WarGames weekend diensten Verbouwde oude Bakkersschool wordt duurder dan verwacht Advies tot vorming reservepotje Brogum Vlissingen laat dijkverhoging ongemoeid 2 Kommissie Jeugd- en Jongerenwerk CDA wil duidelijkheid over geheime kerncentrale notitie Groninger staten voor volledige ontzwaveling centrales CONCERTZAAL ZIERIKZEE a.s. zondagmiddag 14.00 uur a.s. zondag - 20.00 uur ZIERIKZEE - „De kosten voor de verbouwing van de voormalige bakkerschool aan het Kerkhof NZ zullen ge weldig tegenvallen". Deze mededeling had wethouder P. de Rijke dinsdagavond in petto voor de leden van de kommissie jeugd- en jongerenwerk tijdens een openbare vergadering in de raadzaal van het stadhuis. In het bestedingsplan 1984 werd voor de verbouwing van de voormalige bakkerschool rekening gehouden met een in vestering van 450.000,-, maar wethouder achtte het niet uitgesloten dat dit bedrag niet toereikend zal zijn. Verder diende hij ook terug te ko men op een eerder gedane uitspraak betreffende het gereedkomen van dit ingrijpende karwei. In plaats van in augustus dit jaar de verbouwing te kunnen afronden, hoopte de wethou der dat op dat tijdstip met het werk gestart zal kunnen worden. ,,De oude bakkerschool valt me een beetje zwaar", aldus de verzuchting van de heer De Rijke. Hij liet weten, dat de hoge kosten van de verbouwing vooral veroor zaakt zullen worden door een ingrij pende romp rest au rat ie. Met de toe komstige gebruikers van het pand - het C.J.V. en het Rode Kruis - wordt kontakt opgenomen om hun wensen ten aanzien van de interne verbou wing te vernemen. De eisen van deze zijde bleken, aldus de mededeling van de wethouder, niet extreem hoog. De schets voor de verbouwing van het pand is thans nog maar nau welijks gereed en ,,het financiële plaatje" is nog niet klaar. „Het on derste regeltje kan ik nu nog niet zeg gen", aldus de wethouder, maar op grond van de voorlopige cijfers kon hij wel vaststellen, dat het eindbe drag voor de gemeente tegen zal val len. Jeugdwerkleider Gabri de Groot: ,,Wijkgebeuren binnen Zierikzee niet uit het oog verliezen". „In de problemen" „We komen wel heel erg in de pro blemen met het C.J.V.konstateer- de mevrouw M. R. de Jong-Van Loo, doelend op het feit, dat deze jonge- rengroepering geen gebruik meer zal kunnen maken van het schoolge bouw in de Raamstraat als daar de werkzaamheden beginnen ten behoe ve van de daar te vestigen basis school voor de binnenstad. Ook de heer J. J. Geleijnse zei deze gang van zaken wel een beetje te be treuren. Volgens hem hadden bepaal de onderdelen van de romprestaura tie best al in een gevorderd stadium kunnen zijn. Verder vroeg hij zich af hoe lang een en ander nog moet gaan duren als ook nog gewacht dient te worden op de reaktie van Monumen tenzorg op een subsidieverzoek. Wethouder De .Rijke antwoordde, dat pas met de werkzaamheden gestart kan worden als het gehele plan gereed is, maar dat de subsidie toezegging niet persé behoeft te wor den afgewacht. Zowel mevrouw De Jong als de heer Geleijnse (de overige kommis sieleden waren niet aanwezig) bleven echter moeite hebben met het feit, dat de verbouwing van het betreffen de pand lang op zich laat wachten. „Die romprestauratie had toch reeds eerder aan de orde kunnen komen", meende mevrouw De Jong en de heer Geleijnse sprak over „een kwestie van prioriteitstelling binnen de dienst gemeentewerken". Hij liet weten voorstander te zijn zoveel mo gelijk werd binnen de eigen dienst te verrichten, maar soms is er, naar zijn mening aanleiding om daar vanaf te wijken. Nog dit jaar De wethouder voerde aan een ge deelte van de cijfers zelf ook nog maar sinds gisteren te hebben gezien, terwijl het laatste regeltje - zoals ge zegd - thans nog niet bekend is. Over één ding wilde de heer De Rijke ver der echter geen twijfel laten bestaan: „De oude bakkerschool moet dit jaar gewoon klaar". Bij de vaststelling van de prioriteitenlijst ten behoeve van de middellange termijnplanning gaf de kommissie er blijk van nu voorbereid te zijn op de door de wet houder aangekondigde tegenvaller ten aanzien van het pand Kerkhof NZ 8. Bovenaan de lijst werd derhal ve een pro memorie post geplaast ten behoeve van de verbouwing van de voormalige bakkersschool. Direkt daarvaan gekoppeld werd een pro memorie post betreffende subsidie aan het C.J.V. Een subsidie verzoek is uiteraard nog niet binnen, maar de kómmissie jeugd- en jongerenwerk ziet de bui wel aankomen. Zowel C.J.V. als Rode Kruis zijn, volgens de wethouder, niet de kapi taalkrachtige klubs en dé huur voor de oude bakkersschool zou voor hen dan ook weieens een heet hangijzer kunnen worden. Een subsidiever zoek in relatie tot de jaarlijkse op te brengen huur achtte de heer De Rijke dan ook niet ondenkbaar. Verder voerde de kommissie een pro memorie post op ten behoeve van subsidiëring van het peuterspeelzaal werk in Zierikzee. Het buurt- en klubhuiswerk van het Leger des Heils, waartoe ook de beide peu terspeelzalen behoren, heeft daartoe nog geen verzoek ingediend, maar de kommissie achtte het niet onmoge lijk dat dit alsnog zal komen. In di verse kommissie- en raadsvergade ringen werd weieens de opmerking gemaakt, dat Zierikzee niet zoveel doet aan het peuterspeelzaal werk. „Misschien zit daar wel een kern van waarheid in", aldus wethouder De Rijke. Kommissie Jeugd- en Jongerenwerk ZIERIKZEE - Jeugdsoos Brogum gaat zaterdag 19 mei weer open. Deze mededeling deed wethouder P. de Rijke dinsdagavond tijdens een openbare vergadering van de kommissie Jeugd- en Jongerenwerk. Er werd spoed ge zet achter de herstelwerkzaamheden, die ten gevolge van de brand op zondag 4 maart aan het onderkomen van de jeugdsoos verricht dienden te worden. Aanvankelijk leek het erop, dat aannemer Roggeband het werk reeds een week eerder geklaard zou kun nen hebben, maar dat bleek toch iets te kort dag. Het aanbrengen van drie lagen brandvrije verf op de binten vergde namelijk nogal wat tijd. Ver der dienden ook de leden van Bro gum een dag of twee ter beschikking te hebben voor het installeren van de apparatuur, die inmiddels in 's Her togenbosch werd ingekocht. Plafond Brogum beschikt nu ook over het verlaagde plafond en wethouder De Rijke meende te kunnen stellen, dat deze voorziening de soosbezoekers zeker zal aanspreken. Zelfwerk zaamheid werd aan de dag gelegd door de Brogumleden bij het spuiten van muren en plafond en verder werk nieuw meubilair gemaakt in de vorm van houten kubussen. Aanne mer Roggeband stelde voor dat kar wei zijn werkplaats ter beschikking. De wethouder jeugd- en jongeren werk was van mening, dat Brogum voor dit jaar tevreden kan zijn met de door de gemeente uitgestoken hel pende hand. Verdere wensen, die op het verlanglijstje van de jeugdsoos staan, te weten: reparatie van de vloer in de grote zaal en het aanbren gen van een scheidingswand, werden later tijdens deze vergadering meege nomen in het prioriteitenlijstje voor de middellange termijnplanning. Aanvankelijk werd voorgesteld voor reparatie van de vloer een be drag van 32.500,- op te nemen, voor de scheidingswand 7.000,- en een pro menoriepost voor een onderzoek naar energie beperkende maatrege len in de Brogumboederij. Op voor stel van kommissielid de heer J. J. Geleijnse (VVD) adviseerde de kom missie echter in plaats daarvan een totaalpost „Voorzieningen Jeugdso- ciëteit Brogum" op te voeren met een bedrag van 45.000,-. De heer Geleijnse kreeg daarin steun van mevrouw M. R. de Jong- Van Loo (PvdA), de frakties van CDA en R.U waren niet vertegen woordigd tijdens deze vergadering van de kommissie jeugd- en jonge renwerk. Wethouder De Rijke zei het ook eens te kunnen zijn met het opne men van een totaalpost met in het achterhoofd de wetenschap, dat zo wel de vloer als de scheidingswand er in Brogum een keer moeten ko men. Mevrouw De Jong hield, naar aan leiding van de vaststelling van deze prioriteitenlijst, een pleidooi voor een nota jeugd- en jongerenwerk in Zierikzee. Om goed te kunnen advi seren en te besluiten achtte zij het zinnig te kunnen beschikken over een totaal overzicht, waarin belang en kriteria van de diverse vormen van jeugd- en jongerenwerk aan de orde komen. Verder drong ze aan op normen waaraan de subsidiëring voor het jeugd- en jongerenwerk ge- toest kan worden. Wethouder De Rijke toonde zich verre van overtuigd van de noodzaak hiervan. Adviserend kommissielid jeugdwerkleider Gabri de Groot meende, dat aan de wensen van me vrouw De Jong al een heel eind tege moet werd gekomen in de vorm van het inventarisatierapport, dat in 1980 werd opgesteld in het kader van het gemeentelijk welzijnsbeleid en van het in aansluiting daarop op gestelde gemeentelijke welzijnsplan. Hij wees op het feit, dat ook de di verse soorten jeugd- en jongeren werk in het gemeentelijk wel zijnsplan nader worden belicht en kriteria en knelpunten daarin aan de orde komen. Een bekend gegeven uit het welzijnsplan is vooral de behoef te aan akkommodatie. Hij adviseer de de kommissie dan ook voor een volledige opstelling van een priori teitenlijst het gemeentelijk wel zijnsplan er nogeens op na te zien. Wijkgebeuren Verder vestigde de jeugdwerker de aandacht op een ontwikkeling, die vooral de afgelopen jaren in gang is gezet en derhalve nog niet in het wel zijnsplan is opgenomen, te weten het wijkgebeuren binnen Zierikzee. Vooral de diverse buurtverenigingen besteden veel aandacht aan aktivi- teiten voor de jeugd; een gegeven dat de kommissie jeugd- jongerenwerk naar zijn mening niet uit het oog dient te verliezen. Sekretaris van de kommissie, de heer J. Lagendijk merkte aanvullend op, dat ook de normen voor subsidië ring van jeugd- en jongerenwerk reeds vastliggen in de gemeentelijke subsidieverordening voor sociaal- kulturele aktiviteiten. DEN HAAG - De sociaal- ekonomische raad steunt het voorne men van staatssekretaris De Graaf van sociale zaken om een verdere ar beidstijdverkorting in de sociale werkvoorziening door te voeren, zo blijkt uit een woensdag gepubliceerd advies van de SER-advieskommissie werkloosheidsvoorziening. DEN HAAG - Minister Winsemius (volkshuisvesting en ruimtelijke or dening) moet duidelijkheid verschaf fen over een notitie van de Rijks Plar nologische Dienst waaruit zou blij ken dat Borssele geen ideale.plaats is voor plaatsing van nieuwe kerncen trales. De CDA-Kamerleden Eversdijk en Van der Linden willen, zo blijkt uit schriftelijke vragen aan de bewinds man, weten of inderdaad een dergelijke nota circuleert en of die notitie dan geheim is. Indien dat het geval is, vra gen zij zich af op grond waarvan een dergelijke notitie is gemaakt en welke rol deze zal spelen in het kernenergie beleid in ons land. GRONINGEN - De vertegenwoor digers van het elektriciteitsbedrijf voor Groningen en Drenthe in de SEP (Samenwerkende Elektriciteits Producenten) moeten binnen de SEP aandringen op volledige ontzwave ling van kolencentrales in het Zeeuw se Borss.ele en het Limburgse Bug- ge num. Dit staat in een motie die provinciale staten van Groningen woensdag heb ben aangenomen en die was ingediend door D'66. De SEP wil de centrale in.Borssele slechts voor vijftig procent en de cen trale in Buggenum helemaal niet ont zwavelen. Advertentie Vertoont De FBI denkt: een spion! Het Pentagon denkt: een wereldmacht! En z'n ouders denken dat hij boven op z'n kamer zit te spelen met z'n computer. san I a Leonard Goldberg Production a John Badham Mm MATTHEW BRODERICK DABNEY COLEMAN JOHN WOOD ALLYSHEFQY Alle-leeftijden Entreeprijs: Balcon en zaal f 7,50 VLISSINGEN - Het gemeentebestuur van Vlissingen heeft woensdagavond in een extra gemeenteraadsvergadering het bevel aan het Waterschap Wal cheren om dijkverhogingswerkzaamheden onmiddellijk stop te zetten inge trokken. Het is de gemeente gebleken dat de juridisch niet erg sterk in de schoenen staat Vlissingen had het Waterschap dins dag onder politiedwang gesommeerd de dijkverhogingswerkzaamheden die maandag begonnen waren bij Rhittem even boven Vlissingen met onmiddel lijke ingang stop te zetten. Het Water schap zou volgens het gemeentebe stuur niet over de vereiste vergunnin gen beschikken en bovendien door de werkzaamheden onherstelbare scha de toebrengen aan een stukje buiten dijkse schor dat grote natuurweten schappelijke waarde heeft Het Waterschap Walcheren dat op advies van de Provinciale Planologi sche Dienst in Zeeland alvast begon nen was, heeft de gemeente daarop financieel aansprakelijk gesteld voor de kosten die door het stilleggen van de werken zouden optreden. De gemeente Vlissingen zou, zo bleek tijdens de raadsvergadering, wel in haar recht staan, maar volgens bur- gemeester en wethouders van Vlissin gen zou de kans dat Vlissingen door de rechter in het ongelijk wordt gesteld toch wel bedenkelijk groot zijn. Uit eindelijk weet Vlissingen al twintig jaar dat de dijken ter plaatse verhoogd moeten worden, maar een bestem mingsplan voor dat gebied ontbreekt nog steeds. Met grote meerderheid van stemmen besloot de raad de som matie aan het Waterschap in te trek ken. Het dagelijks bestuur van het Waterschap Walcheren zal donder dagmorgen beslissen of ze van de schadeclaim zal afzien, nu de werk zaamheden donderdagmorgen in alle vroegte, na 24 uur te hebben stilge legen, alsnog hervat kunnen worden. Zaterdag 19 en zondag 20 mei Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter Van Geer, dokter Vis ser en dokter Sleegers. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00-11.30 uur. Dokter J. Ph. P. Stenger, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861 neemt waar voor dokter Bruel, dokter Flach en dokter Verbeek-van Beek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag als zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter H. Speelman, Oosterland, Molenweg 61. Telelefoon (01114) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Dorrestein. Tandarts R. C. A. Backer, Poststraat 14, Bruinisse, Tel. (01113) 2666, neemt waar voor geheel Schouwen- Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondagmid dag van 17.00-17.30 uur. Zuster Du Croo, Kloosterweg 30, Haamstede, tel. (01115) 1535 neemt waar voor Zierikzee. Zuster P. v. d. Velde, Oosterland, Lange Achterweg 10, tel. (01114) 2050 neemt waar voor Bruinisse en Duiveland. Zr.-De Muijnck, Huybertstraat 70, Zierikzee, tel. (01110) 4419 neemt waar voor geheel Schou wen. Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee tel. (01110) 2180 heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100)14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. (Tel. 01110-4743). Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. 01110-5017. Hodgkin-kontaktgroep, kontakt- adres Elly Gebraad, Oude Moolweg 36, Renesse, tel. 01116-1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. 01114-2131 of landelijk diensten centrum VBOK 033-620244. Donderdag 17 mei Zierikzee Tussen de Havens (Visstraat). Ten toonstelling eindexamenwerkstuk ken Textiele Werkvormen ZDAG. 10.00 - 12.00, 14.00 - 16.30 en 19.00 -21.00 uur. Stadhuis. Fraktievergadering P.v.d.A. 19.30 uur. Hervormd Verenigingsgebouw. Bij eenkomst Wees een Zegen. 20.00 uur. Scharendijke De Putmeet. Vergadering Reini gingsdienst Schouwen-Duiveland. 16.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Zaal Geref. Kerk, Bostonplein. Schrijfavond Amnesty Internatio nal. 20.00 uur. Vrijdag 18 mei Zierikzee Tussen de Havens (Visstraat). Ten toonstelling eindexamenwerkstuk ken Textiele Werkvormen ZDAG. 10.00 - 12.00 en 14.00 - 16.30 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse. Slotavond schoolprojekt over gehandicapt zijn. 19.00 uur. Gemeentehuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Zonnemaire Openingskoncert Nut en Uitspan ning. 19.30 uur. Bruinisse Kerkgebouw Geref. Gemeente in Ne derland - Spreekbeurt ds. S. de Jong uit Katwijk aan Zee over Mbuma- zending, 19.30 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Inleiding WD Tweede Kamer-leden. 20.00 uur. Zaterdag 19 mei Zierikzee Tussen de Havens (Visstraat). Ten- tponstelling eindexamenwerkstuk- kën Textiele Werkvormen ZDAG. 10.00 - 12.00 en 14.00 - 16.30 uur. Vismarkt. Geraniummarkt van „Groei en Bloei". 10.00 tot 15.00 uur. Concertzaal. Hoofdstadoperette „lm wiessen Rössl". 20.00 uur. Kerkwerve Ophalen spullen voor rommelmarkt 2 juni (door werkgroep onderhoud Herv. Kerk). Vanaf 9.00 uur. Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Demonstratie kantklossen in het kader van de hob by-tentoonstelling van de Roode Le lie. 13.30 tot 16.30 uur. Noordgouwe Dorpshuis. Reünie voor de hoogste klassen van de Openbare Lagere School uit de jaren 1950 tot en met 1953. 14.00 uur. Dreischor Café „De Drie Schapen". Wandel tocht Ned. Rode Kruis afd. Brou wershaven. 14.00 uur. Bruinisse Havenplateau: Muziekfestival Brui nisse, n.a.v. het 85-jarig jubileum van „Nu met Hope". Opening om 12.30 uur en vervolgens om het half uur een optreden van alle eilandelij- ke muziekkorpsen. 19.00 uur optre den van Rust Roest, 19.30 uur feesta vond in de loods van Van Duiven- dijk. 23.30 uur Sluiting. Nieuwerkerk Ned. Herv. Kerk. Koncert kamer koor „Cantiona Musicum". 20.00 uur. Oosterland Gereformeerde Gemeente, St. Joost- dijk 12. Kontaktbijeenkomst licha melijk gehandicapten. 14.30 uur. Zondag 20 mei Haamstede Hervormde kerk - Gezinsdienst, 10.00 uur. Maandag 21 mei Zierikzee Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Buurt- en klubhuis „De Lichtboei". Ouderavond peuterspeelzalen „Kwi bus" en „Harlekijn". 20.00 uur. Huis van Nassau. Vergadering Phila- telica. 20.00 uur. Dreischor Gemeenschapsruimte. Hoorzitting voor de ontwerp-welzijns- subsidielijst. 19.45 - 20.30 uur. Gemeenschapsruimte. Kommissie welzijn. 20.30 uur. Dinsdag 22 mei Zierikzee Wijkgebouw Jannewekken. Slotmid dag bejaardengymnastiek. 15.30 uur. Stadhuis. Vergadering kommissie onderwijs. 16.30 uur. Haamstede Dorpshuis. Feestavond, viering 55- jarig jubileum Ned. Ver. van Huis«- vrouwen afdeling Westerschouwen. 19.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. A.N.B.O. orga niseert spelmiddag voor ouderen. 14.30 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Nieuwerkerk Gebouw Salem. Verkoping goederen Vrouwenvereniging „Debora". 14.30- 17.00 en 19.00 - 21.00 uur. Woensdag 23 mei Scharendijke Gemeentehuis. Raadsvergadering Middenschouwen. 19.30 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Kuntselklub voor kin deren van zes tot twaalf jaar. 13.30 uur. Donderdag 24 mei Brouwershaven Blokkendoos. Vertrekpunt trimmen. 9.00 tot 10.00 uur. Zaterdag 26 mei Zierikzee Kraanplein. Vertrek exkursie Stad en Lande. 7.45 uur. ZWN-busstation. Vertrek exkursie „Groei en Bloei". 08.30 uur. Speel-o-theek, Mosselstraat 2. Open dag vanaf 10.00 uur. Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Presentatie we reldwinkel, in het kader van de hob bytentoonstelling van de Roode Le- lei. 13.30 tot 17.00 uur. Zonnemaire Mobiele tent schoolplein I. M. v. d. Bijlstraat. Koncert door „Luctor et Emergo" uit Renesse. Aanvang: 19.30 uur. Maandag 4 juni Zierikzee Stadhuis, Vierschaar. Hoorzitting Verkeerscirkulatieplan. 19.30 uur. Donderdag 7 juni Burgh Vertrek bejaardenreis naar houtves terij Het Loo. 07.30 uur. Zaterdag 16 juni Zonnemaire Mobiele tent schoolplein I. M. v. d. Bijlstraat. Koncert door brassband OKK uit Westkapelle. Aanvang 19.30

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2