Gezellige drukte tijdens receptie zangvereniging „Eén Naam is onze Hope" Fantasie, inzet en kwaliteit op Kinderkorenfestival Beleidsplan rekreatie valt goed bij ondernemers, natuurorganisaties ongerust DE ZIERIKZEESCHE COURANT Hoorzitting in Burgh-Haamstede Koor in Nieuwerkerk vierde vijftigjarig bestaan Kinderkoren van Schouwen-Duiveland trokken veel publiek WA> mi- PÊ 8itr Brutale inbraak ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bedrijfsresultaten Zeeuwse trekpaard De Zuidhoek Tenniskampioenschappen Het bedrijfsresultaat van de PTT over 1983 In de Bewaerschole te Burgh-Haamstede Het werkvoorzieningsschap De Zuidhoek te Op de banen van LTCZierikzee worden ge- is, in vergelijking met 1982, meer dan ver- wordt tot en met 13 juni een leukeen leerza- Zierikzee heeft, ondanks de ekonomische durende drie dagen de distriktskampioen- dubbeld. (Pag. 2). me expositie gehouden over het Zeeuwse malaise, in 1983 een goed resultaat ge- schappen tennis afgewerkt voor jongens en trekpaard. (Pag. 3). boekt. (Pag. 4). meisjes. (Pag. 6). DINSDAG Z9 MEI 1984 140ste jaargang Nr. 23532 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het leven is vol dissonanten; maar ze lossen zich tenslotte harmonisch op, als men maar standvastig blijft. L. R. Beynen. BURGH-HAAMSTEDE - De hoorzitting van de provincie Zeeland over het Provinci aal Beleidsplan voor Recreatie en Toerisme leverde maandagavond een volle zaal geïnteresseerden in het nieuwe dorpshuis De Schutse op. Van de zijde van de gemeen ten, partikuliere ondernemers en Westhoekse VVV's werd positief gereageerd, natuur- en milieubeschermingsorganisaties en landbouw reageerden met zorg op de voor gestelde toekomstige rekreatieve ontwikkelingen, zoals die in hoofdlijnen in de nota zijn aangegeven. prevaleren, dan zijn we uitgepraat," aldus Ventevogel. „De belangen moeten samengaan en het natuurbe leid is er op gericht de natuurlijke stoffering te verfraaien." In eerste instantie werd veel tijd besteed aan de „status" die aan het PBRT moet worden toegekend. Hoe moet ten opzichte van bestem mingsplannen tegen het te verande ren streekplan worden aangekeken en wanneer dient te worden gerea geerd, wil dat nog zin en invloed heb ben. Wanneer eind van dit jaar de streekplannen aan het beleidsplan worden aangepast, is ook dan nog al le gelegenheid daarop te reageren, maakte ir. R. P. T. Adriaansen van de Provinciale Planologische Dienst duidelijk. Maar nu al reageren bleek belangrijk, omdat een samenvattend verslag van de zitting werd meegeno men in de totale rapportage. Voorts kan nog tot 16 juni schriftelijk wor den gereageerd. Gedeputeerde Staten buigen zich in september oktober over de nota, de vaststelling door de Staten ge beurt in december '84. Opvallend was, dat op deze zitting de twee voorgestelde speerpunten (grootschalige ontwikkeling) op Schouwen-Duiveland maar nauwe lijks ter sprake kwamen. De dam- aanzet Brouwersdam (langs de land zijde van de Rampweg) werd slechts enige malen ter sprake gebracht, ter wijl het woord „Neeltje Jans" niet eens werd genoemd. Gedeputeerde J. B. Ventevogel van rekreatie verwonderde zich daarover in zijn samenvatting tot slot van de bijeenkomst. Over de Brouwersdam waren dan enkele reakties gekomen, ook omdat daar van achter de tafel om werd ge vraagd. Ventevogel legde er de na druk op, dat het provinciaal bestuur die speerpunten juist wil ontwikke len vanwege het uitstralingseffekt naar de omliggende gebieden, waar van de bewoners veelal hun brood in de rekreatie verdienen. Het is de taak van de provincie om het voor touw te nemen om ondernemers bij die plannen te betrekken, aldus Ven tevogel. Zeeuwse landschap Geruststellende woorden richtte hij tot degenen, die zich zorgen maakten om de natuur: de vrees voor het aantasten van het prachtige Zeeuwse landschap, wanneer het be leidsplan tot ontwikkeling zal gaan kómen. Argwaan had hij ook ge- konstateerd door de veranderde hou ding van de provincie, die mede in houdt dat streekplannen worden ge wijzigd. „Dat betekent niet: in het verleden was niets mogelijk en nu is alles mogelijk", aldus Ventevogel, „maar inspelen op de problemen die in de tachtiger jaren werden ge- konstateerd. Vanuit het heden terug kijken, maar het oog op de toekomst gericht houden. Ruimtelijke orde ning inpassen in de ekonomie en werkgelegenheid, met open oog voor andere belangen als natuur en land bouw. Maar moet de natuur absoluut Geleidelijke ontwikkeling Het tot nu toe gevolgde rekreatie- Vervolg pag. 5 „Eén Naam is onze Hopetijdens de jubileum-uitvoering in de Gereformeerde Kerk te Nieuwerkerk. NIEUWERKERK - De zangvereniging „Eén Naam is onze Hope" uit Nieuwerkerk vierde vrijdag 25 mei haar vijftigjarig jubileum. Het koor, dat onder leiding staat van Willie Bil, deed dat met een optreden en een aanslui tende receptie. ZIERIKZEE - „Oma Fladder, klits klets kladder" zon gen Leontine, Judith, Mirella en Roland zaterdagavond in hun winnende songfestivalliedje. „Alles kan als het maar leuk is, krijg je rode wangen van?". Deze tekst van het door de kinderen (op het refrein na) zelfgeschreven liedje, sloot goed aan bij hetgeen er zaterdagavond in de Concertzaal te Zierikzee tijdens het Kinderkorenfestival Schouwen-Duiveland ten tonele werd gebracht. Daar kon namelijk ook alles en het was bijzonder leuk! De bomvolle zaal had dan ook alle redenen om „rode wangetjes" te krij- gen door de variatie en kwaliteit van hetgeen er op het podium gepresen teerd werd en het enthousiasme en de onbevangenheid waarmee het gepre senteerd werd. Grotendeels zelf ge schreven en gecomponeerde musicals en liedjes van een goed muzikaal ni veau, waar ongetwijfeld maanden lang aan gewerkt en op geoefend is, werden door de zes kinderkoren die ons eiland rijk is, aan het publiek ge presenteerd. Afwisselend hiermee Het kinderkoor „De Duinzangertjes" uit Haamstede met hun versie van het sprookje Repelsteeltje vond een songfestival plaats dat ge jureerd werd door een team van ou ders onder voorzitterschap van El lengard Jense van de Zeeuwse Mu ziekschool. De Duinzangertjes uit Haamstede onder leiding van Adriaan Krijger beten de spits af door het publiek via een lied mee te voeren naar een sprookjestuin. „Je ogen gaan op steeltjes staan, als je naar die sprook jestuin zou gaan" zongen zij. En in derdaad; de mini-uitbeelding van Re pelsteeltje die zij hierop aansluitend brachten terwijl het verhaal op de achtergrond werd voorgelezen was erg leuk. Dit mime-spel werd steeds afgewisseld met, door de dirigent en kinderen zelfgemaakte, liedjes en ook aan de kleding was veel aan dacht besteed. Oud Hollandse liedjes Na een van de songfestivalliedjes, die telkens tussen twee koorpresen taties door gebracht werden, kondig den Nicole en Perry (de twee kinde ren die de aankondigingen van de verschillende nummers op vlotte wij ze verzorgden) het kinderkoor „Hal leluja" uit Bruinisse aan. Gestoken in de originele Ot- en Sienkledij brachten deze kinderen een keur van oud-Hollandse liedjes ten gehore, zo als „In naam van Oranje doe open de poort", „Wij leven vrij", „De zilver vloot", „In een blauw geruite kiel" en tenslotte „Waar de blanke top der duinen". Het werd bij deze zang prestatie duidelijk dat er onder lei ding van de heer J. P. Knop goed ge oefend was, want de liedjes werden zeerkorrekt „uitgezongen". Mar van der Veer zorgde voor de pianobege leiding. Max en de Maximonsters Boeiend en zeer fantasierijk was de, door dirigente Jaqueline Geertse geschreven mini-musical die door het kinderkoor „Jom Jom" uit Zierikzee gepresenteerd werd. Het was ook jammer dat de schrijfster zelf niet aanwezig kon zijn om te zien hoe haar geesteskind op het toneel tot le ven gebracht werd door haar pupil len. De goed gekozen achtergrondge luiden, de kleding, het verse fluite- kruid, de vondst van het bootje waarmee Max naar de Maximonsters voer en niet in de laatste plaats de vertederende opvoering van de klei ne zangers en zangeressen maakten Vervolg pag. 2 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Omdat de datum van oprichting te laat bekend werd, kon er niets bij zonders meer op touw gezet worden. Toch heeft het publiek een goede in druk gekregen van datgene waar het koor zoal mee bezig is geweestr gedu rende de laatste tijd. Het officiële gedeelte speelde zich af in de Gereformeerde Kerk te Nieu- werkerk. De voorzitter opende de avond met een kort woord van wel kom, waarna organist Rien Balke nende en de trompitist samen met al le aanwezigen speelden en zongen. Na het historisch overzicht zong het koor enkele liederen uit de begin periode, vervolgde net afwisselend koor- en samenzang en vulde het eerste gedeelte van de avond verder met psalmen van onder andere Schütz en Goudimel. Vijftig jaar lid Daarna volgde de uitreiking van een wandbord met inscriptie door de voorzitter van de Christelijke Zan gers Bond aan mevrouw T. v. d. Wie len, die vijftig jaar als lid aan het koor verbonden is. Het volgende gedeelte begon met een orgelintermezzo „Allein Gott in der Höhe sei ehr" door Rien Balke nende. Na koor- en samenzang ver volgde het koort met enkele gezan gen uit het liedboek van onder ande re Calvisius en Bach. Juist vóór de eerste inzet vond een interruptie plaats door een overuren makende ambtenaar van de PTT, die een ge lukstelegram overhandigde namens één der Schouwse koren. Tot slot werd door alle aanwezigen staande besloten met ,,'k Wil U, o God, mijn dank betalen". Iedereen werd uitgenodigd om mee te gaan naar het Dorpshuis, waar een receptie gehouden werd. Veel koren hadden een afgevaardigde gestuurd, zodat het een gezellige drukte was. NIEUWERKERK - Terwijl de be woners zondagochtend ter kerke wa ren, van 10.00 tot 11.30 uur, kreeg men ongenood bezoek van inbre kers). C. V. deed maandag aangifte bij de politie van deze inbraak aan de Ooststraat, waarvan de voordeur ge forceerd was bij thuiskomst. Uit de woning verdwenen veertig giro-be taalkaarten uit een kast in de woon kamer, en uit de slaapkamer wordt een portemonnee vermist met een be drag van 1500,—. De dader liet geen spoor na. Verwachting tot woensdagavond: Weinig verandering Veel bewolking en af en toe regen; minimumtemperatuur omstreeks 10 graden, middagtemperatuur onge veer 15 graden; matige wind uit noord tot noordwest, kracht 4, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig, 5 a 6. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 2 juni: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: n.west 3 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: zuidoost 3 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 307c. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 30 mei Zon op 5.28, onder 21.48 Maan op 5.18, onder 21.51 31 mei Zon op 5.27, onder 21.49 Maan op 5.48, onder 23.06 Nieuwe Maan: 30 mei (18.48) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 30 mei 4.09 16.18 9.38 21.54 31 mei 4.42 16.45 10.13 22.31 Springtij: 2 juni HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een lagedrukgebied, waarin diverse kernen circuleren, ligt boven Duitsland en het houdt ook woensdag nog een greep op het weer hier te lande. Opnieuw wordt veel bewolking verwacht, waaruit van tijd tot tijd regen valt. Het oosten en zuidoosten van het land lijken hiervoor het gevoeligst te zijn. Het enige positieve bij dit som bere weerbeeld is dat de nachten niet koud zijn, maar daar zullen de meeste Nederlanders, die dan slapen, geen boodschap aan hebben. De ver wachte minimumtemperatuur is on geveer 10 graden. Minder goed staat het met de middagtemperatuur, deze wordt omstreeks 15 graden. De wind waait overwegend uit het noord westen en is eerst matig, kracht 4, aan zee en op het IJsselmeer krach tig, 5 of 6, maar later op de dag neemt de wind in kracht af. De computer van het Europese weercentrum blijft volhouden dat het donderdag beter weer wordt met af en toe zon, nog maar een kleine re genkans en een middagtemperatuur van rond 17 graden. Daarna moet de temperatuur nog wat omhoog gaan. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1