Toernooi om Schouwen-Duiveland-trofee belooft leuk voetbalgebeuren te worden Programma toernooi SD-trofee Orilla pakt ook titel in nakompetitie zaalvoetbal NIEUWSBODE Ridderkerkse ploeg- wint toernooi ZVV Skol Boys i 6 ZIER1KZEE - Ter afsluiting van het voetbalseizoen 1983/1984 wordt op het Zierikzeese sportpark Bannink het jaarlijkse toernooi om de Schouwen-Duiveland trofee afgewerkt. Er wordt overigens ook dit keer weer om twee trofeeëngespeeld. De drie KNVB-ploegen Zierikzee, Bruse Boys en Mevo spelen met de drie zaterdagse afdelings eerste klassers Duiveland, DFS en SKNWK in een halve kompetitie om een trofee, terwijl de overige zeven afdelingsploegen Brouwershaven, Ouwerkerk, Zonnemaire, ZSC, WIK, Dreischor en Renesse met een sëlektieteam uit het Zomeravondvoetbalgebeuren om de tweede trofee spelen. Het voetbalgebeuren begint in Zierikzee om negen uur en om tien uur voor half zes zijn alle ploegen uitgespeeld. De prijsuitreiking besluit het toernooi. De drie KNVB-ploegen en de drie afdelings eerste klassers werken een halve kompetitie af. Iedere wedstrijd heeft een speelduur van veertig mi nuten en alles zes de ploegen komen steeds tegelijk binnen de lijnen. Zo op het oog en afgaand op de resultaten van de onlangs besloten kompetitie lijkt Zierikzee de beste papieren te hebben om zich de trofee andermaal toe te eigenen, net zoals dat het vorig jaar het geval was. Normaal gesproken zou het meeste tegengas moeten ko men van zaterdag tweede klasser Bru se Boys, maar het zal voor velen een vraag zijn, hoe de formatie van trainer Jan Englebert het gebeuren gaat aan pakken. Ontegenzeggelijk heeft de paarse brigade wat goed te maken ten opzichte van het vorig jaar, toen in de finalewedstrijd tegen Zierikzee een wanprestatie werd geleverd. Voor de organisatie en voor het imago van het Schouwen-Duivelandse voetbal valt het te hopen dat de Bruenaren de zaken nu sportief serieus zullen aan pakken. Wanneer dat het geval is wacht het publiek in de slotronde, wanneer Zierikzee en Bruse Boys de degens kruisen een puik duel. Ondanks het feit, dat genoemde ploegen als favoriet voor de SD- trofee 1984 van start gaan, mag de inbreng van de overige vier ploegen niet wor den onderschat Een toernooi is over het algemeen duidelijk iets anders dan kompetitievoetbal en in de relatief korte wedstrijden kan een treffer soms toereikend zijn om twee punten binnen te halen. Ook kan het feit, dat er maar liefst tweehonderd minuten gevoetbald moet worden, vooraleer het hele toer nooi erop zit, een rol spelen. Er wordt ongetwijfeld bgzonder veel gevergd van de konditie van de akteurs en tijdens de diverse oefenwedstrijden, die de voorbije weken werden afge werkt, werd hier en daar op een niet mis te verstane manier duidelijk, dat tal van voetballers een uitgebluste indruk maken. Vijf wedstrijden - ook al duren ze maar veertig minuten per stuk - kunnen daarom wel eens een te grote aanslag betekenen op het over- gebleven restje konditionele paraat heid. De acht lager spelende ploegen wei> ken hun toernooi aanvankelijk af in twee poules van vier, waarin per poule eveneens een halve kompetitie wordt afgewerkt Na de poule wedstrijden spelen de op de gelijkluidende Idas- seringen geëindigde ploegen een fina lewedstrijd om de eindklasseringen vast te stellea De beide poulewin naars bekampen elkaar zodoende om de Schouwen-Duiveland-trofee. In de ZIERIKZEE - Op sportpark Bannink wordt het jaarlijkse toernooi om de twee Schouwen-Duive- land-trofeeën op drie velden gelijktijdig afgewerkt. De prijsuitreiking vindt plaats na afloop van de laatste ronde waarvan het laatste fluitsignaal wordt gegeven om tien voor half zes. Tijdens deze prijs uitreiking zal tevens de trofee voor de topskorer van het seizoen worden uitgereikt aan René Roon van Brouwershaven. Hij skoorde 34 keer. Ook wordt de tweede trofee uitgereikt voor de winnaar van het Nieuwsbode-Toto-klassement. Overigens is de op volger van Marcel van Grunsven momenteel nog niet bekend. Ook na een extra ronde eindigden drie tp- toïsten gelijk. Tijdens het toernooi om de SD-trofee zullen Cees Lodewijk van Zierikzee, Ico van de Ber-' ge van Duiveland en Jacco de Jonge van Brouwers haven op een ludieke manier uitmaken wie het klei nood in ontvangst mag nemen. Het programma is als volgt: Tijdens de -prijsuitreiking zullèn twee extra bekers worden uitgereikt. Links de. door Evertse Sportprij- zen beschikbaar gestelde beker voor de winnaar van het Nieuwsbode-Toto-klassement en rechts de beker voor de topskorer van het seizoen, aangeboden door André en Willy Deurloo van cafetaria 't Centrum. Veld 1 9.00 uur Brouwershaven-Ouwerkerk 9.48 uur Bruse Boys-D.F.S. 10.31 uur Renesse-W.I.K. 11.19 uur D.F.S.-S.K.N.W.K. 12.02 uur Dreischor-Renesse 12.50 uur Mevo-Bruse Boys 13.33 uur Z.S.C.-Ouwerkerk 14.21 uur Zierikzee-Duiveland 15.04 uur nr. 2 groep 2-nr. 2 groep 3 15.52 uur Zierikzee-Bruse Boys 16.35 uur finale winnaars groep 2 en 3. Veld 2 Zonnemaire-Z.S.C. Duiv eland-Mev o Zomeravond-Dreischor Zierikzee-Mevo W.I.K.-Zomeravond D. F. S.-Zierikzee Brouwershaven-Zonnemaire S.K.N.W.K.-Bruse Boys nr. 3 groep 2-nr. 3 groep 3 D.F.S.-Duiveland Veld 3 Dreischor-W.I.K. S.K.N.W.K.-Zierikzee Z.S.C. -Brouwershaven Bruse Boys-Duiveland Ouwerkerk-Zonnemaire Duiveland-S.K.N.W.K. Zomeravond-Renesse Mevo-D.F.S. nr. 4 groep 2-nr. groep 3 S.K.N.W.K.-Mevo PRAAG - Roemenië zal komende zomer deelnemen aan de Olympische Spelen in Los Angeles. Alexandru Si- perco, de vice-voorzitter van het Roe meense Olympisch Comité, maakte donderdag tijdens de bijeenkomst van de nationale Olympische komi- te's van Oostblok staten in Praag be kend, dat zijn land sportlieden naar Los Angeles zal afvaardigen. PARIJS - De Bondsrepubliek Duitsland heeft zich donderdag in Parijs geplaatst voor het olympisch basketbaltoernooi. Advertentie ZENTRR SPORT Schuit- haven 2-4 INTERNATIONAL Zierikzee Herenteam Bru-Tèn mist finale Zeeuwse titel BRUINISSE Het herenten- nisteam van Bru-Tèn uit Bruinisse is de vorig jaar veroverde Zeeuwse titel kwijt. De ploeg reikte zelfs niet eens tot de finale. In Bruinisse werd met 3-3 gelijkgespeeld tegen DOS uit Vlissingen, maar de Scheldestadbe- woners wonnen twee sets meer, het geen de doorslag gaf. Rinus Geense boekte een ruime 7-6, 6-0 zege op C. Stijl en Sjaak van Opstal hiedl de punten eveneens in Bruinisse. N. Buurman werd met 6-7, 6-4, 6-1 geklopt. Thom van Gelder moest het afleggen tegen C. van der Lecq (6-7, 0-6). Han van der Doe ver loor met 1-6, 2-6 van H. van Dam. Ook in de dubbels werden de punten broederlijk gedeeld, maar Geense en Van Gelder hadden drie sets nodig, terwijl Van Opstal en Van der Doe in twee sets verloren. Het eerste damesteam van Bru-Tèn won met 1-5 van De Klappers uit Krabbendijke. Corrie de Waal, Wies van der Doe, Adrie de Looff en Joyce van Gelder boekten dit positieve re sultaat. Het mixedteam van de Bruse vereniging, bestaande uit Loes Vleu gel, Joyce van Gelder, Jaap Huizer en invaller Jeroen Hoep won met 1-5 van het tweede team van TC Wester- schouwen. Dit team wordt gevormd door Corrie en Ben Roda, Jan van der Wal, José Walter en Georgette de Vries. TILBURG - Het hockeyteam van Jong Oranje heeft donderdagavond in Tilburg voor 150 toeschouwers een wedstrijd tegen Maleisië met 2-1 ge wonnen. Bij de rust leidde Nederland reeds met 1-0 door een treffer van We tering in de 24e minuut. WEERT - Het Nederlands dames volleybalteam heeft donderdaga vond in Weert in een oefeninterland gewonnen van Canada. Het werd 3-1 met als setstanden: 15-10, 14-16, 15-11 en 15-9. SHEFFIELD - Engeland is donder dagavond opnieuw Europees voet balkampioen voor spelers onder 21 jaar geworden. In Sheffield werd de tweede wedstrijd tegen Spanje met 2- 0 gewonnen door doelpunten van ha- tely (49e minuut) en Hodge (51e). En geland had de eerste wedstrijd reeds met 1-0 gewonnen. AMSTERDAM - Er nemen dit jaar acht buitenlandse ploegen deel aan Olympia's ronde, meer dan ooit voor heen in de 33-jarige geschiedenis van de belangrijkste wielerkoers voor amateurs in Nederland. Drie triomfen Robert van de Vegt tijdens instuif ZIERIKZEE Tijdens een atletiek- instuif op sportpark Bannink in Zie rikzee heeft Delta Sporter Robert van de Vegt drie overwinningen be haald. Hij won bij de D-jongens de 80 meter in 11,1 sek., het verspringen met een verste poging van 4,35 meter en het speerwerpen met 30,12 meter. Bij de C-jongens waren er drie overwinningen voor Mark van de Riet van Delta Sport. Op de 100 me ter was hij een klasse apart met 12,4 sek. Het verspringen won hij met een afstand van 5,29 meter en bij het speerwerpen bleef hij met 34,08 me ter de konkurrentie ver voor. De 60 meter bij de D-meisjes werd in 9,8 sek. gewonnen door Wendy Ha mei en de 80 meter bij de C-meisjes was voor Suzan Bergsma in 12,3 sek., dezelfde tijd die Erna Kostense liet afdrukken. De 1000 meter bij de heren leverde een overwinning op voor Frits Bolle van AV'56 in 2.49,2 min. met Adrie Gerards op de tweede plaats in 2.53,4 min. Het hoogspringen bij de D-meisjes leverde een overwinning op voor Ascha Kikstra met 1,25 meter als beste hoogte. Bij de A-meisjes over brugde Margreet den Boer 1,45 me ter. Het kogelstoten bij de A-meisjes werd met 10,02 meter gewonnen door Annemieke Goedhart. Bij de dames overbrugde Anita van der Zande 10,68 meter. eerste poule zijn naast het Scharen- dijkse ZSC en Zonnemaire twee kam pioenen ingedeeld. Brouwershaven en Ouwerkerk speelden zich in het voor bije seizoen naar een titel en promo tie. In de eerste ronde ontmoeten bei de ploegen elkaar al direkt, zodat mag worden vastgesteld dat er reeds om negen uur een aantrekkelijk duel op het programma staat In deze poule zou ZSC evenwel best wel eens als lachende derde uit de bus kunnen ko- mea Weliswaar kwam de ploeg van trainer Bram Coomans niet verder dan de vierde plaats in de tweede klas afdeling, toch mag gerust gesteld wor den, dat de Scharendijke formatie technisch een van de meest begaafde teams was in het zojuist beëindigde seizoea ZAV-team In de andere poule ontmoeten Drei schor en Renesse elkaar. Beide ploe gen degradeerden uit de tweede klas van het zondagse afdelingsvoetbal en zij speelden in de kompetitie ook al twee keer tegen elkaar. De ontmoetin gen eindigden met wisselende skores en verondersteld mag worden, dat de onderlinge krachtsverhoudingen el kaar nauwelijks zullen ontlopen Met Dreischor en Renesse komen ook WIK en het ZAV-team in de twee de poule uit. Gezien het kompetitie verloop mag WIK in deze poule als mogelijk voornaamste finalekandi daat worden aangemerkt De ploeg van de inmiddels vertrokken oefen- meester Adrie Noordijke eindigde in de tweede klas op een derde plaats, direkt achter de gepromoveerde ploegen SSV en Rillandia. Voor een verrassing kan evenwel ook het ZAV- team' zorgen. HHet vorig jaar, toen dit team debuteerde miste men onfor tuinlijk de finale, maar de derde plaats, die werd behaald was onge twijfeld verrassend. Ook nu kan het ZAV-team verreiken, zeker wanneer het wil klikken tussen de uit zes zo meravondvoetbalteams geselekteer- de spelers. ZIERIKZEE - Een zaalvoetbalploeg van De Ridder uit Ridderkerk is win naar geworden van het jaarlijkse zaalvoetbaLtoernooi van de Zierikzeese ZVV Skol Boys. De Ridderkerkse ploeg klopte in de finale het naar de eerste klas van de Schouwen-Duivelandse kompetitie gepromoveerde De Steeg met 3-0. In de poulewedstrijden had De Ridder verrassend de eilandelijke kampi oen Sporthuis Zierikzee de weg naar de finale versperd. In poule I hadden zowel Sporthuis Zierikzee als De Ridder weinig moei te met het tweede team van Skol Boys. De Ridderkerkse ploeg klopte de Skol Boys reserves met 6-0, ter wijl Sporthuis Zierikzee op 5-1 bleef steken, hetgeen uiteindelijk de finale zou kosten. Het duel om de poulezege tussen Sporthuis Zierikzee en De Ridder eindigde na een spannende wedstrijd in 1-1, waardoor het doel saldo gunstig besliste in het voordeel van de Ridderkerkers. Strafschoppen In de tweede poule toonde de ploeg van De Steeg zich afgetekend supe rieur aan de twee tegenstanders. In de eerste wedstrijd klopte De Steeg de organiserende vereniging met 4-1 zeer afgetekend, maar later zou ook De Westhoek er nauwelijks aan te pas komen. Dit keer kwam een 3-0 eindstand op de borden. Het duel om de tweede positie in de poule leverde een 1-1 ge lijkspel op tussen De Westhoek en Skol Boys. Omdat beide ploegen met drie doelpunten verschil hadden ver loren van De Steeg waren strafschop pen noodzakelijk om een klassering vast te stellen. Skol Boys ging dit het beste af. In de finale tussen De Ridder en De Steeg liet de Ridderkerkse ploeg niets aan het toeval over. De Zierik zeese formatie kwam zelf niet tot skoren, terwijl de Zuidhollanders drie keer het net lieten bollen. Zij veroverden hierdoor de wisselbeker, die beschikbaar werd gesteld door Rotisserie La Bouchee uit Zierikzee, de sponsor van Skol Boys. Sporthuis Zierikzee was in het duel tegen Skol Boys om de derde plaats flink op schot en won met 5-0. Het reserve team van de organiserende vereni ging eindigde als zesde en laatste door de ontmoeting tegen De Wes thoek met 1-3 te verliezen. ZVV Zeelandia organiseert zaalvoetbaltoernooi ZIERIKZEE Zaalvoetbalvereni ging Zeelandia organiseert morgen - zaterdag 26 mei - het jaarlijkse zaal voetbaltoernooi in sporthal Onder dak in Zierikzee. Het toernooi begint om twaalf uur en er wordt deelgenomen door een zestal teams, die een halve kompeti tie afwerken. De wedstrijdduur is twintig minuten. Er zal worden gespeeld door twee teams van de or ganiserende vereniging, Zela, Trogh, VanTlsso en L O. Om kwart over drie wordt het toer nooi onderbroken voor een intermez zo. Hierin treden twee damesploegen tegen elkaar aan. Een team van Zee landia moet het opnemen tegen een damesteam van drukkerij Laken- man en Ochtman. De prijsuitreiking is om half zeven. BURGH-HAAMSTEDE - Nadat zaalvoetbalteam Orilla kampioen was ge worden in de openingskompetitie, slaagde de Renesser ploeg er ook in de na- kompetitie op het Burgh-Haamsteedse komplex Krayestein in zijn voordeel te beslissen. De slotwedstrijd tussen Orilla en Krayestein leverde een 3-1 over winning op voor de ploeg van sponsor Wim Veerhoek, die in de slotwedstrijden :zelf genoodzaakt was om mee te spelen, vanwege een door Marco van Oeveren opgelopen blessure. In de hoofdpoule, waarin werd gestreden om de eindklasseringen een tot en met vier bleef Orilla on geslagen. Dijkman werd in de eerste wedstrijd met 6- 2 geklopt en in de tweede wedstrijd moest Graan- halm/Janse er met 7-3 aan geloven. In de eerste twee ronden bleef ook Krayestein ongeslagen. Graan- halm/Janse verloor met 3-1 van de thuisploeg en Dijkman verloor in de tweede ronde met 5-0. De beslissende wedstrijd tussen Orilla en Krayestein werd een spannende affaire, die uiteindelijk een 3-1 zege voor de ploeg uit Renesse opleverde. In de slo tronde behaalde Dijkman de eerste punten door met 3-2 te winnen van Graanhalm/Janse. In de tweede poule om de eindklasseringen vijf tot en met acht moest het team van Windsurfing Jonker op de valreep nog een punt afstaan. De Westhoek hield het jeugdige team op 3-3, maar de eerste plaats kwam in deze poule niet meer in gevaar. Krayestein II eindigde als tweede door een 1-0 overwinning op Big S. In de derde poule voor de eindklasseringen negen tot en met twaalf won Trace ook de derde wedstrijd. Van Donge werd met 7-4 geklopt. Scaldis boekte de tweede zege door Bakker nipt met 1-2 aan de ver keerde kant van de skore te houden. In poule vier om de klasseringen dertien tot en met zestien bleef de ploeg van L O ongeslagen. Nu werd Nieuwerkerk in een aantrekkelijk duel met 6-4 geklopt. De vetera nen van Brouwershaven wonnen voor de tweede keer: 4-3 tegen de Werkplaats. De eindstanden (tussen haakjes de totaalklasse ring): Poule I: 1.( 1) Orilla3 3 0 0 16- 6 6 2.( 2) Krayestein3 2 0 1 9- 4 4 3. 3) Dijkman3 1 0 2 5-13 2 4. 4) Graanhalm/Janse3 0 0 3 6-13 0 Poule II: 1.( 5) Jonker3 2 1 0 15- 5 5 2. 6) Krayestein II3 2 0 1 4- 7 4 3. 7) De Westhoek3 0 2 1 7- 9 2 4. 8) Big S3 0 0 3 5-10 0 Poule III: 1.( 9)Trace3 3 0 0 17- 7 6 2. (10) Scaldis3 2 0 1 9- 9 4 3. (11) Bakker3 0 1 2 3- 5 1 4. (12) Van Donge3 0 1 2 5-13 1 Poule IV: 1. (13)L& O3 3 0 0 13- 7 6 2. (14) Vet. Brouwershaven3 2 0 1 7- 8 4 3. (15) Nieuwerkerk3 1 0 2 9- 9 2 4. (16) Werkplaats3 0 0 3 6-11 0 Het team van Orilla, dat ook de nakompetitie in sporthal Krayestein won.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6