Nynke Botterweg vaandeldraagster elftal Delta Sportturnsters tijdens NK turnen in Heerenveen Sensationele bekerwinst van herenvolleybalteam Mevo '80 op promotieklasser Sliedrecht NIEUWSBODE Uig S kampioen rekreatie volleybalkompetitie door 3-0 triomf op Casanova G. VAN WIJK CASANOVA Herenteam Kwiek blijft Mevo '80 voor in spannend toernooi B-junioren Zierikzee in hoofdklasse Kleine zeges Zierikzee en Bruse Boys: 3-1 Toernooi voor standaardteams SV Duiveland C. de Wit wint hengelwedstrijd HSV De Krabbe Springkonkoers Zierikzeese Bridge Klub De sponsor volleybalteam Casanova ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 17 me) 1984 Nr. 23525 11 ZIERIKZEE - Vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 mei worden in Heerenveen de finales van de Nederlandse Kampioenschappen turnen afgewerkt. Zeeland wordt daarop vertegenwoordigd door een elftal van leden van de Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport. Grote afwezige voor deze vereniging is Carianne Berrevoets, die de afgelopen week te kennen gaf met de wedstrijdsport te stoppen. De turnster van de nationale A-selektie zal wel in Heerenveen aanwezig zijn, maar al leen als toeschouwster. Zij zal dan ongetwijfeld uiterst nieuwsgierig toekijken hoe de elf Delta Sportsters het er zullen brengen. De aandacht zal daarbij vooral uitgaan naar Nynke Botterweg, die algemeen gezien wordt als de opvolgster van Carianne Berrevoets op topnivo. Nynke Botterweg start in Heerenveen als de favoriete voor de Nederlandse titel in klasse II na drie overwinningen tij dens de voorafgaande Gym Grand Prix-toernooien. Wan neer zij haar favorietenrol zou kunnen waarmaken, zou het voor het eerst in de geschiedenis van Delta Sport zijn, dat een lid van deze vereniging met een Nederland se titel thuiskomt. Nynke Botterweg wordt in Heerenveen mogelijk nationaal kampioene. GOES - De B-juniorenploeg van Zierikzee gaat het volgende seizoen in de nieuw te formeren hoofdklas se van Zeeland spelen. De ploeg kwam zover door de vooruitgespeel- de wedstrijd bij en tegen Robur met 0-3 te winnen. De ontmoeting tussen Robur en Zierikzee betekende de laatste uit een nakompetitie, waaraan ook werk deelgenomen door SSV BI. Zie rikzee won in de openingswedstrijd met 3-1 van SSV. In een Goes treffen klopte SSV Robur met 4-2 waardoor ook SSV BI promoveert. De eindstand is als volgt: Zierikzee BI 2 2 0 0 6-1 4 SW BI 2 10 15-52 Robur BI 2 0 0 2 2-7 0 De nieuwe hoofdklasse wordt het volgend jaar gevormd door de B- ploegen van Kloetingen, Goes, RCS, Vlissingen, Terneuzen, Middelburg, Terneuzense Boys, Aardenburg (alle maal rechtstreeks) en AZW, HVV'24, Zierikzee en SSV (uit de na- kompetitie). BRlllNISSE/OOSTERLAND - Zo- wel Zierikzee als Bruse Boys traden dinsdagavond aan tegen Duiveland- se afdelingsploegen. In Bruinisse klopte de ploeg van trainer Jan Eng- lebert het naar de eerste klas gepro moveerde Ouwerkerk met 3-1 en de zelfde skore kwam op de borden bij de in Oosterland afgewerkte ontmoe ting tussen zaterdag eerste klasser Duiveland en KNVB-kampioen Zie rikzee. Bruse Boys kwam tegen Ouwer kerk al na vijf minuten op voor sprong via een gekopt doelpunt van Herman Knop. Pas in de slotfase van het eerste bedrijf kon de KNVB- ploeg de marge wat vergroten, nadat kort tevoren Jacob van de Berge de geblesseerd geraakte Leen van der Bijl was komen vervangen. Binnen twee minuten bewees Van de Berge zijn waarden door twee keer te sko- ren, de twee keer uit een sekuur ge nomen vrije trap van Tonnie van de Berge. In de tweede helft ontwikkelde zich een redelijk gelijkopgaand duel, al was Bruse Boys regelmatiger voor het doel van Michel Begemann te vin den, dan Ouwerkerk voor dat van Steef van de Velde. Toch hoefde al leen de Bruse doelman in het tweede bedrijf een gang naar het net te ma ken. Eerste skoorde René van Waar denburg, maar hij werk teruggeflo ten, omdat er een overtreding tegen hem begaan zou zijn, maar twee mi nuten later verdween de nul toch voor de Ouwerkerks via een schitte rend doelpunt van invaller Wim Ha- ge: 3-1. Bij Duiveland-Zierikzee wenste de thuisploeg zich vrij konsekwent te rug te trekken in de verdediging, waardoor Zierikzee weinig ruimte kreeg om tot goede afgeronde aan vallen te komen. Wanneer dat wel ge beurde toonde doelman Eddy ten Klooster een meer dan voortreffelij ke sluitpost. Met een dubbelblanke stand kon de thee worden genuttigd. In de tweede helft opende Martin Quist na tien minuten de skore, maar vrijwel meteen erna maakte Dolf Roks koppend gelijk. In het laatste wedstrijdgedeelte bepaalden Wim van der Maas en Theo Wittenberg de eindstand op 1-3. Edith Gerards. Nynke Botterweg manifesteerde zich tijdens het vorige turnseizoen al terdege, maar de echte doorbraak kwam toch in de voorbije maanden, toen zij drie keer op rij met over macht een Gym Grand Prix-toernooi op haar naam bracht. De twaalfjari ge Zierikzeese moet het in groep I van klasse II opnemen tegen een kwintet bijzonder sterke talentjes op turngebied. Esther Verzijlberg van het Haarlemse Bato heeft als plaat singscijfer twee, Lia Diender van RKDOS Kampen komt als derde in de eindstrijd en Agnes Femee van Quick Leeuwarden neemt de vierde plaats in. Sabine van de Gevel van KV Mountain Shipping uit Rotter dam en Miranda Pluk van het Cuijk- se Olympia kompleteren de eerste groep. In de klasse Il-finale treden nog twee turnsters van Delta Sport aan. Wendy van der Velde zit in groep IV en daarin zal naar alle waarschijnlijkheid ook Miriam van Tiggelhoven een plaats krijgen. De Zierikzeese neemt vooralsnog de eerste reserveplaats in, maar het staat wel vast, dat zij in aktie zal ko men, omdat de praktijk geleerd heeft, dat er altijd wel een paar deel neemsters vroegtijdig wegens een blessure of ziekte moeten afhaken. Mogelijkheden Sterk is Delta Sport ook vertegen woordigd in klasse I. Edith Gerards voert de lijst van zeven finalistes aan in groep II. Zij gaat daarin Skadi van Paaschen van MOB A Zutphen en Ka rin Holst van Tonido Amsterdam vooraf. Als vierde komt Sandra de Keijzer v van Delta Sport binnen in deze twee de groep. De beide turnsters van trai ner Ron de Waal hebben ongetwijfeld OOSTERLAND - Sportvereniging Duiveland organiseert zaterdag 19 mei een toernooi voor standaard- teams op het plaatselijk Oosterspor- park. Vanaf twaalf uur werken vier ploegen een halve kompetitie af. Behalve de organiserende vereni ging Duiveland wordt aan het toer nooi deelgenomen door vierde klas ser Nieuwland, het uit de vierde klas gedegradeerde SPS uit Poortvliet en SSV uit Goes, dat uit de tweede klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal promoveerde en het volgend jaar te genstander wordt van Duiveland, SKNWK en DFS. mogelijkheden om zich naar een hoge klassering te werken in Heerenveen. De eerste groep van klasse I wordt aangevoerd door Lianne Brinksma van SCE Emmeloord, vóór Marion Hendrikx van DOO Utrecht en de beide Opmeerse turnsters Wendy Tol en Suzanne Beerepoot. Esther Tanne- maat van De Hazenkamp uit Nijme gen, Thalita van de Berg van RKDOS uit Kampen en Simone Veldman van Hera Winschoten kompleteren de hoofdgroep. Overigens maken Nyn ke Botterweg, Edith Gerards en San dra de Keijzer deel uit van de natio nale B-selektie. In de juniorklasse zou Delta Sport normaal gesproken ook met drie turnsters van de partij geweest moe ten zijn, maar de oudste van de drie zussen Van der Spek sukkelt nog steeds met een blessure, zodat Moni que en Astrid van der Spek getweeën de Delta Sport-eer hoog zullen moe ten houden. Erna van der Spek krijgt een plaatsje op de tribune. Verras send is overigens de zeer hoge plaats waarop Monique van der Spek de fi nale binnenstapt. Esther Kivits, Dia ne Ball en Ingrid Lockx, allen van ASTT Eindhoven gaan de Bruse turnsters vooraf, hetgeen impliceert dar er ook voor deze Delta Sport- afgevaardigde een hoge klassering in het verschiet zou moeten liggen. Tweelingzus Astrid van der Spek neemt een plaats in de tweede groep in, maar kan mogelijk voor een aar dige verrassing zorgen in de finale. In de jeugdklasse is Delta Sport ver tegenwoordigd met Irene Buys op een plaats in het midden van het deelnemersveld en in klasse IVA komt de Zierikzeese vereniging in beeld via twee jeugdige talentjes. In het veld van veertig finalistes nemen Cindy Buys en Ernani de Boer respektievelijk de vijftiende en ne gentiende plaats in. Sandra de Keijzer. WESTERSCHOUWEN - Hen- gelsportvereniging De Krabbe uit Burgh-Haamstede hield haar tiende kompetitiewedstrijd aan het strand van Westenschouwen. De dertig deel nemers aan deze wedstrijd vingen slechts zeventien vissen, waarvan er negen onder de maat bleken te zijn. Met 400 punten werd C. de Wit win naar vóór M. A. van de Wielen, die tot 224 punten kwam. J. de Blonde en J. A. Wandel kwamen beiden tot 75 punten en J. van de Bos skoorde 74 punten. B. Nelisse met 70, A. P. Deur- lo met 60, J. Plandsoen met 43, J. P. van Leenen met 34 en J. de Regt met 30 punten kompleteren de top tien. Bij de junioren won Marco de Braai met 19 punten. ZIERIKZEE - In de rekreatieve volleybalkompetitie werd in poule A de laatste wedstrijd gespeeld tussen de ploegen van Big S en Casanova. Hieruit moest de kampioen bekend worden, maar Big S had aan een ge wonnen set voldoende om de titel over te nemen van Casanova. De Burgh-Haamsteedse soosploeg liet geen gras groeien over de plan nen en overdonderde de uittredende kampioen volledig. De 3-0 zege lever de Big S de titel op, maar deze uitslag In het toernooi voor tweede en der de klassers bij de heren gaven vier van de vijf teams elkaar bijzonder weinig toe, hetgeen blijkt uit de vele gelijke spelen, die konden worden genoteerd. Het team van Intermezzo uit Middel- harnis kwam zelfs in alle vier haar wedstrijden een puntendeling over een. De organiserende vereniging speelde drie keer gelijk en toernooi- winnaar Kwiek deelde de punten met Mevo '80 en Intermezzo, maar won met 2-0 van Rowido en Geervliet, waar door de Bruse ploeg, uiteindelijk een punt meer verzamelde dan Mevo '80, dat alleen won van Geervliet Rowido en Intermezzo behaalden beide vier punten, maar Rowido legde beslag op de derde plaats door een beter set saldo. Met een punt eindigde Geervliet als laatste. Overtuigend Bij de dames tweede en derde klas sers werd de ploeg van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis overtuigend winnaar, ondanks een 2-1 nederlaag in de eerste wedstrijd tegen een DFS/ Cluzona-kombinatie. Hierna herstelde de ziekenhuisfor matie zich door met 3-0 te winnen van Mevo '80 en Intermezzo. De DFS/CIu- zona-kombinatie kon het sukes uit de openingswedstrijd niet helemaal kontinueren door eerst met 2-1 te ver- liezen van Intermezzo en vervolgens slechts met 2-1 te winnen van Mevo '80. Met vijf punten bleef de Burgh- Haamsteedse/Nieuwerkerkse koali- tie twee punten achter op de zieken- huisploeg. Intermezzo en Mevo '80 skoorden beide drie punten, maar de organiserende vereniging werd naar de laatste plaats verwezen door een minder setsaldo. Bij de vierde klassers eindigde bij de dames de ploegen van sGravo en Kwiek samen bovenaan met ieder zes punten. Het setsaldo gaf de doorslag ten voor dele van de ploeg uit 's-Gravenpolder. De beide koplopers speelden tegen elkaar gelijk en moesten beide ook het punt delen met het Goese Mytillus. Omdat de Goese dames bovendien een set moesten afstaan aan Intermez zo kwamen zij uiteindelijk een punt te BRUINISSE - Baarden- en Pony- klub Schouwen-Duiveland organi seert zaterdag 19 mei vanaf tien uur een springkonkoers op manege De Korenzolder in Bruinisse. Op het door parkoersbouwer Grens uit Goude neergezette trajekt komen B-, L-, M- en Z-kombinaties in aktie, die beoordeeld worden door jury Smits. zorgde er tevens voor, dat Casanova naar de uiteindelijke derde plaats werd verwezen. Big S kwam op 37 punten uit de zestien duels, WIK uit Kerkwerve werd met 33 punten tweede en Casanova bleef op 32 pun ten staan. Uit poule A degraderen de ploegen van De Zeeuwse Stromen en PJZ en de openvallende plaatsen worden het volgend jaar ingenomen door de teams van de RSG en Renes- se, die in poule B de eerste twee plaatsen opeisten. kort om zich oom met de toernooizege te bemoeien. Intermezzo met drie en Mevo '80 met nul punten sluiten hier de rij. Bij de vierde klassers bij de heren was de Burgh-Haamsteedse soosploeg van Big S ongenaakbaar. Alleen tegen het eerste team van Jong Pendrecht moest een punt worden in geleverd. Mevo '80 verzamelde als tweede vijf punten uit vier duels en Jong Pendrecht kwam als derde aan hetzelfde puntentotaal, maar noteer de een minder setslado. Met respektie velijk twee en nul punten sluiten Jong Pendrecht II en Intermezzo de rij. ZIERIKZEE - Tijdens de khiba- vond van de Zierikzeese Bridge Klub werd de laatste ronde gespeeld van de onderlinge kompetitie. Aanstaan de dinsdagavond 22 mei wordt een slotavond gehouden. Tijdens deze avond wordt de wisselbeker uitge reikt aan het dan bekend te maken kampioenspaar Tijdens de laatste wedstrijd speel den mevrouw Terwisscha en de heer Karstens zich naar de overwinning in groep I, terwijl mevrouw Van den Berg en de heer Does de winst grepen in de Noord-zuidlijn van groep II. De heren Besamusca en Meulstee won nen de Oostwestlijn in deze groep. De gedetailleerde uitslag was als- volgt: Groep I: 1. Mevr. Terwisscha-heer Karstens 132 pnt.; 2. echtp. Van den Berg 122 pnt.; 3. heren Eekman-Kloet 116 pnt.; 4. heren Blonk-Van Hengstum 114 pnt.; 5. heren Van der Mark-Viergever 113 pnt.; 6. echtp. Pomper 103 pnt.; 7. mevr. Heuser- heer Boot 101 pnt.; 8. echtp. Aker boom 99 pnt.; 9. heren Becu-Van der Post 97 pnt.; 10. dames Van der Valk- Van der Zande 83 pnt. (108 is 50%; gespeeld volgens het Howell- systeem). Groep II NZ-Iijn: 1. mevr. Van den Berg-heer Does 189 pnt.; 2. heren Duindam-Schot 184 pnt.; 3. dames Kops-Tuinman 178 pnt.; 4. heren Hendrikse-Sweere 177 pnt.; 5. dames Hoets-Weber 166 pnt.; 6. dames Van Groningen-Schaalje 154 pnt.; 7. da mes Does-Hendriksen 147 pnt.; 8. da mes De Graag-Schiettekatte 141 pnt. OW-lijn: 1. heren Besamusca- Meulstee 206 pnt.; 2. dames Geluk- Van de Zande 199 pnt.; 3. echtp. Schults 184 pnt.; 4. dames Becu-Van der Post 168 pnt.; 5. dames Eekman- Van Geesbergen 160 pnt.; 6. dames Van Oeveren-Tennekes 155 pnt.; 7. heren 't Hart-De Vries 150 pnt.; 8. da mes Van An del-Lepel a ars 130 pnt. (168 punten is 50%; gespeeld volgens het systeem Scheveningen). ZIERIKZEE - De heren volley balformatie van Mevo '80 heeft een sensatio nele overwinning behaald op Sliedrecht Sport, dat in zo juist besloten kompe titie op de tweede plaats in de promotieklas eindigde. De bezoekers kwamen weliswaar op een 0-2 voorsprong in sets en leken op een probleemloze triomf af te stevenen, maar de Sliedrechtenaren hadden duidelijk buiten de vecht lust van de Zierikzeese gerekend. Via 16-14 in de derde set legde de ploeg van trainer Peter Daver de basis voor de uiteindelijke 3-2 zege, waardoor de ploeg nu in de kwartfinale om de distriktsvolleybalbeker is beland. Deze worden overigens pas medio september afgewerkt. ,,Het was misschien wel de beste wedstrijd, die Mevo '80 in dit toch al zo suksesvolle seizoen speelde", meende Hans Boot, coach van de oranje equipe. „Op wilskracht werd het twee klassen hoger spelende Sliedrecht Sport geklopt. Voor de bezoekers betekende dat een lelijke streep door de rekening, nadat men in de tweede ronde de beker houder van het vorig jaar uitschakelde". „Iedereen had er eigenlijk op gere kend, dat het optreden tegen Slie drecht Sport het einde van het beker- avontuur zou zijn", legde Boot nog Uit. „De ploeg had zich voorgenomen om er het beste van te maken, maar dat leek aanvankelijk allerminst te slagen. Pas toen iedereen ervan uit ging, dat het gebeurd was begon de machine geolied te lopen". In de eerste set behaalde Sliedrecht Sport een regelmatige setoverwinning. De aanval van de bezoekers was het blok van Mevo '80 steeds te vlug af en de aanvalsopzetten van de Zierikzee se ploeg waren veelal te traag om het blok van Sliedrecht Sport voor on oplosbare problemen te stellen. Via goede opslagen en een enkele goede aktie behaalde Mevo '80 toch nog ne gen punten in deze set. In het begin van de tweede set werd Mevo '80 voledig door Slie drecht Sport weggeserveerd. Mevo '80 stapelde fout op fout en de bezoe kers behaalden via 0-9, 1-11 en 3-13 een probleemloze 7-15 setzege. Gezien de eerste twee sets lag een dikke 0-3 nederlaag in de lijn der ver wachtingen. Maar de werkelijkheid was anders. De vlam sloeg bij de thuisploeg in de pan. Mevo '80 speel de met vlaggen grandioos en de pro motieklasser werd konstant onder druk gehouden via gevarieerd aan- valsspel en een uitstekende opslag. Tevens kreeg Mevo '80 meer en meer vat op het aanvalsspel van Slie drecht Sport. Met een tomeloze inzet won de Zierikzeese ploeg de set via de tussenstanden 1-5, 6-5,10-8,12-11. 13-14 en 16-14. Door het onverwachte setverlies werd Sliedrecht Sport onrustig en de ploeg werd in het begin van de vierde set volledig weggespeeld door een ontketende thuisploeg. Bij 13-3 sput terde Sliedrecht Sport nog even te gen, maar Mevo '80 gaf geen krimp en maakte de set met werkelijk gran dioos volleybal uit. Omdat er in een bekerwedstrijd een beslissing moet vallen moest er een vijfde set gespeeld worden. Mede door het feit, dat Mevo '80 dit niet gewend is en dat Sliedrecht Sport langzaam maar ze ker kwaad werd op zichzelf ver wachtte al wat Mevo '80 was een defi nitieve genadeslag voor de naar de eerste klas gepromoveerde ploeg. Initiatief De spelers geloofden er echter nog volledig in. Via 1-4 en 3-5 kwam Me vo '80 met 9-7 aan de leiding, maar Sliedrecht Sport nam weer even het initiatief en kwam gevaarlijk dicht bij het beslissende punt: 11-13. In een zinderend slotstuk haalde Mevo '80 de laatste vier punten bin nen en was de sensatie kompleet. Het totaal verbouwereerde Sliedrecht Sport komplimenteerde de tegen stander met de verdiende overwin ning. Verdiend omdat Mevo '80 via wilskracht en inzet de twee klassen verschil wegwerkte. Een waarlijk schitterende afsluiting van het reeds zo suksesvolle seizoen. Advertentie van feliciteert zijn spelers met de 3e plaats HOGEZOOM 171 - RENESSE ZIERIKZEE - Volleybalvereniging Mevo '80 organiseerde in de Zierikzeese sporthal Onderdak een viertal toernooien voor tweede, derde en vierde klassers voor heren- en damesteams. By de hoogste damesteams ging de ploeg van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis met de hoogste eer strijken, terwijl bij de heren het Bruse Kwiek na een boeiend toernooi de organiserende ver eniging net voor bleef. Bij de vierde klassers won sGravo vóór Kwiek, terwijl bij de heren de ploeg van Big S haar suksesreeks voortzette door daags na het behalen van het kampioenschap in de eilandelyke rekreatieve kompetitie ook nu als eerste uit de bus te komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 11