k BLANK EIKEN MC Schilderclub Tussen de Havens exposeert zelf in Visstraatje Vestiging winkeltjes in voormalige dokterswoning Meubelrama DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ruim 11.000 gulden voor Noordierse kinderen Man vermist UW TAXATEUR van oeveren reizen Droptiek De Passage" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Riolering Niet deelnemen Volksfeest Brouwershaven Negende Lustrum De gemeenteraad van Duiveland voteerde q6 gemeente Bruinisse zal niet deelnemen De sportieve manifestatie, die de a.s.v. De Landelijke Rijvereniging De Schouwse bijna 500.000 gulden voor de aansluiting aan de gemeenschappelijke regeling Dis- Brouwershaven zaterdag 26 mei organi- Ruiters viert op 12 juni het negende van onrendabele panden op de riolering. trikts Gezondheidsdienst. (Pag. 3). seert, lijkt een waar volksfeest te worden, lustrum. Enkele weken later volgt een (Pag. 2). (Pag. 4). groots konkoers. (Pag. 6). VRIJDAG 25 MEI 1984 140ste jaargang Nr, 23530 >-v WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een amateur hoeft geen kunstenaar te zijn, maar een kunstenaar moet een amateur zijn. Disraëli Nog 1 week kunt u profiteren van 86 voordelen die de ZOC-cheques u bieden in VOORDEELSTAD ZIERIKZEE ZIERIKZEE - Wekelijks plegen we een overzichtje te geven van de stand van zaken betreffende de inzameling van gelden en giften in natura ten behoeve van de overkomst van dertig Noordierse kinderen naar Schouwen-Duive- iand. Om het verblijf van deze kinde ren, van een tot en met vijftien 'oktober, te kunnen bekostigen moet het organiserend komité een bedrag van 20.000 gulden bijeen brengen. Daarvan is inmiddels meer dan 11.000 gulden binnen. De giften zijn afkomstig van ban ken, bedrijven, kerken, partiku- lieren en service-klubs. Ook zou het komité nog graag in kontakt komen met een aantal (adspirant-) gastgezinnen, die be reid zijn om gedurende de periode van twee weken in oktober enkele kinderen onderdak te verlenen. ZIERIKZEE - Sinds dinsdag middag 22 mei 13.30 uur wordt te Zierikzee vermist de heer J. Hengsdijk, wonende in de Julia- nastraat nummer 12. Op genoemd tijdstip verliet de heer Hengsdijk zijn woning in zeer depressieve toestand, lopend, richting Zuid hoek. Tot op heden werd niets meer van hem vernomen. Een ie der die inlichtingen over de ver blijfplaats van de heer Hengst dijk kan verschaffen, of hem na genoemd tijdstip nog heeft gezien wordt verzocht kontakt op te ne men met de rijkspolitie te Zierik zee, telefoonnummer 01110-4055. Het bureau is dag en nacht bereik baar. Het signalement van de heer J. Hengsdijk luidt: Lang 1.75/1.80 m, kort donker blond haar, slank postuur. Bij het verlaten van zijn woning droeg de vermiste een wit overhemd met blauw-grijze trui en vertikale wit te strepen, een grijze broek, grijs jack met donker rode voering en bruine schoenen. van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland MEEUS/HE KOEPE3I j Breda Roosendaal 076-222511 01650-40150 Bergen op Zoom Haamstede 01640-41900 01115-1224 Rondreizen voor alleengaanden naar: Noord Portugal Portugal-Spanje Griekenland Egypte Sri Lanka Mexico Peru Vraagt de KOUDIJS reis gids bij: Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. WA> Wt Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Half tot zwaar bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur om streeks zeven graden; middagtempe- ratuur ongeveer veertien graden; ma tige noordwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 29 mei: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 7 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: noordwest 2 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: n.west 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 26 mei Zon op 5.32, onder 21.43 Maan op 4.12, onder 16.52 27 mei Zon op 5.31, onder 21.44 Maan op 4.25, onder 18.04 28 mei Zon op 5.30, onder 21.45 Maan op 4.39, onder 19.17 Nieuwe Maan: 30 mei (18.48) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 26 mei 0.44 13.46 7.00 19.25 27 mei 1.44 14.35 7.48 20.08 28 mei 2.39 15.15 8.29 20.45 Springtij: 2 juni HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het ziet er nog helemaal niet naar uit dat het warmer wordt. Het weer blijft zaterdag onder in vloed van lagedrukgebieden waar door het wisselvallig is en er enkele buien kunnen vallen. Er zijn twee depressies van belang voor het weer in ons land. De eerste storing lag vrijdagmorgen nog boven Polen en trok naar het noordwesten. Deze depressie komt boven Zuid- Noorwegen terecht en neemt dan ge leidelijk in betekenis af. De andere storing trekt van het zeegebied tussen IJsland en Groen land naar Zuidwest-Engeland. Door deze ontwikkelingen mag niet op al te veel zon gerekend wor den. De middagtemperatuur zal onge veer veertien graden bedragen en dat is bijna vijf graden lager dan nor maal in dit jaargetijde. Advertentie Een hoekje van de expositie in hei pandje Tussen de Havens". Afwisseling door verschillende technieken en interpretaties ZIERIKZEE - De amateurschilderclub „Tussen de Ha vens" is het zomerseizoen van exposities in het pandje aan de Visstraat gestart met een tentoonstelling van ei gen werk. Een vijftigtal werken, uitgevoerd in verschil lende technieken, is daar tot en met zaterdag 1 juni te be zichtigen. Het is de derde tentoonstelling van de club, die een vaste kern gevorderde leden telt. Alle landschappen, portretten, stillevens (in olieverf, waterverf, pen en krijt) zijn het afgelopen jaar gemaakt, dus er hangt uit sluitend nieuw werk. Vergeleken met verleden jaar zijn er minder portretten aanwezig, het geen een gevolg kan zijn van het ver trek van een docente die dit aspekt in de schilder- en tekenkunst graag pro pageerde. Bij de landschappen zijn veel Schouwen-Duivelandse plekjes terug te vinden. Twee werkstukken heb ben als onderwerp een grillige boomstronk, waarvan het origineel in de nabijheid is geplaatst. Een erg. aardige tentoonstelling om te bekijken, ook omdat de persoonlij ke interpretaties van de teken- en schilderkunst zo verschillend zijn. Nieuwe leden welkom Tussen de Havens" telt thans een twintig leden, maar heeft ruimte voor nieuwe bij de start van het les- seizoen in september. Het is v?.pr de genen die zich willen aanmelden wel gunstig wanneer zij zich al enigszins in de schilder- en/of tekenkunst heb ben verdiept. Op maandag wordt een kursus algemene techniek tekenen en schilderen gegeven onder leiding van mevrouw F. van der Swan en op donderdag bestaat de mogelijkheid vrij te werken. In het pandje aan de Visstraat heeft de club werkruimte beschikbaar, terwijl kort geleden handige tafels werden aangekocht uit de inboedel van de oude L.T.S. Aktiviteiten De club, die inmiddels drie jaar bestaat, ontwikkelt ook andere akti viteiten. Daarbij behoren uiteraard bezoeken aan galeries en het geza menlijk ondernemen van excursies, warbij in aansluiting op lokatie wordt getekend en geschilderd. Bin nenkort brengt een groep bijvoor beeld een bezoek aan galeries langs De Linge, een schitterende omgeving om tevens wat op papier of doek te zetten. Een nieuwe aktiviteit is het organi seren van zondagse koffiekoncerten in het pandje „Tussen de Havens". Afgelopen zondag voerde de Zierik- zeese Strijkkapel onder leiding van Myra van Groenendaal er werken van Vivaldi, Albinoni en Haydn uit voor een publiek van 55 personen, onder wie vijftien kinderen. Een ge geven om op voort te borduren. Het gehele zomerseizoen worden er traditiegetrouw exposities in de ten toonstellingsruimte gehouden, alle gratis te bezichtigen. Voorgaande ja ren is gebleken, dat veel vakantie gangers van de mogelijkheid gebruik maken, maar ook eigen inwoners ko men een kijkje nemen. Oosterscheldewerken Deze zomer is er bijvoorbeeld (de eerste twee weken van augustus) een expositie van werkstukken die de Oosterscheldewerken in al haar fa cetten tot onderwerp hebben. Het zijn de resultaten van een projekt, uitgeschreven door de Evenementen kommissie Zierikzee en kunstenaar Ad Zuiderent. Zowel de (technische) bouw van de stormvloedkering als de natuur in die omgeving zijn in het thema opgenomen. Behalve schilderijen en tekeningen worden in „Tussen de Havens" wer ker van de modelbouwclub Nieuwer- kerk tentoongesteld en wel op vrij dag 13 en zaterdag 14 juli. De huidige expositie van werk van eigen leden is op de volgende tijden te bezichtigen: dinsdag, woensdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur, don derdag 10.00 - 17.00 en 19.00 - 21.00 uur en morgen en volgende week za terdag van 10.00 tot 16.00 uur. Advertentie Advertentie DEN BOSCH - De Brabantse Com missaris van de Koningin in Noord- Brabant, Mr A. van Agt, gaat zijn provincie dit jaar zowel in Zweden als Japan promoten. Advertentie Aan Hogezoom te Renesse AMSTERDAM - Met ingang van za terdag verlaagt BK-Gas de ad viesprijs van Bin autogas met 2,2 cent per liter tot 73,7 cent. Advertentie REISBURO- APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036 RENESSE - De voorma lige dokterswoning aan de Hogezoom te Renesse, welk pand eind 1981 werd gekocht door de heer N. v. d. Berg, een horecaonder nemer in Renesse, wordt momenteel grondig onder handen genomen. Binnen enkele weken zullen in het pand, dat de laatste jaren een vervallen indruk maakte, twee winkeltjes worden gevestigd. Nadat huisarts H. J. Simons jaren lang zijn praktijk had gevestigd in het huis aan de Hogezoom, nam de huidige huisarts J. L. Flach in 1977 de praktijk van Simons over, inklu- sief het pand aan de Hogezoom. En kele jaren later vestigde Flach zich aan de Jan van Renesseweg, waar een fraaie woning met praktijk was' verrezen. Het pand aan de Hogezoom, dat toen ook al aan een opknapbeurt toe was, werd gekocht door de heer V. d. Berg. Hij bestemde het voorlopig als onderkomen voor zijn personeel. Dat voorkwam dat het huis verdere scha de opliep. V. d. Berg heeft nog over wogen zelf het huis te betrekken, maar daar zag hij in verband met de grote drukte in de zomermaanden op de Hogezoom vanaf. Tijdens de opknapbeurt is veel aandacht besteed aan de buitenzijde van het huis. Binnen werd hard. ge werkt om een ruimte te kreëren voor de toekomstige winkeltjes, die over ongeveer drie weken open gaan voor het publiek. Ook de entree van het pand zal worden verbeterd. Het gras veld verdwijnt en maakt plaats voor betegeling. Volgens het vigerende bestem mingsplan valt het pand onder de bestemming woondoeleinden en de tailhandel. Wanneer het nieuwe bestemmingsplan voor de kom Re nesse, ontworpen door de Stichting Ruimtelijk Beleid, Ontwikkeling en Inrichting te Middelburg zal ingaan (de ingediende bezwaarschriften zul len voor vertraging hiervan zorgen) vervalt de bestemming detailhandel. Dat betekent dat de heer V. d. Berg een bouwvergunning dient aan te vragen voor verbouw binnen het pand ten behoeve van de vestiging van (meerdere) winkels. De winkels, die over drie weken open zullen gaan, mogen echter gehandhaafd blijven onder het nieuwe bestem mingsplan. Ook V. d. Berg heeft beroep aange tekend tegen het ontwerp-bestem- mingsplan voor de kom Renesse. Verdere plannen liggen voorlopig stil en het grootste deel van de wo ning blijft voor de huisvesting van het personeel bestemd. De voormalige dokterswoning aan de Hogezoom te Renesse. Over drie weken zullen twee winkeltjes worden geopend in dit monumentale pand. Ouderwetsch in prijs en kwaliteit I r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1