BLANK EIKEN Grote uitbouwer van Zeelandia nam afscheid ^9 Kommissie RO Westerschouwen steunt indieners bezwaren fiets/voetpad Hoogenboomlaan Meubelrama Gewestelijke wedstrijd voor brandweerkorpsen Wc DE ZIERIKZEESCHE COURANT Westerschouwen krijgt ook bouwleges pijlerdam WA> m* PÊ Bitr Ruwe kraak: buit 20.000,- aan rookwaren Zierikzee en Duiveland Kommissie financiën Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bedroevend Geslaagden Verkeerscirkulatie Sportmanifestatie De fietsen van een groot aantal RSG-leerlin- Het isweer de tijd van examens en geslaag- 'et Zierlkzeese verkeerscirkulatieplan zal De Algemene Sportvereniging Brouwersha gen werden aan een test onderworpen. Het den. Vele scholieren kunnen met een diplo- j heel wat stof tot diskussie opleveren, ven hield op Hemelvaartsdag een geslaag- gros bleek in een bedroevende staat te ver- ma inde hand de maatschappij in, of... ver- L. A/. J. Loubert geeft er zijn visie op. (Pag. de sportmanifestatie op sportpark „Onder keren. (Pag. 2). der studeren. (Pag. 3). 5). de Molen". (Pag. 7). VRIJDAG 1 JUNI 1984 140ste jaargang: Nr. 23533 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In 't scheiden sluit de bant der bloedverwant schap naeuwer en naeuwer om het hart. Vondel BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Westerschou wen kan nu ook, net als de gemeente Veere, aan spraak maken op bouwle ges. Woensdagmiddag te gen vijf uur bereikte het kollege van Westerschou wen de aanvraag voor de bouw van de pijlerdam van het ministerie van Wa terstaat. Zoals bekend wordt de Ooster- scheldedam onder meer gebouwd op grondgebied van Westerschouwen en het Rijk heeft tot dusverre nooit een aanvraag ingediend bij deze gemeen te om de pijlerdam op haar grond te mogen neerzetten. De gemeente Veer kampte met de zelfde situatie, maakte de zaak bij het Rijk aanhangig en kreeg via een uitspraak van de Raad van State meer dan 10 miljoen toegewezen. Burgemeester Niemants verdriet: „Wij zullen de bouwvergunning in behandeling nemen. Wij wisten uiteraard wel de uitslag van de Raad van State, maar nu heeft de aanvraag ons dan bereikt. Over de hoogte van het bedrag kunnen we nog niets zeg gen". Dr. H. J. van Zuijlen zei, als nestor van de raadsleden, dat hij dankbaar is voor de door het kollege ondernomen pogingen om de aan vraag binnen te krijgen. ,,Ik hoop dat het geld ten goede komt aan de ge meenschap". MIDDELBURG - Staatssekretaris mr. drs. F. Bolkestein van ekonomi- sche zaken brengt maandag 4 juni een bezoek aan enkele bedrijven in Zeeland, zoals Perfekta-Chemie te Goes en de Koninklijke Maatschap pij De Schelde te Vlissingen. Om 20.15 uur vindt in de Stadsschouw burg te Middelburg een openbare bij eenkomst plaats, *waar Bolkestein een inleiding houdt over Exportbe langen en Algemene Politiek. ZIERIKZEE - Alge meen direkteur van Zee landia, Marinus Doele- man H.J. zn., nam woensdagmiddag af scheid van zijn levens werk, tijdens een bijeen komst in de nieuwe opslagloods op het in dustrieterrein waar alle medewerkers van Zee landia vertegenwoor digd waren. Op pagina 4 een uitvoerig ver slag van deze bijeenkomst, die ruimte bood voor informele kon takten maar uiteraard ook vele terugblikkende woorden gespro ken werden. Tweeenvijftig jaar van zijn leven wijdde Marinus Doeleman aan de Koninklijke Zeelandia. Op 23 juni 1948 over leed plotseling de grondlegger van het bedrijf, zijn vader H. J. Doeleman. Marinus Doeleman is de grote uitbouwer geworden van het bedrijf, dat zich met bakkerij grondstoffen in binnen- en buiten land een groot aandeel heeft ver worven in deze sektor van de markt. Zeelandia werd onder zijn leiding een begrip in de bakkers- wereld. Een bedrijf waar ruim tweehonderd mensen werk in vin den, met vestigingen en steunpun ten elders in het land. Na ruim een halve eeuw draagt Marinus Doele man (M.D. zoals hij ook wel ge noemd wordt), zijn werk over aan zijn zoon H. J. Doeleman Mzn en zijn schoonzoon P. Schotte. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. BURGH-HAAMSTEDE - De kommissie ruimtelijke ordening van de gemeente Westerschouwen heeft eieren voor haar geld gekozen. Met enige vertwijfeling, maar toch unaniem, adviseerde de kommissie het kollege van b. en w. het parkeerterrein bij het Watergat te Renesse te laten vervallen. Tijdens de enkele weken geleden gehou den hoorzitting voor de indieners van bezwaarschriften tegen de voorgenomen aanleg van een fiets/voetpad langs de Hoogenboomlaan naar het Watergat vond een groot deel van de indieners dat het parkeerterrein niet meer gebruikt mag worden, waardoor het verkeersaan bod over de Hoogenboomlaan aanzienlijk afneemt. De weg wordt dan éénrichtingsverkeer. W. van Meerten, direkteur gemeen tewerken lichtte woensdagavond, bij de vergadering van kommissie ruim telijke ordening toe, dat het plan nu is: tot aan de Prinsenhoeve een fiets/voetpad aanleggen en de rest van de Hoogenboomlaan tot aan de strandovergang gebruiken als fiets/voetpad. „Het is de enige mogelijkheid om op korte termijn door de procedure Advertentie heen te komen", zei voorzitter J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. „Daar om geven wij u in overweging de struktuurschets op dit punt te wijzi gen." De gemeente-sekretaris, J. W. de Jonge vermeldde dat de fam. Moolen- burgh, eigenaar van het parkeerter rein bij het Watergat, bezwaar had gemaakt tegen het vervallen van het parkeerterrein. Door de plannen van de gemeente zou deze bron van in- komsnten verdwijnen. Automobi listen moeten immers betalen voor de stalling van hun auto. De Jonge: „Deze mensen zouden bij de gemeen te een schadeclaim kunnen indienen. Totdat de uitspraak voor de recht bank volgt zal het kollege er alles aan doen om de claim tot nul te redu ceren. „Noodgedwongen' Kommissielid J. van den Berge (RU) was het helemaal eens met de herziene plannen. „We moeten ook een klein bouwsteentje bijdragen tot realisatie van het fiets/voetpas." J. C. Hendrikse (PvdA) was ook voor. het vond het van belang dat het voor de fietser en voetganger veel rustiger zou worden. L. Tieleman: ,,IK heb al tijd gepleit voor handhaving van het parkeerterrein. Maar ik wil me niet langer verzetten, echter wel met de aantekening dat ik het jammer vind." Dr. H. J. van Zuijlen: ,,Ak- kord, maar noodgedwongen." Burgemeester Niemants verdriet had woensdagochtend met ir. R. P. T. Adriaansen, direkteur van de Pro vinciale Planologische Dienst gesproken. Beiden hebben over eenstemming bereikt over de moge lijkheid de aanvraag tot subsidie voor de aanleg van het fiets/voetpad uit te stellen tot 1 juni. Het positieve advies van de kommissie ruimtelijke ordening bespaart de gmeente dus een hoop geld. ZIERIKZEE/ZONNEMAIRE Waarschijnlijk een kombinatie- misdrijf werd in de nacht van woens dag op donderdag gepleegd in Zonne- maire en Zierikze: eerst werd een Audi-100 in Zonnemaire gestolen, die vermoedelijk gebruikt werd bij een grote kraak in Zierikzee. Uit het si garenmagazijn De Pupekop van C. B. verdwenen sigaretten met een totale waarde van 20.000,—. Van sigaret ten en auto is nog niets teruggevon den. De ontvreemde auto is van W. d. B. uit Zonnemaire. Hoewel de auto nog niet is teruggevonden, werden wel assecoires gevonden in Kerkwerve en in Zierikzee. De toegang tot het si garenmagazijn aan de Appelmarkt werd verkregen door de enige toe gangsdeur met een breekijzer open te breken, waarna de winkel in een snel tempo werd geplunderd. De inbre kers) is (zijn) zeer ruw tewerk ge gaan, getuige de enorme chaos in de winkel. De technische recherche heeft samen met de rijkspolitie Zie rikzee een onderzoek ingesteld naar de toedracht en de dader(s). 'S-GRAVELAND - De vereniging tot behoud van natuurmonumenten maakt zich grote zorgen over de toe nemende „radikalisering binnen de natuur- en milieubeweging". De ver eniging vindt het „ongewenst dat het die kant opgaat", maar heeft er be grip voor, zo blijkt uit haar jaar verslag over 1983. Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Half tot zwaar bewolkt en enkele buien, mogelijk met onweer; mini mumtemperatuur ongeveer tien gra den; middagtemperatuur circa acht tien graden; matige wind, ongeveer kracht vier, overwegend uit het zuid en. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 5 juni: Zondag; Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60 Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: variabel 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: zuidoost 4 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 2 juni Zon op 5.25, onder 21.51 Maan op 7.23, onder 0.12 3 juni Zon op 5.24, onder 21.53 Maan op 8.33, onder 1.04 4 juni Zon op 5.23, onder 21.53 Maan op 9.54, onder 1.44 Eerste Kwartier: 6 juni (18.42) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 2 juni 6.07 17.47 11.32 23.59 3 juni 6.49 18.30 12.20 4 juni 7.35 19.20 0.45 13.06 Springtij: 2 juni Doodtij: 9 juni HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Ons land blijft onder in vloed staan van storingen die vanuit Frankrijk naar ons land stromen. Deze stromingen gaan vergezeld van bewolking waaruit regen en moge lijk zelfs onweer in voorkomt. De middagtemperatuur die daarbij bereikt wordt ligt iets onder normaal met waarden van circa 18 graden. Dit onbestendige weer geldt ook voor de landen rond ons land. Hogere tempe raturen met waarden van boven de vijfentwintig graden komen voor in de landen rond de Middellandse Zee, het noorden van Scandinavië, Fin land en in Rusland. In Italië en Grie kenland echter is vrijdag veel regen gevallen. OOSTERLAND - De brandweei^wedstrydteams van Zierikzee en Duive land nemen zaterdag in Waarde deel aan de Gewestelijke brandweerwed- strijd in de klasse I (lage druk). De wedstrijd staat onder auspiciën van de Vereniging van Bevelvoerenden bij de regionale-, gemeente- en bedrijfs- brandweren op de Bevelanden, in samenwerking met het Algemeen Brand- weerwedstrijdcomité van de Nederlandse Vereniging van Brandweercom mandanten. Advertentie De deelnemende teams hebben zich gekwalificeerd via de provinciale wed strijden. Zierikiee, Duiveland en Kat- tendijke bereikten de volgende ronde door de behaalde ere-plaatsen tijdens de onlangs gehouden wedstrijd in Oos- terland. Zaterdag zullen in totaal 13 ploegen aan de start verschijnen. Het betreffen Colijnsplaat, Kattendijke, P.Z.E.M., Heinkenszand, Nieuwdorp, Zierikzee, De Schelde I en H, Duiveland en vier teams uit Noord-Brabant, waaronder Mierlo. De vertegenwoordigende brandweren van Schouwen-Duiveland spelen in de middaguren. Zierikzee opent na de middagpauze om 13.30 uur en Duiveland speelt om 15.15 uur. De Gewestelijke wedstrijd start 's mor gens om half negen, terwijl om kwart over zes 's avonds de prijsuitreiking is gepland in het dorpshuis te Waarde DEN HAAG - De varkenspest in ons land heeft tot nu toe dit jaar al geleid tot het vernietigen van bijna 65.000 varkens. 1.552 dieren bleken de ziekte te hebben, terwijl iets meer dan 63.000 dieren als verdacht wer den aangemerkt. Het ministerie van landbouw en visserij heeft aan gedu peerde varekenshouders ruim zestig miljoen gulden schadevergoeding be taald. door de burgemeester van Reimers- waal, de heer H. Boer. In de wedstrijdklasse I (lage druk) bestaat de bezetting van de teams uit zeven personen en een bevelvoerder. Hiervan zullen twee personen, op een door de wedstrijdleider te bepalen tijdstip, later worden toegevoegd aan de ploeg welke reeds met de werk zaamheden is begonnen. De leiding van de wedstrijd is in handen van de provinciaal wedstrijdleider, de heerC. Schout ZIERIKZEE - In het stadhuis houdt de kommissie financiën van Zierik zee woensdag 6 juni een vergadering. Op de agenda staat de grondprijzen bestemmingsplan Industrieterrein Zuidhoek, de 110e begrotingswijzi ging, tevens slotwijziging van de ge wone dienst 1983 en de kademuren. De kostenraming van de restauratie kademuren Nieuwe Haven te Zierik zee is met 268.500,— overschreden. Het aandeel van Zierikzee is bere kend op 85.500,—. De vergadering begint om 16.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1