streeknieuws Leerlingen RSG Zierikzee op kampeerkamp in Ardennen Leerlingen „De Schoener" waren drie dagen op Walcheren met schoolkamp ERIC DE NOORMAN Derde klassers naar Europees Parlement J Instuif- bridgewedstrijd Bejaarde vrouw overleed na ruzie Minimumprijs mosselen verhoogd Jaarmarkt 1984 te Zierikzee SUCCESJES GILIJAMSE B.V. Mosselzaad vissen nu in Zeeland t J ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 4 juni 1984 Nr. 23534 5 m mi k^| HM MJW iailpi fcfeM ÜiËt^iS ag, De leerlingen van de Rijksscholengemeenschap Professor Zeeman te Zierikzee brachten vorige week een bezoek aan het Europese Parlement te Luxembourg. (Foto: G. H. E. J. Timmermans). ARDENNEN - Traditoneel werd onder een dringend wolkendek door de leerlingen uit de klassen 3 MAVO, 3 HAVO en 3 VWO van de RSG Professor Zeeman te Zie rikzee het kampeerkamp ingericht in de omgeving van Houffalize in de Belgische Ardennen. Ondanks het kou de en vooral natte weer was er sprake van een goede sfeer. Maandag werd een voettocht van 15 km langs de Ourthe en over de heuvels gemaakt om een betere in druk te krijgen van het landschap. De tocht voerde over steile hellingen, omgevallen bomen en door drassige grond. Toen werd duidelijk, dat het vinden van de kortste route geen een voudige zaak is. Europees Parlement Met de verkiezingen van het Euro pees Parlement in het vooruitzicht stond dinsdag een bezoek aan het Eu ropees Parlement te Luxemburg op het programma. De leerlingen wer den ontvangen in de vergaderzaal van het E.P. door de heer Van Coole- gem, voorlichter van de E.G. te Luxemburg. Na een inleiding over het funkt ioneren van het Europees Parlement stond een rollenspel op het programma met als thema de jeugdwerkloosheid in de E.G. Met koptelefoons, microfoons en spreek gestoelte werd een echte vergadering van het E.P. nagespeeld. De leerlin gen kropen in de huid van verschil lende Europese frakties, Europese Commissie, Frans minister of notu- lant. Onwennig na een aarzelend be gin kwam een levendige diskussie tot stand. Met een wijds uitzicht en een warme maaltijd op de 22e verdie ping van één van de gebouwen van de Europese Gemeenschap en een daar op aansluitende film werd het be zoek aan het Europarlement afgeslo ten. Het winkelen in Luxemburg was de afronding van een zinvolle Euro pese dag. Wateroverlast Dat 40 jaar geleden ook in de Ar dennen hard gevochten is bleek tij dens het bezoek aan het oorlogsmu seum te Bastogne. Uit het kleine aan tal oude gebouwen is tot op de huidi ge dag zichtbaar dat tijdens het Ar dennenoffensief Bastogne het cen trum was van de strijd. 's Middags viel het veldwerk dat op het programma stond letterlijk in het water. Daarvoor in de plaats brachten we een bezoek aan de druipsteengrotten van Rochefort. Het water van het on dergrondse riviertje de L'Homme bleek 15 meter gestegen te zijn waar door een gedeelte van de grotten niet bekeken kon worden. Mens en natuur Eindelijk droog kon het veldwerk BROUWERSHAVN - Vanwege hun jaarlijkse schoolkamp verbleven veer tig leerlingen van de openbare basisschool ,,De Schoener" uit Brouwersha- vewn vorige week drie dagen in Walcheren. Vanuit kamphuis ,,'t Veerse Gat" in Veere, een onderkomen van Staatsbosbeheer waar men bivakkeerde, wer den tal van aktiviteiten ondernomen en weteswaardigheden bezocht die soms goed aansloten bij hetgeen er op school behandeld was. Omdat ook de sfeer in de groep, die de klassen drie tot en met zes omvatte, bijzonder goed was, sprak de leiding van „een machtig geslaagd schoolkamp", met een uitsteken de verzorging waarvoor enkele ouders borg stonden. stond er een bezoek aan het „Zeeuws museum" op het programma. Hier zagen de kinderen eerst een film over de afsluiting van het „Veerse Gat" waarna ze, voorzien van een opdrach tenschrift, een rondgang door het museum maakten. Met de bus van het openbaar vervoer ging het hierna richting Veere, waar enkele ouders al voor de maaltijd gezorgd hadden, 's Avonds vermaakten de leerlingen zich met een „zoek-je-weg-spel". „De Schoener" ondernam de reis naar Walcheren per openbaar ver voer. Na een busrit en een stukje met de trein, werd Middelburg aange daan waar men het stadhuis bezocht en de Abdijtoren beklom, wat dank zij het heldere weer een prachtig uit zicht opleverde. Miniatuur Walche ren werd bekeken en 's middags ZIERIKZEE - De Bridgeklub Zie rikzee organiseert in de maand juni op elke dinsdagavond weer de tradi tionele bridge-instuif in het Huis van Nassau, aanvang 19.30 uur. Deze bridge-instuifwedstrijden op 5, 12, 19 en 26 juni zijn toegankelijk zowel voor klubleden als voor niet- leden. Men kan met partner, maar ook individueel voor de instuif- wedstrijd inschrijven. toch nog doorgaan, dat het zoals vo rig jaar bestond uit geografisch en bi ologisch onderzoek. Dit bestond o.a. uit het vaststellen van hoogeverschillen, stroomsnel heid en temperatuur van het water van de Ourthe. Duidelijk was te zien dat de begroeiing gebouden was aan een bepaalde plaats ten opzichte van het (grond)water. In Nederland zeld zame planten blijken hier volop te staan. Het biologische veldwerk bestond uit een milieu-onderzoekje naar de invloed van zure regen. Het onder zoekje is verricht in een jong, aange plant naaldbos (±60 jaar) en in een honderdvijftig jaar oud eike- beukebos. Hoewèl in beide bossen soms aanzienlijke schade is vast gesteld, bleek uit de zuurgraadme tingen van het bodem-, regen- en ri vierwater ter plaatse, dat deze aan tastingen niet door een verzuring van het milieu worden veroorzaakt. De schade moet dus door een andere, wellicht natuurlijke oorzaak ont staan zijn. Vóór de aanvang van dit milieu-onderzoekje hebben we 's och tends vroeg de vogels in de bossen rondom het kamp geobserveerd. 2000 jaar Trier Vandag (vrijdag 1 juni) staat nog een bezoek aan Trier, dat 2000 jaar bestaat, op het programma. Door middel van een aantal tentoonstel lingen wordt de geschiedenis en ste- debouwkundige ontwikkeling van die Duitse stad zichtbaar gemaakt. Het kampeerkamp onder de Zeeuwse vlag staat onder leiding van Ellen Messing, Frans Beekman, Jan van Dijk, Cees 't Hooft, Reitse Kei zer, Jan de Kreuk, Giel Timmermans en de Brugse chauffeur „Vosje". MIDDELBURG - De recherche van de rijkspolitie in Zeeland stelt een onderzoek in naar de doodsoorzaak van de 70-jarige mevrouw S. Nyme- thy uit Rotterdam. Ze was het afgelo pen weekeinde bij familie in het Zeeuwse Heinkenszand op bezoek. Daar ontstond een woordenwisseling tussen vijf familieleden, waarbij over en weer klappen zijn uitge deeld. De vrouw is daarbij vermoe delijk geraakt en ongelukkig ten val gekomen. Sektie op het lichaam van de vrouw door dr. Zeldenrust heeft uitgewezen, dat de vrouw door her senletsel om het leven is gekomen. Het onderzoek wordt voortgezet. BROUWERSHAVEN Surfplank gestolen Ten nadele van de West-Duitser M. A. uit Pirmasens werd een surfplank met toebehoren gestolen, die op zijn auto lag. De auto stond geparkeerd op bungalowpark „Den Osse". De politie vestigt in deze de aandacht op het wel èrg onzorgvuldig omspringen met de surfplanken, met vaak een diefstal tot gevolg. Zo kontroleerde een patrouille in de nacht van zater dag op zondag speciaal op surfplan ken, met een bedroevend resultaat: vele planken zijn niet bevestigd op de auto's en liggen zo voor het grij pen. In de omgeving van Brouwers haven werd zelfs een bestelauto met surfplank-aanhanger aangetroffen, met eèn totale waarde van 60.000,- aan planken, on-afgesloten. De aan hanger was niet met een slot aan de wagen bevestigd, terwijl ook de wa gen zelf niet was afgesloten. BRUINISSE Diefstallen Het parkeerterrein bij jachthaven Aquadelta was dit weekeinde het to neel van een aantal diefstallen. De rode Golf-diesel van M. A. uit Oss bleek, bij terugkomst te zijn gesto len. Het kenteken is FN-24-LH. Op hetzelfde terrein werden van twee Duitse Mercedessen de kentekenpla ten gestolen. Niet ondenkbaar is, dat deze platen op de gestolen Golf wer den bevestigd, of op een andere auto waarmee men van plan is een kraak te plegen. Het betreft hier de auto's van W. W. uit Ratingen (kenteken ME-W-97, en de auto van K. S. uit Leipzig met het kenteken K-PV-824). Ook in Bruinisse, maar nu in de Kon. Julianastraat werd ingebroken in de auto van L. v. d. B. waaruit zijn achterruit-jalouzie verdween. De po litie stelt een onderzoek in. BRUINISSE/ZIERIKZEE - Met in gang van het nieuwe seizoen 1984/1985 al een mosselkweker die mosselen aanvoert, die niet door de handel worden gekocht, maar die toch voldoen aan de kwaliteits eisen, daarvoor 23,- per ton ontvangen. Dat is een gulden meer dan tot dus ver gebruikelijk. Van deze prijs moet dan wel de hef fing af, die wordt ingehouden voor datzelfde mosselfonds, waaruit de minimumprijs van 23,- wordt geput plus de heffing voor de reklame. Maar diezelfde kortingen gelden ook voor de wel door de handel afgeno men partijen. Dinsdag 5 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 en 14.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur James Herriot. Siegfried en James worden geplaagd door een dreigende epedemie van mond- en klauwzeer. 16.50 uur Weg van de snelweg. Deze keer wordt gekeken naar mooie plaatsen in het Neckerdal als Heidel- berg, Eberbach, Mosbach en Bad Wimpfen. 18.45 uur Politieke partijen. D'66. 18.55 uur Gil en Julie 19.00 uur Fame. Doris steelt de show met een opvallende act. Dat levert haar tevens een fan op. Leroy gaat op de sportieve toer, op aandringen van Morloch. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Politieke partijen. CDA. 20.38 uur De parek aan de kroon. In deze slotafleveringen is het weer au gustus 1947. Journalist Guy Perron arriveert weer in India om de laatste periode van de Engelse heerschappij voor zijn krant te verslaan. Na zijn aankomst hoort hij dat Merrick na zijn huwelijk met Susan op sinistere wijze om het leven is gekomen. Men probeert bijzonderheden voor hem achter te houden. 22.25 uur Achter het nieuws 23.05 uur De uitkijk. Filmrubriek, gepresenteerd door Ageeth Scherp huis. 23.50 uur Journaal 23.55 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kinderkrant 19.50 uur In vogelvlucht: van Enge land naar Schotland. Een kleine ko lonie visdiefjes wordt bezocht. 20.20 uur Tijdsein 20.50 uur Ronduit: Vrijheid, blijheid. Door jongeren wordt gediskussieerd over de grenzen van vrijheid en mo- raaal over samenlevingsvormen. 22.15 uur Tenslotte 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Omnibus 23.40 uur Nieuws voor doven Bezoek de grote Jaarmarkt woensdag 6 juni te Zierikzee. Op de Balie, Varremarkt en Lammermarkt enz. Vele koopjes de GEZ. MARKTKOOPLIEDEN Nederlandse lervormde Kerk Beroepen te Goedereede en te Sprang: J. C. Schuurman te Zalk; te Maasdam: W. Wagter te Stedum. Bedankt voor Nieuwkoop (toez.): G. A. van de Weerdt te Ophemert. Te koop: Voor geraniums, hanggerani- ums, perkplanten en toma tenplanten naar: P. C. Geluk, Zwanenburgseweg 11, Capel- le bij Zierikzee, tel. 01110- 2791. Matrassen, ledikanten, lat- tenbodems, levert Hubo-Kar- weishop Renesse tegen de laagste prijzen. Bijvoorbeeld 80x190 matras voor slechts 109,-. Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in sport-, trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. Te koop gevraagd: Jonge konijnen, Vlaamse reuzen. Tel. 01113-1355. Tafeltennistafel, tel. 01110- 2672. Te huur: Videotheek Daka met vele nw. titels. VCC, Beta, VHS, gratis lidmaatschap, ook de nieuwste films 2,50. Nw. Boogerdstr. 31, Zierikzee. Diversen: Geslaagd: Foto Verschoore, Dam 5, Zierikzee, viert deze zomer in Zierikzee haar 15- jarig jubileum. Alle geslaag den willen wij in de feest vreugde mee laten delen. Op vertoon van uw diploma en in de maand juni kunt u bij ons gratis een portretfoto la ten maken. Wilt u uw schoorsteen laten vegen en uw C.V.-deskundig schoon laten maken. Ook kleine rep. Dan is dit uw adres: N. Goossens, West straat 28, Nieuwerkerk, tel. 01114-2094. Nu tijdelijk 10% korting. D. Ooms, erkend installateur water- en elektrische instal laties. Ook voor reparatie en onderhoud. Informeer vrij blijvend!! Breedstraat 1, Zie rikzee, tel. 01110-4739. Fa. Garage Kerkwerve. Voor al uw auto-reparaties, uitla ten, accu's, banden, uitbalan ceren en uitlijnen, tegen scherpe prijzen. Tel. 01110- 5210. NIEUWS UIT DE REGIO. JE LEEST 'T IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE HONDA Uit voorraad leverbaar! RENESSE Tel. 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 BRUINISSE/ZIERIKZEE - Vanaf 4 juni mag ook in Zeeland naar mos selzaad worden gezocht en gevist. Waarschijnlijk zijn de verwachtin gen van deze openstelling van de Zeeuwse vrije banken niet groot. Het grote merendeel van de mosselvloot bleef tenminste in het Noorden, om dat het nog niet is gelukt daar de be schikbare percelen voldoende te be zaaien. De zaadvoorraad op het Groninger Wad. viel tegen, dat vergunning wordt gegeven aan andere dan mos- selkotters om op mosselzaad te vis sen, is voor vele kwekers, een moei lijk te verteren overheidsmaatregel. Het mosselzaad dat in Zeeland wordt gevangen mag niet in het Noorden worden uitgezaaid, maar moet in Zeeland blijven. Verdrukking en verzet Het kamp werd verder ingevuld met een fietstocht naar Veere waar men een stadswandeling maakte, de kerk en het stadhuis bezocht en de tentoonstelling „Verdrukking en verzet" bekeek. Deze sloot goed aan bij het recente projekt over de twee de wereldoorlog dat de kinderen op school behandelden. Men bezocht verder de boswachter van Staatsbos beheer die dia's liet zien en de kinde ren rondleidde door het bos. Na dit alles was er 's avonds nog volop ener gie voor een disko. Zwemmen Vanwege de kou geen zandmozaiek maken op het strand vrijdag, maar wel veel plezier en lekker zwemmen in de Roompot" te Kamperland, waarna er „gebunkerd" werd in het pannekoekenhuis. Met de busreis te rug naar Brouw kwam er een einden aan een schoolkamp waarbij men, volgens de deelnemers misschien weinig geslapen, maar veel gelachen, genoten en veel gezien heeft. De laatste slag 63. „Zeg Padmond, dat koning Allan nog een belangrijke boodschap voor hem heeft", roept Eric de lijfwacht na. En terwijl deze zich naar het binnenplein haast, begeeft Eric zich regelrecht naar de gro te burchtzaal, waar enkele minuten later zich Allan Khan ook aandient. „Zijt gij het weer!" roept de Heruli uit, ter wijl hij Eric in het oog krijgt. „Waarheen wilt ge nu gaan?" vraagt de Noorman hem. „Toctah achterna, di< is regelrecht op weg naar mijn kamp waar de Noormannen gevan gen zitten. Hij wil natuurlijk Erwin hier bren gen." „Toctah is sluwer dart ge denkt", onder breekt Eric hem voor de tweede maal. „Ik ver moed. dat hij er rekening mee houdt, dat ge dit van hem verwacht. En ik moet me al erg ver gissen, als hij daarom niet juist meteen naar Attilla's kamp op weg is gegaan." „Onzin, ge zoekt het te ver", snauwt de Her uli. „Maar wat kunnen wij doen? Toctah's voorsprong wordt steeds groter." Hij wendt zich naar de deur. „Ge blijft hier op de burcht met uw twee vrienden en probeer geen kunsten uit te halen", voegt hij de Noorman nog toe. Dan verdwijnt hij met grote stappen. De Frankenvorst staart Eric bleek aan, deze loopt langzaam naar het venster en kijkt in ge dachten naar de ruitertroep die even later in snelle vaart de poort verlaat. „Ik vraag me af, hoe Toctah erin geslaagd is. ongemerkt te verdwijnen", mompelt hij dan. „Vermoedelijk heeft hij onze vluchtgang ontdekt", geeft Padmond met gesmoorde stem ten antwoordt. „De vluchtgang, ah juist", glimlacht de Noorman. „Ik vrees, waarde Padmond, dat over enige tijd nog drie van uw gasten spoor loos verdwenen zullen zijn."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5