Tien jaar „Trim u fit" in zwembad ,,Dol-fijn" Kon. Zeelandia huldigde zilveren jubilaris J. Maris streeknieuws Leerlingen De Schouw in de Middeleeuwen Medewerker Grondstoffen-boekhouding Viertal auto's opengebroken op Schouwen- Duiveland Welzijn in Brouwershaven Pleidooi voor oeververbinding Westerschelde Zeeuwse bouw geeft jongeren een kans Tas gestolen uit cafetaria in Oosterland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Schoolkamp ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 mei 1984 Nr. 23528 3 ZIERIKZEE - De heer J. Maris, medewerker op de af deling grondstoffen-boekhouding vierde vrijdag zijn zil veren jubileum bij de Koninklijke Zeelandia. Dat ge beurde met een geanimeerde receptie in de foyer van restaurant „Mondragon" in het bijzijn van direktie en naaste medewerkers. Jubilaris Maris, terzijde gestaan door zijn echtgenote, dochter en zoon, vormde het feeste lijk middelpunt tijdens deze bijeenkomst. Direkteur P. Schotte (r.) feliciteert de heerj. Maris met zijn zilveren jubileum bij Zeelandia Direktielid de heer P. Schotte me moreerde de komst van de heer Maris naar Schouwen-Duiveland aan het eind van de vijftiger jaren. Hij was in die tijd werkzaam bij de Grontmij. en werd in verband met de herverka- Na een sportieve fietstocht (tegen de wind in) naar het kamphuis, ver plaatste men zich zes eeuwen in de tijd terug via een speurtocht waarbij de kinderen steeds meer Middel eeuwse kledingstukken aankregen. Aldus uitgedost als poorters en poor teressen hield men een toernooi waarbij de verschillende groepen (gildes) elkaar bekampten in het touwtrekken, ballengooien, ringste ken, in een hindernissenloop, met het leggen van Middeleeuwse woorden en ten slotte in een kussengevecht waarbij de deelnemers elkaar van een balk probeerden te „meppen", een van de meest suksesvolle onder delen van het toernooi. Gildespelen De donderdag stond geheel in het teken van de gildespelen. Nadat elk van de acht gildes zijn eigen wapen schild, brandblusemmers, schatkist, drakenkop en Middeleeuwseslingers (zakjes zand) ervaardigd had, bracht men de middag door met „oude" ak- tiviteiten zoals zwaar transport (iets verplaatsen via rollende boomstam metjes onder een plank), slingerwer- pen, drakenrace, lantaarnopsteken, ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duive land zijn het afgelopen weekeinde een viertal auto's opengebroken. Uit drie auto's werd de radio of radio cassette weggenomen en bij één wa gen bleef het bij een poging. A. R. uit Nieuwerkerk had zijn au to vrijdagmiddag rond vijf uur ge parkeerd langs de Oostersteinweg te Oosterland. R. was pieren gaan ste ken. Bij terugkeer ontdekte hij dat een ruit van zijn auto was vernield en dat de radio met toebehoren was ver dwenen. In de nacht van zaterdag op zondag werden twee auto's in Zierikzee het slachtoffer. Mevrouw K. D. uit Zie rikzee parkeerde haar wagen op de parkeerplaats 's-Heer Lauwendorp. Er werd een ruit vernield en de radio cassette werd meegenomen. A. K. uit Zierikzee had zijn auto geparkeerd op de Mosselboomgaard. Het raamp je aan de achterzijde werd gefor ceerd. De poging de radio-cassette los te halen mislukte. Ook in de nacht van zaterdag op zondag werd uit de auto van A. v. D. uit Nieuwegein de stereo radio cassette meegenomen. Van de op bungalowpark Bohemen geparkeer de wagen werd de linker achterzij- ruit ingeslagen. KAMPEN - Op de leeftijd van 68 jaar is in Kampen plotseling overle den prof. drs. H. J. Schilder, emeri tus hoogleraar aan de Theologische Hogeschool van de Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt te Kampen. velingswerkzaamheden in deze regio van Willemstad overgeplaatst naar Haamstede. Aan de herverkaveling op Schou wen-Duiveland kwam echter een de noodklok luiden, brandblus'sen efi tenslotte varen met een vlot. Middel eeuwse bezigheden die, zoals bleek, ook de kinderen van 1984 nog tot groot enthousiasme kunnen brengen. De zwarte van Haamstede Het kamp werd verder ingevuld met aktiviteiten als een avondspel met dierengeluiden, ridderbord, een dukatenspel en natuurlijk ontbrak ook het spannende verhaal van meester C. Soeters niet dat deze keer ging over de legende van de Witte,- van Haamstede maar ook over zijn broer „de Zwarte" een nieuw ele ment van het verhaal dat aan de rij kelijke fantasie van de meester ont sproten was. eind. Marid has inmiddels ervaring opgedaan op het gebied van reken werk en administratieve zaken. „Bij Zeelandia ging er een juffrouw trou wen en, anders dan het in deze tijd vaak gaat, ze stopte ook direkt mét werken", aldus de heer Schotte. Hét gevolg was, dat de heer Maris een plaats kreeg bij Zeelandia op de grondstoffenboekhouding. Spreker kon vaststellen, dat dit werk de heet Maris duidelijk had aangesproken erf dat hij er zich de afgelopen vijfen twintig jaar een akkuraat man voö)1 had getoond. Behulpzaam j Als één van de belangrijkste eigen schappen van de jubilaris noemde de heer Schotte diens grote behulp zaamheid ten opzichte van zijn koller ga's. Verder sprak de direkteur over de inzet van de heer Maris en het feit, dat hij in de afgelopen jaren altijd open had gestaan voor veranderin gen en zich positief had opgesteld ten aanzien van de automatisering, die binnen Zeelandia een grote vlucht had genomen. Ten aanzien van het privéleven van de jubilaris meende de heer Schotte te kunnen vaststellen, dat hij zich al-, tijd een goed huisvader had getoond, die zeer veel aandacht aan 2ijn gezin besteedde. Verder wees de direkteur op Maris interesse in het kerkelijk le ven, hetgeen tot uiting kwam in een bestuurlijke funktie binnen hot C.D.A. in Zierikzee en in zijn werk als ouderling. Als dank voor hetgeen de jubilaris de afgelopen vijfentwintig ten gunste van Zeelandia heeft verricht speldde de heer Schotte hem de tradi: tionele jubileum-onderscheiding op en overhandigde hem een bedrag on der couvert. Dankwoorden en een in drukwekkende doos bonbons waren ZIERIKZEE T k y Wees een Zegen De Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen" komt op donder dag 17 mei bijeen in het Hervormd Verenigingsgebouw të'1Z/ièrikzeé. j Dè aanvang is om 20.00 uur. c-/ i.' v•-•) Fiets gestolen Voor restaurant de Witte Raaf is in de nacht van vrijdag op zaterdag een fiets gestolen. De damesfiets, voor zien van een. kinderzitje, stond op slot. H. G. uit Zierikzee deed aangif te van de diefstal. Aanrijding Bij de verkeerslichten aan de Nieu-i we Kooiweg te Zierikzee vond vrij dagmiddag om 16.10 uur een aanrij ding plaats tussen twee auto's. M. v.d. V. uit Burgh-Haamstede stond er ook voor de echtgenote van de ju bilaris, mevrouw A. C. Maris-van Eersel. Uit de archieven Gelukwensen namens alle Zeelandia-medewerkers werden overgebracht door de heer J. H. Blom, voorzitter van de personeels vereniging. Deze bleek in de archie ven te zijn gedoken en stelde vast, dat de komst van Maris naar Schou wen-Duiveland op 1 mei 1959 destijds de krant niet heeft gehaald. Voor de volledigheid liet hij weten, dat het nieuws op die dag werd bepaald door het feit, dat de kinderbijslag per kind met 2,75 zou worden ver hoogd. Als resultaat van zijn speurwerk wist de heer Blom ook te melden, dat Zeelandia-direktie en -medewerkers precies vijfentwintig jaar geleden op deze dag ook in Mondragon bijeen waren om het veertigjarig jubileum te vieren van de heer Marien van Be- veren. Verder memoreerde de heer Blom, dat hij in 1966 de plaats in het kost huis van de heer Maris kon innemen toen deze besloot in het huwelijks bootje te stappen. Ter geruststelling wist spreker te melden, dat de hospi ta nooit iets nadeligs over het gedrag van de voorgaande kostganger had verteld. De heer Blom besloot met de jubi laris te kenschetsen als een attent, oplettend en nauwgezet mens, die ook in staat is om een gevoel van ver trouwen te wekken bij zijn kollega's. Als dank voor de ontvangen vriend schap en kollegialiteit overhandigde de voorzitter van de personeelsvere niging de jubilaris twee fraaie boe ken, direkt verband houdend met een door hem geliefde landstreek, te weten: „Kijk op het Groene Brabant" en „Kijk op de Ruige Bies- bosch". Tot slot was het de beurt aan de heer Maris zelf, die dankte voor alle fijne woorden en attenties tijdens de ze bijeenkomst en voor de steun, die hij de afgelopen vijfentwintig jaar van zijn naaste medewerkers had mogen ontvangen. stil voor het rode licht. Mevrouw 1. O.-O. uit Den Haag zou dat te laat hebben gezien en reed tegen V. d. V. aan. Beide voertuigen liepen mate riële schade op. Botsing Op de kruising St. Domusstraat- Mblenstraat te Zierikzee vond zater dagmiddag om 16.15 uur een aanrij ding tussen twee auto's plaats. A. v. H/üit Goes stond, op de hoek van de Molenstraat geparkeerd. A. H. uit Zierik,zee kwam vanuit de St. Do- musstrat en sloeg de Molenstraat in. Beide voertuigen liepen materiële schade öp. - NCVB De. afdeling t Zierikzee van de NCVB houdt woensdagavond 16 mei een gezellige avond in het Herv. Ver enigingsgebouw te Zierikzee. De bij eenkomst dient ter afsluiting van het seizoen en is open voor leden en be langstellenden. De aanvang is 20.00 uur. Vergadering Philatelica Op maandag 21 mei houdt de afde ling Schouwen-Duiveland van Phila telica in het Huis van Nassau de laatste vergadering van het seizoen '83-'84. Na de pauze zal een grote ver- Advertentie loting plaatsvinden. De vergadering begint om 20.00 uur. KERKWERVE Astmafonds In de afgelopen weerk kollekteer- de de heer J. Manni voor het Astma fonds. De opbrengst bedroeg 375,81, hetgeen meer is dan vorig jaar. Een woord van dank aan kol- ïektant en gulle burgers is zeker op z'n plaats NCVB in de Hofstad Vorige week maakte een groot aan tal leden van de N.C.V.B. het jaar lijkse reisje mee, dat het gezelschap ditmaal in de hofstad, Den Haag, bracht. Onderweg werd een stop ingelast, in Goedereede werd koffie gedron ken in ,,'s Koningspleisterplaats". Daarna koerste men naar de woon plaats van de koningin om daar aller eerst het Binnenhof te bezoeken. Een dia-serie vertelde de dames een kijk je in de Ridderzaal en de Eerste Ka mer. Na nog een uurtje in de omge ving rondgewandeld te hebben, ging men naar Panorama Mesdag, voor veel dames was het de eerste keer dat men dit zag. Het was alsof men stond in het Scheveningen van honderd jaar geleden. De dames waren onder de indruk van dit meesterwerk. Met de bus toerde de N.C.V.B. door Scheveningen en Wassenaar terug naar Rotterdam. Daar was nog gele genheid om te winkelen op het Zuid plein. Om half zes toog men weer zuidelijker, maar nog niet naar huis. In het restaurant op de Grevelingen- dam genoot het gezelschap nog van een heerlijk fondue. Na een extra „rondje" van de chauffeur gekregen te hebben, arriveerde de bus om streeks negen uur weer in Kerkwer- ve. OOSTERLAND Opbrengst kollekte Astma-fonds De kollekte ten bate van het Astma-fonds heeft het bedrag opgele verd van 1.161,55. Vorig jaar was dit een bedrag van 1.144,35. De ge vers, geefsters en kollektanten wor den door de leidsters van deze kol lekte mevrouw J. Dorst-Struijk har telijk dank gezed. Opbrengst maand-kollekte Mbuma-zending De kollekte ten bate van de Mbuma-zending heeft over de maand april opgebracht 345,20. De gevers en geefsters wordt hartelijk dank ge zegd voor hun medewerking. Een bij zonder woord van dank is er tevens voor de ijverige kollektantjes, Jolan- de Verhoek, Carola de Jonge, Arian- ne Morks, Jacqueline Pieper, Elna Steenpoorte, Trijnie Verhoek en Jo- anke IJzelenberg. Diefstal bromfiets In de avonduren van vrijdag 11 mei is voor café cafetaria Neffen d'Eule in Oosterland een bromfiets gesto len. De bromfiets is van het merk Ba- tavus en stond niet op slot. De gedu peerde is J. R. uit Nieuwerkerk. BRUINISSE Paling Het koude weer van de laatste we ken, met zijn konstant te lage tempe raturen werkt ook nadelig voor de palingvisserij in de Grevelingen, c.q. geheel Zeeland. De paling geeft er blijkbaar nog de voorkeur aan, voorlopig in de win- terholen te blijven en nog niet te voorschijn te komen. DREISCHOR- In de Gemeenschaps ruimte aan de Ring te Dreischor wordt maandag 21 mei een hoorzitting voor de ontwerp-welzijns-subsidielijst 1985 gehouden. Daarop volgend is er een vergadering van de advieskommssie voor het welzijnsbeleid. Op de agenda staat advisering inzake de ontwerp- welzijns-subsidielijst 1985 en advise ring inzake subsidieverzoek van de Stichting Vrouwentelefoon Zeeland lo. voor 1984 en 1985. De hoorzitting wordt gehouden van 19.45-20.30 uur en de vergadering begint om 20.30 uur. RENESSE - Volgens de voorzitter van het Nederlands Christelijk Werk geversverbond (NCW), S. J. van Eijkelenburg, zou het een goede zaak zijn als de plannen voor aanleg van de vaste oeververbinding Wester schelde in heroverweging worden ge nomen. Hij zei dit vrijdag tijdens de jaar vergadering van de afdeling Zeeland van de NVOB (Nederlands Verbond van Ondernemers in het Bouwbedrijf) in Renesse. Vorig jaar besloot de regering dit plan, dat plusminus een miljard gul den zou gaan kosten, in de ijskast te zetten, in verband met de ekonomi- sche situatie en de krapte op de geld markt Volgens Van Eijkelenburg beschikt men nu over gegevens waaruit blijkt dat dit projekt op den duur rendabel zou zijn. Met de voorzitter van het NVOB afdeling Zeeland, M. Leen- houts, is de NCW-voorzitter van me ning dat de aanleg van de vaste oever verbinding Westerschelde, die Zeeuws Vlaanderen met de rest van Zeeland verbindt, een uitstekende injektie voor de bouwwereld zou kunnen be tekenen. Beiden zijn van mening, dat dit projekt door middel van partikulier initiatief wellicht alsnog tot stand kan komen. RENESSE - De georganiseerde on dernemers in de bouwnijverheid in Zeeland hebben een initiatief geno men om meer jongeren in de gelegen heid te stellen een praktijkopleiding te volgen in de Zeeuwse bouwnijver heid. Daartoe hebben zij de Stichting Sa menwerkingsverband Praktijk Opleiding Bouw Zeeland (SPBZ) op gericht, die na de bouwvakantie gaat funktioneren. Met ingang van het opleidingsjaar 1984-1985 zullen daar door 50 jongeren aan het werk kun nen. Dat heeft de voorzitter van het NVOB (Nederlands Verbond voor Ondernemers in de Bouw) in Zee land, M. Leenhouts, vrijdagmiddag in Renesse gezegd tijdens de jaarver gadering van het verbond. Het NVOB Zeeland heeft dit initia tief genomen, omdat het voor indivi duele ondernemingen vrijwel onmo gelijk is geworden om jongeren een tweejarige praktijkopleiding te ga randeren. De praktijkopleiding zal ten dele geschieden in twee leerlin- genwerkplaatsen van de stichting (een onder en een boven de Wester schelde) en ten dele bij de aangeslo ten bedrijven. OOSTERLAND - Van mej. E. J. uit Zierikzee werd vrijdagavond om 00.30 uur uit café cafetaria Neffen d'Eule in Oosterland haar tas met in houd gestolen. Zaterdagochtend deed J. aangifte op het bureau in Zierikzee en ver strekte tevens een signalement van de twee daders. Tijdens een surveil lance, zaterdag, heeft de Rijkspolitie de daders aangehouden. Het zijn W. J. v. d. A. uit Rotterdam (22) en M. V. uit Den Haag (20). Ze hebben bekend. Nadat tegen hen proces verbaal was opgemaakt werden ze weer vrijgela ten. DEN HAAG - De Helsinkigroep van het Nederlands Juristen Comité voor de mensenrechten heeft mi nister Van de Broek (buitenlandse zaken) schriftelijk gevraagd, zijn in vloed aan te wenden om in de toe komst optreden tegen Joegoslavische mensenrechtenaktivisten als Popo- vic te voorkomen. Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktre: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660 Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) 1 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W. NIEUWERKERK - Woensdag 9 mei jl. werd door de heer A. Bakker, wethouder van de gemeente Duiveland, in zwem bad ,,Dol-Fijn" te Nieuwerkerk de oorkondes uitgereikt aan de deelnemers van Trim U Fit, dit in het kader van het 10- jarig bestaan uan deze aktiviteit. De heer Bakker memoreerde in zijn toespraak aan de aanwezigen dat hij enigszins verbaasd was over het grote aantal deelnemers aan deze aktiviteit, die mede door de inzet van het personeel uitge groeid is tot een wekelijks festijn en dankte zowel de aanwezigen voor hun trouwe opkomst alsmede het personeel. Hierna reikte hij de oorkondes uit aan: A. Mol, I. Mol. J. Beije, J. P. van Dijke, A, v. d. Male, T. Buyze, J. v. d. Marei, R. v. d. Marei, A. v. d. Werf, A. u. d. Zwet, A. Kesteloo, D. Haak, N. Radewalt, J. v. d. Weijde, L. v. d. Berge, J. Goud zwaard, N. van Nieuwenhuize, C. Capelle, T. Matthijsse, J. van Dijke, B. Hommelberg, C. van Dijke, J. uan Seters, L. van Sluis, H. v. d. Werf, J. Hendrikse, B. Stins, W. Hansen, T. Brunger. Na afloop was er een gezellig samenzijn en werd teruggeblikt op 10 jaar Trim U Fit. Namens de deelnemers reikte mevrouw I. Mol een geschenkbon aan de heer T. Brunger, chef-zwemonderwijzer van ..Dol-Fijn". BURGH-HAAMSTEDE - De leerlingen van de christelijke lagere school „De Schouw" te Brouwershaven vertoefden vorige week drie dagen in het jaar 1384 tijdens een schoolkamp dat plaats vond „In De Boögerd" te Haamstede. Dank zij de zorgvuldige voorbereiding van de leiding, die bestond uit de drie leerkrachten van de school en acht ouders, werd het thema van het kamp: „de Middeleeuwen" in een veelheid van aktiviteiten belicht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3