Verdachte beboet voor venten 'ociïïfe'as °P vis, terrasvoering en alcohol Leerplichtige zoon van school gehouden Historische straatjes zijn niet berekend op zwaar vrachtverkeer installatiebedrijf „Ik tracht op een normale manier mijn brood te verdienen" Zeeuwse politie TUINMAN Zitting kantongerecht Werkloosheid met twintigduizend personen gedaald STAAT DER NEDERLANDEN 8>é% LENING 1384s DEURLOO BV. 2 Advertentie ZIERIKZEE - Voor het kantongerecht moest de Zierikzeeënaar W. K. S. donderdagmiddag drie maal terecht staan. S. werd verdacht van het neerzet ten van een terras aan de Engelse Kade voor zijn be drijf, het plaatsen van twee reclameborden aan de openbare weg, het ver kopen van vis in Ouwer- kerk en het in voorraad hebben van alcoholische dranken in zijn pand aan de Engelse Kade. En dat al lemaal zonder vergunning. Het was dus een hete zomer ge weest voor S. in het jaar 1983. S. was in bijzijn van zijn advocaat Mr. E. Karei uit Zierikzee voor de kanton rechter, Mr. W. F. van Solinge te Zie rikzee verschenen. Voordat de offi cier van justitie, Mr. T. H. W. Stein zijn eis op tafel legde merkte S. nog op: „Ik tracht op een normale manier mijn brood te verdienen, zodat'ik niet in de bijstand hoef te vervallen". Op 27 mei van het vorige jaar be gon het gedonder voor S. Op die dag had hij als eigenaar van het perceel Engelse Kade 6 en 7 zonder vergun ning zonneschermen, tafels en stoe len buiten staan. Met twee reclame borden aan de openbare weg, die te groot zouden zijn, en waardoor S. ook geen toestemming had, overtrad hij de verordening stedeschoon Zie rikzee. Voor de borden heeft S. overi gens nog steeds geen vergunning. ARO B-procedure Wat het terras betreft is er tussen de verdachte en het kollege van Zie rikzee, althans volgens raadsman Karei, enige korrespondentie ge weest. De eigenaar van het etablisse ment aan de Engelse Kade kreeg één dag van tevoren bericht van de ge- Advertentie Voor Bekledingstoffen voor caravankussens 150 br.... f 29,50 Bij: INTERIEURVERZORGING meente dat de stoelen, tafels en de zonneschermen 27 mei voor 14.00 uur verdwenen moesten zijn. „Dat was wel erg kort dag", vond Mr. Karei. Na die datum heeft S. tegen het kollege een AROB-procedure aan gespannen. ,,Er is een gesprek ge weest tussen S. en het kollege en schijnbaar zijn daar afspraken ge maakt dat de stoelen en dergelijke mochten blijven staan als S. zijn AROB-procedure zou intrekken. De stoeltjes brachten volgens de ge meente de verkeersveiligheid in ge vaar op de Engelse Kade. Maar daar rijdt praktisch geen autoverkeer, hooguit enkele fietsers", aldus Ka- rel. S. trok zijn AROB-procedure in en heeft nu van de gemeente Zierik zee een mondelinge toezegging dat hij de stoelen buiten mag zetten. De officier van justitie eiste vrijspraak voor de reclameborden en eiste 60,- boete of twee dagen ver vangende hechtenis voor de stoelen, tafels en zonneschermen. Van Solin ge vonniste conform. Broodjes paling Bijna een maand later was het weer raak voor S. Op 25 juni zou hij aan de Weg van de Buitenlandse Pers in Ouwerkerk gebakken vis, haring en broodjes paling hebben verkocht, terwijl hij niet over een ventvergun ning beschikte. ,,Ik heb het recht om mijn zelf ge vangen vis te verkopen," vond S. „Het is daar mijn eigen viswater en ik heb geprobeerd wat te verdienen. Inmiddels heb ik een vergunning aangevraagd en ook gekregen". De officier van justitie eiste voor deze overtreding, die hij bewezen achtte, 45,- of 1 dag vervangende hechtenis. De kantonrechter von niste conform. Sterke drank Het etablissement aan de Engelse Kade kwam op 12 juli weer in opspraak. De lokaliteit was open voor het publiek. Dat was niet erg, maar S. had in het pand sterke drank aanwezig of in voorraad. En daarhad hij geen vergunning voor. „Ook had u op drie plaatsen in het bedrijf bord jes hangen dat u geen alcoholische dranken verkocht", merkte Van So linge fijntjes op. De kontroleur had volgens de kantonrechter zelf ge- konstateerd dat er jenever in zijn glas zat. S. gaf in de gerechtszaal zelf toe dat hij geen vergunning had voor het schenken van alcoholische dran ken, maar hij kon zich toch ook niet in overtreding voelen. In 1982 ontving hij van de gemeen te Zierikzee een brief, waarin S. toestemming werd verleend voor het bedrijven van een horecazaak aan de Engelse Kade, maar er werd tevens bij vermeld dat hij wel over de nodi ge vergunningen diende te beschik ken. S. zag het leiden van het bedrijf zelf niet zo zitten en liet de zaak aan zijn zoon over. Deze kreeg een ver gunning voor het schenken van niet- alcoholhoudende dranken. Later werd bekend dat de zoon 25 jaar moest zijn en dat was hij niet. DEN HAAG - Het PvdA-Tweede- Kamerlid Schelto Patijn (47) wordt vrijdag door het kabinet voorgedra gen als commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. De uiteindelijke be noeming gebeurt door de Koningin. Patijn zal in deze funktie Maarten Vrolijk opvolgen. (vervolg van pagina 1) der Poel vond, dat niét kon worden volstaan met een parkeerverbod, om dat de mensen zich in de praktijk nou eenmaal niet zo goed aan dergelijk maatregelen houden, maar dat de straat volledig voor auto's afgesloten zou moeten worden. Kommissielid W. F. Sprengelmei- jer (R.U.) was het niet eens met ont heffingverlening aan de toeleve ringsbedrijven. Hij was van mening, dat het St.Lievensstraatje zich nou eenmaal niet leent voor zwaar vrachtverkeer en daar wilde hij dan ook verandering in gebracht zien, te meer daar de bevoorrading van be trokken supermarkt volgens hem ook via het Kerkplein kan geschei den. De heer H. Asma (PvdA) zei onder de indruk te zijn van het verhaal van de heer Boot en vond dat de gemeen te daar zonder meer iets aan moet doen. Verder was de heer Asma het ook op dit punt eens met de heer Sprengelmeijer, dat het straatje niet is berekend op grote vrachtwagens. Hij achtte het niet juist de bewoners te duperen door hun auto's er niet meer te mogen parkeren ten behoeve van dat zware vrachtverkeer. Niet zomaar ontnomen De heer L. Bécu (VVD) vroeg zich af of het juridisch wel haalbaar zou zijn als de gemeente de bevoorrading aan de achterzijde van de super markt onmogelijk zou maken. Hij was van mening, dat de betrokken ondernemer deze bevoorradingsmo- Inmiddels had hij wel de benodig de diploma's gehaald. „Toen zijn mijn vrouw en ik het maar gaan doen. De eerste keer zijn we allebei voor het horeca-examen gezakt en de tweede keer heeft mijn vrouw het ge haald. Zolang we onze papieren niet hadden mochten we geen alcoholi sche dranken verkopen," lichtte S. toe. Inmiddels beschikt de vrouw van S. over een vergunning. Mr. Stein eiste 150,- of drie dagen ver vangende hechtenis. De kantonrech ter vond de aanwezigheid van alco hol zonder vergunning toch wel een ernstige overtreding, tenminste ten opzichte van de andere overtredin gen van S., en hij vonniste conform, „fk denk dat de advocaat van S. wel tevreden is met deze uitspraken," zei Van Solinge. MIDDELBURG - De recherche van de Rijkspolitie in Middelburg heeft donderdagavond op rijksweg A 58 bij het Schelde-Rijnkanaal drie man nen aangehouden die twee kilogram cocaine met een waarde van 300.000 gulden vervoerden. De cocaine lag in de kofferbak van een auto. De auto werd bestuurd door de 28- jarige R. Y uit Zevenbergen. De man had een geladen pistool op zak. In de tweede aangehouden auto bevonden zich de 64-jarige R. A. E. C. en de 40- jarige M. C. G., beiden uit Antwer pen. Ook C. bleek in het bezit van een geladen pistool te zijn. De drie ver dachten zijn in verzekerde bewaring gesteld. De politie beschikte over informa tie dat er een transport van verdo vende middelen zou plaatsvinden. Er was dan ook extra kontrole ingezet. De politie kon niet meedelen waar de cocaine vandaan kwam. Het onder zoek wordt voortgezet. ZIERIKZEE - In het begin van het jaar 1983 had P. C. D. uit Ouwerkerk zijn nog leerplichtige zoon meegenomen op vakantie naar het buitenland. Andere kinderen van zijn leeftijd zaten gewoon in de klas. Voor deze overtreding van de Leerplichtwet moest D. donderdmiddag voor de tweede maal terecht staan in het kantongerecht te Zierikzee. De vader was al een keer eerder voor deze kwestie in Zierikzee verschenen, maar kantonrechter Mr. W. F. van Solinge vond het toen nodig dat er met het hoofd van de lagere school in Ouwerkerk een praatje zou worden gemaakt, voordat hij uitspraak deed. gelijkheid niet zomaar kon worden ontnomen. Ook de heer C. Legemaate (CDA) was die mening toegedaan. Verder drong de heer Bécu aan op overleg met de betrokkenen van de supermarkt. De meerderheid van de verkeers- kommissie adviseerde ten slotte de St.Lievensstraat af te sluiten voor auto's en ontheffing te verlenen aan de toeleveringsbedrijven. Met dat laatste konden de heren Sprengel meijer en Asma het niet eens zijn. 30 km-zöne Een advies betreffende aanwijzing van wegen voor 30 km/h-regeling werd door de kommissie nog niet ge.- geven in afwachting van het „30 km- Handboek". Het instellen van zones waar een maximale snelheid van 30 km/h geldt, heeft veel meer haken en ogen dan alleen het plaatsen van een bord. Opperwachtmeester Gerards liet weten, dat aan zeer veel voor waarden moet worden voldaan, voordat een dergelijk 30 km/h norm kan worden ingesteld. Zo moet in de eerste plaats de aard van de straat zo danig zijn, dat er in principe niet veel harder dan 30 km gereden kan wor den. Verder mag het openbaar ver voer niet gehinderd worden door de ze bepaling, het mag geen weg zijn ten behoeve van het doorgaand ver keer en er mogen in het zóne gebied ook geen voorrangskruisingen val len. Met andere woorden: er is sprake van een zeer komplexe materie. Voor verdere maatregelen te treffen wilde de kommissie liever het in voorberei ding zijnde handboek afwachten, zo dat met de voorwaarden goed reke ning kan worden gehouden. D. kan wegens zijn werk niet in de zomermaanden op vakantie. In de kerstvakantie van het jaar 1982 viel de geplande vakantiereis in het wa ter omdat een andere zoon van hem in het ziekenhuis belandde. D. besloot dan maar van 31 januari tot 11 februari 1983 naar het buitenland af te reizen. De Krokusvakantie viel op 14,15 en 16 januari. Het hoofd van de school, H. E. M. S. uit Ouwerkerk had voor het afwezig zijn van de jon gen geen toestemming verleend. D. ging toch en daar kwamen moeilijk heden van. Een politieagent heeft na de eerste zitting voor het kantongerecht met S. gesproken. Deze voerde als argument aan voor het onthouden van permis sie dat D. niet de Krokusvakantie in zijn buitenlandse verblijf had laten vallen. Er waren meer ouders, die met hun kind(eren) tijdens de lessen op vakantie gingen. Aan hen had S. wel toestemming verleend, omdat zij de Krokusvakantie er wel bij hadden getrokken. De officier van-justitie, Mr. T. H. W. Stein achtte bewezen dat D. zijn kind tijdens de schoollessen van school had gehouden zonder toestem ming van het hoofd van de school. Hij eiste 400,- of acht dagen vervan gende hechtenis, waarvan 200,- voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter vond dat de verdachte niet zo zwaar hoefde te worden gestraft. Hij ver klaarde D. schuldig zonder toepas sing van straf. „Ik heb het idee dat er toch wat meer achter zit dan uit de gegevens blijkt," aldus Van Solinge. Pleidooi Verdachte R. J. B. uit Renesse hield voor het kantongerecht een heel pleidooi om aan te tonen dat hij de auto, waarmee hij op 20 mei van het vorige jaar een aanrijding kreeg, niet had gezien of niet had kunnen zien. B. reed over de Meeldijk in de Westhoek en verleende op de krui sing geen voorrang aan een automo biliste, die over de Kraaijesteinweg reed. Bij de botsing raakte ook nog een derde wagen betrokken. B. vond dat de aanrijding te wijten is aan de onoverzichtelijkheid van de krui sing. B. kwam met verscheidene sta tische gegevens op de proppen en een heel verhaal over hoeveel meter een auto per seconde aflegt bij een be paalde snelheid. De officier van justitie vond het allemaal schitte rend, maar merkte vernietigend op dat de verdachte dat dan maar ter plekke had moeten doen. Hij eiste 150,- of drie dagen vervangende hechtenis. Van Solinge was er net zo min van overtuigd dat B. de andere wagen niet had kunnen zien en von niste comform. Brommer In oktober van het vorige jaar werd de brommer van T. M. K. uit Haamstede voor de vierde maal van de weg gehaald. De brommer van K. had 192% vermogen te veel, oftewel ongeveer de inhoud van drie brom mers. De politie nam het voertuig in beslag. De geschatte waarde door de politie bedroeg 3000,- wat de rech terlijke macht erg veel vond. Mr. Stein eiste 200,- of vier dagen ver vangende hechtenis. Hij voegde daar de waarschuwing aan toe dat de eerstvolgende keer de brommer ver beurd wordt verklaard. De kanton rechter vonniste conform de eis. DEN HAAG - De werkloosheid is in april gedaald met 20.500 personen. Bij de arbeidsbureaus stonden eind april 814.600 personen ingeschreven. Gekorrigeerd voor de invloeden van het seizoen is er echter sprake van een lichte stijging met 1500 personen tot 842.200. Volgens het ministerie van sociale zaken en werkgelegen heid, dat deze cijfers woensdag be kendmaakte, is de ontwikkeling van april een voortzetting van de afgelo pen maanden. Dat wil zeggen dat de werkloosheid licht blijft stijgen. De feitelijke werkloosheidsdaling met 20.500 kwam voor het grootste deel voor rekening van mannen, met 16.100. De daling onder vrouwen be droeg 4.400. De gekorrigeerde stij ging bestond uit 900 mannen en 600 vrouwen. Het aantal openstaande banen in de bakken van de arbeidsbureaus be droeg eind april 15.100 (plus 300), maar na korrektie was er sprake van een daling met 200 (tot 14.300). DEN HAAG - Hoewel het over heidsbeleid er sterker op gericht moet zijn om het selektief gebruik van de auto te stimuleren, moet dit niet gebeuren door de auto zwaarder te belastend Aldus heeft de ANWB donderdag gereageerd op het advies van de centrale raad voor de miliëu- hygiene om het autogebruik te be perken. RHENEN - Het Tweede Kamerlid Janmaat (Centrumpartij) is donder dag niet toegelaten tot een herden kingsbijeenkomst op de Grebbeberg in Rhenen, georganiseerd door het comité „10 mei '40-'84". Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Burgh Café „Het Grote Zwijn". Klaverjas sen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Vrijdag 11 mei Zierikzee Gasthuiskerk. Zangavond. 19.30 uur. Huis van Nassau. Laatste bingo-dan sant van de Bond van Opzichzelf- staanden. 20.00 uur. Zaterdag 12 mei Zierikzee Bovenzaal Ger. kerk. Open dag mo delbouwvereniging. 10.00 -16.00 uur. Kantine De Zuidhoek. Jaarvergade ring ANIB. 13.00 uur. Graanbeurs. Receptie W Zierikzee vanwege kampioenschap eerste team. 18.00 - 20.00 uur. Lutherse Kerk. Ars Musica-koncert „Scaldis Kwartet". 20.00 uur. Bioscoop. The meaning of life. 20.00 uur. Kerkwerve Ophalen oud papier t.b.v. sportver eniging W.l.K. "Vanaf 09.00 uur. Gymzaal „De Werve". Lente-toer nooi t.t.v. Kerkwerve. 9.00 - 18.00 uur. Renesse Ned. Hervormde kerk. Koor- en sa- menzangavond. 20.00 uur. Brouwershaven Sportpark Onder de molen. Vertrek A.S.V. wandeltocht. 14.00 uur. St. Nicolaaskerk. Opening hobbyten toonstelling van de Rode Lelie. 14.30 uur. Grasveld naast de St. Nicolaaskerk. Vliegerwedstrijd. 16.15 uur. Noordgouwe Schuddebeurs Ophalen oud papier t.b.v. sportver eniging W.l.K. Vanaf 9.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Bingo-avond vogelver eniging De Kolibrie. 20.00 uur. Nieuwerkerk Muziektent, Kerkring. Koncert „O en U" samen met „Nu met Hope". 19.30 uur. Oosterland Provinciale brandweerwedstrijd. Vanaf 09.00 - 12.00 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Zondag 13 mei Zierikzee Bioscoop. The meaning of life. 20.00 uur. Maandag 14 mei Zierikzee Stadhuis. Gemeenschappelijke schoolraad. 19.00 uur. Prinses Julianaschool, Jannewekken 19. Schrijfavond Amnesty Interna tional. 20.00 uur. Concertzaal. Koncert Zeeuws Orkest o.l.v. Louis Stotijn, 20.00 uur. Voormalig gymnastieklokaal Man huisstraat. Informatieve bijeen komst in verband met komst Ierse kinderen. 20.00 uur. Kerkwerve Zaal Hervormde Kerk. Bijeenkomst Hervormde Gereformeerde zen dingswerkgroep. 19.45 uur. Dinsdag 15 mei Zierikzee Stadhuis, raadzaal. Openbare verga dering kommissie jeugd- en jonge renwerk. 19.30 uur. Visstraat 5 (ruimte poppentheater). Open avond rondom thema „Moeder worden op je zeventiende?". 20.00 uur. Rode Kruisgebouw Kerkplein 8. Filmavond onder leiding van Rode Advertentie bedrag koers rente aflossing inschrijving storting prospectus open bedrag de koers wordt na de inschrijving op 15 mei vastgesteld volgens het tendersysteem jaarlijks op 15 juni in 4 jaarlijkse termijnen van 15 juni 1988 af 15 mei a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 15 juni 1984 kosteloos bij banken en commissionairs weekend servlcedienst tel. (01110)6255 Kruis en Vrouwenraad Zierikzee. 20.00 uur. Burgh Parkeerterrein Adriaan v. d. Weijde- weg. Wandeltocht Ned. Ver. van Huisvrouwen. Start: 10.00 uur. Rekreatiezaal Geref. Kerk. Schrijf avond Amnesty International. 20.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19,30 tot 20.30 uur. C.D.A. bijeen- Raadsvergadering. Tonnenmagazijn. komst. 20.15 uur. Stadhuis. Kommissie Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening. 20.00 uur. Woensdag 16 mei Zierikzee Stadhuis, raadzaal. Openbare verga dering kommissie publieke werken. 19.30 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselklub voor kin deren van zes tot twaalf jaar. 13.30 uur. Bruinisse Openbare bibliotheek. Schrijfavond Amnesty International. 20.00 uur. Donderdag 17 mei Scharendijke De Putmeet. Vergadering Reini gingsdienst Schouwen-Duiveland. 16.30 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Vertrekpunt voor trimmen. 9.00 tot 10.00 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Zaal Geref. Kerk, Bostonplein Schrijfavond Amnesty Internatio nal. 20.00 uur. Vrijdag 18 mei Burgh-Haamstede Dorpshuis. Bijeenkomst voorlich tingsbijeenkomst over gehandikap- ten. 19.00 uur. Gemeentehuis. 19.30 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Inleiding WD Tweede Kamer-leden. 20.00 uur. Zaterdag 19 mei Zierikzee Vismarkt. Geraniummarkt van „Groei en Bloei". 10.00 tot 15.00 uur. Kerkwerve Ophalen spullen voor rommelmarkt 2 juni (door werkgroep onderhoud Herv. Kerk). Vanaf 9.00 uur. Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Demonstratie kantklossen in het kader van de hob by-tentoonstelling van de Roode Le lie. 13.30 tot 16.30 uur. Zonnemaire Openingskoncert Nut en Uitspan ning. 19.30 uur. Noordgouwe Dorpshuis. Reünie voor de hoogste klassen van de Openbare Lagere School uit de jaren 1950 tot en met 1953. 14.00 uur. Dreischor Café De Drie Schapen. Wandeltocht Ned. Rode Kruis afd. Brouwersha ven. 14.00 uur. Oosterland Gereformeerde Gemeente, St. Joost- dijk 12. Kontaktbijeenkomst licha melijk gehandicapten. 14.30 uur. Maandag 21 mei Zierikzee Buurt- en klubhuis „De Lichtboei". Ouderavond peuterspeelzalen „Kwi bus" en „Harlekijn". 20.00 uur. Dinsdag 22 mei Haamstede Dorpshuis. Feestavond, viering 55- jarig jubileum Ned. Ver. van Huis vrouwen afdeling Westerschouwen. 19.30 uur. Woensdag 23 mei Scharendijke Gemeentehuis. Raadsvergadering Middenschouwen. 19.30 uur. Zaterdag 26 mei Zierikzee Kraanplein. Vertrek exkursie Stad en Lande. 7.45 uur. ZWN-busstation. Vertrek exkursie „Groei en Bloei". 08.30 uur. Speel-o-theek, Mosselstraat 2^ Open dag vanaf 10.00 uur. Zonnemaire Mobiele tent schoolplein I. M. v. d. Bijlstraat. Koncert door „Luctor et Emergo" uit Renesse. Aanvang: 19.30 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2