illywm Kommissie Sport Zierikzee wil naam Sportpark Van Gastel" akkommodatie Lange Blokweg Toekomstige gebruikers van Sportpark Bannink legden hun verlangens allemaal op tafel Bruse vrouwen bezochten tentoonstelling in Delft Delta Sport gymnastiek mag nieuwe attributen kopen 6 ZIERIKZEE - Nadat de drie kommissie Sport-leden H. Asma (PvdA), C. Legemaate (CDA) en J. J. Geleijnse (VVD), na een tiental minuten gedrieën in konklaaf bij ineen te zijn geweest, bij monde van Asma lieten weten wel degelijk in te stemmen met de naam „Sportpark Van Gastel" voor de akkommodatie aan de Lange Blok weg, die over enkele maanden officieel in gebruik geno men gaat worden, moest kommissie-voorzitter/wet houder van sportzaken van Zierikzee L. J. van Gastel even een diepe zucht slaken. Diplomatiek als altijd had hij getracht om de kommissie te weerhouden om zijn naam aan het sportpark te verbinden, toen dat eenmaal aan de orde kwam. „Maar", zo voegde hij er evenwel snel aan toe, „ik zou van ijzer moeten zijn om me niet op een bepaalde manier gevleid te voelen". stellen: ,,Ik heb als wethouder mijn werk steeds gewoon gedaan en daar was het sportpark een stukje van. Bovendien zijn mensen, waarnaar een komplex, een straat of een plein vernoemd wordt vaak overleden, vooraleer hen die eer te beurt valt, maar ik hoop er nog wel degelijk een tijd te zijn". Namens de Kommissie Zomera vondvoetbal ondersteunde Cees Ju- melet de voordracht van de VV Zie rikzee. „Allereerst denk ik, dat men toch een beetje rekening moet hou den met wat de hoofdgebruiker van een akkommodatie zelf als naam sug gereert", meende Jumelet. „Toen sportpark Bannink een naam kreeg, werd ook gekozen voor de verbinte nis met de toenmalige Zierikzeese burgemeester Bannink. Er sprak een stuk waardering uit voor wat deze man voor de totstandkoming van het sportpark deed. Zo moet je het nu ook zien, dus ik denk, dat het logisch is als de naam „Sportpark Van Gastel" wordt gekozen". Om de kommissieleden de moge lijkheid te geven te overleggen om trent de naamgeving buiten kommissie-voorzitter Van Gastel om, besloot deze de vergadering ge durende enkele minuten te schorsen. Na terugkeer bleek er sprake van een unaniem voorstel. „De voorkeur van de kommissie ging eigenlijk uit naar een historische naam", verwoordde Asma. „Er werd echter geen aan vaardbare naam aangedragen. Om dat we meenden toch derdege oor te moeten hebben voor de voordracht vanuit de hoek van voetbalvereni ging Zierikzee, die toch hoofdgebrui ker van het komplex wordt, on dersteunen we de naam „Sportpark Van Gastel" unaniem. Het is nu aan de kommissie-voorziter zelf om te beslissen wat hij er mee wil doen". De wethouder toonde zich even uit het veld geslagen, maar zoals altijd herpakte hij zich vrijwel onmiddel lijk. „Ik moet het even over me heen laten komen, maar op dit moment wil ik me liever van kommentaar onthouden", waarna hij lakoniek overstapte naar het volgende agen dapunt. Zeker 't binnen leuke diengen vó de mensen (VIII) Onder de naem „Weitblick", op het sierlijke uutangbord boven de ingang, stong: „Inhaber: Peter Flöteh". Eên van ons gezelschap docht, dat Peter d'r nog 's êêntje „innam". Mè, die ebbe m'n gauw uut de droam g'ollepe. Peter was d'n eigenaer van 't spul, ebbe m'n 'm uutgeleid, mè dat sloot natuurlijk nie uut, dat 'n, in eigenaer, in „innemer" was. Dae kon Teun, want zó êêtten 'n, mee akkedêêre, in ie stapte welgemoed nae binnen. M'n wiere d'r vriende lijk ontvange. De chauffeur bleek 'r kind an uus te wezen, in m'n krege in 'n mum van tied onze kae- mersleutel in onze anden gedrukt. Dan konne m'n ons eige, vö 't eten, nog 'n bitje „erfrischen!". Onze kaemer was beènge mit blommetjes-beèng. An de langste kant stieng 'n groenbeschilderde kas- se, mit porseleine knoppen d'r an, in mit krullige let ters, stonge 'r omae, moedgevende spreuken op, uut den Biebel in van ménsen, die 't wete konne. 't Zag 'r omae proper uut. In 'n „dobbelbett" wi 'k je vertèl- le! As 'n weië! M'n ebbe ons eige, wat an laete praete deu die Fransozen, deu d'n tied éne, mit d'r „lit- jemeau"! 'n Dubbelbed, kan iederéén begriepe. Dit leek wè 'n „dubbel-op-bed"! Dae kó je volgens mien wè, mit z'n vieren in ronddartele. Moeder, de vrouwe, kreeg nestdrift. A was 't mè vö 'n nachje, aolles wier netjes opgeènge, in de zèllefde pannen in potten as tuus, stienge wi op de blienken- de wastaefel. Benéé, kwaeme m'n terechte, in 'n, mit vee, mooi outwèrrek betimmerde, eetzael. M'n krege éérst 'n drankje vooraf, in daenae, gienge m'n an taefel. Sae- me ete, verbroederd! Zeker, as dat eten nog wor besproeid mit 'n glas wien, voalle de remmiengen wat weg, in is 't net, of je mekaore a langer kent, dan 'n dag. Ons duufje zat mit rooie koontjes, naest 'r ga lant, in was naerstig bezig, 'n volgend glas, rooie wien, vö z'n in te schenken, om 'n op temperatuur t'ouwen, dienk'k. Wullie, zèllef, zaete, tussen in tegenover ménsen, die m'n nauwelijks adde gezie of gesproke. D'r was 'n slachter bie, 'n boekouër, 'n aor- dig uutziend verkoopstertje bie 'n boutiek, in 'n rustend boer, mit z'n vrouwe, die z'n dialect nie ver loochende, in mè deu 'n déél van ons wier verstae. Mè, wat 'n zei, dae kö je, amen, op zégge. M'n ebbe traenen om die knaap gelache. De dienstertjes, raus de een in weer, mit schaeltjes slae, rouwe rooie kööle in Wiener Schnitzel, as 't goed is, 'n gebraie kalfslap- pe. Het „bitte" in „danke" was nie van de lucht. 't Eênigste, wat an m'n geluk'ontbrak, was 'n blommigen aerpel. Mè 'n méns kan nie aolles ebbe. Ons nurks echtpaer, was oak 'n ènde biegetrokke. Ze zaete wè 'n reize van ons vandaen, mè m'n zaege toch kans om 't glas, mit meneer in mevrouw, te hef fen. Nae gelang, de maeltied vorderde, in de inoud van de flessen, minder, kwam er, meer in meer, le ven in. Oak in meneer, die 'r zèllefs toe over gieng, op 'n gegeve moment, z'n dikken èrrem rond de slan ke lêêste van 'n Germaans dienstertje te léggen, die dat bliekbaer bie de pries inbegrepe, vond. Nae, de vruchtecompöte, kwam 'r 'n verzaedigde rust over 't gezelschap, in toen 't lawaoi, van 't afne men, was verstild, wier de club steeds kleiner. De jongelui waere nog wat buute gae struune, mè vö de rest ad iederéén toch wè zin in de koesse te kruup- pen, nae zö'n éérste dag, vol overkomsten. Vö 't open raem, op onze kaemer, ebbe m'n nog even nae buute stae kieke, in geluusterd nae 't ge- ruus van de boamen, want de zêêë kon 't deze keer nie weze. Opkiekend, nae de wieën sterrenémel, die éénder was, as tuus, vroeg de vrouwe d'r eige ardop af: „Ow zè de katte 't maeke?" Dae ad, d'n émel, noch ikke, antwoord op. 'k Most nog 'n keer 't bed uut, om 't licht uut te doen. 't Knopje zat 'r nie bove, zoès in Zierikzêêë. Mè, ja, je bin nie tuus, in dat mot even wenne ARJAON DEN HAAG - Eind 1983 ontvingen bijna 611.000 personen een periodie ke bijstandsuitkering, 117.000 meer dan eind 1982, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de sta tistiek. Deze cijfers, die overigens nog (geringe) korrekties kunnen on dergaan, zijn afkomstig van de door de gemeenten bij het rijk ingediende deklaraties over het vierde kwartaal 1983. Advertentie ZIERIKZEE - Tijdens de behandeling van de ingekomen stukken bij de ver gadering van de Kommissie Sport van Zierikzee deelde voorzitter L. J. van Gastel mee, dat het kollege van burgemeester en wethouders alvast maar had besloten om gymnastiekvereniging Delta Sport twee nieuwe toestellen te la ten'aanschaffen: een kast en een evenwichtsbalk met een totaalwaarde van 4185,-inkluSief BTW. Het is mogelijk enigszins voorbarig, omdat èn gemeenteraad èn wethouder Van Gastel zelf zich nog definitief moeten uitspreken, maar het staat toch pri ma, niet....? Aanvankelijk boog de kommissie Sport zich over een drietal aangedra gen historische namen, maar noch „Den Hogen Blok", noch „De Miere- blok", noch „De Duizend Roeden" viel in erg goede aarde. Bij monde van voorzitter Jan Hagesteijn kwam voetbalvereniging Zierikzee toen met de suggestie de naam van wet houder Van Gastel met het nieuwe sportpark te associëren. „We hebben er in het bestuur over gepraat en we moeten voldoende aanwijzingen te hebben, waarmee deze naamgeving goed gemotiveerd gedaan kan wor den", konkludeerde Hagesteijn. „We verbinden de naam Van Gastel niet louter en alleen vanwege zijn wet houderschap aan het sportpark, maar omdat we ervaren hebben, dat de wethouder ook als gewoon burger altijd bereid was om zijn vrije tijd op te offeren, wanneer dat om de een of andere reden noodzakelijk was, voor dit sportpark. Hij was altijd bereid om over het sportpark te praten of er op de een of andere manier zijn aan dacht aan te schenken". De wethouder zelf bagateliseerde aanvankelijk zijn inbreng door te „Er kwam een voorzoek om subsi die binnen van gymnastiekvereni ging Delta Sport, waarvan we von den at we deze twee onderdelen moesten honoreren zonder dat de Kommissie Sport daar ook maar over gehoord zou zijn", legde Van Gastel uit. „We zijn in het gymnastie klokaal in de Raamstraat gaan kij ken en we kwamen tot de konklusie, dat van de twee aanwezige kasten een goede gemaakt zou kunnen wor den, terwijl er dan een tweede nieu we bij zou moeten komen. De aan schaf van een nieuwe evenwichts balk was gewoon een pure noodzaak. De toestellen, die aanwezig zijn, zijn net zo oud als de zaal, zeventien jaar. Wat nu vervangen wordt was te ge vaarlijk om alsnog te gebruiken". Kommissie-lid J. J. Geleijnse wil de weten, waarom dit subsidiever zoek niet ter behandeling op de agen da werd geplaast. „Dat is er eigenlijk min of meer tussendoor geslipt", leg de Van Gastel lachend uit. „Er ston den overigens nog nog wensen op het verzoek, maar daar hebben we voor lopig afwijzend over beslist. We heb ben indertijd gesteld, dat wanneer de tarieven voor de lokalen zouden wor den opgetrokken, ook de attributen bekeken zouden worden, hetgeen in dit geval gebeurd is. Wat de resteren de wensen betreft: als er niets eer te wensen valt, is de lol eraf. Nu kan Delta Sport nog eens aankloppen, wanneer de nood echt aan de man komt". ZIERIKZEE - Nu het nieuwe sportpark aan de Lange Blokweg zijn voltooiing nadert en de gemeenteraad inmiddels een voorbereidingskrediet van een miljoen gulden (de helft in 1985, de ander helft in 1987) voor de herinrichting van sportpark Bannink heeft gevoteerd, dienden de toekomstige gebruikers een programma van eisen op te stellen. Op 11 mei werd daar door vertegenwoordigers van deze verenigingen over van gedachten gewisseld met de wethouder van sportzaken L. J. van Gastel, het hoofd plantsoenendienst J. J. Doeswijk en de direkteur gemeentewerken D. D. J. van de PoeL Tijdens de vergadering van de Kommissie Sport deed voorzitter Van Gastel de leden verslag van deze bespreking. Onverwacht blijkt, dat de inmiddels naar een nieuwe eigen akkommodatie verhuisde tennisvereniging LTC Zie rikzee mogelijk nog het meeste roet in de gezamenlijk opgestelde plannen kan gooien. Kontraktueel was de LTC Zierikzee gehouden aan een kontrakt tot 1988 dan wel tot de renovatie van Bannink voltooid zou zijn, aangaande de twee banen en het klubgebouw op het komplex. Recentelijk kwam de tennisvereniging evenwel met de sug gestie het komplex ook na de renova tie tot zijn beschikking te houden. Dit zou echter voor handbalvereniging Delta Sport vervelende konsekwen- ties hebben, omdat deze vereniging zijn oog liet vallen op de tennisbanen. Na het vertrek van de LTC Zierikzee zouden de banen worden omgeturnd tot een verharde handbal-akkommo- datie. Komen er echter voor de hand ballers problemen dan zullen ook an dere Bannink-gebruikers weer moe ten inschikken. Nieuwe banen „Door de gestage groei van het le dental kan de LTC Zierikzee momen teel de banen aan sportpark Bannink niet missen" stelde voorzitter Van Gastel vast. „Men zou nieuwe banen stichten bij de drie banen in Poortambacht, maar het zou kunnen, dat de kosten wat afschrikken. De banen handhar ven op Bannink zou een goedkope oplossing zijn". De verzamelde ver enigingsvertegenwoordigers ver wachtten, dat de tennisvereniging als nog zou bevorderen om te komen tot uitbreiding van het tennispark in Poortambacht, zodat voornoemde problematiek uit de wereld zou kun nen blijven. Desgevraagd moesten alle verenigingen, die tezijnertijd op sportpark Bannink hun intrek ne men een opgave doen van het leden bestand, tevens onderverdeeld in ju nioren en senioren, het aantal wed strijden per seizoen en het aantal wedstrijddagen per seizoen. Aangaande de verlangens loopt at letiekvereniging Delta Sport nog steeds voorop met een zesbaans kunststof at letiekbaan met verlichting rond de baan. Verder verlangt de klub een se- kretariaatruimte van ongeveer vijftien vierkante meter, eventueel gekoppeld aan een klubgebouw van de grootte van de bestaande kantine. Verder denkt men over een materiaalberging van ongeveer veertig vierkante meter, terwijl men twee lokalen claimt van de bestaande kleedakkommodatie. Korf balvereniging All Ready doet het aan zienlijk rustiger aan. De klub van voor^ zitter Piet de Ronde denkt aan een klubgebouw ter grootte van het hui dige gebouwtje bij de ingang van het sportpark, maar dan van steen. Verder is een materiaalberging van vier bij drie meter toereikend, terwijl als kleedakkommodatie eveneens twee lokalen van de huidige akkommodatie voldoende zijn. Kunstgras Wanneer voor de handballers van Delta Sport de problemen met de ten nisvereniging uitblijven wil de klub van voorzitter Leen Legemaate de be staande lokaliteit van de tennisvereni ging vergroten met het terrasopper- vlak en verwijdering van de binnen wanden van het bestaand gebouw aan wenden om tot een aanvaardbaar ge heel te komen. Voor materiaalberging is een grote kast voldoende en twee lokalen van de bestaande kleedakkommodatie zijn toereikend. Een fikse wens heeft hockeyklub HSD, al zal dit op lange termijn meevallen. De bestuurderen van de hockeyklub denken aan een kunstgrasveld, hetgeen meteen als voordeel oplevert, dat het trainings veld kan vervallen. Als klubgebouw wil men de huidige kantine met be stuurskamer maar dan als één ruim te uitgevoerd. Voor het materiaal zijn twee kasten voldoende. Het klubge bouw van de atletiekvereniging is ge situeerd waar momenteel het gebouw van HSD staat Eenzelfde gebouw, maar dan uitgevoerd in steen zou de wensen van Delta Sport bevredigen. Voor het parkeren van auto's wordt gedacht aan een parkeerstrook langs de Banninklaan met een kapaciteit van veertig vijftig auto's. DEN HAAG - FNV-voorzitter Wim Kok is niet beschikbaar als opvolger van PvdA-leider Den Uyl. Desge vraagd zei Kok woensdag tegen een ANP-verslaggever geen enkele be langstelling voor een dergelijke funktie te hebben, maar daar ook niet voor te zijn gevraagd. UTRECHT - Twee soldaten uit Steenwijk die het afgelopen week einde ter versterking van de bewa king naar de luchtmachtbasis Woens- drecht hadden gemoeten, hebben dat om principiële redenen geweigerd. BRUINISSE - Het jaarlijkse reisje van de Herv.vrouwengroep „Helpt El kander" stond deze keer bijna geheel in het teken van Willem I, de Zwijger, prins van Oranje, stadhouder van Holland, Zeeland en Utrecht. Willem van Oranje, zoon van Willem II van Nassau en Juliana van Stolberg-Wernigerode, werd 400 jaar geleden op 10 juli 1584 vermoord door Balthasar Gerards en dit feit wordt in Nederland maar in het bijzonder in Delft uitgebreid herdacht. „Helpt Elkander" toog dan ook naar Delft waar in het Prinsenhof een histori sche tentoonstelling is ingericht over het leven en werk van onze Vader des Vaderlands. In Het Prinsenhof was ook een ex positie naar aanleiding van de televisie-dramaserie over Willem van Oranje die onlangs op TV te vol gen was. Schitterend om te zien wa ren de kostuums, rekwisten en de- kors uit de tijd waarin de serie zich afspeelde, de 16e eeuw. In hotel Bijhorst in Wassenaar werd het diner gebruikt. Een bezoek aan de nationale luchthaven Schip hol kompleteerde de fijne reis. Een wandeling over de pier, met zich op de grote luchtreuzen, bracht het ge zelschap snel uit de 16e eeuw naar de 20e eeuw. En terug naar de realiteit, tijd voor de terugreis. De presidente, mevrouw Teekens, bedankte chauf feur Hans Winsveen voor zijn goede begeleiding en de dames voor hun op perbeste stemming tijdens de reis. NOORDGOUWE Plattelandsvrouwen op reis De dames van de afdeling Noord- gouwe en omstreken van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen hielden op 15 mei hun jaarlijkse reisje. Nadat de deelneemsters tussen half acht en acht uur waren ingestapt in de verschillende dorpen, ging de tocht eerst naar Wassenaar, waar de koffiepauze was. Vervolgens werd de wandelpromenade van Schiphol be zocht. Het hoofddoel van de reis was Amsterdam; na enige voorlichting in du bus stapten de dames uit op het Museumplein om, gewapend met een plattegrond van het centrum van de stad, zich op eigen initiatief te ver maken. Verdeeld in groepjes werd er van alle mogelijkheden gebruik ge maakt. Ofschoon iedereen het erover eens was dat de tijd was omgevlogen, waren allen toch weer om vijf uur op het Museumplein terug, vol verhalen over de bezienswaardigheden, die be zocht waren. Op zeer prettige wijze wwerd in het Wapen van Harmeien een voortreffelijk avondmaaltijd ge serveerd. BRUINISSE Spreekbeurt Mbuma-zending In het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeenten in Nederland te Bruinisse zal dominee S. de Jong uit Katwijk aan Zee op vrijdag 18 mei een spreekbeurt houden over de Mbuma-zending. De aanvang van de bijeenkomst is om 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6