M-JS- Hef schip Ostrea stopt even... De laatste! ,,Ons benne klaar!" Hard werken in ,,De Hammen" streeknieuws ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bromfietser g-ewond bij aanrijding op Prov.weg Bromfietser gewond bij Oosterland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 10 mei 1984 Nr 23521 3 Advertentie Deelnemers: Bands - Theater Markt Cabaret - etc. Voor 20 mei opgeven BROGUM P.b. 95 4300 AB Zierikzee werd na de koffie op een leuke wijze, door middel van dia's, op het film scherm getoond. Het zien van het ei gen kind op het witte doek lokte na tuurlijk de nodige reakties uit. Dat de leidsters hele dagen druk bezig zijn met de kleuters moest men nu wel erkennen. Naast het werken aan taalontwikkeling, muzikale vor ming, het „gewone werk" kwam ook het bewegingsonderwijs aan de orde. Naar aanleiding van het vertoonde konden de ouders door middel van vragen verder op verschillende pun ten ingaan. Aan het slot van de avond bedank te de heer W. den Boer, burgemeester van Middenschouwen, de leidster Bos en Rooij voor hun inzet. Hierna lieten de juffen nog een bandje ho ren, opgenomen tijdens een kring gesprek, en ook hierbij bleef de pret niet uit. De ouders stelden deze dia ouderavond zeer op prijs. Voorbereiding rommelmarkt De werkgroep onderhoud van de Ned. Hervormde Kerk te Kerkwerve is zich druk aan het voorbereiden op de aktiedag van 2 juni aanstaande. Want voor een baderie rommel markt, waarover alle inwoners van het dorp deze week zullen worden in gelicht, komt heel wat kijken. Heel wat waren zullen aan de man en vrouw worden gebracht. De inmid dels bekende oliebollen zullen ook op 2 juni worden gebakken, verder wor den antieke voorwerpen, bloemen, handwerken en oude spullen ver kocht. En in deze schoonmaaktijd verwacht de werkgroep dat de bur gers wel het een en ander voor de rommelmarkt op zij zullen zetten. Daarom kan men een strookje invul len dat volgende week door een korps medewerkers wordt opge haald. Op zaterdag 19 mei worden de spullen dan opgehaald. Als extraatje treedt op 2 juni de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" uit Zierikzee op in Kerkwerve. De werkgroep onderhoud, die zich in zet voor de prachtig gerestaureerde Hervormde KErk, (nieuwe kussens en een ander orgel zijn zeer welkom in de kerk!) hoopt op de medewer king van velen ZONNEMAIRE Openingskoncert Nut en Uitspanning uitgesteld Het openingskoncert van harmo nievereniging Nut en Uitspanning, zoals dat voor zaterdag 12 mei was aangekondigd, gaat niet door. Het konsert zal nu plaatsvinden op vrijdag 18 mei. Omdat de mobiele tent van de gemeente op deze datum niet beschikbaar is weet men nog niet waar het koncert plaatsvindt. Bij goede weersomstandigheden wordt het een openluchtkoncert op het schoolplein in de I.M. v. d. Bijlstraat. Indien het weer niet zo goed is, gaat het openingskoncert in ieder geval door. In dit geval wordt het koncert gehouden in het dorps huis in de I.M. v. d. Bijlstraat. De aanvangstijd is in beide geval len 19.30 uur. NIEUWERKERK Koncert Zaterdagavond geeft de Muziekve reniging „O en U" in samenwerking met „Nu met Hope" uit Bruinisse een koncert op de muziektent op de Kerkring. Voorafgaande aan het koncert zal de muziekvereniging vanaf het Verenigingsgebouw „Ons Dorpshuis" een korte rondgang ma ken. Aanvang: 19.30 uur. Uitgever. B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers 1 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W. KERKWERVE - Op het fietspad langs de Prov. weg Zierikzee-Haam- stede zijn dinsdagochtend om 08.45 uur twee bromfietsers met elkaar in botsing gekomen. Bij het passeren van een aantal fietsers zou K. G. V. (17) uit Renesse op M. S. uit Kerkwer ve zijn gereden. Daarbij raakte V. ge wond. Dokter A. W. van Geer uit Zie rikzee verleende eerste hulp. WERKEILAND NEELTJE JANS -,,Ons benne kiaar" hadden de werk nemers in de mattenfabriek met gro te letters geschreven op de laatste funderingsmat, die inmiddels in het sluitgat Roompot is afgezonken voor de stormvloedkering Oosterschelde. Nadat het steenstortponton Jan Hey- mans de laatste matranden heeft bestort en over een week de laatste grindwiepmatten zijn aangebracht, is een van de moeilijkste onderdelen (het aanbrengen van de fundering) van het Oosterscheldeprojekt vol tooid. In totaal zijn 65 matten van 200 x 42 meter gelegd. Op elk van deze ligt als bescherming een bovenmat van 60 x 32 meter. De matten, met een geza menlijk gewicht van 400.000 ton, bestaan uit verschillende lagen zand. en grind, verpakt in kunststof doek. Door de stortpijp van de Jan Hey- mans werd in totaal 750.000 ton stortsteen naar beneden gebracht. De eerste mat werd gelegd in no vember 1982. Dat de opgedane erva ring bij dit werk een heel belangrijke rol speelt bij dit zo langzamerhand wereld vermaarde projekt blijkt dui delijk uit de voortgangsgrafieken: aanvankelijk werden twee matten per maand gelegd, terwijl dit er op het laatste ongeveer twaalf waren! OOSTERLAND - De bromfietser A. J. B. uit Zierikzee raakte woensdag om 14.40 uur gewond bij een aanrijding met een auto. B. reed op de zuidelijke paralllelweg in de richting Zierikzee ter hoogte van de Blauwe Keet bij Oosterland Op de N 59 reed automo bilist A. J. v. R. uit Venray, ook in de richting Zierikzee. V. R. wilde links afslaan naar de Oud Heiligenweg, maar zou geen voorrang hebben ver leend aan de bromfietser. B. raakte gewond Dokter Dorrestein uit Brui nisse gaf eerste hulp. De bromfiets liep aan de voorzijde zware schade op, net als de auto aan de linkervoorzijde. ZIERIKZEE Medezeggenschapsraad LTS In de LTS te Zierikzee is dinsdag 8 mei de medezeggenschapsraad geïnstalleerd. De raad bestaat uit tien leden: de dames N. Z. v. d. Maas- Bal, T. M. v. d. Maas-Visser en de heren C. van Nieuwenhuijze, A. C. M. v. d. Schelde en J. L. Schults (allen namens de ouders). Namens het per soneel hebben mevrouw N. E. Stoutjesdijk-Kamp en de heren G. F. C. van de Ende, J. C. de Feijter, R. C. Plu en C. v. d. Ruyt zitting in de raad. In totaal werden 258 stembiljetten ingeleverd, waarvan 5 ongeldig en 7 blanco. NEELTJE JANS - Op de eerste leg ger (verkeerskoker) voor de storm vloedkering aan de damaanzet te Westenschouwen, is een zogenaamde kopkraan geplaatst die tien ton kan lichten. De bereikbaarheid is 52 me ter. De kraan dient om op de eerstvol gende pijler allerlei attributen te plaatsen voor werkzaamheden. Hij schuift telkens op wanneer weer een stuk verkeerskoker is aangebracht. De bereikbaarheid moest een lengte van 45 meter (de afstand tussen de pijlers) overtreffen. De werkzaamheden op de eerste pijler werden - toen er nog geen ver binding met een deel verkeerskoker tot stand was gekomen - verricht met een drijvende kraan. Het werken met deze ingezette vaste" kopkraan is uiteraard een stuk gemakkelijker. De kraan wordt onder andere ge bruikt om de oplegblokken voor de verkeerskokers op een pijler te plaatsen. Oud papier Een aantal voetballers van de sportvereniging W.I.K. zal zaterdag 12 mei in de weer zijn met het opha len van oud papier in de plaatsen Kerkwerve, Noordgouwe en Schud- debeurs. Het bundelen van het pa pier vergemakkelijkt het werk voor de sporters. De papierophalers star ten om 9.00 uur. Dia-ouderavond kleuterschool Nadat de ouders van de kleuters, die de Kerkwerfse kleuterschool „Piggelmee" bezoeken, jl. maandag het werk van hun spruiten hadden bekeken, werden ze welkom geheten door hoofdleidster Jeanette Bos. Op deze ouderavond kregen de veertig aanwezigen een beeld van hoe nu een kleuterschooldag in elkaar zit. Dit BURGH-H AAMSTEDE NCVB De afdeling Burgh-Haamstede van de Nederlandse Christen-Vrouwen bond heeft woensdag 16 mei een ge zellige afsluiting van het seizoen, 's Middags wordt een reisje gemaakt naar 'hit éfTèhd' Tholen. 's Avonds is er een gezamenlijke maaltijd. Kabels doorgeknipt In de nacht van dinsdag op woens dag zijn van de zendmast van P. uit Burgh-Haamstede de kabels door geknipt. HAAMSTEDE Molen-Brooddag Op zaterdag 12 mei zal in de molen De Graanhalm te Haamstede een zo genaamde Molen-Brooddag worden gehouden. Vanaf 11 uur kan men te recht voor een bezichtiging van de molen. Ook is er brooddeegkunst van mevrouw A. v. d. Vlucht te zien en zal de bakkerij Sonnemans een de monstratie broodbakken worden verzorgd. KERKWERVE Sportdag Opnieuw komt op tweede Pinksterdag de evenementenkom missie van de sportvereniging W.I.K. (afdeling voetbal) in het geweer. Want ook dan wordt voor de leden, donateurs van de vereniging, maar ook voor andere belangstellenden een sportdag georganiseerd. In de ochtenduren kan de jeugd zich uitleven op sportpark „De Vospit", 's middags kunnen de zestienplussers hun sportieve presta ties meten. Verder krijgt de sportdag dit jaar een „smakelijk staartje". Het ligt in de bedoeling van de kom missie, die bestaat uit Anja Bevelan der, Marleen den Boer en Jos van IJs- seldijk, om het seizoen en ook de sportdag af te sluiten met een barbe cueavond voor de deelnemers op die dag, maar verder voor de leden en do nateurs. Aanmelding hiervoor kan bij de evenementenkommissie, voor 20 mei. Opgaven voor de sportdag kun nen op die dag voor negen uur wor den gedaan. Dit ondanks de grotere waterdiepten en hogere stroomsnelheden bij het leggen van de laatste matten. De nauwkeurigheid waarmee de matten gelegd zijn, is boven ver wachting. Dit heeft tot gevolg dat de aanvankelijk geplande korrektie- matten voor de vlakheid van de fun dering slechts op drie van de 65 loka- ties nodig zijn. Hierdoor kunnen te vens de pijlers beter en sneller wor den geplaatst. De mattenfabriek gaat nu dicht en de mattenlegger Cardium (zie foto) ligt reeds werkeloos afgemeerd in De Roompot. Zowel de opgedane erva ring als het werkschip is te koop. Naar aanleiding van de afronding van dit belangrijke onderdeel van de bouw van de pijlerdam worden op za terdag 19 mei de deuren van de mat tenfabriek weer even wijd openge zet, om daar personeel van Rijkswa terstaat en Dosbouw te ontvangen. ,,Een bijeenkomst met een lach en een traan", noemde voorlichter Jos Geluk deze samenkomst. Enerzijds blijdschap over het tot stand geko men werk, anderzijds betekent dat voor ongeveer 400 werknemers het einde van de werkzaamheden aan het Oosterscheldeprojekt. De bijeen komst, waarop tweeduizend man wordt verwacht, wordt 's nachts om twaalf uur besloten met een vuur werk. NEELTJE JANS - Het hefschip Ostrea is voor enkele weken gestopt met zijn werkzaamheden wegens een onderhoudsbeurt. Het was de bedoeling, dat dit voor een dag of veertien zou gaan gebeu ren, maar bij het oppakken van de ze vende pijler voor de Roompot weid. een mankévi'entaan 'een gfföl'pfiii, een van dé takelblokken gek-qnjsta- teerd. Vandaar aat deonderhouds beurt is vervroegd. Het was al bekend, dat het hef schip tijdens het pijlerplaatsen een vernieuwing van de hijsdraden be hoefde. Er zijn tot op heden zes pij lers in de Roompot geplaatst, met die in De Schaar en De Hammen erbij dus in totaal 39 van de 65. Iedere keer krijgen de hijsdraden tegen tiendui zend ton aan gewicht te heffen, een zware klus. Tegelijk met het vervangen van de draden (die van het hoge portaal zijn op de foto duidelijk te zien), wordt de lager gerepareerd. De onderhouds/reparatiebeurt van de Ostrea geeft geen oponthoud van het overige werk aan de stormvloed kering, omdat het werk in De Ham men en De Schaar daarvan los staat en gewoon kan doorgaan. In andere gevallen is de afstemming van de werkzaamheden op elkaar wel heel belangrijk ter besparing van tijd en geld. In oktober hoopt men de laatste pijler te plaatsen én in augustus zal de eerste schuif (in de Hammen) wor den ingehangen. De gehele storm vloedkering moet in oktober 1986 operationeel zijn. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3