Uitzending artsenechtpaar in bijzondere kerkdienst Gevarieerd programma voor tweede Zeeuwse Kerkendag Schilderijen van bouw pijlerdam Schrijven voor gevangenen weer op 28 en 30 mei Gister sprak zij van liefde Coy en Margriet van Overbeeke naar Lesotho Op zaterdag 26 mei in het oecumenisch vormingscentrum Hedenesse te Cadzand RPF houdt verkiezings bijeenkomst in Zierikzee Ien v. d. Heuvel op bijeenkomst PvdA Zeeland in Goes CPC bouwt tarwe- verwerkings- bedrijf in Sas van Gent Expositie in Noordhavenpoort Internationale danstop naar Zeeland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 mei 1984 Nr. 23529 9 NIEUWERKERK - Zondag 20 mei 1984 's middags 14.30 uur begon een bij zondere kerkdienst in de hervormde kerk te Nieuwerkerk onder verantwoor delijkheid van de Hervormd-Gereformeerde Zendingswerkgroep Schouwen- Duiveland. Het artsenechtpaar Coy en Margriet van Overbeeke-de Visser werd uitgezonden naar Morija in Lesotho, waar het zal gaan werken in het Scott Hospital. Bovendien werd hun in maart jl. geboren zoon Marco in deze dienst gedoopt. Voorgangers waren: ds. Alb. van den Ban, hervormd predi kant te Nieuwerkerk, liturg en ds. P. Blokland, gereformeerd predikant te Zierikzee, prediking. De aanwezigen zongen in een eivol kerkgebouw de psalm voor deze zon dag Cantate: psalm 98. De aan- vangstekst was genomen uit het zen dingsbevel van Mattheus 28: ,,Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde." De psalmlezing uit psalm 67 werd besloten met het zingen van het Klein Gloria. De lezingen waren uit 2 Koningen 5 en Johannes 20. De tekst van de pre diking was Johannes 20 vers 21: .Ge lijk de Vader Mij gezonden heeft, zend Ik ook u", en had als thema: „Allemaal gezondenen". ,,Het nieuws van vanmiddag krijgt u niet in het journaal op de televisie te zien", aldus ds. Blokland. „Ook wordt het u niet in de Ster-reclame getoond, ook al zou deze reclame het gebruik van bepaalde produkten suggereren. Voorts is het nieuws dat veel belangrijker is dan over Reagan of Tjernenko. Jezus zegt: „Mij is ge geven alle macht", zoals we hoorden in de aanvangstekst en in Joh. 20 le zen we: „Gelijk de Vader Mij gezon den heeft zend ik ook u". Wij samen met Margriet en Coy gezondenen met onze mogelijkheden in onze eigen si tuaties." Bij de „wisseling" van predikan ten speelde de organist Lied 477, een lied over de Heilige Geest, waarna er gezongen werd: „Nabij of ver wij zijn verbonden." Voordat Marco werd gedoopt, zong een groepje kinderen, begeleid door blokfluit, het lied: „Laat de kind'ren tot Mij komen laat ze bij Mij bin nenlopen." Geloofsbelijdenis en lied bracht ons bij het gebed voor de doop. Nog maals zong een groepje kinderen bij wijze van gebed: „Overal vindt jij een thuis". Ontstaan Na de doop van Marco kreeg ds. L. R. Krol, sekretaris van het Afrika- orgaan te Leusden gelegenheid mede namens de Raad voor de Zending te Oegstgeest Coy en Margriet toe te spreken. Hij deed dit door in het kort iets over het ontstaan van de Lesotho Evangelical Church te vertellen. Het Scott Hospital is nl. een kerkelijk ziekenhuis onder verantwoordelijk heid van de evangelische kerk in Le sotho. Hij vertelde hoe drie zendelin gen, eigenlijk voor een ander land be doeld, daar niet welkom waren. Toen vroeg koning Moshoeshoe 1 hen naar het toenmalige Basotholand te ko men, wat de zendelingen hebben ge daan. Ds. Krol vond het plezierig te vens namens de Raad voor de Zen ding in Oegstgeest te kunnen spre ken. Ook hier: „Samen op weg". Uitzending Hierna kwam ds. Van den Ban tot de eigenlijke uitzending met de vol gende vraag aan Margriet en Coy: „Beloven jullie je werk in Lesotho in opdracht en in dienst van Jezus Christus te aanvaarden? Beloven jul lie je te willen inzetten voor Gods be doelingen met mens en wereld, in al le bescheidenheid en trouw, in alle vriendelijkheid en solidariteit, met de vindingrijkheid en de blijmoedig heid van het geloof." En de vraag aan ons als gemeente van Christus: „Staan wij zo achter Margriet en Coy dat wij ieder in de samenleving ons ook willen inzetten in dienst van Jezus Christus, voor zijn bedoelingen met mens en we reld, in alle bescheidenheid en trouw in alle vriendelijkheid en solidari teit, met de vindingrijkheid en de blijmoedigheid van het geloof?" Goede wensen Enkele sprekers gaven de artsen hun goede wensen mee. Namens de hervormde classis sprak ds. W. F. Teekens, namens de gereformeerde classis ds. R. H. Stut voet. Namens de Hervormd-Gerefor meerde Zendingswerkgroep Schou- wen-Duiveland sprak de heer J. C. Braber. Hij herinnerde zich drie din gen die Margriet en Coy gezegd had den: „Wat kunnen wij voor elkaar betekenen? Een stimulans, een steun in onderlinge briefwisseling en het gebed voor elkaar dat wij zo nodig hebben." Hij deed zijn woorden ver gezeld gaan van een album waarin van elke gemeente op Schouwen-Dui- veland bijdragen te vinden zijn. Een groep „kollega's" uit Oegst geest zong Margriet en Coy een lied toe. In de dienst der gebeden hadden Coy en Margriet een werkzaam aan deel. Zij droegen hun collega zendelingen op in hun gebeden, een praktisch stukje „nabij of ver wij zijn verbonden". Na de kerkdienst kon men met een handdruk afscheid van de zendings artsen nemen, waarna in gebouw Re- hoboth men nog enige tijd in onge dwongen sfeer bijeen was. MIDDELBURG - Op zaterdag 26 mei a.s. zal op het oecumenisch vormingscentrum Hedenesse te Cadzand de tweede Zeeuwse Kerkendag worden gehouden. De Pro vinciale raad van kerken heeft, samen met „Hedenesse", deze van 10 uur 's morgens tot 's middag 5 uur durende dag georganiseerd onder de thema's „Getui genis - gerechtigheid - vrede". Een brochure over deze onderwerpen is op brede schaal in de kerken verspreid. Voor deze kerkendag is een geva rieerd programma opgesteld, waarin de onderlinge gesprekken over de thema's in gespreksgroepen een gro te plaats zullen innemen. Die gespreksgroepen zullen plaats vin den in de diverse gebouwen op het Hedenesse-terrein. De algemene on derdelen van het programma worden afgewerkt in een grote tent op het middenterrein. De hele dag is kinde ropvang aanwezig. Namens de provinciale raad en „Hedenesse" zullen de deelnemers des morgens worden verwelkomd door ds. T. Rinkema, sekretaris Raad van Kerken, en direkteur N. M. P. Peterse van het vormingscentrum. Dr. A. Houtepen, medewerker van het interuniversitair instituut voor missiologie en oecumenica aan de rijksuniversiteit te Utrecht en bui tengewoon hoogleraar aan de Er- asmusuniversiteit te Rotterdam voor de grondslagen van de christelijke ethiek, zal de dagthema's inleiden, waarna de gespreksgroepen worden geformeerd. Kort na het middaguur is er een ge zamenlijke lunch (ter plaatse ver krijgbaar), waarna de aandacht zal worden gevraagd voor het onderdeel „Kerk in beweging", een informatie markt met kramen van o.a. de pro vinciale werkgroep vredeswerk, Aktie Amnesty International ZIERIKZEE - Op 15, 16, 17 en 18 mei jongstleden organiseerde de Amnesty- groep Schouwen-Duiveland extra schrijfavonden in het kader van de wereld wijde campagne tegen het martelen welke Amnesty International momenteel voert. Deze avonden werden redelijk goed bezocht. Een serie affiches met tekst en foto's maakten duidelijk waar het in deze aktie om gaat en welke maatregelen A.I. graag in alle landen ingevoerd zou willen zien om het marte len tegen te gaan. Nadat men daarvan kennis geno men had kon men zelf aan de slag gaan. Er was een petitie gericht aan de regeringen van Honduras welke men kon ondertekenen. Inmiddels hebben alleen al op Schouwen-Dui veland zo'n 300 mensen deze petitie ondertekend. Ook zijn er vele voor bedrukte kaarten verzonden. Verder kon men aan de slag om brieven te schrijven aan de regeringen van El Salvador en Rusland met het drin gende verzoek een eind te maken aan de martelpraktijken in hun land. Eenzame opsluiting De gebruikelijke maandelijkse schrijfavonden die de Amnestygroep ook in mei organiseren staan ook in het teken van de campagne tegen het martelen. De gevangenen waarvoor deze maand voorbeeldbrieven aan wezig zijn, zijn alle drie gemarteld. Dit is voornamelijk gebeurd terwijl zij in eenzame opsluiting gehouden werden en geen familie, advocaten of dokters mochten ontvangen. Pater Aparanam Singarayer zit als sinds 14 november 1982 gevangen zonder vorm van proces. Onder dc druk van dc vele martelingen heeft hij een 64-pagina's tellende verkla ring ondertekend die hij niet mocht lezen. Hem is o.a. slaap onthouden en verder is hij geslagen op zijn genita liën en voorhoofd. Lucia Arzuaga Gilboa is een 25- jarige medisch-studente. Zij is in juni 1983 gearresteerd, samen met haar verloofde, de 25-jarige Hugo Rodri guez en nog vele anderen. Beide ver loofden en vele anderen van deze groep zijn gemarteld. Vluchtpoging Joaquim Olano is een 25-jarige Bas- kische monteur die door de Guardia Cecil gemarteld is. Hij werd opgeno men in een ziekenhuis. De verklaring luidde dat hij gewond geraakt was bij een vluchtpoging. Joaquim Olano heeft echter een gerechtelijke verkla ring afgelegd dat hij gemarteld is. Voor deze mensen kunt u aan de. hand van voorbeeldbrieven schrij ven voor een betere behandeling en eventuele vrijlating. Op 28 mei kunt u daarvoor terecht in Brouwersha ven in de Gereformeerde Kerk aan het Bostonplein, in Burgh-Haamste- de in de rekreatiezaal van de Gere formeerde Kerk en in Zierikzee in dc Pr. Julianaschool aan het Janncwck- ken. Op 30 mei kunt u terecht in Brui- nisse in de leeszaal van de biblio theek. In alle plaatsen kunt u vanaf 19.00 uur terecht. DISK werkgroep, Amnesty Interna tional, Vrouwen voor Vrede, de We reldwinkels uit Breskens en Terneu- - zen, de stichting- Spelend kan het be ter enz. In de pauze is er ook een optreden van Rein Jan Hoek met solotheatei\ (conference, liedjes) en zal de inter- kerlijke gospelgroep „Or Tamim" uit Terneuzen enkele liederen zingen. Vesperdienst Na de tweede ronde gespreksgroe pen wordt omstreeks 4 uur de ker kendag afgesloten met een vesper dienst (liturgie onder leiding van ds. Rinkema en de heer Peterse). In deze dienst zullen de konklusies uit de ge houden gesprekken van de dag een rol spelen. Medewerking zal worden verleend door de Schola Cantorum West Zeeuwsch-Vlaanderen en „Or Tamim" uit Terneuzen. De Provinciale raad van kerken prijst zich gelukkig met de toezeg ging van de uit Zuid-Afrika af komstige ds. Mpho Ntoane in deze vesperdienst een korte inleiding te zullen houden over het thema „Vrede vrucht van gerechtigheid". Ds. Ntoa ne is in september van het vorige jaar aan de Theologische Hogeschool te Kampen (waar hij theologie studeer de) gepromoveerd op het proefschrift A cry for life. An interpretation of „Calvinism" and Calvin (Een schreeuw om leven. Een interpreta tie van „Calvinisme" en Calvijn). Vanwege het apartheidsregiem kan ds. Ntoane niet terug naar zijn land. Hij is nu nauw betrokken bij een pro- jekt „Kerk en racisme" in Rotter dam. Advertentie MIDDELBURG - Het centrum van Middelburg staat van 24 t/m 26 mei in het teken van de oude jazz. Op diverse plaatsen in het centrum wordt jazz muziek gespeeld die dagen. Informatie bij VVV Middelburg. ZIERIKZEE - Op donderdag 24 mei (vandaag) organiseert het bestuur van de provinciale kontaktraad van de RPF in Zeeland een verkiezingsbi jeenkomst in de Chr. Gereformeerde Kerk te Zierikzee. RPF-kandidaat bij de Europese verkiezingen, mr. R. van Dam, zal daarbij aanwezig zijn. Voorafgaande aan die bijeenkomst zal de heer Van Dam, in gezelschap van enkele bestuursleden van de kontaktraad, een werkbezoek bren gen aan het bedrijf Solidair b.v. te Yerseke en aan het zeeaquarium in dezelfde plaats. De bijeenkomst in het kerkgebouw aan de Zevengetijstraat 11 begint om 19.30 uur. GOES - IN het kader van de ko mende Europese verkiezingen orga niseert de Partij van de Arbeid, ge west Zeeland op maandag 4 juni een bijeenkomst met Ien v. d. Heuvel. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur in De Prins van Oranje te Goes. Naast de spreekbeurt en diskussie met Ien v. d. Heuvel zal er ook een optreden verzorgd worden door de Goese zanger/cabaretier Peter Diele- man. Voorafgaande aan deze bijeen komst zullen een aantal PvdA-leden met Ien v. d. heuvel van 17.00 tot 19.00 uur enkele wijken in de ge meente Goes bezoeken. BRUSSEL - CPC Nederland BV, onderdeel van CPC Europe NV in Brussel, breidt haar fabriek in Sas van Gent uit met een groot bedrijf voor de verwerking van tarwe. Het wordt gekoppeld aan een nieuwe raf finaderij op het terrein waar het maiszetmeelkomplex staat. Met het projekt is een investering van ruim 100 miljoen gemoeid. Het moet begin 1986 in produktie zijn. De nieuwe installaties zullen ge bruik maken van overvloedig be schikbare Europese tarwe en zullen produkten op zetmeelbasis voor tbrengen. Dat heeft CPC Europe woensdag meegedeeld. CPC Nederland bestaat uit een zetmeel- en derivatengroep en de Cosmonda voedingsmiddelen groep. Die werkt o.a. met de merken Knorr, Alsa, Dextro en Duryea. De Europese industrietak van CPC voorziet Euro pese industrieën van halffabrikaten op (mais)zetmeelbasis. De wereld- omzet van CPC International kwam vorig jaar uit de netto ongeveer 12 miljard. GOES - Vijf dagen lang kan men in de veilinghallen in Goes terecht voor informatie over huishoudelijke en aan verwante zaken. Er wordt nL van 29 mei t/m 2 juni een huishoud- en voor- lichtingsbeurs georganiseerd, 13.30- 16.30 uur, 18.30-22.00 uur, donderdag en zaterdag 11.00-18.00 uur. Vrijdag 25 mei Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Schooltelevisie 16.00 uur Minibios. Favorieten zijn ongetwijfeld Makees, Kat, Jut en Jul, en Koning Arthur. 16.15 uur Wordt vervolgd. Rubriek van stripverhalen en tekenfilms. Presentatie is in handen van Han Peekei. 16.50 uur Alleen als ik lach. Dokter Thorpe volet zich bedreigd door de verliefdheid op hem van de dochter van de direkteur van het ziekenhuis. 18.55 uur Candy 19.15 uur Vluchtelingeneiland. De ge vangene van Pike en dat lot dreigt ook madame Constand, die naar Cor- kle's zin te veel weet van de Frans Canadese opstandelingen die nog steeds vrij rondlopen. 20.28 uur De wrekers. Vermomd als Napoleon-officier verschijnt John Steed op een feestje dat zal plaats vinden in een vliegtuig. Opgestegen ontdekken de feestelingen dat er geen piloot aanwezig is maar dat ze overgeleverd zijn aan een automati sche piloot. 21.20 uur Brandpunt 22.05 uur de Journalisten. Ter gele genheid van het honderdjarig bestaan van de Nederlandse vereni ging van journalisten wordt een film- portret uitgezonden van zeven ver schillende journalisten die in ver schillende delen van de wereld werk zaam zijn. 23.25 uur Journaal, 23.30 uur Jour naal Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 17.45 uur Feduco 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kanaal 13. Een meisje Son genaamd wil een bandje laten spelen van haar favoriete muziek. 19.40 uur Morgen is Papendal olym pisch. Manifestatie waaraan twaalf provinciale jeugd olympische dagen vooraf gingen. De winnaars werden uitgezonden naar Papendal waar ze het tegen elkaar moeten opnemen. 20.15 uur Kwistig met muziek. Mu ziekspelprogramma waar een stu dent, grafisch vormgeven en een huisvrouw het tegen elkaar moeten opnemen, aangaande hun kennis van muziek. 21.30 uur Rondom tien. Mensen met een hoog gewicht of dat gehad heb ben, zijn in de studio uitgenodigd om hierover te.praten. 22.30 uur Journaal 22,45 uur Is God Rechts? Joop van Stijn praat met Fred Halliday, Saul Landau, Homa Natik, en Svetoxar Stojanovic. 23.15 uur Agatha Christie. Slotafle vering van de cyclus. Thema van deze film is Agatha Christie zelf en haar mysterieuze verdwijning in 1926. Schrijfster Kathleen Tynan liet haar gedachten hierover gaan en het resul taat is deze film. ZIERIKZEE - Vanaf maandag 4 juni t/m zaterdag23 juni exposeertin de Noordhavenpoort van de gemeen te Zierikzee de Hilversumse kunste nares Monique VanstaeiL Monique Vanstaen werd op 19 ok tober 1931 te Amsterdam geboren uit Belgische ouders. Zij tekent en schil dert al zolang zij zich kan herinneren. Zij maakte haar debuut als portret schilderes en hield haar eerste expo sitie in Hamdorff met de schilders vereniging Laren-Blaricum. Sindsdien hield zij talrijke exposities en tentoon- MIDDELBURG - Tien internatio nale amateur-dansparen zullen op 9 juni in Middelburg deelnemen aan het internationale dansgala dat de Nederlandse Verenging van Dansle- raren in samenwerking met twee Zeeuwse dansscholen heeft georgani seerd. De wedstrijden staan onder auspi ciën van de Nederlandse Amateur Danssport Bond (NADB). De tien pa ren zijn afkomstig uit Engeland, Noorwegen, Joegoslavië, Denemar ken, Australië, West-Duitsland en Nederland. Er is een internationale jury. De paren moeten ieder tien dansen uitvoeren, vijf ballroom en vijf Latijns-Amerikaanse dansen. Inzet van het dansgala dat in de koncert- en gehoorzaal in Middelburg wordt gehouden, is de grote prijs van Zee land. Tussen de wedstrijden door krijgt het publiek de gelegenheid om óp muziek van het Zeeuws theateror gel, dat bespeeld wordt door een En gelse organist, te dansen. stellingen, niet alleen door heel Ne derland maar ook in Zwitserland en België. Jos Roovers uit Amsterdam was in deze periode haar belangrijke leermeester. Nadien bekwaamde zij zich in stillevens en landschappen en zwierf daarbij over de hele wereld. Zo woonde zij drie jaar in Indonesië waar zij onder andere Soekarno tekende. Perspektief Het technisch schilderen was de vol gende fase in haar kreatieve groei: booreilanden, pijpleidingen, brugkon- strukties en gebouwen. Met het gevoel voor perspektief imponeert de tech niek haar enorm. Zo is Monique Van staen ruim een jaar intensief betrok ken geweest bij de bouw van de Oos- terscheldedam. Dit gigantisch onder deel van de Deltawerken heeft zij op de voet gevolgd en met een uitzonder lijk gevoel voor techniek en detail op schilderachtige wijze weergegeven. De expositie is grotendeels aan dit werk gewijd en wordt zaterdag 2 juni om 15.00 uur geopend door ir. Tj. Vis ser, projektleider bij de bouw van de pijlerdam. De openingstijden van de expositie zijn: Maandag t/m zaterdag van 14.00- 17.00 uur. Zondags gesloten. DEN HAAG - Minister Brinkman van welzijn, volksgezondheid en cul tuur ziet geen aanleiding de leeftijd grens voor het lidmaatschap van om roeporganisaties te verlagen van 18 naar 16 jaar. ROTTERDAM - In het centrum beeldende kunst te Rotterdam wordt van 26 mei tot 16 juni een tentoon stelling gehouden over een projekt waarbij beeldende kunstenaars een bijdrage leveren aan het stadsvernieu wingsproces in de Agnietenbuurt De kunstenaars zijn George Degenhart en Wim van der Horst. 16 Maar zelfs Liam had tijdens zijn vriendelijk babbeltje in de biblio theek niet over zijn moeder gerept. Het leek haast wel of ze een schande lijk geheim verborgen hielden. Nie mand had verteld dat de dood van Shamus dit tragische gevolg had ge had. Nog diep geschokt en nog niet helemaal uit de greep van de nacht merrie, ging Cathleen de trap af op weg naar haar kamer. Ze hield haar peignoir omhoog om op de traptre den te letten en zag de lange gestalte onder aan de trap pas toen ze er bijna tegenaan botste. „Hola!" zei Rory. En daarna: „Wat doet u, mevrouw Lamb? Slaapwan delen?" Hij was helemaal gekleed. Dit bracht haar nog meer in de war. Ze mocht hem al niet erg als hij haar ne geerde, maar nog minder nu hij haar in haar négligé aanstaarde. Zijn ogen keken niet boos, alleen maar nieuws gierig en heel koel. „Ik hoorde een geluid boven," zei ze. „Ik ging kijken wat het was." „Wat voor geluid?" Hij wachtte met die koele, nieuws gierige blik op haar antwoord alsof hij haar opzettelijk in verlegenheid wilde brengen. Ze werd plotseling boos. „U weet heel goed wat voor geluid. Het zou wel zo attent zijn geweest als u me had gewaarschuwd, dan had ik het niet hoeven onderzoeken." „Vindt u het altijd nodig om gelui den te onderzoeken in een volkomen vreemd huis?" „Als het lijkt of er een baby huilt, ja. Ik heb deze dwang Dat had ze niet willen zeggen. „Welke dwang, mevrouw Lamb?" Ze stond te trillen en kon er niet mee ophouden. Het kwam door de kou van de vloer tegen haar blote voeten. „Ik heb een kind gehad", zei ze. „Ik denk dat het me achtervolgt." Hij keek haar strak aan. Ze hoopte vurig dat ze niet zou gaan huilen. De schok en de spanning waren te veel voor haar. „U bent erg jong", zei hij onver wachts. „Ik ben heel jong getrouwd." Ze wilde hem passeren. „Het spijt me dat ik dit heb gedaan. Het moet de in druk van spioneren wekken. Nu zou ik graag weer naar bed gaan." ,,U had het toch gauw genoeg moe ten weten. Ik weet niet waarom tante Tilly het u niet heeft verteld." „Waarom zou ze? Ik kom hier al leen maar om te werken." „Het is misschien beter dat u weet dat tante Tilly en mijn moeder nooit goed samen konden opschieten. Mag ik u een kleine waarschuwing geven, mevrouw Lamb? We staan allemaal praktisch op springen, weet u. Nog één ruzie en de bom kan barsten. Als zulke dingen u amuseren, moet u blij ven. Maar brandt u niet aan ons." Hij glimlachte, voor het eerst met een zweem van vriendelijkheid. „U ziet er veel te onschuldig uit", ver volgde hij. „U laat u overstuur ma ken door het huilen van een baby. door DOROTHY EDEN Wij raken sinds lang niet meer over stuur doof dat soort dingen. Ik vertel u de waarheid." Hoofdstuk 4 „Dus je bent vannacht mijn schoonzuster gaan opzoeken." Cathleen keek in het lange, uit drukkingsloze gezicht van juffrouw O'Riordan. De zware oogleden waren half gesloten. Eén van de dunne vin gers tikte op haar bureau. Het was een regelmatig getik, zoals de teller voor een wedstrijd of een vuurpelo ton dat zijn salvo afvuurt. „Ja, juffrouw O'Riordan. Ik heb een dwaze vergissing begaan. Ik dacht dat ik een baby hoorde huilen." „En als dat zo was geweest, wat denk je dat we met baby's doen in dit huis? In een kamer opsluiten en laten verhongeren?" Cathleen hield zich flink. „Ik kan alleen zeggen dat ik na de dood van mijn eigen baby overgevoe lig ben in deze dingen. Ik ging erop af zonder na te denken." Juffrouw O'Riordans trekken ont spanden zich. „Het doet er ook niet toe. Vroeg of Iaat had je het toch moeten weten van Cecilia. Ze is een hopeloos geval, zoals je hebt kunnen zien. We verber gen haar niet. Je kan alleen iemand die zo ziek is niet in het gewone dage lijkse leven opnemen." „Dat begrijp ik", zei Cathleen. „Het was zeker de schok." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 9