Geen reservering voor verplaatsing van het woonwagencentrum Doortrekken fietspad langs Heuvelsweg Rabobank Raad Duiveland voelt zich aan het lijntje gehouden door Ministerie van Onderwijs Lions schenken f 1000, voor Noordierse kinderen 3 Jtiotniese De Hoffelijkheids Pluim - AFSCHEID VOORZITTER RABOBANK SCHOUWEN RECEPTIE GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN 15 MEI Kijkdag op politiebureau Kommissie sport Zierikzee vergadert weer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag U mei 1984 Nr. 23522 Kommissie financiën Zierikzee: Advertentie ZIERIKZEE - De commissie financiën van de gemeen te Zierikzee kan zich niet verenigen met het voorstel van b. en w. om een reservepotje aan te leggen voor bijko mende kosten in verband met de verplaatsing van het woonwagencentrum van De Val naar de Klerksweg. Unaniem is de kommissie van mening dat eerst maar eens moet worden afgewacht of de kosten van de ver plaatsing al dan niet geheel voor rekening van het Woon wagenschap Midden- en Noord-Zeeland komen. Deze mening van de kommissie werd vertolkt door de heer C. Bij de Vaate (CDA). „De kosten van ver plaatsing van het centrum zijn nu al geraamd op 1,2 miljoen gulden. Moet er dan al bij voorbaat nog een schepje bovenop worden gedaan. Ik ben van mening dat de extra kosten alleen moeten worden betaald door de ge meente Zierikzee, als blijkt dat ze billijk zijn." Wethouder L. J. van Gastel lichtte toe dat er onvermijdelijk extra kosten zullen moeten worden ge-' maakt, wanneer het nieuwe centrum daar moet worden gerealiseerd waar het bestemmingsplanmatig is ge pland. „Het bestaande plan wordt bovendien uitgevoerd op grond van de oude, niet meer bestaande wet. Wanneer de nu van kracht zijnde wet van toepassing zou zijn, dan zal er in tegratie in de samenleving plaats moeten hebben", zo hield de wet houder de kommissieleden voor. Uiteindelijk rolde het eensgezinde voorstel uit de bus om de beschikba re post van 60.000 gulden niet te re serveren voor de verplaatsing van Advertentie Restaurant Renesse Het restaurant met de hoffeliikheidspluim Klasse voor de prijs bewuste fijnproever. 's Maandags gesloten. Het restaurant is geopend van 11.00-14.30 en van 17.00 uur tot dat de laatste gast de deur achter zich gesloten heeft. 's Zondags de gehele dag ge opend. Voor reservering: 01116-1215 het woonwagencentrum, maar deze post gelijkelijk te verdelen over de reserve's voor de concertzaal en de bibliotheek. Daaraan werd de restriktie verbonden, op voorstel van de heer D. van der Wekken (PvdA), dat wanneer in de toekomst blijkt dat er reserveringen voor het woonwagencentrum nodig zijn, dat deze gelden weer daarvoor ter be schikking worden gesteld. Brogum Een andere reservering betrof de jeugdsociëteit Brogum. Op voorstel van het kollege wordt daarvoor een bedrag van 80.500 gulden bestemd. Wethouder Van Gastel kon tijdens de vergadering een positief geluid laten horen inzake de uitkering van de ver zekeringsmaatschappij in verband met de schade na de brand op 4 maart 1984. ,,Er is bericht ontvangen dat de verzekeringsmaatschappij een on verplichte uitkering doet ter grootte van 25.000 gulden. Dat is een verheu gend feit omdat de maatschappij, als zij het hard wil spelen, niet verplicht is tot het doen van uitkeringen. Als reden voert de maatschappij de goe de relatie met de gemeente Zierikzee aan." Na enige diskussie kon de kommis sie, met uitzondering van de heer W. F. Sprengelmeijer (RU), zich vinden in het voorstel van de wethouder om ook deze 25.000 gulden in de reserve- pot te stoppen. De heer Van der Wekken konsta- teerde dat op deze wijze sprake is van extra fondsvorming. Hij wilde van de wethouder weten of dat wordt gedaan in de verwachting van meer dere tegenvallers in de nabije toe komst. Op de vraag of die extra gel den dan gebruikt worden voor het herstel van de vloer van de jeugdso ciëteit, die in slechte staat verkeert, kreeg Van der Wekken'het ontwij kend! antwoordt „Vult het zelf. maarih.". De post Onvoorziene uitgaven 1983 werd verder verdeeld over de reser vering inzake het sportpark en de vervanging van rioleringen, respek- tievelijk met 45.000 en 71.250 gulden. 't Kofschip De kommissie ging voorts akkoord met het voorstel om een krediet te verstrekken voor het verbeteren van de verkeerssituatie rond de openbare kleuterschool 't Mierenest en de lage re school 't Kofschip. Deze werk zaamheden omvatten het afsluiten van de huidige toegangen tot de schóól en de aanleg van een nieuwe toegang aan de Miereweg. Wanneer deze werkzaamheden worden uitge voerd, is een krediet nodig van 5.700 gulden. Moet het werk geheel wor- Streefbedrag is 20.000 gulden ZIERIKZEE - De inzameling van gelden, die nodig zijn om in de herfstva kantie een groep kinderen uit Noord-Ierland naar Schouwen-Duiveland te la ten overkomen en te verzorgen, vordert gestaag. Was de stand vorige week nog f 3.000,—, op dit moment reikt de financiële thermometer al tot f 7.685,—. Een belangrijke bijdrage aan deze vordering werd geleverd door de Li- onsclub Schouwen-Duiveland. De le den van deze serviceclub hebben tij dens de Oranjemarkt op 30 april een verloting georganiseerd, die netto een bedrag van f 1000,— opleverde. Het bestuur van de Lionsclub besloot om het geld te bestemmen voor de va kantie van de Noordierse kinderen. den uitbesteed, dan moet er 16.000 gulden op tafel komen. Alle kommissieleden kozen voor het uitvoeren van het werk in eigen beheer, mits de aanleg dan binnen re delijke termijn wordt afgerond. Of, zoals de heer Sprengelmeijer het zei: „Het moet geen twee jaar gaan du ren, want dan moet het werk maar door derden worden gedaan." Wet houder Van Gastel liet in dit verband een geruststellend woord horen: „Het staat in het bestedingsplan voor 1984, dus wordt het in 1984 uit gevoerd." Hondepoep De kommissie was tegenstander van het kwijtschelden van hondenbe lasting, zoals door twee inwoners van Zierikzee was aangevraagd. De leden van de kommissie waren het er over eens dat de hondenbelasting slechts een fraktie is van de totale kosten van het houden van een hond. „Bovendien brengt een hond vervui ling met zich mee, waardoor de ge meente extra onkosten moet maken. Als er sprake is van vervuiling, dan moet de veroorzaker daarvan meebe talen", aldus de heer Van der Wek ken. GOES - Een tankauto met licht ont vlambare stoffen is donderdag ochtend op een viadukt over de Zeeuwse Rijksweg 58 bij 's-Heer Arendskerke gekanteld en lek ge raakt. Op dinsdag 15 mei a.s. zal de voorzitter van het Bestuur van onze bank, de heer K.J.K. van der Slikke, zijn functie neerleggen. Leden, relaties alsmede vrienden en kennissen willen wij in de gelegenheid stellen de heer en mevrouw Van der Slikke persoonlijk met dit feit te complimenteren. Derhalve wordt aan de heer en mevrouw Van der Slikke een receptie aangeboden van 17.00- 19.00 uur in Hotel "De Zeeuwse Stromen", Duinwekken 5 te Renesse. Kantoor Renesse en kantoor Haamstede van 09.00-13.30 uur ('s middags gesloten) Kantoor Brouwershaven en kantoor Scharendijke van 09.00-12.00 uur ('s middags gesloten). De zitting in Serooskerke vervalt op deze dag volledig. Rabobank Schouwen Bestuur en Raad van Toezicht Spoedeisende vergadering DUIVELAND - De gemeenteraad van Duiveland voelt zich aan het lijntje gehouden door het ministerie van on derwijs ten aanzien van de financiële vergoeding voor het uitbreiden en verbouwen van de openbare lagere school te Sirjansland Orji^onaangename verrassingen in dit verband zo veel mogelijk uitle sluitiéïV'werd donder dagmiddag een spoedeisende raadszitting belegd om zo snel mogelijk te voldoen aan alle gewenste formalitei ten. Aan overige giften kwam deze week f 3685,— binnen. Op maandag 14 mei wordt in het voormalig gymnastieklokaal aan de Manhuisstraat in Zierikzee een infor matieve bijeenkomst gehouden voor aangemelde en aspirant-gastgezin nen. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. Namens de Lionsclub Schouwen-Duiveland bieden de heren A. Verbeek (voor zitter) en J. Beijer (sekretaris) de cheque van duizend gulden aan aan twee leden van het organiserende komite voor de overkomst van de Noordierse kinderen. Links mevrouw Th. Nijssen-Hutten en naast haarde heerH. M. van der Post. Reeds op 7 april vorig jaar verleen de de staatssekretaris toestemming voor het uitbreiden en verbouwen van de openbare lagere school te Sir- jansland. De uitbreiding betreft één lokaal, dat echter wel geschikt dient te zijn voor kleuters. In de betreffen de beschikking wordt daar ook naar verwezen. Bij het te bebouwen oppervlakte dient derhalve rekening te worden gehouden met de normen voor het kleuteronderwijs. Zolang nog geen afzonderlijke normen voor basis scholen zijn vastgesteld, dient te worden uitgegaan van de voorschrif ten voor het lager- en kleuteronder wijs. Vergoedingstechnisch gezien geeft dit echter aanleiding tot proble men. Groot verschil In eerste instantie bleek een groot verschil te zitten tussen de raming van de kosten en de rijksvergoeding, die de gemeente Duiveland zou ont vangen. Naar aanleiding van dit feit, werd een gesprek gevoerd met enke le ambtenaren van het ministerie van onderwijs. Tijdens dit gesprek werd gewezen op de mogelijkheid een verzoek in te dienen om één lo kaalvergoeding voor het lageronder- wijs om te zetten in anderhalve lo kaalvergoeding voor het kleuteron derwijs. Dit verzoek zou volgens, de toen gedane mededelingen, slechts een formaliteit zijn. Het verzoek zou in gediend kunnen worden na 1 februa ri in verband met de in werkingtre- ding van de Overgangswet op het Ba sisonderwijs. De gemeente Duive land diende het verzoek op 9 februari in. Inmiddels waren op het verbou wingsplan voor de school in Sirjans- land reeds bezuinigingen toegepast door het plan te vereenvoudigen. De salniettemin zou de anderhalve lo kaal vergoeding voor het kleuteron derwijs zeker nodig zijn om de onge dekte investeringslasten binnen de raming te houden. Enkele weken geleden werd de ge meente Duiveland telefonisch mede gedeeld, dat de destijds toegezegde anderhalve lokaalvergoeding kleute ronderwijs echter niét mogelijk was. Het verschil van ongeveer 70.000,- 80.000,- zou echter, volgens een nieuwe toezegging, gekompenseerd worden door verdere optrekking van de stichtingsjaren van het bestaande gedeelte van de school. Geen nader bericht Na deze telefonische mededeling bleef nader bericht echter uit en der halve werd geïnformeerd wat daar van de reden was. Medegedeeld werd, dat de brief aan dé gemeente Duiveland op de typekamer van het ministerie lag. Voor Duiveland be gon de zaak inmiddels te dringen in verband met de gunning van het werk. Wederom werd kontakt opge nomen met het ministerie van onder wijs. Het verhaal over „de typeka mer" bleek onjuist; nu werd medege deeld, dat één en ander nog in het werkoverleg besproken diende te worden. In verband met de verdere konsekwenties drong de gemeente aan op duidelijkheid in deze zaak. Deze week kreeg men op het ge meentehuis te Nieuwerkerk de mede deling, dat de raad nog een besluit diende te nemen op grond van artikel E42 van de Overgangswet op het Ba sisonderwijs om de extra financiële kompensatie mogelijk te kunnen ma ken. Uiteraard is er de gemeente Duive land er alles aan gelègen deze zaak zo spoedig mogelijk rond te krijgen, omdat op korte termijn met de uit breiding van de school in Sirjansland gestart dient te worden. Derhalve werd de raad in een spoedeisende zit ting bijeen geroepen om aan de thans door het ministerie vereiste formali teit te voldoen. Raadsvoorzitter bur gemeester J. van Bommel gaf een ampele toelichting op de gang van za ken, zoals ook toegelicht in het raadsvoorstel en toonde zich er zeer verbolgen over. Ten aanzien van de gunning van het werk aan de school in Sirjans land wilde de raad nog even een slag om de arm houden totdat meer duide lijkheid is verkregen over de defini tieve rijksvergoeding. ZIERIKZEE - Op het bureau van de Rijkspolitiegroep Schou wen-Duiveland te Zierikzee is het zaterdag 12 mei van 09.00-12.00 uur kijkdag. Personen, die in het afgelopen jaar hun fiets zijn kwijtgeraakt kunnen bij de poli tie zoeken tussen het aantal ge vonden fietsen. Raadsagenda Middenschouwen MIDDENSCHOUWEN - Burgemeester en wethouders van Middenschouwen willen op korte termijn beginnen met het laten doortrekken van het fietspad Heuvelsweg tot aan de Delingsdijk toe, zodat kan worden geprofi teerd van een rijksbijdrage die nog voor slechts dit jaar geldt. ZIERIKZEE - Op dinsdag 15 mei om half vijf komt in de raadzaal van het stadhuis de Kommissie sport van de gemeente Zierikzee weer bijeen om zich over een aantal belangrijke sportieve agendapunten te buigen. Op de agenda staat onder andere een voorstel tot het aangaan van een erfpachtovereenkomst met de voet balvereniging Zierikzee en het verle nen van een eenmalige bijdrage aan de dezelfde vereniging. Ook komt de naamgeving van het nieuwe sport park aan de Lange Blokweg weer aan de orde. Verder wordt gesproken over de herinrichting van het bestee de sportpark Bannink als ook de middellange termijnplanning 1985 tot en met 1988. Een subsidieverzoek van de voetbalvereniging Mevo is ook aan de orde. ROERMOND - De Limburgse ge meenten langs de Maas die in februa ri zijn getroffen door watersnood, zijn zeer teleurgesteld dat zij niet in aanmerking komen voor schadever goeding uit het Rampenfonds, nu een kommissie bepaald heeft dat de wa tersnood niet kan worden aange merkt als een nationale ramp. In 1982 werd reeds voor een deel een eind gemaakt aan de gevaarlijke situatie voor fietsers langs de Heu velsweg. Toen werd in mei het eerste gedeelte tussen 't Schutje en de grens van Zierikzee in gebruik genomen. De totale kostenopzet (inklusief grondaankoop, pachters vergoedin gen, schadeloosstelling en kosten technische dienst) is geraamd op 462.600,—. waarvan negentig pro cent bijdrage zal worden ontvangen op grond van de Wet Uitkering We gen. Die bijdrage bestaat voor vijftig procent uit een uitkering ineens, ter wijl het resterende deel op basis van een twintigjarige annuïteit aan de gemeente zal worden vergoed. Reali satie van het fietspad zal nog dit jaar dienen te geschieden, omdat voor 1985 geen bijdrage ineens meer door het rijk zal worden verstrekt. De overblijvende tien procent van de kosten 46.260.— wil het kollege onttrekken aan de reserve tertiair wegenfonds. Burgemeester en wethouders vra gen de raad van Middenschouwen in te stemmen met deze voorstellen op de raadsvergadering die woensdag 23 mei (aanvang 19.30 uur) wordt gehou den in het gemeentehuis te Scharen dijke. Voorts willen B. en W. de Reini gingsdienst Schouwen-Duiveland de panden Ring 10 en 11 (het voormalige gemeentehuis) te Kerkwerve verko pen. De Reinigingsdienst houdt reeds kantoor in Ring 11, nummer 10 kwam vrij door het opheffen van de Stichting Samenlevingsopbouw die daar zetelde. Bij gekombineerde ver koop van de twee panden werd een prijs van 140.000,— getaxeerd, maar het kollege wil de gebouwen aanbieden voor 120.000,—. Argument van de lagere verkoop prijs was de serieuze overweging van de Reinigingsdienst een andere loka- tiè voor kantoorruimte te zoeken. Leegstand aan de Ring te Kerkwerve wil het kollege voorkomen wegens de dan verwachte achteruitgaande staat van onderhoud van deze beeld bepalende panden, terwijl bovendien vaststaat dat er bouwkundige voor zieningen aan moeten worden getrof fen. Ook financieel is leegstand on gunstig. Vandaar dat het kollege de raad om toestemming tot verkoop voor 120.000,— vraagt. Tot slot wordt voorgesteld mede werking te verlenen voor de aan schaf van nieuwe schoolmeubelen, leermateriaal en het opnieuw betege len van plus het plaatsen van een hek om het schoolplein, alles ten behoeve van de C.N.S. Helcherseeschool te Scharendijke. Uitgever: B.V. Drukkerij Wh Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) 1 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3