikzee een gemiddelde leef tijd van 22,2 jaar, ongetwijfeld een gemiddelde, dat niet één tweede klasser straks zal hebben. „Dat biedt per^pektief voor de toekomst. Ik heb enorm veel vertrouwen in deze groep en het zal erg moeilijk worden om te- zijnertijd de afvallers te moeten kie zen. Daar staat tegenover, dat ik ver zekerd ben van de volle inzet van iedereen, want niemand is zeker van zijn plaats. Van week tot week zullen de beste elf spelen en zullen de spe lers die niet optimaal in vorm zijn er naast staan. Dat geeft je als trainer een geweldige ruggesteun en het is voor iedere speler een stok achter de deur om keihard te werken", vertelt de Souburgse oefenmeester aan de vooravond van een verdiende vakan tie. Het ligt in de bedoeling, dat de eerste training op 24 juli zal worden gehouden. „Dat doe ik voornamelijk met het oog op de wedstrijd van het Schou- wen-Duivelands team tegen Feije- noord op 28 juli in Bruinisse. Daar zullen een aantal spelers van Zierik zee bij zijn. Het is niet verantwoord om te gaan voetballen zonder een keer getraind te hebben. Vandaar voordien een paar trainingen. Nu gaan we eerst echter een paar week jes op adem komen om er dan weer vol tegenaan te gaan". Jack Schipper: ,,Het nieuwe seizoen in met een sterke groep, hetgeen de on derlinge konkurrentie garandeert...". Opmerkelijk in de hoofdmacht is het grote arsenaal aanvallers, dat werd geselekteerd, zodat vooral in deze linie flink wat strijd geleverd zal gaan worden. Voor de drie posi ties staan voorlopig zes namen op pa pier en dat is nog opzienbarender dan dat dat het vorige seizoen het geval was, toen vier spelers om drie plaat sen moesten knokken. „Dat bleek toen achteraf geen overbodige luxe, want toen Rini en Kees Stoutjesdijk in december afvielen, zaten we plot seling toch nog met een probleempje. Achteraf is dat door de enorm posi tieve instelling van de ploeg goed uit gepakt, maar voor hetzelfde geld breekt het je op. Vanuit dit ge zichtspunt is het helemaal niet erg, dat de zes spelers, die nu in aanmer king komen zich drommels goed be wust zijn van de konkurrentie die er is", meent Schipper. Gemakkelijker de, Jan-Leen Boot, Marco Does, Ro nald van Oeveren en de weer terug gekeerde Rini Stoutjesdijk zullen on der elkaar uit moeten gaan maken wie over zullen blijven. Het lijkt aannemelijk, dat twee van hen uiteindelijk in het tweede team terecht zullen komen, te meer daar voor de ploeg van trainer co ach Cees Struyk vooralsnog slechts twee specifieke aanvallers over zijn gebleven in de persoon van Arjan van de Ven en Sybrand Alkemade. Met vier middenvelders liggen in het eerste team de zaken iets gemakke lijker. Martin QuistWim O verweel. Kees Verkaart en nieuwkomer Mar co van Oeveren werden in de A- selektie opgenomen. Voor het tweede team, dat in de reserve tweede klas van de KNVB gaat debuteren staan zeven middenvelders op de lijst: Jo- han Overweel, André Flohil, Bas Terpstra, Eric van de Sande, Dolf Roks, Jos Wesdorp en Bart de Jonge. Theo Wittenberg, Aart van der Lin- Ook voor de vier posities in de de- ZIERIKZEE - Op de laatste bijeenkomst van het sei zoen 1983/1984 maakte VV Zierikzee-oefenmeester Jack Schipper de voorlopige A- en B-selektie voor het aan staande seizoen bekend, daarmee onmiddellijk alle eventuele spekulaties over wie wel en wie niet in aan merking zou kunnen komen de grond indrukkend. „Ik ben van mening, dat iedereen er bij gebaat is, dat er daaromtrent geen onzekerheden zijn, al wil het natuur lijk niet nu al alles zeggen over de definitieve samenstel lingen. Voor iedere selektie staan nu zeventien namen op papier, maar dat is natuurlijk per selektie nog te veel. De oefenkampagne voor het aanstaande seizoen moet voor de laatste schifting zorgen, maar de grote lijnen zijn toch al uitgezet". In de A-selektie treden vier nieuwe na men op de voorgrond. Uit de eigen A-junioren is Marco Saman toegevoegd en verder komen de van ZSC overge komen broers Marco en Ronald van Oeveren en voorma lig WIK-doelman Peter Noordijke bij de Zierikzeese hoofdmacht. SPAKENBURG - Door een over tuigende overwinning op NSVV (4-0) heeft IJsselmeervogels zich een uit stekende uitgangspositie verschaft voor het landskampioenschap bij de zaterdagamateurs. Bruse Boys naar Kloetinge-toernooi BRUINISSE - Bruse Boys, vorig jaar, gaat op maandag tweede pinksterdag deelnemen aan traditio nele jaarlijkse toernooi van de voet balvereniging Kloetinge. Naast de Boys zal aan het toernooi worden deelgenomen door het Zeeuwse afdelingselftal: Jong Am- bond, Arnemuiden, Goes, Antwerpse Sportschool, Odin'59 uit Heemskerk en de organiserende vereniging Kloe tinge. Te 10.00 uur zal met het toer nooi een aanvang worden gemaakt, terwijl te 16.lp uur een aanvang zal worden gemaakt met de finale tussen de poule winnaars. ENSCHEDE - Dirk van Egmond, de Oostenrijkse wielrenner die reeds vele jaren deel uitmaakt van de Ne derlandse achtervolgingsploeg, zal - indien het kwartet voor uitzending in aanmerking komt- waarschijnlijk moeten afhaken. De 27-jarige renner krijgt namelijk voor dit evenement geen vakantie van zijn werkgever. ROTTERDAM - Landskampioen Feijenoord neemt op 27 en 28 au gustus deel aan een internationaal toernooi van Real Madrik. De Rotter damse brigade zal daar als tegenstan ders Real Madrid, Anderlecht en een nog niet bekende club ontmoeten. BURGH-HAAMSTEDE - De Landelijke Rijvereniging Westelijk Schouwen organiseert op zaterdag 16 juni op de terreinen van manege Hofstede Grol in Renesse een kringkonkoers, waaraan wordt deelgenomen door leden van ne gen Zeeuwse verenigingen. Vanaf negen uur 's morgens zal er gestreden wor den in acht dressuurringen, maar ook zullen er springproeven worden afge legd. Voor beide facetten van de hippische sport komen zowel paarden- als pony-kombinaties in aktie. Verder zullen er afdelingsdressuurproeven wor den verreden, terwijl er ook een aantal menners een staaltje van hun kunnen ten best zullen geven. Omstreeks drie uur zal het kringkonkoers worden af gesloten met een parade, die onder leiding zal staan van kommandante Inge borg Jonker. In de afdelingsdressuur komen in totaal zeven meertallen in aktie. Bij de pony-achttallen zal de strijd on getwijfeld weer gaan tusses de teams van de Schouwse Ruiters en Oranje zon. Het achttal van de Schouwse Ruiters met instrukteur Jan Beve lander als stuwende kracht is mo menteel Zeeuws kampioen en men zal deze titel ongetwijfeld op eigen bodem waar willen maken. Oranje zon met instrukteur Jan Meyers, maar ook Walcheren met instrukteur Bram Maljaars zijn evenwel gevaar lijke konkurrenten. In Renesse ko men verder twee paarden-achttallen in aktie. Oranjezon en Gouwe Reyers kunnen zich de weelde van een acht tal veroorloven. De Schouwse Rui ters komen met een paardenviertal in de ring, terwijl een pony-viertal van de Gouw Reyers het onderdeel afdelingsdressuur kompleteert. Hoge ogen Bij de individuele dressuur bij de B-pony's kan Sandra Fierens van de Schouwse Ruiters met haar Pony Re- sod de ingeslagen goede weg moge lijk voortzetten, maar zij heeft ne gentien konkurrentes voor het oran je rozet, behorend bij de zege in deze kategorie. In de B-dressuur bij de paarden ko men 28 kombinaties verdeeld over twee ringen in aktie. In de eerste ring gooit mogelijk Cees Struyk met zijn nieuwe paard Werner hoge ogen, maar hij zal voornamelijk op zijn hoede moeten zijn voor Marjolein Geelhoed met Vivaldi van Bru en Winnie de Landmeter met Wodin van Scheldestad uit Vlissingen. In de tweede B-ring kan Mirek Jech met Ofilana van de Schouwse Ruiters mogelijk voor een verrassing zorgen, maar dat geldt ook voor Peter Klaase met Winnetou van Walcheren of Au gusta Lantsheer met Valentijn van Oranjezon. Bij de Ll-pony's kan Jacco Fierens met Springtime mogelijk revanche nemen op Stephanie de Kam met Uniek van Walcheren. De afgelopen week kreeg de Schouwse Ruiter met een punt klop, maar zijn 129 punten Frans de Vrieze is met Maurits een van de voornaamste troeven op een hoge klassering voor de organiserende vereniging Westelijk Schouwen. waren ronduit voortreffelijk. Ge vaarlijke outsiders zijn hier overi gens Teresa Kalverboer met Sjoerd van Walcheren en Carolien Abra- hamse met Queenie van Oranjezon. Bij de LI-paarden kan mogelijk Bart Goudzwaard met Seander van Bru verrassen, maar er zijn een aantal be langrijke kapers op de kust. In deze kategorie is de organiserende vereni ging Westelijk Schouwen zelf het sterkst vertegenwoordigd en moeten zeker Ingerli Vroon met Valentijn en Ingeborg Jonker met Courageux in staat worden om zich te mengen in de strijd om de hoogste klasseringen. De L2-dressuur bij de pony's is vrij wel zeker een Schouwse Ruiters- aangelegenheid met maar liefst tien inschrijvers. Eline Struyk met Prim, Arianne Hanse met Liza, Stef Nelisse met Pascal, Marrie van de Velde met Rocco, maar vooral Hanny van de Zande met Lucky Boy zijn de kandi daten voor het oranje rozet. Z-kombinaties Bij de L?-paarden heeft Schouwen- Duiveland eveneens een aantal zeer redelijke kandidaten voor de eindze ge met Marjolein Geelhoed met Ro bin Hood van Bru, Kees Stouten met Tojrnado van de Schouwse Ruiters, maar zeker ook met Frans de Vrieze met Maurits van Westelijk Schou wen. Ellen van Dijke met Donald van de Schouwse Ruiters, Marian Jumelet met Romeo van Bru en Maja Beun met Amigo van Oranjezon zullen strijden om de winst bij de Ml-pony's en bij de M-paarden zijn een groot aantal aspirant-winnaars, waaron der ook de weer teruggekeerde Schouwse Ruiters-kombinatie Ingrid Krabbe met Osgar. Bij het springen komen de B-kategorie achttien pony en acht paardenkombinaties in aktie op het door parkoerbouwer In 't Veld neergezette trajekt. Verder zijn er zo wel bij de pony's als de paarden een aantal L-, M- en Z-kombinaties. In de Z-rubriek komen Steef Nelisse met zijn pony Pascal en Laurice Booman met zijn paard Vident, beide van de Schouwse Ruiters, in aktie. In totaal zullen zich elf juryleden buigen over de prestaties. MODENA - Bij het jaarlijks vier- landentoernooi in Italië heeft het Ne derlands elftal, dat zich niet voor de olympische spelen plaatste, met 1-3 verloren van Italië. In de andere wedstijd zegevierde Engeland met 2- 0 over Schotland. In de eerste ont moeting had Nederland gelijk gespeeld tegen Engeland (3-3). RENESSE - Sinds kort heeft het Bowlingcentrum Renesse de beschikking over een heus officieel kompetitieteam, dat onder de naam Restaurant Le Ra- bot medio september 1984 in de derde klas van de Nationale League van de NBF (Nederlandse Bowling Federatie) gaat spelen. Tot die tijd gaat Rini Hen- drikse, Joost van de Zande en Wim Tuk zich via een aantal toernooien voorbe reiden op deze stap. Het debuut werkte het drietal af tijdens het vijfde Gan zestad Trio Toernooi, dat gedurende vijf dagen in Bowlingcentrum Goes werd afgewerkt. In een veld van 55 trio's veroverde het drietal een 33e plaats. „Het lijkt niet zo veel voor te stellen, maar voor een debutant in een bijzonder sterk toernooi met deelname uit het hele land, is het best aardig", vertelde Rini Hendrikse. Het Renesser trio skoorde 2313 punten. Het winnende Goese team kwam tot 2527 punten, maar toonde zich wel een klasse apart. Rini Hendrikse begon met een eerste game van 171 punten ronduit goed. Wim Tuk realiseerde 157 pun ten en Joost van de Zande startte enigszins beneden zijn nivo met 141 punten. In de tweede game bleef Rini Hendrikse het uitstekend doen. Nu kwam hij zelfs op 173 punten uit. Uit erst zwak was het tweede optreden van Wim Tuk met 114 punten, maar ook Joost van de Zande was met 144 punten nog niet echt op dreef. De der de game bleek voor het Renesser trio veruit de beste te zijn. Gedrieën skoorden ze maar liefst 141 punten meer dan in de voorgaande game. Joost van de Zande kwam met 218 punten het beste uit de strijd, maar ook de 202 punten van Rini Hendrik se mochten er zijn. Met 152 punten le verde Wim Tuk eveneens zijn beste prestatie van de wedstrijd. Handikap In de vierde en laatste game zakte het Le Rabot-team weer enkele plaatsen op de ranglijst, omdat nu Rini Hendrikse een erg matige game had. Met 132 punten bleef hij ver be neden zijn gemiddelde. Met respek- tievelijk 178 en 143 punten kwam Joost van de Zande en Wim Tuk tot totalen, die van hen verwacht mogen worden. Door deze totalen kwam Joost van de Zande na vier games het beste uit de bus met 681 punten, drie meer dan Rini Hendrikse. Wim Tuk bleef ste ken op 566 punten. Via de handikap- punten kwam Rini Hendrikse alsnog als beste van het Le Rabot-trio uit de bus. Zijn eindtotaal werd 802 punten, Joost van de Zande skoorde 789 pun ten en via 156 handikappunten kwam Wim Tuk nog op 722 punten. Achter winnaar Goes I eindigde Rot terdam als tweede met een achter stand van 52 punten, terwijl Goes II de derde plaats pakte met 2440 pun ten. Dit zijn „slechts" 127 punten meer dan Le Rabot verzamelde, maar doordat veel trio's elkaar waard ble ken, betekende dit dertig plaatsen onderling verschil op de eindklasse ring. Het drietal bowlers, dat voor Bowling cent rum Renesse aan de officiële kompetitie van de NBF gaat deelnemen. Van links naar rechts Wim Tuk, Joost van de Zande en Rini Hendrikse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5