Nader onderzoek terrein schroot- en metaalhandel De mooiste voor moeder! 00 Historische straatjes zijn niet berekend op zwaar vrachtverkeer BLANK EIKEN Meubelrama DE ZIERIKZEESCHE COURANT Waaraan heeft Annemiek qedacht voor moederdag? Een echte, modieuze zonnebril (met bijbehorende service) UW TAXATEUR van Optimaal Opticien Garantie op zicht j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Aan het lijntje Computer in onderwijs Reünie Karrière besloten De gemeente Duiveland wil niet langer aan Tijdens een bijeenkomst van het V.O.O. in Ruim zestig oud-leerlingen van de o.l.s. te Nationaal topturnster Carianne Berrevoets het lijntje worden gehouden inzake uitbrei- het dorpshuis van Renesse stond de com- Noordgouwe zijn uitgenodigd om bijeen te besloot de afgelopen week een punt te zet- ding en verbouw van de school in Sirjans- puter in het onderwijs centraal. (Pag. 4). komen voor een reünie. (Pag. 5). ten achter haar karrière. Het bericht sloeg land. (Pag. 3). In als een bom. (Pag. 6). VRIJDAG 11 MEI 1984 140ste jaargang Nr. 23522 WAARIN OPGENOMEN {1797 - 1689) De beste opvoedingsmethode voor een kind is, het een goede moeder te verschafften. Christian Morgenstern ZIERIKZEE - De kombinatie smalle historische straat jes en zwaar vrachtverkeer levert in een stad als Zierik- zee vaak problemen op. Woensdagavond tijdens een openbare vergadering in de raadszaal van het stadhuis werd de verkeerskommissie daar ook weer eens mee ge- konfronteerd. Het probleem betrof een klacht van de heer C. Boot, bewoner van het pand Minnebroederstraat 45 op de hoek van de St.Lievensstraat. Betrokkene was woensdagavond ook op de publieke tribune aanwezig om een mondelinge toelichting te geven. zou worden ingesteld, met ontheffing voor de bevoorradingswagens, die dan meer ruimte zou hebben in de straat waar geen auto's meer gepar keerd zouden staan. De gedachte van de politiedeskun dige, opperwachtmeester A. Gerards gingen ook die richting uit. Direk- teur gemeentewerken D. D. J. van Vervolg pag. 2 Advertentie De heer Boot liet weten al twee jaar lang last te hebben van de grote bevoorradingswagens, die aan de achterzijde van de A O-supermarkt Advertentie hun waren komen afleveren. Het St. Lievensstraatje is volgens de bewo ner te klein voor dit soort grote wa gens. Het gevolg is dat er in de loop der tijd veel schade aan gevel en dak van zijn woning is ontstaan. ,,Nu heb ik in twintig jaar een ei gen woning gerealiseerd en nu rijden ze heel m'n spulletje kapot", aldus de beklaagde heer Boot, die vond dat de bevoorrading voor de Supermarkt best vanaf het Kerkplein kon plaats vinden, omdat het naar zijn inzien niet om zulke grote hoeveelheden ging. Afsluiten Plaatsvervangend kommissievoor zitter wethouder P. de Rijke - burge meester Th. de Meester was wegens ziekte afwezig - was persoonlijk van mening, dat al veel problemen zou den zijn opgelost als in de St.Lie vensstraat een verbod voor auto's van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland MEEUS/DE KOEPEL Breda Roosendaal 076-222511 01650-40150 Bergen op Zoom Haamstede 01640-41900 01115-1224 De heer C. Boot, bewoner van het pand Minnebroederstraat 45, heeft bij het gemeentebestuur geklaagd over het feit, dat zijn woning voortdurend wordt beschadigd door vrachtwagens, die de A. O.-supermarkt bevoorraden. COEN HONIC OPTIEK Optometrist O.V.- Contactlensspecialist AMVC Visstraat 16-4301 CC Zierikzee Telefoon 01110-4211 Advertentie Vergadering Kommissie Publieke Werken: ZIERIKZEE - Er is een nader onderzoek vereist op het terrein van schroot- en metaalhandel Groenleer aan de Gravenstraat in het kader van de bodemsanering. Deze mening is ook de minister van Volkshuisvesting, ruimte lijke ordening en milieubeheer toegedaan. Dit hebben g.s. van Zeeland het Zierikzeese gemeentebestuur laten weten. In opdracht van de provincie is inmiddels door een extern adviesbureau nader geadviseerd over de om vang en de kosten van dit nader onderzoek. Advertentie Nog 3 weken kunt u profiteren van 86 voordelen die de ZOC-cheques u bieden in VOORDEELSTAD ZIERIKZEE Moederdag: Een dag, waarop de moeders uan Nederland extra in het zonnetje of in de bloemetjes worden gezet. Het zal in de praktijk niet zó vaak gebeuren dat kleine mensjes in de leeftijd zoals op de foto, zelfstandig een bezoek bren gen aan de bloemist. Maar de achterliggende gedachte is duidelijk: eenmaal in de 365 dagen mag best wel eens een hele dag aandacht worden besteed aan het feit dat moeder dag (en nacht) voor het hele gezin klaar staat! Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. G.S. heben dit nader advies voor gelegd aan de minister met het ver zoek daarmee akkoord te gaan; te vens hebben zij de minister verzocht een bijdrage in de kosten te verlenen. G.S. hebben het Zierikzeese gemeen tebestuur laten weten die rijksbij drage zeer waarschijnlijk te achten. De kosten van het nader onderzoek worden geraamd op 48.200,— inkl. b.t.w. Gedeputeerde Staten hebben b. en w. gevraagd tot dit bedrag nu krediet aan de gemeenteraad te vra gen, eventueel onder het voorbehoud dat de minister besluit tot het verle nen van een rijksbijdrage. In het bestedingsplan 1984 is rekening ge houden met een uitgaaf voor dit doel van 75.000,—, zodat met de thans geraamde kosten van 48.200,t— ruim beneden deze raming wordt ge bleven. In een openbare vergadering op woensdagavond 16 mei in de raad zaal van het stadhuis, aanvang 19.30 uur, zal de kommissie publieke wer ken advies worden gevraagd over de ze materie. Renovatie riolering In deze vergadering komt verder aan de orde een advies betreffende het verstrekken van een krediet voor uitvoering van de eerste fase van het plan tot renovatie van de riolering in de Banninklaan. Bij de jaarlijkse rei nigingsbeurt van de riolering in de Banninklaan komen regelmatig be perkte hoeveelheden zand en grind vrij. Uit een nader onderzoek - door middel van t.v.-inspektie - is geble ken, dat de wanden van de buizen in flinke mate zijn aangetast. Op de meeste plaatsen werd een aantasting van 3V2 cm gekonstateerd en op enke le plaatsen zelfs van 4 cm. Aangezien de oorspronkelijke wanddikte van het riool 4V4 cm bedraagt, blijft op deze aangetaste plaatsen slechts een dunne wand over. De aantasting in het bovenste deel van de rioolbuis wordt veroorzaakt door in het riool aanwezige gassen. Vervolg pag. 6 Verwachting tot zaterdagavond: Veel bewolking Half tot zwaar bewolkt en vooral in het zuiden af en toe regen; mini mumtemperatuur omstreeks 6, mid- dagtemperatuur ongeveer 13 graden; vrij krachtige, aan de kust enige tijd harde noordoosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 15 mei: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: noordoost 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: noordoost 3 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 12 mei Zon op 5.52, onder 21.22 Maan op 17.50, onder 5.04 13 mei Zon op 5.49, onder 21.24 Maan op 19.16, onder 5.20 14 mei Zon op 5.47, onder 21.26 Maan op 20.43, onder 5.38 Volle Maan: 15 mei (6.29) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 12 mei 1.24 14.17 7.34 20.06 13 mei 14 mei 2.26 15.15 8.26 20.56 3.18 16.00 9.10 21.39 Springtij: 17 mei HET WEEROVERZICHT DE BILT - Voor morgen is er weer veel bewolking te verwachten en vooral in het zuiden van het land kan af en toe regen vallen. Dat komt om dat een depressiegebied zich van de Middellandse Zee naar Frankrijk verplaatst. Tegelijkertijd neemt een hoge- drukgebied boven Skandinavië nog iets in betekenis toe. Die ontwikke lingen leiden er toe dat de noordoos telijke wind verder toeneemt. Boven land moet op een vrij krachtige en aan de kust op een harde wind wor den gerekend. Omdat de tempera tuur morgen nog aan de lage kant is, wordt het weer er beslist niet aange namer op. De middagtemperatuur wordt morgen ongeveer 13 graden. Nachtvorst zal echter niet meer voor komen. Voor zondag ziet het ernaar uit dat de regenkansen blijven. Wel wordt het dan iets minder koud, ter wijl de wind waarschijnlijk afneemt. Klacht in Verkeerskommissie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1