Ruim tachtig vertrekkers met veel favorieten in eerste Wielerronde van Nieuwerkerk Vijfde klubtitel voor Willem en Fran?oise van den Berge bij Zierikzeese Bridge Klub Liesbeth Kort op tweede plaats tijdens wedstrijd landelijke Open Klasse NIEUWSBODE Ronald van Oeveren skoort vier treffers bij debuut tweede klasser Zierikzee Interessant programma voor een „Dagje Nieuwerkerk" NIEUWERKERK - Nog twee nachtjes slapen en dan is het zover. Zaterdagavond 26 mei om half zes gaat op de Ring van Nieuwerkerk de eerste amateurwielerronde van de Duivelandse kern van start. „Het zal allemaal fantastisch worden", zegt animator Anton Stoutjesdyk zo vlak voor het gebeuren. „We hebben een rennersveldje aan de start, daar praten ze straks in Bruinisse, Renesse en Zierikzee nog over. Ik ben er in ieder geval donders trots op, dat we dit allemaal bij elkaar hebben gekregen". Momenteel staan er een dikke tachtig renners op de startlijst van de eerste Nieuwer- kerkse wielerronde, een gebeuren overigens, dat het publiek wordt aangeboden als een soort „frikandel speciaal", want buiten de wielerronde staat er nog een trimloop op het programma eniserookeen uitgebreide braderie, zodat iedereen die dat wil er een dagj e Nieuwerkerk van kan maken. „Ik vind, dat we het allemaal keurig voor elkaar gebokst hebben, maar daarvoor verdient vooral de plaatselijke middenstand een enorme pluim op de hoed. Zonder hun medewerking was het natuurlijk nooit zo geworden. En weetje wat leuk is: er zijn zoveel mensen alweer zo enthousiast bezig met de tweede editie, terwijl de eerste nog afgewerkt moet worden", konstateert de komitee-voorzitter. OUDDORP - Op de Grevelingen werd de eerste landelijke Open Klasse wedstrijd surfen afgewerkt. Hierbij boekten twee leden van de organiserende vereniging WSV Grevelingen prima suksessen. Europees kampioene Mistral Liesbeth Kort eindigde achter Hennie Schaake als tweede en een tweede plaats was er ook voor Ad van de Maden bij de lichte heren. Hij moest Henk van Stekelenburg voor laten gaan. Janny Wandel is de charmante Ronde-Miss van de eerste Wielerronde van Nieuwerkerk. Er zijn tal van kandidaten in het sterke rennersveld, die een optie kunnen leggen op haar overwinningskussen. Een blik op het rennersveld maakt duidelijk, dat het zelfs voor kenners een ondoenlijke zaak is om al bij vooi> baat een winnaar aan te wijzen. Er zitten zonder enig chauvinisme zeker tien a vijftien renners bij, die probleem loos de overwinningskussen van Jan ny Wandel, de goedlachse Ronde-Miss waarmee het komitee maar wat al te graag loopt te pronken, voor zich op kunnen eisen. Vooral in de laatste we ken kwamen er nog enkele kanonnen bij, die het streekfavoriet Toon van der Steen uit Bruinisse bijzonder moeilijk kunnen maken. Met name uit Zeeuws- Vlaanderen meldde zich een sterk kontingent renners aan. Adrie de Maes- schalk uit Axel en Werner Wieme uit IJzendijke zijn hoe dan ook sterke kleppers en zij moeten ontegenzeg gelijk bij de favorieten worden gere kend. Afhankelijk van de vorm van de dag kunnen ook Pierre van Acker uit Koewacht, Joop Brooijmans uit Kuit aart, Hans Moens uit Terneuzen en Cor Vervaet uit Walsoorden een hoofd rol mee blazen. Wisselbeker Toon van der Steen is tijdens de eilandelijke kriteriums altijd genegen om zich terdege te laten zien en dat zal ook in Nieuwerkerk wel zo zijn. Het vorig jaar werd hij winnaar in Brui nisse en greep hij in Renesse en Zie- Mixedteam TV WIK bijna kampioen KERKWERVE - Het mixedteam van tennisvererniging WIK uit Kerk- werve, dat dit jaar voor het eerst uit komt in de landelijke zondagkompe titie zesde klas, draait uitstekend mee. Aanstaande zondag kan via een overwinning op Noord-Beveland het kampioenschap worden binnenge haald. Het team bestaat uit Hans en Ger- da Minnaar en twee jeudige talenten Hans Minnaar jr en Mirjam Quartel. In de eerste kompetitiewedstrijd werd met 7-1 gewonnen van 't Swaec- ke uit Wemeldinge en vervolgens werd Zierikzee III met 6-2 opzij gezet. Ook de returns tegen deze beide ploe gen werden in overwinningen omge zet. Tegen 't Swaecke werd de skore andermaal 7-1, terwijl ook Zierikzee III het in de twee ontmoeting niet verder bracht dan een gewonnen par tij: 7-1. rikzee nipt naast de overwinning. Theo Appeldoorn en John de Crom kaapten daar de bloemen voor hem weg. Appeldoorn is er inmiddels niet meer bij, omdat hy andermaal toe trad tot de beroepsrenners, maar Hoogerheidenaar John de Crom zal in Nieuwerkerk ongetwijfeld weeral- les in het werk stellen om met een Schouwen-Duivelandse overwinning naar het Brabantse land terug te ke ren. Een niet mis te verstane oppo nent is vast en zeker ook Matthieu Hermans uit Drunen. De Brabander kwam juist van de Vredeskoers, waarin hij diverse keren goed pres teerde. Voordat hij zich zondag in de Omloop van de Kempen stort wil hij graag een gooi doen naar de fraaie wisselbeker, die de winnaar wacht, in Nieuwerkerk. Verdere Brabantse kleppers zijn Jo- han Kuiken uit Bosschenhoofd, John Tak uit Oud-Gastel, Rainer Valken burg uit Bergen op Zoom, Bart van Est uit Dinteloord, Edwin Rovers uit Roo sendaal en Chris de Baat uit Steen bergen en uit Zeeland komen Thijs Fase uit Oud-Vossemeer, Cees Spaans uit 's-Gravenpolder, Cees Vleugel uit Wemeldinge, Pierre Raas uit 's-Hee- renhoek en de Schouwen-Duiveland se koereurs Wim van Kooten uit Brui nisse en Marco van Schelven uit Zie rikzee. Nico Toussaint uit Naaldwijk en Arie Lugtenburg uit Zuidland zijn verder ook renners, die voor een ver rassing kunnen zorgen. „Ik dacht zo een keurig veldje, dat onze prachtige prijzentafel helemaal rechtvaardigt", onderstreept Anton Stoutjesdijk nog eens een keer. Hij vormt met Henk Pairoux en Wim Evertse het driekop pige komitee van Nieuwerkerk. Naast de schitterende wisselbeker zijn er drie permanente bekers en drie ere palmen voorradig. Tijdens de koers staan er tal van geldprijzen te verdie nen bij de premiesprints. Boeiend Het startschot van de eerste wie lerronde van Nieuwerkerk zal om half zes worden verricht door Duivelands burgemeester J. van BommeL De ren ners moeten 68 ronden afleggen op het ongeveer 1500 meter lange parkoers. De start en finish zijn aan de Ring. Vandaar duiken de renners de Post- straat in om via de Unastraat, de Oost straat en de Noordstraat weer terug te keren op de Ring „Ik denk, dat het parkoers nog niet zo gemakkelijk zal zijn. De renners zullen beslist uit het goede hout ge sneden moeten zijn, maar die zitten er zoveel bij, dat het een boeiend geheel zal gaan worden", stelt Anton Liesbeth Kort kwam winnend uit de eerste manche van de vier die te varen waren een waarvan na afloop het slechtste resultaat mocht worden af getrokken. Hennie Schaake klasseer de zich als tweede en Loes Ladage kwam als derde binnen. In de tweede manche won Schaake met Liesbeth Kort als derde en Loes Ladage ander maal als derde. Ook in de derde man che pakte Liesbeth Kort de tweede po sitie, dit keer achter Loes Ladage, ter wijl Hennie Schaake als vierde over de finishlijn kwam. Hierdoor kwam de Zierikzeese aan de leiding, maar een overwiining van Hennie Schaake in de vierde manche, vóór Liesbeth kort en Loes LadageHBöepdit resultaat verviel de zwakke derde manche van Schaa ke, waardoor zij alsnog met twee oven winningen en een tweede plaats wi nnares werd. Liesbeth Kort werd tweede met een zege en twee tweede plaatsen. Terugvallen De strijd bij de lichte heren had een heel andere start dan uiteindelijk de eindstand zou opleveren. Paul Tellier won de eerste manche vóór Marco van Stoutjesdijk vast „Ik hoop alleen, en ik zou iedereen dat toch op zijn hart willen drukken, dat honden, katten en kinderen goed van de rijweg go- houden worden, zodat we ook over een veilige Ronde van Nieuwerkerk kunnen spreken". De Nieuwerkerkse ronde wordt omlijst door een aantal nevenaktiviteiten. In sportief opzicht is er om vier uur een trimloop over een afstand naar keuze: een, twee, drie, vier, vijf of zes ronden van vijf tienhonderd meter. Ook hiervan zal burgemeester Van Bommel het start schot lossen. De organisatie van dit programma-onderdeel gebeurt in sa menwerking met atletiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee. Belangrijk onderdeel van het dagje Nieuwerkerk is ongetwijfeld ook de braderie, die vanaf twaalf uur tot even na afloop van de wielerronde zal wor den gehouden. Tal van plaatselijke middenstanders verlenen hun mede werking aan het geheel. De braderie zal voor de liefhebbers van het spon- tieve gedeelte een welkome afwisse ling zijn voor als er even een ommetje over het parkoers gedaan wordt Na afloop van de wielerronde staat er in het Dorpshuis nog een wielerbal op het programma. De muziek zal worden verzorgd door The Fenders. „Ik denk, dat we voor elk wat wils hebben be dacht", laat Anton Stoutjesdijk zich nog ontvallen. „Met deze formule ben ik er van overtuigd, dat de ware lief hebber van sport en ontspanning zich probleemloos een aantal uurtjes kan ophouden in Nieuwerkerk. Sukses lijkt me bijna verzekerd en het is prettig te weten, dat er zo sportief gereageerd wordt uit alle hoeken, dat we volgend jaar in een mum de tweede editie kun nen verzorgen". Noorden en Fred Hastmaa De num mers een en drie van deze openings manche zouden later ver terugvallen. Ad van de Maden van de WSV Gre velingen eindigde in de eerste man che pas op de elfde plaats, terwijl de latere winnaar Henk van Stekelen burg als zesde binnenkwam. In de tweede manche werd de stand al helemaal omgegooid. Van de Ma den werd winnaar met Stekelenburg als tweede. De korifeeën uit de eerste manche eindigden nu in de achter grond. In de derde manche waren de posities op kop omgekeerd, Stekelen burg eerste van Van de Maden twee de. De vierde manche moest zodoen de de beslissing brengen, omdat voor de beide leiders de eerste manche als aftrekmanchew zou gaan fungeren. Stekelenburg won andermaal en werd zo winnaar. De derde plaats van Ad van de Maden in de slotmanche leverde hem de tweede stek in het eindklassement op. Marco van Noor den pakte via een tweede stek alsnog de derde eindpositie. Bij de zware he ren werd Marco Tellier met drie over- winningen totaalwinnaar. Leo van de Maden klasseerde zich als zestiende. BROUWERSHAVEN - Ronald van Oeveren heeft zich tijdens zijn de buutoptreden voor Zierikzee een meer dan voortreffelijke aanwinst getoond. In het oefenduel tegen het eveneens gepromoveerde Brouwers haven skoorde Van Oeveren vier van de acht treffers, maar bovendien de monstreerde hij een voortreffelijk spelinzicht en een uitstekende bal techniek, hetgeen trainer Jack Schip per ongetwijfeld tot enorme tevre denheid gestemd moet hebben. De rest van de produktie kwam voor re kening van Jan-Leen Boot (drie keer) en Kees Verkaart. Zierikzee startte goed tegen het uiterst gemotiveerd spelend Brou wershaven, dat drie dagen eerder naar de tweede klas van het afde lingsvoetbal promoveerde. Na amper een kwartier was invaller-doelman Kees Bodbijl al drie keer gepasseerd. Twee keer trof Jan-Leen Boot doel vooraleer Ronald van Oeveren zijn eerste Zierikzeese treffer op zijn naam mocht zetten. Na de vlotte start zakte Zierikzee flink weg en was geruime periode onzuiverheid troef. Hierdoor kon Brouwershaven, dat weliswaar slechts met twee spit sen speelde, veelvuldig in de aanval trekken. De ploeg van Kees Kommer deed dit doorlopend en weigerde zich pertinent in te graven om zodoende der skore voor Zierikzee zo laag mo gelijk te houden. Afronding In het laatste kwartier van de eerste helft kwamen er een paar kan sen voor Brouwershaven, waarvan die van Arjan Visser, vijf minuten voor het rustsignaal de beste was. Hij mocht alleen door gaan, maar P.V. „Duiveland" te Nieuwerkerk Uitslag wedvlucht vanuit Meaux d.d. 19 mei 1984. Afstand 200 km. In concours 371 duiven. Gelost om 13.45 uur. Aankomst eerste duif 18.05 uur (760 m per min.). Laatste prijs- duif 19.22 uur, 593 meter per minuut. H. P. van Noorden 1, 14, 20, 35, 36, 40, 68, 86; P. de Bruine 2, 32; komb. Dane-Dooge 3, 49, 52, 61, 63, 69, 80, 93; W. M. Luiting 4, 11, 18, 50; A. J. Knop 5, 27, 29, 42, 47, 53, 54, 76, 87, 88; L. C. IJzelenberg 6, 8, 46, 59, 77, 84; M. Klink 7, 15, 25, 51, 83, J. A. Gebraad 9,19, 60, 74; C. van Dijke 10,12, 23, 48; komb. Knop-Stouten 13, 56, 82; J. Folmer 16, 22, 85; A. Hagesteyn 17, 33, 57, 75; P. Otte 21, 58, 81; L. Smal- heer 24, 39, 72; komb. De Koning- Rouwit 26, 37, 67; komb. Koster-Van Popering 28, 31, 89; M. A. Matthijsse 30, 70, 71, 90; L. J. de Bruine 34, 55; komb. Van der Werf 38, 44, 65, 66; A. C. de Ronde 41, 91; C. J. Krijgir 43, 78, 79, 92; D. J. de Jonge 45; C. Bal 62, 73; A. de Jonge 64. stuitte op doelman Ronald Lievense. Opmerkelijk was overigens in de Brouwse equipe, dat de aanvalsop- zetten steeds goed waren verzorgd, maar dat men er veelvuldig moeite mee had een adekwate afronding te bedenken. Dat bleek aan het begin van de tweede helft, toen René Roon een paar keer kansrijk voor Ronald Lievense verscheen. De dikverdien de tegentreffer kwam er evenwel ook niet. Overigens zorgde Jan-Leen Boot al in de eerste minuut voor 0-4. Na een kwartier, waarin Zierikzee maar wat aanrommelde zorgde Kees Verkaart op aangeven van Ronald van Oeveren voor 5-0. De zesde Zie rikzeese treffer van de voet van Van Oeveren was omiskenbaar de fraaiste van allemaal. Ronald van Oeveren slalomde in zijn eentje door de hele Brouwershaven-defensie, waarbij hij vier verdedigers voor schut zette en vervolgens ook doel man Kees Bodbijl het nakijken gaf. Met nog twee treffers van Ronald van Oeveren, respektievelijk op aan geven van Jan-Leen Boot en Wim O ver weel, werd de eindstand op 0-8 bepaald. In de slotsekonden mocht Ronald Lievense nog een strafschop nemen, maar kollega Bodbijl keerde de inzet. Behalve Ronald van Oeve ren debuteerde ook Eric van de San- de redelijk in de Zierikzee- hoofdmacht, terwijl Marco Saman voor Patrick de Broekert speelde. SKNWK ontfutselt Ouwerkerk winst in slotminuten NIEUWERKERK - In een redelijk duel heeft zaterdag eerste klasser SKNWK met 4-3 gewonnen van de kersverse zondag eerste klasser Ou werkerk. Lange tijd zag het evenwel niet naar uit, dat de ploeg van Kees van de Linde zou winnen. Pas in de laatste vijf minuten werd een 2-3 ach terstand omgebogen. In de eerste helft skoorden beide ploegen een keer. Ouwerkerk opende de skore via Emst Begemann op aan gegeven van Eugène Totté en via Jan Brasser werd het weer gelijk. In de tweede helft werd het binnen drie minuten 1-3. Arnold Vercauteren, die het later uit het veld gestuurd zou worden door arbiter Peter van Splunter, zorgde voor 1-2 en René van Waardenburg zorgde voor 1-3, madat hij twee Nieuwerkerkse verde digers had uitgekapt. Een kopbal van Joop Wandel bracht SKNWK weer terug in de wedstrijd, maar de thuisploeg moest toch tot vijf minuten voor tijd wach- tenb, vooraleer, de partij binnenge haald kon worden. Uit een straf schop skoorde Jan Brasser 3-3 en in de slotminuut liet doelman Michel Begemann zich verrassen, toen hij een uittrap onmiddellijk geretoer- neerd zag door Arie Folmer. Met een ■wijde boog zeilde de bal over de nog niet tussen de palen teruggekeerde doelman in de touwen: 4-3. Afstraffing Bruse Boys ging met slechts vijf ibasisspelers op bezoek bij het Flip- jlandse NOAD '67, dat het afgelopen :seizoen naar de vierde klas van de KNVB promoveerde. Het werd voor de gelegenheidsfor matie van trainer Jan Englebert een ware afstraffing. NOAD '67 dender de met uitstekend voetbal over de Bruse ploeg. Al na drie minuten stond er een 3-0 stand op de borden. Halverwege was de marge opgevoerd tot 5-0, waarna in de tweede helft de eindstand 7-0 werd vastgelegd. In Zierikzee verloor het tweede team van de gelijknamige vereniging met 1-3 van afdelings eerste klasser DFS. Herenteam TV Brouwershaven mist promotie BROUWERSHAVEN - Nadal het herenteam van tennisvereniging Brouwershaven het kampioenschap in dc eerste klas op zak had gestoken, werd de laatste kompetitiewedstrijd tegen Westerschouwen met 6-0 verlo ren. Ook de promotiewedstrijd voor een plaats in de hoofdklasse leverde een negatief resultaat op. Dc Bon gerd uit Kloetinge versperde de Brouwse heren de weg door met 2-4 aan het langste eind te trekken. Brouwershaven begon overigens goed tegen de Bongerd. In de eerste twee partijen kwamen Melvyn Atoon en Jan van der Weele winnend uit de strijd. Atoon klopte Bram Slabbekoorn met 6-7, 6-1 en 6-4 en Jan van der Weele had het niet moei lijk tegen Leen Breure, getuige de 6- 3, 6-1 winst. Hierna ging het echter minder. Johan Roskam kreeg met 5- 7, 3-6 klop van Ronald Kole en Nico Dingemanse was via 7-5, 1-6 en 6-7 nipt sterker dan Jan de Romph. Ook de beide dubbelspelen gingen voor Brouwershaven verloren. Mel vyn Atoon en Jan van der Weijde moesten het afleggen tegen Slabbe koorn en Kole (6,7, 2-6) en Johan Ros kam en Jan de Romph kwamen twee keer net te kort tegen Breure en Din- gemans: 4-6. 6-7. Door deze resultaten moet de herehploeg van Brouwersha ven het volgende seizoen andermaal in de eerste klas zijn geluk gaan be proeven. ZIERIKZEE - Na een spannende strijd, die nage noeg tot de laatste kompetitiewedstrijd duurde, zijn Willem en Franpoise van den Berg er in geslaagd om voor de vijfde keer in suksessie het klubkampioen- schap van de Zierikzeese Bridge Klub te veroveren. Tijdens de overhandiging van de wisselbeker spoor de ZBC-voorzitter Van der Post de leden aan er eens fiks tegenaan te gaan om het „Regime Van den Berg" eindelijk te breken. Het echtpaar Willem en Fran<;oise van den Berg werd voor de vijfde keer klubkampioen van de ZBC. Of dit erg gemakkelijk zal zijn valt ernstig te betwijfelen. Het kampioenspaar skoorde na een zwakke seizoenstart toch nog een totaal gemiddelde van 58,79 pro cent. Ze bezetten in alle drie de kompetitieronden de eerste plaats. Op de tweede plaats ein digde het paar bestaande uit de heren Blonk en Van Hengstum met een skore van 58,10 procent. Tijdens de slotavond werd om prijzen gespeeld. De deelnemers werden bij loting ingedeeld, ter wijl men na elke tafel een andere partner kreeg. Als winnaar kwam de heer Pomper uit de bus, die zich van de vele manoeuvres niets aantrok. In de maand juni is er op alle dinsdagavonden een zomera vonddrive voor alle leden, die be zig willen blijven. Aan deze dri ves kunnen echter ook niet-leden deelnemen. Op de laatste dinsdag van augustus is er een open drive om prijzen. Ook hieraan kan door iedereen worden deelgenomen. De volledige eindstand van de kompetitie is als volgt: 1. echtp. Van den Berg, 58,79%; 2. hrn Blonk-Van Hengstum, 58,10%; 3. mw Sleegers-wijlen hr Nolet, 54,25%; 4. mw Terwisscha- hr Karstens, 53,68%; 5. hrn Eek man-Kloet, 51,90; 6. hrn Becu-Van der Post, 51,67; 7. mw Sluijter-hr Turel, 51,58; 8. echtp. Pomper, 50,92; 9. hrn Besamusca-Meulstee, 50,86; 10. mw Heuser-hr Boot, 50,85; 11. hrn Van de Mark-Vierge ver, 50,74; 12. mw Van de Berg-hr Does, 50,64; 13. dames Van der Valk-Van der Zande, 50,33; 14. ds Kops-Tuinman, 49,69; 15. echtp. Akerboom, 49,60; 16. hrn Hen- drikse-Sweere, 49,56; 17. hrn Goedhart-De Vlieger, 49,19; 18. dames Does-Hendriksen en hrn Duindam-Schot, 49,02; 20. dames Geluk-Van der Zande, 48,72; 21. dames Eekman-Van Geesbergen, 48,66; 22. mw Goedhart-hr Mole- graaf, 48,21; 23. dames De Graag- Schietekatte, 47,99; 24. dames Gaanderse-Klompe, 47,88; 25. Echtp. Schults, 47,35; 26. dames Van Oeveren-Tennekes, 47,04; 27. dames Van Groningen-Schaalje, 46,57; 28. dames Van der Duijn- Van Kooten, 46,22; 29. dames Be- cu-Van der Post, 46,19; 30. dames Hoets-Weber, 45,39; 31. hrn 't Hart-De Vries, 45,26; 32. dames Van Aandel-Lepelaars, 44,00; 33. dames Besamusca-Lievense, 42,23%.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6