Somber vooruitzicht voor Basisschool Binnenstad Fietspad Heuvelsweg in Middenschouwen wordt nog dit jaar doorgetrokken Briljanten bruiloft voor echtpaar Sinke Droeve berichten over politiepost Scharendijke Droptiek „De Passage" DE ZIERIKZEESCHE COURANT ftPt\ Gevaarlijke medicijnen gestolen Ouderwetsch in prijs en kwaliteit ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Nieuwe rector RSG Koninklijke onderscheiding Voetbalseizoen Ronde Nieuwerkerk Met ingang van 1 augustus aanstaande is De heer C. Douw, chef van de verkoopadml- Het voetbalseizoen 1983-1984 zit er weer Zaterdagavond om half zes gaan ruim tach- de heer R. Soesman benoemd tot opvolger nistratie midden- en kleinbedrijf van Zee- helemaal op. In de breedte nam de kwaliteit tig amateurs van start voor de eerste wieler- van drs. P. Vis als rector van de RSG. (Pag. landia, werd woensdag koninklijk onder- van het eilandelijke voetbal enigszins toe. ronde van Nieuwerkerk. Janny Wandel is 3). scheiden. (Pag. 3). (Pag. 5). Ronde-Miss. (Pag. 6). DONDERDAG 24 MEI 1984 140ste jaargang Nr. 23529 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het is niet verkeerd, van beleid te veranderen als de omstandigheden veranderd zijn. Seneca Kommissie Onderwijs Zierikzee ZIERIKZEE - Het ziet er somber uit voor de vorming van de basisschool in het schoolgebouw in de Raamstraat. Deze konklusie kon getrokken worden dinsdagmiddag tijdens een openbare vergadering van de kommissie on derwijs na ehn relaas in mineur van wethouder J. Groen. Hij bracht de kommissieleden verslag uit van het be zoek, dat een delegatie uit Zierikzee donderdag bracht aan het ministerie van onderwijs ten behoeve van de te vormen basisschool voor „Binnen de Veste" en de Nuts- kleuterschool. prognoses geen aanleiding voor een e$&a lokaal. Dislokatie De situatie voor de te vormen ba- De wethoucfer kon niet anders dan vaststellen, dat de situatie er alleen maar somberder op is geworden. Aanleiding vd^r het bezoek aan het ministerie waren de bijgestelde pYog- nosecijfers betreffende de te ver-' wachten leerlingenaantallen in de komende jaren. Op grond van» deze cijfers werd 'getracht een extra lo kaalvoorziening te bepleiten. De delegatie, bestaande uit wet houder Groen, voorzitter van het Nutsbestuur de heer P. Schotte, on- derwijsambtenaar C. de Back, en welzijnsambtenaar J. Lagendijk, moest echter ervaren, dat voor haar pleidooi op het ministerie geen open oor bestond. ,,Het is moeilijk praten op het ministerie, het geld is enorm belangrijk geworden", aldus wet houder Groen. Ondanks dé duidelijke groei in leerlingental voor de Nutskleutej-- school zagen betrokkenen op het mi nisterie op grond van de overige Advertentie Voor 'n vakantiereis groot of klein... Moet u bij reisburo van Oevereii zijn...! boekingskantoor REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036 VOA ©everefli Bloemen en feest in Zierikzee "ZIERIKZEE - Het echtpaar J. C. Sinke-Harinck uit Zierikzee vierde dinsdag zijn 65-jarige bruiloftTemidden van enkele vrienden, kennis sen en familieleden bracht het briljanten paar de feestelijke dag rustig thuis door in de Raamstraat. De huiskamer werd opgefleurd door di verse bloemstukken, onder meer van het gemeentebestuur. Ook was er een telegram van de Commissaris van de Koningin in Zeeland, dr. C. Boer tien. Het echtpaar Sinke uit Zierikzee wordt gelukgewenst door loco-burge meester L. J. van Gastel. Namens het gemeentebestuur van Zierikzee kwam dinsdagochtend loco-burgemeester L. J. van Gastel óp bezoek. Het echtpaar genoot zichtbaar van alle aandacht die het kreeg. Afgelopen zondag was het briljanten paar ook al in het zonnetje gezet. In Goes werd een diner ge geven, waarbij 25 familieleden van weerskanten aanwezig waren. Ook werd een druk bezochte receptie gehouden. Schaap Mevrouw C. Sinke-Harinck (85) is in Middelburg geboren en haar man in Kloetinge. Voordat het echtpaar in 1922 naar Zierikzee verhuisde woonde het in Goes. ..Toen we in Zierikzee kwamen wonen begonnen we met een café aan de Nieuwe Haven. Daarna hebben we het hotel De Landbouw aan de Appelmarkt gerund", vertelt mevrouw Sinke. In die periode had het echtpaar een schaap, dat met de heer Sinke uit wandelen ging. Volgens een familielid was Sinke de enige kastelijn in Zierikzee, die met een schaap wandelde in plaats van met een hond. „Ja, echt waar, hoor. Als ik floot, dan kwam hij me achterna. Dan He pen we samen door de stad", vult de heer Sinke aan. Het hotel werd verkocht en Sinke werd fruitkweker op een terrein aan het Jannewek- ken. Biljarten Sinke kan niet alleen prat gaan op een lang huwelijk, ook in het ver enigingsleven staat hij op het gebied van langdurigheid zijn mannetje. Hij is al meer dan vijftig jaar lid van de biljartvereniging Concordia. Mevrouw Sinke brengt de meeste tijd binnenshuis door. Ze loopt niet zo makkelijk meer en daarom blijft ze het liefste thuis. Het echtpaar heeft geen kinderen. sisschool in de Raamstraat kan ech ter zelfs nog veel ongunstiger worden bij een verdere stijging van het leer lingental. Het gevaar van een zoge naamde dislokatie zou dan, volgens de wethouder, levensgroot aanwezig zijn. Met andere woorden: er zou geen toestemming worden verleend voor uitbreiding van het aantal loka len in de Raamstraat, maar er zou worden gekeken naar leegstand van lokalen in andere openbare scholen in de gemeente. Met de wetenschap, dat op ,,'t Kofschip" in Poortam bacht met ingang van het nieuwe schooljaar hoogstwaarschijnlijk twee lokalen zullen komen leeg te staan, is het gevaar aanwezig, dat leerlingen van de basisschool in de Raamstraat in de leegstaande loka len in Poortambacht zouden worden ondergebracht. Pleiten voor een ex tra lokaal in de Raamstraat is door deze wetenschap alleen maar moeilij ker, zo niet onmogelijk geworden. Ook de illusie, dat de gemeente ten behoeve van de vorming van een vol waardige basisschool in de bin nenstad zelf financiële middelen zou kunnen aanwenden, werd de delega tie in Den Haag ontnomen. Vervolg pag. 2 Bestuur, onderwijsteam, ouderraad en medezeggenschapsraad van de Beatrixschool hebben alle hun voorkeur uit gesproken voor de voormalige Theo Thijssenschool als toekomstige huisvesting voor de afdeling praktische vorming. Buurtbewoners in Malta hebben, in afwachting van de definitieve beslissing van het gemeentebestuur, een oproep op de deur geplakt om aan het gebouw geen vernielingen toe te brengen. Als de voormalige school inderdaad behouden zal blijven, zien de buurtbewoners immers ook mogelijkheden er gebruik van te maken als wijkakkommodatie. Zierikzee laat op zich wachten MIDDENSCHOUWEN - Middenschouwen gaat er hard aan werken om nog dit jaar de gehele Heuvelsweg op haar grondgebied van een fietspad te voorzien. De raad stelde hiervoor woensdagavond ruim viereneenhalve ton beschikbaar, want een ieder was het met het kollege eens dat het een belangrijke voorziening is voor de veiligheid van de fietsers. In 1982 kwam hét eerste gedeelte (tussen 't Schutje en de grens met de gemeente Zierikzee) gereed. Voor het nog aan te leggen gedeelte tussen 't Schutje en de Delingsdy k kan, wanneer het dit jaar wordt gerealiseerd, nog worden geprofiteerd van een rijksbijdrage die in 1985 niet meer wordt verstrekt De gemeente krijgt in totaal negentig procent vergoed op grond van de Wet Uitkering Wegen. Het streven is om direkt na de bouwvakvakantie de aanbesteding te doen plaatsvinden. Op voorhand gepleegd overleg met grondeigenaren en -gebruikers verliep gunstig. Hoever de gemeente Zierikzee is met de plannen om het fietspad op haar grondgebied door te trekken; was burgemeester W. den Boer van Mid denschouwen niet exact bekend, maar hij kon wel meedelen dat deze aanleg (door onteigeningsprocedures) aan zienlijk langer op zich zal laten wach ten dan was gedacht De raadsleden A. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. WA> WH- P£ titf SCHARENDIJKE - Het rijk vindt zelfs 225 gulden huur per maand te veel om op die manier Scharendijke van een politiepost te voorzien. De gemeente Midden schouwen had een haars inziens goede (nood)oplossing gevonden om een eind te maken aan het mankeren van een politiepost aldaar, hetgeen vooral in het toeristen seizoen als een voelbaar gemis wordt ervaren. Slechts één strohalm rest nog: de direkteur politiezaken van het ministerie zou nog aktie ondernemen bij de rijksgebou wendienst (die voor de huur verantwoordelijk is). Maar lukt dat niet, dan is de kans op een dergelijk voorziening in Scharendijke wel verkeken. Vervolg pag. 2 Burgemeester W. den Boer van Middenschouwen vond het maar triest, dat hij deze mededelingen woensdagavond tijdens de raadsver gadering moest doen. Het was weder om VVD-raadslid J. M. van Lange- raad, die evenals de vorige raadsver gadering naar de gang van zaken in formeerde. Verkeerde keelgat De negatieve reaktie van het rijk was de burgemeester behoorlijk in het verkeerde keelgat geschoten. Hij somde nogmaals op welke wegen er - met de gewaardeerde medewerking van de distrikts- en de groepskom- mandant in deze regio - alle bewan deld waren om Scharendijke zijn po litiepost te geven. Die inspanningen dateren al van het voorjaar 1981, toen het niet lan ger mogelijk was gebruik te maken van een vast aanspreekpunt van de politie ten huize van de postkom- mandant. Sindsdien zijn er verschei- denen pogingen ondernomen. Steeds weer vormde het geld het struikel blok, hoewel de gemeente vaak heel dicht bij groen licht had vertoefd. Een aanbouw aan de Putmeet bleek voor het rijk te duur in huur 10.000,-) per jaar, terwijl de ge meente er op haar beurt weer op moest wijzen dat het huren van een zomerwoning voor vier maanden net zo veel zou kosten als een andere voorziening een heel jaar. Op de nu voorgestelde noodoplos sing in het pand Dijkstraat 24 (mid den in het dorp) had de gemeente goe de hoop, maar weer werd dit voorstel (na telefonische informatie van de burgemeester) op financiële gronden afgewezen. Het enige is nu af te wachten of de aktie van het ministerie van justitie nog wat oplevert en anders, aldus Den Boer, zullen we stappen langs politieke weg moeten ondernemen. Want hij was er niet best over te spre ken, dat zijn gemeente de enige op Schouwen-Duiveland is zonder een vast aanspeekpunt van de politie. MIDDENSCHOUWEN - Op de Rampweg werd woensdag de auto van de Westduitser H. H. R. open gebroken, en uit zijn auto ver dween een tas met daarin een por temonnee met geld 300,—) en een hoeveelheid medicijnen, die bij verkeerd gebruik levensge vaarlijk kunnen zijn. Het gaat om de volgende midde len: 2 strips van 30 tabletten NEO/GILURYTHMAL. 40 tablet ten DIHIDERGOTH en 6 tablet ten FRISIUM. De politie verzoekt bij aantref fen van genoemde medicijnen de grootste voorzichtigheid in acht te nemen en de middelen op het poli tiebureau af te geven. Verwachting tot vrijdagavond: Perioden met zon Perioden met zon en vrijwel overal droog; minimumtemperatuur om streeks zeven, middagtemperatuur van veertien aan zee tot achttien gra den in het binnenland; matige noord westen wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 28 mei Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 7 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: west 3 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 7 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: oost 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: noord 4 ZON- EN MAANSTANDEN 25 mei Zon op 5.33, onder 21.41 Maan op 4.00, onder 15.43 Nieuwe Maan: 30 mei (18.48) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hóbgwatgr Laagwater 25 mei 12.45 6.0b 18.32 Springtij: 2 juni HET WEEROVERZICJIT DE BILT - Na-het wegtrekken van een depressie met regen boven Noord-Duitsland komt het weer vrij dag onder invloed van een gebied met opklaringen, dat zich van Schot land en de Noordzeè naar ons land uitbreidt. Er mag dan ook op zonnige perio den gerekend worden terwijl het vrijwel overal droog blijft. De temperatuur kan in het binnen land tot een enigzins redelijk peil stijgen namelijk tot circa achttien graden. Erg fraai is het weer in de rest van Europa ook niet. Een depressie met regen trok van Oost-Duitsland en Po len naar het noorden, terwijl de restanten van een oude depressie bui en brengt in Noord-Spanje en de Mid dellandse Zee. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1