Tim van Dijk p akt zesde Zeeuwse steelt show doo emarie v errijzer r haar vechtlust Matige tweede kompetitiehelft houdt All Ready in afdeling Eerste damesteam Bru-Tèn boekt gelijkspel tegen sterk De Schelde Astrid Verspeek uitgeschakeld door latere kampioene ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 4 juni 1984 Nr. 23534 7 f if al itiCKll* Anvi vivCJLj jnnicxa* nnn BRUINISSE - Twee sterk gespeelde dubbels en de klasse van Corrie de Waal in het enkelspel hebben het eerste damesteam van tennisvereniging Bru-Tèn uit Bruinisse een 3-3 gelijkspel bezorgd in de ontmoeting tegen het sterke De Schelde uit Vlissingen. ZIERIKZEE - Op de prachtige tennis-akkommodatie van de Lawn Tennis Club Zie- rikzee werden gedurende drie dagen de Zeeuwse distriktstenniskampioenschappen afgewerkt in de kategorieën tot en met twaalf en tot en met zestien jaar. Opmerkelijk ke kampioenen kwamen er niet uit de bus, maar er was wel degelijk aanzienlijk ver schil in de manier waarop Sandra Begijn, Annemarie Verrijzer, Jeroen Verstraten en Tim van Dijk de titel voor zich opeisten. Ongetwijfeld het opmerkelijkst was de enor me vechtlust van Annemarie Verrijzer van het Goese TSI. Zowel in de halve finale als de eindstrijd tegen Martine van Marleveld kwam zij dik achter te staan om vervolgens toch nog suksesvol uit de strijd te komen. Tim van Dijk daarentegen kon freewhee lend naar zijn zesde Zeeuwse titel, maar zijn wat te lakonieke optreden werd door Marc Zuidweg in de finale niet voldoende aan de tand gevoeld. Met meer overleg had' de TSI-speler Van Dijk plotseling voor enorme problemen kunnen plaatsen. Sandra Begijn en Jeroen Verstraten waren bij de jongste jeugd een klasse apart, maar onmis kenbaar wordt nu reeds uitgekeken naar de doorbraak van de net elfjarige Emerence van Wingen. Na het verdwijnen van Sandra Begijn uit de kategorie tot en met twaalf wordt de pupille van trainer Theo Gorsse ongetwijfeld de gedoodverfde opvolgster. Astrid Verspeek rechtsspeelde een goede partij tegen de latere kampioene Annemarie Verrijzer (links), maar werd toch afgetekend geklopt. Bij de meisjes tot en met zestien jaar werd Schouwen-Duiveland ver tegenwoordigd door twee speelsters. Het Kerkwerfse WIK kwam aan het vertrek met Mirjam Quartel, terwijl de organiserende vereniging LTC Zierikzee aantrad met Astrid Ver speek. Mirjam Quartel moest het in de eerste ronde opnemen tege Rose- marie Voeten, hetgeen meteen het einde betekende voor de WIK- speelster. In beide sets kon zij een ga me naar zich toehalen: 6-1, 6-1. Beter verging het Astrid Verspeek. Zij boekte in de eerste ronde een goede 6- 3, 6-1 overwinning op Hanneke Loc- kefeer, een speelster die een paar jaar geleden nog een grote toekomst werd voorspeld, toen zij in de katego rie tot en met twaalf jaar finaliste werd. In de tweede ronde haalde Astrid Verspeek toch haar Waterloo. De opstellers van het speelschema hadden ervoor gezorgd dat de Zierik- zeese het moest opnemen tegen de als eerste gesplaatste Annemarie Verrij zer. Astrid Verspeek verloor met 6-0, 6-1, maar anders dan de cijfers zou den doen verwachten, gaf de Schouwse voortreffelijk partij. Mentaliteit ,,Het is jammer, dat Astrid Ver speek het tegen de latere kampioene moest opnemen", konkludeerde Theo Gorsse. ,,Er waren nog wel speelsters over, die het hadden moe ten afleggen tegen haar. Met een plaats in de halve finale had Astrid Verspeek haar klasse aangetoond". In de halve finale moest Annema rie Verrijzer het opnemen tegen Ju dith van de Berge. Hierin dreigde het voor de plaatsingslijstaanvoerster fout te gaan, toen Judith van de Ber ge met 5-1 en 40-0 voorkwam in de eerste set. Zij liet evenwel alle voor handen zijnde setpunten lopen en Annemarie Verrijzer sloop dichter bij, kwam naast Judith van de Berge, om vervolgens de set alsnog met 7-5 binnen te halen. Ook in de tweede set gaven de beide TSI-speelsters elkaar niet veel toe, maar andermaal was het Annemarie Verrijzer, die over de beste wedstrijdmentaliteit bleek te beschikken. In de onderste helft van het schema had Martine van Marleveld minder problemen om zich naar de eindstrijd te spelen. De op het tennis-internaat zittende MLTC-speelster klopte in de kwartfinale Rosemarie Voeten kans loos met 6-3, 6-0 en in de halve finale kon de als derde geplaatste Corina van de Borght het niet bolwerken: 6- 2, 6-3. In de kleine finale om de derde plaats verloor Van de Borght met precies dezelfde cijfers van Judith van de Berge. De finale tussen Anne marie Verrijzer en Martine van Mar leveld werd een eindstrijd tussen twee kwa instelling geheel verschil lende speelsters. Martine van Marleveld draaide in de eerste set nog goed en won ver diend met 6-2, maar het werd anders toen Annemarie Verrijzer de tweede set met dezelfde cijfers opeiste. De TSI-speelster blonk ook nu weer uit door de rust in haar spel, terwijl Mar tine van Marleveld veelal trachtte de zaken te forceren. In de derde set bij een 3-1 15-15 stand in het voordeel van Annemarie Verrijzer kwam min of meer het breekpunt voor de Mid delburgse. Arbiter Harry Koster gaf een „let" bij een twijfelachtige bal, waarmee Martine van Marleveld zich niet kon verenigen. Mopperend speelde zij de set uit, maar Annema rie Verrijzer gaf geen krimp meer: 6-2 en een verdiend kampioenschap. Huilend stapte Van Marleveld van de baan, daarbij arbiter Harry Koster negerend. „Als speelsters van mij huilend de baan afkomen, dan advi seer ik ze om te stoppen. Verlies moet je kunnen verwerken, als je goed met je sport bezig bent", konstateerde Theo Gorsse. Geblesseerd Bij de jongens tot en met zestien jaar had Tim van Dijk nauwelijks noemenswaardige problemen. In de kwartfinale ontdeed hij zich van Jos Verschuure via twee keer 6-0. Ver- schuure had eerder voor een van de weinige verrassingen gezorgd door de geplaatste Marcel Wolfert vroeg tijdig uit het toernooi te kegelen: 6-4, 6-7, 6-3. In de halve finale moest Van Dijk het opnemen tegen Peter-Heinz Schoolkate. De eerste set ging pro bleemloos met 6-1 naar de Animo- speler, maar in de tweede set hield Schoolkate redelijk stand, al was de 6-4 nogal vertekend. Mare Zuidweg haalde als derde geplaatste de finale. In de kwartfinale had hij het nog niet moeilijk tegen Marcel van Sabben (6- 1, 6-3), maar in de halve finale moest Zuidweg tot de bodem van zijn kun nen gaan om Bart Felius de weg naar de finale te versperren: 7-6, 1-6, 7-5. Felius had overigens als onge plaatste speler geluk. Normaal gesproken had hij na twee ronden tegenover Ronald Baarends geko men, maar de speler van Ludo et Emergo, die als finalist was getipt, moest in de eerste ronde afhaken vanwege een blessure. Dirk-Jan Balkenende mocht nu een ronde ver der, maar stuitte vervolgens op Bart Felius. De zware halve finale werd Felius in de kleine finale om de derde plaats evewel fataal. Tegen Peter- Heinz Schoolkate kreeg hij geen voet- meer aan de grond en verloor met 6-1, 6-0. In de eerste set van de finalepartij tussen Tim van Dijk en Mare Zuid weg liet de Animo-favoriet er geen twijfel over bestaan, dat alleen hij aanspraken mocht doen gelden op een kampioenschap. Met 6-1 werd de TSI-speler kansloos aan de kant ge zet. In de tweede set evenwel plotse ling een heel ander spelletje. ,,Ik denk, dat ik na de eerste set de zaken wat te gemakkelijk heb beke ken, waardoor Mare Zuidweg goed bij kon blijven", stelde Van Dijk la ter vast. Zuidweg kwam met 3-2 en 4- 3 aan de leiding, maar verzuimde toen door te drukken. „Er waren pri ma mogelijkheden, maar juist op het beslissende moment maakte ik een serie rotfouten, waardoor de set me toch nog ontglipte", mopperde hij, nadat Tim van Dijk de set toch nog met 6-4 had binnengehaald en daar door voor de 2esde keer een Zeeuwse juniorentitel op zak had gestoken. Van de vijf deelnemende Schouwen- Duivelandse tennissers hadden er twee de pech op Tim van Dijk te stui ten. Lenz Hoogerhuis van TV Scelve- ringhe verloor in de eerste ronde met 6-0, 6-0 van de ongenaakbare kampi oen en in de tweede ronde moest Hans Minnaar van TV WIK er met de zelfde cijfers aan geloven. Eerder had hij gewonnen van Ronni de Vries: 6-1, 6-2. Een zege was er ook voor Hans Wohl, De LTC Zierikzee- speler klopte Patrick Krant met 6-1, 6-2 om vervolgens te verliezen van Diederik van de Heuvel: 6-2, 6-4. Martijn van Toledo van Scelvering- he verloor in de eerste ronde van Mare Zuidweg (6-0, 6-0) en Michel de Vlieger moest zijn meerdere erken nen in Walter Montenaire: 6-2, 6-2. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar prolongeerde Sandra Begijn re delijk probleemloos haar titel. De speelster van Hulster Ambacht ont moette in de finale Angela Latuheru van Souburg. In de eerste set kon de Souburgse de titelverdedigster nog aardig het vuur aan de schenen leg gen en kwam zij zelfs met 4-3 voor. Toen echter schudde de Zeeuws- vlaamse de onzekerheid van zich af en was het gebeurd met de eventueel gekoesterde winstkansen van Ange la Latuheru, die overigens technisch het betere van het spel had, ook toen zij in de tweede set naar een 6-4, 6-2 nederlaag werd gespeeld. In de halve finale won Sandra Begijn van Isabel la Leenhouwers met 6-1, 6-1 en in de kwartfinales had zij probleemloos Anneke Engelse aan de kant gescho ven via twee keer 6-0. Angela Latu heru had het in haar halve finale aan zienlijk moeilijker met Emerence van Wingen. De Kapelse won met 6-2 in de eerste set, maar moest de twee de nipt aan de MLTC-speelster laten: 4-6. Het had Emerence van Wingen evenwel zoveel kracht gekost, dat de tengere elfjarige daarvoor in de der de set de tol moest betalen: 6-1. In de kleine finale leek de nederlaag voor haar zelfs door te werken. Isabella Leenhouwers liep uit naar 3-0 en 5-2. De achtste game werd zo mogelijk de langste van het hele toernooi. Bijna twintig minuten had Emerence van Wingen nodig om het derde punt bin nen te halen, maar het werd meteen wel de ommekeer in de partij. Emerence van Wingen gunde haar tegenstandster nog slechts een game: 7-5, 6-1. „Zij is misschien wel het grootste talent wat Zeeland momen teel heeft", meende Theo Gorsse. „Zij traint vijftien tot twintig uur in de week en beheerst alle facetten van de tennissport. In de kategorie tot en met twaalf jaar zit zij nu al bij de eerste tien van Nederland en in de of ficieuze kategorie tot en met tien jaar is zij de beste". Sandra Begijn neemt in de kategorie tot en met twaalf jaar landelijk de tweede plaats in. Marti ne Verschoore van de LTC Zierikzee, die als enige Schouwen-Duivelandse geplaatst werd, werd uit het toernooi geslagen door Emerence van Wingen. In de eerste set bracht de Zierikzeese het nog tot drie gewonnen games, maar in de tweede set was zij volko men kansloos: 6-3, 6-0. Eerder had zij met twee keer 6-0 gewonnen van Mi randa Vey, terwijl zij in de eerste ronde een bye had, vanwege haar plaatsing. Patricia Kort ging er in de eerste ronde uit tegen Ingrid de Vries (6-0, 6- 0), die er later werd uitgeslagen door Angela Latuhera. Lianne de Looff van de Bru-Tèn verloor ook in de eerste ronde. Sandra van Keulen won met 6-0, 6-2. In de volgende ron de verloor zij van Sandra Begijn. Nationale top Bij de jongens tot en met twaalf jaar lijkt Jeroen Verstraten van Hulster Ambacht ook door te stoten naar de nationale top. Verstraten werd op de banen van de LTC Zierik zee moeiteloos winnaar. In de finale klopte hij Vincent de Kerf met 6-3, 6- In de halve eindstrijd had Stefan Havermans het ook tot vier gewon nen games gebracht: 6-1, 6-3. Tim van Velt hoven en Dennis de Jong brach ten het er in de ronden daarvoor v$el slechter af met respektievelijk nul en een gewonnen game. Overigens kwam ook Vincent de Kerf moeite loos in de finale. Manfred de Kok moest er in de halve finale met 6-2, 6- 0 aan geloven, Jeroen Everling ver loor met 6-1, 6-2 en Marco Bastiaanse werd niet de eer van een gewonnen game gegund. In de kleine finale om de derde plaats leverden Stefan Ha vermans en Manfred de Kok een boeiend gevecht af, dat 35 games in beslag nam. Havermans won uitein delijk met 7-6, 4-6, 5-7. Van de negen Schouwen-Duivelandse deelnemers verdwenen er zeven in de eerste ron de uit het toernooi. Alleen Corstiaan de Vries en Michael van Geer over leefden een ronde. De Vries klopte Guido van de Boom met 1-6, 7-6, 6-1 om vervolgens te verliezen van Je roen Everling: 6-1, 6-2. Michael van Geer klopte Pieter Ouwehand met 6- 1, 6-2, maar verloor toen van Stefan Havermans: 6-0, 6-0. Corrie de Waal had in haar en kelspel geen kind aan tegenstandster Henny Pol. Zij won zoals ze wilde met 6-1, 6-0. Wies van der Doe kwam net iets te kort tegen Nel Luitwieler en verloor met twee keer 4-6. Joyce van Gelder verloor de eerste set met 4-6 van Elly Bronkhorst, maar kwam in de tweede set via dezelfde skore terug. Toen was het vuur evenwel op gebrand en pakte de Vlissingse via 0- 6 alsnog de partij. Adrie de Looff be gon met winst tegen Thea de Hondt, maar moest toen alsnog verlies in casseren: 6-4, 3-6, 4-6. J eugdkompetitie De beide dubbelspelen kwamen wel bij de dames uit Bruinisse te recht. Corrie de Waal en Wies van der Doe wezen Pol en Bronkhorst via 6-3 en 6-1 terug en Adrie de Looff en Joy ce van Gelder boekten een nipte 6-4, 4-6, 6-4 zege op het Vlissingse koppel Luitwieler en De Hondt. Hierdoor werden de kompetitie- punten gezusterlijk gedeeld. In de Zeeuwse jeugd-distriktskompetitie boekten Liselore Groene veld, Linda Geense, Marco van de Bos, Johan van Dames E-toernooi in Bruinisse BRUINISSE - Van maandag 18 tot zaterdag 23 juni organiseert tennis vereniging De Bru-Tèn weer een da mes E-toernooi voor niet- kompetitiespeelsters uit de regio. Na het grote sukses van het vorig jaar, toen de Bruse tennisvereniging het toernooi organiseerde vanwege het tienjarig jubileum, heeft het toernooi nu een officieel tintje, omdat het is goedgekeurd door de KNLTB. Van de formule wordt niet afgewe ken. Er wordt in poules gespeeld, zo dat iedere deelneemster enkele parti jen speelt, vooraleer men eventueel uit het toernooi wordt gespeeld. Na het afwerken van de poulewedstrij den wordt vervolgd via het afval- systeem. De finale is op zaterdag 23 juni. Er wordt dames enkelspel en dubbelspel gespeeld. De afsluiting voor inschrijving is op woensdag 6 juni. De wedstrijdleiding is in han den van Adrie de Looff. Zij wordt on der andere geassisteerd door Barba ra Heezen en Jannie van den Ouden. Bondsgedelegeerde is Joop de Vlie ger. Oeveren en Mirna Geense een 6-6 ge lijkspel tegen Eegedima uit Tholen. Het tweede damesteam van Bru- Tèn werd, ondanks verlies in de laatste wedstrijd tegen Brouwersha ven, poulewinnaar en speelt nu in Marienkerke promotiewedstrijden. Voor Bru-Tèn kwamen Joke Groene- veld, Loes Vleugel, Ria Kik en Iet Korstanje in aktie, terwijl het Brouwse team werd gevormd door Ona Steutel, Janet Beek, Jopie Meul- dijk en Maaike Limburg. Het eerste mixedteam van Bru-Tèn ging eve neens op bezoek in Brouwershaven en kwam met een 4-2 nederlaag terug in Bruinisse. Overwinning Het Brouwse winnende team bestond uit Nelleke Drijgers, Marike Limburg, Ona Steutel, Jan van de Weijde, Jan de Romph en Jan van der Weele. Voor de Bruse ploeg traden Joyce van Gelder, Loes Vleugel, Thom van Gelder en Jeroen Hoep Het trio Brouw-Bruse ontmoetin gen werd besloten met de ontmoeting van de tweede mixedteams van beide verenigingen. Hier werd het een 4-2 zege voor Bru-Tèn. Joke Groeneveld, Stella Vonk, Eric Korstanje en Aart de Looff bewerkstelligden het Bruse sukses. Voor Brouwershaven speel den Annie van der Weijde, Corrie van der Zande, Johan Roskam en Joost van der Zande. Inge van de Berg goed op dreef op selektiewedstrijd SCHAYK - Tijdens een selektie wedstrijd voor de Nederlandse kam pioenschappen heeft de RV Renesse- kombinatie Inge van de Berg met Sinclair uitstekend gepresteerd door in de M zwaar-klasse 121 punten bij elkaar te rijden. Het leverde een ne gende plaats op. Annette Ouwen- broek eindigde met Ulfert U op de dertiende plaats met 114 punten. Dominerend was het tweetal in de M lichtdressuur. Met 129 punten klasseerde Annette Ouwenbroek zich op de tweede plaats, terwijl Inge van de Berg 123 punten bij elkaar reed, hetgeen goed was voor de vier de plaats. In beide kategorieën kwa men 23 kombinaties aan het vertrek. ZIERIKZEE - Na de eerste helft van de veldkompetitie was de hoop gerecht vaardigd, dat de Zierikzeese korfbalvereniging All Ready na de winterstop een rol van betekenis zou gaan spelen om de promotieplaatsen. De ploeg van trainer Maurice van Goudoever leverde in de laatste zes wedstrijden evenwel een te zwakke prestatie af om deze verwachting ook waar te maken. De eerste wedstrijden leverden verlies op, waarna drie gelijke spelen volgden. Pas in de slotwedstrijd kon voor het eerste het zoet van de overwinning gesmaakt wor den. Toen was Seolto evenwel al met de promotiebuit gaan strijken, terwijl Atlas met de tweede, op promotiewedstrijden rechtgevende positie was geëin digd. Met vijf punten achterstand op kampioen Seolto bezette All Ready de vierde positie. Swift II degradeert naar de tweede klas van het afdelingskorf bal. Opmerkelijk was overigens de start van AU Ready na de win terstop, of liever de niet-start. Ter wijl alle overige wedstrijden werden afgewerkt, werd het terrein bij Seol to afgekeurd. Bekend was wel, dat Seolto op die bewuste dag drie van de beste spelers zou hebben moeten missen. Nu werd de thuiswedstrijd tegen Olympia de eerste ontmoeting na de zaalkorfbalkompetitie. All Ready leverde tegen de ploeg uit Vrouwenpolder een uitermate zwak ke prestatie, gevolgd door een 4-8 ne derlaag. In feite verloor de ploeg toen de strijd om de promotie al, al kwamen er later nog wel mogelijkhe den om de zaken weer recht te trek ken. Puntendelingen De daarop verloren wedstrijd bij Seolto (8-5) betekende evenwel de de finitieve genadeslag. In deze ontmoe ting in Middelburg speelde All Rea dy zeker niet slecht, maar men had geen geluk bij de afwerking. Aanval lend kwam All Ready pas weer goed uit de verf in het duel met het Kloe- tingse Blauwwit. Jammer was het, dat met nog een minuut te spelen en bij een 9-8 voor delige stand een strafworp werd ge mist, waardoor Blauwwit als nog de krans kreeg om een puntendeling uit het vuur te slepen. Ook de volgende twee wedstrijden zouden puntende lingen opleveren. In Ritthem werd eerst met 6-6 gelijkgespeeld, nu door een benutte strafworp bij een 6-5 ach terstand. Op sportpark Bannink werd vervolgens in een bijzonder ma tige wedstrijd met 6-6 gelijkgespeeld tegen Tjoba III. In de slotminuten skoorden Jan Voshart twee keer van zeer ver, waardoor de bezoekers toch nog een punt moesten afstaan. De laatste wedstrijd werd gespeeld bij Swift II, dat minimaal een ge lijkspel uit het vuur moest slepen om zich eventueel nog te kunnen redden ten koste van Blauwwit. In de eerste helft bouwde de thuisploeg een 4-3 voorsprong op en ook in de tweede helft bleven de Middelburgers konstant in een voordelige positie tot 9-7. Door Leo Fonteine en Karin den Dekker werd het evenwel toch nog 9- 9 en omdat Swift aasde op een over winning kreeg All Ready talrijke kansen om via de counter de zege te pakken. Hans van Gastel en Jaco Stoutjesdijk verschenen tot vier keer vrij onder de korf zonder tot een goed resultaat te komen. Bekritiseren De vijfde keer was het echter toch raak via Jaco Stoutjesdijk, die met zijn derde treffer de 9-10 zege vastleg de. Hij boekte daarmee een persoon lijke revanche op Lejo de Hond, die in een onderling duel vier keer had geskoord. Swift degradeerde hierdoor als nog, ondanks de gelaakte omzettin gen, die binnen de vereniging werden verricht. Twee spelers uit het eerste team werden konsekwent in het re serveteam opgesteld na de win terstop. Hierdoor werden nog zes kompetitiepunten toegevoegd aan het ene punt, dat in de eerste acht wedstrijden voor de winterstop werd veroverd. Met name bij Blauwwit en Togo werd deze handelwijze fel be kritiseerd. Door de aktie van Swift akteerden twee geselekteerde spe lers voor de Zeeuwse ploeg in het tweede team, terwijl het standaard team van de Middelburgse vereni ging maar een geselekteerde telde. Al met al werd de afsluiting van de kompetitie voor All Ready toch nog bevredigend, al was iedereen het er over eens, dat er meer had ingezeten. In vergelijking met voorgaande ja ren is er echter toch een positieve ontwikkeling. Toen kon All Ready zich steeds pas in de laatste wedstrij den veilig spelen ten opzichte van de gradatie. Niet een ploeg had het ge makkelijk tegen de Zierikzeese for matie van trainer Maurice van Gou doever, terwijl men in voorgaande jaren vaak volslagen kansloos was. Van Goudoever is er in zijn eerste jaar in geslaagd om de ploeg tot een hechter geheel te smeden, al blijft de smalle basis een schier onoverbrug baar probleem. Te vaak moest de Re- nesser oefenmeester nog terugvallen op roetinier Piet de Ronde, wanneer een basisspeler verstek moest laten gaan. Het volgend jaar zijn Luctor en Stormvogels II in ieder geval nieuwe tegenstanders voor All Ready en om dat Atlas via promotiewedstrijden promoveert komt, of Animo III of Volharding naar de eerste klas. De eindstand in de eerste klas van de afdeling Zeeland is als volgt: Seolto Atlas Tjoba III All Ready Togo Olympia Blauwwit Swift II 14 9 3 14 9 2 14 7 3 14 6 4 14 6 1 14 4 2 14 3 2 14 3 2 3 4 4 83- 7 78- 8 70- 86 10 9 68-106 8 1 10 81-100 7 60 21 66 20 61 17 80 16 94 13 Ook de roetiniers Korrie Stoutjesdijk (links) en Leo Fonteine (rechts) konden All Ready niet de verwachte promotie brengen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7