Nederlands in Zierikzee tegen Frankrijk Bruse neven Van de Berge op Zierikzeese bodem met Zeeuwse selektie in aktie Orilla en Krayestein in finale nakompetitie zaalvoetbal Burgh-Haamstede NIEUWSBODE Maandag 21 mei tegen Barendrecht Sterk bezet juniorentoernooi VV Zierikzee VV Bruse Boys organiseert jeugdtoernooien Delta Sport loopt doorlopend achter EMM aan: 17-21 Eerste wedstrijd Ir. Knaap pupillenkompetitie Kring-wedstrijd De Schouwse Ruiters in Noordgouwe Herenploeg AV Delta Sport start redelijk in kompetitie Juniorenkompetitie atletiek ging van start 5 ZIERIKZEE - Op maandag 21 mei om half ach't speelt de Zeeuwse KNVB- voetbalselektie de eerste wedstrijd uit een serie, zoals die is samengesteld tus sen de kompetities '83/'84 en '84/'85 in. In de ploeg van coach Jo de Waal zitten voor het eerst sinds geruimte tijd weer eens twee Schouwen-Duivelandse spe lers. In de frontlinie zullen de Bruse neven Jacob en Tonnie van de Berge opdra ven om op het Zierikzeese sportpark Bannink zaterdag eerste klasser Baren drecht te bekampen. Behalve de twee Bruse Boys-spelers werden voor de aan- valslinie Gerard Schipper van Oostkapelle en Boudewijn van Craenenbroeck van Clinge geselekteerd, hetgeen theoretisch een ijzersterk kwartet zou moeten zijn, mits het klikt tussen de vier, maar dat lijkt voor de hand liggend, want de taal van getalenteerde voetballers is dezelfde, ongeacht waar gespeeld wordt. Jacob (links) en Tonnie van de Berge. De neven Van de Berge verdienden hun uitverkiezing voor de Zeeuwse equipe via een prima tweede kom petitiehelft in de ploeg van trainer Jan Englebert. Vooral nadat de geroetineerde spelers Jaap van de Berge en Wim Geluk weer in de ploeg terugkeerden na de winterstop bleek de klasse van de beide aanvallers. De opbouw van achteruit funktioneerde vanaf dat moment weer stukken beter, waardoor de neven zich weer be wuster met de afwerking konden bemoeien. Van de 26 doelpunten, die de Boys produceerden, kwamen er 22 voor rekening van Jacob en Tonnie van de Berge, veertien voor de centrumspits en acht voor de linkervleu gelspits. Tonnie van de Berge blinkt uit door zijn ongelimiteerde techniek, waardoor hij nauwelijks door een verde diger is af te stoppen. Jacob van de Berge is de typische centrale aanvaller met de neus voor de afwerking. Het duo speelde onlangs in Kapelle een selektie wedstrijd mee tegen Rood Wit uit Sint Willeb rord. Hierin was een goede rol weggelegd voor Jacob van de Berge, die hij bekroonde met een van de vier treffers, die zorgden voor de 4-1 zege. Vleugelspits Tonnie van de Berge kwam wat minder uit de verf, maar zijn optreden was blijkbaar toch toereikend om hem, samen met zijn neef, uit te kiezen voor de uiteindelijke selektie, die maandagavond voor het eerst aantreedt. Absoluut hoogtepunt uit de serie wedstrijden die de Zeeuwse selek tie speelt, is het toernooi Zeeland '84 in Vlissingen op dinsdag 24 en woensdag 25 juli. Tegenstanders zijn dan SK Beveren, FC Groningen en VFL Bochum. ZIERIKZEE Voetbalvereniging Zierikzee organiseert zaterdag 19 mei op sportpark Bannink toernooien voor A-, R- en C-junioren* Er wordt om tien uur voor het eerst afgetrapt en de finales beginnen om half drie. De prijsuitreiking is om kwart over drie. Per kategorie nemen zes verenigin gen deel, die verdeeld over twee poules tegen elkaar spelen De twee poule winnaars ontmoeten elkaar in de fi nale. Bij de A-junioren speelt Zierik zee in een poule met Heinkenszand en Robur, terwijl in de andere poule Mevo, Arnemuiden en het Rotterdam se RVV aantreden Bij de B-junioren vormen Zierikzee, Zeelandia en Robur een poule, terwijl Arnemuiden, Mevo en de W Bloem hof uit Rotterdam de tweede poule vormen Bij de C-junioren ontmoet Zierikzee ZSC uit Scharendijke en Ro bur, terwijl in de andere poule Mevo aantreedt tegen Arnemuiden en de W Bloemhof BRUINISSE - Het jeugdbestuur van voetbalvereniging Bruse Boys organiseert zaterdag 19 mei jeugd toernooien voor de kategoriéën B tot en met F. De D-, E- en F-pupillen spelen vanaf negen uur en de laatste ronde is om kwart over twaalf afge lopen. De B- en C-junioren gaan om half een van start en hier wordt voor het laatste gefloten om vijf over half vijf. Bij de B-junioren wordt deelgeno men door Bevelanders, Wolfaartsdijk, Steenbergen, Stellendam en Bruse Boys. Bij de C-junioren komen naast twee teams van de organiserende ver eniging ploegen van Kloetinge, SKNWK, en NOAD '67 in aktie. Bij de D-pupillen komen teams van Duiveland, DES '67, Smerdiek, Zon- nemaire en Bruse Boys in aktie, terwijl bij de E-pupillen Bruse Boys wordt ver gezeld door Dreischor, DES '67, Ou- werkerk en Smerdiek. Bij de F-pu pillen tenslotte spelen ploegen van Brouwershaven, Renesse, Dreischor, SKNWK en Bruse Boys. In alle kate- gorieën wordt een halve kompetitie afgewerkt om de toernooiwinnaar aan te duiden. ZIERIKZEE - De herenharidbal- ploeg van Delta, Spqft is er niet geslaagd om revanche te nemen op het Middelburgse EMM in de nakom- petitie om de officieuze Zeeuwse handbaltitel. In Middelburg won EMM in een veelal te hard duel met 17-14 van Delta Sport, nu werd het in Zierikzee 17-21 voor de hoofdstede lingen, omdat Delta Sport gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd een matte indruk maakte. De vechtlust om er echt iets van te maken ontbrak in grote lijnen in de ploeg van coach Cor Mol. -X; ZIERIKZEE - Zaterdagavond 19 mei om half acht wordt in de Zierikzeese sporthal Onderdak het eerste fluitsignaal gegeven voor de volleybal-interland tussen de damesploegen van Nederland en Frankrijk. Reeds bij voorbaat staat vast dat de ploeg van trainer/coach Peter Murphy het erg moeilijk zal krijgen. Sinds maart ont moetten beide ploegen elkaar al zeven keer en de oranje equipe boekte nog maar één keer winst: tijdens het toer nooi om de Springcup in Berlijn. Het treffen in de Zierikzeese spor thal, dat het middelste is van een trio ontmoetingen in het komende week einde, want beide ploegen spelen ook nog in Aalten en Eersel tegen elkaar, zal bol staan van de revanche gedachten, want de oranje equipe wil in de loop van het jaar de nodige po sitieve publiciteit voor zichzelf ma ken. In 1985 worden voor het eerst de Europese volleybalkampioenschap pen in Nederland afgewerkt. Neder land speelt de voorronden in Leeu warden en ontmoet dan in ieder ge: val al de nummer drie van de voorbi je EK Hongarije. De resterende twee opponenten moeten zich nog plaatsen via kwalifikatietoernooien. Gelijkwaardig Nederland heeft sedert 1949 45 keer tegen Frankrijk gespeeld, van welke ontmoetingen er 28 in een Oranje overwinning zijn omgezet. De laatste jaren heeft hetFranse volleybal behoorlijk opgang ge maakt in West-Europa, mede door de instelling van een soort volleybal- internaat, waar de speelsters het hele jaar bijeen zijn en naast hun studie vele trainingsuren maken. Als juni orteam heeft de Franse ploeg een vol ledig seizoen in de kompetitie meege draaid. De twee oefenbezoeken, die Nederland eerder dit jaar aan Frank rijk bracht, zijn niet geheel represen tatief voor de krachtsverhoudingen te noemen, omdat de ploeg van Peter Murphy beide keren inkompleet ver scheen. De Nederlandse trainer/- coach acht een kompleet Oranje team, zoals dat het komende wee keinde in aktie komt, een gelijk waardige tegenstander voor Frank rijk. De Nederlandse ploeg puilt uit van de roetine, tenminste dat zou aan het aantal interlands, dat iedere speelster afwerkte, kunnen worden afgeleid. Met 155 capsis Carllien Keulen topskoorster, maar de Dok- kumse DVC-speelster is niet de enige met mee. dan honderd officiële wedstrijden voor Oranje. Ook Irene Pelser van Martinus met 108 en de beide AMVJ-speelsters Petra van de Linde met 106 en Els Tuynman met 100 interlands kunnen zich beroemen op een geweldige internationale er- varing. Overigens kwamen ook nage noeg alle andere selektiespeelsters al minimaal veertig keer in het oranje trikot uit. Bianca Hooymans van Orion, Helena Van Eijkeren van Zaan '69, Irene Klunder van Voor burg, Jacqueline Schimmel van Ori on en Ingrid Piersma van DVC verte genwoordigen de geroetineerde hap. Alleen Jantien Berg van Olympus '78, Marian Hagen van DOS en Tjits- ke Ringnalda van DVC zitten pas sinds kort in de ploeg. Omgekeerd In 1983 werden de vorige Europese kampioenschappen afgewerkt in het Oostduitse Cottbus. De organiseren de natie ging met de titel strijken vóór drie andere Oostbloklanden: Rusland, Hongarije en Bulgarije. Op de vijfde plaats eindigde West- Duitsland als eerste westers land. Achter Roemenië, Tsjechoslowakije, Italië en Polen klasseerden Frank rijk en Nederland zich respektieve- lijk als tiende en elfde, terwijl Zwe den de rij sloot. Frankrijk klopte de Nederlandse ploeg toen met 3-1. Tij dens het Dynamotoernooi in Apel doorn nam Nederland revanche op de ploeg van trainer/coach Ralph Hip- polyte. Op 5 en 6 mei speelde Neder land onlangs in Frankrijk. Nu trok Oranje met respektievelijk 3-0 en 3-1 aan het kortste eind. De wedstrijden in Aalten, Zierikzee, en Eersel moe ten weer voor een omgekeerd resul taat zorgen. De wedstrijd in sporthal Onderdak wordt georganiseerd door de rekrea- tieve volleybalvereniging De Zeeuw- PRAAG - De Tsjechische atleet Ja- roslav Priscak heeft woensdag bij wedstrijden in Praag een opvallende prestatie geleverd bij het hink-stap- springen door een afstand te over bruggen van 17,23 meter. GOES - In Goes werd de eerste wedstrijd uit de Ir. Knaap pupillen- kompetitie afgewerkt Delta Sport atleten zorgden voor de opmerkely k- ste prestaties in de A-kategorie. Ralph Koper werd by de jongens ge deeld eerste en bij de meisjes legden Patricia Kort en Annemieke Klompe beslag op de tweede en derde plaats. Ralph Koper verzamelde bij de pu pillen A-jongens (tweede jaars) 1285 punten, hetgeen hem een gedeelde eerste plaats opleverde. Hij kwam aan dit puntentotaal door 3.94 meter ver te springen, 9.37 meter kogel te stoten en de 60 meter te voltooien in 9,7 se- konde. In deze kategorie eindigde Mi- chiel van de Ruyt als negende en legde Rogier Izeboud beslag op de dertiende se Stromen uit Scharendijke, die hiermee voor de tweede keer een top- treffen naar Zierikzee haalt. Een jaar geleden speelden de herenploegen van AMVJ en Blokkeer tegen elkaar. Direkt na deze wedstrijd nam sekre- taris Hans Pekaar al kontakt op met de Nederlandse Volleybalbond om zich kandidaat te stellen voor een in terland, wanneer dat onverhoopt eens mogelijk zou zijn. Vrij kort erna werd de trip van de Franse ploeg naar Nederland bekend en bezorgde de NeVoBo de Scharendijkse vereni ging een van de drie wedstrijden. Het wordt voor de leden van de vereni ging een druk avondje, want nage noeg alle leden worden betrokken bij het gebeuren. Ongetwijfeld zullen velen getuige willen zijn van het top- treffen. Bij de eerste jaars pupillen A eindig de Oby Kikstra als zesde met 936 pun ten. Bij de meisjes pupillen A skoorde Patricia Kort 873 punten over de drie kamp, hetgeen haar een tweede plaats opleverde. Met 829 punten werd An nemieke Klompe derde. Patricia Kort vestigde een persoonlijk rekord bij het kogelstoten met 6.21 meter. Bij het verspringen skoorde Annemieke Klompe 3.43 meter tegen 3.25 voor Pa tricia Kort Op de 60 meter was Klom pe met 10,3 sekonde eentiende sneller dan haar klubgenote. Bij de jongens pupillen B eindigde Michael de Vos met 770 punten als vierde en een dergelijke klassering was er ook voor Roeland Bieneveld bij de C-pupillen met 488 punten. Bij de meisjes pupillen B eindigde Marjolein Hanse op een gedeelde achtste plaats met 533 punten. Er werd in Goes ook nog een 1000 meter afgewerkt Bij de A-jongens werd Oby Kikstra winnaar in 3.46,9 min. Bij de tweede jaars pak te Ralph Koper de tweede plaats in 3.39,8 min. en eindigde Rogier Izeboud als derde in 3.46,0 min. De tweede wedstrijd uit de pupillen- kompetitie wordt op zaterdag 19 mei afgewerkt op sportpark Bannink. DREISCHOR - De Landelijke Rui- tervereniging en Ponyklub De Schouwse Ruiters uit Dreischor or ganiseert zaterdag 19 mei een kring wedstrijd dressuur en springen voor R-kombinaties op haar oefenterrein aan de Groeneweg in Noordgouwe. Het konkoers begint om twee uur. Bij de dressuur wordt bij de pony's de dienst uitgemaakt door kombina- ties van de organiserende vereniging Zes kombinaties zullen een proef af leggen. Bij de paarden komen elf kom binaties in aktie. De LR en PC Bru is met zes kombinaties het sterkst vei> tegenwoordigd, terwijl Westelijk Schouwen en De Schouwse Ruiters met repektievelijk drie en twee kom binaties aantreden. Bij het springen komen bij de pony's andermaal zes Schouwse Ruiters- kombinaties in aktie, terwijl bij het paardengedeelte slechts twee deel neemsters zijn. Ingeborg Jonker met Courageux van Westelijk Schouwen moet het opnemen tegen Marjolein Geelhoed met Vivaldi van Bra Als jury treedt in Noordgouwe Bram Wat- tel op. LEIPZIG - Het Nederlands heren volleybalteam heeft donderdaga vond in Leipzig de vriendschappelij ke interland in Leipzig tegen Oost- Duitsland met 1-3 verloren. De setstanden waren 9-15, 13-15, 16-14, 7- 15. Nederland, zonder veelvoudig in ternational Ad van der Velden, was met name aanvallend de mindere, terwijl ook de Oostduitse spelverde lers voor eigen publiek beter uit de voeten kwamen. GOES - In Goes werd de eerste wedstrijd afgewerkt uit de senioren- kompetitie dames en heren. De he renploeg van Delta Sport uit Zierik zee kwam met een derde plaats met 12745 punten zeer redelijk voor de dag. AV '56 uit Goes werd met 14775 punten winnaar, terwijl Schelde- sport uit Terneuzen de Zierikzeese ploeg net voor bleef met 12920 pun ten. Bij de dames werd DJA uit Zun- dert winnaar met 5665 punten, ter wijl Delta Sport beslag legde op de zesde plaats met 4462 punten. Bij de heren behaalden de Delta Sporters twee overwinningen. Chris Hoek won het verspringen met 6,59 meter en Simon Blom kwam als eerste over de meet op de 1500 meter. Hij liet de klokken stilstaan op 4.07,6 min. Chris Hoek werd tweede op de 110 meter horden door 16,1 sek. te la ten afdrukken. Op de 400 meter ein digde Robert Begemann als derde in 53,1 sek. en die positie nam hij ook in op de 100 meter: hij noteerde 11,4 sek. Jan Konijnenburg werd derde bij het polstokhoogspringen met 2.70 meter als beste poging. Bij de dames leden van Delta Sport met drie eerste plaatsen thuis. Anne mieke Goedhart won het diskuswer- pen met 30.20 meter. Bij het hoogspringen overbrugde Marja Vis ser 1.65 meter, hetgeen goed was voor de zege. Anita van der Zande won met 10.44 meter het kogelstoten. Co- ra den Boer werd derde op de 400 me ter met 65,9 sek. als tijd. Het estafet teteam van Delta Sport werd gedis kwalificeerd, hetgeen veel punten kostte. ZIERIKZEE - In het atletiekge- beuren gingen in de diverse katego- rieën de teamkompetities van start De C- en D-junioren waren aktief in Hulst en de B-ploegen startten in Spijkenisse. In Hulst zorgde Mark van de Riet bij de C-jongens voor de enige zege voor Delta Sport Hij sprong met 5.60 meter het verst Met John van Aart, Rogier van de Veken en John IJzelenberg werd hij in 52,9 sekonde tweede op de 4 x 100 meter. Op de 100 meter in dividueel eindigde Raymond van Mou- rik als tweede in 13,7 sek. Op de 1500 meter werd Erik Bevelander in 5.06,5 min. derde en een dergelijke klasse ring behaalde Raymond van Mourik ook op de 100 meter horden in 20,2 sek. John van Aart sprong 1.60 meter hoog, ook goed voor een derde plaats en hij werd nog een keer derde door 4.97 meter ver te springen. Mark van de Riet werd derde bij het speerwer pen met 34.72 meter. Bij de C-meisjes voltooiden Debbie Koning, Erna Kostense, Suzanne Bergsma en Citty van Aart de 4 x 80 meter in 48,5 sek. Suzanne Bergsma liep de 600 meter in 2.03,6 min. Bij de D-meisjes voltooiden Isabelle Hamel, Wendy Hartog, Ascha Kikstra en An- geli van de Linde de 4 x 60 meter in 39,1 sek. Bij de D-jongens zorgde Robert van de Vegt voor de beste prestatie van de dag door bij het diskuswerpen een nieuw klubrekord te vestigen met 30.46 meter als beste poging. Daar- naast pakte hij ook nog een eerste plaats op de 80 meter horden. Hij finishte na 15,1 sek. Yvon van de Hoek werd derde op de 1000 meter in 3.40,3 min. Erwin Gerards, Joost den Dikkeboer, Robert van de Vegt en Serge Verschuur voltooiden de 4 x 80 meter in 48,8 sek. Bij de D-jongens kwamen Lennert Bolijn, Martijn Hanse, Jean-Pierre Verschure en Jeroen Lodewijk na 51,7 sek. over de meet op de 4 x 80 meter. Bij de B-meisjes die in Spijkenisse streden, voltooiden Mini Schot, Jeska Doeswijk, Saskia van de Wiel en Mar- tine Vis de 4 x 100 meter in 61,4 sek. Jeska Doeswijk was op de 800 meter goed voor 3.02,3 min. BURGH-HAAMSTEDE - Maandagavond 21 mei om half negen spelen de ploegen van Orilla en Krayestein de finale van de nakompetitie in de sporthal van Burgh-Haamstede. Beide ploegen wonnen in de finalepoule ook hun tweede wedstrijd en gaan samen aan de leiding met vier punten uit twee ont moetingen. Orilla won met 7-3 afgetekend van Graanhalm/Jansc, terwijl Krayestein een reglementaire 5-0 zege behaalde op Dijkman. Graanhalm/Janse en Dijkman spelen later op de avond tegen elkaar om de derde plaats. In de tweede poule, waarin de plaatsen vijf tot en met acht op het spel staan, heeft de ploeg van Jonker Windsurfing uitstekende papieren om de vijfde plaats in bezit te nemen. Jonker won ook de tweede wedstrijd in de finaleronde. Na de 6-0 zege op het tweede team van Krayestein moest nu Big S er met 6-2 aan gelo ven. Krayestein II herstelde zich en won nu met 3-1 van de Westhoek- ploeg. In de slotronde ontmoet Jon ker de Westhoek-formatie en speelt Krayestein II tegen Big S. Jonker heeft aan een puntendeling voldoen de om de vijfde plaats in de eindstand in te nemen. Puntendeling In de derde finalepoule om de plaatsen negen tot en met twaalf gaat de soosploeg van Trace uit Scha rendijke met twee overwinningen achter de naam aan de leiding met vier punten. In de tweede wedstrijd won de ploeg met 8-2 van Scaldis. De twee verliezers uit de eerste ronde, Van Dongc en Bakker, speelden nu met 1- 1 tegen elkaar gelijk. In de slotronde speelt Trace tegen Van Dongc, ter wijl Scaldis het moet opnemen tegen Bakker. Ook hier geldt dat Trace aan een puntendeling voldoende heeft om zich poulewinnaar te noe men en daardoor de negende plaats voor zich op te eisen. In de vierde poule, die gaat om de plaatsen dertien tot en met zestien bleef de ploeg van drukkerij Laken- man Ochtman uit Zierikzee ander maal aan de positieve kant van de •skore. Na de 3-2 overwinning op de Werkplaats werd nu met 4-1 gewon nen van de veteranen van Brouwers haven. Nieuwerkerk herstelde zich van de nederlaag tegen de Brouwse veteranen door nu met 4-1 aan het langste eind te trekken tegen de Werkplaats. In de slotronde ontmoet L O de Nieuwerkerkers, terwijl de Veteranen van Brouwershaven het gaan opnemen tegen de Werkplaats. Het volledige programma voor de slotavond is als volgt: 19.00 uur: v. Donge-Trace (3); 19.32 uur: Werkplaats-Vet. Brouw (4); 20.04 uur: Westhoek-Jonker (2); 20.36 uur: Orilla-Kraycstein I (1) 21.08 uur: Bakker-Scaldis (3); 21.40 uur: Nieu- werkerk-L O (4); 22.12 uur: Kray estein Il-Big S (2); 22.44 uur: Graan- halm/Janse-Dijkman (1).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5