streeknieuws Bruinisse besluit niet tot deelname gezondheidsdienst Groothandel heeft nu ook showroom Nieuwe winkel in de Nieuwe Bogerdstraat Zierikzeese chauffeurs slaagden voor het diploma ambulance-begeleiding £i«tniss« Radio, t.v. computers... MIDDEN MIDDENSTAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 25 mei 1984 Nr. 23530 3 ZIER1KZEE - Sinds een paar weken heeft de Nieuwe Boogerdstraat er een nieuwe winkel bij: een radio en t.v.-zaak van de familie Kats. Voor dien was hel pand een woonhuis, nu een winkel waar van alles op elektrisch gebied in is te vin den, vanaf radio's tot en met computers en alles wat düar tussen ligt. Het tot winkel omgetoverde woonhuis aan de Nieuwe Boogerdstraat nummer 31 van de familie Kats. De heer M. Kats, woonachtig in Haamstede, is al jaren aktief op dit terrein, maar had tot nog toe geen winkel in deze regio. Hij hield en houdt zich nog steeds be zig met de groothandel, met name het opkopen van grote partijen uit faillissementen en opheffin gen van bedrijven. Het is daarom ook, dat de artikelen die in zijn nieuwe winkel te koop worden aangeboden stukken voordeliger zijn dan in de normale" zaken. INDE Het voordelig inkopen van zijn assortiment komt nu ook ten goe de aan de prijsbewuste konsu- ment. Daardoor kan het ook ge beuren dat tussen het electroni- sche geweld een uitgebreide serie hengelsportartikelen is te vinden, een op het eerste oog een wat vreemde kombinatie, die is te ver klaren door de wijze van inkoop van de heer Kats. Merkartikelen -f Het is niet zo dat er dump goederen worden verhandeld: uit sluitend de bekende merken, met de vertrouwde fabrieksgarantie. Bruno v. d. Hoek werd speciaal aangetrokken om zich bezig te houden met de computers: hij is lid van de computervereniging Zeeland en op dit gebied zeker geen onbekende in de regio. Ook op het gebied van video staat Kats zijn mannetje: 700 titels zijn voorhanden voor verhuur. Bin nenkort is er de mogelijkheid om de bestelde banden per auto thuis bezorgd te krijgen. Overigens blijft Kats in het groot handelen: de winkel is een uitbreiding van zijn aktiviteiten. GOES - Twee ambulance-chauffeurs uit Zierikzee, de heren L. F. Noordijk en T. Heikamp, werkzaam bij het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis, slaagden dinsdag in Goes voor het examen ambulance-begeleider na een studie van ruim twee jaar. De opleiding werd gestart onder verantwoordelijkheid van de Ambulancedienst ,,De Bevelanden" te Goes. De als eenvoudig opgezette kur- sus groeide uit tot een landelijk bekende opleiding met als grondslag het rap port Ambulance-Bijscholing van 1979, uitgegeven op advies van het toenmali ge ministerie van volksgezondheid. De opleiding duurt twee jaar en heeft als doel de leerlingen op te lei den tot een diploma dat de verant woording in zich draagt om mensen ten alle tijden en in elke situatie hulp te kunnen bieden. Hiermee wordt be reikt dat de hulp aan een gewonde niet pas in het ziekenhuis, maar al in de ambulance begint. Het examen te Goes werd afgeno men door de docenten N. ten Wolde en M. J. den Haan, met behulp van een examenkommissie bestaande uit medici, vertegenwoordigers van de Nederlandse Ambulance Vereniging, de direktie van ambulancedienst „De Bevelanden" en vertegenwoor digers van de provinciale inspektie voor de volksgezondheid. Zij stonden onder het voorzitterschap van de heer J. Overbosch. ke momenten gaan deze dames dap per door. BRUINISSE Uitslag ballon-wedstrijd Zoals velen reeds voorspelden, hebben veie ballonnen van de grote (Oranje) ballonwedstrijd tijdens Ko ninginnedag een zeemansgraf gevon den. De straffe noord-oosten wind voerde hen richting Noordzee. Slechts vier kaartjes werden binnen de tijdslimiet terug bezorgd, maar daar waren dan wel twee heel bijzon dere bij. Zoals de ballon van Janneke Verwijs (6 jaar), die na een oversteek van de Noordzee gevonden werd in het Engelse Hails Ham in Sussex. Goed voor een eerste prijs, een came ra met flitser. Ook de ballon van Ca- rola v. d. Velde (10 jr) maakte een op merkelijke reis, gevolgd door een bij zondere berging. De ballon werd na melijk 10 km buiten West-Kapelle opgepikt door de bemanning van de reddingsboot „Javazee" welke is gestationeerd in Breskens. Voor haar de tweede prijs, een speciaal lineaal met rekenmachine en digitaal klok je. De derde prijs (pocketcamera) was voor Wladimir v. d. Ouden (11 jr) en de vierde prijs ging naar Wouter Schikker (11 jr), een lederen voetbal. De prijzen kunnen bij Jan Braber worden afgehaald. De ballonnen van Wladimir en Wouter kwamen niet van het eiland af. Tijdens het examen werd het prak tische gedeelte uitgevoerd door de verpleegkundigen M. Bolle en R. de Jonge die beiden als slachtoffer fun geerden. De diploma-uitreiking werd ver richt door dr. S. Lelie, inspekteur voor de volksgezondheid te Zeeland en door mevrouw Vader, eveneens werkzaam bij de inspektie in Middel burg. De heren Noordijk en Heikamp maakten deel uit van een groep van 19 kandidaten die voor dit 'examen opgingen en er ook voor slaagden. Uitgever. B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers 1 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W. Wat hebben we nu niet, wat we dan wèl zouden krijgen ZIERIKZEE Aanrijding Zeelandbrug Waarschijnlijk door het onvoldoen de afstand houden onderling ont stond donderdag 18.40 uur een aanrij ding op de Zeelandbrug. Op de brug reed motorrijdster H. v. d. G. uit Goes op de voor haar rijdende auto, bestuurd door E. G. A. uit Veere. De motor werd in z'n geheel vernield, terwijl de auto aan de achterzijde schade opliep. De bestuurders van de voertuigen werden niet gewond. Het restaurant met de hoffeliikheidspluim Klasse voor de prijs bewuste fijnproever. 's Maandags gesloten. Het restaurant is geopend van 11.00-14.30 en van 17.00 uur tot dat de laatste gast de deur achter zich gesloten heeft. 's Zondags de gehele dag ge opend. Voor reservering: 01116-1215 WESTENSCHOUWEN Inbraak In een strandtent bij duinovergang De Punt werd ingebroken in de nacht van woensdag op donderdag. Via een raampje kwamen onbekenden bin nen. Er werd niets vermist noch scha de aangericht. HAAMSTEDE Poging tot inbraak Het bleef bij een poging, maar toch B. J. K. deed aangifte van het feit dat donderdagmiddag (16.30 uur) aan de achterdeur van zijn wo ning aan de Christinastraat werd „gerommeld", waarschijnlijk met een schroevendraaier. Doel was dui delijk: de woning ongeoorloofd bin nen komen, maar de dader werd gestoord. Tas weggenomen Uit de auto van A.W.V. uit Dor drecht werd via een ingeslagen toch- traampje een tas gestolen met daarin onder meer twee bejaardenpasjes en een bedrag van ongeveer 50,—. Het gebeurde donderdag tussen 11.30 en 12.00 uur toen de wagen geparkeerd stond op de Strandweg. NIEUWERKERK Sportieve vrouwen Op verzoek van diverse enthousi aste dames is Hedy Bommeljé gestart met muzikale ochtendgym nastiek, iedere dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur in het dorpshuis te Nieu- werkerk. Grondoefeningen uitge voerd door tot nu toe 18 dames; de he ren schijnen zich nog wat geremd te voelen. Maar ondanks enkele pijnlij- Restaurant Renesse De Hoffelijkheids Pluim NIEUWERKERK - Kleingeld Electronics, een groothandel in elektro technische materialen, heeft haar bedrijf uitgebreid met een showroom ten behoeve van de detaillist. In deze nieuwe showroom staat een groot assortiment (kleuren)- televisie's, radio, afspeelapparatuur en video. Sinds de opening, maandag 21 mei, is de detailhandel in de gele genheid om kennis te komen ne men van het aanbod. Om ook de konsument ten dienste te zijn, zal op zaterdag 26 mei een open dag worden gehouden. Daarbij zal men zich uitgebreid kunnen laten voorlichten ovef het gebodene; de aankoop van de artikelen kan echter uitsluitend geschieden bij de gevestigde detailhandel. Het ligt in de bedoeling dat in de toekomst meer van dergelijke open dagen te organiseren, tenein de detaillist en konsument een goede voorlichting te bieden. De open dag op zaterdag 26 mei wordt gehouden van 10.00 tot 15.00 uur in het pand van Klein geld Electronics aan de Weststraat 34 te Nieuwerkerk. plaatselijke aannemer Van der Vel de, ter stimulering van de plaatselij ke werkgelegenheid. Het C.D.A. stemde tegen, omdat naar de mening van deze fraktie (die overigens geen enkele aanmerking had op de plaat selijke aannemer) een openbare aan besteding goedkoper zou kunnen uit vallen. Kostenbewaking staat deze fraktie derhalve voor ogen. S.G.P.-er A. Slingerland stelde zich namens de andere leden van zijn fraktie anders op, ten gunste van aannemer Van der Velde: hij vond het juist een goede zaak dat het werk in Bruinisse blijft. Ten aanzien van de kostenbewa king stelde wethouder M. J. v. d. Vel de dat het C.D.A. wel èrg weinig ver trouwen heeft in de eigen Technische Dienst, die de kostenberekening heeft gemaakt. ,,Als de aannemer te duur is, krijgt hij het werk gewoon niet", was zijn mening. Tot zichtbare verrassing van de voorzitter wenste de raad geen wóórd te zeggen, noch stemming te verlangen over het kollegevoorstel tot verkoop van het voormalig ge meentehuis aan de heer drs. R. C. A. Backer. Kennelijk vond men dat er al genoeg over gezegd was en met een hamerklap bezegelde Hekman de verkoop. Hetzelfde gold voor de aangevraag de gemeentegarantie voor de aan koop van de GO-54 door de heren Van der Spek. Het kollege stelde voor de garantie niet te verlenen en zonder een woord of stemming konformeer- de de raad zich aan dit voorstel. De overige stukken passeerden in snel tempo de hamer: Bru had haast deze avond, of verkeerde al in vakan tiestemming. Goedgekeurd werden achtereenvolgens: het ontwerp Pro vinciaal Beleidsplan Rekreatie en Toerisme, begrotingswijzigingen, een krediet voor het plaatsen van acht papierbakken in de gemeente 2.375,—), een krediet voor het voorzien van een slijtlaag van de Mo lenweg, opslag voor de leden van de vrijwillige brandweer 5,— per jaar per man) en de ingekomen stukken. Rondvraag Jaap Stoutjesdijk gaat het gras maaien van de Bruse Boys-velden, zo kreeg L. J. v. d. Bos te horen bij de rondvraag. De gemeente zal gaan be kijken wat er te doen is aan de konij- nenoverlast, op aandragen van de vraagsteller, wiens buurman maar liefst honderd koolplantjes zag opge geten De supermarkt (jawel, wéér!) werd aan de orde gesteld door raadslid Vonk, die het naadje van de kous wil de weten betreffende de bouw en me dewerking van het kollege. Als ant woord kreeg hij, dat er enkele kin ken in de kabels waren gekomen: eerst moet het in te vullen terrein verkaveld worden, waarbij er vier ij zers in het vuur zijn, te weten een uit breiding van de gymzaal, een optie van de school voor de bouw van twee lokalen, de supermarkt en de ge meente. Pas als de verkaveling rond is, is ook bekend welke prijs erjjere- kend gaat worden per vierkante ma ter, en kan de supermarkt van de grond komen. Wel betreurde de heer Hekman dat de betreffende onderne mer nu al vijf jaar bezig is om een vestiging in Bru te krijgen: het ge meentebestuur is zeer ongelukkig met deze gang van zaken, waarmee het laatste woord in deze rondvraag gezegd was. binnen het uur kon men naar huis, en dat gebeurt maar wei nig in Bru. Advertentie BRUINISSE - De gemeente Bruinisse wenst niet deel te nemen aan de gemeenschappelijke distrikts- gezondheidsdienst. Hoewel op de raadsagenda van donderdagavond een voorstel van het kollege prijkte tot deelname, zei raadsvoorzitter T. C. Hekman nadat alle vier de frakties hun bezwaren hadden opgesomd, zelf ook steeds meer twijfels te hebben. „Wat hebben we nu niet wat we dan wèl zouden krijgen?", vroeg hij zich af. Het enige argument dat het kollege kon bedenken om wèl mee te doen zou zijn: stel dat het in een later stadium verplicht zal worden, dan zou de gemeente Bruinisse zich moeten inkopen en dus veel meer geld kwijt zijn dan nu het geval is. het ogenblik „bewerkt" dooreen lid van het sekretariepersoneel, die hier anderhalve dag per week mee bezig is, zo vertelde de raadsvoorzitter, die verder zei dat de raadsleden niet moeten onderschatten welk een grote klus het is om orde op zaken te stel len, gezien de grote hoeveelheid stof. Op een vraag van raadslid Meeuw- sen, of het boek dan helemaal wordt „omgezet" antwoordde de voorzitter ontkennend: de auteur wordt in z'n waarde gelaten. Er komt schot in de zaak: het gemeentebestuur wil er ook van af. Wethouder H. Schot: ,,U moet niet vergeten dat het een léésbaar boek moet worden!" De raad ging akkoord met het be schikbaar stellen van een krediet Zonder slag of stoot ging de raad donderdagavond akkoord met de verkoop van het oude gemeentehuis, aan tandarts Backer, voor een bedrag van f ,150.000,— Algemeen Belang-woordvoerder dr. W. F. M. Vonk zei verbaasd te zijn over dit kollegevoorstel, nadat de raad op 28 november besloot af te zien van deelname. Hij had in het nieuwe voorstel geen zinnig argu ment gevonden wat tot een andere, dus positieve beslissing zou kunnen leiden. Ook raadslid A. J. Bal (lijst v. d. Velde) liet zich in gelijke bewoordin gen uit en voegde daar nog aan toe dat zijn fraktie altijd al tegen ge meenschappelijke regelingen is ge weest. S.G.P.-woordvoerder G. E. Houte kamer vond nogmaals dat de gezond heidszorg zoals die op Bruinisse funktioneert, uitstekend is. De D.G.D. is opgezet in een tijd dat er voldoende geld voorhanden was, naar zijn mening en is reeds achter haald. „Wij vinden deze regeling té groots van opzet en peper duur. We zijn niet overtuigd van de noodzaak en dus onnodig, omslachtig en on juist", was zijn stelling tegen de dienst. C.D.A.-fraktievoorzitter M. Meeuwsen had niet zoveel woorden nodig omzich tegen te verklaren: hij stemde in met vorige sprekers. Bur gemeester Hekman had geen moeite met de raadsbeslissing, hoewel de „rest" van het eiland een ander besluit nam, maar dat is geen basis voor een raadsbesluit in Bruinisse. Met de stemmen van de beide wet houders voor werd het voorstel met negen stemmen tegen verworpen. „Het Boek" „Het Boek" leverde weer een aar dige diskussie op tijdens de behande ling van de dertiende begrotingswij ziging van '84. „Het Boek" is nog steeds niet klaar, en de schrijver S. A. Jumelet had zich per brief tot het kollege en de raadsleden gewend waarin hij aandrong op spoed, „aan gezien zijn dagen niet velen meer zijn en hij zijn werk toch graag nog zou willen zien". „Het Boek", met daar in de Bruse geschiedenis, wordt op van 20.000,^- voor extra onderhoud aan het oefenveld van „Bruse Boys". Wel vonden de raadsleden dat er op één post nog bezuinigd zou kunnen worden, namelijk op de 3.000,— die gepland is voor het rooien en afvoe ren van bomen op het onderhavige terrein. Raadslid Bal stelde voor deze gra tis of zelfs voor een klein bedrag per boom beschikbaar te stellen aan open-haard bezitters: dat kost niets. Met deze opmerking was Meeuwsen het helemaal eens: „Dan ben je er zó van af! Volgens de raadsvoorzitter gebeurt dit reeds in de gemeente en voor het sportveld zou deze regeling ook kunnen gaan gelden. Plaatselijk werk Met de stemmen van het C.D.A. te gen (Meeuwsen en Wiebrens) ging de raad verder akkoord de herbestra ting Industrieweg, Prins Bern- hardstraat en O.F. Weisestraat on dershands aan te besteden aan de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3