„Heesterlust" staat leeg Ontwerp-bestemmingsplan Zonnemaire goed ontvangen in kommissievergadering Bouwplan voor negen kleine woningen aan Delingsdijk streeknieuws Jubileum „Nu met Hope" met muziekfestival Bruinisse NOORDWELLE DRUKKERIJ CDA-Tweede Kamerlid Jan van Noord hield spreekbeurt in Brouwershaven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Gemeenschappelijke aanpak van problemen nodig Zuid-Holland bekijkt problemen kleine kernen Zaterdag 19 mei op het Havenplateau: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag n mei 1984 Nr. 23525 3 -Dit heeft de provincie woensdag meegedeeld. Zuid-Holland hoopt met beide onderzoeken een goed beeld te krijgen van de omvang van de proble matiek in de kleine kernen. De re sultaten zullen worden verwerkt in het ontwerp van de streekplanherziening Zuid-Holland oost dat over een jaar moet verschijnen. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459 Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: p. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers 1 0,75. De abonnementsprijzen zijn In clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W. van een schoolvoorziening in Zonne maire. Voorzitter C. Slabbekoorn liet we ten, dat dit op z'n vroegst 1985 zal worden, waarvoor hij drie redenen aangaf. Ten eerste is de noodzaak tot bouwen - gerekend naar de grootte en de behoefde in de kern - niet groot. Daarnaast is het dan toch niet zeker of gezinnen met kinderen zich zullen vestigen; vaak is gebleken dat nieuwbouw geen vooruitgang van het leerlingenaantal opleverde. Ten derde is de grootste aanvraag voor woningzoekenden op de kern Brou wershaven gericht, waardoor nieuw- bouwplannen in eerste instantie daarheen uitgaan. Kommissielid P. v.d. Meide vroeg zich af, of de opmerking over een „geïntegreerde basisschool", een kwestie die kontroversieel ligt in Zonnemaire, wel in het stuk paste. In het ontwerpplan wordt slechts gesproken over het „gebouw", niet over de school, de „invulling" dus, werd hem duidelijk gemaakt. Ten aanzien van verbetering van. partikuliere woningen, sprak burge meester Slabbekoorn de hoop uit dat enige mensen het voortouw zullen nemen door gebruik te maken van de coördinator van het Kleine Kernen Projekt, die onder andere adviezen kan geven betreffende subsidiemoge lijkheden. De Vlieger vond het een goed idee om prioriteit te verlenen voor het aanbrengen van parkeervakken bij de horecavestigingen aan de Dijk van Bommenede. brandende tanker, een sluizen- komplex en de kazerne met bewegen de soldaten. Na het bezoek aan Madurodanryvas het tijd om de meegenomen boter hammen te verorberen, die zoals ge bruikelijk, door de meeste kinderen al op en vergeten waren. Een bezoek aan Duinrell in Wasse naar was het volgende onderdeel van deze schoolreis. In de speeltuin ver bruikten de kinderen veel energie. Erg in trek waren de roeibootjes in het erg ondiepe water. De vaarpret zorgde er voor dat de meegenomen verschoning niet voor niets in de ba gage zat. Op de terugweg werd tot slot een bezoek gebracht aan het vliegveld Zestienhoven. Nogeens bleek dat het geluk die dag met de Willibrordus- reizigers was. Een heel groot vlieg tuig stond startklaar en koos met erg veel lawaai, rook en stank het luch truim. Om 19.00 uur arriveerden de bus weer in de Hoge Molenstraat. De kin deren zullen met veel plezier terug denken aan de fijne chauffeur, het mooie weer-, de goede leiding en de vele opgedane indrukken. Geslaagd examen ziekenverzorging Voor het examen ziekenverzorging dat gehouden werd op 8 en 9 mei te Goes slaagden van Schouwen-Duive- land de dames I. Bin en I. de Bruijn, beiden uit Zierikzee. Vergadering RABO-bank Voor de 59e algemene vergadering van de Coöperatieve Rabobank „Zie rikzee en omstreken" nodigt het bestuur de leden uit in het Huis van Nassau, op maandag 28 mei, te begin nen om 20.00 uur. Op de agenda van deze vergadering onder meer de goedkeuring van de jaarrekening 1983 en voorstel tot winstbestem ming. Verder een verkiezing van een lid van het bestuur, aftredend en her kiesbaar voor deze funktie is de heer W. den Boer. Aftredend en herkies baar voor de funktie van lid van de raad van toezicht is de heer mr. D. van Eek, terwijl de heer L. J. Dale bout voor dezelfde funktie niet her kiesbaar is. Kandidaten zijn: A. W. Bierens en W. v. d. Wekken. BROUWERSHAVEN - De advieskommissie voor de Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft dinsdagavond haar waardering uitgesproken voor het ontwerp-bestemmingsplan Zonnemaire Kom, waaraan het Integraal dorpsplan Zonnemaire (opgesteld in het kader van het Kleine Kernen Experiment) ten grondslag heeft gelegen. De bevolking van Zonnemaire zelf zal over het plan worden voorgelicht via het huis-aan-huis verspreiden van een boekje, waarin op een prettige manier de belangrijkste punten zuilen worden behandeld. Boven dien zal in het boekje een „miniatuur" in kleur worden afgedrukt van de kaart die bij dit ontwerp- bestemmingsplan hoort. Daarna volgt nog een hoorzit ting, de mogelijkheid tot het indienen van bezwaar schriften en de behandeling in de raad. BROUWERSHAVEN - Wanneer de goedkeuringen daarvoor binnen zijn, gaat de woningbouwvereniging „Beter Wonen" aan de De lingsdijk in Brouwersha ven minstens acht, maar waarschijnlijk negen wo ningen bouwen van het zelfde type als het recent voltooide blokje van vier aan de Kamillestraat te Scharendijke (zie foto). Dat maakte hoofd gemeentewer ken ing. J. H. M. Beek dinsdagavond bekend tijdens de vergadering van de advieskommissie Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening. Het betreft sociale woningbouw; een klein type ééngezinswoning met drie slaapkamers. „Bouwtechnisch heel leuk, simpel en toch ruim", al dus ing. Beek. De huurprijs zal rede lijk zijn. Het is de bedoeling dat het aaneen gesloten blokje wordt gebouwd ach ter in het plan Delingsdijk, waar in totaal ruimte is voor ongeveer dertig woningen. Het nieuwe blok woningen, waar-* mee wordt ingespeeld op aanvragen voor woonruimte in de kern Brou wershaven, zal gebouwd worden op een vrij groot perceel. De woningen krijgen tuinen voor en achter, par keergelegenheid bij iedere woning en er komt een soort verkeerspleintje in de nabijheid. Ing. Beek vertelde, dat Beter Wo nen aanvankelijk had gedacht aan het bouwen van bejaardenwoningen op die plaats. Het gemeentebestuur was van dit voorstel echter niet zo ge charmeerd, omdat Brouwershaven behoefte heeft aan volwaardige een gezinswoningen. Bovendien zijn er al kleine woningen in Brouwershaven die een douchegelegenheid op de be nedenverdieping hebben (van belang voor bejaardenwoningen), terwijl de vlizotrap van deze huizen vervangen kan worden door een vaste trap. De advieskommissie toonde zich ingenomen met de plannen van het kollege, dat het voorstel binnenkort in de raad zal brengen. In zijn toelichting zei ing. J. M. H. Beek, hoofd gemeentewerken, dat de gemeente inmiddels eigenaresse is geworden van de grond waarop in de komende jaren nieuwbouw kan wor den gepleegd. In het ontwerp-plan is de mogelijkheid neergelegd voor on geveer twintig nieuwbouwwoningen voor de komende tien jaar. Naast de opvulling van enkele gaten tussen de reeds aanwezige bebouwing, bijvoor beeld aan de Oostweg en de Bea- trixstraat, is in aansluiting op een in het dorpsplan uitgesproken voor keur de zuidwestelijke hoek van de nieuwbouwwijk gekozen voor de mo gelijkheid tot woningbouw. Op de hoek Irenestraat/Juliana- straat is een bouwperceel voor tien woningen te gebruiken, terwijl in de omgeving van de gymzaal ruimte is voor een blokje van zes. Bouwen en school Kommissielid A. de Vlieger vroeg of er al bekend was, wanneer de bouw eventueel zou kunnen starten met het oog op het in standhouden BRUINISSE - Bruinisse zal zaterdag 19 mei bol staan van de muzikanten: dan organiseert het jubilerende „Nu met Hope" een groot muziekfestival ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan van deze Bruse vereniging. Maar liefst alle muziekverenigingen van Schouwen-Duiveland verlenen hun medewer king aan dit festival, dat de hele zaterdag in beslag zal nemen. Al om 12.00 uur start het muzikaal gebeuren met een rondgang door het dorp door alle deelne mende korpsen richting Havenplateau, waar het feest zich zaTafspelen. Daar zal burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse het festival openen met een toespraak (12.30 uur), waarna alle deelnemers gezamenlijk een mars zullen spelen met assistentie van de diverse drumbands. De volgorde van optreden is als volgt: om 13.oo uur start het eigen „Nu met Hope" met „Oefening en Uitspanning" het festivalkoncert. Telkens een half uur later is er een gezelschap aan de beurt voor een op treden tot 17.30 uur „Kunst en Eer" uit Zierikzee het middagprogramma besluit. Na „Nu met Hope" achter eenvolgens: „Nut en Uitspanning" (Zonnemaire), „Nieuw Leven" (Ou- werkerk), „Apollo" (Brouwersha ven), „Luctor et Emergo" (Renesse), „Oosterlands Fanfare" (Oosterland), „Con Amore" (Noordgouwe), „Witte van Haemstede" (Haamstede), „Crescendo" (Dreischor) en „Kunst en Eer" (Zierikzee). Na een kleine pauze hervat „Rust Roest" (Zierikzee) het avondpro gramma met een show op het Haven plateau. Na dit optreden wordt het feest verplaatst naar de loods van jachtwerf Van Duivendijk. Hier vindt een feestavond plaats die zal worden opgeluisterd door hetRiver Side Combo". Om 22.00 uur zal de heer P. Geluk de trekking verrichten van de grote loterij die ter bestrij ding van de onkosten gehouden wordt, waarna om 23.30 uur het festi val gesloten zal worden. Met mede werking van het luisterend publiek en een beetje mooi weer, zal het jubi leum op een fraaie wijze gevierd kun nen worden. Aan de organiserende vereniging zal het niet liggen Van groot belang achtte het kamer lid ook de gemeenschappelijke aan pak van de milieuproblematiek waarbij hij vooral aan de zure regen dacht. 75% van de zwaveloxyde die dit probleem veroorzaakt komt door aktiviteiten van andere landen om ons heen" verklaarde Van Noord. „Een oplossing kan dan ook alleen bereikt worden via een gezamenlijke aanpak". Het kamerlid wees in dit verband op het grote belang van de verkiezingen voor het Europese Par lement op 14 juni aanstaande, waar bij hij pleitte voor het Europese C.D.A. de E.V.P. (Europese Volks Circa zesduizend bewoners van acht tien dorpjes in de Alblasserwaard en Krimpenerwaard zullen daartoe eind mei worden geënquêteerd Daarbij staat de mobiliteit van de bewoners ten aanzien van deze voorzieningen cen- traaL De provinciale Planologische Dienst legt momenteel de laatste hand aan de uitwerking van een eerder ge houden inventariserend onderzoek over de bedoelde voorzieningen. ZIERIKZEE Schoolreis Willibrordusschool SCHUDDEBEURS - Landhuis „Heesterlust" staat leeg en te koop. Daarover werden in de vergadering van de ad- vieskommissie Volks huisvesting en Openbare Werken van Brouwers haven vragen gesteld. Kommissielid A. de Vlieger ves tigde er in de rondvraag de aan dacht op. „Jammer", zei hij, „dat dit zo plotseling gebeurd is. Er is nogal wat' subsidie voor uitgekeerd om het op te knappen. Wat gaat ermee gebeuren?" Burgemeester C. Slabbekoorn verklaarde, dat de gemeente er geen bemoeienis mee heeft, tenzij het een andere bestemming zal krijgen. Hij hoopte, dat het landhuis snel be woond zal zijn, omdat de gemeente zich wèl zorgen maakt om de ge volgen bij leegstand Vanwege de hoge aanschafprijs verwacht hij, dat alleen concerns in staat zijn „Heesterlust" aan te kopen. Hoofd gemeentewerken ing. J. H. M. Beek zei erover, dat subsidies naar het pand gaan en niet naar de persoon. Bovendien is er geen on- derhoudplicht Hij kon zich voor stellen datzich geen rijen kopers melden voor „Heesterlust", dat een woonbestemming heeft en door drie hectare bos wordt omgeven. Maandag 14 mei jl. gingen de klas sen 1, 2 en 3 van de Willibrordus school genieten van de jaarlijkse schoolreis, 's Morgens om 8 uur wer den leerlingen en begeleiders uitge zwaaid door ouders en andere achter blijvers. Het eerste reisdoel was de voetgangerstunnel in Rotterdam. Voordat men de voetgangerstunnel inging kon door de jeugdige reizigers een vlootschouw worden afgenomen van 10 toevallig passerende marine schepen. Het unieke en niet geplande gebeuren was een bijzondere beleve nis mede doordat de matrozen in de houding op het dek stonden. Het volgende reisdoel was Maduro- dam in Den Haag, waar de Willibrordus-Ieerlingen en begelei ders vooral veel belangstelling had den voor de bewegende en technische onderdelen zoals Schiphol, de trei nen, de haven van Rotterdam met DEN HAAG - De provincie Zuid- Holland gaat ten behoeve van een nieuw streekplan Zuid-Holland oost de toegankelijkheid van basis- en re gionale voorzieningen voor bewo ners in kleine dorpen onderzoeken. BROUWERSHAVEN - „Nederland is te klein om de problemen zelfstandig op te lossen" stelde Jan van Noord, lid van de Tweede Kamer voor het C.D.A. dinsdagavond te Brouwershaven nadrukkelijk vast. „De samenwerking met andere E.G. landen is voor ons land van grote betekenis omdat een echte oplossing voor de ekonomische problemen alleen gevonden kan worden in een gemeenschappelijke aanpak in kombinatie met een goed sociaal beleid" aldus de politicus die voor zijn lezing in Brouwershaven helemaal uit Drente geko men was. Het was dan ook een beetje magertjes dat zijn gehoor uit slechts 26 belangstellenden bestond. Het kamerlid sprak in het Tonnenmagazijn in aan sluiting op een algemene bestuursvergadering van de afdeling Brouwersha ven van het C.D.A. die onder voorzitterschap van de heer B. Heringa stond. Partij) die volgens hem een duidelijk programma heeft dat naast de geza menlijke aanpak van belangrijke problemen ook een gemeenschappe lijk landbouwbeleid voorstaat, „een beleid dat zich" aldus Van Noord „al meer dan bewezen heeft". Superheffing Hij noemde in dit verband de su perheffing op melk. Volgens het C.D.A. kamerlid een zeer ingrijpende maatregel die echter bij gebrek aan beter, voor Nederland als tijdelijk instrument nog de minst slechte maatregel is. Wat betreft de uitvoe ring hiervan in Nederland vond het kamerlid dat een aantal zaken goed geregeld moeten worden. Positie van de vrouw Hij ging verder in op de positie van de vrouw die volgens Van Noord in alle opzichten gelijkwaardig aan die van de man moet worden. Hij wees in dit verband op de E.V.P. die hierover een duidelijke „gezinsgerichte" op vatting heeft. Want ook op het gebied van de emancipatie vindt Van Noord een gemeenschappelijke aanpak be langrijk, waarbij hij wees op de gro te verschillen die er bestaan tussen de posities van de vrouwen in de ver schillende E.G. landen onderling. Hij wees hierbij als voorbeeld op het ver schil tussen Griekenland en Neder land. Na afloop van zijn lezing ging de heer Van Noord in op de vragen die door de aanwezigen werden gesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3