Sportief evenement slaat aan bij bevolking Brouwershaven BLANK EIKEN streeknieuws 1 J I [L l r r Sukses voor Bruse kennel „Van het Adelaarsvaren" SAMAN BV Meubelrama 3 34 59 60 75 4 lngrid Silvius en haar Ierse Setters De vijf fraaie Ierse Setters van Ingrid Silvius; tweede van rechts de vorige week zo suksesvolle Charming Lady, geheel rechts haar halfzuster Roxanne, verder v.l.n.r. moeder Esther, dochter Orchid Elsa en dochter Hillery. BRUINISSE - Ingrid Silvius-Lemstra was met recht trots vorige week zondag na afloop van de Belgische Clubmatch voor Ierse Setters. Niet alleen de door haar zelf tentoongestelde hond Charming Lady werd be kroond als beste veteraan en als beste teefmaar meer dere afstammelingen uit haar kennel „Van het Adelaars- va' ~n" bleken zeer suksesvol tijdens deze tentoonstel ling in het Belgische Waregem, waar Ierse Setters uit vijf landen - Nederland, Duitsland, Frankrijk, België en Zwitserland - meedongen naar de hoogste eer. Ingrid vertelt, dat de beker voor de algemeen kampioen op deze ten toonstelling in België nu al vier jaar achtereen werd toegekend aan een hond van haar kennel. In 1981, 1982 en 1983 werd Hunter v /h Adelaarsva- ren (zoon van Charming Lady) met deze onderscheiding bekroond. Hun- ter is eigendom van hondenfokker P. Roks uit Etten-Leur. Deze keer werd Hunter uitgeroe pen tot reservekampioen reu en moest hij het in de hoogste regionen afleggen tegen zijn halfbroer Jason v/h Adelaarsvaren, die toebehoort aan een eigenaar in Frankrijk. Jason werd uitgeroepen tot beste reu en kreeg tevens de hoogste onderschei ding: kampioen van de gehele show. Op dit laatste onderdeel moest hij dus uitkomen tegen zijn moeder Charming Lady, die zoals gezegd, als beste teef was aangewezen. Ook de jongere generatie uit deze kennel liet zich niet onbetuigd. De beide dochters van Charming Lady, te weten Jewell Jane en Orchid Elsa werden respektievelijk derde uit muntend in de open klasse en tweede uitmuntend in de jeugdklasse. Maar, zo bleek, ook de oudere generatie, wilde niet achterblijven. Esther v/d Adelaarsvaren (moeder van Char ming Lady) viel in het verleden vaak in de prijzen. Ook vorige week zon dag ontving zij nog een prima keur meestersrapport, te weten: mooi hoofd, goed gebouwd en vrolijke lo per. Haar dochter werd door de beide Engelse keurmeesters omschreven met: „Ziet er erg mooi uit voor haar leeftijd (8 jaar), goede achterhand en schouders, prachtig hoofd, goed ge bouwd en loopt erg mooi". De meest indrukwekkende lijst met titels komt toe aan de reeds ge noemde Hunter v/h Adelaarsvaren: wereldkampioen, Nederlands kam pioen, Luxemburgs kampioen in 1982 en 1983, jeugdwinner 1980 en winner 1981. Onderscheidingen uiteraard die de kennel van Ingrid Silvius duide lijk faam verschaffen. Sinds ruim zes jaar woont zij sa men met haar man in de Deltastraat, naast het politiebureau; haar echtge noot behoort oök tot de mannen van Hermandad. Als hij geen dienst heeft, houdt hij zich ook wel met de honden bezig, maar het meeste werk is toch voor Ingrid, die zich daar dan ook volledig voor inzet. Naam Een Ierse Setter sprak haar altijd al aan. „Als ik getrouwd ben, wil ik een hond", had zij zichzelf altijd voorgenomen en zo gebeurde het ook. Overigens was haar eerste aanwinst de Drentse patrijshond Gin, die nog steeds in haar kennel vertoeft. De naam „Van het Adelaarsvaren" valt te verklaren uit het feit, dat het echt paar Silvius voorheen in het Lim burgse Vaals heeft gewoond, waar dit soort varen in rijke overvloed in de bossen groeit. Het gaan fokken en het bezoeken van tentoonstellingen zijn via gesprekken met andere hondebezit- ters tot stand gekomen. Om de kosten van haar hobby enigszins in de hand te houden, zegt Ingrid wel genoodzaakt te zijn te fokken. Ze be perkt dat echter tot éénmaal in de twee jaar, omdat ze daar toch ook weer niet te veel de nadruk op wil leggen. Omdat de belangstelling voor een Ierse Setter groot is, dient ze dan ook met een wachtlijst te werken. In het begin viel het haar niet mee afstand te doen van een jonge hond, die in haar kennel was geboren. Nu staat ze er nuchterder tegenover en stelt vast, dat ze zich aan de puppies gewoon wat minder bindt. Ze omschrijft dit type hond als „een halve engel en een halve duivel" en ze licht toe, dat Ierse Set ters super aanhankelijke honden zijn, die voor honderd procent te ver trouwen zijn met kinderen en dus uitstekend geschikt voor jonge gezin- Beweging „Maar", voegt ze eraan toe: „bui ten zijn het vaak lellebellen. Voor je het weet zijn ze zo anderhalve kilo meter van je vandaan gerend. Je kunt ze dan wel roepen, maar meestal zijn ze koppig en doen nog even hun eigen zin. Ze komen ge woon even later zelf wel terug; ze moeten nou eenmaal hun tempera ment kwijt". Een Ierse Setter is, vol gens Ingrid, een lieve hond als huis dier, mits je hem veel beweging geeft. Als je na verloop van tijd met je hond naar tentoonstellingen wilt, moet je vroeg beginnen met de trai ningen, vindt Ingrid en ze spreekt van het tijdstip, waarop de puppie negen weken oud is. Hij zal dan goed kunnen leren, wat van hem wordt verwacht. Begin je later met de trai ningen, dan is het volgens Ingrid veel moeilijker het dier nog allerlei nor men bij te brengen. Meestal kan ze aardig inschatten of een puppie uit zal groeien tot een mooie hond, die het goed zal doen op tentoonstellingen. Soms echter ont wikkelt de natuur zich toch een beet je anders. Ze kent een voorbeeld van een puppie, die niet echt mooi was om te zien, maar die tot een zeer fraai gebouwde Ierse Setter is uitgegroeid. Geen last bezorgen Ze laat haar zes honden - vijf Ierse Setters en de genoemde Drentse pa trijshond - zelf elke dag uit langs de Grevelingendam. „Ik wil niet dat de mensen hier last hebben van mijn honden", zegt ze met nadruk en laat weten, dat ook het blaffen van de dieren aan vrij strenge banden is ge legd. Verder laat ze de honden één keer per week heerlijk langs het strand in de Westhoek rennen. Binnenkort gaat het echtpaar Sil vius met vakantie. Ingrid's schoon moeder heeft toegezegd voor de hon den te komen zorgen in die tijd. Nu reeds worden enkele instrukties op schrift gézet voornamelijk wat be treft de voedingsvoorschriften. In grid moet er immers van overtuigd kunnen zijn, dat haar geliefde hon den in goede handen achterblijven. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-2228 Advertentie Op Hemelvaartsdag op sportpark Onder de Molen BROUWERSHAVEN - De organisatie van de „Sport manifestatie", die op initiatief van A.S.V. Brouwersha ven op 31 mei op het sportpark „Onder de Molen" gehou den zal worden, is rond. Na vele maanden plannen en re gelen ligt er nu een uitgebreid programma op tafel dat gericht is op alle inwoners van Brouwershaven, jong en oud en los van het feit of zij al dan niet lid of donateur zijn van de Brouwse sportvereniging. Tot nu toe is er, blijkens de aanmeldingsformulieren die bij de organisa tie binnenkwamen, een grote belangstelling voor het ge beuren. Een en ander kan dus, wanneer bij gunstig weer nog vele Brouwenaren naar het sportveld trekken, ontaar den in een waar volksfeest. Het pro gramma zit vol sportieve onderdelen waarbij het spel- en wedstrijdele ment de boventoon voert. Ook wor den cr verschillende demonstraties gegeven waarvan die van de gym nastiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee met vele bekende turnsters een hoogtepunt in het programma vormt. Het evenement, dat mogelijk werd door sponsering van verschillende bedrijven, zal om 10.15 uur geopend worden door de voorzitter van A.S.V. Brouwershaven de heer Ph. van Ast, met feestelijke omlijning van de Brouwse majorettes. Hierna gaat het eerste onderdeel, een spel- programma voor de jeugd van start, dat een parkoers van tien spelletjes omvat met verschillende moeilijk heidsgraden. Dertien „bekende" keepers waaronder Ronald Lievense van de kampioensploeg Zierikzee en Bert Sachs van der Weijden van de Brouwse kampioensploeg hebben zich beschikbaar gesteld op goal te staan bij het onderdeel „strafschop- penspecialist" waarbij de kinderen uiteraard zoveel mogelijk goals moe ten zetten. Ook het onderdeel „drib belkoning" komt in dit spelprogram- ma voor. De jeugdige deelnemers worden voor dit alles naar leeftijd in groepjes ingedeeld. Kop- en kegelvoetbal Tegelijkertijd met het spelpro- gramma is er op het eerste veld een demonstratie van trainingsvormen te zien die gelied wordt door trainer Kees Kommer. Afwisselend hiermee doen de deelnemers een aantal ver plichte proeven zoals tijdslalom, bal- jongleren, snelheidstest, kop- en ke gelvoetbal en doelpunten schieten waarvoor zij met punten beloond worden. De kern van deze sportieve- lingen wordt gevormd door de B voetbalploeg van A.S.V. Brouwers haven die verschillende goede voet ballers kent. Topturnen Om 12.00 uur is er een demonstratie door de Zierikzeese gymnastiek ver eniging Delta Sport die een van de hoogtepunten van de dag zal vormen. Er wordt namelijk aan meegewerkt door atletes die hun sporen in de top van Zeeland verdiend hebben zoals Monique en Astrid van der Spek waarvan Monique Zeeuws kampioen junioren is, Wendy van de Velde, Zeeuws kampioene jeugdturnen en Sandra de Keizer en Edith Gerards, beiden van de Nederlandse B ploeg. Orkest De gezamelijke lunch die de aan wezigen op het sportpark kunnen ge bruiken wordt begeleidt door een op treden van het „Oberbayern Orkest". Een achtien personen tel lende formatie die, gestoken in origi nele klederdracht, Beierse muziek ten gehore brengt onder leiding van Eduard Voet. Damesvoetbal Om 13.00 uur is er op het hoofdveld een voetbalwedstrijd tussen een se- lektie van de Brouwse B-junioren en de B-spelers van V.V. Zierikzee. Wie de voorkeur geeft aan damesvoetbal kan ook op het tweede veld gaan kij ken naar de wedstrijd tussen het da mesvoetbalelftal van A.S.V. Brou wershaven en de gymnastiekafde- ling van A.S.V. Brouwershaven die voor deze gelegenheid aangevuld is met enkele gastspeelsters. Oud-eerste elftalspelers Op het volleybalveld begint om 14.00 uur een demonstratie volleybal die gevolgd wordt door wedstrijden waarin deelnemers in aktie komen die zich hiervoor aangemeld hebben. Omstreeks dezelfde tijd strekken op het korfbalveld de oud-A.S.V. korf ballers de benen (en de armen) in een wedstrijd waarvoor de aanmeldin gen volgens de organisatie groot zijn. Om 15.00 uur een voetbalwedstrijd van oud-A.S.V. leden tegen een se- lektie veteranen van A.S.V. Brou wershaven die aangevuld wordt met deelnemers die zich daarvoor aange- KERKWERVE Rommelmarkt Zaterdag 26 mei is er van alles te doen op het schoolplein van de open bare lagere school „Prinses Irene" aan de Vloedstraat te Kerkwerve. De aktiviteiten van genoemde school heeft voor die dag een rommelmarkt georganiseerd die om 10.00 uur 's morgens zal beginnen. Naast de ver kop van gekregen spullen zullen handwerken, kleifiguren, kleding, bloemen en planten ter verkoop wor den aangeboden. Verder kan het pu bliek zich amuseren met touwtrek ken, gewicht raden, spijkers slaan (op de bekende spijkerbalk) en enve loppen trekken. Daarnaast bestaat nog de mogelijkheid koffie met cake te nuttigen op het ingerichte terras. De opbrengt van de markt wordt bestemd voor aktiviteiten, waarvan de kinderen kunnen genieten zoals de driedaagse schoolreis (die ieder jaar wordt gehouden), het kerstdiner en de jaarlijkse barbecue. Feest bij E.H.B.O. Woensdagavond hield de E.H.B.O.- vereniging van Middenschouwen haar jaarlijkse feestavond in de kan tine van camping „De Stern" te Noordgouwe. Voorzitter L. de Kok sprak hartelijke woorden van wel kom. Op deze feestelijke bijeen komst kon worden meegedeeld dat tien leden waren geslaagd voor de in de wintermaanden gehouden kursus.- De voorzitter bedankte de instruk- teurs, de heer J. Kloet en mevrouw K. Uil-Verhage, evenals dokter W. Bontkes die het examen heeft afge nomen. Aan de volgende leden werd een diploma uitgereikt: de dames A. J. van der Bijl-van IJsseldijk, M. Herder-Vrieze, C. E. van den Hoek- Ooms en C. bij de Vaate-van der Sluis. Verder aan de heren J. Berre- voets, J. Huige, C. P. A. R. Polder man, L. Seinen, L. J. Steketee en H. B. Zuiderent. Na afloop van het offi ciële gedeelte werd de feestavond on der andere gevuld met een spelletje bingo. Uitstapje voor jeugd tafeltennisvereniging Jongstleden woensdag heeft de Ta feltennisvereniging van Kerkwerve ter afsluiting van het kompetitiesei zoen een uitstapje georganiseerd voor haar jeugdleden, 's Middags om vier uur vertrokken zestien personen richting Kamperland om een „nat be zoek" te brengen aan het golfslagbad „De Roompot". Dit werd een gewel dig sukses, zowel voor jong als oud(eren). Er is wat afgezwommen en bubbelbad plus glijbaan was een fij ne attraktie. 's Avonds om half negen kwam de jeugd uitgeput, maar zeer voldaan in Kerkwerve terug. DREISCHOR Geslaagd Op 21 mei behaalde de vroegere in woonster van Dreischor, Francien Braber, het doctoraal examen in de biologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. DEN HAAG - Het Comité Veron truste Deeltijdwerkers heeft mi nister De Koning (sociale zaken en werkgelegenheid) donderdag de nota „Spijt van deeltijd" aangeboden. Uit het grote aantal inzendingen trok de redaktie deze week de vol gende prijswinnaars: Eerste prijs: W. Bos Kapelleweg 18 4322 NJ Scharendijke Tweede prijs: Jorina M. Meier Wielingenstraat 50 4301 XR Zierikzee De redaktie verzoekt de inzenders van de oplossingen in de linkerbo venhoek van de enveloppe „week- puzzel" te vermelden. De inzendin gen dienen uiterlijk woensdag ochtend 30 mei binnen te zijn in ver band met Hemelvaartdag, 31 mei. De oplossing van de weekpuzzel van vrijdag 18 mei is als volgt: HORIZONTAAL: 1. plantsoen; 8. rozet; 12. parool; 13. bede; 14. as; 16. toer; 17. Kobe; 18. be; 19. rib; 21. es; 22. nota; 23. kor; 24. stomp; 25. beo; 27. bloem; 29. sla; 30. pruik; 32. aria; 34. kier; 36. L.O.; 38. tel; 39. e.d.; 41. sein; 42. moot; 44. rij; 45. tol; 47. N.N.; 49. mier; 51. slag; 53. sloep; 56. eik; 58, eland; 60. Uri; 61. trens; 63. lat; 64. unie; 66. ka; 67. tam; 68. ar; 69. kies; 70. maan; 72. p.a.; 73. bats; 74. nestor; 76. Reims; 77. Duitsland. VERTIKAAL: 1. paars; 2. A.P.; 3. nat; 4. troep; 5. soes; 6. oor; 7. el; 8. re- bab; 9. ode; 10. ze; 11. toermalijn; 13. bot; 15. sits; 17. kooi; 18. boeier; 20. bolk; 22. neus; 23. kort; 25. mais; 26. br; 28. la; 30. prins; 31. klomp; 33. metselaar; 35. een; 37. ooi; 40. dollar; 43. teer; 46. laat; 48. vore; 50. riet; 52. G.N.; 54. luis; 55. ei; 57. knap; 59. Duits; 61. taats; 62. smaad; 65. Nes; 66. kast; 69. kam; 70. mei; 71. nol; 73. b.i.; 74. nu; 75. Ra. DE NIEUWE PUZZEL meld hebben. Hierop aansluitend is er om 16.00 uur de voetbalwedstrijd tussen oud-eerste elftalspelers die nog aktief spelen. Bijna alle voetbal lers uit de groep van oud-trainer Geert van de Wielen zullen hierbij aanwezig zijn. Verrassing Naast al deze spannende of speelse wedstrijden kan het publiek ook zelf in aktie komen bij een sportieve ver rassing waarover de organisatoren zich verder nog niet uit willen laten. Nadat het dagprogramma achter de rug is vindt het evenement zijn ver volg in de loods van Jachtwinterber- ging Gebroeders van Ast, die voor deze gelegenheid fraai ingericht wordt. Oud-leden, tegenwoordige le den en donateurs en genodigden die zich aangemeld hebben, kunnen daar genieten van een barbecue en muziek van het „Trio plus een", terwijl ook de Brouwse majorettegroep een op treden verzorgt. Sportman en sportvrouw van het jaar Tevens zal op deze avond de uitslag van een verkiezing tot de sportman sportvrouw en sportgroep van het jaar bekend gemaakt worden. Een traditie die de sportvereniging tot voor een tiental jaren jaarlijks her nieuwde en die men nu in ere wil her stellen. Uiteraard worden tijdens dit avondprogramma ook de uitslagen van de overdag gespeelde wedstrij den bekend gemaakt. En degenen die het voor de zekerheid nog even terug willen zien kunnen ook aan hun trek ken komen want het hele gebeuren van de „Sportmanifestatie" wordt op videoband opgenomen en 's avonds afgedraaid. Hieronder volgt de nieuwe opgave. HORIZONTAAL: 1. zoogdier; 4. fi guurraadsel; 8. roofvogel; 11. ver trouwelijk; 13. trechtervormig net dat in een fuik staat uitgespannen; 15. behorende tot de Kerk van Rome (afk.); 17. smalle weg; 18. Europeaan; 19. uitdrukking van bevestiging; 20. insekt; 22. mannelijk dier; 24. plaats op de Veluwe; 25. slaghout bij het cricketspel; 26. omtrek van een vlak; 28. splitsingsprodukt van een mole cule; 30. etensbak voor varkens; 32. lastdier; 33. eensklaps; 35. stad in Duitsland; 37. voorzetsel; 38. door- tochtgeld; 40. hoogste punte; 42. file; 43. van weinig verstand getuigend; 44. Nederlandse omroepvereniging (afk.); 45. eerstkomende (afk.); 47. sprookjesfiguur; 49. lichaamsdeel; 51. muzieknoot; 52. stad in Italië; 54. adellijke titel; 57. vogel; 59. kleur, 61. grootvader (kindertaal); 62. vlug; 63. onderdeel van een tennispartij; 64. Nederlandse rivier; 66. deel van een tabakspijp; 68. scheepsvloer; 70. de onbekende (afk. Latijn); 71. dubbele schijf in het damspel; 72. waterkoud; 74. voorzetsel; 75. uiteinde van een ra; 77. ,,bouw"-afdeling van het le ger; 79. zuivelprodukt; 80. vat met hengsel; 81. ingedikt sap van zoe thout. VERTIKAAL: 1. zetel van overtui ging; 2. muzieknoot; 3. raadgeving; 4. toespraak; 5. voegwoord; 6. bolge was; 7. vogel; 8. afgelegen; 9. hoewel, ofschoon; 10. kist van open latwerk; 12. attribuut van zwarte Piet; 14. loods; 16. boek dat de openbaringen van Mohammed behelst; 19. jacht vliegtuig; 21. mannelijk schaap; 23. nachtroofvogel; 24. boomloot; 25. mannelijk dier; 27. vochtig; 29. fami lielid; 31. snel, vlug; 32. in houdsmaat; 33. landbouwwerktuig; 34. krachtig, fel (b.v. van wind); 36. nijdige, gemelijke kerel; 39. lofdicht; 41. gehoororgaan; 46. veldgewas; 47. hoofddeksel; 48. omslag voor papie ren; 50. verachtelijk, laag; 51. dun uitgesneden reep vlees of vis; 53. in sekt; 55. kledingstuk; 56. vaartuig; 58. slaapplaats; 60. bezieldheid, vuur; 62. geleedpotig dier; 63. kegel vormig onderdeel van een uurwerk; 65. drietenige struisvogel in Austra lië; 67. aardsoort; 69. insnijding, kerf; 71. halsdoek; 73. gewricht; 75. chemisch symbool; 76. 1000 meter (afk.); 77. persoonlijk voornaam woord; 78. bijwoord. 1 2 4 5 6 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 35 36 37 38 39 40 41 42 44 45 46 47 50 51 52 53 58 63 64 65 66 67 68 69 70 72 73 78 79 80 9

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4