Burgemeester Van Bommel opende kantoor VVV Duiveland M DORPSFEEST IN KERKWERVE LEVERT RUIM F 13.000 OP Oosterschelde uitdaging voor amateurtekenaars DE ZIERIKZEESCHE COURANT Wedstrijd en expositie Afscheid brandweerlieden D. Kouwenberg en J. Hagesteijn ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Hoorzitting illegaal kamperen Dressuurpromotie Tenniskampioenen Enkele ex-ministers van verkeer en wa- De rijkspolitie in Zeeland heeft in de nacht Via een uitstekende B-proef, goed voor 130 Zaterdagmiddag werden de finales afge- terstaat worden gehoord over de kosten- fan zaterdag op zondag een grootscheepse punten, promoveerde Mary Zeeman met werkt van drie dagen Zeeuwse jeugdtennis- overschrijding inzake de bouw van de kontrole gehouden op illegaal kamperen, tiaar paard Verda naar de L-klasse dres- kampioenschappen op de banen van de stormvloedkering. (Pag. 2). (Pag. 4). suur. (Pag. 8). LTC Zierlkzee. (Pag. 7). MAANDAG 4JUT411984 140ste jaargang 23534 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wot van verre komt gevlogen, wordt hier won- derlvck onthaelt. Vondel Braderie/rommelmarkt KERKWERVE - „Graag willen we u allemaal bedan ken voor het welslagen van deze dag. Met elkaar hebben we er weer een fijn dorpsfeest van kunnen maken. De werkgrope onderhoud van de Hervormde Kerk te Ker- kwerve kan u meedelen dat de bruto-opbrengst 13.483,80 bedraagt. Geweldig, nogmaals heel veel dank!". Deze woorden sprak de voorzitter van die werk groep, de heer J. C. Kesteloo, zaterdagavond na een drukke dag vol bedrijfvigheid rondom het 84-jarige kerkje op de Ring. Hierna ging de Koninklijke Har monie Kunst en Eer" uit Zierikzee, onder leiding van dirigent Van Oud- heusden, verder met de feestelijke afsluiting van een goed geslaagde aktie-dag. Deze dag begon voor ver schillende medewerksters al heel vroeg. Voor zessen stonden de eersten klaar op de Ring en om zeven uur stonden de kraampjes klaar, die door een bui fiks mat werden. Dat was dan ook de enige nattigheid die viel op 2 juni, want wonder boven wonder biet het de ganse dag heerlijk droeg en was het zelfs zonnig. En dat trok honderden kooplustigen naar Kerkwerve. Om tien uur verdrongen de mensen elkaar bij de kraampjes, die vol lagen met in de afgelopen maanden gekregen spullen. Voor de meensten duurde het veel te lang voor ds. J. B. Duk als hervormd pre dikant ook verbonden aan Kerkwer ve, de markt- en aktie dag opende. Door het in groten getale opgekomen publiek moest hij zijn auto ver bui ten het dorp plaatsen en, zo zei hij het zelf „bijna van Noordgouwe komen lopen". Vijf over tien was de predi kant klaar met zijn speech, waarin het de hoop uitsprak dat het toch maar een suksesvolle dag mocht wor den. De klok werd geluid en de eerste dubbeltjes, kwartjes, guldens tient jes enzovoorts rolden in de geldkist jes. In een mum van tijd waren de en- voloppen allemaal verkocht en het rad van avontuur draaide tot twaalf uur op volle toeren zodat vellen met een taart of ander artikel naar huis konden terugkeren. Ook was er een stormloop op de bekende oliebollen. zodat rond het middaguur geen bol meer verkrijgbaar was. De verkoop van de „rommel" verliep prima, en de dames van de Hervormde Vrou wengroep in de handwerktent deden goede zaken. Er werk flink geschoten en op spijkers geslagen, gegrabbeld en met ballen gegooid, wat bij ver schillenden de eetlust opwekte, zo dat een bezoek moest worden ge bracht aan het verkooppunt van pof fertjes, slaatjes of gewoon koffie met cake. Een theeservies, waarop iedere aanwezige kon inschrijven, vertrok naar Culumborg (voor 77,50). Me vrouw N. Rijnberg-van den Hoek uit Kerkwerve raadde hoeveel tijd er was gestoken in een wankleed voor de kinderkamer (53 uren) en zij kreeg dit kleed. Rond half vier was één der aanwezigen breid om al het „kleine spul" op te kopen, waaraan enkele kruiwagens te pas moesten komen. Om half vijf was de Ring weer schoon en was penningmeester Stou ten druk doende met het tellen van het ingekomen geld. Voor een feeste lijke einde van het dorpsgebeuren zorgde de genoemde harmonie, voor afgegaan door een rondgang door het dorp van de drumband. De braderie/rommelmarkt te Kerkwerve werd zaterdag druk bezocht. De opbrengst bedroeg meer dan 13.000, ZIERIKZEE - De Zierikzeese Evenementenkommissie heeft ten onrechte enige vrees gehad, dat het thema „Oosterscheldewerken" voor de wedstrijd voor ama teurtekenaars - en - schilders voor vele mensen wellicht wat moeilijk zou zijn. Inmiddels is reeds gebleken, dat velen dit onderwerp juist als een uitdaging beschouwen. Informatrice mevrouw H. M. Cool Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Het is bij deze wedstrijd de bedoe ling, dat mensen, die in hun vrije tijd graag een beetje schilderen of teke nen op eigen wijze een beeld geven van de Oosterscheldewerken. Wie er niet van houdt allerlei technische ob- jekten te tekenen kan het motief ook elders zoeken. Een beeld van de zee, de dijken of een beeld, dat herinnert aan de ramp in 1953. Alles wat min of meer betrekking heeft op de Ooster scheldewerken mag als motief die nen. Jurering Alle ingeleverde werkstukken zul len van 31 juli tot 11 augustus wor den geëxposeerd bij de galerie van de schilderklub „Tussen de Havens". Het bezoekende publiek zal in de ge legenheid worden gesteld om te jure ren. De bekende kunstenaar Theo Voorzaat zal de werkstukken van een technische beoordeling voorzien. Er zijn leuke prijzen beschikbaar gesteld door Rijkswaterstaat en door de firma Raayen-Mol. Inschrijfformulieren kunnen wor den gehaald bij laatstgenoemde fir ma, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zie rikzee. De werkstukken kunnen hier ook worden ingeleverd, voor 27 juli. Na de expositie kan men daar het werkstuk ook weer ophalen. Vorig jaar bleek het aantal inzen dingen zo groot, dat de galerie te klein bleek. Het bestuur van de schil derklub stond toen dan ook de ver dieping ter beschikking, die zij nor maal als atelier gebruikt. Om alle werkstukken mooi te kun nen exposeren is er een limiet gesteld. De tekening of het schilderij mag niet groter zijn dan 70 x 70 cm en per deelnemer mag er slechts één werkstuk worden ingeleverd. OUWERKERK - Terwijl Donar zich roerde en Pluvius zich niet onbetuigd liet, draaide burgemeester J. van Bommel vrijdagmiddag de deur van woning Ring 45 te Ouwerkerk open. Hij verrichtte daarmee de offficiële opening van het V.V.V.-kantoor Duiveland. Nadat hij de deur had geopend sprak de eerste burger dan ook de wens uit, dat het met de V.V.V. Duiveland omgekeerd evenredig zal verlopen met de weersomstandigheden de ze dag. Het eigen V.V.V.-kantoor Duive land is gevestigd in een voor dit doel ingericht vertrek in de woning van mevrouw H. M. Cool, de zojuist aan gestelde informatrice van de Duive- landse V.V.V. Met het vertrek van de heer J. Holm op het gemeentehuis te Nieu- werkerk in januari vorig jaar ont stond er een hiaat in service- en infor matieverlening aan de rekreant. De heer Holm was in de loop der jaren zo doorkneed geraakt met alle aspekten op het gebied van het vreemdelingen verkeer in Duiveland, dat zijn ver trek niet geheel kon worden goedge maakt met de incidenteel op het ge meentehuis verstrekte informatie en folderuitdeling. Het huidige bestuur van de V.V.V. Duiveland gaf in de najaarsvergade- Ondef barre weersomstandigheden verrichtte burgemeester J. van Bommel het eigen kantoortje van de V.V.V.- Duiveland, gevestigd in het pand Ring 45. Ouwerkerk. ring te kennen het zwaartepunt van het werk toch op die service en infor matie aan de rekreant te willen leg gen en in iets mindere mate op toe ristische aktiviteiten. Besloten werd in die najaarsvergadering serieus werk te gaan maken van een eigen in- formatiepost in Ouwerkerk, de kern met de meeste rekreatie. Aanvanke lijk zag het er naar uit dat gewerkt zou gaan worden met een stacaravan in de Zuidstraat. Toen echter bleek, dat mevrouw Cool, één der sollicitan ten naar de funktie van informatrice, bereid was een gedeelte van haar wo ning in de Ring als kantoorruimte te verhuren, koos het bestuur voor deze oplossing. V.V.V.-voorzitter de heer M. Over- beeke toonde zich vrijdagmiddag verheugd over het feit, dat het eigen kantoortje thans in gebruik genomen kon worden. Hij dankte mevrouw Cool voor het inmiddels verrichte voorbereidend werk en bood haar een boeket bloemen aan. Vervolgens had burgemeester Van Bommel de eer de sleutel van het pand uit het topje van de Ouwer- kerkse vlag te halen en er de deur mee te openen. Een klein gezelschap genodigden onder wie vertegenwoor digers van de V.V.V.'s in Brouwers haven, Bruinisse en Zierikzee en van de streek V.V.V. woonden deze offi ciële opening bij. Bestaansrecht Burgemeester Van Bommel felici teerde het V.V.V.-bestuur met deze eigen post. Hij was van mening, dat dit kantoor zeker bestaansrecht heeft gezien het feit, dat Duiveland duizend stacaravans telt, dat er onge veer zesduizend rekreanten los/vast verblijven en dat in de gemeente hon derdzeventig zomerwoningen staan, waarvan het overgrote deel van het Saivatorpark te Ouwerkerk. Hij sprak de hoop uit, dat vele mensen de weg naar het V.V.V.-kantoor zullen weten te vinden en zegde toe dat de gemeente het V.V.V.-werk be langstellend zal blijven volgen. Mevrouw Cool bood de burge meester vervolgens de eerste nieuwe folder van de V.V.V.-Duiveland aan, evenals als een overzicht van de voorzieningen te Ouwerkerk. Daar op staan ook vermeld de openingstij den van dit nieuwe V.V.V.-kantoor, te weten op maandag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 11.00 - 12.00 en van 16.00 - 17.00 uur. Deze openingstijden gelden tot en met 31 augustus. De heer H. Schot, vice-voorzitter van de V.V.V.-Zierikzee feliciteerde zijn kollega's met het eigen kantoor en sprak de hoop uit, dat men in Dui veland verschoond mag blijven van onverkwikkelijke zaken, als waar zijn eigen V.V.V. het afgelopen jaar mee werd gekonfronteerd. Duiveland Dag De heer Overbeeke liet desge vraagd weten, dat - konform het vastgestelde beleid - dit jaar een klei ner gedeelte van het V.V.V.-budget ten behoeve van de toeristische akti viteiten wordt aangewend. Uiteraard dienden financiële mid delen te worden gebruikt voor de realisatie en instandhouding van dit eigen kantoor en verder stond het bestuur dit jaar voor de taak aan zienlijk wat nieuw foldermateriaal te laten drukken. Voor de organisa tie van de inmiddels traditionele Duiveland Dag bleef derhalve wat minder geld over. Daarom dit keer een wat afgeslankt programma op zaterdag 16 juni, dat uitsluitend in Ouwerkerk zal plaatsvinden. De heer Overbeeke laat weten, dat nog wel getracht werd in Oosterland iets tot stand te brengen, echter wel op initiatief en met volle medewer king van de ondernemers aldaar. De ze poging is echter op niets uitgelo pen, zodat de Duiveland Dag zich dit jaar beperkt tot Ouwerkerk. In dit kader wordt ingespeeld op het open Europees Viskampioen- schap onder leiding van de heer J. Wuytack en met medewerking van Hengelsportvereniging Oosterschel de te Zierikzee. Dit grote visevene- ment werd vorig jaar met 440 deelne- Vervolg pag. 2 ZIERIKZEE - In het stadhuis van Zierikzee wordt vrijdag 29 juni af scheid genomen van de brandweer lieden D. Kouwcnberg en J. Ha- gesteijn. Kouwenberg is ruim 34 jaar ver bonden geweest aan de vrijwillige brandweer van Zierikzee en hij heeft dat korps vanaf 1 april 1980 gediend als kommandant. Per 1 juli beëindigt hij deze dienst op eervolle wijze. Ook Hagesteijn, die het korps ruim 30 jaar heeft gediend en vanaf 1 april 1980 optrad als waarnemend kom mandant zal op die datum op eervol le wijze uit de brandweerdienst tre den. Voor genodigden wordt het tweetal in het stadhuis een afscheidsreceptie aangeboden. Verwachting tot dinsdagavond: Plaatselijk nog een bui Half tot zwaar bewolkt en plaatse lijk nog een bui; minimumtempera tuur ongeveer 10 graden; middagtem- peratuur 17 graden zwakke tot mati ge zuidoosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 8 juni Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40%. Minimumtemp.: 10 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: zuid 2 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Minimumtemp.: 9 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: variabel 2 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Minimumtemp.: 9 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: noordw. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 5 juni Zon op 5.23, onder 21.54 Maan op 11.18, onder 02.14 Eerste kwartier: 6 juni (18.42) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 5 juni 8.23 20.16 1.37 13.56 Doodtij: 9 juni HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende dagen wordt het aantal buien kleiner. Va navond en vannacht zullen er nog veel buien zijn, hier en daar met on weer. Deze hangen samen met voor lopig de laatste storing die over onze omgeving trekt. Morgen kan de zon af en toe doorkomen. De lucht boven onze omgeving blijft weliswaar on stabiel van opbouw maar de grootste buien aktiviteit zal zich de komende dagen niet bij ons maar bij onze oosterburen manifesteren. Het is morgen en overmorgen rustig weer met een overwegend zwakke zuidelijke wind. De tempe ratuur is 's middags 17 18 graden. Zondag werd het in het noordoosten van het land nog 23 24 graden. Het wordt in de loop van de week ook niet warm, omdat dan de wind naar het noordwesten zal draaien. DEN HAAG - Prins Bernhard zit 16 juni in zijn hoedanigheid van Land- kommandeur van de Johanniter Or de in Nederland de 85ste zogenoemde Ridderdag voor. De gebeurtenis vindt plaats in de Ridderzaal op het Binnenhof in Den Haag. De Ridderdag is dit jaar in Den Haag in verband met het feit dat het 75 jaar geleden is dat prins Hendrik de Nederlandse leden van de orde verenigd in de Commanderij Neder land en daarmee de grondslag legde voor de orde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1