Voorzitter Rabobank Schouwen nam afscheid van zijn bank Uitbreiding HEMA op achterterrein Begin nieuwbouw gemeentehuis or jitetnUM SAMAN BV ft ï-j Restaurant Sekretaris CBTB gaat vertrekken Politie vindt wapens bij huiszoeking- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - Vrijdag 18 mei 1984 Nr. 23526 3 K. J. K. van der Slikke was dertig jaar bestuurslid, waarvan 22 jaar als voorzitter RENESSE - Een groot aantal genodigden was dinsdagmiddag aanwezig op de af scheidsbijeenkomst van de scheidende voorzitter van de Rabobank Schouwen, de heer K. J. K. van der Slikke, welke gehouden werd in „De Zeeuwse Stromen" in Renesse. De heer Van der Slikke, die gedurende een periode van dertig jaar een bestuursfunktie bekleedde, waarvan 22 jaar als voorzitter, trad tijdens de vorige week gehouden Alge mene Ledenvergadering terug uit het bestuur wegens het bereiken van de statutair be paalde leeftijdsgrens. De nieuwe voorzitter, de heer J. D. Priemis (links), biedt zijn voorganger, de heer K. J. K. van der Slikke de ingelijste oorkonde van hei ere-lidmaatschap aan. Op de afscheidsbijeenkomst ont ving de scheidende voorzitter de gou den revers-speld met bijbehorende oorkonde, een Rabobank-onder- scheiding, die hem werd opgespeld en uitgereikt door de regio-direkteur drs. K. J. Merk, De bijeenkomst werd besloten met een druk bezoch te, geanimeerde receptie, waarop een ieder op informele wijze persoonlijk afscheid kon nemen van de heer Van der Slikke. Tijdens het officiële gedeelte van de bijeenkomst werd door verschil lende sprekers het woord gevoerd. De reëks werd geopend door de nieu we voorzitter en opvolger van de heer Van der Slikke, de heer J. D. Priemis. Deze sprak allereerst na mens de bank een welkomstwoord tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot de heer Van der Slikke en zijn ge zin. Vervolgens stelde de heer Priemis dat gedurende de dertig jaren bestuurslidmaatschap, waarvan 22 jaar als voorzitter, de bank een ware gedaantewisseling heeft ondergaan. Eerst was het de Boerenleenbank, la ter de Coöperatieve Raifeissenbank en in een nog later stadium werd het uiteindelijk de Rabobank. Oorspronkelijk was de heer Van der Slikke bestuurslid, en later voor zitter van de bank in Eikerzee, In 1965 ontstond uit een fusie tussen de banken van Eikerzee, Noordwelle en Haamstede één grotere bank, waar van de heer Van der Slikke de voor zitter werd. Overigens waren dat niet de enige veranderingen, die zich in dertig jaar hebben voltrokken. Ook de kantoren werden aangepast, de administratie leverde de foliovellen in en ging wer ken met de computer, en het dienstenpakket werd drastisch uit gebreid. Ook ten aanzien van de vei ligheid werden de noodzakelijke ver anderingen dporgevoerd. bijgedragen, evenals aan de samen werking tussen de Rabobanken op Schouwen-Duiveland", aldus de nieuwe voorzitter. Als waardering voor datgene wat de heer Van der Slikke voor de bank heeft gedaan was op de Algemene Le denvergadering besloten om de scheidende man het ere lidmaatschap toe te kennen. De daar bij behorende oorkonde werd hem, keurig ingelijst, dinsdagmiddag door de heer Priemis overhandigd. Daar naast mocht hij een enveloppe met inhoud in ontvangst nemen. Als tweede in de rij van sprekers voerde mr. A. Gast, de voorzitter van de Raad van Toezicht van de bank, het woord. Hij stelde dat de schei dende voorzitter het voorzitterschap op,, uitnemende wijze had vervuld. Vergaderingen werden efficiënt ge leid en hij stond steeds op de bres voor een goede voorlichting aan de cliënt. ,,U heeft uw taak bij de bank met hart en ziel vervuld, en de bank is u veel dank verschuldigd. U zult het werk best missen en de bank zal u missen", aldus de heer Gast. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer van de gemeente Westerschouwen waarschuwde de aanwezigen ervoor om een funktie als voorzitter, zoals door de heer Van t *j der Slikke is bekleed, niet te licht op te vatten: „Om leiding te kunnen ge ven moet men zich in vele zaken uit gebreid verdiepen." Ook sprak zij over de veranderin gen die in het bankwezen hebben plaatsgevonden: „Het spaarbank boekje, waarop de mutaties werden voorzien van de handtekening van de kassier, verdwenen om plaats te ma ken voor een door de computer ge maakt rekeningafschrift, dat de cliënt krijgt thuisgestuurd. En ook de in de zestiger jaren ingevoerde be taalcheques brachten de nodige ver anderingen met zich mee." Tot slot merkte de burgemeester op dat men als waardering voor het werk van de heer Van der Slikke graag een procedure in het werk had gesteld om dat alles te belonen met een koninklijke onderscheiding. De heer Van der Slikke bleek echter, toen hij daarover werd gepolst, daar liever van af te zien. Onderscheiding- Toch was er dinsdagmiddag een on derscheiding voor de heer Van der Slikke. Dat was de Rabobank-onder- scheiding in de vorm van een gouden revers-speld met een daarbij beho rende oorkonde. Deze onderschei ding, die door regio-direkteur drs. K. J, Merk werd opgespeld, werd hem toegekend door de hoofddirektie van de Rabobank in verband met zijn bij zondere verdiensten. In zijn toespraak stelde de heer Merk dat Van der Slikke getoond heeft visie te hebben op de ontwikke lingen in het bankwezen. Verder gaf hij aan dat het feestelijk accent van de bijeenkomst niet lag bij het af scheid, maar. gezien, moest worden als een teken van dank voor dè velé jaren van inzet. Naméns hët'Kringbestuur van de Rabobank in de Deltakring werd het woord gevoerd door de voorzitter, de heer L. A. M. Elenbaas. Hij sprak de overtuiging uit dat de heer Van der Slikke stellig met weemoed afscheid nam, maar dat deze weemoed gekom- penseerd werd door de hoge Rabobank-onderscheiding, welke hij had mogen ontvangen. Het personeel werd deze middag vertegenwoordigd door de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer F. Slager. Hij dankte de heer Van de Slikke voor hetgeen hij voor het per soneel heeft gedaan. Tevens sprak hij de hoop en het vertrouwen uit dat ook met de nieuwe voorzitter een prettige samenwerking zal ontstaan. Als stoffelijke blijk van waardering bood hij de heer Van de Slikke een attentie aan in de vorm van enkele boekenbonnen. Dankwoord In zijn dankwoord ging de heer Van der Slikke kort in op enkele op merkingen van de verschillende sprekers. Hij beaamde dat hij in zijn dertigjarige bestuursperiode veel veranderingen de revue heeft zien passeren. „Toen ik begon, was er nauwelijks sprake van giraal beta lingsverkeer, en nu viert de compu ter hoogtij". Ook was hij het ermee eens dat af scheid nemen altijd gepaard gaat met een zekere weemoed. „Maar", aldus de heer Van der Slikke, „er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan; en nu is het de tijd van gaan." Hij wenste zijn opvolger heel veel sukses en hij sprak tevens de hoop uit dat hij een'verdere groei van de bank zal mogen meemaken. Na het officiële gedeelte van de bij eenkomst maakten velen gebruik van de gelegenheid om met een per soonlijk woord afscheid te nemen van de heer Van der Slikke. Ere-lid De scheidende voorzitter van de Rabobank Schouwen, de heer K. J:K. v'ah der Slikke, luistert met zijn gezin naar de „U heeft aan dit alles uw steentje toespraak van zijn opvolger, de heer J. D. Priemis. Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE - De Fa. H. J. Deurloo heeft het voorne men de vestiging van de HEMA aan de Appelmarkt uit te breiden op het achterterrein. Volgens het bestem mingsplan Dam-Oude Haven is dit achterterrein echter bestemd voor tuinen en bedrijfserven. De bebouwing daarop mag volgens de bepalingen in genoemd bestem mingsplan niet meer dan 50 van de oppervlakte van het erf bedragen. De Fa. Deurloo heeft echter het voorne men het achterterrein voor 100 te bebouwen. De Zierikzeese gemeenteraad heeft echter in eerder voorkomende geval len (Quist Supermarkt, Ahold en B. Leemans) medewerking verleend door vaststelling van een zogenaamd Advertentie Renesse De Hoffelijkheids Pluim Het restaurant met de hoffelijkheidspluim Klasse voor de prijs bewuste fijnproever. 's Maandags gesloten. Het restaurant is geopend van 11.00-14.30 en van 17.00 uur tot dat de laatste gast de deur achter zich gesloten heeft. 's Zondags de gehele dag ge opend. Voor reservering: 01116-1215 pachtsovereenkomst met en het ver lenen van een eenmalige bijdrage aan de voetbalvereniging „Zierik zee" ten behoeve van de realisatie van een klubgebouw op het nieuwe sportpark aan de Lange Blokweg. Ongevraagd eervol ontslag dient te worden verleend aan mevrouw M. E. de Looff-Passenier als taakver- lichtster in vaste dienst, maar met gelijktijdige herbenoeming voor een geringere taakomvang aan de open bare lagere school „Binnen de Veste". Mevrouw A. G. Beekman- Otte is in het kader van het aktive- ringsplan gedurende twee schooltij den per week werkzaam aan de Bea- trixschool. Wegens het beëindigen van deze faciliteit dient ongevraagd eervol ontslag te worden verleend. De raadsagenda bevat een groot aantal voorstellen tot begrotingswij zigingen naar aanleiding van eerder genomen raadsbesluiten en van in de diverse kommissies gedane advie zen. GOES - Per 1 september zal drs. N. Groot zijn funktie van sekretaris van de Christelijke Boeren- en Tuinders Bond West-Nederland neerleggen. Met ingang van die datum is hij be noemd tot algemeen sekretaris pen ningmeester van de Gelderse Christelijke Boeren- en Tuinders Bond gevestigd te Ede, waar hij drs. E. Broekhuis opvolgt die de pensi oengerechtigde leeftijd heeft bereikt. De heer Groot (31) is sinds 1 februa ri 1979 werkzaam geweest als sekre taris van de C.B.T.B. West-Neder land, speciaal belast met de leiding over het kantoor te Goes en het orga- nisatiewerk voor Zeeland, West- Brabant en de Zuidhollandse eilan den. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-2228 ZIERIKZEE Benoeming Tot algemeen direkteur ad interum van de Stichting Oosterscheldezie- kenhuizen is benoemd de heer F. J. Hof. Hij begon zijn werkzaamheden enkele weken geleden. Behalve de heer Hof bestaat de direktie thans uit de heer J. H. Hekking, medisch direkteur en.de heer J. W. Hartman, ekonomisch direkteur. voorbereidingsbesluit. Het kollege van b. en w. stelt de raad voor ook in het thans voorliggende geval een der gelijk besluit te nemen, zodat de uit breidingsplannen voor de HEMA kunnen worden uitgevoerd. Het voorstel komt aan de orde in de ge meenteraadsvergadering op maan dagavond 21 mei, aanvang 19.30 uur. Lichtreklame Op grond van de verordening „Ste- deschoon Zierikzee" en gelet op het advies van de welstandskommissie heeft het kollege van b. en w. afwij zend beschikt op een verzoek van Stodel Beets Lichtreklamebedrijf B.V. betreffende het aanbrengen van een lichtreklame aan de voorgevel van het pand Melkmarkt 3 („De Wol- baal", Fa. H. Wilbrink). Inmiddels werd naar aanleiding van deze afwijzing een beroepschrift ingediend. De daarin aangevoerde argumenten geven het kollege geen aanleiding op het eerder ingenomen besluit terug te komen. B. en w. stel len de raad dan ook voor het beroep schrift ongegrond te verklaren. Overeenkomstig het advies van de welzijnskommissie stelt het kollege de raad voor geen subsidié te verle nen aan de FNV-afdeling Schouwen- Duiveland voor scholings- en vor mingswerk voor volwassenen. Ten behoeve van emancipatie-akti- viteiten wordt voorgesteld de subsi dieverordening sociaal-kulturele ak- tiviteiten overeenkomstig aan te pas sen. Verder wordt de raad voor~- gesteld een gemeentelijke garantie subsidie van f 2.393,59 toe te kennen aan. het Leger des Heils te Zierikzee voor de kosten van instandhouding van een noodopvang te Zierikzee. Erfpachtsovereenkomst Vorder vermeldt de agenda een voorstel tot het aangaan van een erf- NIEJJWERKERK - Sinds een aantal dagen zijn aan de achterzijde van het gemeentehuis van Duiveland bouw- aktiviteiten waar te nemen, die uiteindelijk zullen moe ten leiden tot een vernieuwd „bestuurscentrum". Omdat de eerste graafwerkzaamheden zijn voltooid bevindt zich op dit moment een indrukwekkende kraan met boorinstallatie op het bouwperceel. Deze installatie ver richt boringen tot een diepte van ongeveer vijftien meter, waarbij tevens in de boorgaten beton wordt gestort met bewapening. Op deze „pijlers", geplaatst door het bedrijf van A. de Jong BV uit het Noordbrabantse Kruisland, zal het nieuwbouwgedeelte van het gemeentehuis gegrond vest worden. Het gedeelte waarmee het gemeentehuis wordt uitgebreid zal bestaan uit de gemeenschappelijke archiefbewaarplaats met daarop een verdieping voor werkruimten van de dienst Gemeentewerken en afdeling algemene zaken, alsmede een spreekkamer. Na afronding van het uitbreidingsgedeelte zal de bestaande bebouwing intern grondig worden aangepast. De verbouwing en uit breiding wordt uitgevoerd door het Oosterlands Bouwbe drijf L. W. Boogert B.V. In januari stelde de gemeenteraad van Duiveland het kre diet beschikbaar voor het bouwplan, dat is ontworpen door de eigen dienst Gemeentewerken. Op het moment, dat het boren voor de niet-officiële „eerste paaldonderdagmorgen plaats vond, was de foto graaf ter plekke om van dit historische moment een plaatje te schieten. ZIERIKZEE - De rijkspolitie van Schouwen-Duiveland heeft bij een huiszoeking ten huize van de 20- jarige W. K. S. te Zierikzee drie jacht geweren, een revolver en munitie in beslag genomen. S. werd in de nacht van 15 op 16 mei op heterdaad betrapt bij het stro pen van vis achter de zijkant van de dijk aan de Kakkersweelweg te Brouwershaven. Daarbij werd een sleepnet en ongeveer twaalf kilo pa ling in beslag genomen. Uit het on derzoek, dat volgde, kwam naar vo ren dat S. vermoedelijk in het bezit was van wapens en/of munitie. Dat vermoeden werd tijdens de gehouden huiszoeking bevestigd. Op verdenking van het feit één van de vuurwapens te hebben afgeleverd is ook K. K. te Nieuwerkerk aange houden. Na verhoor werden beide verdachten in vrijheid gesteld. Het onderzoek werd verricht door de rijkspolitie Schouwen-Duiveland, in samenwerking met de veldpolitie. Uitgever. B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor. Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar t 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn In clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3