Gemeente Zierikzee komt met een stuntaanbieding Diamanten bruidspaar vierde feest in hun geboortedorp „LHNO STAAT VOOR KENNIS, GEVOELENS EN VAARDIGHEDEN' V DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanrijding Oosterland [l ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Rijden onder invloed Duurder Fiets 'm d'r in Turntalenten Zeeland Is vorig jaar koploper in Nederland De restauratie van de kademuren langs de Woensdagavond was de sfeervolle omge- Om de doorstroming te garanderen binnen geworden met betrekking tot het rijden on- Nieuwe Haven In Zierikzee wordt ruim 2,5 ving van de Oude Haven in Zierikzee het de- de eigen vereniging organisert gymnastlek- der invloed. (Pag. 2). ton duurder dan eerst was begroot. (Pag. 3). cor voor televisieopnamen. (Pag. 5). vereniging Delta Sport op 16 juni een talen tenjacht. (Pag. 6). DONDERDAG 7 JUNI 1984 140ste jaargang Nr. 23536 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Al wat goed. is beveelt zich zelf aan. Shakespeare Aktief beleid grondverkoop ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee komt met een stuntaanbieding. Gedurende één jaar zal vijfentwintig procent korting worden gegeven op de grondprijzen voor het Industrieterrein „Zuidhoek". De deskundigen op de afdeling financiën, die deze stuntaanbieding hebben uit gedokterd, zijn van mening dat Zierikzee met dit aanbod een opmerkelijke positie inneemt. „Ik kan me haast niet voorstellen, dat er één gemeente is, die nog onder deze prijs zal kunnen gaan zitten", zei finacieel ambtenaar G. J. Dijkstra woensdagmiddag tijdens een openbare ver gadering van de kommissie financiën. De kommissie bracht ten aanzien van dit voorstel een unaniem positief advies uit. De gemeente aktief te la ten optreden als koopman werd toe gejuicht. Enerzijds omdat daardoor wellicht een mogelijkheid wordt ge schapen een verandering ten goede te bewerkstelligen in de stagnerende grondverkoop en anderzijds vooral ook omdat aktiviteiten op het in dustrieterrein een gunstig effekt kunnen hebben voor de werkgelegen heid. Als de gemeenteraad een positief besluit neemt op dit voorstel zal ge durende een jaar voor de gronden langs de Steenbakkerijweg en de Ha- vendijk (kavels A) een prijs van 34,50 per m2 worden berekend en voor de gronden langs de Deltastraat (kavels B) een prijs van 45,75 m2. De heer Dijkstra lichtte toe, dat het doorvoeren van een korting van 25% op de oorspronkelijke grondprijzen mogelijk kan worden gemaakt door minder rente in te kalkuleren, door af te zien van de bijdrage voor de re serve stadsuitleg en voor de post on voorzien en door gebruik te maken van een inmiddels gevormde algeme ne en bijzondere reserve in het kader van de grondexploitatie. Schade beperken Uitgaande van de oorspronkelijke exploitatieberekening voor het bestemmingsplan Industrieterrein Zuidhoek, zou deze stuntaanbieding de gemeente Zierikzee 400.000,- gaan kosten, „maar", voegde Dijkstra toe: ,,Ik wou dat we de grond daarvoor inderdaad kwijt wa ren". Door het aksepteren van een verlies van genoemde vier ton zou, volgens de wethouder financiën L. J. van Gastel, de schade van stagneren de grondverkoop aanzienlijk be perkt blijven. Overigens moet, volgens de deskun dig ambtenaar, worden gesteld, dat Zierikzee nog niet in een werkelijk zorgelijke situatie verkeert ten aan^ zien van de grondexploitatie. Als de beschikbare grond tot in lengte van dagen onverkocht blijft, zouden uiteraard wel zwaardere problemen kunnen ontstaan, maar voorlopig is het nog niet zo, dat Zierikzee, zoals sommige gemeenten elders in de lan de, te maken heeft met een miljoe- nenstrop. De stagnatie van de grondverkoop houdt uiteraard nauw verband met de verslechterde ekonomische situa tie in de afgelopen jaren, maar - zo memoreerde wethouder Van Gastel - ooit was er een tijd, dat het goed was als gemeente grond in voorraad te hebben. Brochure Kommissielid mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal brak diverse ma len eerder een lans voor een aktiever beleid ten aanzien van de grondver koop en noemde het huidige voorstel dan ook „Een prima stukje denk werk van de gemeente". Bovendien zag zij er een goede mogelijkheid in een stuk werkgelegenheid naar deze regio te krijgen. Ze pleitte er verder voor deze stuntaanbieding via een goede advertentiekampagne in lan delijke kranten en vakbladen te on dersteunen. Ook haalcte zij in op de in voorbereiding zijnde brochure, die binnen afzienbare tijd aan het be drijfsleven zal worden gepresenteerd en verder zal worden verspreid onder Vervolg pag. 2 Van woninkje naar politiepost. Links gemeentewerkman D. de Graaf uit Scharendijke, die juist binnenkwam om wat metselwerk te verrichten. Vervolgens van links naar rechts de wachtmeester A. de Visser (uit Kerkwerve) en H. de Waal (Scharendijke) en (zittend) opperwachtmeester C. Priem uit Scharendijke, hard werkend aan hun eigen" onder komen. Oud Bruënaars terug op ,,'t nest BRUINISSE - Een onvergetelij ke dag beleefden gisteren (woens dag) de heer Dingeman Hanzen (82 jaar) en z'n vrouw Hcnderina Hanzen van Popering (79 jaar) tij dens hun 60-jarige huwelijksvie ring. En hoewel ze al sinds de crisisja ren ('39) in Rotterdam wonen, konden ze geen betere plaats be denken dan in hun beider geboor teplaats Bruinisse, om dit feest te vieren. Het werd een dag vol met hoogtepunten, een komplete fa miliereünie en een druk bezochte receptie in 't Durps'uus. De heer Hanzen heeft in z'n Bruse periode, voordat hij bij het Rotterdamse Drinkwaterbedrijf gig werken, verschillende ambachten uitgeoe fend, zoals landarbeider, los-vast bij de gemeente en laatstelijk als beurtschipper. Vandaar dan het voor hem een extra dimensie was om op z'n 60-jarige huwelijksdag met een luxieus passagierschip vanuit de Rotterdamse Leuve- haven via de route die hij vroeger ook voer in de Bruse haven af te meren. Op de kaoie werd het bruidspaar en de familie opge wacht door een huifkar van mene- ge „De Korenzolder" die het ge zelschap na een rondrit door de vissersplaats afzette bij het Dorpshuis. Vele handen werden geschut en ontelbare bloemstuk ken (o.a. van het Drinkwaterbe drijf en de gemeente Bruinisse) werden binnen gedragen. Ook de terugweg ging weer met huifkar en passagiersschip „Old Dutch", waarbij een feestelijk diner aan boord te terugweg sterk verkorte. SCHARENDIJKE - Zowel de ge meente Middenschouwen als het rijkspolitiekorps Schouwen- Duiveland is er verheugd over, dat het toch nog gelukt is om in Scharen dijke een tijdelijke politiepost in te richten, die echter voorlopig wel een permanent karakter zal krijgen. De drie politiemensen uit Midden- schouwen, die de post gaan beman nen, lieten geen twijfel over bestaan Bij de Pleisterplaats te Oosterland vond op Rijksweg 18 woensdagavond 21.00 uur een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's A. B. uit Nieuwerkerk kwam uit de richting van Bruinisse en wilde linksaf Oosterland in. Zijn voertuig zette hij rechts van de weg en wachtte vervol gens tot de weg vrij was. Uit dezelfde richting naderde de auto van C. L. uit Huizewn op het moment dat de Nieu- werkerker dacht dat de weg vrij was, waarna de aanrijding volgde. Alleen materiële schade viel te betreuren. eveneens gelukkig te zijn met deze oplossing, waaraan het rijk na enig weifelen - en aandringen van ver schillende kanten - dan ten slotte toch financiële medewerking ver leende. De mannen gebruikten hun vrije tijd en een deel van hun dienst tijd om het oude pandje aan de Dijkstraat 22 van woninkje zo snel mogelijk te herschapen in een poli tiepost. De gemeente Middenschou- wen, waarvan het pand wordt ge huurd, stelde materiaal (verf en be hang) beschikbaar en de politiemen sen verwisselden uniform voor infor mele kleding om in een ijltempo zelf werkzaamheid te plegen. Vóór pinksteren willen ze hun nieuwe post gereed hebben, want behalve voor de bevolking is die met het oog op de toeristen van groot belang. Het pandje krijgt het predikaat „tijdelijk", omdat nog altijd wordt gehoopt op een betere oplossing op den duur. Maar de ligging is voortref felijk: midden in de dorpskom van AALSMEER - De bloemenveiling in Aalsmeer verwacht dat de aanvoer van planten en bloemen in 1990 een kleine zestig procent hoger zal zijn dan nu. In 1983 verwerkte de veiling 2,5 miljard eenheden. Scharendijke. De post wordt zoveel mogelijk bemand, hoewel de politie mensen uiteraard veel op pad zijn. Maar er is - evenals in andere kernen - een vast spreekuur: op vrijdagmid dagen van 14.00 tot 17.00 uur. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. WA> Zfljh P£ 811.1* Tentoonstelling grafiek ZIERIKZEE - De konsulente onderwijs van de ZLM, mevrouw A. van der Leeden, heeft dinsdagmiddag: in ga lerie Tussen de Havens de expositie grafiek van de Prin ses Julianaschool geopend. Derde en vierde klassers van de LHNO-afdeling maakten een serie werkstukken in hoog-, diep- en zeefdruk. Onder het ruime aantal belangstel lenden bevond zich ook Th. H. de Meester, burgemeester van Zierik zee. Samen met verscheidene andere gezagdragers was hij de revue gepas seerd om in aanmerking te komen voor de officiële openingshandeling. Maar ook hij viel af, omdat hij net als de andere personen toch „geen ver stand heeft van LHNO-onderwijs en niet op de hoogte is van de leerstof", zoals direkteur H. van Dam het fijnt jes uitdrukte. Hoofd, hart en handen Mevrouw Van der Leeden liet in haar toespraak duidelijk naar voren komen het niet eens te zijn met de naam „LHNO-onderwijs". Ook de equivalenten, die in de volksmond gebruikelijk zijn, zoals spinazieaca- demie, puddingschool, breischool en kookschool, waren naar haar mening niet ter zake doende. „Neem nou de L, die staat voor La ger. Daar heb ik veel moeite mee, want wat betekent nou lager? Onder wijs heeft te maken met hoofd, hart en handen. We willen kennis (hoofd), gevoelen (hart) en vaardigheden (handen) aanleren. Die aspekten die nen in een goed evenwicht te harmo niëren. Leerlingen moeten daarmee in kunnen spelen op toekomstige ont wikkelingen", aldus mevrouw Van der Leeden. Namens alle leerlingen bood Moni que de Jonge een diepdruk aan, geti teld: met het oog op de verwarde toe komst. Nico Out, konsulent kulturele vor ming voor het voortgezet onderwijs gaf een toelichting op het SECU- projekt, dat staat voor secundair on derwijs en culturele instellingen, dat is opgenomen in het Zeeuwse Steun punt. De grafiektentoonstelling valt onder het SECU-projekt. Verwachting tot vrijdagavond: Perioden met zon Perioden met zon en vrijwel overal droog; minimumtemperatuur onge veer 10 graden, middagtemperatuur ongeveer 17 graden. Matige noorde lijke wind, aan de kust krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 11 juni Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: n.west 3 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: n.west 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 8 juni Zon op 5.21, onder 21.57 Maan op 15.32, onder 3.11 Volle Maan: 13 juni (16.42) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 8 juni 11.27 23.46 4.51 17.24 Doodtij: 9 juni HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het ziet er naar uit dat het vrijdag overdag vrijwel overal droog zal zijn. In de nacht kan in het oosten en zuidoosten nog regen of motregen vallen, overdag komen er perioden met zon en dan ontstaan stapelwolken. De kans dat daaruit een bui valt lijkt erg klein. De mid dagtemperatuur wordt aan zee zo'n 15 graden, in het binnenland 16-18 graden, misschien nog wat hoger. De wind is matig, kracht 4, aan zee iets sterker, eerst uit het noorden, later uit het noordwesten. Van Skandinavië uit is warme lucht over de Noordzee gestroomd en dit gaf aanleiding tot vorming van mistvelden. Langs de hele kust kun nen dan ook van tijd tot tijd mistban ken voorkomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1