Ouwerkerk maakt zich op voor tweede Open Europees Viskampioenschap Zeeuwse tennisjeugd present op banen LTC Zierikzee voor strijd om distriktstitels Sportvereniging SKNWK viert dertigjarig bestaan met diverse aktiviteiten NIEUWSBODE Geen promotie voor veteranen A HSD Op donderdag 31 mei en vrijdag 1 en zaterdag 2 juni 6 Op zaterdag 16 juni omzomen honderden hengelaars kreken OUWERKERK - Op zaterdag 16 juni wordt op het fraaie krekengebied bij Ouwerkerk op Schouwen-Duive- land voor de tweede keer het Open Europees Viskam pioenschap gehouden. De organisatie berust ook dit jaar weer bij Jos Wuy tack uit het Belgische Hoboken. Hij doet dit overigens in samenwerking met de Zierikzeese Hen gelsportvereniging Oosterscheide. Na het sportieve suk- ses van de eerste aflevering in 1983 belooft de tweede editie een nog grootser gebeuren te worden. Paling is de meest gevangen soort vis in het Ouiverkerkse krekengebied. Het Open Europees Viskampioen schap wordt ook dit jaar weer georga niseerd op dezelfde dag, waarop de Duivelanddag wordt afgewerkt Deze Duivelanddag, een organisatie van de plaatselijke VVV, wordt in 1984 overi gens alleen afgewerkt in Ouwerkerk. In Ouwerkerk zal een kermis worden gehouden op de dag van de viskam- pioenschappen. Beide evenementen worden via een loterij bij elkaar be trokken. Na afloop van het viskam pioenschap worden aan alle aanwezi gen op de kermis nummers verstrekt Onder deze nummers worden vanaf drie uur ieder kwartier grote prijzen verloot De gewonnen prijs dient wel ter plekke afgehaald te worden. Indien dit niet gebeurt wordt na vijf minuten een ander nummer getrokken en ver valt het vorige als winnend nummer. Deze handelwijze gaat door tot zes uur. Extra prijs Op dit tijdstip wordt op camping 't Sluitgat in Ouwerkerk de prijsuitrei king van het Open Europees Viskam pioenschap verricht Ook dit jaar wordt er weer in vier kategorieën gevist* de jeugd tot acht tien jaar, de leeftijdsgroep van acht tien tot en met vijfendertig jaar en de groep ouder dan vijfendertig jaar. Ook de dames vissen een afzonder lijke wedstrijd. De algemeen kam pioen krygt vanzelfsprekend de eerste keus uit de prijzenwinkel, die orga nisator Wuytack ook dit jaar weer bij elkaar heeft vergaard. Er ligt echter dit keer een speciale extra prijs te wachten voor de kampioen. Hij of zij mag een achtdaagse reis gaan maken naar Ierland. NIEUWERKERK - De sportvereniging SKNWK gaat donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag) voor de vijfde maal het inmiddels traditionele onderlinge SKNWK-toernooi organiseren. Dit jaar gaat dit plaats vinden in het kader van het 30-jarig bestaan van de vereniging. Zes mei 1954 wordt beschouwd als de oprichtingsdatum van de vereniging, hoewel de wortels eigenlijk veel dieper liggen. De sportvereniging SKNWK is ontstaan uit een fusie tussen de korfbalvereniging DSS, welke reeds in 1935 werd opgericht, en de voetbal vereniging Sinoto welke op 6 mei 1954 het levenslicht zag. Op 12 december 1960 werd besloten tot een fusie tussen beide verenigingen waarvan men de koninklijke goedkeuring op 11 juni 1961 ontving waarbij als oprichtingsdatum van de vereniging werd uitgegaan van het oprichten van de voetbalvereniging Sinoto. Ter gelegenheid van dit feit zullen naast het onderlinge toernooi nog een aantal aktiviteiten worden georgani seerd. Donderdag wordt hiermee ge start met het onderlinge toernooi, waar aan door zes teams zal worden deel genomen. Dit zijn de vier senioren teams waarmee SKNWK aan de kom petitie deelneemt, een team van ex- SKNWK spelers en een team van spe lers welke nog onder de naam van Sinoto hebben gespeeld. Het toernooi wordt met handicap gespeeld, dat wil zeggen dat ieder elftal na iedere wed strijd een aantal strafschoppen krijgt te nemen welke mee tellen vo<" 4e uit slag. Te 10.00 uur wordt nr oer- nooi gestart, de duur van ed- strijd is vastgesteld op 2 x 15 rmp^n, waarna rond 16.00 uur de afsluiting zal plaats vinden met de prijsuitreiking. Penalty-bokaal Vrijdagmiddag gaat de SKNWK- jeugd op het sportpark „Het Springer" strijden om de penalty-bokaal, waarbij als speciale attraktie Ton van Eenen- naam de doelman van het Bredase NAC de plaats onder de lat zal inne- mea Op vrijdagmiddag zal verder te 16.00 uur rrn korfbalwedstrijd wor den gespeeld tussen het huidige SKNWK-team en een team samen gesteld uit oud-korfballeden, oud SKNWK-ers en zelfs oud-DSS-ers. 's Avonds zal in „Ons Dorpshuis", aanvang 20.00 uur, een feestavond, worden georganiseerd waaraan me-| dewerking zal worden verleend door „De Fenders", en een Boerenkapel uit Rozenburg. Naast alle leden zijn alle oud-be stuursleden en leden van het vroegere DSS en Sinoto op deze avond, welke min of meer als een reünie wordt be schouwd, van harte welkom. De entree voor deze avond is vrij. Verder zal er in het kader van het 30-jarig bestaan voor ieder elftal een toernooi worden geor^ ganiseerd. Zaterdag 2 juni zal voor de 9e keer het traditionele jeugdtoernooi plaats vinden en op zaterdag 9 juni een toernooi voor het 2e elftal De toer nooien voor de overige elftallen zullen plaatsvinden voor de aanvang van het seizoen 1984/1985. Op zaterdag 16 juni bestaat de gele genheid om in te schrijven van 's mor gens zeven tot tien uur. Om tien uur begint de wedstrijd, die in totaal vier uur in beslag neemt Het vorig jaar trok het eerste kampioenschap 440 deelne mers, maar de organisatie rekent er nu min of meer op, dat de aanwezige 750 visplaatsen rondom de grootste Ouwer- kerkse kreek tot de laastste plek bezet zijn. Hij baseert deze optimistische bÜk op het feit, dat er na de eerste editie van het Open Europees Viskam pioenschap zoveel positieve geluiden te beluisteren vielen. Naast de in schrijving op de wedstrijddag kan er vanzelfsprekend ook vooraf worden ingeschreven. Leden van hengelsport verenigingen dienen dit te doen bij de sekretaris van de vereniging waarvan hij of zij lid is, terwijl individuelen zich kunnen aanmelden bij organisator Wuytack op camping 't Sluitgat in Ouwerkerk. Nieuw aspekt Een nieuw aspekt in de wedstrijd is, dat de inschrijvers niet meer bij de inschrijving hun wedstrijdnummer krijgen Dit zal nu direkt voorafgaand aan de wedstrijd worden geloot Hier mee wordt voorkomen, dat een aantal leden van dezelfde vereniging bij vooi> baat bij elkaar komen te zitten Evenals tijdens de eerste editie is er ook nu speciaal ruimte gereser- veerd voor de gehandikapten onder de hengelaars. Zij krijgen tijdens de wedstrijd een plaats aan de kreek ter hoogte van Windsurfcentrum De Vierbannen. Om de variëteit vis te verhogen, zal op de dag van de wed strijd nog zalm en forel worden uitr gezet in het wedstrijdwater. De ge vangen forel en zalm mag door de hengelaars worden meegenomen naar huis. Paling moet daarentegen worden afgestaan aan de Hengelsport vereniging Oosterscheide. Na afloop van de wedstrijd, om twee uur, wordt de gevangen vis opgehaald, waarna vanaf drie uur de weging plaatsvindt op het Dorpsplein van Ouwerkerk, zodat iedereen hiervan getuige kan zijn. Inmiddels kreeg organisator Wuytack al weer heel wat prijzen in natura binnen van de aangetrokken sponsors. Naast de prijzen in de diverse kate gorieën zijn er extra prijzen voor de vanger van de grootste vis en voor de jongste en oudste deelnemer. De besten van alle kategorieën ontvangen de bij een Europees kampioenschap beho rende gouden, zilveren en bronzen medaille. Dat geldt ook voor de win naars van het korpskampioenschap. Hierbij staat ook de wisselbeker weer op het spel, die het vorig jaar gewon nen werd door het mee-organiserend HSV Oosterscheide. De individuele Europese titels werden het vorig jaar gewonnen door Jan Lobbezoo uit Zie- rikzee bij de jeugd tot achttien jaar, door Maria Geluk, eveneens uit Zierik- zee bij de dames, door Rini Ravia uit Kerkwerve in de kategorie van acht tien tot en met vijfendertig jaar en door Frans Veltenaar uit Rotterdam in de oudste leeftijdsgroep. Junior wint wedstrijd binnenwater ZIERIKZEE - De Zierikzeese hen gelsportvereniging Oosterscheide organiseerde de tweede wedstrijd uit de binnenwaterkompetitie rond het Kaaskenswater. In totaal namen 76 hengelaars deel. Junior M. Steffver werd winnaar met een forel van 315 gram. A. Stoutjesdijk werd tweede met 310 punten en de derde prijs ging naar J. Bolle met 280 puntea De verdere uitslag: 4. A. K. Goudzwaard 240 pun ten; 5. H. Pannekoek 236 punten; 6. R Ravia 226 punten; 7. J. WQ. Dekker 208 punten; 8. J. Brouwer jr. 178 pun ten; 9. M. de Graaf jr. 150 punten; 10. J. F. A. Berrevoets 145 puntea De volgende kompetitiewedstrijd is op vrijdag 1 juni. Vertrek 18.30 uur van de balie. Rode Kruis wandeltocht BRUINISSE - De Rode Kruis wan deltocht door Bru en omstreken vindt plaats op vrijdag 1 juni. De start van de mars, georganiseerd door de Bruse afdeling, vindt plaats om half zeven bij het Rode Kruis ge bouw aan de Molenstraat. De afstan den zijn als vanouds 5-, 10-, en 15 km. Volgens Henk de Bos, sekretaris van de plaatselijke afdeling, is de op zet enigszins gewijzigd om meer in houd aan de tocht te geven: „Er wordt niet meer, zoals in voorgaande jaren, individueel gestart, maar alle maal tegelijk om half zeven. Alle drie de groepen blijven dan de eerste kilometers bij elkaar, wat de saam horigheid tijdens de mars verste vigd. Pas dan gaat iedere afstands groep zijns weegs. Speciaal voor de jongere deelnemers lopen er veel mensen van de Colonne mee en is er een nieuwe route uitgezet op de 5 km, door het Westplantsoen en door het wandelgebied van Aquadelta. Voor al aan de wensen van ouders van kin deren die meelopen komen we zo te- gemoed. kwa veiligheid". Inschrij ven voor de mars kan reeds om zes uur. Jeugdtoernooien VV ZSC '62 SCHARENDIJKE - Door de sport vereniging ZSC zal een drie-tal jeugd- toernooien worden georganiseerd. Donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag) is er 's morgens, aanvang 9.30 uur, een toernooi voor E-pupilien waar aan zal worden deelgenomen door teams van Renesse, Stellendam, Hansweertse Boys en ZSC. De prijs uitreiking hiervan zal plaats vinden rond 12.15 uur. 's Middags, aanvang 13.00 uur, is er een toernooi voor C-junioren met deel name van Hansweertse Boys, Kruinin- gen, Stellendam, Dauwendaele en ZSC. De prijsuitreiking van dit toer nooi zal rond 16.45 uur plaats vinden. Zaterdag 2 juni is er dan nog een toernooi voor D-pupillen waaraan zal worden deelgenomen door elftallen van Zierikzee, WFB (Ouddorp), Dau wendaele, Renesse en ZSC. Te 13.00 uur zal met dit toernooi een aanvang worden gemaakt en rond 16.30 uur worden afgesloten met de prijsuitrei king. Jeugdsozen gaan zaalvoetballen BURGH-HAAMSTEDE Door de jeugdsoos „Tracé" te Scharendijke zal vriujdag 1 juni in de sporthal Krayestein een zaalvoetbaltoernooi worden georganiseerd voor jeugdso zen. Hieraan zal worden deelgeno men met twee teams door Big „S" te Haamstede, Brogum te Zierikzee en Trace, terwyl de Pul te Bruinisse en „B.P." te Rotterdam met één team zullen deelnemen. Deze teams zijn in twee poules in gedeeld tw. poule t Big „S", Brogum, de Pul en Trace en poule IL Big „S" 2, Brogum 2, Trace 2 en B.P. In beide poules zal een halve kompetitie wor den gespeeld, waarna tussen de twee bovenste teams van iedere poule een kruisfinale en daarna de finale zal wor den gespeeld. De duur van iedere wed strijd is vastgesteld op 2 x 10 minuten. Te 13.00 uur zal met het toernooi een aanvang worden gemaakt en te 19.15 uur worden afgesloten met de finale. De prijsuitreiking zal te 21.00 uur plaats vinden in jeugdsoos Trace te Scharendijke. LUIK - Els Vader heeft de Olym pische sprintlimiet tot op twaalf-hon derdste sekonde benaderd. Tegen de wind in (1 meter per sekonde) zege vierde de Zeeuwse atlete op de 100 meter tijdens atletiekwedstrijden in Luik in 11.45. ZIERIKZEE - Het veteranen A-team van HSD promoveert niet en blijft dus in het seizoen '84-'85 in dezelfde afdeling spelen als in het afgelopen seizoen. Tegen Oranje Zwart werd in Eindhoven een 1-1 gelijkspel behaald, van Were Di werd in Tilburg met 3-2 verloren en zondag behaalde HSD in de thuiswed strijd tegen Tempo B een 1-1 gelijkspeL Daarmee is een einde gekomen aan de serie van drie promotiewedstrijden, die moesten worden gespeeld na het behalen van het kampioenschap. Tempo B, dat aan een 3-3 gelijkspel tegen Oranje Zwart of winst genoeg heeft om de promotiewedstrijd te win nen, begon zondag op sportpark Ban- nink zeer strijdlustig aan de wedstrijd tegen HSD. In de eerste twintig mi nuten van de ontmoeting kreeg het team uit Bergen op Zoom verschillen de kansen om te scoren, maar uitste kend ausputzer-werk van Peter Frima en keepwerk van Paul van der Borght behoedden HSD voor een snelle ach terstand In een wat tamme wedstrijd, waarin beide elftallen erg voorzichtig hockey lieten zien en bij een tegen aanval onmiddellijk in de verdediging gingen, scoorde Bonne Brouwer het openingsdoelpunt Uit een strafcorner sloeg hij de bal via een stick van een Tempo-verdediger in het doel 1-0. Een slordigheidje in de HSD-achter hoede was de oorzaak van de gelijkma ker, die binnen twee minuten volgde. In de rust werd er gewisseld aan HSD- zijde: aanvoerder Alfred van Veeren verliet het veld en Chris Kouijzer nam zijn plaats in. Tempo B zwakte wat af na de rust, hoewel Peter Frima nog geregeld in moest grijpen om de ge lijke stand te waarborgen. Voor HSD waren er nog wel enkele kansen om 2- 1 te maken, maar zowel Jer Koeman als Lex van Geer zagen hun inzet ge keerd. Sterk toernooi in Krayestein op hemelvaartsdag BURGH-HAAMSTEDE - In de Burgh-Haamsteedse sporthal Kray estein wordt donderdag 31 mei - he melvaartsdag - een sterkbezet zaal voetbaltoernooi afgewerkt. In totaal nemen zes veldstandaardteams aan dit toernooi, dat om twaalf uur be gint, deel. Schouwen-Duiveland wordt in Burgh-Haamstede vertegenwoor digd door de tweede klasser Bruse Boys en Zierikzee en afdelings eerste klasser Duiveland uit Oosterland. Goeree-Overflakkee is ook door drie ploegen vertegenwoordigd: WFB uit Ouddorp, Stellendam en Melissant. Het is donderdag trouwens toch toernooiendag in Krayestein. Om twaalf uur start op de tennisbaan een mixed gezelligheidstoernooi en om vier uur staat op de bowlingbanen een toernooi te beginnen. MEDEMBLIK - Fred Schaaf en Ron Thorhold uit Amsterdam heb ben op het IJsselmeer bij Medemblik de voorjaarszeilwedstrijden in de Flying Dutchman-klasse gewonnen. Scheidsrechter Jaap de Bruine promoveert MIDDELBURG - Net als voetba lelftallen kunnen ook scheidsrech ters promoveren en degraderen. Op grond van de prestaties in het afgelopen seizoen (de rapportcijfers en gemiddelden) promoveren aan het eind van dit seizoen naar de K.N.V.B. drie zaterdagscheidsrech- ters en twee zondagscheidsrechters. Voor de zaterdag zijn dat J. C. de Bruine uit Nieuwerkerk en J. J. Cij- souw en J. A. Kaland uit Westkapel- le. De zondagscheidsrechters zijn E. Asselman uit Hulst en M. O. C. Baec- ke uit Kruiningen. ZIERIKZEE - Gedurende drie dagen worden op de ba nen van de Lawn Tennisklub Zierikzee de distriktskam- pioenschappen tennis voor de jeugd afgewerkt. Het be treft hierbij de kategorieën tot en met twaalf en tot en ir.et zestien jaar, zowel bij de meisjes als de jongens. Op donderdag 31 mei en vrijdag 1 en zaterdag 2 juni bestaat hierdoor de gelegenheid om de top van het Zeeuws jeugdtennis bezig te zien op de banen aan de Grevelin- genstraat. Overigens worden er donderdag ook nog wedstrijden gespeeld op het oude park aan de Lange Blokweg. Dit vanwege de hoeveelheid van partijen. In de vier kategorieën die aantreden heeft slechts één Schouwen-Duivelandse deelnemer zich op de plaatsings lijst kunnen scharen. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar kreeg Zierikzeese Martine Verschoore het plaat singscijfer zes, maar dit wil bepaald niet zeggen, dat an dere spelers of speelsters zich niet tot diep in het toer nooi zouden kunnen spelen. Met name in het toernooi voor meisjes tot en met zestien jaar zou den Astrid Verspeek van de organise rende vereniging en Mirjam Quartel van Tennisvereniging WIK het wel eens erg ver kunnen schoppen. In de ze klasse staat Annemarie Verrijzer van het Goese TSI overigens als eerste geplaatst. Zij wordt gevolgd door Martine van Maarleveld van MLTC Middelburg en de beide TSI- speelsters Corina van der Borgt en Judith van de Berge. In de eerste ron de moet Astrid Verspeek het opne men tegen Hanneke Lockefeer, ter wijl Mirjam Quartel te maken krijgt met Rosemarie Voeten. Erica Berre voets, de tweede WIK-speelster in dit toernooi staat in haar eerste partij te genover de als derde geplaatste Cori na van der Borgt. Wanneer Astrid Verspeek de eerste ronde overleeft treft zij vrijwel zeker Annemarie Verrijzer in de volgende ronde. Mir jam Quartel stuit in hetzelfde geval op Martine van Maarleveld in de tweede ronde. Favorieten Bij de jongens tot en met zestien Mirjam Quartel van WIK (links) en Astrid Verspeek van Zierikzee nemen namens Schouwen-Duiveland deel aan de Zeeuwse tenniskampioenschappen, die in Zierik zee worden afgewerkt jaar komen 32 deelnemers naar Zie rikzee. Hier staat titelverdediger Tim van Dijk van Animo op de eerste plaats van de lijst van de favorieten. Ronald Baarends van Ludo et Emer- go neemt de tweede plaats in en Mark Zuidweg van TSI staat als der de genoteerd. Onder de deelnemers zijn vijf Schouwen-Duivelandse spelers. WIK wordt vertegenwoordigd door Hans Minnaar, Scelveringhe door Martijn van Toledo en Lenz Hoogerhuis en Zierikzee door Michel de Vlieger en Hans Wohl. Martijn van Toledo moet het in de eerste ronde opnemen tegen Mark Zuidweg, maar nog problema tischer wordt het voor Lenz Hooger huis, die de degens moet kruisen met Tim van Dijk. Hans Minnaar ont moet Ronny de Vries en Hans Wohl speelt tegen Patrick Krant. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar wordt gespeeld door vierentwin tig aankomende talentjes. De plaat singslijst wordt aangevoerd door Sandra Begijn van Hulster Ambacht. Zij wordt gevolgd door Angela Latu- heru van Souburg en Emerence van Wingen van Kapelle. Zierikzeese Martine Verschoore werd door de plaatsingsheren Jan-Willem Visser en Hans Felius op de zesde plaats ge zet. Hierdoor heeft zij in de eerste ronde een bye, waarna zij in de twee de ronde moet aantreden tegen de winnares van de partij tussen Maris- ka Ouwehand en Miranda de Veij. In dit toernooi treden voor Schouwen- Duiveland verder Patricia Kort van Zierikzee en Lianne de Looff van de Bru-Tèn aan. Patricia Kort speelt in de eerste ronde tegen Ingrid de Vries, terwijl Lianne de Looff het moet op nemen tegen Sandra van Keulen. Het grootste deelnemersveld is aanwezig bij de jongens tot en met twaalf jaar en hier is ook de grootste eilandelij- ke inbreng. Acht spelers Ook hier wordt de lijst aangevoerd door een speler van Hulster Am bacht. Jeroen Verstraeten gaat Vin cent de Kerf van het Thoolse Eegedi- ma vooraf. Manfred de Kok van 't Halve Maantje en Stefan Havermans van Souburg worden geacht om het tot de halve finales te brengen. De organiserende vereniging Zie rikzee wordt in dit toernooi verte genwoordigd door maar liefst acht spelers: Erwin de Kreuk, Martijn Bij de Vaatc, Winfrcd de Kreuk, Alain Kouijzer, Michael van Geer, Picter de Groene, Jorick van Roon en Corstiaan de Vries. Het Renesser Scelveringhe is van de partij met Vincent van Toledo. De halve finales en finales van alle toernooionderde- len staan voor zaterdag gepland. De toernooikommissie staat onder lei ding van Maaike Speelman.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6