NIEUWS OP WIELEN •lb 2emfase Caravanbranche is optimistisch gestemd over verkopen voorjaar Achterspoiler voor Alfa 33 Opel produceerde zeven miljoen Kadetts en een miljoen Manta's André Dalebout en Tonny Opdenbrouw zaten officieel 126 3A uur op de kruk Nieuw soosgebouw Trace Briefje Legpuzzel New Gate en TSE in soos De Pul Herman Brood echte trekpleister tijdens Anywave IV ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag n mei mi Nr. 23522 11 Een lichtbruin kopje met een zwart masker heeft de buidelmees, een 11 cm lang vogeltje, dat voornamelijke in Midden-Europa voor komt. Deze vogeltjes bouwen kunstige nesten, die trechtervormig zijn en aan een tak hangen. De mannetjes en vrouwtjes zien er hetzelfde uit en samen bouwen ze hun nest waarin 6-8 eitjes worden gelegd. Eén dezer dagen kreeg de Babbelaar een leuk briefje van twee jonge lezeressen. Door een onbekende reden is dit briefje weggeraakt. De redaktie van de Babbelaar vraagt de beide jongedames dan ook om nogmaals een briefje in te sturen, zodat we dat dan alsnog kunnen plaatsen in de Babbelaar. ZIERIKZEE - De caravanbranche is optimistisch gestemd over de verko pen dit voorjaar. Het toenemende ge bruik van tenten, vouwwagens en toercaravans in 1983, heeft geleid tot een stijgende vraag naar nieuwe pro- dukten in de eerste helft van dit jaar. Op de Caravan Camping RAI was al duidelijk dat het publiek zoekt naar relatief goedkopere vakantiemoge lijkheden en dat vele oude caravans, in '83 weer van stal gehaald, vervan gen moeten worden. De vervangings- markt (40.000 caravans) zal ongetwij feld verder groeien terwijl er daar naast sprake is van een toename van „nieuwe" kampeerders en caravan- ners. In 1983 werden ruim 19.000 nieu we caravans verkocht; dit jaar zullen het er naar verwachting meer zijn. Uit het CBS vakantie- onderzoek is gebleken dat tent, vouwwagen en caravan veruit de be langrijkste logiesvorm zijn in de zomervakantie (48% binnenland, 38% buitenland). De auto blijft het belangrijkste vervoermiddel in de va kantie, vooral ook in de buitenlandse vakanties. Uit een onderzoek naar de plannen voor de ko mende zomervakantie (Inter View) blijkt dat van degenen die er met de caravan op uit willen 75% deze in eigendom heeft en 25% een caravan wil lenen of huren. De handel in gebruikte wa gens zit duidelijk in de lift. De door terugloop in de verkopen van de afge lopen jaren sterk gesa- neerde caravanbranche, veert weer op. Producen ten in Nederland konsta teren een toenemende vraag naar duurzame produkten, waarbij de belangstelling vooral uitgaat naar moderne, kompleet uitgeruste en komfortabele vouwwa gens en toercaravans. Er wordt op bestelling gefabriceerd en niet meer uit (te grote) voor raad geleverd. Dat leidt er wel toe dat momen teel moet worden over gewerkt om aan de vraag vóór de zomer maanden te kunnen vol doen. Ook al omdat de konsument op een steeds later tijdstip over de aanschaf beslist. De im porteurs van tenten, vouwwagens en toerca ravans melden be langstelling voor zowel vouwwagens vanwege het bezit van kleinere auto's, als een goede ver koop van de wat duurde re toercaravans. ZIERIKZEE - Voor au toliefhebbers is de komst van de Alfa 33 goed nieuws geweest. Eindelijk is er weer een ruime, pittige auto voor een redelijke prijs. En wat nog belangrijker is, hij heeft een fantasti sche lijn, door Alfa niet voor niets „La Ligna" genoemd. Slechts één detail ont brak tot nu toe aan de Alfa 33; een strak gesty- leerde, perfekf afge werkte achterspoiler. In terstate maakt daaraan een eind, door de Auto Design spoiler voor dit model in het programma op te nemen. De Auto Design ontwerpers heb ben bij deze spoiler pre cies de lijn gevonden die zo kenmerkend is voor de rest van de auto. Daardoor is deze spoiler na montage op de Alfa 33 geen accessoire meer, doch één geheel met het totaalbeeld van de auto. Vanzelfsprekend ver minderd deze spoiler zo wel brandstofverbruik als de negatieve lift-ver- schijnselen aan de ach terzijde van de wagen. Montage is eenvoudig. De spoiler is gemaakt van zwart pu-schaum wat eventueel in kleur te spuiten is. Willem, met twee bulten, loopt met gröte passen door het mulle zand. Z'n linker voor- en achterpoot zegt hij, zoals gewoonlijk, tegelijk naar dezelfde kant. Want, Willem met twee bulten op z'n harige rug, is het schip van de woestijn. Hij draagt, al is het nóg zo heet, en al schijnt de brandende zon op 't zand, z'n bereiders, groot en klein. Willem, met twee bulten, die soms heel dik en soms erg slap zijn, drinkt bij iedere oase veel. Want, Willem met twee bulten, je hebt het vast al wel begrepen, wordt ook wel genoemd: Kameel. Prijswinnaars ZIERIKZEE - De puz zel van de zeven ver schillen van het panne- koekenhuis werd door maar liefst 250 kinderen ingeleverdEen echte notaris kwam er aan te pas om de prijswinnaars bekend te maken. Het zijn: Anita de Vos (6 jaar) die de crossfiets kreeg, André Hassemei- jer (9 jaar) die de au-,, tostep verdiende, Suzan van Oeveren (5 jr.) kreeg de walkman, de rol schaatsen gingen naar Monique Hektor (11 jr.) en het computerspel kreeg Christiaan Clerx (8 jaar). Bovendien krij gen alle inzenders zo als beloofd, een kinderpan- nekoek met glas ranja. ZIERIKZEE - De twee miljoenste Opel Kadett met voorwielaandrijving (in- klusief het zustermodel de Vauxhall Astra) is geproduceerd. De Kadett bereikte nog een mijlpaal: sinds met de na-oorlogse produktie van de Kadett in 1962 werd begonnenzijn er zeven miljoen exemplaren geproduceerd. Ook in de periode 1936-1940 produceerde Opel namelijk een Kadett, eeii van de eerste auto's met zelfdragende karroserie. Sinds de introduktie van de Opel Manta in 1970, zijn er thans een miljoen stuks gebouwd. De Manta is in Europa veruit de meest gekochte coupé. Kleur eerst de tekening zo mooi als je kunt. Plak hem op stevig papier. Knip dan de stukjes uit langs de rechte lijnen. Je legpuzzel is dan klaar! Neem er wel de tijd voor want hoe netter, hoe mooier je hem later kunt gebruiken. BURGH-HAAMSTEDE - In december 1983 gaande deze bezigheid in het Guinness Book zaten André Dalebout en Tonny Opdenbrouw of Records te krijgen. De afgelopen week in de Burgh-Haamsteedse jeugdsoos Big S werd het rekord officieel erkend, maar het een groot aantal uren op de barkruk om daar- duo kreeg daarbij een aardige surprise kado. bij te trachten een nieuw wereldrekord aan- Toen het duo de poging staakte gaf het skorebord in de soos 117 uur aan, het geen overigens een royale verbetering van het oude rekord van 108 uur bete kende. Steeds ging het duo ervan uit, dat men met deze fraaie tijd in het grote boek van Norris McWhirtes zou komen te staan, maar de uitgever deelde mee, dat er een rekenfout was gemaakt. McWhirtes liet weten, dat ook de pau zetijden van vijf minuten per uur in de totaaltijd mochten worden meegeno men, hetgeen inhoudt, dat het rekord nog negen uur en 45 minuten scherper komt te staan, op 126 uur en drie kwar tier derhalve. In de uitgave van het Guinnees Book of Records, die medio oktober 1984 verschijnt zullen André Dalebout en Tonny Opdenbrouw derhal ve prijken met een nieuwe wereldre- kordtijd van 126% uur, een fenomenale prestatie. BRUINISSE - Op zaterdagavond 12 mei treden in de Bruse jeugdsoos De Pul twee Schouwen-Duivelandse bands op. Vanaf acht uur kan iedereen, die dat wil getuige zijn van een optreden van de for maties New Gate uit Zierikzee en TSE uit Zonnemaire. SCHARENDIJKE- Op het sportkomplex van Scharendijke aan de Elkerzeeseweg verrijst momenteel de nieuwe behuizing van de plaatselijke jeugdsoos Trace. Hier mee hoopt het bestuur een voorlopige oplossing te verkrijgen voor de nijpende be- huisproblematiek. Of er tezijnertijd een echte behuizing komt moet nog worden af- ?e wacht. Tot die tijd lijkt de jeugd van Scharendijke en omstreken voorlopig uit de rand. Sozen- agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur; soos voor de jeugd van 12 tot 15 jaar op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur met live-optredens van de ei - landelijke formaties New Gate en TSE. The Well, Noordwelle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee GESLOTEN wegens brand. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19,00 tot 23.00 uur spellen- avond. ZIERIKZEE - Op zaterdag 30 juni wordt in en rond de Zierikzeese jeugdsoos Brogum het vierde Anywave-festival gehouden. Traditioneel wordt op de avond voorafgaand aan het eigenlijke festi val alvast een opwarmertje verstrekt via een op treden van een top-act. De organisatie van het festival heeft voor de vierde editie het oog laten vailen op Herman Brood, een man met een roem ruchte historie in de nationale popscene. Brood werd in 1946 geboren. 'Publiciteitshoer Brood' zoals hij zichzelf noemt is in de loop van de jaren uitgegroeid tot Nederlands grootste rockfe- nomeen en hij kan bogen op enorme verkoopcij fers. De aanloop tot het sukses was echter lang. Zijn karriére begint hij met de door hem, Jaap van Eik en Alfons Acket opgerichte groep Moans, waarmee men geruime tijd in Duitsland toert. Harry Muskee vraagt Brood vervolgens om toe te treden tot Cuby and The Blizzards en het is vooral dank zij deze groep, dat Brood enige be kendheid verwerft. Nadat er een eind is gekomen aan zijn medewerking met deze groep, omdat de platenmaatschappij niet met hem in zee wil van wege het gebruik van drugs, doolt Brood enige tijd doelloos rond in Israël en Griekenland. Een afscheidskoncert van The Blizzards brengt Her man Brood in 1974 weer in de belangstelling. Hij wordt opgenomen in de groep Stud, maar ook dit duurt niet lang. Rond die tijd neemt hij zijn eerste solo-elpee Showbiz Blues" op. Na een blauwe maandag in The Big Rock Revival te hebben gemusiceerd werkt hij met Herman van Boeyen en Peter Smid aan de opbouw van Vittesse. In deze groep ont wikkelde hij zijn stijl, hetgeen het begin van een nieuwe karriére inhoudt. In 1976 komt Brood weer spelen in de dan herenigde Blizzards, maar lang duurt de alliantie niet. Brood besluit een so- lokarière op te bouwen. Dat gebeurt met de oprichting van The Wild Romance. Deze formatie werkt in diverse samenstellingen met de zanger, maar vanaf 1982 gaat hij met Bertus Borgers wer ken, een jaar later gevolgd door een projekt met Hans Dulfer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 11