Zierikzee winnaar provinciale brandweerwedstrijd in Oosterland Windje goed voor de molens, te hard voor de fietsers DE ZIERIKZEESCHE COURANT Surveillance politie boekt resultaat in Zierikzee ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 14 MEI 1984 140ste jaargang Nr. 23523 WAARIN OPGENOMEN 0797 - 1889) Wormeer men weet wat men wil, en men vlug en goed wil, wint men het bijna altijd. Mignet Geslaagd Het Komitee Kruisraketten Nee is tevreden over de geslaagde opzet van de vorige week gehouden akties tegen de kruisraketten. (Pag. 2). Zilver De heer J. Maris uit Zierikzee werd vorige week vrijdag in het zonnetje gezet wegens een 25-jarig dienstverband. (Pag. 3). Bijna tweede klasser Brouwershaven is zaterdag met een been in de tweede klas beland door een 1-3 over winning in het eerste duel uit de nakompeti- tie bij Borsele. (Pag. 5). Zilveren speld Jan Snijders kreeg tijdens de kampioensre ceptie van het eerste team van VV Zierikzee de zilveren speld van verdienste van de KNVB. (Pag. 7). WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 18 mei Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: 9 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: noord 3 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: 9 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: n.west 3 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50%. Minimumtemp.: 7 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 15 mei Zon op 5.46, onder 21.27 Maan op 22.08, onder 5.59 Volle Maan: 15 mei (6.29) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 15 mei 4.08 16.38 9.52 22.17 Springtij: 17 mei HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het ziet er naar uit, dat de bewolking dinsdag in de loop van de dag van het zuiden uit weer toe neemt. 's Middags en 's avonds kan er plaatselijk een bui tot ontwikkeling komen. De temperatuur loopt tot on geveer 16 graden op en er waait een matige noordoostenwind. De bewol king hangt samen met een depressie boven midden-Europa die langzaam dichterbij komt. Tegelijkertijd neemt een hogedrukzone boven de Britse eilanden en de Noordzee in be tekenis af. Tijdens het afgelopen weekeinde waren de verschillen in zonneschijn erg groot. In de kop van Noord-Holland, op de Waddeneilan den en in Groningen en Friesland werd meer dan 27 uur zon gere gistreerd terwijl de zon in Limburg grotendeels verstek liet gaan. Zelfs over een kleine afstand waren de ver schillen soms groot zoals tussen Schiphol en De Bilt met respektieve- lijk ruim 20 uur en iets minder dan 10 jur zon. In Oosterland werden zaterdag de provinciale brandweerwedstrijden gehou den. De manschappen van Zierikzee vergaarden de meeste punten. Op de foto één van de deelnemende korpsen. uitstekend kweten van hun taak. De teams moesten deze slachtoffers be zorgen bij de E.H.B.O.-post Om het eerste slachtoffer te redden diende de eerste straal te worden ingezet bij een laddertje. De tweede straat op de c,v.-ruimte en de derde straal op zol der, waar zich in één van de kamer tjes het tweede slachtoffer bevond. Het voor dit doel intern totaal ver duisterde gebouw van de Rabo-bank leende zich met de vele deuren uit stekend voor de wedstrijd, die ook dit keer weer uitgekiend was opgezet door wedstrijdleider, de heer C. Schout uit Vlissingen. Zierikzee Het team van Zierikzee heeft de overwinning hoofdzakelijk te danken aan de uiterst snelle redtijd van de slachtoffers (7 min. en 13 sec. voor het eerste en 9 min. en 46 sea voor het tweede slachtoffer). Hierdoor kreeg Zierikzee een aantal bonifikatiepun- ten van 32. De snelste redtijd van het eerste slachtoffer werd mogelijk ge maakt door Dreischor, de snelste red ding van het tweede slachtoffer door Zierikzee. Het team vanBrouwershaven te kende voor het snelste werktijd, het geen ook weer bonifikatiepunten ople verde. De als eerst en tweede geëin digde teams van Zierikzee en Duive- land II gaven elkaar niet veel toe. De bonifikatiepunten voor de redtrijd van Zierikzee gaven de doorslag. De bevel voerders van Duiveland I en n, respek- tievelijk Rinus Braber (158 pnt) en Leo Stouten (164 pnt) sleepten het hoogste aantal punten op hun onder deel „bevelvoering?' in de wacht Dankwoord Na afloop van de wedstrijd begaven de manschappen zich naar het Vereni gingsgebouw „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk, waar hen een geani meerde koffie-maaltijd te wachten stond Op dat moment waren de ver wachtingen hooggespannen, omdat hierna de uitslag bekend zou worden gemaakt Voordat het zover was, be dankte de heer Kraayenbrink de di verse medewerkers aan het welslagen van de wedstrijddag, zoals de jury- Vorvolg pag. 4 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. ffih PE Verwachting tot dinsdagavond: Mogelijk een bui Van het zuiden uit toenemende be wolking en mogelijk een bui; mini mumtemperatuur omstreeks 7 gra den; middagtemperatuur ongeveer 16 graden; matige noordoostenwind, kracht 4. Eén van de slachtoffers van de brand wordt door een aantal brandweerlieden naar buiten gebracht. Ook van de zijde van de (erg jonge) jeugd bestond belangstelling voor de wedstrijd. DEN HAAG/PARAMARIBO - Tij dens een bijeenkomst in het militaire kamp bij het Surinaamse vliegveld De Zanderij heeft zaterdag de officië le oprichting plaatsgevonden van de eenheidsbeweging „Stanvaste". Vol gens waarnemers waren ongeveer 3.000 mensen aanwezig. ZIERIKZEE - De laatste tijd ko men bij de Rijkspolitie te Zierikzee vele meldingen binnen van vernielin gen aan auto's. Dat was voor de politie aanleiding om in de nacht van vrijdag op zater dag een speciaal daarvoor ingezette onopvallende surveillance te hou den. Dat leverde resultaat op. Op het Havenplein waren drie jongelui be zig met het vernielen van ruitewis- sers van een achttal auto's. De daders zijn A. W. (16), P. N. (16) en P. v. d. W. (16), allen uit Zierikzee. De jongelui werden aangehouden. Ook hebben zij bekend dat ze dezelfde nacht een potje witte verf tegen de achtergeyel van het pand Moggestraat 2 te Zierik zee hebben gegooid. Molen ,,De Graanhalm" in Haamstede hield zaterdag uiteraard ook open huis. Gastheer P. J. Lande- gent mocht belangstellende bezoe kers in zijn molen en pannekoeken- huis rondleiden. Bakker Sonnemans uit Burgh gaf een demonstratie broodbakken en verder was er een fraaie tentoonstelling te zien van brooddeegkunst van mevrouw A. van der Vlugt. Ook zij verzorgde en kele demonstraties. Hoewel over een redelijke belangstelling gesproken kon worden, bleken, volgens de heer Landegent, vele mensen in de West hoek en daar buiten niet op de hoogte van de aktiviteiten in ,,De Graan halm". Om geïnteresseerden nogmaals de gelegenheid te geven de molen in Haamstede te bezoeken zal zaterdag 19 mei wederom open huis worden gehouden met dezelfde aktiviteiten. Advertentie STAAT DER NEDERLANDEN SJé96 LENING 1984= PER 1988/1991 inschrijving op 15 mei a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs De ingeleverde broden werden op acht verschillende punten getest. Voor elk gejureerd brood werd een enquêteformulier ingevuld, dat aan het eind van een slotkonklusie werd voorzien. Alle deelnemers kregen hun brood met dat formulier weer mee naar huis, zodat ze in het vervolg rekening kunnen houden met de ad viezen van de deskundige juryleden. Overigens bleek bij het testen van de broden ook duidelijk, dat het toch ook een kwestie van persoonlijke smaak blijft, welk brood men nou het lekkerst vindt. Winnares in de kategoric molen- bruin werd mevrouw Van der Neut Winnares in de kategorie Molenbruin mevrouw Van der Neut uit Haamstede mocht na jurering haar winnende brood weer in ontvangst nemen, evenals een kadobon voor de door haar geleverde prestatie. Ook Duiveland en Kattendijke kwalificeren zich voor gewestelijke wedstrijd OOSTERLAND - Het brandweer-wedstrijdteam van Zierikzee behaalde de eerstè plaats in de provinciale brandweerwedstrijd, welke zaterdag in Oosterland werd gehouden. Van de twaalf deelnemende ploegen vergaarden de manschappen van Zierikzee onder bevelvoerder Bergmans 810 punten. De tweede en derde plaatsen werden respektievelijk bezet door Duiveland (804 pnt) en Kattendijke (779 pnt), die zich door deze uitslag met Zierikzee hebben gekwalificeerd voor deelname aan de gewestelijke wedstrijd op 2 juni in Waarde. De betreffende teams van Zierikzee en Duiveland zijn geen onbekenden in deze tweede selektiewedstrijd, die voor voorloper is van de landelijke wedstrijd. Vorig jaar wisten deze beide teams en Ovezande zich te plaatsen via de provinciale wedstrijd in Kerkwerve. ■t li—- - it. i m- immensemmmve*.*m%3t Het doelwit van de deelnemende ploegen was zaterdag het kantoor van de Rabo-bank aan het Torenplein, waar tijdens opruimwerkzaamheden brand was ontstaan op de zolder. De teams waarvan er zes in de morgen uren en zes in de middaguren speel den, moesten het wedstrijdpand van geruime afstand benaderen, 's Mor gens gebeurde dat via de Lange Ach terweg, maar door problemen met de waterwinning werd de aanloop 's mid dags naar de Kerkstraat verplaatst Dit betekende voor de middagploegen van Zierikzee, Westerschouwen II, Drei schor, Bruinisse, Kattendijke en Ove zande een extra handikap in verband met de grotere afstand. De wedstrijd leiding hield hiermee echter rekening door de totaal-tijd van deze teams met een aantal sekonden te verminderen. Wennen Tijdens deze wedstrijd kregen de brandweerploegen voor het eerste te maken met het nieuwe aflegsysteem. Dit betekende, dat met een kleinere bezetting moet worden gewerkt dan voorheen. „Dit nieuwe systeem is even wennen, vooral in het „vuur" van wed strijd", aldus de heer J. Kraayenbrink, voorzitter van de Vereniging van Be velvoerders op Schouwen-Duiveland, in zijn voorwoord in het programma van deze wedstrijd. De organisatie in handen van deze ver wedstrijd werd ge- auspiciën van het Alge- Brandweerwedstrijd Comité de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten). Zolder Met het enthousiasme, dat brand weermensen eigen is, voerden de teams hun opdracht uit De brand, welke was uitgebroken op de zolder (de vuur haard) was doorgeslagen naar de bad kamer en kreeg uitbreiding naar de av.-ruimte van het bankgebouw. Het was de bedoeling, dat drie stralen wei> den ingezet om de opdracht goed te voltooien. In het pand bevonden zich twee „slachtoffers", de plaatselijk goed bekende gebroeders Dane die zich Nationale Molen- en Fietsdag ZIERIKZEE - De krachtige noordoosten wind vormde zaterdag een pré voor de Nationale Molendag. Voor de tweede maal in de afgelopen twaalf jaar bleek het moge lijk de wieken van honderden molens in den lande op de ze molenhoogtijdag lustig te laten draaien. Voor de fiet sers betekende het krachtige briesje echter een belem mering. Landelijk namen ongeveer honderdduizend mensen minder dan vorig jaar deel aan de Nationale Fietsdag. Ook in Zierikzee bleek de belangstelling voor de fietstocht niet bijster groot. Ongeveer veertig deelne mers gaven acte de présence bij molen „De Hoop", het begin- en eindpunt voor de tocht in deze regio. Molenaar Teun van der Bok toonde zich 's ochtends om meel en bloem te zich echter wel zeer tevreden over de kopen, 's Middags omstreeks half belangstelling voor de broodbak- vier leverden zij de produkten van wedstrijd, die tijdens deze dag ook .hun huisvlijt in bij een in de molen werd gehouden in de molen in de bijeengekomen deskundige jury, ge- Lange Nobelstraat. vormd door zes bakkers uit de regio. Vijfentwintig deelnemers meldden Enquêteformulier uit Haamstede en het lekkerste mo- lenwit werd, volgens de juryleden, gebakken door de heer Koper uit Zie rikzee. Beiden mochten een kadobon in ontvangst nemen. Tijdens het testen van de broden serveerde molenaar Teun van der Bok koffie aan de deelnemers van de wedstrijd en vertoonde hij dia's va de molenrestauratie. Tot besluit van de geslaagde mo lendag in Zierikzee vertoonde bak ker Gerrit Droppers de film „Van graan tot brood". J'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1