Oefenduel tussen Zeeuws team en Barendrecht: zonde van geld, tijd en energie... NIEUWSBODE Goede klassering voor Delta Sport-turnsters tijdens nationale finale Eddy Smit winnaar van internationaal konkoers HSV De Krabbe Fallon Carrington als boerenmeid Zaalvoetbaltoernooi ZVV Skol Boys Eerste wedstrijd binnenwater HSV Oosterschelde SKNWK en DFS besluiten seizoen met nederlaag WIK II moet stapje terug Zwaar verlies voor Steen Oefenwedstrijden Bruse Boys en Zierikzee Stella Boys en Zeelandia nog ongeslagen 6 Tónhie van de Berge aan de bal in het waterballet dat het Zeeuwse team en Barendrecht opvoerden op het Zierikzeese sportpark Bannink. De ontmoeting eindigde doelpuntloos. ZIER1KZEE - Het oefenduel tussen het Zeeuws KNVB- team en zaterdag eerste klasser Barendrecht is er maan dagavond op sportpark Bannink een geworden met een waarde van nul komma nul. De ontmoeting ontaardde op het door de urenlang gestaag neerkletterende regen spekglad geworden terrein in een waterballet zonder weerga. De 25 akteurs hadden veelal alle moeite van de wereld om zich staande te houden en het gebeurde daar om dan ook slechts incidenteel, dat er een vlotlopende aanval uit de bus kwam. Wanneer dat van tijd tot tijd ge beurde was dat vooral van de kant van de ploeg van trai ner Jan Eab, maar de Barendrechtse ploeg blonk uit door het falen in de afwerking. Weliswaar verschenen de Zuidhollanders regelmatig voor de zwemvijver van doél- man Rob Gruben, wanneer het op afwerken aankwam waren de geelzwarten volkomen gevaarloos. Aan de an dere kant waren de mogelijkheden veel minder talrijk, maar ook doelman Pierre Scheffers kwam nauwelijks in de problemen. Een 0-0 eindstand was het logische ge volg. De beide Bruse aanvallers Jacob en Tonnie van de Berge speelden met name in de eerste helft zeker geen slechte partij. In.het tweede bedrijf zakten beiden met de hele ploeg mee naar een abominabel peil. Aanlei ding van de terugval was het uit de ploeg verdwijnen van Vlissinger Jaap Meerman, die er in de eerste helft in weerwil van de slechte om standigheden toch vaak in slaagde voor goede inleidingen voor aanvals- opzetten met enige inhoud te zorgen. Ook was hij er voor een belangrijk deel debet aan, dat de Zeeuwse ploeg organisatorisch goed in elkaar zat. In de tweede helft, met Nico Bouwman van AZW op de laatste manpositie, was er van organisatie niet veel meer te merken. Verdedigend rommelde de ploeg maar wat aan en niet of nau welijks werden de spitsen aan het werk gezet. Wanneer dit al wel ge beurde was dat een gevolg van verre uittrappen van doelman Rob Gru ben. Verkeerde kant Uit een van dergelijke uittrappen verscheen Franz van der Pijl plotse ling alleen voor doelman Scheffers, maar de Barendrechtse doelman maakte het zijn opponent dusdanig moeilijk, dat de Hoek-speler het leer luttele centimeters naast de verkeer de kant van het doel schoof. De openingsfase van de ontmoeting was voornamelijk voor Barendrecht. Slechts incidenteel konden de Zeeu wen zich aan de druk ontworstelen. De eerste gevaarlijke Zeeuwse aan val kwam er na een klein kwartier, toen Nico Bouwman het leer meegaf aan Franz van der Pijl. Deze prikte de bal juist op tijd in de voeten van linkervleugelspits Tonnie van de Berge, die doortrok tot de achterlijn. Zijn voorzet bereikte evenwel een vi jandelijk hoofd en niet dat van Jacob van de Berge, die zich in de eerste 45 minuten herhaaldelijk goed opstel de, maar niet echt goed door kon ko men door de gesteldheid van het ter rein. Afzetten was volledig onmoge lijk, hetgeen juist zijn sterke punt, de kopkracht, van zijn angel ontdeed. Toch bewees Jacob van de Berge zijn waarde door veel stoorwerk, hetgeen de Barendrechtse defensie diverse keren de stuipen op het lijf joeg. Een tiental minuten voor het rust- signaal ontfutselde Jacob van de Ber ge de bal van Han van de Walle, waarna een vrij veld voor hem lag. De Barendrechtse verdediger her stelde zich echter snel, waardoor de Bruse centrumspits alsnog gedwon gen was om de bal breed te leggen op Tonnie van de Berge. Deze had als nog voor de afronding kunnen zor gen, maar hij aarzelde te lang, waar door doelman Scheffers reddend kon optreden. Kort voor dit moment had Jacob van de Berge ook al aan de ba sis gestaan van een vloeiende aktie. Via een puike voorzet van Nico Bouwman belandde het leer op het hoofd van Franz van der Pijl, maar zijn kopstoot miste kracht en flitste voor het doel langs. Jacob van de Berge kwam kort voor rust nog een keer goed in de punt op een voortref felijke aanval van Tonnie van de Berge en Franz van der Pijl, maar zijn inzet werd geblokt. Aan de ande re kant van het veld kreeg Rob Gru ben veelvuldig werk, maar de AZVV- doelman toonde zich uitstekend in zijn element. Als enige kreeg hij vo lop de gelegenheid om zijn kwalitei ten te etaleren, een gelegenheid die hij niet teloor liet gaan. Hechtingen In de tweede helft met Rudi Snou- waert en Klaas van Belzen voor Jaap Meerman en Jan Hamelinck, kreeg het schaars opgekomen publiek hele maal niets meer te zien, of het zou een hachelijk moment moeten zijn na twintig minuten, waarbij Rudi Snou- waert het slachtoffer werd van een sliding van Han van der Walle. Een moment dacht iedereen aan een gebroken been, maar het bleef uiteindelijk bij' een diepe tien centi meter brede vleeswond, die door dokter Visser met negen hechtingen werd behandeld. Hans Me wiss, sinds kort op de ledenlijst van Middelburg en afkomstig van het Limburgse Ble- rick, speelde de laatste tien minuten als gelegenheidsspeler mee. Behalve de beide neven Van de Berge trad het team van coach Jo de Waal op sport park Bannink aan met doelman Rob Gruben (Breskens), de verdedigers Jaap Meerman (Vlissingen), Willy de Jager (Breskens), Klaas van- Belzen (Arnemuiden), Eugène Fagg (Oostka- pelle) en Jan Hamelinck (Hoek), de middenvelders Stoffel Schipper (Oostkapelle), Franz van der Pijl (Hoek), Rudi Snouwaert (Breskens) en Nico Bouwman (AZW) en de aan vallers Gerard Schipper (Oostkapel le) en Boudewijn van Graenenbroeck (Clinge). HEERENVEEN - Négen turnsters van de Zierikseese gymnastiekvereniging Delta Sport kwamen het voorbije weekeinde in aktie tijdens de nationale turnfinales in Heerenveen. Absoluut uitblinkster was ongetwijfeld Nynke Botterweg met Vier gouden medailles. Zij werd nationaal kampioene op de vierkamp en won bovendien drie toestelfinales. Klasseringen bij de eerste tien veroverden Edith Gerards en Sandra de Keijzer in klasse I en Monique van der Spek in de juniorklasse. In klasse I werd Suzanne Beerepoot van Kracht ën Vriendschap Uit Op meer" kampioene met 33.90 punten, waarmee - zij Marion Hendrikx van DÓO Utrecht 0.65 punt voorbleef Edith Gefads draaide een regelmatige vier kamp, die haar een totaalwaardering vart 28.00 punten opleverde. Klubge- note Sandra de Keijzer skoorde drie- tiende punt minder. Op de sprong kwam de Bruse turnster uit op 8.00 punten, terwijl Edith Gerads hier 7.85 punten liet aantekenea Aan de brug moesten beide turnsters twee punten inleveren op de koploopsters van het kampioenschap. Gerards skoorde 5.90 en De Keijzer 5.80 punten. Op de balk skoorden ze respectievelijk 6.75 en 6.55 punten, terwijl de Zierikzeese DEN HAAG - Minister Brinkman van welzijn, volksgezondheid ert cul tuur ziet geen aanleiding de iéeftijd- grens vö'or het lidmaatschap van ort> roeporganisaties te verlagen van 18 naar 16 jaar. Brinkman schrijft dit in antwoord op vragen van de Tweede- Kamerleden Kejaen Hermans beiden WD). ROTTERDAM - In het centrum beeldende kunst te Rotterdam wordt van 26 mei tot 16 juni een tentoon stelling gehouden over een projekt waarbij beeldende kunstenaars een bijdrage leveren aan het stadsvernieu wingsproces in de Agnietenbuurt De kunstenaars zijn George Degenhart en Wim van der Hórst HAMBURG - Pamela Sue Martin uit de televisieserie Dynasty" heeft zondag een belofte ingefc:.» en een stal gereinigd. MisS Martin, die in de reeks Fallon Carrington speelt, trad zaterdag avond op in een Westduitse televi sieshow waaraan het publiek mee doet. Zij wedde op de üekwaamheid van een Zwitserse boogschutter en ver loor. Zondag ging ze naar een boerde rij bij Hamburg orh zoals ze beloofd had een stal schoon te maken. ook de vrije oefening in haar voordeel besliste: 7.50 om 7.35 punten. Klubkampioenschap In klasse II, waarin Nynke Botter weg de titel pakte met 27.75 punten, vóór Miranda Pluk van Olympia Cuijk met 26.50 punten, eindigde Wendy van der Velde op een dertiende plaats met een totaal van 21.60 punten. Voor haar sprong kreeg zij 6.95 punten, de brugoefening leverde 5.30 punten op, de balkoefening was goed voor 4.65 punten en de vrije oefening bracht haar 4.70 punten. In de jeugd- klasse werd het, evenals in de junior klasse, een veredeld klubkampioen schap voor ASTT Eindhoven. In bei de klassen gingen alle podiumplaat sen haar turnsters van trainster Ans Smulders. Debby Grant werd met 33.70 punten kampioene in de jeugd- klasse met haar klubgenotes Ilona Ransdorf en Larissa van Hese op de volgende ereplaatsen. Délta Sportster Irene Büys eindigde in de ze klasse als vijftiende met29.0ö pun ten, opgebouwd via 7.40 punten op de sprong, 6.95 punten aan de brugf 6.05 punten op de balk en 8.60 punten op de vrije oefening. In de juniorklasse werd Diane Ball van ASTT kampioene met 34.85 pun ten, waarmee zij klubgenote Esther Kievits vijfhonderdste punt voorbleef. Ingrid Lockx, ook al van ASTT, werd derde. Monique van der Spek, die als vierde de finale was binnengestapt, kón deze hoge klassering niet waar- maken en eindigde uiteindelijk op de negende plaats, vier plaatsen hoger dan tweelingzus Astrid van der Spek. De zussen skoorden respektievelijk 30.95 en 29.65 punten. Beide turnsters draaiden overigens een zeer regelma tige wedstrijd zonder uitschieters naar boven of beneden. Monique van der Spek kreeg zowel voor haar sprong, de balkoefening en de vrije oefening 7.90 punten, terwijl zij aan de brug 7.25 punten verzamelde. Astrid van der Spek noteerde op de vrije oefening 7.95 punten, op de sprong 7.50 punten en aan de brug en op de balk 7.10 punten. In klasse ÏVA met de aller jongste talentjes werd Trees Boven van Bato Winschoten kampioene met 20.05 punten. De beide Delta Sport sters Ernani de Boer en Cindy Buys legden met respektievelijk 15.55 en 15.40 punten beslag op de plaatsen in de staart van het veld van veertig turnsters. STEIN - De^-ronde van Limburg, een A-klasser vöóY*amateurs over 185 kilometer met start en finish in Stein, is zondagmiddag gewonnen door Han Vaanhold uit Haaksber gen. Hij won de eindsprint van een kopgroep van dertien renners, die tij dens de laatste tien kilometer ont stond. ZIERIKZEE - Zaalvoetbalvereni- ging Skol Boys uit Zierikzee organi seert woensdagavond 23 mei in de Zierikzeese sporthal Onderdak een zaalvoetbaltoernooi, waaraan wordt deelgenomen door zes ploegen die in twee poules aantreden. In poule I ontmoet Schouwen-Dui- velands kampioen Sporthuis Zierik zee het tweede team van Skol Boys en een ploeg van ZW De Ridder uit Rid derkerk In de tweede poule spelen het eerste team van Skol Boys en de ploe gen van De Steeg en De Westhoek Per poule wordt een halve kompetitie af gewerkt, waarna het toernooi wordt af gewerkt via wedstrijden waarin de nummers een om de eindzege spelen. Ook de nummers twee en drie spelen nog tegen elkaar. Het toernooi begint om zeven uur en de finale begint om half elf. STANDAARDBUITEN - Niet Stayer Rene Kos, maar de in Neder land wonende Westduitser Detlef Kurzweg, gaat als gastrenner in de ploeg van Sjaak de Goede de komen de week in de Spaanse ronde van Aragon rijden. DEN HAAG - Het gebruik van de brommer en de fiets is, gerekend in kilometers, vorig jaar gestegen. Het gebruik van de fiets bewoog zich al enkele jaren in stijgende lijn maar iun het gebruik van de brommer is vorig jaar na een jarenlange daling een ken tering gekomen. Op de brommer werd 1,6 miljard kilometer ('82: 1,4) afge legd, op de fiets 10,3 miljard kilometer (10,3). Dit blijkt uit maandag gepubli ceerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek ZIERIKZEE - De binnenwater kompetitie van de Zierikzeese hengel sportvereniging Oosterschelde kon zich verheugen op een grote opkomst tijdens de eerste wedstrijd die gevist werd in het Kaaskenswater. In totaal kwamen 76 hengelaars in aktie. Meer dan tachtig procent van de deelnemers haalde vis op het droge. Als winnaar kwam P. Roskam uit de bus met 325 punten. Op geringe af stand werd hij gevolgd door mevrouw K de Graaf-de Mey met 320 punten De verder uitslag was als volgt 3. Marcel Oostdijk 250 pnt; 4. Leo Bo- lier238 pnt; 5. J. W. Dekker202 pnt; 6. E. Smit 200 pnt; 7. J. M. Dekker 190 pnt; 8. Mevr. Gré Smit 175 pnt; 9. A van de Berge 167 pnt; 10. P. Lobbezoo 150 pnt De volgende wedstrijd wordt gehou den op vrijdag 25 mei Vertrek 18.30 uur van de Balie. BURGH-HAAMSTEDE - Eddy Smit van hengelsportvereniging Ooster schelde uit Zierikzee is winnaar geworden van een internationaal hengelkon- koers, dat door de Burgh-Haamsteedse hengelsportvereniging De Krabbe werd georganiseerd aan de zeedijk bij de Plompetoren. Hij mocht uit handen van voorzitter G. Kruithof de eerste prijs in ontvangst nemen in café De West hoek in Burgh-Haamstede. Smit verzamelde 1090 punten. In totaal kwamen aan de zeedijk 138 hengelaars in aktie. De vangst was in grote lijnen matig en bestond voornamelijk uit schar, wat schol en enkele grote botten. Eddy Smit skoorde zeventig punten meer dan zijn naaste belager R. Vermaas. Me vrouw Stuyts eindigde als derde met 900 punten, hetgeen haar tevens de dames-overwinning opleverde. Bij de junioren werd Arjan van der Zan- de winnaar met 430 punten en een zestiende plaats in het algemeen klassement. Bij de korpsen ging de overwinning naar de Edelkarper met 2395 punten, hetgeen een ruime mar ge betekende ten opzichte van de tweede prijswinnaar, de Heense Mo len, die 1890 punten bij elkaar visten. Met 1780 en 1540 punten werden 't Scharretje en de Eendrachtvissers derde en vierde. De totaaluitslag was als volgt: -. E. W. Smit 1090 punten; 2. R. Ver maas 1020 punten; 3. mevr. Stuyts 900 punten; 4. P. van Hasselt 860 pun ten; 5. P. Nouse 810 punten; 6. S. Lin thout 660 punten; 7. E. Reyerse 590 punten; 8. J. Heine 570 punten; 9. C. Willemse 570 punten; 10. J. de Graaf 560 punten; 11. A. van Houwelingen 520 punten; 12. T. Rijnberg 495 pun ten; 13. mevr. Van Houwelingen 480 punten; 14. J. Boonman 450 punten; 15. H. Zange 440 punten; 16. Arian v. d. Zande 450 punten; 17. G. Zanten- boer 410 punten; 18. M. P. Brouwers 385 punten; 19. L. van Wensen 380 punten; 20. M. A. v. d. Wielen 370 punten. ZIERIKZEE - In de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal moesten nog drie wedstrijden wor den afgewerkt, die stuk voor stuk van belang waren voor eventuele de gradatie. Voor deze slotronde stond Hoedekenskerke er met dertien pun ten het slechtste voor, maar theore tisch kon de ploeg Middelburg nog achterhalen, wanneer men zelf zou winnen van DFS en Middelburg zou verliezen van Colijnsplaatse Boys. Zoals zo vaak in de slotfase van een kompetitie wonnen echter alle staartploegen en werd Hoedekens kerke alsnog het haasje en moet de ploeg een stapje terug naar de tweede klas. SKNWK en DFS verloren hun laatste wedstrijd beide. De Nieuwer- kerkse ploeg kreeg met 3-2 klop bij Apollo, dat in de laatste vijf kompe titiewedstrijden maar liefst negen punten binnenhaalde en uit een kansloze positie nog ruimschoots overeind bleef. De vijf doelpunten vielen allemaal voor rust. Jos Schou wen opende na vier minuten de sko- re. Door René van der Zande werd het gelijk, maar Piet van Liere zorg de weer voor een 's-Gravenpolderse voorsprong. Vijf minuten voor rust werd het 2-2, maar nog voor het ver laten van het speelveld legde Jos Schouten de eindstand vast: 3-2. Na rust nog wat kansen, maar geskoord werd er niet meer. Bij Hoedekenskerke-DFS vielen de doelpunten allemaal na rust. Hoe dekenskerke deed er alles aan om de broodnodige overwinning binnen te halen. De ploeg speelde goed en ge motiveerd en na tien minuten in de tweede helft kwam de beloning. Dick Jongepier schoot raak: 1-0. Tien mi nuten later zorgde dezelfde speler voor de tweede treffer en toen leek de buit binnen. Even later zorgde Marco Jonker evenwel voor een Burgh-Haamsteedse tegentreffer en toen moest de thuisploeg alle zeilen bijzetten om niet alsnog de winst uit handen te geven. Hoedekenskerke hield de buit vast, maar moet alsnog terug naar de tweede klas, omdat Middelburg met 2-0 won van Co lijnsplaatse Boys. De eindstand in de eerste klas is als volgt: VCK 22 13 6 3 48-31 32 Bevelanders 22 11 8 3 36-20 30 Heinkenszand 22 13 3 6 45-29 29 DFS 22 9 7 6 34-30 25 Duiveland 22 8 6 8 40-35 22 Colpl. Boys 22 7 6 9 36-39 20 Kruiningen 22 5 10 7 34-38 20 GPC 22 8 3 11 32-35 19 Apollo 22 5 8 9 30-37 18 SKNWK 22 6 5 11 28-32 17 Middelburg 22 6 5 11 23-39 17 Hoedekensk. 22 5 5 12 24-45 15 ZIERIKZEE - Het tweede team van het Kerkwerfse WIK moet het vol gend jaar een klas lager gaan spelen. De groenwitte ploeg verloor een beslissingswedstrijd tegen Hein- kenszand II met 4-0. De ploeg gaat nu in de reserve tweede klas spelen. Eer der degradeerde ook al het derde team van WIK. SINT JANSTEEN - Het begint er slecht uit te zien voor de promotie kansen van Steen, dat achter Zierik zee op de tweede plaats eindigde in de derde klas. Doordat RKC uit Waalwijk naar het betaalde voetbal verhuist schuiven in de diverse klas sen nog wat extra ploegen een klasse door. Steen moet in een nakompetitie met Margriet, ESV en Baronie uitma ken, welke ploeg naar de tweede klas mag. Na anderhalf van de drie ron den heeft Margriet veruit de beste papieren. De ploeg uit Oss won eerst met 3-2 van ESV en bond zondagmid dag in Sint-Jansteen de ploeg van Walter van Duijse afgetekend met 2-5 aan de zegekar. ESV herstelde zich en won nu met 2-0 van Baronie. Margriet ESV Baronie Steen 2 2 0 0 8-4 4 2 10 14-32 10 0 10-20 10 0 12-50 ZIERIKZEE - Vanavond dinsdag 22 mei - komen de twee Schouwen- Duivelandse KNVB-tweede klassers Bruse Boys en Zierikzee in aktie tij dens oefenwedstrijden. Zierikzee gaat in zijn serie wedstrijden tegen eilandelijke zusterverenigingen op bezoek bij het zaterdag naar de tweede klas afde ling gepromoveerde Brouwershaven. De ontmoeting begint om zeven uur. Bij Zierikzee verdedigt Brouwenaar Ronald Lievense het doel, terwijl bij Brouwershaven Jan Lievense een ge deelte van de wedstrijd mee zal doen. Lievense kwam in het verleden ook nog voor Zierikzee in aktie. Bruse Boys gaat op bezoek bij het zojuist naar de vierde klas van de KNVB gepromoveerde NOAD '67 in Sint Philipsland. Doelman Steef van de Velde kwam voordat hij naar Bruinisse kwam uit voor de Fli- plandse vereniging. Ook deze wedstrijd wordt van start gefloten om zeven uur. P.V. „Zierick" Zierikzee De wedvlucht vanuit Meaux op za terdag 19 mei 1984 kon vanwege slechtweer niet doorgaan, daarom werden de duiven teruggebracht naar St. Quentin 206 km en gelost om 13.45 uur. In concours 249 duiven. Aankomst le duif 18.02 uur, 807,63 m/min. Laatste prijsduif 19.38 uur, 578,94 m/min. L. L. de Hooge 1, 2, 3, 17, 22, 42, 43; M. K. Krijger 4, 20, 29, 49, 51, 62; J. Krijger 5; J. J. Vermeule 6, 28, 38; C. van 't Veer 7, 8, 13, 14, 37; J. Verwijs 9, 47, 50; L. Berrevoets 10, 19, 33; J. Snijders 11; F. Maijs 12, 26, 56; W. Roggeband 15, 24, 55; J. v. d. Sande 16, 27; H. Slagboom 18, 34; G. J. Bak ker 21, 23, 31, 41, 53; J. Janse 25, 46; E. Kloet 30, 45, 58; J. den Hengst 32, 35, 52, 60; B. A. de Bruijn 36, 39, 48, 54, 59; K. Grootenboer 40; A, Flikweert 44; M. C. Bolle 57; Jacco Bolle 61; C. M. Kloet 63. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Hieronder de uitslag van de vlucht vanuit Beaumetz op 13 mei. Afstand 185 km, waaraan 600 duiven deelna men. Gelost te 8.00 uur, aankomst eerste duif 11.16 uur, laatste prijs te 12.10 uur. A. Romijn 1, 2, 5, 9, 14, 17,19, 34,45, 46, 54, 57, 71, 86, 91, 106, 107, 116, 146, 150; W. Blom 3, 4, 16, 22, 29, 33, 37, 39, 43, 52, 58, 60, 65, 66, 76, 85, 87, 90, 99, 105, 121, 134, 147; M. Saman 6; Berrevoets-Wesdorp 7, 8, 47, 62, 79, 82, 93,104; 113,117, 137,140; Jac. Dek ker en zn. 10, 53, 70, 122; J. A. v. d. Linde 11, 20, 36, 38, 51, 128, 145; Joh. Pankow 12, 48, 75, 111, 141, 144; H. v. d. Linde en zn. 13,18, 25, 27, 28, 81, 88, 97, 100; C. Gieskes 15; A. Schults 21, 40, 41, 67, 74, 83, 96; M. M. v. d. Wielen 23, 35, 56, 109, 124, 139; J. Kaaisteker 24, 31, 49, 59, 69, 77. 98, 102, 136; C. v. d. Hoek 26, 32, 72, 133, 142; L. v. d. Hoek en zn. 30, 73, 92, 103, 129; gebr. Berrevoets 42, 120,130, 131; L. J. Fon- teine 44, 108, 110; B. P. Wesdorp 50; J. A. van Almkerk 55, 123; Koster- Winkels 61; J. van IJsseldijk 63, 80, 125; Feleus-Westenbrugge 64, 112, 119; L. van Duivendijk; 68, 84; Jos Wesdorp 78; C. Verwest 89, 148; L. J. Noordijk 94; M. C. Schults 95, 101, 132; A. Bakker 114, 126, 138; A. Ver west 115, 149; L. Fluyt en zn. 118; W. Westveer en zn. 127; S. Capelle 135; W. N. Pankow 143. Inmanden voor Compiegne 260 km op zaterdag 26 mei van 7.30 tot 9.30 uur. P.V. „De Reisduif" Zonnemaire Wedvlucht St. Quentin 214 km. In concours 122 duiven. N.O. wind. Bui en. (38 ingekorfd). J. J. M. Steketee 1, 2, 3, 4, 14, 15, 16, 17; C. Wesdorp 5, 13, 18, 20; L. J. v. d. Wielen 6, 19, 23, 24, 25; Joh. Flik weert 7, 8, 9, 10, 12; A. J. Flikweert 11, 21, 26; Ph. Steketee 22, 27. Wedvlucht Reims, 12 mei 1984. In concours 74 duiven. N.O. wind. Af stand 277 km. Los 9.45. L. J v. d. Wielen 1, 3, 7, 8, 16; Ph. Steketee 2, 11, 14, 15; A. J. Flikweert 4, 10; W. J. Wiltenburg 5, 6, 9, 17, 18; C. Wesdorp 12; L. Hage 13, 19. BRUSSEL - Het Belgische hockey- elftal heeft zondag in Brussel een vriendschappelijke wedstrijd tegen wereldkampioen Pakistan gelijk gespeeld: 1-1. Bij de rust stond België voor door een treffer van Hens. Aan voerder Manzoor Hussain liet de ge lijkmaker aantekenen. Nederland verloor eerder twee keer van Pa kistan, met 4-5 en 0-2. EERSEL - De Nederlandse dames- volleybalploeg heeft de derde en laatste interland tegen Frankrijk verloren: 0-3. De setstanden waren 13-15, 14-16 en 4-15. Na de enige over winning (3-2), zaterdag in Zierikzee, speelde het team van bondscoach Pe ter Mui^jhy zondag in Eersel een wis selvallige wedstrijd. ZIERIKZEE - Na een week zoniera- vondvoetbalkompetitie hebben zich twee ploegen al terdege aangemeld voor het kampioenschap 1984. Zowel titelverdediger Zeelandia als Stella Boys wonnen twee keer overtuigend met flinke cijfers. Zeelandia won de openings wedstrijd met 5-0 van Herncsseroord en won vervolgens ook ruim van de veteranen van Zierikzee: 0-4. Stella Boys klopte eerst de ploeg van de PZEM met 4-1 en bond daarna ook de Zierikzee veteranen aan de zegekar: 4-0. Goed mee gaat ook nog de ploeg van Dosbouw. DSV won eerst met 0-4 bij Velocitas en keerde vervolgens met een punt terug uit Middelharnis, omdat daar met 2-2 gelijk werd gespeeld tegen Hernesseroord. De PZEM herstelde zich van het verlies in de eerste wedstrijd en won daarom van Velocitas: 1-5. De stand is nu: Zeelandia Stella Boys DSV PZEM Hernesseroord Velocitas Zierikzee vet. 2 2 0 0 9-0 4 2 2 0 0 8-1 4 2 110 6-23 2 10 16-52 2 0 112-71 2 0 0 2 1-9 0 2 0 0 2 0-8 0 Deze week worden er geen wedstrijden gespeeld in verband met de voorbereiding voor deelname aan het toernooi om de Schouwen-Duive- land-trofee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6