vuilverwerkingsplaats Serooskerke valt mee BLANK EIKEN Geen fietspad langs Engelse Kade; herbestraten is genoeg Een vreemde weggebruiker DE ZIERIKZEESCHE COURANT Wijjtyerhuizen Uw Nader onderzoek van Heidemij wijst uit: ffih PÊ Bitr Oproep aan de bevolking van Schouwen-Duiveland om milieu-onvriendelijk afval los van het huisvuil aan te bieden Meubelrama Kommissie Publieke Werken 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dienstregeling Afscheid Toneel Zeeuwse selektie Met ingang van 3 juni zal de nieuwe Wegens het bereiken van de leeftijdsgrens Schoolkinderen in de Westhoek hebben vol- De Bruse neven Jacob en Tonnie van de dienstregeling van de ZWN van kracht wor- nam de Rabobank Schouwen deze week af- op genoten van de verrichtingen van hun Berge komen maandagavond op het Zierik- den. De sneldienst op Rotterdam wordt ver- scheid van voorzitter K. J. K. v. d. Sllkke. onderwijzers op het toneel. (Pag. 4). zeese sportpark Bannink In aktie in de dubbeld. (Pag. 2). (Pag. 3). Zeeuwse voetbalploeg. (Pag. 5). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Niets verdient meer aandacht dan de dingen die natuurlijk lijken: tegenover het buitenge wone is men altijd genoeg op zijn hoede. Balzac 1» i - tóp -l? ZIERIKZEE - Van verschillende kanten werd de redaktie deze week getipt over de aanwezigheid van een ooievaar in de Schouwde dreven. Woensdagoch tend belde als eerste Annette v.d. Berge uit Zierikzee met de mededeling dat zij op het kruispunt De Tol, bij de afslag naar de Zeelandbrug, een ooievaar had gezien. Johan D. C. Berrevoets snelde naar de genoemde plaats en fotogra feerde de ongewone weggebruiker. Vele lezers hebben het dier nadien gezien inde omgeving van de Schouw se Dijk. Volge' s/H^enarts KenButhuit Burg- Haamstede komt het de laatste jaren vaker voor dat een ooievaar enkele da gen op ons eiland verblijft: ,,Het zijn beslist geen blijbers; de dieren zijn meestal op doortocht naar hun broedplaatsen en blijven slechts enkele dagen hier hangen Advertentie mu il I Dit nummer bestaat uit 14 pagina SCHARENDIJKE - Naar aanleiding van een door de Heidemij verricht aanvullend onderzoek naar de verontreiniging van het grondwater en de omgeving van de vuil verwerkingsplaats aan de Hoosjesweg te Serooskerke, merkte de heer A. J. Padmos donderdagmiddag tijdens de vergadering van de Raad van Bestuur van de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland op: „De vervuiling van het grondwater en de omgeving van de vuilverwerkingsplaats in Serooskerke valt gelukkig nog mee. We behoeven de noodklok derhalve nog niet te luiden. Daarmee is tevens de noodzaak tot het doen van grote investeringen in dat verband nog niet aangetoond". Het aanvullend onderzoek was noodzakelijk gebleken na een gehou den geohydrologisch onderzoek door de Heidemij in de periode november 1981 tot februari 1982. Na het ver schijnen van het rapport over dit eerste onderzoek bleek dat nader op^- derzoek noodzakelijk was om aan té geven welke maatregelen iri de ge"ge ven situatie noodzakelijk waren om vervuiling te voorkomen of uitbrei ding daarvan tegen de gaan c.q. te niet te doen. Voorzitter W. den Boer lichtte toe dat naar aanleiding van het resultaat van het nader onder zoek is besloten om voort te gaan met het meten van de mate van verontrei niging, zowel op de stortplaats als in de omgeving daarvan om te kunnen Advertentie volgen hoe het proces verder ver loopt. Teneinde te bepalen welke maatrege len vierder genomen dienen te wor den, is een technische werkgroep sa mengesteld om in kleine kring te zoe- kennaar oplossingen van de proble men'inzake déze bodem- en grondwa- terverontreiniging. Daarin hebben, behalve vertegenwoordigers van het bestuur van de reinigingsdienst, zit ting het waterschap Schouwen-Dui veland, de Provinciale Waterstaat, de Milieu-inspektie en de gemeente Westerschouwen, de laatste als eige naresse van de grond. Niet alarmerend De heer Den Boer kon als ge ruststelling meedelen dat datgene, wat is aangetroffen, niet alarmerend kan worden genoemd. „We blijven echter in deze attent, ook ten aanzien van het kosten- aspekt. Eventuele noodzakelijke in vesteringen moeten met voorzichtig heid worden gedaan om, als het maar even kan, de „vervuiler" niet zwaar der te belasten." De heer Den Boer legde er de na druk op dat met de gegevens, welke nu voorhanden zijn, gesteld kan wor den dat eventueel te nemen maatre gelen moeten worden afgewogen in het licht van een aantal onzekerhe den: Alvorens investeringen in wel ke vorm dan ook te doen, zal er dui delijkheid moeten komen over de pe riode, waarin de stortplaats nog als zodanig dienst moet doen. Daarnaast zal bezien moeten worden welke me thode ter plaatse toepasbaar is en welk e'ffekt" daarmee bereikt kan worden. De kosten, die in dit verband tot nu Vervolg pag. 2 Advertentie Nog 2 weken kunt u profiteren van 86 voordelen die de ZOC-cheques u bieden in VOORDEELSTAD ZIERIKZEE Verwachting tot zaterdagavond: Kans op onweer Half tot zwaar bewolkt en enkele regen- of onweersbuien; in de nacht enkele mistbanken en minimumtem peratuur omstreeks 8 graden; mid- dagtemperatuur van 14 op de Wad den tot 20 graden plaatselijk in het binnenland; matige oostelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 22 mei: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: zuidoost 3 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: west 4 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 19 mei Zon op 5.41, onder 21.34 Maan op 1.36, onder 8.46 20 mei Zon op 5.40, onder 21.36 Maan op 2.19, onder 9.52 21 mei Zon op 5.38, onder 21.37 Maan op 2.51, onder 11.03 Laatste Kwartier: 22 mei (19.45) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 19 mei 6.58 18.41 0.15 12.33 20 mei 7.33 19.27 1.01 13.20 21 mei 8.16 20.24 1.50 14.13 Doodtij: 25 mei HET WEERO VERZICHT DE BILT - Het weer behoudt zijn wisselvallig karakter. Een groot la gedrukgebied bedekt vrijwel geheel Europa. In dit gebied met betrekke lijk lage barometerstanden verplaat sen zich kleinere depressies. Eentje daarvan, die vrijdagmorgen nog bo ven Spanje lag, wordt zaterdag bo ven ons land verwacht. Het is mor gen half tot zwaar bewolkt en er val len enkele regen- of onweersbuien. Vannacht daalt de temperatuur tot omstreeks 8 graden en in de nacht en ochtend zijn er mistbanken. De mid- dagtemperatuur loopt zaterdag uit een van 14 graden op de Wadden tot 20 graden in het binnenland. Er staat een matige wind, die uit uiteenlopen de richtingen waait. ZIERIKZEE - Zeven jaar lang pleit R.U .-raadslid de heer W. F. Sprengelmeijer al voor een fietspad langs de Engelse Kade, voornamelijk ten behoeve van de werkne mers bij Werkvoorzieningsschap De Zuidhoek en dan moet hij plotseling namens deze mensen vernemen, dat ze niet zo zitten te springen om dat fietspad, maar dat ze tevreden zijn met een herbestrating van de Engelse Ka de. Dat gebeurde woensdagavond in de raadzaal van het stadhuis tijdens een openbare vergadering van de kom missie publieke werken. de lijst voor herbestratingen worden geplaatst. Mevrouw M. A. Bij de Vaate-Roo- zendaal vond dat aan de wens van de Zuidhoek gehoor moest worden gege ven en stelde tevens voor een soort damwand aan te brengen als bescher ming tegen het zand op de loswal. De heer Sprengelmeijer toonde zich nog niet zo direkt overtuigd door de uitspraak van de heer Vermeulen en hij wees in dit verband op de brief, die van de Zuidhoek was bin nengekomen en waarin op de aanleg van een fietspad wordt aangedron gen. Welke oplossing Overigens wilde de R.U.- woordvoerder er ook weer niet te zwaar aan te tillen op welke wijze een oplossing tot stand komt, als hij er maar komt. Hij gaf in dit verband nog eens een uitleg van hoe de situa tie kan zijn als mensen in donker en met slecht weer langs de Engelse Ka de moeten en er staan ook nog twee of drie zandauto's te laden. „Ik kan niet begrijpen, dat het zo lang moet Vervolg pag. 4 Woordvoerder namens de Zuid hoek de heer J. J. Vermeulen liet va naf de publieke tribune weten de in druk te hebben, dat er aan de Engelse Kade de laatste dertig k veertig jaar niets meer is gebeurd. Verder wees hij op het zwaar verkeer (zandauto's) die ter plaatste vaak aanwezig zijn. Van de 160 werknemers bij de Zuidhoek komen er ongeveer zeven tig op de fiets. Zij hebben het advies gekregen maar niet over de Engelse Kade te rijden, „dat is net zo gevaar lijk als over een weg een landmijnen", vond de heer Vermeu len. In de praktijk wordt vaak ge bruik gemaakt van het partikuliere terrein van Cebeco, maar dat is na tuurlijk niet de ji :ste oplossing. De heer Vermeulen zeiet om een voor ziening van een paar ton vragen, maar om een verbeterde Engelse Ka de. Gezien de belangstelling, dio de gemeente Zierikzee altijd voor werk voorzieningsschap De Zuidhoek aan de dag iegt, meende hij dit van de g«. meente ook te kunnen verwachten. Voorzitter van de kommissie pu blieke werken, wethouder P. de Rij ke heeft zich altijd tegenstander ge toond van een fietspad over de dijk langs de Engels Kade. Meerdere ma len liet hij weten ervan overtuigd te zijn dat, vooral met slecht weer, geen gebruik zal worden van zo'n fietspad op de dijk. Hij stelde nu de vraag aan de heer Vermeulen: „Moet dat fietspad op of onder de dijk?". De Zuidhoek-woordvoerder zei geen deskundige op dit gebied te zijn, maar volgens hem ging het in de eerste plaats om het herbestraten van de Engelse Kade, „Dan praat niemand meer over een fietspad", al dus de heer Vermeulen, die verder nog aanvoerde dat de loswal wellicht iets verplaatst zou kunnen worden. Wethouder De Rijke, die zich uiter aard gesteund voelde door deze uit spraken, wilde wel in alle eerlijk heid toegeven, dat de Engelse Kade er schandalig bijligt. Wat hem betrof mocht de Engelse Kade als eerste op Fietsers langs de Engelse Kade ondervinden veel hinder van zand, dat vaak bij de loswal ligt opgehoopt. Aanbrengen van een soort damwand en een stuk je dijkhelling te gebruiken voor verplaatsing van de fietsroute, werden in de kommissie publieke werken als mogelijke oplossingen aangedragen VRIJDAG 18 MEI 1984 140ste jaargang Nr. 23526 JL

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1