ELEKTRO LIEVENSE Gister sprak zij van liefde Weet je nog wel, ouwetje... NOS wil Van Meekren voor nieuw praatprogramma Jan ter Laak Pax Christi spreekt in Middelburg Inspektie vindt verboden hormoon- preparaten bij veehouders ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 25 mei.1984 Nr. 23530 9 Zaterdag 26 mei Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Teleac 15.30 uur RVU 16.00 uur Tom en Jerry 16.10 uur Studio Vrij. Hierin komt aan de orde: kreatief met deeg omsprin gen, taarten bakken, tuinieren en het vervaardigen van dekoraties van alu minium. 18.25 uur Teleac 18.55 uur Donald Duck. Knabbel en Babbel zullen eerst een modelboot moeten bouwen, voordat ze aan een lekker hapje kunnen komen. 19.00 uur Het A-team. Terwijl het A- team bezig is een grote klus te klaren wordt Murdock door een kogel getrof fen, afgevuurd door een persoon- uit een groep soldaten, die het A-team achtervolgt 20.00 uur Journaal Zondag 27 mei Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 17.00 uur Kerkdienst 18.00 uur Sprekershoek 18.15 uur Kiezen voor Europa. In dit programma in het kader van de ko mende Europese verkiezingen ziet de kijker één van de '25 Nederlandse par lementariërs, Hemmo Muntingh, ak- tief in de strijd tegen de zure regen. 18.15 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio Sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Nieuws 20.10 uur Panoramiek 20.40 uur Humanistisch Verbond 20.45 uur Hier Frankrijk, hier Jan Brusse 21.00 uur Vluchtelingen niet gewenst Deze Duitse, Zwitserse en Oostenrijk se co-produktie staat onder regie van de Zwitser Markus Imhoot Hij oogstte er niet minder dan zes onderscheidin- Zaterdag 26 mei, 20.50 uur, Nederland 2: shows uan deze onlangs overleden Engelse Tommy Cooper. Een selektie uit tv- komiek. 20.28 uur De TV-show. In deze laatste aflevering in dit seizoen een aantal evenbeelden van de Amerikaanse pop ster Michael Jackson en een optreden van de Star Sisters. 21.25 uur Falcon Crest De ernstige tumor van Meggie staat centraal. Mi chael weet te betrokkenen toch over te halen om tot een operatie te besluiten. Aanvankelijk lijkt deze niet veel pers- pektief te bieden, maar de liefde zege viert 22.15 uur Aktua TV in de regio. De kijker wordt meegevoerd naar de pro vincie Drenthe. 22.50 uur Derrick. Derrick krijgt een wel zeer wonderlijke zaak op te lossen. Een komputerdeskundige wordt er van verdacht zijn opvolger te hebben vermoord De portier beweert stellig hem op het bewuste tijdstip te hebben gezien. Volgens Bartjens is dat echter onmogelijk, omdat de verdachte reeds drie maanden geleden is overleden. 23.55 uur Journaal Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 14.00 uur Olympische jeugddag. Op het sportcentrum Papendal vindt de Nationale Jeugd Olympische Dag '84 plaats. In de twaalf provinciale voor ronden heeft de voorselektie plaatsge vonden. Op de finaledag ziet de kijker de sporten: judo, paardrijden, turnen, atletiek, zwemmen, voetbal .handbal, hockey en wielrennen. 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Toeristische tips 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Niels Holgersson 19.35 uur Fame danswedstrijden. Dit festijn wordt muzikaal opgeluisterd door Roberto Jackettie The Scooters. 20.50 uur Tommy Cooper. Begin april stierf de bekende Engelse komiek met de rode fez: Tommy Cooper. In dit programma een selektie van zijn op vallende acts. 21.40 uur Blunders 22.30 uur Journaal 22.45 uur Studio Sport 23.15 uur Nieuws voor doven 23.20 uur Mephisto. Deze Hongaarse film uit 1981 is gebaseerd op de roman van de Duitse schrijver Thomas Mann. In deze met een Oscar bekroonde film van de cineast Istvan Zsabo wordt de hoofdrol vertolkt door de Duitse ak- teur Klaus Brandauer. Hij speelt Hen drik Höfgens, een akteur van middel matige klasse, die echter toch wel graag tot de top zou willen behoren. Hij belemmert zichzelf voortdurend door achter zijn behoefte aan te hollen om door iedereen geaksepteerd te wor den. Zo sluit hij zich aan bij degenen, die met de Nazi's sympathiseren en hij laat zich daardoor verleiden tot mens onterende handelingen. gen voor. Het verhaal gaat over een groepje Duitse vluchtelingen voor het nazi-regime, die in het neutrale Zwit serland een veilig heenkomen gevon den denken te hebben. Dat blijkt een pijnlijke vergissing, want ze worden niet als politieke vluchtelingen erkend en er wordt een uitwijzingsbevel uit gevaardigd. 22.35 uur Republiek tussen vorsten. In deze slotaflevering wordt de aan dacht gericht op Frederik Hendrik, in de geschiedenis bekend gebleven als S tedend winger, eretitel zoor zijn groots krijgmanschap. Daarnaast deed hij ook nog veel tot bevordering van de bouwkunst en andere kunstuitingen. 23.05 uur Ontdek je plekje. In deze laatste uitzending het meest zuidelijke stadje van Nederland: Eysden. 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven 16.35 uur Sons and daughters. Angela probeert de relatie tussen David en Beryl nadelig te beïnvloeden. Wayne reageert nu niet bepaald prettig op de ontboezemingen van zijn vriendin. 17.00 uur Simonskoop. Aandacht voor Indiana Jones and the Temple of Doom, een vrij recente produktie van Steven Spielberg, op Breakdance, waarin Al Jarreau een rol vertolkt en Footloose met Lori Singer, bekend van Fame. 17.25 uur Holland ze zeggen. Er wordt een bezoek gebracht aan het openlucht museum in Arnhem, waar op 3 juni een orgeldag is georganiseerd. 17.40 uur Hilversum 3 zomertoer 17.50 uur Fedueo 18.25 uur Nieuws voor doven 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Happy days. Marion Cun ningham ontvlucht de dagelijkse huis houdelijke tredmolen door dienst te. doen als serveerster bij Arnold. Vader staat echter niet te juichen. 19.30 uur Countdown 20.10 uur Dynasty. Krystle verkoopt Tracy een klap wegens belededigende woorden. Blake en Alexis gedragen zich opmerkelijk vriendelijk bij een ontmoeting. 21.00 uur Ronnie's Rio. In 1963 vond een geruchtmakende treinroof plaats in Glasgow van miljoenen Engelse ponden. De leider van deze overval ontkwam naar Rio de Janeiro, vanwaar hij nu vertelt over deze roof. 21.50 uur The first great train rob bery. Deze treinoverval is gebaseerd op die van 1855 en wel op de posttrein van Londen naar Folkstone, die de soldij vervoerde van de Engelse solda ten. Het brein achter deze roof is de zakenman Edward Pierce (Sean Con- nery). 23.25 uur Journaal 23.30 uur Nieuws voor doven Maandag 28 mei Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 en 14.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Club Veronica Clips 18.15 uur Teleac 18.45 uur Politieke partyen. Centrum partij. 18.55 uur De roze panter 19.00 uur Beestenboel 20.00 uur Journaal 20.28 uur Politieke partijen. Staat kundig Gereformeerde Partij, het Ge reformeerd Politiek Verbond en de Reformatorische Politieke Federatie. 20.38 uur Schoppentroef. In deze slot aflevering was er wel een jubileum wedstrijd gepland van de 25-jarige club, maar helaas stonden de vetera nen ingedeeld zonder tegenpartij. 21.00 uur De Carsons. Deze nieuwe serie gaat over het wel en wee van een Australische advocatenfamilie. Het verhhaal speelt zich af in een tijd, waarin iedereen te maken heeft met de grote technische ontwikkelingen in de twintiger en dertiger jaren. In de zo mer van 1925 vindt er een kleine fa miliereünie plaats,-waarop pa Godfrey zijn verloving bekendmaakt met de jeugdige Felicity. Het voorstel van zoon Bill om zijn vrouw Jennifer, een van de eerste vrouwelijke advocaten in de zaak op te nemen, ondervindt te genstand van pa. 22.10 uur Hier en nu 22.50 uur Meditatie 22.55 uur Hill street blues. Gold- blume en Belker proberen vermomd als ijscoman een dief te verschalken. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voordoven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Het wonder van het leven. Een Zweedse dokumentaire over de wonderlijke groei van het menselijk embryo na de bevruchting. 20.10 uur Het zoete leven. Centraal in deze komedie staat een trip van een groep Amerikaanse meisjes naar Euro pa, die eem bekende tijdschriftfoto- Maandag28 mei, 22.55 uur, Nederland 1: Hill Street Blues. De hoofdrolspelers in deze politieserie: Furillo en Joyce. Nederland 2 12.00 uur Het capitool 13.00 en 18.25 uur Nieuws voor doven 15.50 uur Sport Hockey. Een samen vatting van de hoofdklasse wedstrijd heren Klein Zwitserland-Amsterdam Laatstgenoemde klub staat nog steeds bovenaan de ranglijst 16.30 uur Nieuws graaf op de plaat moet vastleggen Hij wordt vergezeld door zijn vrouw en zoon 21.45 uur Opsporing verzocht 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Socutera 23.10 uur Nieuws voor doven 23.15 uur Teleac ZIERIKZEE - Weer eens een puzzel als ouwetje". Een foto waar helemaal niets van bekend is. Het zou een opname kunnen zijn die ter gelegenheid van een Koninginnefeest gemaakt is, waarschijnlijk te Scharendij- ke. De foto is afkomstig uit de nalatenschap van mevrouw C. Landman-Verhagen, die in Scharendijke en Zie- rikzee gewoond heeft. Wie het weet mag het zeggen! AMSTERDAM - De circa 65.000 werkenden in sociale werkplaatsen hoeven zich binnenkort niet meer als werkloos te laten inschrijven bij de Arbeidsbeurs. Staatssekretaris De Graaf (sociale zaken) zei dit woens dag in Amsterdam bij de opening van een nieuwe sociale werkplaats. Hij geeft daarmee gevolg aan een door de Tweede Kamer geuite wens. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 -1634 HILVERSUM - Jaap van Meekren gaat na zijn vertrek bij de AVRO de ze zomer waarschijnlijk voor de NOS werken. Het is de bedoeling dat hij Koos Postema opvolgt, die voor de VARA gaat werken. Het nieuwe semi-informatieve praatprogramma met Van Meekren als presentator moet in oktober van start gaan bij het begin van het winterseizoen. Officieel heeft de NOS nog geen overeenkomst met de scheidende chef van AVRO's Televizier Magazi ne, omdat Postema nog niet bij de NOS heeft opgezegd. Zo gauw dat ge beurt wordt de zaak beklonken, al dus een NOS-woordvoerder. MIDDELBURG - Op maandag 4 ju ni houdt Jan ter Laak, sekretaris van Pax Christi, in de Maksteen te Mid delburg een inleiding over: Vrede en Gerechtigheid: hoe nu verder?". Aanvang 19.30 uur. Vorig jaar schreef de Nederlandse bisschoppenconferentie een brief over de kernbewapening: „Vrede en Gerechtigheid". Pax Christi stelde een handreiking samen voor nader beraad over deze brief: „Het gesprek moet voortgaan". Hieraan was te vens een enquête verbonden. Ook in Zeeland werden op verschil lende plaatsen gespreksbijeen komsten gehouden. Op 18 en 19 mei heeft een Pax Christi Congres plaats gevonden ter afronding van deze gespreksronde: „Katholieken en kernontwapening". In zijn inleiding zal Jan ter Laak zowel verslag doen van de gespreksronde, de enquête en het congres, als enkele lijnen aange ven ter bemoediging voor het verder gaande vredeswerk. Daarbij zullen onder meer aan de orde komen, hoe het nu verder moet m.b.t. de brief en de standpunten van de bisschoppen, m.b.t. de aktiviteiten van Pax Christi (landelijk, regionaal en plaat selijk) en m.b.t. de relaties van Pax Christi met het I.K.V. AMSTERDAM - Nederland heeft zes miljoen gulden beschikbaar gesteld aan UNICEF als bijdrage in het wereldaktieplan tegen de kin dersterfte. Dit heeft minister Schoo voor ontwikkelingssamenwerking woensdag bekend gemaakt op een bi jeenkomst over dit aktieplan in het Tropeninstituut in Amsterdam. AMSTERDAM - Amsterdam krijgt, als alles volgens plan ver loopt, een museumhaven aan een ka de vlakbij het Scheepvaartmuseum. Daar is plaats voor ongeveer dertig schepen uit de oude binnenvaart en de visserij zoals tjalken, klippers, aken, botters, loggers, stoomsleepbo- ten en beurtschepen. Het initiatief hiertoe heeft de Vereniging Museum haven Amsterdam genomen. DORDRECHT - Rijkswaterstaat verwacht dat het binnen vier weken wettelijk mogelijk wordt, dat tun nelwachters vanuit de kontroleka- mers van enkele Nederlandse rijkstunnels in noodgevallen mede delingen via de autoradio doorgeven aan in de tunnels rijdende automobi listen. De gewone Hilversum- programma's kunnen daartoe door de tunnelwachter onderbroken wor den. DEN HAAG - Staatssekretaris Van der Reijden moet snel over de brug komen met subsidie voor de op 28 mei te beginnen kampagne tegen ro ken van de Stichting Volksgezond heid en roken. Het PvdA-kamerlid maant in schriftelijke vragen de be windsman tot spoed om een positief besluit tot financiële steun te nemen opdat de aktie een grotere omvang kan krijgen. DEN HAAG - Minister Braks (land bouw en visserij) ziet goede teo- komstmogelijkheden voor de verde re automatisering in land- en tuin bouw, de agrarisch handel en de aan- verwaente dienstverlenende sektor. VLISSINGEN - De Algemene In- spektiedienst (AID) van het ministe rie van landbouw en visserij heeft de afgelopen dagen tijdens steekproe ven bij 26 veehouderijbedrijven in Zeeuws-Vlaanderen op zes plaatsen verboden hormoonpreparaten aange troffen. Volgens een woordvoerder van het ministerie varieerden de vondsten van een paar flesjes tot een kleine handelsvoorraad. De verboden preparaten worden ingespoten bij runderen om de groei te versnellen. Er is in alle gevallen proces-verbaal opgemaakt. Bij een van de kontroles, waarbij de AID werd geassisteerd door de rijkspoli tie, ging één van de betrapte veehou ders de inspekteur van de AID met een paraplu te lijf. De inspekteur raakte daarbij licht gewond. Volgens het ministerie worden dit soort steekproeven diverse keren per jaar uitgevoerd door het hele land. 17 Juffrouw O'Riordans oogleden vlo gen omhoog. „Welke schok?" „Nou, dat ze Shamus dood vond die avond." „Wie heeft je dat verteld?" „De verpleegster. Is het niet waar?" „Er is een kern van waarheid in. En er is geklets genoeg geweest. Maar je bent hier om voor mij te wer ken en niet om over mijn familie te praten. Ik hoop dat je dit zult willen nalaten." „Natuurlijk, juffrouw O'Riordan." „Zelfs in het dorp. Ik denk niet dat je weet hoe het toegaat in een klein, Iers, in zichzelf besloten stadje, vol verdachtmakingen, zonden en ta boes. O, ze maken er al een schan daaltje van als ze zien dat Paddy het hout voor zijn buurvrouw naar bin nen brengt terwijl buurman zelf naar de markt in Galway is. En als Brid get 's nachts op haar tenen langs die lange rechte straat naar huis sluipt, heeft ieder huisje oren. Dus je kunt je wel voorstellen hoeveel wandaden er wel in een kasteel moeten plaatsvin den." Cathleen glimlachte. „Ik begrijp het, juffrouw O'Rior dan." „Dat hoop ik. Omdat ik graag zou willen dat je straks naar het dorp ging om die brieven van gisteravond te posten en een paar boodschappen te doen. Je moet ook kantoorbeno digdheden hebben. Ik heb er maar mee gewacht tot je kwam." „Hoe kom ik er?" „Goeie hemel, lopend. Het is nog geen drie kilometer. Je kunt het van middag op je gemak doen. Ik werk nooit na de lunch. Ik doe een mid dagslaapje. Als we er vanmorgen flink achterheen zitten, kunnen we al heel wat doen. Je kunt beginnen met het sorteren van deze brieven en dag boeken. Onderstreep alles wat het bewaren waard schijnt. Er is bijvoor beeld iemand, nicht Catronia gehe ten, die een vruchtbaar brief schrijfster was. Ik wed dat het een oude vrijster was die overal haar neus instak. Ik denk dat ze niets an ders te doen had. De bedienden lie pen elkaar voor de voeten in die da gen. Als je aan mijn broer Patrick toe bent, moeten we misschien wel wat censureren. Hij was op z'n zachtst ge zegd nogal beledigend tegen de Brit ten. En daar ik een Londense uitge ver heb, moeten we wat inbinden tot hij over de brug komt, hè?" Cathleen vond het werk bijzonder boeiend. Juffrouw O'Riordan had haar alleengelaten omdat ze andere dingen te doen had en de uren vlogen voorbij. Voor haar ogen ontvouwde zich het Ierland van de negentiende eeuw, vurig, trouw, twistziek, bijge lovig, romantisch en meestentijds hongerend. Er was materiaal in overvloed. De ze brieven bevatten stof voor minstens een halfdozijn romans, vooral die gescheurde, die er uitzag alsof iemand hem had willen vernie tigen, om hem daarna toch maar voorzichtig - of onvoorzichtig - te be waren. Er stond alleen maar in: „Mijn beste kind, je moet behekst geweest zijn, of onder de invloed van Patsy's whisky. Je praat nonsens en ik ontken ieder woord. Zie maar wat je eraan kunt doen." Het was alleen ondertekend met „Michael" en onderaan was met de door DOROTHY EDEN forse halen die Cathleen al als het handschrift van juffrouw O'Riordan herkende, gekrabbeld „De gemene leugenaar!" Cathleen leerde al voorzichtigheid. Ze had deze brief net ergens onder gestopt, toen juffrouw O'Riordan te rugkwam, onbewust van het effekt van een stofdoek om haar aristocra tisch hoofd. „Dat is beter, dat is beter!" zei ze, terwijl ze in een stoel neerplofte in een van haar vreemde houdingen, met haar lange stokkebenen in rech te hoeken uitgestoeken. „Zuster Ma ry Martha heeft eindelijk eens ver standig gepraat. Het uitstapje van de wezen is geregeld. Ik moet een cheque versturen. En, hoe gaat het met je werk?" „Uitstekend, juffrouw O'Riordan. Er ligt hier prachtig materiaal." „Best, best! Dus nu ben je enthou siast. Eerst dacht je niet dat een oude vrouw als ik het materiaal voor een boek zou hebben, hè? Ik kon mijn zin krijgen in ruil voor de gelegenheid om de zomer op een kasteel in Gal way te kunnen doorbrengen." Cathleen ontmoette de snibbige ogen. „Misschien wel, juffrouw O'Rior dan. Ik dacht werkelijk niet „Goed, goed. Ik zie al dat je van on schatbare waarde zal zijn. Jouw tech niek en mijn inspiratie. Maar ik houd niet van achterbaksheid, mevrouw Lamb. Verberg geen andere dingen voor me." Cathleen begreep de waarschu wing. Ze moest niet iets ontdekken zonder het te zeggen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 9