Goede belangstelling voor toneelvoorstelling VOO Stichting Festiviteiten heeft zomerprogramma klaar voor Bru Geen fietspad langs Engelse Kade Alle kandidaten geslaagd voor jeugd-EHBO diploma Voor elck wat wils Telefoon nummer brandweer is fout 01184-14444 In de vier dorpskernen van Westerschouwen 4 BRUINISSE - De Stichting Festiviteiten Bruinisse is er wederom in geslaagd om voor het zomerseizoen 1984 een groot aantal festiviteiten vast te leggen waaronder enkele onbetwiste hoogtepunten. Het is een breed scala van evenementen, dat omschreven kan worden als „voor elck wat wils". Voor enkele evenementen moet weer vooraf worden opgegeven bij het VVV-kantoor omdat bij sluiting van opgave het evenement wordt afgelast als er niet voldoende deelnemers zijn. De Stichting hoopt dat velen plezier aan de evenementen zullen beleven. jeugdbrandweer en het jeugd Rode Kruis. Taptoe Zaterdag 25 aug. om 10.00 uur: Kin derbraderie door de Padvinderij. Op de avond van die dag weer een van de hoogtepunten van de Stichting, de Taptoe Bru met een keur van korp sen. Vrijdag 31 aug. om 19.30 uur: Playback wedstrijden in het Dorps huis. Zaterdag 8 sept. konsert door „Amicitia" uit Dirksland. Zaterdag 15 sept. Sluitingskoncert met lam pionoptocht. Vrijdag 1 juni om 18.30 uur: Wan deltocht over 5-, 10- en 15 km, georga niseerd door het Rode Kruis, afde ling Bru. Start in het Rode Kruis ge bouw. Zaterdag 2 juni om 19.30 uur: Kon- cert in de muziektent door ,,Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning". Donderdag 14 juni vanaf 19.30 uur: Voor een ieder tussen 8 en 80 jaar weer de bekende waterspelen achter de werf van Duivendijk. Inschr. VW-kantoor t/m 13 juni. Urker zangers Zaterdag 23 juni om 19.00 uur: Na het gigantische sukses vorig jaar van het Westlands mannenkoor is de Stichting er bijzonder trots op we derom een kanjer van een koor te mo gen aankondigen, nl. het koor de „Urker Zangers", o.l.v. hun bekende dirigent Frits Bode, terwijl het orgel wordt bespeeld door Dirk Out uit Haarlem. Kaarten voor bijwoning van dit koncert door het beroemde - 100-man tellende koor kunnen alleen in de voorverkoop worden verkregen bij Fa. Braber en het VW-kantoor. Vrijdag 6 juli om 19.30 uur: Koor- en samenzangavond in de Herv. Kerk met medewerking van het jon gerenkoor ,,Joy" en de Chr. Gem. zangver. „Laus Deo" met solistische medewerking van Hennie Moerland. Zaterdag 7 juli om 19.00 uur: Be hendigheidswedstrijden voor cross- fietsen op het parkeerterrein bij café- rest. Storm. Opgave bij het VW- kantoor t/m 6 juli. Visserijdagen Op 19, 20 en 21 juli vinden weer de bekende Bruse visserijdagen plaats met op zaterdag de grootse vloots- how van de Bruse vissersvloot. Voor zover er plaats is kan er gratis wor den meegevaren op de gepavoiseerde kotters. Elke avond is er dansen in garage Zuidgeest en bij Storm. Vrij dag en zaterdag braderie in de .Ou destraat. Op donderdag staat speci aal voor de jeugd een Horse Rodeo opgesteld waarbij de jeugd mag pro beren op de stier te blijven zitten. Vrijdag treedt driemaal het komi sche clownsduo „Lexy en Joko" op. Zaterdag wordt de braderie opge luisterd door de orgel virtuoos John ZIERIKZEE - Op verzoek van de Vereniging van Bevelvoerders op Schouwen-Duiveland wordt het volgende medegedeeld. Op de achterzijde van de onlangs uitge brachte nieuwe telefoon-gidsen staat het alarmnummer voor de brandweer onjuist vermeld!!! Ten onrechte wordt het telefoonnum mer gebruikt van het Alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland. Omdat de PTT pas bij de volgende uitgaven van de telefoongids met het juiste nummer rekening kan houden, wordt hier bijzondere aandacht gevraagd voor het juiste nummer in geval van brand: Uithoven. Als de kotters weer bin nen zijn staat een grandioos optreden op het programma van het bekende zangduo „Frank en Mirella". Tijdens de visserijdagen zullen in de leeszaal van de bibliotheek door lopend voorlichtingsfilms worden vertoond over de visserij, terwijl in de haven de nostalgie herleeft. Daar ligt dan namelijk afgemeerd het stoomschip „Finland" waarop een reisje over Krammer en Zijpe kan worden gemaakt. Diverse kermisat- trakties staan opgesteld in het cen trum van Bru. Uiteraard kunnen tij dens de visserijdagen weer verse mosselen worden gegeten. Maandag 30 juli komt het bekende circus „Holiday" naar Bru. Woensdag 8 aug. om 19.00 uur: Voor de jeugd van 4 t/m 12 jaar vindt een optreden plaats van de professionele Zeeuwse theatergroep „Dodd" welke hun eigen produktie „Beschuit met muisjes" op zullen voeren. Zaterdag 11 aug. om 19.30 uur: Ten gerieve van de bewoners van „In 't Opper" geven „Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning" een kon cert in de tuin van het bejaardente huis. Zaterdag 18 aug. om 19.00 uur: In en om de reparatiehaven zal een gro te brandweer reddingsdemonstra tie worden gehouden door de Bruse Sport Op de evenementenkalender van de Stichting Festiviteiten Bruinisse staan ook een keur aan sportevene menten die ongetwijfeld weer een groot aantal deelnemers en bezoe kers zullen trekken. Het begint met de aankondiging van het „Mossel- toernooi" van 9 t/m 14 juli, een open B, C en D-toernooi. In dit tennistoer nooi met een sterke bezetting uit alle windstreken wordt gestreden om de zilveren mossel. Op donderdag 26 juli om 16.30 uur start de Ronde van Bru voor liefheb bers over 50 km. Om 18.30 uur de Ronde van Bru voor amateurs over 100 km. Veel prominente renners hebben hun medewerking reeds toe gezegd. Op zaterdag 28 juli vindt weer de zwemoversteek over het Grevelin- genmeer plaats. De start is in Her- kingen. 's Avonds om half zeven is er een buitenkansje voor sportliefheb bers. Op het sportterrein van Bruse Boys vindt een voetbalwedstrijd plaats tussen landskampioen en be kerwinnaar Feyenoord en een stree- kelftal. Op zaterdag 11 aug. om 16.00 uur vindt een wedstrijd plaats tussen Bruse Boys en Xerxes I. Voor de officiële uitreiking speelde Peter Beye een variant op het spel „Ren je rot" tussen ouders en jeugd. Vooral met vragen op gezondheidsge bied bleek de jeugd beter hun man netje te staan dan hun ouders. De geslaagden zijn: Corine Bal, Da niël v. d. Berge, Martin Bout, Mar- greet v. d. Graaf, Aldwin Hauser, Ri- DEN BOSCH - In het vrouwenver- zetskamp bij de vliegbasis Volkel is donderdagavond een aantal tenten en de inhoud daarvan besmeurd met levende rode mieren met suiker. De rijkspolitie van Den Bosch heeft in verband daarmee een 25-jarige inwo ner van Uden aangehouden. DEVENTER - De 23-jarige me vrouw E. Z. uit Deventer heeft don derdag een 40-jarige medewerker van de gemeentelijke sociale dienst in haar woonplaats in een vlaag van woede met een mes neegestoken. De man raakte ernstig gewond aan zijn buik. Hij verkeert niet in levensge vaar. Dit heeft de politie van Deven ter meegedeeld. ZOETERMEER - De sociale verze keringsraad heeft in de vergadering van donderdag in Zoetermeer nog geen besluit genomen over de ver vroegde afdracht van premie-gelden door de bedrijfsverenigingen aan de centrale sociale fondsen. Hierdoor zou eenmalig 500 miljoen gulden kunnen worden bespaard. Met dit be drag kunnen de benodigde reserves van de centrale fondsen afnemen. ST. MICHIELSGESTEL/DEN HAAG - Aktievoerders van het ko- mite „Ontketen defokzeug" hebben donderdagmorgen 15.000 brieven be zorgd bij de woning van minster Braks in het Brabantse St. Michiels gestel. Omdat de minister eerder had geweigerd de brieven in ontvangst te nemen werden ze vanaf de openbare weg met behulp van een 50-tons kraan op een balkon van de woning gedeponeerd. (vervolg van pagina 1) duren, voordat daar een oplossing voor komt", aldus Sprengelmeijer. Ook de heer H. Asma (PvdA) noem de het een goede zaak de Engelse Ka de onder handen te nemen. Hij had ook gedacht aan een soort afschei ding bij de loswal. Direkteur gemeentewerken de heer D. D. J. van der Poel vreesde, dat een damwand tegen het zand niet afdoende zal zijn. „Het zand waait er over heen en zit ook nog met de wa gens, die komen laden", aldus de heer Van der Poel, die daarin bijval kreeg van de heer Sprengelmeijer. Wethouder De Rijke zegde toe, dat spoed gezet zal worden achter de her bestrating Engelse Kade en dat voor het zandprobleem ook naar een oplossing zal worden gezocht. Suggestie De heer L. Bécu (VVD) kwam daar op met een zinvolle suggestie: „Ga eens met Waterstaat praten om een stukje helling van de dijk te kunnen afnemen en daar vier of vijf tegels neer te leggen". Hij lichtte toe, dat het fietsverkeer daardoor niet meer zo dicht in de buurt van de loswal zou behoeven te komen. „Een uitsteken de suggestie", vond de heer Asma en de wethouder zegde toe het voorstel nader te onderzoeken. Met het plan tot verbetering van verkeerssituatie rond de scholen "t Mierennest" en ,,'t Kofschip" kon de kommissie zich unaniem verenigen. Vanuit de kommissie onderwijs kwam reeds het advies het werk zo spoedig mogelijk uit te voeren. In de eigen dienst ontbreekt thans echter de ruimte de werkzaamheden op kor- Ruim 400 belangstellenden waren dinsdagavond aanwezig in het dorpshuis ,,De Schutse" te Burgh-Haamstede, bij de opvoering van Kootje, Pief en de dief". BRUINISSE - Onder grote belangstelling van ouders en leerkrachten heeft burgemeester T. C. Hekman gisteravond (donderdag) 53 getuigschriften „Jeugd EHBO-A" uitgereikt aan de zesde-klassers van de lagere scholen „Op Dreef" en de „Meerpaal". Examinator was Dr. Dorrestein. Alle kandidaten waren geslaagd, wat tevens een kompliment inhield voor Lenie Jumelet en Hannie de Graaf, die wekelijks de lessen hadden verzorgd. Met woorden en een bloemetje werden ?e bedankt door Marian Maaskant-:1 pok betrok ze hier in Ineke v. d. Hoeten, Marietje de Vlieger en Marietje Dijkstra, die de ver- bandlessen verzorgden. Tevens riep Marian de jeugd op tot het volgen van de vervolg-kursus: „Wie A zegt moet ook B zeggen". Burgemeester Hekman toonde zich bijzonder kontent met het groot aan tal geslaagden na een betrekkelijk zwaar examen: „Het is belangrijk om in een vroeg stadium te leren hulp aan anderen te kunnen geven. Door de uitbreiding van de taken van het Rode Kruis hebben we veel meer mensen nodig die de elementaire EHBO-zaken hebben geleerd", gaf de burgervader als hint mee aan dè jeugd. WESTERSCHOUWEN - Woensdagavond werd in Re- nesse een reeks van vier toneelavonden afgesloten, die waren georganiseerd door de Vereniging van Openbaar Onderwijs. Een aantal leerkrachten van de openbare la gere scholen van Renesse en Haamstede verzorgde, ach tereenvolgens in Serooskerke, Noordwelle, Haamstede en Renesse, een opvoering van het toneelspel voor kinde ren en ouderen: „Kootje, Pief en de dief" van Wim Bur- kunk. anne Jumelet, Els Kik, Karin Jume let, Heieen Kik, Marcel Jumelet, Pe ter Klink, Arnold Knop, Mariska Bal, Nathalie Delfgaauw, Esther v. d. Doe, Andrea Deurloo, Marleen Flikweert, Leonard Haeck, Gertjan Hanse, Diana Hanzen, Lennard Hoekman, Marleen Jobse, Edith Kik, Kees Kik, Stephan Kramer, Elles La beur, Peter Kostense, Johan Noor- dijk, Marjolein Padmos, Dirk Mi- chiel Roest, Cora de Ronde, Marinus Padmos, Wim Schilperoort, Jan Dirk Stouten, Rita v. d. Velden, Roberto van Veldhuizen, Stefanie Welters, Remco van Witzenburg, Sandra Mol, Jenneke Otte, Margreet Quist, Sonja de Ronde, Ellen Roth, Kees Steketee, Carina Verkamman, Giso Verschoor, Pita Vish, Betty Visser, Lidewij Vleugel, Marianne de Waal, Marcel IJzelenberg en Mireille v. d. Zon. Kootje (rechts) en Pief (links), respektievelijk meester Minnaar en meester Damman, waren de titelrol-spelers in het toneelspel, dat door de VOO georga niseerd en gespeeld werd in de vier kernen van Westerschouwen. Behalve de kinderen van de ver schillende scholen en hun ouders wa ren ook de VOO-leden uitgenodigd om de voorstellingen bij te komen wonen. In Burgh-Haamstede, duide lijk de grootste kern van de gemeen te Westerschouwen, kwamen maar liefst ruim vierhonderd belangstel lenden naar het dorpshuis „De Schutse" om de opvoering te bekij ken. Ook in Renesse, waar de avond werd geopend door de heer P. M. Ku- zee, was een goede belangstelling. In zijn openingswoord maakte de heer Kuzee de aanwezigen er op at tent dat het met de VOO niet zo goed gaat voor wat betreft het aantal le den. „Dat is weliswaar een landelijk verschijnsel, dat zich ook in de West hoek manifesteert, maar het bestuur vindt dat niettemin erg spijtig. Want juist in deze tijd moet bijna overal in Nederland gevochten worden voor het behoud van scholen. Ook in Westerschouwen is dat probleem ak- tueel. In deze strijd biedt de VOO on dersteuning. Ondanks het teruglo pend aantal leerlingen wil men er in Westerschouwen naar streven om in elke kern één school voor openbaar onderwijs te behouden". De heer Kuzee besteedde ook aan dacht aan het feit dat in Westerschou wen aan het eind van het lopende schooljaar enkele leerkrachten zul len moeten worden ontslagen. Hij sprak de hoop uit dat er, zo mogelijk binnen de gemeente, voor deze leer krachten een goede oplossing kan worden gevonden. Toneel Na het openingswoord ging het doek op voor „Kootje, Pief en de diefeen toneelspel dat zich afspeelt in een stoffig stadje in het Wilde Westen. Een echte western dus, kom pleet met eens saloon, een sherrif, verdachte personen en een nep- indiaan. Met als inzet een grote erfe nis en een onbekende erfgename ont wikkelden zich op het podium ver makelijke situaties die bij jong en oud de lachspieren losmaakten. Het stuk werd vlot gespeeld tegen •een uitstekend verzorgd dekor. En de .medewerkers(sters) werden aan het :slot dan ook terecht beloond met een hartelijk applaus, nadat het slotlied door heel de zaal uitbundig was mee- geklapt. Namens de ouderraad van de open bare lagere school 't Staepel'of te Re nesse dankte de heer P. v.d. Aart de medewerkers(sters). Hij vertelde ontzettend van het opgevoerde to neelstuk te hebben genoten en merk te op dat het voor de kinderen erg leuk moet zijn geweest om hun „juf fen en meesters" nu eens in een ge heel andere rol te zien. Hij prees de uitstekende verzorging van kleding en dekor en bood allen een attentie aan. Ter bestrijding van de onkosten werd in de pauze een goed geslaagde verloting gehouden. te termijn te verrichten. De kommis sie publieke werken was het er mee eens dat het werk dan maar door der den moet worden uitgevoerd, omdat de verbeteringen weinig uitstel ver dragen. Verder kon de kommissieleden po sitief advies laten horen betreffende de uitvoering van de eerste fase tot renovatie riolering Banninklaan. Bij onderzoek is gebleken, dat de riool buis op enkele plaatsen zwaar is aan getast door in het riool aanwezige gassen. Een laboratoriumonderzoek moet uitwijzen van welke vervuil- ling hier sprake is en of de voor gestelde kunststofbekleding er tegen bestand zal zijn. De kommissieleden vonden ook, dat achterhaald moet worden wie hier de vervuiler in kwestie is. Vervuilver betaalt De heer Asma wilde weten of die vervuiler dan ook een kwitantie ge presenteerd zal kunnen worden. Wet houder De Rijke achtte dat niet waarschijnlijk. „Mischien is de ver vuiler het zich niet bewust", opperde mevrouw Bij deVaate. „Laat me niet lachen," was daarop de reaktie van de heer Asma. Een positief advies werd gegeven naar aanleiding van het voorstel een krediet van 48.200,- te voteren voor een nader onderzoek op het terrein schroot en metaalhandel aan de Gra venstraat. Dit bedrag valt binnen het zoge naamde drempelbedrag van 10,- per inwoner, dat de gemeente per ge val van bodemonderzoek moet bij dragen. Een rijksbijdrage achtte de kommissie in dit verband dan ook niet zeer aannemelijk. Desalniette min hebben g.s. daar wel een verzoek Vol spanning volgen de kinderen de verrichtingen op het toneel van het dorpshuis te Renesse. toe ingediend en achtten zij het zeer waarschijnlijk dat de minister een bijdrage zal verlenen. De kommissie kon het verder ook eens zijn met een krediet voor uitvoe ring van energiebesparende maatre gelen in de Concertzaal, die getroffen kunnen worden aan het einde van de op handen zijnde verbouwing van de Concertzaal deze zomer. Zelf ingeklommen „Waarom dit voorstel zo plotse ling, zijn we gewaarschuwd door de arbeidsinspektie?", wilde de heer Bécu weten naar aanleiding van het voorstel een afzuiginrichting aan te schaffen voor de schilderwerkplaats van de dienst gemeentewerken. Ook mevrouw Bij de Vaate veronderstel de, dat de arbeidsinspektie er* was „ingeklommen". Wethouder De Rij ke liet echter weten dat de gemeente er zelf was „ingeklommen" voordat er ongelukken gebeuren. De aan schaf van een stoomcleaner bleek 4.000,- minder te kosten dan ge raamd en uit dit verschil kan de af zuiginrichting derhalve worden ge kocht. Aan het slot van de vergade ring kwam de wethouder nog met het voorstel een krediet van 55.000.- te voteren ten behoeve van een hak- frees, omdat de oude niet meer vol doet. „Hij is zeker al besteld", grap ten de kommissieleden, nu ze zo even gauw met dit puntje gekonfronteerd werden. Wethouder De Rijke zei ech ter in alle eerlijkheid te kunnen mee delen, dat de bestelling voor de hak- frees nog gedaan moet worden. De kommissieleden hadden uiteraard geen moeite met deze aanschaf.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4