c s Brommers van scholieren aan testen onderworpen Camping Den Osse wil uitbreiden Gemeentebestuur Almelo op bezoek in Zierikzee DE ZIERIKZEESCHE COURANT VERKEERSCIRKULATIEPLAN Werkloosheid Zeeland gedaald met 4,4 procent Gemeen schappelijke Schoolraad Zierikzee opgeheven Zl ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Woningbouw Verkeerscirkulatieplan De woningbouwvereniging Beter Wonen Voor de historische binnenstad van Zierik- heeft een bouwplan voor negen kleine wo- zee is een Verkeerscirculatieplan ontwor- Sportpark „Van Gastel" NK turnen Het nieuwe sportveldenkomplex aan de In Heerenveen worden dit weekeinde de Ne- Lange Blokweg te Zierikzee zal naar alle derlandse kampioenschappen turnen afge- ningen aan de Delingsdijk in Brouwersha- pen, dat in koncept gereed is. (Pag. 4 en 5). waarschijnlijkheid de naam „Sportpark Van werkt. Nynke Botterweg van Delta Sport is ven. (Pag. 3). Gastel" gaan heten. (Pag. 6). favoriete voor een titel. (Pag. 11). DONDERDAG 17 MEI 1984 140ste jaargang Nr. 23525 waarin opgenomen (1797 - 1889) De meeste mensen winnen bij een nadere ken nismaking; maar zij verliezen er bij, volkomen doorgrond te worden. Comtesse Diane ZIERIKZEE - Het Verkeerscirkulatieplan (V.C.P.) ten behoeve van verbetering van de verkeerssituatie in de binnenstad van Zierikzee is in konsept gereed. Het plan ligt voor iedere belangstellende vanaf maandag 21 mei ter inzage op het Buro Voorlichting van de gemeentese- kretarie en in de gemeenschappelijke bibliotheek aan het Groene Weeg- je. De bevolking van Zierikzee krijgt verder de gelegenheid te reageren op het V.C.P. tijdens een hoorzitting op maandagavond 4 juni in de Vierschaar van het stadhuis, aanvang 19.30 uur. Op pagina 4 gaan wij in deze editie uitgebreid in op de belangrijkste voorstellen in het verkeer scirkulatieplan. „De politie komt naar je toe..." Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. ZIERIKZEE - Het voltallige gcmeentestuur van Almelo brengt op vrijdag 25 mei een bezoek aan Zierikzee. Een en ander is een vervolg op de hernieuw de kennismaking tussen beide gemeentebesturen tijdens de herdenking van de Watersnoodramp, vorig jaar. In juni vorig jaar bracht het gemeentebestuur van Zierikzee een tegenbezoek aan Almelo. De delegatie uit Almelo wordt om streeks 11.00 uur in het stadhuis ver wacht, waar na de officiële ont vangst een rondleiding door het stad huis en het museum wordt gehouden. Na de lunch in de Trouwzaal zal het gezelschap vertrekken voor een be zoek aan de bouw van de stormvloed kering. Bij terugkeer in de Trouw zaal van het stadhuis zal een aperi tief worden genuttigd, waarna het gehele gezelschap zich te voet naar restaurant Mondragon zal begeven voor een diner. Met dat diner is dan tevens een einde gekomen aan het programma, waarna de Almelose bestuurders de terugreis zullen aan vaarden. MIDDELBURG - De werkloosheid in Zeeland is de afgelopen maand met 4,4 procent gedaald ten opzichte van de maand maart Landelijk be droeg deze daling 2,5 procent Zee land heeft nu een werkloosheidsper centage van vijftien procent Dat is ook twee procent lager dan het lan delijk gemiddelde. Na een lange tijd van stilstand trekt de vraag naar metaalbewerkers en werkers in de bouw weer aan. Dit blijkt uit cijfers die het distriktsbu- reau voor de arbeidvoorsziening in Zeeland woensdag heeft bekendge maakt SLUISKIL - Prins Bernhard ver richt dinsdag 19 juni in Sluiskil de of ficiële opening van de nieuwe ammo- niakfabriek van de Nederlandse Stikstof Maatschappij B.V. Advieskommissie VROM BROUWERSHAVEN -Als de raad de mening van B. en W. en het advies van de kommissie ruimtelijke ordening volgt, kan Camping Den Osse het aantal kampeerplaat sen gaan uitbreiden van 160 naar 227 standplaatsen. Er was een verzoek binnengekomen om tot 340 plaatsen te mogen gaan, maar het kollege wil liever geen uitbrei ding realiseren in de openbare grondstrook langs de camping en een langgerekte strook langs de Schouwse- dijk. Ook door deze meer beperkte uit breiding is een jaarbetrekking moge lijk voor de beheerders, drs, J. C. D. Stigter en mevrouw W. W. Sorge- Stigter, de eigenlijke reden van het verzoek. Tevens wil het kollege toestemming geven voor de bouw van een kantine en een schuur. Af wijzend staat het tegenover de aan vraag om uitbreiding van de frites kraam, tien appartementen voor ver huur, het plaatsen van sta-caravans, de realisatie van een winkel-bar- restaurant en een caravanberging. De advieskommissie was het eens met de visie van het kollege, zodat het voorstel conform naar de raad Windturbines Bij de regeling voor windturbines, waarover de kommissie positief ad viseerde, zijn de voornaamste pun ten: geen windturbines in de kernen, rondom de kernen een beperkte mo gelijkheid, en geen turbines in open vlakten. Wel wordt de mogelijkheid opengehouden voor windturbines bij bedrijven, maar dan geplaatst in de nabijheid van de bebouwing met een maximum hoogte van twintig meter. In natuurgebieden en plaatsen waar bijvoorbeeld nogal wat wilde ganzen overvliegen, zal volgens de notities een verbod voor het plaatsen van tur bines gelden. Wanneer een bedrijf een aanvraag doet, kan het kollege zich gratis laten adviseren door een speciaal buro. (Geen) geluidshinder Tot slot adviseerde de kommissie gunstig ten aanzien van een krediet van ruim zesduizend gulden voor de voorbereidingen (metingen) te behoe ve van het opstellen van een zoge naamd dezoneringsbesluit, vallende onder de wet geluidshinder. Het gaat om voorschriften betreffende ge luidshinder door wegverkeer veroor zaakt. In de gehele gemeente Brou wershaven wordt het maximum naar alle waarschijnlijkheid nergens overschreden, maar het besluit is wel van belang voor subsidie-aanvragen aan het rijk krachtens de wet ge luidshinder. Ook bij woningbouw kan dit besluit tot basis dienen voor een goedkopere afwerking, omdat minder isolerende maatregelen tegen geluidshinder nodig zijn. ZIERIKZEE - By de opheffings vergadering van de Gemeenschappe lijke Schoolraad voor het Openbaar Onderwijs in Zierikzee sprak de voor zitster, mevr. J. A van Anraad-Goo- sen, haar grote bezorgdheid uit over het lot van de kleuters in de toekom stige basisschool. De opvang van pro blemen zal een grote inzet vragen van de kleuterleidsters. In de oplei ding zal daar aanzienlijk minder aandacht aan besteed kunnen wor den: de praktijklessen gedurende drie jaar op de kleuterschool worden teruggebracht tot slechts een half jaari Met een goede inzet van ieder een zal echter ook het basisonderwijs een juiste vorm kunnen krijgen. Na een korte huishoudelijke verga dering kwam 14 mei j.L een eind aan zeventien jaar schoolraad Deze heeft nl geen wettelijk bestaansrecht meer als adviesorgaan voor burgemeester en wethouders. Haar taak zal gedeel telijk worden overgenomen door de op te richten gemeenschappelijke mede zeggenschapsraad, gevormd uit de medezeggenschapsraden van alle openbare kleuter- en lagere scholen van Zierikzee. Namens de gemeente bedankte wet houder van onderwijs J. Groen alle schoolraadleden voor hun werk. Een speciaal woord van dank ging naar mevr. Van Aanraad en naar mevr. A. G. Beekman-Otte, die ruim zes jaar het sekretariaat verzorgde. Beiden ontvin gen een fraai opgemaakte bos bloe men. Een verrassing in de vorm van een feestelijk drankje besloot deze laatste vergadering van de schoolraad. Verwachting tot vrijdagavond: Half tot zwaar bewolkt Half tot zwaar bewolkt en vrijwel overal droog. Vannacht plaatselijk mist en minimumtemperatuur om streeks 8 graden; middagtempera- tuur van 14 graden aan zee tot 18 plaatselijk in het oosten van het land; weinig wind, kracht 3 of min der. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 21 mei Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: variabel 3 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 18 mei Zon op 5.42, onder 21.31 Maan op 0.40, onder 7.47 Laatste Kwartier: 22 mei (19.45) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 18 mei 6.23 18.08 11.51 Doodtij: 23 mei HET WEEKOVERZICHT DE BILT - In de aanloop naar het weekeinde gaat de temperatuur weer iets omhoog. Nederland bevindt zich morgen tussen twee depressies in, een boven Zuid-Scandinavië en een andere boven Zuid-Frankrijk. Er kunnen dan opklaringen voorkomen en het is vrijwel overal droog. In de nacht en vroege ochtend vormt zich hier en daar mist en de minimum temperatuur ligt rond de 8 graden. De maximumtemperatuur loopt uit een van ongeveer 14 graden aan zee tot 18 graden in het oosten van het land. Er is maar weinig wind, kracht 3 of minder uit uiteenlopende rich tingen. Het ziet er naar uit, dat het zaterdag vrij warm wordt maar dat de depressie boven Zuid-Frankrijk zondag in onze buurt ligt en dan voor buien en afkoeling zorgt. Opgevoerde brommers Parkoers ZIERIKZEE - Onder het motto „De politie komt naar je toe", organiseerde de rijkspolitie groep Schouwen- Duiveland in samenwerking met de verkeersgroep Mid delburg en Veilig Verkeer Nederland dinsdag een ver- keersprojekt voor de scholieren van de RSG, de LTS en de chr. LHNO. Doel onder meer: meer begrip opbrengen voor elkaar (wederzijds) en meteen een boel voorlichting te geven over de bromfiets, want dit vervoermiddel stond centraal deze dag en was hét middelpunt van vele diskussies. De zaak kwam aan het rollen naar aanleiding van klachten: er zou door de schoolgaande jeugd te hard en te roekeloos worden gereden in en om Zierikzee. Tijdens een werkbespre king van de rijkspolitie waar deze klachten aan de orde kwamen, werd besloten streng te gaan optreden. Dit was niet geheel naar de zin van wachtmeester Liesbeth Mandema- ker, die een andere aanpak voorstel de. Zij brak een lans voor de jeugd en wilde meer begrip kweken voor de politie en het werk van de politie. Voorlichting zou ook kunnen helpen het rijgedrag van de schooljeugd te beïnvloeden, zo was haar redenatie, waarmee ze gehoor vond bij adju dant Lenselink, die haar opdroeg het verkeersprojekt van de Zierikzeese scholen te koördineren en te begelei den. nog een vervolg: op woensdag 30 mei zal een parkoers door de Zierikzeese straten worden uitgezet dat door de leerlingen van de middelbare scholen zal worden verreden. In burger zal er dan worden gekontroleerd (óók zon der processen-verbaal) op veelvuldi ge overterdingen die in een nabespre king aan de orde zullen komen. Ver der volgt er (na de vakantie) een ver- keersaktie met de fiets als middel punt, voor de lagere scholen. Ook hier: „De politie komt naar je toe". Bij de foto's: De grootste foto toont een overzicht van het parkeerterrein aan de Scheldestraat, waar de RSG- scholieren toch wel belangstelling toonden voor de rollentestbank. Op de achtergrond de caravan van Veilig Verkeer Nederland, op de voorgrond een nieuwe patrouillewagen van de verkeersgroepOp de twee kleinere foto's: de ogentest van VVN en wachtmeester eerste klas Liesbeth Mandemaker samen met een /collega van de verkeersgroep bij de rollen- bank. Héél toevallig was een bezor ger van de Zierikzeesche Nieuwsbo de het slachtoffermet zijn Yama ha. De foto's werden zoals gewoon lijk gemaakt door Johan D. C. Berre- voets. politiemensen maatschappijleer op de RSG. Vooral uitleggen en wijzen op gevaren die de bromfietsers boven het hoofd hangen en de gevolgen van opgevoerde brommers voor de overige verkeer- deelnemers. Hierbij werd vooral de nadruk gelegd op het feit dat een agent van politie geen „rot smeris" is die bekeuringen uitdeelt. Later op de dag werd een en ander aan de praktijk getoetst op het par keerterrein aan de Scheldestraat, waar een rollenbank was opgesteld, benevens een geluidsmeter en pa trouillewagens van de politie. Veilig Verkeer Nederland was er met een voorlichtingscaravan waar onder meer een ogentest gedaan kon wor den. Hoewel wachtmeester Mandema ker de leerlingen had verzekerd het „opschrijfboekje" niet te zullen ge bruiken was er toch wat aarzeling van de zijde van de leerlingen, om hun brommers door rijkspolitiemen sen te laten testen, bang als ze waren om toch tegen een „prent" aan te lo pen. Klas voor klas werden de leer lingen in de gelegenheid gesteld hun brommend vervoermiddel aan een keuring te laten onderwerpen, waar bij hen werd uitgelegd wat er niet goed was aan de brommer en wat verbeterd moet worden om tot meer veiligheid in het verkeer te komen. De aktie van de rijkspolitie krijgt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1