tjemud Restauratie Kademuren wor/t wat duurder dan verwacht Restauratieplan voo Bakkersschool than: talige gereed streeknieuws GEEN PAARD TE ZIEN MAAR TOCH GESLAAGD •Arrow* deurloo mode Buurtfeest in ^lalta met playback^fistival bleyle MCGREGOR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 7 juni 1984 Nr. 23536 3 Kommissie Publieke Werken en Kommissie Financiën ZIERIKZEE - De restauratie van de kademuren langs de Nieuwe Haven wordt duurder dan aanvankelijk ge raamd. Het vorig jaar door de gemeenteraad beschik baar gestelde krediet van 1.295.000,- zal met een bedrag van 268.500,- worden overschreden. Voor de restaura tie van de kademuren wordt subsidie verstrekt door het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieuhygiëne (VROM), door het ministerie van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) en door de pro vincie. Een subsidie bedrag van in totaal 948.500,- was reeds toegezegd. Uit een uitgebreide inspektie van de palen is verder gebleken, dat meer palen hersteld dienen te worden dan de aanvankelijk veronderstelde tachtig stuks. Door het uitvoerig on derzoek zijn ten slotte ook de kosten van ontwerp, direktievoering en toe zicht toegenomen. Naast is dit alles is inmiddels ook de uitslag bekend van de voor het werk gehouden onder handse aanbesteding. Ook hier is sprake van een tegenvaller, omdat de schrijf som van de laagste inschrijver hoger is uitgevallen dan het bedrag waarmee in het gevraagde krediet was rekening gehouden. Voor het herstel van de kademuren dient derhalve rekening te worden gehouden met een totaal uitgaaf van 1.563.500,-. Rekening houdend met de subsidies en de mogelijke verho ging daarvan, dient de gemeente uit eigen middelen een bedrag van 432.000,- bij te dragen. Tijdens een openbare vergadering Indien de subsidiegevers ook be reid zijn het overschrijdingsbedrag van 268.500,- te subsidiëren tot een bedrag van 183.500,- resteert voor de gemeente een extra last van 85.500,-. Het duurder worden van de restau ratie kademuren kan toegeschreven worden aan de extra werkzaamhe den, die aan de zogenaamde L-muur moeten worden uitgevoerd. Uit en nader onderzoek door het raadge vend Ingenieursbureau Witteveen en Bos is gebleken, dat achter de muur momenteel slechts over een lengte van achttien meter een betonnen damwand aanwezig is. Voor het overige gedeelte wordt de grondke- ring verzorgd door de onder de L- muur aanwezige gewichtsmuur. De technische staat van deze muur is echter van dien aard, dat deze grond- kering niet meer betrouwbaar is; daardoor zijn aanvullende voorzie ningen nodig in de vorm van een ach ter de L-muur te plaatsen stalen dam wand. van de kommissie pub/e wer^en op dinsdagavond 12 j/, aanvang 20.00 uur zullen de tecïscha onder delen ten aanzien varf extra kre dietverstrekking aan Prde komen. In de openbare vergkring van de kommissie financiëh'°e"s°a^?1i1i;c" dag in de raadszaal A ^et stadhuis werd reeds advies /gebracht over de dekkingsmidder voor het aan vullend krediet va/ 85.500,-. Dekkinjfoorstel Voorgesteld wf» het positief sal do van 44.00 van de gewone dienst 1983 hie?or aan te wenden, evenals een be4S van 14.000,- dat nog beschikbis in de reserve restauratie k^uren- Verder werd voorgesteld restant van 27.500,- deiserve ..Rente en af schrijving genomen kapitaalin- vesteringen/an te spreken, die in totaal than/95-000,- bedraagt. Kommis?id de heer D. van der Wekken st)e dat een tegenvaller ei genlijk nc/ leoh is, maar dat ze bij dit soortfote projektien nou een maal zijrf verwachten. Omda4e fikse subsidie bij dit werk eedoorsla&gevende r°i speelt en daaAe dekkingsmiddelen voor het ex? krediet aanwezig zijn, zei de hee*an der Wekken een positief advieFn aanzien van dit voorstel te kumy uitbrengen. De kommissiele den /J* Geleijnse en M. A. Bij de Vaa/R°zendaal konden zich daar bij hsluiten. Uitvoeringskosten f 725.000,— ZIERIKZEE - Tijdens een openbare vergadering vi de kommissie publieke werken, dinsdagavond 12 juni/ de raadszaal van het stadhuis, aanvang 20.00 uur, zal jét restauratieplan van het pand Kerkhof NZ 8 (de voor/a- lige bakkersschool) worden besproken. ring worden gebracht. In hePes}e- dingsplan 1984 Werd reeds rfening gehouden met de budgettai/ëevol- gen van een uitgaaf van jjöO.OOO,- voor restauratie van de yehxial*8e bakkersschool. En zou derive spra ke zijn van een overschr/hng van 13.000,-. De kommissie jeugd- en jongeren werk heeft b. en w. in januari geadvi seerd in beginsel te kiezen voor be schikbaarstelling van het pand aan het C.J.V. Samen Verder en aan de Afdeling Zierikzee van het Rode Kruis, onder nog nader te bepalen voorwaarden. in overleg met beide instellingen is een restauratieplan voorbereid, waarvan de uitvoeringskosten wor den geraamd op 725.000,-. Van dit bedrag is 511.000,- nodig voor de restauratie van het casco. Het restant, ad 214.000,- is nodig voor het geschikt maken van het pand voor de toekomstige gebruikers. Rijkssubsidie Verwacht wordt dat met een be drag van 150.000,- aan rijkssubsidie in de restauratiekosten kan worden rekening gehouden. Verder wordt gesteld dat een bedrag van 100.000,- kan worden opgebracht door zelf werkzaamheid van de toekomstige gebruikers. Dit bedrag is echter slechts een aanname, waarvan de haalbaarheid nog besproken moet worden met C.J.V. en Rode Kruis. Ten laste van de gemeente zou derhalve een bedrag van 475.000,- blijven. Indien het geraamde buitenschil derwerk in eigen beheer wordt uitge voerd, kan nog een bedrag van 12.000,- aan loonkosten in minde- Timmer- loodgietersv^k In de kostenraming jor de restau ratie van het casco zijnet in hoofd zaak de posten timm/werk en lood- gieterswerk, die eenfe^anëT^ deel van de kosten opeisA- De vrij grote inhoud en oppervl/te van het ge bouw en de teg/vaRende staat waarin de bekappigen» goten, balk lagen, plafonds, /otbekledigen en masttiekbekledir^n zich bevinden, zijn hier mede d«porzaak van. Ver der is voor en if kapkonstrukties vervanging vanMderdelen noodza kelijk doordat pe in sterke mate zijn aangestas/door houtvorm en boktor. In het plan/ verder rekening ge houden met W aanbrengen van vloe ren op alle z/derruimten en het ma ken van eenpere toegang naar deze zolders. Vol/ns de toelichting op het restauratie/an zijn laatst genoemde voorzienin/n niet alleen nuttig voor het ge brui/als berging, maar hebben ze bovend/n het voordeel dat een be tere konipe uitgeoefend kan wor den op cf aanwezigheid van hout worm enpoktor. Verder is met het oog op het toe komstig gebruik van het pand in het restauratieplan een aantal voorzie ningen opgenomen, waaronder: aan passing toiletgroepen, maatregelen ten behoeve van brandpreventie, be reikbaarheid zolders, aanleg centrale verwarming en volledig renovatie van het elektriciteitsnet. Nadat de technische aspekten van het restau ratieplan in de kommissie publieke werken zijn besproken, zal nader overleg met de toekomstige gebrui kers moeten plaatsvinden over de voorwaarden voor het gebruik. Pa£ nadat daarover overeenstemming is bereikt, zal de raad voor de uitvoe ring van de plannen krediet worden gevraagd. Muziekbarbecue en braflerie ZIERIKZEE - Op vrijdag: 15 juni wordt weer het - zo langzamerhand traditionele - buurtfeest in de wijk Mal ta gehouden. In tegenstelling tot andere jaren wordt het echter voor de eerste keer op het schoolplein van de nieu we Theo Thijssenschool georganiseerd. Vooral als het weer een beetje meewerkt, belooft het wederom een groots festijn te worden. Voor de jeugd is er een Playbaekfestival". Daarvoor wordt een groot toneel opgebouwd, kompleet met disko- lichten en rooktoestanden. Kinderen kunnen voor dat playback-festival zich individueel of in groepsverband opgeven bij de Theo Thijssenschool. Het festival duurt van ongeveer 5 uur tot 6 uur. Daarna staat een optreden van de band „Sjans" op het programma. De groep bestaat uit een viertal enthou siast musicerende jongelui, voor een groot deel oud-leerling van de school. De rest van de avond zorgt het Trio 1 zeker voor een gezellig sfeertje. De kinderen kunnen zich uitleven in allerlei spelletjes, zoals sjoelen, dokter Bibber, kegelen, bussengooi- en enzovoorts. Voorts kan er gekorf bald en doe! geworpen worden. De korfbalvereniging All Ready en de handbalafdeling van Delta Sport le veren hiervoor de benodigde man kracht. Het plein zal omzoomd worden met een groot aantal kramen. In een kraam zijn allerlei soorten vlees ver krijgbaar, die op de barbecue ge roosterd kunnen worden. Onder het genot van een drankje en een muziek je kan het vlees genuttigd worden op een groot terras. Ook frites en pop corn zullen verkrijgbaar zijn. Een deel van het plein zal gevuld worden met oude rommel, schoolset- jes, boekjes enzovoorts. Voorts komt er een plantenkraam. Om de kosten te dekken Wordt een loterij georganiseerd met prachtige prijzen, welke voor een deel door de Zierikzeese Middenstand beschik baar zijn gesteld. Een deel van de op brengst zal ten goede komen aan de vakantie van de Noordierse kinde ren. Het buurtfeest wordt gehouden van half 5 tot ongeveer 9 uur. ZIERIKZEE E.H.B.O examens Theo Thijssenschool Evenals voorgaande jaren werden aan de Theo Thijssenschool in Zierik zee jeugd-E.H.B.O. examens afgeno men. De zesde klassers waren dit kursesjaar voorbereid door me vrouw P. Stoutjesdijk-Kamp en de heer H. Kloet (beiden van het Rode Kruis) en door taakverlichtster me vrouw M. M. de Looff-Passenier. Alle kinderen slaagden voor het examen, dat werd afgenomen door mevrouw Boot uit Zierikzee en de heer Boom uit Westerschouwen. Tijdens de af scheidsavond op vrijdag 29 juni zul len de leerlingen hun diploma uitge reikt krijgen. De geslaagden zijn: Willeke Aal- bregtse, Elise van Doorne, Mirande van Dijke (met lof), Sandra Evertse, Isabelle Hamel, Wendy Hartog, Eva van der Have, Jolande Hilleman, An drea Klap, Sylvia Klink, Lianne Ma- thijsse, Monique van der Schelde, Sandra Schimmelpenninck, Annita in 't Veld, Wilma Verwest, Marleen de Vlieger, Marieke Zwart, Peter van Beveren, Edwin ten Haaff, Marcel Hendrikse, Wim Hilleman, Hans- Willem de Jong, Wendel Kotoun, Je roen Lodewijk, Richard van Luijk, Serge Schot, Marco Sprengelmeijer. Blikschade Bij het achteruitrijden met een vrachtwagen en daarbij niet vol doende opletten reed chauffeur A. I. uit Oosterland de personen auto van P. S. uit Zierikzee in elkaar. Er was alleen blikschade. Het gebeurde dinsdag 13.55 uur op de Nieuwe Ha ven. Auto opengebroken Op het parkeerterrein van 's Heer Lauwendorp werd woensdagavond tussen 20.00 en 23.00 uur de auto van A. D. uit Oosterland opengebroken door een baksteen door de ruit te smijten. Uit de auto verdween twee geluidsboxen, ter waarde van (sa men) 550,-. Oud papier Zaterdagochtend 9 juni is de oud- papier-aktie, van de chr. jeugdsoos in. Zierikzee! We komen in de wijken: Malta 1 en 2 en Poortambacht (alleen, de linkerkant). U kunt het ook bren gen naar C. Leegemate in de Zuid- Paardenmarkt Zierikzee begunstigd door goed weer ZIERIKZEE - De traditionele Paardenmarkt van Zierikzee zit er weer op. Woensdag 6 juni wisten velen de weg te vinden naar de grote verzameling marktkramen op en rond de Balie. Mede dankzij het naar verhou ding gunstige weer begon de drukte al vroeg in de morgen. Ongeveer honderd kramen wa ren opgesteld om ruimte te bieden aan evenzovele marktkooplui met hun waren. Behalve de sterk uit gebreide warenmarkt konden de bezoekers ook genieten van het koopmanschap en de woorden vloed van zo'n tien standwerkers. Waarschijnlijk uit vrees voor een regenbui was er, zoals gezegd, al vroeg sprake van drukte op de markt. De vrees was echter onge grond, want er is woensdag nau welijks sprake geweest van eniu- ge regen van betekenis. Rond het middaguur nam de toeloop van kijkers en kopers enigszins af, om aan het begin van de middag weer toe te nemen. Vooral dankzij het zomerse weer, dat in de middagu ren viel te konstateren werd een bezoek aan de Paardenmarkt een genoegen. De dames op de foto boven wa ren het met dit laatste roerend eens; zij lieten zich een Hollandse nieuwe goed smaken. Standwer ker Joop de Regt is in Zierikzee zo langzamerhand een begrip gewor den; maar zelden laat hij verstek gaan. Het moet gezegd worden: het luisteren naar zijn relaas, doorspekt met grappen en woordspelingen is een waar ge noegen. hoek of bellen naar Henk Schouls, tel. 01110-3139. Hartelijk dank, na mens de kinderen van een kinderte- huis.in Kenya! Geslaagd Aan de Zeeuwse Dag- en Avond scholengemeenschap te Zierikzee slaagde mevrouw J. Legemaate- Willems voor twee deelcertifikaten van de Dagmavo. Voor de Avondma vo slaagden voor één deelcertifikaat M. Pantekoek-van Prooijen, E. van der Linde-Radewalt en P. Exoo- Versluis en A. Boogerd. Eén deelcertifikaat Daghavo be haalde M. Goosen; twee deelcertifi katen Avondhavo kwamen in het be zit van M. van Berchum. Het volledig Mavodiploma behaalde M. P. v. d. Velde-Plaating. Advertentie ExclusieI bli: Mol 5-7, Zlerik*®« mannen mode naar maat jr sr SEROOSKERKE Reisje bejaarden De bejaarden van Serooskerke ver trokken dinsdag 5 juni met de bus voor een reisje naar België. Bij het begin van de tocht werd een wel komstwoord gesproken door me vrouw Van Nieuwenhuizen. Via de Zeelandbrug reed men naar de veer boot Vlissingen-Breskens; na de overtocht over de Westeschelde werd in Sluis koffie gedronken, geser veerd met Brusselse wafels. De broodmaaltijd werd genuttigd in Brugge. Om twee uur stond een ron drit door Brussel op het programma, waarbij koetsjes als vervoermiddel dienden. Op de terugreis werd nog even gestopt voor de theepauze, waarna men omstreeks zes uur terugkeerde in Serooskerke. In herberg De Waag werd een uitstekend diner genoten. Met erg veel sukses hield mevrouw Bakker een voordracht in het Zeeuws. Met dankwoorden van me vrouw Van Nieuwenhuizen en de heer Lengkeek kwam er een einde aan een mooie dag. DREISCHOR Oudjes op stap De ouden van dagen uit Dreischor hebben vorige week woensdag een uitstapje gemaakt. Om half acht ver trok de bus richting Noord-Holland. De koffie werd gedronken in het Riks-restaurant nabij Schiphol, dat is gebouwd over de rijksweg. Via de Coentunnel ging de tocht naar Volen- dam, waar een goed verzorgde kof fietafel stond te wachten in hotel Spaander. Vandaar werd een boot tocht gemaakt naar Marken, dat door de bejaarden werd bezichtigd. De tocht voerde verder door Amster dam, Doorn, Baarn, Soest, Soestdijk en Utrecht naar Houten, waar in ho tel De Engel een uitstekend diner werd genuttigd. Bij terugkomst in Dreischor stond de muziekvereniging Crescendo aan de rand van het dorp te wachten om de bejaarden te begeleiden naar het centrum van het dorp. Na een kopje koffie in De Drie Schapen keerde men tenslotte voldaan huiswaarts. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3