berichten Hoorzitting Vierschaar V erkeerscirkulatieplan Voorlichting over voeding Brouwse plattelandsvrouwen SUCCESJES ERIC DE NOORMAN 4 Lezing1 wijn op HVG-Brü Woensdag 6 juni Nederland l 9.00 en 9.35 uur Schooltelevisie 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Oom Ferdinand en de to verdrank. In de Nederlandse film uit 1974 is Oom Ferdinand (Lex Goudsmit) in het bezit van een schil derij van een goed ogende freule (Wil- leke Alberti). Zij zit tegen haar zin tussen de lijst. Met behulp van een toverdrankje en vier kinderen pro beert oom de freule uit haar benarde positie te verlossen. 17.00 uur De film van Ome Willem 18.45 uur Politieke partijen. SGP, GPV en RPF. 18.55 uur Het verhaal 19.00 uur Allemaal tuig. De jeugd heeft toestemming gekregen om in de gekraakte wijkpost te blijven zitten. Dat moet uiteraard gevierd worden,, maar de feestvreugde duurt niet lang. 19.25 uur Kenmerk 20.00 uur Journaal 20.28 uur Politieke partijen. Het Groen Progressief Accoord. 20.38 uur Socutera 20.45 uur Gala van de nieuwe Neder landse muziek. Acht Nederlandse komponisten in de leeftijd van 30 en 60 jaar schreven de muziek voor de uit te voeren werken in het Concert gebouw te Amsterdam. De kompo nisten zijn onder meer: Peter Schat, Louis Andriessen en Ton de Leeuw. 23.25 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 14.30 uur D-Day veertig jaar geleden. De landingsoperatie van de Geal lieerden in Normandië. In dit pro gramma tevens bezoeken aan mili taire begraafplaatsen. De D-Day her denking vindt plaats in aanwezig heid van onder meer president Rea gan van de VS, premier Trudeau van Canada, president Mitterrand van Frankrijk en koningin Beatrix. 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Politieke partijen. PvdA. 19.20 uur Van gewest tot gewest. De kijkers maken kennis met het scha- rengenootschap Rust en bedacht zaamheid en als tweede onderwerp hoe Terschelling de toekomst wat zonniger inziet ten aanzien van de mogelijkheden die de zee biedt. 20.10 uur Blokletters 20.40 uur Wie waagt, die wint. Auto- en motorstunts in het kader van de World Record Day op het circuit van Za nd voort. 21.05 uur De lat. Een Canadese televi siefilm naar historische gegevens. Aaron Komylo staat op de nominatie om als atleet hoogspringen afgevaar digd te worden naar de Olympische Spelen. Ten gevolge echter van een ongeluk met een landbouwmachine moet hij zijn linkerbeen missen en komt er een einde aan al zijn aspira ties. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport. Tennis Ro land Garros. 23.4(fuur Nieuws voor doven Donderdag 7 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 16.00 uur De Smurfen. Smurf Luilak is tegen zijn gewoonte in aktief be zig, totdat er een paarse vlieg op doemt. 16.25 uur De ontvoering. David Bal four komt na een schipbreuk terecht op een eiland, alwaar hij met een moord gekonfronteerd wordt. 16.50 uur De natuur en de mens. Dit eerste deel van de driedelige natuur serie handelt over kleine soorten roofvogels en de boomvalk in het bij zonder. 18.45 uur Politieke partijen. De Euro pese Groenen. 18.55 uur Jack Holborn. Vanavond het eerste deel van een zesdelige Duits Oostenrijkse Zwitserse ko- produktie. het verhaal speelt zich af in het havenstadje Briston. De ver moedelijke weesjongen Jack wordt door rechter Sharingham in een pleeggezin geplaatst. Jack gelooft echter dat zijn ouders nog leven. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Politieke Partijen. God met ons. 20.38 uur De langste dag. Woensdag 6 juni is het precies 40 jaar geleden dat de invasie van de geallieerde strijd krachten in Normandië plaatsvond. Het betreft een getrouwe re- konstruktie. Deze film uit 1962 naar het boek van Cornelius Ryan kent als hoofdrolspelers Richard Todd, Ri chard Burton, John Wayne, Henry Fonda, Werner Hinz en Dietmar Schonherr. 21.55 uur Televizier magazine 22.35 uur Vervolg De langste dag 00.15 uur Journaal 00.20 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 14.00 uur Tennis. Roland Garros. 18.30 uur Sesamstraat 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Op volle toeren 20.00 uur Het lied van Bernadette. Deze film van Henry King uit 1943 brengt de belevenissen in beeld van Bernadette Soubirous. Zij is een dichter uit een arm boerengezin uit Lourdes, waaraan de H. Maagd Ma ria verscheidene malen verschenen is. De ontsprongen bron voert nog da gelijks vele bedevaartgangers naar Lourdes. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven „Verandering van spijs doet eten" BROUWÉRSHAVEN - Onder het motto „Verandering van spijs doet eten", kregen ruim veertig dames dinsdagavond in het Tonnenmagazijn uitleg over variatie-mogelijkheden in de maaltijden. De heer en mevrouw Merts waren aanwezig om, als vertegenwoordigers van het B.V.M. (Bureau Voorlichting Merkartikelen en Diensten) en het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, de slotbijeenkomst van de Plattelandsvrouwenbond afdeling Brouwershaven in te vullen met informatie over dit onderwerp. Het echtpaar diende de informatie geheel in stijl op; namelijk in de vorm van een maaltijd. Als voorge recht kregen de aanwezigen een dia- BRUINISSE - „Wij mensen gaan de ruimte in en we beredeneren en be grijpen de ruimtevaart en raketten, maar de hemelvaart van Jezus moe ten en kunnen we alleen maar gelo ven en aanvaarden". Deze woorden vormden de kern van de meditatie die mevrouw Fluit Hoogerhuis uit Hand. 1 hield tijdens de vergadering van de Hervormde Vrouwengroep „Helpt Elkander" uit Bruinisse. In het tweede gedeelte van de avond hield de heer J. v. Schaik van het Walchers Wijnmakers en Bier brouwers Gilde een leerzame lezing annex stoomkursus: „Hoe kan men zelf wijn maken". „Voor de oor sprong van de wijn moeten we een eind terug in de geschiedenis, naar het boek Genisis. Zowel in het Oude Testament als in Nieuwe Testament kan men lezen over dingen die met wijn te maken hebben. Daar wordt al geschreven over de wijngaard, wijn rank en wijnpersbak." In zijn lezing maakte de heer Van Schaik duidelijk dat iedereen zelf wijn kan maken uit verschillende vruchten: de vruchten uitpersen tot sap, suiker en wijngist erbij en laten gisten. Na het gisten bottelen en in de flessen verwerken. In de lezing hoorden de dames ook dat oude vol ken, zoals de Grieken, wijn bewaar den in een vat, dat aan de binnenkant met hars wat ingesmeerd. De Romei nen mengden wijn met zeewater en dronken dit tegen de dorst. Zij be waarden het in leren zakken. Later werd de fles uitgevonden en de kruk, die van de kurkkeik gemaakt wordt. De heer Van Schaik had enkele flessen zelfgemaakt wij bij zich die de dames zich. met stokbrood erbij, goed lieten smaken. Na de vertoning van een wijnmakersfilm bedankte de presidente mevrouw Teekens de heer Van Schaik voor zijn leerzaam en in- terressante lezing en kreeg mevrouw V. Schaik een bloemetje. De avond werd met dankgebed besloten. serie te zien die goede informatie over de maaltijdschijf gaf. Door de vele reklame die er in voorkwam lag hij echter ook wat „zwaar op de maag". De maaltijdschijf is de ver vanger van de aloude schijf van vijf, die door de veranderde leef- en eetge woontes aangepast diende te wor den. De schijf bevat nu vier vakken. Twee grote waarin zich graanpro- dukten en groentes en fruit bevinden en twee kleinere vakken. Hiervan is de ene gevuld met vlees, vis, ei en melkprodukten, terwijl het andere slechts een mes met een puntje boter of margarine bevat. Volgens de toe lichting die de plattelandsvrouwen ontvingen is het ook de bedoeling dat de maaltijden zó samengesteld wor den, dat ze uit de grote vakken veel produkten bevatten en uit de kleine weinig. Letterkwis Als „hoofdgerecht" gaf de heer Merts nadere toelichting over een veelheid van produkten die op tafels stonden uitgestald. De aanwezigen konden ook daadwerkelijk proeven van een kaassalade, worst, crackers met zoet en hartig beleg en hoestbon- bons, want ook de homeopathische middelen waren vertegenwoordigd. Als „nagerecht" serveerde het echt paar Merts een letterkwis waarbij slagzinnen geraden moesten worden en vragen beantwoord. Een tiental dames ging dan ook met een prijsje naar huis. Na deze slotbijeenkomst volgt er voor de zomervakantie nog een aktiviteit van de afdeling Brou wershaven. Dit is de tuinmiddag op 19 juni. MIDDELBURG Geslaagden Aan de Christelijke Pedagogische Academie te Middelburg slaagden voor de Applicatie Cursus Volledig Bevoegd Onderwijzer(es) de volgen de kandidaten: M. C. G. de Bruine-Brouwer te Nieuwerkerk; E. H. Munter-Graaff te Bruinisse en M. C. van den Hoek te Kerkwerve. Voor het examen Diploma Bijbels Onderwijs slaagden: J. Stouten te Nieuwerkerk en I. den Boer te Kerk- (vervolg van pagina 1) zins te worden afgeremd. Meest drastische maatregel, die in dit ver band werd voorgesteld is het wijzi gen van de rijrichting Noordhaven poort en Scheepstimmerdijk, dus niet meer als toegangs- maar als uit- gaansroute voor de binnenstad. Tijdens de hoorzitting maandag avond bleek dit voorstel weinig bij val te krijgen. Zowel op grond van kommerciële belangen als uit esthe tisch oogpunt werd gepleit de Noord havenpoort open te laten voor het verkeer, dat de binnenstad in wil. Het (talrijk) verkeer, dat niet met de plaatselijke situatie bekend is, kan uiteraard wel geleid worden via de Jannewekkendam, die in het V.C.P. als hoofdtoegangsweg voor de bin nenstad wordt aangemerkt. Belangen ondernemers De heer J. Littooy pleitte namens de Zierikzeesche Ondernemers Cen trale (Z.O.C.) voor het openhouden van de Noordhavenpoort naar de bin nenstad toe. Hij konstateerde dat de belangen van de middenstand loodrecht stonden op de beleidslijnen in het V.C.P.met andere woorden: de Z.O.C. voelt meer voor het gemak kelijk bereikbaar maken van de bin nenstad en het verlaten wat moeilij ker. Ook ten aanzien van de bereik baarheid van de binnenstad voor het verkeer uit Poortambacht had de Z.O.C.-woordvoerder zijn twijfels. De ondernemers van Melkmarkt en IVJol bij monde van respektievelijk C. Legemaate en M. Tuinman stelden het openhouden van de Noordhaven poort in direkte relatie met de ver keerssituatie in hun eigen gebied. De heer Tuinman voorzag grote problemen op de Mol als de verkeers druk daar zal toenemen door het ver keer komend vanuit de Lange No- belstraat Schuithaven en vanaf de Melkmarkt. Hij pleitte in dit ver band voor gelijke rechten van auto mobilisten en voetgangers en bena drukte het door het K.N.O.V. gelan ceerde plan van een zogenaamd winkelerf. Wat dit laatste betreft, was de heer Brogt van mening, dat een winkelerf niets zal veranderen aan de hoeveelheid verkeer, dat van de Mol gebruik zal maken. De heer Tuinman bepleitte verder het parke ren op de Mol scherp in de gaten te houden. Nieuw gegeven Melkmarkt-ondernemer de heer Legemaate droeg voor de deskundige van het bureau Goudappel Coffeng b.v. een geheel nieuw gegeven aan: de Melkmarkt als loopstraat. De on dernemers aldaar voelden enkele maanden geleden niet voor het loopstraatplan, zoals in het ver keersplan van hfit>K-N.O.V. werd ge formuleerd, omdat het aan het einde van de Melkmarkt gelegen parkeer terrein daardoor niet optimaal zou worden benut. Dit argument viel ech ter weg in het licht van de in het V.C.P. voorgestelde maatregel: om draaien van de rijrichting op de Melkmarkt, zodat het verkeer via Klokstraat, Melkmarkt, Mol het Ha venplein zou kunnen bereiken. „Dan stellen we voor van de Melk markt een loopstraat te maken", al dus de heer Legemaate. Hij achtte het zinnig dan tevens ook de Mol tot loopstraat te maken en een U- vormige verkeersarm te kreëren door Noordhavenpoort en Zuidha venpoort him huidige verkeersfunk- tie te laten behouden. De heer Brogt achtte deze suggestie niet onmogelijk, maar voerde wel aan dat de verkeersdruk op Hoge Mo lenstraat en op de Hoofdpoortstraat daardoor zal toenemen. Hij was het met de heer Tuinman eens dat het kruispunt Melkmarkt Schuithaven in de huidige plannen een moeilijke situatie zou kunnen vormen, maar meende dat te kunnen ondervangen door aan het einde van de Melkmarkt een stopgebod te plaatsen. Het openhouden van de Noordha venpoort werd op kommerciële grond ook bepleit door de heer N. W. J. van der Zwan, horeca-ondernemer aan dè Oude Haven. „Denkt u niet dat mijn bedrijf ten dode is opge schreven als het verkeer niet meer door de poort binnenkomt?", vroeg hij de verkeersdeskundige. Nee, dat dacht de verkeersdeskundige niet, die meende zelfs dat de heer Van der Zwan gunstiger af zou zijn met de in het V.C.P. voorgestelde plannen, om dat bezoekers van het restaurant en van de Concertzaal uitstekend ge bruik zouden kunnen maken van de parkeervoorziening aan de Mossel boomgaard. „Wat is mooier?" „Wat is er nou mooier dan de stad binnen te komen via de poort", vond de heer D. Joppe en hij kreeg daarin bijval van burgemeester De Meester. Ook mevrouw C. Schaap-Jonker (rij- examinator C.B.R) pleitte voor het openhouden van de Noordhaven poort, omdat het plaatselijk en regio- verkeer naar haar mening toch altijd zal trachten zo dicht mogelijk bij het Havenplein te komen. Het afsluiten van de Noordhavenpoort als toe gangsweg zou volgens haar een on verantwoord hoge druk op de Mol tot gevolg hebben. „Waarom maakt u van de Zuidha venpoort geen ingang?", vroeg de heer G. Wilbrink de verkeersdeskun dige. De heer Brogt liet weten, dat dit niet onmogelijk zou zijn, maar vroeg zich af welk verkeer daar dan gebruik van zou maken buiten de au tomobilisten uit de richting Goes. Deze uitspraak leverde hem een kanttekening van Z.O.C.-woordvoer der Littooy op, die benadrukte dat zeker het verkeer uit Duiveland ge bruik zou maken van Julianastraat en Zuidhavenpoort als de mogelijk heid daartoe werd geboden. Burge meester De Meester toonde zich geen tegenstander van de door de heer Wilbrink gelanceerde suggestie en achtte het zinnig dit voorstel nader te bestuderen. Van Z.O.C.-zijde werd verder ge pleit voor het invoeren van een blau we zone in de Sint-Domusstraat om het langparkeren aldaar tegen te gaan. Een pleidooi daarvoor werd ook gedaan door de heer L. 't Man netje, woordvoerder van de Aktie- groep Havenkwartier, die zich overi gens zeer kontent toonde met het V.C.P. omdat daar veel voorstellen in zijn terug te vinden uit het door de aktiegroep zelf opgestelde ver keersplan. Tevredenheid Tevredenheid klonk ook van de zij de van de ondernemers in de Lange Nobelstraat bij monde van de heer L. Waaijenberg. In het door hen destijds ingediende verkeersplannetje werd uitgegaan van tweezijdig verkeer in de Lange Nobelstraat, maar bij om draaien van de rijrichting op de Mol, konden zij zich vinden in eenrich tingsverkeer in de Lange No belstraat naar het centrum toe. Ook van deze zijde werd gepleit voor een blauwe zone. De heer Brogt zag de noodzaak daarvan niet zo, evenmin als in de Sint Domusstraat. Ander zijds zou het'handhaven, c.q. instel len van die blauwe zone geen wezen lijke inbreuk maken op de voorstel len in het V.C.P. Een woordvoerder van de Konin klijke Zeelandia informeerde of zijn bedrijf nog wel bereikbaar zal zijn voor zogenaamde acht- en twintig tonners, als zij via de voorgestelde rijrichting Nieuwe Boogerdstraat Sint Domusstraat op de Fonteine moeten komen. De heer Brogt was van mening, dat het vrachtverkeer naar en van Zee landia in de door het V.C.P. voor- gesteldé situatie op alle knelpunten iets meer ruimte zal hebben dan thans het geval is. Verder liet de ver- kéersdeskundige desgevraagd we ten, dat de Witte Eyestraat in de nieuwe verkeerssituatie geen inten sievere funktie dan thans wordt toe gedacht. Busverbinding Mevrouw Van Kooten, bestuurslid van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afdeling Zierikzee hield een pleidooi voor het bereik baar maken van de binnenstad via een busverbinding. In het V.C.P. worden de problemen, die in dit ver band spelen genoemd en als enige mogelijk geachte oplossing wordt gesproken overeen eventuele „stads dienst" met een kleine streekbus, die kan pendelen tussen busstation en binnenstad, mogelijk in kombinatie met een kleine stadsrondrit voor toe risten ten behoeve van de op brengsten. De heer Brogt liet weten niet te beweren dat dit voorstel haal baar zal zijn, maar achtte verder geen suggesties in dezen voorhanden. Mevrouw Schwarze, woord voerster namens de A.N.I.B. wees op de moeilijke situatie op het Haven plein voor voetgangers en in het bij zonder voor ouderen en mensen, die slecht ter been of invalide zijn. „Op het Havenplein word je overal door auto's bedreigd", liet ze weten en ze pleitte in dit verband voor het auto vrij maken van het Havenplein ZZ. De heer Brogt moest erkennen, dat het Havenplein inderdaad geen ple zierig gebied is voor de voetganger, maar wees er anderzijds op dat het moeilijk zal zijn de voetganger hier van het autoverkeer te scheiden. Het kreëren van meer parkeerruimte in het midden van het Havenplein zal, volgens hem, niet geheel kunnen voorkomen, dat aan de brede zijde van het Havenplein alsnog gepar keerd zal worden. Wensen en bezwaren De hoorzitting in de Vierschaar bood niet alleen aan woordvoerders van groeperingen, maar ook aan in- dividuelen ruimte om wensen en bezwaren ten aanzien van de ver keerssituatie in de binnenstad van Zierikzee kenbaar te maken. De kon- klusie, die burgemeester De Meester aan het begin van de avond reeds trok, bleek terecht: „Als dagelijks bestuur van de gemeente hebben we niet de overtuiging dat we er van avond helemaal uitkomen, ook niet volgende week en ook niet volgende maand. Het is een kwestie van zoe ken naar kompromissen". Puttend uit ervaringen uit het verleden en met in achtneming van het advies van deskundigen en van hetgeen deze avond naar voren werd gebracht, zal echter getracht worden zo goed mo gelijke oplossingen te vinden. Abida, 1-6 175 zo Boston naar Land-, send Acmaea, 4-6 te Beira Aldabi, 4-6 te Bremen Alnati, 1-6 40 n Kaap Verdische Ei landen naar Rio de Janeiro Maassluis, 1-6 90 ono Jacksonville naar Punta Vardon Moordrecht, 1-6 300 z Kaap Race naar Rotterdam Nedlloyd Amersfoort, 2-6 510 wnw Lima naar Callao Nedlloyd Dejima, 2-6 323 zzw Hong Kong naar Hong Kong Nedlloyd Delft, 2-6 van Hong Kong naar Singapore Nedlloyd Houtman, 4-6 te Fos Sur Mer Nedlloyd Tasman, 2-6 van Suez naar Djeddah Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Benschop: J. C. Schuurman te Zalk en Veecaten; te Heerde: Tj. Sijtsema te Harlingen. Aangenomen naar Rotterdam tot predikant voor bijzondere werk zaamheden (geestelijk verzorger v. Damziekenhuis) (toe z.) (part-time) en aangenomen naar Rotterdam (part time): J. G. Kooren te Rotterdam- Zuid. Bedankt voor Menaldum: W. Wag- ter te Stedum; voor Nieuwveen (toez.): M. J. Middelkoop, kand. te Dordrecht. Gereformeerde Kerken Benoemd tot toerustingspredikant voor Irian Jaya: F. Weeda te Ak- krum, die deze benoeming heeft aan genomen. Beroepen te Zwolle: drs. A. Pie- tersma te Veenendaal. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepbaarstelling: G. Zomer, Pe- permuntweg 8, 8042 NK Zwolle, tel. 038-227145. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Almelo: J. Plantinga te Leeuwarden. Bedankt voor Aalsmeer: B. de Graaf te Zierikzee. Te huur: Videotheek Daka met vele nw. titels. VCC, Beta, VHS, gratis lidmaatschap, ook de nieuwste films 2,50. Nw. Boogerdstr. 31, Zierikzee. Te huur aangeboden: Bovenwoning in centrum van Zierikzee. Indeling: 1 grote zitkamer, 1 grote slaapka mer, keuken, badkamer met ligbad, toilet, bergruimte. Eventueel gestoffeerd. Brie ven onder no. 4843 aan het bureau van dit blad. Personeel gevraagd: Voor a.s. seizoen winkelmeis je 17 18 jaar. Slagerij Jan sen - Scharendijke, tel. 01117- 1502. Vakantiehulp (meisje) voor alle voorkomende werk zaamheden. Leeftijd: plm. 18 jaar. Hotel-Café-Restaurant Van der Weijde, Noordgou- we, tel. 01112-1491. Rest. Jacob Cats te Br'haven heeft nog plaats voor een as sistent barkeeper, ±21 jaar. (Seizoenwerk). Voor inl. of afspraak 01119-1248 (tussen 16.00 en 18.00 uur). Huisdieren: Goed tehuis gezocht voor jon ge en oudere katten. Sophia- Dierenbescherming, Es- doornstraat 33, tel. 1583, Nieuwerkerk. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Goudswaard: A. Hoogerland te Dirksland. Gereformeerde Gemeente HAAMSTEDE - Ds. J. Mijnders be dankt voor het beroep. DEN BOSCH - Mgr. J. W. M. Bluijs- sen van Den Bosch is bij zijn afscheid als bisschop van Den Bosch bevor derd tot kommandeur in de Orde van Oranje Nassau. Veemarkt Leiden LEIDEN, 4-6. Aanvoer: Slachtvee 1016, stieren 150, slachtschapen en lammeren 210. Totaal: 1384. Prijzen per kg: Extra kwaliteit dikbillen 9,50 - 13,60; stieren le kw. 8,50 - 9,35, 2e kw. 7,70 -ƒ 8,45; vaarzen le kw. 7,80 -ƒ 8,95, 2e kw. 6,75 - 7,75; koeien le kw. 7,60 - 8,75, 2e kw. 6,70 -ƒ 7,60, 3e kw. 6,35 - 6,65; worstkoeien 5,55 - 6,65; schapen 5,75 -ƒ 7,75; lamme ren 10,00 - 13,00. Prijzen per stuk: Schapen 200 - 260 en lammeren 205 - 250. Stemming: Slachtvee, schapen en lammeren: handel vlot, en prijzen iets hoger; stieren: handel, redelijk, en prijzen gelijk. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 4-6. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 224 paarden aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2925 - 3900; werkpaarden 2025 - 3100; oude paarden 1750 - 2500; 3-jarige paar den 1550 - 2625; 2-jarige paarden 1400 - 2425; veulens 375 - 1400; hitten 650 - 1475; pony's 225 - 925. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 4,70 - 6,70; jonge slachtpaarden 5,90 - 7,10. Handel: slachtpaarden rustig en pony's lui. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 4-6. Konsumptie- aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exklusief b.t.w. Klei-aardappelen: Bintje 35-50 mm 103,00 - 105,00; Bintje 50 mm op waarts 115,00 - 120,00; frites 50 mm 115,00 - 120,00; Bintje 35-55 mm 108,00 - 110,00. Exportaarappelen: Bintje 45 mm opwaarts 117,00. Voeraardappelen 8,00 - 10,00. De stemming was vast. De laatste slag 64. „Ge wilt vluchten?" stoot Padmond uit. „Oh, maar dat zal ik niet toestaan." „Mijn beste Padmond", zegt Eric met een lachje, „als Toctah erin slaagt Attilla te waar schuwen, dan is het met Allan Khan gedaan, en aangezien gij door Allans aanwezigheid er ook in betrokken zijt geworden, staat ge dan meteen mede onder verdenking." „Het is waar," mompelt Padmond schor. „Iemand moet die gevaarlijke Toctah onscha delijk maken, maar dat kunt gij toch niet doen." „Gij soms," zegt Eric spottend, „wat zou At tilla ervan zeggen als hij ontdekt dat zijn bondgenoot een van zijn eigen mensen uit de weg ruimt. Ge hoeft niet bang te zijn dat ik u zal verraden. Padmond. Laten we dus meteen afspreken, dat als de nood aan de man zal ko men, gij en ik onbekenden waren. Maar toch kan mijn aanwezigheid hier gevaar opleveren." „Nu goed", zegt de Frankenvorst, „ontsnap voor mijn part dan door de vluchtgang. Ik weet er niets van. Maar hoe wilt ge ooit Attil- la's kamp vinden?" „Uw lijfwacht Garad zal ons helpen", ant woordt Eric bedaard, „hij is een schrandere kerel en is niet bang uitgevallen." „Ik wil er niets meer mee te maken hebben", mompelt Padmond. als Eric even later de hele toestand met de lijfwacht bespreekt. „Doe wat ge wilt, maar ik weet nergens van en op mijn bescherming hoeft ge ook niet te rekenen." Het is Eric om het even nu hij de kans krijgt uit Padmonds burcht te verdwijnen. De trou we Garad zorgt dat de paarden gereed staan in het woud. Enkele uren later glippen Eric, Svein en Axe, van goede wapens voorzien, weg door de vluchtgang. „Zo nu moet er een heleboel gebeuren, voor dat die Hunnen mij weer in hun vingers krij gen", gromt Svein als ze in galop in het woud verdwijnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4