Klas 6/5B wint beeld voor lagere school in Renesse Raad Zierikzee wil nota over vorderingen rond nieuw woonwagencentrum Uitsluitend voor voetgangers... Wedstrijd van Produktschap voor Vis en Visprodukten Frontale botsing Reservering voor verplaatsing wordt niet zonder onderbouwing gepleegd Extra bezetting voor rijkspolitie Schouwen- Duiveland valt in goede aarde Snelheids- kontrole R. Soesman nieuwe rector RSG Droptiek ,,De Passage" DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 22 MEI 1984 140ste jaargang Nr. 23528 WAARIN OPGENOMEN Dit nummer bestaat uit 10 pagina lagochtei l'of te Re RENESSE - Maandagochtend werd op de openbare la- L. Niemantsverdriet-Leenheer het beeld onthuld, dat de leerlingen van de klas 6/5B hebben gewonnen in een wedstrijd die werd uitgeschreven door het Produkt schap voor Vis en Visprodukten. De heer H. van Dongen van het Produktschap vertelde dat een on derzoek was gedaan, waarin mensen in Nederland werd gevraagd wat vis nu eigenlijk betekent. Dit onderzoek heeft uitgewezen dat de Nederlan ders eigenlijk heel weinig weten over vis. Om hierin verandering te bren gen heeft het Produktschap voor Vis en Visprodukten alle lagere scholen aangeschreven en uitgenodigd Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer onthulde het beeldje dat de leerlingen van de klas 6/5 B wonnen. RENESSE - Bij camping ,,De Bon gerd" op de Hogenboomlaan botste maandagmiddag een personenauto en een vrachtwagen frontaal tegen elkaar. A. R. uit Renesse bestuurde de personenauto en reed in de rich ting van Renesse. Uit tegengestelde richting naderde de vrachtwagen met T. K. aan het stuur, die moest uitwijken naar links voor een boom. ZIERIKZEE - Loco-burgemeester L. J. van Gastel van Zierikzee noemde maandagavond in de openbare raads vergadering de verplaatsing van het woonwagencentrum aan De Val naar de Klerksweg een komplexe zaak, die nog volop in diskussie is op de verschillende overheids- niveau's. „Het kollege hoopt dat zij in staat zal zijn om vóór de raadsvergadering in juni aan de raadsleden voldoende informatie omtrent de stand van zaken betref fende de verplaatsing te kunnen geven". Deze opening van zaken werd in de vergadering gevraagd door de fraktievoorzitter van de PvdA, de heer D. van der Wekken. Aan de orde was op dat moment het kollegevoorstel betreffende besteding van het batig saldo van de post „on- ZIERIKZEE - Evenals tijdens de vorige week vrijdag gehouden ge meenteraadsvergadering van Westerschouwen, sprak maandaga vond ook de raad van Zierikzee haar instemming uit met de voorgenomen uitbreiding in het zomerseizoen van het korps rijkspolitie op Schouwen- Duiveland. Blijkens een brief van de minister van justitie zal in genoemde maan den op Schouwen-Duiveland een korpsuitbreiding worden gereali seerd var^ vijftien man. Ook de ver leende bijstand door het korps bere den politie zal uitbreiding onder gaan. Was er vorig jaar nog sprake van twee ,,beredenen", deze zomer zullen drie rijkspolitiemensen te paard op Schouwen-Duiveland dienst doen. Bovendien zullen meer paarden ter beschikking worden gesteld, waardoor de mogelijkheden van de paardengroep aanzienlijk ver groot worden. Daarbij speelt het voorschrift een rol, dat elk paard maar vier uur per dag ..dienst" mag doen. voorziene uitgaven 1983 ter grootte van ruim 290.000 gulden. Aanvan kelijk was in het kollege voorstel een bedrag opgenomen van f 60.000,- als reserve voor de voorgenomen ver plaatsing van het woonwagencen trum, maar de commissie financiën van de gemeente Zierikzee besloot in haar vergadering van 8 mei jongst leden tot een afwijkend advies in dezen. Zij zag dat bedrag liever ge lijkelijk verdeeld over de reserve's voor de Concertzaal en de biblio theek. Mede in verband met de afwezig heid vanburgemeester Th. H. de Meester als portefeuillehouder inzake de verplaatsing van het centrum, heeft het kollege besloten om vooralsnog geen nader voorstel te doen, maar daar mee te wachten tot de raadsvergade ring van juni De heer Van der Wekken pleitte in dat verband voor het verstrekken door het kollege van een nota, waarin dui delijke uitspraken worden gedaan over de vorderingen rond de voorgenomen verplaatsing en de hoogte van de te verwachten onvoorziene uitgaven voor de gemeente Zierikzee. „Voor de raadsleden is het noodzakelijk dat er betere informatie wordt verstrekt om zodoende in een later stadium gefun deerd te kunnen diskussiëren over deze materie". Hij werd daarbij ge steund door de heer J. J. Geleijnse (WD); deze laatste vestigde er boven dien de aandacht op dat besteding van de post van f 60.000,- in de eerstvol gende raadsvergadering beslag moet krijgen omdat de gemeente er anders niet meer over kan beschikken. Van der Wekken was evenwel van werkstukken en beeldjes te maken over vis. Een deskundige jury, onder voor zitterschap van de kunstenaar G. Bakker (die het bekende beeldje van het visservrouwtje op de boulevard in Scheveningen heeft vervaardigd) koos uit 120 inzendingen 30 win naars. Alle 30 scholen die een prijs won nen krijgen een vergrote kopie in harde steen van het winnende beeld je, dat werd gemaakt door een leer ling van de Bisschop Janssensschool te Tilburg. Naast de dertig exempla ren die bij de winnende scholen ko men te staan zal ook ein exemplaar worden geplaatst op de Nationale Visserij dag in Den Oever. Waar schijnlijk komt er ook nog een beeld je in Harderwijk te staan. Het winnende beeldje, dat door een kunstenaar in een groter model is na gemaakt en waarvan daarna een mal is gemaakt, is een fraai gevormde en geschubde vis, die als opschrift mee kreeg „Vis, fijn dat het er is". Het beeldje in Renesse werd maan dagochtend in de patio van 't Stae- pel'of in aanwezigheid van alle kin deren en personeel van de school en vertegenwoordigers van gemeente bestuur en ouderraad, onthuld door burgemeester J. L. Niemantsver driet-Leenheer. Zij merkte daarbij op dat men in deze omgeving best weet dat vis ge zond is en zij stelde dat in Zeeland in verhouding veel vis wordt gegeten. Tot slot sprak ze de hoop uit dat het beeldje nog vele jaren in de patio van de school zal staan en ze raadde de kinderen aan ervoor te zorgen dat het mooi blijft. De voorzitter van de ouderraad, de heer A. J. Padmos feliciteerde na mens alle ouders de kinderen met het behaalde sukses en de prijs. Hij vond dat de kinderen hun leerkrachten er kentelijk moeten zijn voor het feit dat ze in staat gesteld worden om in schoolverband aan wedstrijden deel te nemen. Tot slot merkte hij nog op dat het erg jammer is dat het leerlingen-aantal van de school zo sterk terugloopt en hij sprak de hoop uit dat dit niet van invloed zal zijn op de kreativiteit. NIEUWERKERK - Een maandag middag gehouden snelheidskontrole van de rijkspolitie groep Schouwen- Duiveland, leverde negentien proces sen-verbaal op. Bij de verkeerslich ten Nieuwerkerk, waar een snel heidsbeperking van 70 km geldt, re den achttien van de 1255 automobi listen te snel. ZIERIKZEE - Met ingang van 1 au gustus aanstaande is de heer R. Soes man benoemd tot rector van de Rijksscholengemeenschap ,Prof es- sor Zeeman" te Zierikzee. De heer Soesman wordt daarmee de opvolger van drs. P. Vis, die per genoemde da tum gebruik gaat maken van de rege ling Vervroegd Uittreden. Deze beslissing maakte de staatsse- kretaris van onderwijs bekend, bij monde van de onderwijsinspekteur. De heer Soesman is momenteel ver bonden aan de RSG als conrector. Hij startte zijn loopbaan aan de RSG als leraar Nederlands aan de Mavo afdeling in 1968. Later gaf hij ook les sen in maatschappijleer, gevolgd door een benoeming als schoolde- kaan. Vanaf 1 augustus 1977 is de heer Soesman werkzaam als conrec tor. Advertentie mening dat de loco-burgemeester zich „in nevelen hulde". „Ais in de juni-raad het kollege-voorstel komt om dit bedrag te reserveren voor de verplaatsing van het woonwagencen trum, dan zal het kollege met harde feiten moeten komen als onderbou wing van dat voorstel". Zo liet hij duidelijk weten. Voor het overige werd het saldo ver deeld over de reserveringen voor het sportpark Bannink (f 45.000,-), herbe stratingen (f 26.000,-), Jeugdsoos Bro- gum (f 80.500,-) en renovatie riolering Banninklaan (f 71.250,-). Renovatie riolering Zoals al in de vergadering van de commissie publieke werken op 16 mei jongstleden uitvoerig aan de orde is ge weest, stelt het kollege voor om een krediet beschikbaar te stellen voor de aanvang van de werkzaamheden in verband met de renovatie van de riole ring in de Banninklaan Deze renovatie, te plegen tussen de Grachtweg en de Koning Gustaafweg, wordt gedaan in twee fasen De eerste fase, over een afstand van zo'n 190 meter, zou op korte termijn een aanvang moeten nemen Eén van de voornaamste re denen voor een snelle aanpak van de renovatie vindt zijn oorsprong in het feit dat in genoemde riolering gassen worden aangetroffen, waarvan de her komst nog niet bekend is, maar die de riolering aanzienlijk aantasten. In antwoord op vragen van de heer Geleijnse en van mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaai (CDA) deelde wet houder P. de Rijke (CDA) mee dat ver wacht wordt dat het onderzoek naar de samenstelling en herkomst van de gas sen op korte termijn zal zijn afgerond en dat dan ook kan worden bepaald welke afdoende maatregelen moeten worden getroffen. „Er zal echter dc noodzakelijke spoed achter worden gezet Wanneer dat noodzakelijk zal blijken te zijn, dan zal ook de uitvoering van de tweede fase van de renovatie met spoed ter hand worden genomen". Aldus dc wethouder. Voormalige LTS De gemeente Zierikzee koopt het Vervolg pag. 3 Ouderwetsch in prijs en kwaliteit Verwachting tot woensdagavond: Af en toe zon Af en toe zon, ook een enkele bui; minimumtemperatuur omstreeks acht graden; middagtemperatuur on geveer zestien graden; zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtin gen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 26 mei: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: n.west 3 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: n.west 4 Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 23 mei Zon op 5.35, onder 21.39 Maan op 3.32, onder 13.25 24 mei Zon op 5.34, onder 21.40 Maan op 3.46, onder 14.34 Nieuwe Maan: 30 mei (18.48) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 23 mei 10.23 22.36 3.55 16.24 24 mei 11.36 23.43 5.01 17.32 Doodtij: 25 mei HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De depressie die ons land zo'n anderhalf etmaal bijna kontinu regen bracht trekt vannacht via Zuid-Engeland weg naar West- Frankrijk. Een bijbehorende wolkenzone blijft nog boven ons land maar wordt geleidelijk dunner. Daarmee wordt het komende et maal ook de regenkans een stuk klei ner. Wel kan overdag nog plaatselijk een bui ontstaan. Het ziet er naar uit dat in de komende dagen de lucht druk boven Engeland en de Noordzee wat gaat stijgen, wat een stabilise rende invloed kan hebben op het weer in ons land. De temperatuur komt later in de week op een normaal niveau van on geveer achttien graden. ZIERIKZEE - Precies een week geleden, op dinsdag 15 mei, werd in het centrum van Zierikzee het ,,loopstraten- gebied" weer ingesteld. Dat houdt in dat het stadshart van Zierikzee alleen te voet is te bereiken van 10.00 tot 17.00 uur op maandag tot en met zaterdag. De afgesloten gebieden zijn zeer duidelijk met verkeers borden aangegeven; een en ander betekent ook dat deze straten zijn afgesloten voor alle verkeer, dus ook voor wielrijders en bromfietsers. De rijkspolitie heeft zich in de eerste week slechts be perkt tot het geven van waarschuwingen, maar zal daar na verbaliserend optreden. (1797 - 1689) 55 jaar De afdeling Westerschouwen van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen viert dinsdagavond haar 55-jarig bestaan in De Schutse. (Pag. 2). Kinderkorenfestival Zaterdagavond 26 mei wordt in de Concert zaal te Zierikzee een kinderkorenfestival ge houden met de eilandelijke kinderkoren. (Pag. 3). Halve eeuw zingen Het christelijk gemengd zangkoor „Eén naam Is onze Hope" viert vrijdagavond het feit dat het koor een halve eeuw bestaat. (Pag. 4). Nutteloze oefenpartij Het Zeeuws KNVB-voetbalteam en Baren- drecht speelden op het Zierlkzeese sport park Bannink een nutteloze oefenpartij, die in 0-0 eindigde. (Pag. 6). Feiten zijn van geen nut, tenzij vermengd met verbeelding en juiste interpretatie. De Zakenwereld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1