Zilveren onderscheiding voor jubilerende Bruënaar streeknieuws Volop werk ij doen voor werklozen bij klussendienst Muzikale avond in dorpshuis Haamstede „Helen Studio", nieuwe kapsalon in Zierikzee Handtekeningen voor behoud schoolzwemmen MIDDEN MIDDENSTAND Ruim f 400,— voor Harmonie Nut en Uitspanniig- te Zonnemire Vrolijke schilderijen in „Tussen de Havens" Voor kulturele aktivitLn en voorzieningen is voor heel\eian(j 132.050,— beschikbaar gesta Nut en Uitspanning is in 1984 dénige vereniging of instelling op »hou- wen-Duiveland, die een bijdra; van het Anjerfonds Zeeland mag^er. wachten. De subsidie is bedoeltiQ0r aanschaf van instrumenten ennj_ forme kleding. Van 11 tot en met 24 juni koin weer vele leden van kulturele vertj. gingen in Zeeland in aktie voor? Anjerkollekte, die voor de twee keer in deze provincie wordt geho den. Die steun betekent vooral het be schikbaar stellen van geld voor de aanschaf van het muziekinstrument en uniformen door muziekverenigin gen en zangkoren. Maar ook andere vormen van amateuristische kunst beoefening - toneel, volksdans, etc. - worden niet vergeten. Het Anjer fonds Zeeland helpt de kleine musea in de provincie bij de aanschaf van vitrines of andere zaken voor de in richting. Of de dorpshuizen bij de aankoop van geluidsapparatuur. Een bijdrage van het Anjerfonds kan ertoe bijdragen dat initiatieven op kultureel gebied net het duwtje krijgen, dat nodig is om ze van de grond te tillen. Theo was zelfstandig kapper in zijn geboorteland België en Heieen werkte jarenlang als gewaardeerd kapster bij Leen van Pelt, in Dor drecht en ver daarbuiten een bekende in de kapperswereld. Ook van die kant was er belangstelling voor de geanimeerde receptie, die een hon derdtal belangstellenden trok. Uiteraard was er ook veel bezoek uit de ze omgeving, want Heieen is een geboren Zierikzeese. Helen Studio" hebben ze hun salon genoemd en het vignet op de gla zen voordeur (beider silhouet en profil) wijst reeds op een jonge, moder ne aanpak. Theo haast zich echter te verzekeren, dat hij en Heieen zich niet op een specifiek publiek richten. Zij zijn bekend met alle stijlen voor alle leeftijden. In de zaak zijn bijvoorbeeld infrarode lampen aan wezig, die bij een permanent een helende werking hebben op een gevoe lige huid, meestal voorkomend bij ouderen. Maar deze lampen zijn te vens bijzonder geschikt als droogmethode bij het soort kroezige perma nent zoals die graag hebben (het kapsel kan dan drogen zonder te ver waaien door een warme luchtstroom). INDE De verbouwing werd met jeugdig élan uitgevoerd: de installatie elek- tro werd verricht door Daan Ooms (een jong bedrijf), de pas gestarte fir ma Mako pleegde de timmerwerkzaamheden, het schilderwerk is uitge- 'oerd door zoon Kees van de Zierikzeese firma Hagesteijn en zoon Mar- 'n van Timmerman (Natuursteenbedrijf te Nieuwerkerk) legde de Wizende wit-marmeren vloer. Inbraak bezinestation Met een baksteen werd een ruit van het ESSO-benzinestation aan de Hoogezoom ingegooid, waardoor toe gang werd verkregen tot het kan toortje en winkel van S. Het gebeur de tussen 2.00 en 8.00 uur op woens dagochtend. Naast de schade van de ruit, wordt een klein bedrag uit de kas vermist. Aan de hand van eeen sporenonderzoek stelt de technische recherche een onderzoek in. Schoolreisje Dinsdag 5 juni maakten de leerlingen van de klassen 1 tot en met 4 van de openbare lagere school 't Staepelóf te Renesse de jaarlijkse schoolreis. Na- gezwaaid door de ouders vertrokken de kinderen 's ochtends om acht uur vanaf de school met als reisdoel Ant werpen, waar een bezoek werd ge bracht aande dierentuin. Vooral de fraaie aquaria maakten indruk op de kinderen. Tegen enen vertrok het ge zelschap weer naar Nederland waar daar naar keuze vermaken in de speeltuin of in het zwembad. Vooral de reuze glijbaan in het zwembad sloeg erg aan bij de kinderen. Rond half zeven was de bus weer bij de school, waar de ouders al stonden te wachten. Koncert Luctor et Emergo Zoals gebruikelijk op de zaterdag voor Pinksteren verzorgt het fanfa- Veel belangstelling voor omputer projekt ZIERIKZEE - De Stuurgroep Werklo^heid Schouwen- Duiveland en Sint Philipsland heeft bij\e gemeenten op Schouwen-Duiveland en Sint Philipslad een bijdrage gevraagd in de investeringskosten, beëdigd voor de klussendienst en het computer projekt. Eide projekten vragen een investering van circa f 9.000,- De exploita tiekosten hoopt de Stuurgroep uit de subsifepot van het ministerie van WVC te krijgen. „De bijdrage van de gemeenten moeten meer gezien worden als een soort garantiestelling. We hebben ook bij andere fondsen middelen ge vraagd en als die niet over de brug komen kunnen we dat geld van de ge meenten gebruiken," licht Maarten Hohmann, projektleider van de Stuurgroep toe. De klussendienst draait ai geruime tijd. Het groepje mensen, dat ook aan de inrichting van het oude RSG- gebouw aan de Manhuisstraat heb ben gewerkt, waar nu Maarten Hoh mann en de Vrij W-k Centrale hun onderkomen hebbel Het weten dat het best wat meer kissen zou willen aannemen. Bejaard* De werklozen kunnenyorden inge zet bij mensen, die het ziVi financieel niet kunnen veroorlovewdure) be roepskrachten in dienst tinemen, zo als bejaarden met alleenVen AOW- uitkering, invaliden, zieken, bijstandsmoeders, enz. ,,l\ klussen moeten heel eenvoudig zijn, zoals een stekker aanzetten of het witten van een muurtje. Ze mogen natuurlijk niet konkurrentie vervalsend wer ken," vertelt Hohmann. Voor de klussendienst is wel de aanschaf van een bestelwagen en gereedschap no dig. Het projekt zal lopen over een periode van twee jaar. Nadien wordt aan de hand van een evaluatie beslo ten of en zo ja, hoe een kontinuering gerealiseerd moet worden. In het zojuist verschenen nummer van de Vrij Werk Krant, een uitgave van de Vrij Werk Centrale, wordt vermeld dat langzamerhand de op drachten voor de klussendienst bin nendruppelen. De klussendienst zit vol met werk en er worden mensen gezocht, die mee willen doen. Computer projekt Het computer projekt van de Stuurgroep is begonnen met twee kursussen op de Rijksscholenge meenschap te Zierikzee. Twee groe pen van twaalf man volgen een kur- sus, die hen wat algemene basisken nis gaf. Daaruit werd het initiatief geboren om in de praktijk meer ken nis op te doen. „Zodra de gemeenten zich garant hebben verklaard dan kopen we drie of vier terminals. Ook bij dit projekt bedragen de investeringskosten circa f 9000,—. De computers worden in de Manhuisstraat neergezet. De werklo zen, die belangstelling hebben voor de terminals kunnen gedurende acht uur per dag binnen komen lopen. De apparatuur wordt bemand door een groep van zes werklozen, die zelf al een startopleiding achter de rug heb ben. De begeleidingsgroep moet ech ter nog wel worden ingewerkt en daar komt organisatorisch heel wat voor kijken," zegt Maarten Hoh mann. Inmiddels hebben al dertig mensen zich opgegeven voor de com puter kursus. Ook voor dit projekt wordt uitgegaan van een duur van twee jaar. L. W. Boogert, voorzitter van de Raad van toezicht sprak eveneens lo vende woorden aan het adres van Flohil. Ook in zijn toespraak kwa men de veranderingen in het ban kwezen tot uitdrukking: begonnen in een kamertje bij de kassier aan huis en uitgegroeid tot een modern geou tilleerd bedrijf. De jubilaris zelf was kort in zijn dankwoord. Hij dankte voor de bloe men, de zilveren speld en niet te ver geten het fototoestel dat hij van het personeel van de bank had gekregen. ZONNEMAIRE - De Ha^onie Nut en Uitspanning te Zonnen^e krijgt van het Anjerfonds Zeela. een be_ drag van 4225,— uitgeke^ BURGH-HAAMSTEDE - In het dorpshuis van Burgh-Haamstede ge ven zaterdag 9 juni de Koninklijke Harmonie Witte van Haemstede, het Hervormd kerkkoor uit Dreischor en de muziekvereniging Animato uit Delft een gezamenlijk optreden. Het programma is tot stand geko men door het onderlinge kontakt tus sen de beide dirigenten. De heer J. Knuist is dirigent van de Witte van Haemstede en van het Hervormd kerkkoor. Hans van der Maas, van Schouwen-Duiveland afkomstig, is dirigent van accordeonvereniging Animato. Deze vereniging treedt als eerste op en brengt onder meer de nummers Spanische Skaizze van J. Draeges en Costa Brava van Haus Wirt en The Beatles in koncert. Het kerkkoor laat onder andere Zum Sanctus van Schubert en Domiine Salvam Fac Re- gina horen. De Witte van Haemstede speelt onder meer Muziek la Carte van Hautvast en The Old Timers Medley van Van Beekum. Tot slot van de bijeenkomst is er een geza menlijk optreden van Animato en het Hervormd kerkkoor: een Ambro- siaanse lofzang van Gebhardt. Het optreden in het dorpshuis begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - In Galerie Tussen de Havens (Visstraat) wordt van 13 tot en met 26 juni een tentoonstelling ge houden van werken van mevrouw Jos Groen uit Maarssenbroek, een vijfenzestig plusser wier vrolijkheid van haar schilderijen afstraalt. Zij exposeert olieverfschilderijen, kera miek en brülettes (een eigen tech niek). De openingstijden zijn: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur en zaterdag/ zondag van 11.00 tot 17.00 uur. J. Flohil 25 jaar lid Raad van Toezicht Rabobank „Oost Duiveland BRUINISSE - „Mede door uw toezicht hebben wij vandaag te maken met een financieel gezonde bank die een belangrijke plaats inneemt in de gemeen schap. Met een aangepaste woordspeling zou ik willen zeggen: meneer Flohil, uw inbreng was waarlijk niet nihil!" Dit kompliment kreeg Rabobank- jubilaris J. Flohil van H. Prins, adjunkt regiodirekteur die speciaal uit Ber gen op Zoom was gekomen naar de algemene vergadering van Rabobank „Oost-Duiveland", dinsdagavond in het Bruinisser dorpshuis. Flohil werd aan het einde van deze vergadering gehuldigd voor 25 jaar lid van de Raad van Toezicht, en kreeg hier voor de zilveren onderscheiding opgespeld, en een oorkonde overhandigd. het tot stand komen van het nieuwe bankgebouw aan de Lange Ring. Na mens de Rabobank „Oost Duiveland" wil ik je hartelijk dank zeggen voor datgene wat je in het be lang en verdere uitbouw van de bank hebt gedaan". Bij het dankwoord be trok De Jonge ook mevrouw Flohil die een boeket bloemen kreeg over handigd. Kamertje bij kassier rekoi Luctor et Emergo uit Renes- se zaiflag 9 juni een koncert op de muzie>nt ter opening van het toe tsterren. Ondqgjdhjg van de heer J. H. Blom hjgt ^et korps een afwisse lend, pojair programma van onge- Va8 rteenlr- Het koncert begint om 20 00 uu,]£er(ier op de dag, van 14.00-17JLur verzorgt de Beierse kapel Di,Edelweise Buben uit Hoogerhei een iQop- en terraskon- cert. OOSTERLA) Vier wielen^stolen Van het terr<Van bouwbedrijf B. in Oosterland wrd van een kleine aanhangwagen^ vier wielen „ver wisseld" en he\oertujg 0p houten blokken achtereen Het moet ge beurd zijn in de V^t Van woensdag op donderdag, de^er is onbekend. ZIERIKZEE - In het pand aan de Lange Nobelstraat, waar Jan Brou wer vroeger koekjes bakte, runnen zijn dochter Heieen en haar echtge noot Theo de Roover nu een kapsalon. Het is een knusse studio geworden, smaakvol ingericht in de eigen tijdse kleuren wit en grijs. Grote en hoge spiegels bevorderen de ruim tewerking. Het aantal zitplaatsen is beperkt gehouden tot zeven, zodat Theo en Heieen de zaak samen zonder hulp aankunnen. De heer J. Flohil met zijn zilveren Rabo-onderscheiding vanwege het 25-jarig jubileum. Prins vergeleek de raad van toe zicht met de brandweer: uitrukken als het nodig is. „Ik moet zeggen, dat dat op enkele plaatsen de afgelopen jaren dit wel het geval is geweest". Verder memoreerde de adjunkt- regiodirekteur het feit dat Flohil de afgelopen 25 jaar met de bank is mee gegroeid van aanvankelijk een spaar- en voorschotbedrijf hoofdza kelijk voor agrariërs en vissers, naar een modern bankbedrijf met een vol ledig dienstenpakket. De opkomst van de privérekenignen, reizen en verzekeringen hebben zeker tot deze ontwikkeling bijgedragen. Prins schetste de jubilaris als een recht-toe-recht-aan mens, recht voor z'n raap. Schalkse lach „U kunt dingen zeggen die ik me niet kan permiteren, zonder dat de mensen kwaad worden. Terwijl u dat dan zegt heeft u zo'n schalkse lach op uw gezicht, zo, dat men niet meer in woede kan ontsteken. Vaak kunnen uw uitspraken de duidelijkheid wel ten goede komen", aldus Prins, die namens de raad van beheer en de hoofddirektie de jubilaris dankte voor zijn inzet van de afgelopen 25 jaar. Verder stond Jac. de Jonge als voorzitter van het bestuur van de bank stil bij het verleden van Flohil, die tot 1966 samen met jubilaris in de r.v.t. had gezeten. „Als ik voor me zelf die afgelopen 25 jaar nog eens na ga, zijn er drie zaken die naar voren komen. Je bent een van de eerste ge weest die bij de fusieperikelen zich heeft uitgesproken over het zelfstan dig voortbestaan van de bank in Bru. Je hebt een grote inbreng gehad in het benoemen van de huidige direk- teur L. Ottens en zitting hebben in de bouwkommissie heb je veel tijd gestoken (en voldoening gekregen) in Leerlingen uit Nieuwerkerk NIEUWERKERK - Leerlingen van de openbare en christelijke lagere school te Nieuwerkerk hebben dins dag aan burgemeester J. van Bom mel van de gemeente Duiveland een aantal door hen verzamelde hanteke- ningen aangeboden. Deze handtekenigen was door de leerlingen zelf op touw gezet, omdat de kinderen van mening zijn dat alle klassen van de lagere school in aan merking moeten blijven komen voor schoolzwemmen. Het gemeente bestuur neemt namelijk in overwe ging het schoolzwemmen terug te brengen tot een beperkt aantal klas sen, terwijl nu nog alle klassen deel nemen. Dit in het kader van de bezui nigingen. Luxe De burgemeester vertelde de kin deren dat schoolzwemmen tegen woordig een luxe is en dat het niet langer is op te brengen om alle klas sen van deze vorm van (sport )onder- wijs gebruik te laten maken. Hij be loofde de leerlingen de verzamelde handtekeningen in behandeling te nemen en bij de stuken voor eventue le bezuinigingen te voegen. Hij legde uit dat de eventuele vermindering van het aantal zwemuren veroor zaakt wordt door regeringsmaatrege len. De gemeente ontvangt minder geld en kan daardoor de kosten voor het schoolzwemmen niet meer op brengen. Zaterdag 9 juni ZIERIKZEE - Aanzienlijke schade, maar gelukkig geen persoonlijk letsel kon genoteerd worden na een aanrijding, dinsdagochtend omstreeks 11.00 uur in Zierikzee. Op het kruispunt Grachtweg-Schuurbeque Boeyesstraat werd een Citroen geheel vernield na een aanrijding met een Renault. De DuitseCitroën met aan het stuur M. v. B. uit Kreuzau wilde het Jannewekken inrijden, maar zou geen voorrang hebben verleend aan A. M. uit Renesse. die op de Grachtweg reed. HAAMSTEDE Kettingbotsing Op de Kraayesteinweg in Haamstede vond woensdagochtend 7.15 uur een kettingbotsing plaats waarbij vier auto's betrokken wa ren. In file rijden stopte de eerste au to op tijd, maar de achter hem rijden de drie chauffeurs te laat, met als re sultaat een kettingbotsing. De eerste wagen werd alleen aan de achterzijde beschadigd, de laatste alleen aan de voorzijde en de andere twee betrok ken voertuigen aan voor- en achter zijde. Achtereenvolgens werden be schadigd de personenauto's van M. W. uit Vlissingen (de voorste auto), N. V. uit Brouwershaven, J. K. uit Zierikzee en H. G. uit Rotterdam sloot de rij. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. RENESSE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4