Gister sprak zij van liefde ELEKTRO LIEVENSE AVRO in zomer met veel sportevenementen EK voetbal rechtstreeks op NOS-televisie NOS-radio en televisie in zomer bol van Olympische Spelen Koncert door Haags Kamer Koor Haamstede Benzine en diesel zaterdag duurder ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 18 mei 1984 Nr. 23526 9 HILVERSUM - De AVRO-televisie brengt in de zomermaanden veel sport evenementen op de buis. Onder de titel „Wie waagt, die wint" krijgen waag halzen op motoren, fietsen en brommers in acht uitzendingen de kans om hun talenten te tonen tijdens speciaal voor dit programma uitgedachte races. De bij de jeugd geliefde fietscross zijn ook deze zomer op de AVRO-tv te zien. Op 13 september zendt de AVRO de wereldkampioenschappen fietscross in Japan uit. In navolging van Veronica komt nu ook de AVRO op 31 augustus met een „Stadion Motorcross" in het Olympisch stadion in Amsterdam. Even eens in augustus brengt de AVRO een reportage van de snel aan populariteit winnende Triathlon. Het programma „Nieuwe Oogst" zendt de AVRO op 8 september rechtstreeks vanaf de Firato uit. De omroep zoekt talenten in de katego- rieën instrumentaal, vocaal en vi sueel (variété). De zevendelige dra maserie „Van oude mensen de dingen die voorbijgaan" naar het gelijkna mige boek van Louis Couperus, die de AVRO negen jaar geleden voor het eerst op televisie bracht, wordt in au gustus en september herhaald. „Op veler verzoek" herhaalt de AVRO op 28 mei de dokumentaire „Miracle of life" over de konceptie en ontwikkeling van een menselijke embryo. Op 25 juni toont de AVRO de dokumentaire „Auschwitz and the allies", waarin duidelijk wordt dat de geallieerden al in 1942 wisten wat er in het koncentratiekamp ge beurde. „Wij zijn gelukkig, maar de prijs was hoog over een echt paar met twee gehandicapte kinge- ren wordt op 5 september vertoond. Nieuwe serie Deze zomer zijn bij de AVRO twee nieuwe buitenlandse series te ver wachten: de vijfdelige serie „Kenne dy" over de Amerikaanse president John F. Kennedy (vanaf 5 juli) en vanaf 7 juni de jeugdserie „Jack Hol- born" over een weesjongen die aan het einde van de achttiende eeuw spannende avonturen beleeft. De se rie Dallas is in de zomer op de donderdagavond te zien. Op muzikaal gebied is de uitzen ding van het „Montreux Golden Rose pop festival" op 8 juni en 6 juli te ver wachten. Verder zendt de AVRO op 19 augustus het ballet „Giselle" uit en op 16 september een uitvoering van de opera „Fidelio" onder leiding van Bernard Haitink. HILVERSUM - De NOS-televisie zal het Europees kampioenschap voetbal in juni vrijwel geheel rechtstreeks uitzenden. Het uitzendschema van Studio Sport ziet er als volgt uit: Dinsdag 12 juni: Nederland 2, 20.20 - 22.22 uur: Frankrijk-Denemarken. Woensdag 13 juni: Nederland 2, 20.20 - 22.22 uur: België-Joegoslavië. Donderdag 14 juni: Nederland 2, 17.05 - 19.05 uur: West-Duitsland-Portugal. Ned. 2, 20.20 - 22.22 uur: Roemenië-Spanje. Zaterdag 16 juni: Nederland 2, 17.05 - 19.05 uur: Frankrijk-België. Neder land 2, 20.20 - 22.22 uur: Denemarken-Joegoslavië. Zondag 17 juni: Nederland 1, 17.05 - 19.05 uur: West-Duitsland-Roemenië. Nederland 1, 20.20 - 22.20 uur: Portugal-Spanje. Dinsdag 19 juni: Nederland 2, 20.20 - 22.22 uur: Frankrijk-Joegoslavië of Denemarken-België Woensdag 20 juni: Nederland 2: 20.20 - 22.22 uur: West-Duitsland-Spanje of Portugal-Roemenië. Op dinsdag en woensdag is van de wedstrijd die niet rechtstreeks wordt uit gezonden een samenvatting te zien op Nederland 2, 23.00 - 23.45 uur. Zaterdag 23 juni: Nederland 2, 19.50 - 21.50 uur: halve finale Marseille. Zondag 24 juni: Nederland 1, 19.45 - 21.50 uur: halve finale Lyon. Woensdag 27 juni: Nederland 2, 19.50 - 21.50 uur: finale in Parijs. HILVERSUM - De NOS-radio en -televisie zullen van 28 juli tot en met 12 augustus bol staan van de uitzendingen over de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles. De NOS-radio ruimt in deze periode elke-dag twaalf uur zend tijd in op Hilversum 1 van 19.00 tot 07.00 uur voor „Radio Olympia" of „Radi- olympia". De NOS-televisie verwacht in totaal zo'n 185 uur met de Olympi sche Spelen te kunnen vullen. „Radiolympia" moet volgens de NOS een „speelse, flitsende radio show" worden, waarbij zes presenta toren (onder wie Henk Terlinge) el kaar om de twee uur afwisselen. De formule van „Radiolympia" is ver gelijkbaar met die van „Langs de lijn": korte, aktuele informatie afge wisseld met populaire muziek. Een maal per uur is een overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen van het afgelopen uur te beluisteren. De NOS-radio zet zeven verslaggevers in Los Angeles in. De dirigent van het Haags Kamer Koor Rocus van Yperen. HAAMSTEDE - In de schitterende omgeving van het Slot-Haamstede ver zorgt het Haags Kamer Koor op zater dag 26 mei een koncert. Dit uit gese- lekteerde stemmen bestaande kleinkoor uit de residentie zingt onder leiding van de bekende dirigent Rocus van Yperen. Het programma omvat uitsluitend a- capella werken, zowel van „oude mees ters" als van hedendaagse componisten, o.a. Sweelinck, Bardos en Diepenbrock. Het koor verwierf bekendheid via de radio en maakte suksesvolle koncert- reizen naar het buitenland, maar het is voor het eerst dat het Haags Kamer Koor in de Zeeuwse omgeving te beluisteren is. De aanvang van het koncert is gesteld op 20.00 uur. Plaatsreservering is mogelijk via mevrouw Dekker, telefoon 01115- 3283 en 070-244480 en zo mogelijk aan de zaal. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 - 1368 01119 - 1634 Televisie Voor de NOS-televisie zijn 13 ver slaggevers in Los Angeles. De televi sie-uitzendingen van de spelen wor den bemoeilijkt door het tijdsver schil van negen uur. Vrijwel alle fi nales worden na middernacht Neder landse tijd gehouden, maar dat weer houdt de NOS er niet van deze rechtstreeks uit te zenden. Mensen die 's nachts liever slapen kunnen van 07.00 tot 08.30 uur het ochtend programma (presentatie Koos Poste- ma) bekijken of het avondprogram ma van 17.30 tot 18.52 uur, dat door Joop van Zijl wordt gepresenteerd. Wegens de boycot van de Sowjet- Unie houdt de NOS met dit program ma echter een slag om de arm. Om „gaten" in de programma's te vullen zou het avondprogramma naar een later tijdstip kunnen worden ver schoven. De uitzendingen op zondag zijn via Nederland 1, de overige da gen op Nederland 2. ROTTERDAM - Met ingang met za terdag 19 mei gaan de prijzen van super- en normale benzine en van die selolie omhoog. Benzine wordt een cent per liter duurder en diesel twee cent per liter. Gasolie en huisbrando lie gaan ook met twee cent per liter omhoog. Volgens woordvoerders van enkele oliemaatschappijen en van de vrije pomphouders heeft de prijsverho ging niets te maken met de gespan nen toestand in en rond de Perzische Golf. De prijsveranderingen zijn een gevolg van de recente stijging van de koers van de dollar, zo werd meege deeld. De meest voorkomende prijzen voor superbenzine, normale benzine en dieselolie bij de zelftankstations zijn met ingang van zaterdag respec tievelijk 181,8 cent per liter, 178,8 cent per liter en 119,4 cent per liter. door DOROTHY EDEN „Tante Tilly, ik heb het u al ge zegd, ik ben slecht bij kas." Rory's stem was beheerst kalm. „Je hoeft helemaal niet slecht bij kas te zijn." „Maar ik ben het nu eenmaal en we zullen er met uw goedvinden niet over twisten in het bijzijn van gasten." „Rory, zoek geen uitvluchten. Me vrouw Lamb is geen gast, ze Is mijn sekretaresse en ze is niet doof. Ze kan niet in dit huis wonen zonder te be grijpen hoe de vlag ervoor staat. En nog iets, ik ga een dineetje geven. We hebben ons hier lang genoeg begra ven. Er is bijna geen mens geweest sinds Shamus stierf." „Dat is een prachtidee, tante Tilly", zei Liam. „Wie worden er uit genodigd?" „Om te beginnen Magdalene Dri- scoll." Tante Tilly scheen te weten welke uitwerking deze verklaring zou heb ben, want ze ging achteroverzitten en keek met glinsterende ogen de tafel rond. Haar lange neus trilde een beetje. Ze zag er strijdlustig en boosaardig uit. „Wat, hebt u besloten haar te ver geven?" vroeg Liam. „Misschien zijn wij het wel die om vergiffenis moeten vragen." „Mevrouw Lamb weet niet waar we het over hebben", zei Liam. „We zijn onbeleefd. We horen haar uit te leggen dat Magdalene de verloofde was van Shamus. Dat dacht ze ten minste. Maar we zijn niet zo'n bui tengewoon betrouwbare en eerlijke familie, Cathleen. Blijkbaar had Shamus al een vrouw. Hij was in Du blin in het geheim getrouwd met een meisje dat hij niet op het kasteel wil de brengen." „Het was een gewoon volksmeisje", onderbrak tante Tilly. „Het was een ongelukkige geschie denis op z'n zachtst gezegd. Magdale ne is schandelijk behandeld, ze wist al die tijd niet beter of zij zou met Shamus trouwen. Vanzelfsprekend is ze er bitter over gestemd." „Wilde hij scheiden van dit meisje?" vroeg Cathleen. Tante Tilly stak haar kolossale neus nog verder de lucht in. „Beste kind, je bent bijzonder onwetend. Echtscheiding is een lelijk woord in dit land." „Dan zou ,,U bedoelt dat Shamus' vrouw zou moeten sterven nietwaar?" zei Kitty onverwachts. Haar onschuldige, kin derlijke stem deed de woorden onno dig macaber klinken. „Eerder had Shamus niet met Mag dalene kunnen trouwen," zei tante Tilly afwerend. „Jonge mensen sterven niet zo ge makkelijk," mompelde Kitty. Weer scheen er een ondergrondse beteke nis in haar woorden te liggen. Shamus was jong, dacht Cathleen. Maar hij had een ongeluk gehad. Wat voor ongeluk? Rory stond plotseling op. Zijn ge zicht was bijna even afwerend als dat van tante Tilly. „Geef uw diner als u dat zo nodig vindt. Breng honderd wezen hier als u denkt daarmee een plaats in de he mel te veroveren. Maar vraag me niet meer om geld, tante Tilly. Ik heb het niet. Na de oogst zal ik zoveel afstaan als ik kan. Maar nu moet u ermee zien rond te komen." Tante Tilly stond ook op. „Rory, dit is belangrijk. Ik moet geld hebben. Je zus heeft wat nieuws nodig. Er moeten lonen worden be taald. En kijk eens hoe de tapijten er uitzien, schandelijk. Wat de verwar mingsinstallatie betreft „De lonen zullen betaald worden", zei Rory koel. „Ik geloof dat Kitty al les heeft wat ze nodig heeft. Wat de tapijten aangaat, die zijn op het ogenblik heel wat minder belangrijk dan de weilanden. Als u naar luxe verlangt, tante Tilly, geloof ik dat u nog wel een paar dingetjes hebt die een flinke prijs zouden opbrengen als u ze naar Londen stuurde. Wat zou u denken van de Fabergé-broche?" „Die was van mijn grootmoeder!" schreeuwse tante Tilly. „Die vierhonderd hectare die u me wilt laten verkopen, waren van mijn over-over-overgrootvader. Het is mijn bedoeling dat ze ook van mijn zoon zullen zijn. Als u me nu wilt ex- kuseren, ik heb belangrijker dingen te doen dan over geld te praten." Hij liep met grote stappen langs de gewelfde deur. Hij gooide zijn slor dig zwart haar achterover met een gebaar van onwrikbare vastbeslo tenheid. „Zie je wel?" fluisterde Liam tegen Cathleen, „familie geharrewar." (wordt vervolgd) 21.25 uur The Graduate. De hoofdrol wordt vertolkt door Dustin Hoffman als de pas geslaagde arts, waarvooreen feestje wordt gebouwd Dat blijkt overigens niet erg aan hem besteed De afloop belooft echter meer pers- pektieven te bieden. De charmante echtgenote van zijn vaders compagnon vraagt hem haai' te vergezellen naar huis en dat betekent het begin van een excentriek romantisch avontuur. 23.05 uur Journaal 23.10 uur Nieuws voor doven 23.15 uur Open universiteit Voor lichtingsprogramma over de mogelijk heden van studeren aan deze nieuwe instelling. Maandag 21 mei Nederland 1 Zondag 20 mei 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 en 14.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Club Veronica clips. Pop muziek en videoclips, 18.25 uur Teleac 18.55 uur De roze panter 19.00 uur Beestenboel. Donald komt met een zieke tijger opdraven. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Schoppen troet Ter ere van het 25-jarig bestaan van voetbalver eniging HDL wordt een veteranen wedstrijdgeorganiseerd Dat betekent volop trainen van de oud-gedienden. Het blijft echter onzeker of Van Wal raven van de partij zal zijn. 20.50 uur Skorpion. Kapitein Percival heeft zijn handen vol om Constant Delangre te weerhouden van moord op Gabrielle de Faujas. 21.45 uur Hier en nu 22.25 uur Kerk vandaag 22.45 uur Hill street blues. Furillo stelt alles in het werk om belagers van een non te doen veroordelen. Dat brengt hem echter in konflikt met Joyce. 23.40 uur Journaal Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Staatsloterij 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Dierenmanieren. Aandacht voor het fokken van honden, inenting van jonge honden en het asieldier van de maand. 19.35 uur Kieskeurig. Konsumenten- rubriek 20.00 uur Tien jaar privé. Henk van derMeijden zal diverse gasten ontvan gen, die hij in de loop van de 10 jaar al eerder mocht begroeten. 21.00 uur Wensconcert Uitvoering geschiedt in-het Amsterdams concert gebouw door de Westdeutscher Rund funk. Willy Dobbe presenteert het ge heel. Uitgevoerd zullen o.a. worden werken van Johan Strauss, Franz*Lé- har, Emmerich Klaman, Robert Stolz. Uitvoerenden zijn o.a Liesbeth Köl- ner, Rundfunkorchester, Liesbeth List, Ramses Shaffy, Peter Minich en Jo sephine Engelskamp. 21.40 uur Aesculaap. De heren Sluij- ter en Steenhoven presenteren deze medische rubriek waarin allergie aan de orde zal komen. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.05 uur Teleac Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 11.00 uur Eucharistieviéring 11.50 uur Jubileum zuster Augusti- nessen. Samenvatting van de plechti ge viering rond het Gouden bestaans- feest van de Zusters Augustinessen van Monica, die vooral bekendheid kregen door aktiviteiten voor prosti tuees, ongehuwde moeders, opvang van daklozen enz. 18.00 uur Sprekershock 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Europese verkiezingen. Eerste aflevering waarin de sfeer ge tekend wordt waarin de Europarle mentariërs in Straatsburg, Luxem burg hun werk verrichten. 19.00 uur Studio Sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Nieuws 20.10 uur Panoramick. Politieke ont wikkelingen staan hier weer centraal. 20.40 uur HV 20.45 uur Een pand voor een olifant Spel program ma, waarvan de baten be stemd zijn voor een nieuwe behuizing van de olifanten in het Wassenaars dierenpark. De hoofdprijs is een nieuwe auto. 20.55 uur Kelly's heroes. Film uit Maandag 21 mei, 20.00 uur.Nederland 2: 10 jaar TV-Privé. Scènes uit deze kompilatie, waarin Henk van der Meijden praat met Mr. Luns, Rudi Carell en Andre van Duin. Zaterdag 19 mei, 20.35 uur, Nederland 2: ,,De dief die kwam dinerenDe twee hoofdrolspelers: Jacqueline Bisset als Laura en Ryan O'Neal als Webster. Zaterdag 19 mei Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Teleac 15.30 uur RVU 16.00 uur Voetbal. Engelse bekerfi nale. Wedstrijd van de klubs Everton en Watford vanuit het Wembleysta- dion. 18.25 uur Teleac 18.55 uur Donald Duck in de keuken. Tekenfilm. 19.00 uur The A-team. Het team stelt alles in het werk om een groep men sen die elkaar rustig willen ontmoeten te beschermen tegen onrustige inmen ging van de buitenwereld. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Voetballer van het jaar. Een programma vanuit het nationaal automuseum waar de uitreiking wordt uitgezonden van de gouden-, zilveren en bronzen voetbalschoen voor de beste voetballer van het jaar. Het ge heel wordt muzikaal omlijst door An- dré Hazes, Lee Towers en de Frank Boeijengroep. 21.45 uur Falcon Crest. Nieuwe ont wikkelingen in het ziekteproces van Maggie maken het noodzakelijk een spoedoperatie te ondergaan. Richard lukt het niet om aan de nodige miljoe nen te komen voor de financiering van een renbaan. 22.35 uur Aktua tv met sport 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voordoven 17.45 uur Feduco 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Toeristische tips 19.00 uur Journaal 19.10 uur Kroondomein 't Loo. Beel den van de schitterende bos en heide velden, maar ook van de gedragspatro nen van herten in de bronstijd. 20.00 uur The Nylons. Optreden van deze Canadese Close Harmonygroep. 20.15 uur Wie waagt, die wint Kracht metingen van deelnemers op het ge bied van autojump, en-sprint autorij den op twee wielen, krachtstaaltjes op brommers en motoren. 20.35 uur De dief die hier kwam di neren. Thriller uit 1973. Met in de hoofdrollen Ryan O'Neal, Jacqueline Bisset Een computer-analist Webster besluit zijn talent eens te gebruiken voor zaken die het daglicht niet kun nen velen: juwelendiefstaL Na elke aktie laat hij een visitekaartje achterin de vorm van een schaakstuk 22.30 uur Journaal 22.45 uur Studio Sport 23.15 uur Gevaarlijke spelletjes. Nachtfilm van Amerikaanse makelij. Een beroemde ster uit Hollywood wordt na een party gedood door een roekeloze automobilist die echter nooit achterhaald wordt Haar echtgenoot de filmproducer Clinton heeft wel ver moedens en probeert achter de daders te komen, door een aantal vrienden uit te nodigen voor een cruise op het jacht Sheila. Via spelletjes probeert hij nu achter de indentiteit van de moorde naar te komen. 1970. Het verhaal speelt zich af vlak na de invasie in Normandië in 1944 en staat bol van oorlog en avontuur. Sol daat Kelly heeft een Duitser gevangen genomen en bij een verhoor blijkt dat hij het beheer over een aanzienlijke hoeveelheid goud, dat opgeslagen licht in een bankgebouw achter de Duitse vuurlinie. Kelly ziet in zijn dromen zijn zakken vol met geld. Hij probeert wat vriendjes te charteren om de buit bin nen te halen. Het enige vervelende is dat een wig in het Duitse front ge slagen dient te worden. 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven Nederland 2 12.00 uur Het capitool 13.00 en 18.25 uur Nieuws voor doven 15.45 uur Teleac 16.30 uur Nieuws 16.35 uur Sons and daughters. Fiona tracht moeilijkheden achter te-houden vooreen zwaar zieke vriend Ook Lynn heeft het moeilijk en David tracht daar op zijn manier wat aan te doea 17.00 uur Bananasplit show. Malle en komische gevallen die met de verbor gen camera zijn opgenomen zijn te zien. 17.40 uur Holland ze zeggen. Spoor wegmodelbouwers worden met dit programma erop attent gemaakt dat tussen 31 mei en 4 juni in Leek stoom- dagen gehouden worden. 17.50 uur Feduco 18.25 uur Nieuws voor doven 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Operatie Pettycoat. Nick en zus Barbara krijgen de zorg toegescho ven-over een baby, waar echter geen voedsel voorhanden is. Reddingsplan nen driegen vast te lopen. 19.30 uur Nederland muziekland. De eerste zomerse editie vindt plaats in het Friese Grouw. Als vanouds wordt het geheel gepresenteerd door Chiel van Praag. 20.10 uur Dynasty. Krystle en Claudia komen op het spoor van de oplossing inzake de geheimzinnige telefoontjes. Kirby probeert achter de motieven te komen waarom haar vader zelfmoord pleegde. 21.00 uur De heilige koe. Wetens waardige zaken komen aan bod aan gaande motoren en auto's.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 9