Prima prestatie voor Mary Zeeman met Verda van de LR en PC Bru tijdens kringkonkoers Walcheren Zierikzee trakteert Bruse Boys op ongenadig pak slaag: 2-10... Rob Wijnstekers vraagt overschrijving naar DFS SKNWK-wedstrijdsekretaris Wim Stoutjesdijk krijgt zilveren speld van verdienste Bridgeclub Zierikzee Zeven treffers van Jan-Leen Boot 8 VLISSINGEN - Kombinaties van de drie Schouwen- Duivelandse landelijke rijverenigingen De Schouwse Ruiters, Bru en Westelijk Schouwen hebben zich tijdens een kringkonkoers van de kring Walcheren, dat in Vlis- singen werd afgewerkt, van hun beste kant laten zien. In diverse kategorieën werden overwinningen behaald, ter wijl daarnaast nog een serie uitstekende prestaties werd afgeleverd. Met 130 punten legde Mary Zeeman van de LR en PC Bru een uitermate keurige proef neer in de B- dressuur, hetgeen haar de dikverdiende overwinning in haar ring opleverde. De Bru-kombinatie promoveert hiermee naar de L-klasse. Bij het B-springen voor de po ny's was er een eerste prijs voor Arianne Hanse met Liza van De Schouwse Ruiters. Een foutloos parkoers werd vergezeld van een stijlwaardering, die haar drie winst punten opleverde. Promotie naar de L-klasse is het ge volg. Een overwinning was er ook voor Hanny van de Zande met haar pony Lucky Boy in de L-dressuur. Zijl kreeg 127 punten op haar startkoepon. In de M-dressuur inkasseerde Ellen van Dijke met Donald een eerste prijs: en een zege was er voor Monique van der Werve met Na- tascha in de L-klassen mennen. In de Z-klasse springen pony's klasseerde Stef Nelise zich met Pas cal op de tweede plaats met zeven fouten. Nelisse had de pech geduren de zijn rit beide beugels te verliezen, maar hij voltooide zijn rit toch. Een springfout en een weigering zorgden ervoor, dat de Schouwse Ruiter de eer moest laten aan Jacqueline de Winter met Rashid van de organise rende vereniging. De winnende kom- binatie bleef foutloos. Bij de paarden kwam Laurice Boonman met Vident van de Schouwse Ruiters met een derde prijs uit de strijd. Boonman in kasseerde elf fouten in de Z-klasse. Met een foutloze rit werd Bram Klaasse met Polstas van Walcheren winnaar, vóór Kees de Visser met Thoran van de Gouwe Reyers, die met een weigering naar de tweede plaats werd verwezen. In de klasse M/Z mennen ging de oranje rozet naar Christiaan Provoost met 88 pun ten. Deze M-kombinatie inkasseerde samen met de winnende L-kombina- tie Monique van der Werve met Nata- scha als enige meer dan tachtig pun ten, hetgeen impliceert, dat er bijzon der streng werd gejureerd door C. Abrahamse. Peter Hanse kwam met Sunny voorlopig voor het laatst in aktie. De Z-kombinatie eindigde met 77 punten als derde. Hanse gaat voor een stage van acht weken naar de Noord-oost-polder. Zijn plaats op het menwagentje wordt nu ingenomen door vader Anton Hanse. Konkurrentie Bij het B-springen pony's zette Ari anne Hanse met Liza haar zegetocht voort. Na de zege tijdens het door De Schouwse Ruiters georganiseerde konkoers, waar zij ook winnares werd, won Arianne Hanse nu ander maal, dit keer zelfs met de stijlwaar dering goed. Door de drie winstpunten promo veert zij naar de L-klasse en het staat wel vast, dat zij ook daarin een ge vaarlijke konkurrente zal worden voor de gevestigde namen. Marjan Jumelet skoorde met Romeo even eens een foutloze rit met de stijl waardering voldoende, hetgeen twee winstpunten oplevert. Haar Bru- klubgenote Marjolein Geelhoed kwam bij het L-springen met Vivaldi ook foutloos rond, eveneens goed voor twee winstpunten. Bij de M- springers klasseerde Cees Stouten zich met Tornado als tweede. De Schouwse Ruiter maakte een spring fout. In de rubriek bestgaande rijpo- ny ging de eerste prijs naar de Oranjezon-kombinatie Wilma Beun met Ajax. Drie eilandelijke kombi naties pakten de volgende plaatsen. Petra Bolier werd met Lolita tweede, Arianne Hanse pakte met Liza de derde prijs en de vierde klassering ging naar Marjan Jumelet met Ro meo. In de individuele M-dressuur werd Ellen van Dijke met Donald van de Schouwse Ruiters verrassend winna res. Zij skoorde overigens het magere puntentotaal van 110 punten, maar ook hier werden ,4e jurypunten bij zonder stringent op de i gezet. Mar jan Jumelet met Romeo van Bru en Petra Bolier met Lolita van dezelfde vereniging kwamen respektievelijk uit op 105 en 100 punten. In de L- klasse kwam Jacco Fierens met Springtime van de Schouwse Ruiters zeer goed voor de dag met een prima skore van 129 punten. Hij had echter de pech, dat in zijn ring slechts een prijs viel te verdienen. Stephanie de Kam met Uniek van Oranjezon kaap te deze met 130 punten net weg voor de neus van Springtime. In de L2- klasse deed Hanny van de Zande weer van zich spreken door met haar pony Lucky Boy 127 punten bij el kaar te rijden, hetgeen haar weer een eerste prijs opleverde. Eline Struyk veroverde met Prim 121 punten, het geen goed was voor een tweede prijs. In deze klasse noteerde Willem den Boer met Melcha 116 punten, Arian ne Hanse kwam met Liza tot 115 pun ten en Stef Nelisse bleef met Pascal steken op 110 punten. In de Ll-klasse kwam Manita Simonse met Layla uit op 118 punten, terwijl Johan Rent meester met Pluto 111 punten op zijn startkoepon kreeg. Bij de B-pony's behaalde Sandra Fierens met Resod haar eerste suksesje door met 121 punten de tweede prijs te pakken. Ri- anne Bolier kwam met Dennis tot 117 punten. Verbazing Bij de dressuur voor de paarden skoorde Laurice Boonman met Vi dent 110 punten in de M-klasse. Drie Schouwen-Duivelandse kombinaties kwamen aan het vertrek in de L2- dressuur. Met 113 punten skoorde Bru-kombinatie Nel Hanse met Lady het hoogst. Cees Stouten kwam met Tornado uit op 111 punten en Marjo- lien Geelhoed bracht het met Robin Hood tot 104 punten. In de Ll-klasse startte Westelijke Schouwen-kombinatie Ingerli Vroon met Valentijn voor het eerst. Het meest tot haar eigen verbazing kwam zij uit op 118 punten. Sary Hanse met Vital skoorde 115 punten en Janny Geelhoed kwam met Ro mance tot 111 punten. Annelies Wisse met Rapide van Bru en Roganda den Boer met Silvia van de Schouwe Rui ste/ Nelisse ters kwamen respektievelijk uit op 109 en 105 punten. Sensationeel was de prestatie van Mary Zeeman met Verda in de B-dressuur. Met 130 pun ten bleef zij de volledige konkurren tie een straat voor. Cees Struyk doet het met zijn nieuwe paard Werner goed in de B-dressuur. Dit keer no teerde hij 120 punten. Marjolein Geelhoed kwam met Vivaldi uit op 119 punten. De overige kombinaties bleven benenden de 110 punten: Hen- ny Bevelander met Vonny 107 pun ten, Els van Starkenburg met Tama ra 106 punten, Eline Sprengelmeyer met Regentes 105 punten, Jeanet Kooman met Unica 98 punten en Car- la Bal met Wanda 92 punten. In de afdelingsdressuur werd het kampioens-achtal van de Schouwse Ruiters geklopt door het achttal van Ponyklub Oranjezon, maar instruk teur Jan Bevelander moest aantre den met een gewijzigde groep, omdat twee vaste achttalleden wegens schoolkampen niet van de pa tij wi- ren. Hoe sterk de Schouwse Ruiters desondanks voor de dag kunnen ko men, bewijzen de 125 punten, die het achttal kreeg. Het Oranjezon-achttal skoorde drie punten meer. Bij de paardenviertallen inkasseerden de Schouwse Ruiters eveneens de twee de prijs. Het kwartet kwam uit op 107 punten, negen minder dan het winnende viertal van de Landelijke Rijvereniging Walcheren, dat win naar werd. In Vlissingen namen in totaal 150 kombinaties deel aan de parade, die onder leiding stond van J. Meyers. De parade werd geinspek- teerd door federatievertegenwoór- digster mejuffrouw M. Timmerman, J. Crucq, voorzitter van de LR en PC Walcheren en J. Leynse, vertegen woordiger voor het mennen. NIEUWERKERK - Ter herdenking van het 30-jarig bestaan van de vereni ging hield de sportvereniging SKNWK in ,,Ons Dorpshuis" voor haar leden, donateurs en supporters een feestavond waaraan medewerking werd ver leend door ,,De Fenders" en een Boerenkapel uit Rozenburg. Gezien de be langstelling en de sfeer op deze avond kunnen de initiatiefnemers terug zien op een geslaagd festiviteite. In zijn openingswoord kon de voorzitter, de heer J. A. Schiettekatte een speciaal woord richten tot het voltallige kollege van B. en W. van de gemeente Duiveland, de voorzitter van de KNVB afdeling Zee land Jan Schaalje, de ere-voorzitter de heer J. H. van der Zande en tal van oud-leden welke van hun belangstelling blijk gaven. De voorzitter wees in zijn openingswoord op (le plaats welke de sportvereniging in de Nieuwer- kerkse gemeenschap inneemt, hierbij speciaal doelende op de opvoedende taak van de jeugd. Om een en ander te kunnen realiseren en in goede banen te leiden vroeg hij ook de steun van de ouders om zich in te zetten voor het jeugd werk van de vereniging. Door Jan Tierie werd hierna ver volgens uitvoerig aandacht geschon ken aan het wel en wee van de vere niging waarbij hij uitstekend gedo- kumenteerd de afgelopen 30 jaar de revue liet passeren. De voorzitter van de afdeling Zeeland Jan Schaalje feliciteerde de vereniging met haar 30-jarig jubileum, waarna hij een van de pioniers in de persoon van Wim Stoutjesdijk voor het voetlicht haal de. Schaalje schetste Stoutjesdijk als een van de stuwende krachten van de Nieuwerkerkse vereniging welke in een lange reeks van jaren in het be lang van de jeugd veel werk heeft verzet. Reeds in 1948 werd hij bestuurslid van de toenmalige korf balvereniging DSS. Funkties Bij de fusie tussen DSS en de voet balvereniging Sinoto op 12 december 1960 werd hij bestuurslid van de nieuwe vereniging SKNWK waarin hij de funktie vervulde van penning meester en wedstrijdsekretaris, wel ke laatste funktie nog steeds tot op de huidge dag vervuld. Verder is hij lid van de kantine kommissie waarvoor hij de inkopen regelt. Als blijk van waardering werd hem door Schaalje de zilveren speld van verdienste van de KNVB afdeling Zeeland opgespeld. Namens het gemeentebestuur bood burge meester J. van Bommel de felicita ties aan. De burgemeester wees hier bij op het nuttige werk dat door de vereniging te nutte van de jeugd te Nieuwerkerk wordt verricht. Hij sprak hierbij de wens uit, dat de ver eniging ook in de toekomst de be schikking zal blijven houden om dit nuttige werk te verrichten. Vrijdagmiddag werd op het sport park „Het Springer" ook nog, helaas onder minder gunstige weersomstan digheden, na een fikse onweersbui een druilerig regentje, een korfbal wedstrijd gespeeld tussen een team van oud-korfballers(sters) en het hui dige SKNWK-team. Gedurende de eerste speelhelft, er werd twee maal 40 min. gespeeld, toonde de oud-korf - ballers(sters) het nog niet verleerd te zijn. Met een 2-1 voorsprong sloot men dan ook de eerste helft af. Na de hervatting gingen de jaartjes echter mee tellen. Tot een 3-3 stand wisten zij nog aardig gelijke tred te houden, maar hierna ging de konditie echter toch zwaar wegen. Het nog aktieve team kon hierdoor het initiatief in handen nemen en uiteindelijk de wedstrijd met 7-3 in haar voordeel beslissen. De aangekondigde strijd van de jeugd om de penalty-bokaal vond geen doorgang daar de NAC- keeper Ton van Eenennaam in ver band met de bepalngrijke promotie wedstrijd van NAC tegen VVV op za terdagavond niet aanwezig kon zijn. Dit gebeuren werd nu uitgesteld tot zaterdag 23 juni, waarbij dan naast Ton van Eenennaam de Sparta-speler Danny Blind aanwezig zal zijn. SKNWK-wedstrijdsekretaris Wim Stoutjesdijk kreeg tijdens de besloten bij eenkomst ter gelegenheid van het dertigjarig jubileum de zilveren speld van verdienste opgespeld door afdelingsvoorzitter Jan Schaalje. berg en Wim O verweel passeerden tussendoor ieder een keer Steef van de Velde. Voor Bruse Boys troffen Teun de Ronde en Jacob van de Berge doel. Progressie Jan-Leen Boot heeft in het voorbije seizoen onmiskenbaar de meeste pro gressie gemaakt van alle Zierikzee- spelers. In het begin van de kompeti tie moest hij met Kees en Rini Stout jesdijk en Theo Wittenberg vechten voor een vaste plaats in de aanvalsli- nie. Toen de broers Stoutjesdijk naar België verdwenen kon hij pas min of meer rekenen op een vaste plaats, hetgeen zijn presteren bijzonder ten goede kwam. Diverse keren skoorde hij een be langrijke winnende treffer, maar tussendoor schaafde hij opmerkelijk aan zijn techniek. Momenteel hoeft hij in dat opzicht ook voor niemand meer onder te doen. Zijn neus voor doelpunten heeft hem gemaakt tot een van de gevaarlijkste, zo niet de gevaarlijkste spits van Zeeland. „Normaal gesproken zou Boot in de Zeeuwse ploeg moeten staan, maar persoonlijk vind ik het niet erg, dat het niet zo is. Laat hij zich maar ver dienstelijk maken voor Zierikzee, dat is honderd keer belangrijker", konstateerde Schipper. Het komende seizoen vervult Boot zijn militaire plicht. „Ik heb er alle vertrouwen in, dat hij zijn trainingsarbeid ook voor zichzelf zal doen. Zijn fanatisme staat daar borg voor. We zullen hem dus niet of nauwelijks hoeven te mis sen in de tweede klas. ZIERIKZEE - De uitslag van de laatste speelavond van Bridgeklub Zierikzee was als volgt: 1. Dames Van Oeveren-Tennekes 120; 2/3. Dames Van Geesbergen-Ter- wischa 116; 2/3. Echtpaar Akerboom 116; 4. Dames Van der Valk-Van der Zande 115; 5. Mevr. V. d. Berg-Heer Does 112; 6. Heren Eekman-Kloet 110; 7. Dames Schaalje-Van 't Leven 105; 8. Heren V. d. Berg-Viergever 104 (arbitraal); 9. Echtpaar Pomper 101; 10. Dames Does-Hendriksen 95; 11. Heren 't Hart-De Vries 90. Het gemiddelde was 108. ken, ook al probeert men dat nog zo goed te verbergen". Overigens was met name roetinicr Wim Geluk er als de kippen bij om vast te stellen, dat Zierikzee technisch veel meer in huis heeft dan de Duivelandse formatie. De Bruse ploeg moet het voorname lijk van de enorme inzet hebben, wanneer er suksessen behaald moe ten worden. Dat bewees men in de voorbije kompetitie maar al te over tuigend. Geschrokken „Ik geloof niet, dat Bruse Boys mei ckskuses mag komen", stelde Jack Schipper vast. „Wij zijn door hen uit genodigd om te komen spelen. Dan moeten ze ook maar zorgen dat ze er voor klaar zijn. Ik zou ondanks het feit. dat het om een vriendschappelijk duel ging, vre Met zeven treffers, maar nog meer met de manier waarop hij zich manifesteer de, toonde Jan-Leen Boot zich tegen Bruse Boys de scherprechter voor de ploeg van trainer Jan Englebert. BRUINISSE - Tijdens de kampioensreceptie van voetbalvereniging Zierik zee werd voor het eerst gesproken over een treffen tussen Bruse Boys en Zie rikzee, nog voordat de voetbalschoenen voor enkele weken zouden worden weggehangen en genoten zou gaan worden van een voor beide ploegen dikver diende vakantie. Op zaterdag 26 mei ontmoetten beide teams elkaar al tijdens de beslissende ronde om de Schouwen-Duiveland-trofee. Bruse Boys klopte de ploeg van Jack Schipper door twee treffers in de laatste vijf minuten met 1- 2 en omdat SKNWK verzuimde om Mevo zijn wil op te leggen, kwam de fraaie trofee bij de Boys voor een jaar in de prijzenkast. Vóór de ontmoeting tussen de twee tweede klassers was evenwel al geregeld, dat Zierikzee enkele dagen later richting Bru zou komen voor het opgehaalde treffen. De nederlaag later op de dag was er ongetwijfeld debet aan, dat Jack Schipper en de zijnen tot aan de tanden gewapend de ploeg van Jan Englebert tegemoet traden. Een historische 2-10 triomf was uiteindelijk het gevolg van wat als een uitdaging begon, maar als een komplete ontluistering van de Bruse formatie eindigde. Opmerkelijk werd evenwel aan het licht gebracht, dat de aankomende jeugd er bij Bruse Boys nog lang niet is. „Ik ben geschrokken van de hau taine manier waarop sommige jonge spelers bezig waren. Met name in de tweede helft eskaleerde dat op een wel erg trieste manier. De jeugd, die veelal nog niets heeft gepresteerd, probeerde de ouderen op hun punten te wijzen. Ik kon me de ergernis van met name Wim Geluk levendig in denken. Ik zie dat bij ons al gebeu ren. Eerst presteren en dan eens wat zeggen, is mijn standpunt, maar in Bruinisse ligt dat blijkbaar wat an ders. Ik heb zelf bij Arnemuiden ge traind. Daar zag je dergelijke tafere len ook", erkende Schipper. Een hoofdrol was er bij Zierikzee wegge legd voor Jan-Leen Boot. Hij skoorde zeven van de tien Zierikzeese tref fers. Aart van de Linde, Theo Witten- Na de wedstrijd had met name Bru se Boys-voorzitter Maarten Verspoor de ekskuses klaar. De Bruse forma tie moest enkele spelers missen, vooral verdedigend tikte het gemis van beide vleugelverdedigers Wim van Dijke en Leen van der Bijl fors aan. Verder waren Adrie de Jonge, Fred Hooftman en Fred van de Berge er niet. De laatste kwam in de twee de helft alsnog in de ploeg. Piet van de Berg, Klaas Verspoor, Egbert van Unen, Teun de Ronde en Herman Knop werden als vervangers opge trommeld. Dat de ploeg echter hier door zo fameus schipbreuk zou lijden is eens te meer een teken aan de wand hoe kwetsbaar de formatie van Jan Englebert in feite is. In tegenstel ling tot bij Zierikzee, waar men kan putten uit een flink arsenaal aan re delijk gelijkwaardige spelers, rijzen er in Bruinisse al meteen onoplosba re problemen, wanneer een paar ba sisspelers om de een of andere reden af moeten melden. selijk geschrokken zijn, wanneer Zie rikzee een dergelijk pak slaag zou hebben gekregen. Dat moet doorwer BRUINISSE - In het duel tegen Bruse Boys leek het erop alsof er niets aan de hand was met Zierikzee-verdediger Rob Wijnstekers. Toch had de vaak bekritiseerde speler voor de wedstrijd trainer Jack Schipper verwittigd van het feit, dat hij overschrijving had aangevraagd naar de Burgh-Haamsteedse afdelings eerste klasser DFS, waarmee ogen schijnlijk de steeds feller aangroeiende geruchtenstroom werd be vestigd. Inderdaad ogenschijnlijk, want nog steeds weet niemand van de technische staf van de VV Zierik zee in hoeverre de aankondiging serieus genomen moet worden. „Al sinds een paar weken is er sprake van, dat Rob Wijnstekers weg gaat bij ons", vertelt Jack Hob Wijnstekersoverschrijving naar DFS. maar Schipper desgevraagd. „Een echt definitieve uitspraak is er even wel nooit gekomen, al zou je er nu toch vanuit moeten gaan, dat de kogel door de kerk is". Wijnstekers zou werk gevonden hebben in de horekasektor in de Schouwse Westhoek, hetgeen hem te weinig armslag zou geven om zijn trainingsarbeid bij Zierikzee te verrichten. „Bovendien kon hij niet met zekerheid zeggen of hij 's zondags wel of niet zou kunnen spelen. Dat is natuurlijk op ons nivo wel een vereiste, maar in sa menspraak met het Zierikzee-be- stuur was al overeengekomen, dat er met Wijnstekers' aanstaande werkgever zou worden gesproken over de mogelijkheden, die er voor hem zouden zijn", legt Schip per nog uit. Na het bekend worden van de plannen van Rob Wijnstekers werd er met hem diverse keren gesproken, maar de verdediger verscheen niet op een afspraak, toen er spijkers met koppen gesla gen zouden worden. Twee dagen later verscheen hij wel weer voor een vriendschappelijk duel tegen WIK en ook in de wedstrijd tegen Bruse Boys was hij van de partij. Voor het toernooi bij Zeeland Sport van zondag meldde hij zich echter af. „Ik blijf het vreemd vinden, dat hij nu bij ons opstapt voor de re den. die hij op geeft, omdat het vooralsnog geen vaste betrekking betreft. We blijven echter niet met hem bezig. We moeten kunnen ak- septeren als er een speler naar Zierikzee komt, maar we moeten er ook zo tegenover staan als er ie mand vertrekt...", besluit Schip per. s

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8