Jack Schipper: „Middelburg, Vlissingen, Breskens en Sluiskil: maak je borst maar gerust nat Jan Snijders krijgt zilveren speld van verdienste KNVB 7 Kampioensteam Zierikzee ontving legio felicitaties ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 mei 1984 Nr. 23523 M ZIERIKZEE - In de Zierikzeese Graanbeurs organiseerde het bestuur van voetbal vereniging Zierikzee zaterdagavond een receptie ter gelegengeid van het kampioen schap van het eerste team in de derde klas van het zondagse KNVB-gebeuren en de daaruit voortvloeiende promotie naar de tweede. Tal van genodigden gaven gehoor aan de invitatie en namen de gelegenheid te baat om bestuur en spelers geluk te wensen met het behaalde sukses. Het gemeentebestuur van Zierikzee werd vertegenwoordigd door de wethouders Van Gastel, De Rijke en Groen en namens het afdelingsbestuur van de KNVB was Dick Mooij aanwezig. Verder waren legio vertegenwoordigers van eilande- lijke, Brabantse en Zeeuwse voetbalverenigingen aanwezig op de geanimeerde receptie. Als laatste in een rjj van sprekers voerde Zierikzee-trainer Jack Schipper het woord. „Als trainer sluit ik de rij. Dat gaat bij ons ook zo onder de douche. Dat kan wel eens vervelend zijn omdat de shampoo veelal op is, maar ik denk, dat het een goede gewoonte is", konkludeerde Schipper. „Er hebben een aantal faktoren meegespeeld in dit sukesvolle verloop van de kompetitie, maar ik denk dat een van de voornaamste dingen is gewenst, dat we maar weinig spelers hebben hoeven te gebruiken. Weinig of geen blessures zijn daar debet aan geweest Voetbal - daar moet over gepraat worden en deden we zeer veeL Ik mag me beroemen op het feit dat ik een groep spelers had, die enorm aktief was en nooit zeurde, hoe slecht de omstandigheden ook wel eens ooit waren. Ik heb er vertrouwen in, dat we dat voort kunnen zetten en dat is voor mij een reden om te zeggen: Middelburg, Vlissingen, Breskens en Sluiskil: maak je borst maar gerust nat Nadat voorzitter Jan Hagesteijn een welkomstwoord had gesproken, open de elftalaanvoerder Kees Verkaart de sprekersrij. „Ik heb daar speciaal om gevraagd om te voorkomen, dat an deren mij het voetbalgras voor de voe ten wegmaaien", begon Verkaart lachend. „Ons seizoen zit er weer op, het was in een woord af. Na de prima oefenperiode bekroop menig suppor ter de angst, dat we uitgeblust zouden zijn wanneer het menens zou worden. Zij kregen ongelijk. Dat kunnen we ge rust vaststellen. Natuurlijk ga je aan het eind van een dergelijke rit oorza ken zoeken van het sukses. Een van de belangrijkste oorzaken was zonder twijfel het bestuur, dat zich altijd posi tief opstelde en voorbeeldig meeleef de met het wel en wee van de ploeg Overigens doet het dat met alle teams. Fijn was ook het werk van het kantine- personeel, de materiaalverzorging, de tenueverzorging door de familie De Vlieger, het werk van fysiotherapeut Van Goethem met zijn mensen en van sponsor Marco de Rijke. Zijn naam staat niet voor niets met hoofdletters op onze shirts. Verder speelden trai ner Jack Schipper, elftalbegeleider Cees Lodewijk, grensrechter Jaap de Bruine en Faas de Bruine als ma teriaalverzorger bij de wedstrijden een belangrijke roL Ik durf te beweren, dat wij het volgend jaar het vertrou wen ook niet zullen beschamen". gesteijn. „Zierikzee heeft in het ver- leden ook al vijf spelers naar elders zien vertrekken. Voor het seizoen waren de verwachtingen binnen het bestuur hoog gespannnen, maar we vonden een plaats bij de bovensten al mooi. De ploeg wilde achter alleen genoegen nemen met de eerste plaats en ze hebben de daad by het woord gevoegd. De motor is pas stil geval len, toen alle tegenstanders op on overbrugbare afstand waren gema noeuvreerd". Wethouder L J. van Gastel van sport zaken van Zierikzee bracht als eerste zijn felicitaties over aan het kam pioensteam, „want dat heeft er ten slotte voor gezorgd dat we hier zitten, al wil ik natuurlijk niet zeggen, dat het bestuur er ook niet toe heeft bijgedra gen. Voor het Zierikzee-be stuur is het plezierig een kampioensvoetbalploeg te hebben, die straks in de tweede klas gaat spelen en dan nog wel op een kompleet nieuw komplex. Wellicht valt het te proberen om hierop op nieuw kampioen te worden, dat zal ongetwijfeld stimulerend werken op de publieke belangstellingen de popu larisering van de voetbalsport Deze mens het Zeeuwse afdelingsbestuur, nadat hij voorzitter Jan Schaalje ver- Regiovoetbal Voorzitter Hagesteijn liet vervol gens het seizoen nog even in het kort voorbij gaan. Hij refereerde aan het fraaie begin bij Divo, toen met 1-3 werd gewonnen in de slotminuten, Het schitterende treffen in Goes tussen de gelijknamige ploeg en Zierikzee, dat uiteindelijk met 3-4 werd gewonnen, ZIERIKZEE - Tijdens de kampioensreceptie van Zierikzee werd Jan Snijders tot zijn eigen verbazing plotseling door KNVB-bestuurslid Dick Mooij naar voren geroepen om de zilveren speld van verdienste van de KNVB op het revers gespeld te krijgen. „Jan Snijders heeft zich gedurende vijfentwintig jaar op een onna volgbare manier verdienstelijk gemaakt voor voetbalvereniging Zie rikzee", stelde Mooij vast. „Ik ben eens aan het rekenen geslagen wat een vrijwilliger als Snijders voor Zierikzee waard is geweest. Als ik er vanuit ga, dat hij per week vijf uur voor de klub bezig is geweest - en wat is nou vijf uur, hé Jan - en je rekent een tientje per uur, dan heeft hij zes ton verdiend voor Zierikzee in een kwart eeuw, Zierikzee, waar blijft het klubgebouw?". Bij de foto's van Joh. D. C. Berrevoets: Geheel boven trai ner Jack Schipper en op de gro te foto de feestvarkens van de avond, toegesproken door wet houder Van Gastel. Daaronder feliciteert Kees Stoutjesdijk, die gedurende het seizoen overstapte van de Zierikzeese hoofdmacht naar prof klub S.K. Beveren de kampioenen en daar weer onder Jan-Leen Boot, die van voorzitter Jan Hagesteijn een aandenken krijgt aan het seizoen, zoals trouwens alle spelers en lei ding dat kregen. Rechts onder overhandigt wethouder Van Gastel het kado van de ge meente aan aanvoerder Kees Verkaart. ontschuldigd had. Deze zat voor een vergadering op het KNVB-centrum in Zeist. „Eindelijk hebben we twee tweede klassers op Schouwen-Duive- land: Bruse Boys en Zierikzee. Ik hoop, dat we op korte termijn eens kunnen zien wie de langste billen heeft", merk te Mooij op., Reeds tijdens de receptie Reeds tijdens de receptie voerden vertegenwoordigers van beide ver enigingen besprekingen over een dergelijk treffen. Tijdens de aan staande Schouwen-Duiveland-trofee staat al vast een voerproefje op het programma. „Zierikzee heefteen bij zonder sterk elftal. Welke vereniging kan het presteren om gedurende het seizoen een aantal spelers kwijt te raken en toch gewoon door te gaan alsof er niets gebeurd is. Wat betreft de regiospelers bij Zierikzee: dat is helemaal geen punt. Laten we het zo trachten te houden. Wanneer we een Zierikzee willen krijgen, dat het Zeeuwse koalitie Vlissingen/Middel- burg/Breskens/SIuiskil de baas kan blijven, dan is een brede basis van be lang". Gelukwensen werden verder over gebracht door voorzitter Lander van voetbalvereniging Middelburg, die Zierikzee een uiterst ambitieuze ver eniging noemde. „Zierikzee is zo' n ver eniging, zoals er nog veel meer zouden moeten zijn. Het is een ouderwetse amateurvereniging", konstateerde Lander. Zierikzee-jeugdkommissie- voorzitter Simmers benadrukte de goede band, die er bij Zierikzee bestaat tussen bestuur en spelers. „Wanneer er moeilijkheden waren, maar dat ge beurde niet zo vaak, dan werden die in een mum van tijd opgelost Dat werkt vreselijk positiefmeende hij. En pas sant liet hij het seizoen van de diverse jeugdteams passeren. Het Cl-, Dl- en El-team werden kampioen en BI staat met een been in de Zeeuwse hoofd klasse. „Jammer is het dat de A-ju nioren degradeerden, want dat is uit eindelijk toch het toeleveringsbedrijf voor het eerste, maar wie weet is het maar van korte duur". Vele tientallen feliciteerden verder het Zierikzee-be stuur en het kampioensteam met trai ner Schipper, die het officiële gedeelte met klinkende bewoordingen afsloot Eén feestavond onder leiding van het Schelde-trio besloot de lange avond. Hierbij was niet alleen het eerste team, maar ook de tweede formatie van Zie rikzee aanwezig. Onder leiding van trainer/coach Cees Struyk promoveer de dit team na het behaalde kampioen schap naar de reserve tweede klas van het KNVB-voetbaL het onrecht dat de roodzwarten werd aangedaan in de uitwedstrijd bij Steen en de fenomenale partij die Zierikzee bij Steenbergen op het groene gras legde, toen het alles-of-niets was. „Het sukses werd behaald met een oude kern spelers aangevuld met jeugd uit de eigen school, maar in cidenteel met spelers uitde regio. Dat zeg ik niet om de regioverenigingen te kwetsen, maar ik denk, dat talent rijke jeugdige voetballers automa tisch naar de hoogstspeiende klub gaan. Ik geloof, dat wc dat niet moe ten tegenwerken. Het is de basis om te komen tot beter voetbal op Schou- wcn-Duivcland. Het nivo zal in de breedte ook aantrekken", stelde Ha- sport draagt immers bij tot een flink stuk passieve rekreatie", zei de wet houder. Hij overhandigde aanvoerder Kees Verkaart een fraaie plaat van de Nobelpoort „Dat is voor in het nieuwe klubgebouw, want ik ga er toch vanuit, dat dat gezet zal gaan worden", gek scheerde Van Gastel VoorzitterHage- steijn haakte hier onmiddellijk op in, door de wethouder uit te dagen voor een gokje. „Ik wil nog wel eens zien wat er het eerste staat, onze kantine of de kleedakkommodatie van de ge meente". Tweede klassers KNVB-vertegenwoordiger Dick Mooij feliciteerde team en bestuur na-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7