Regio-burgemeesters oneens met opheffing veerdienst Zijpe-Anna Jacobapolder weekend diensten a Verlanglijstje verkeerskommissie MEANING OF Veerdienst sou per 1 januari 1986 uit de vaart worden genomen CONCERTZAAL ZIERIKZEE a.s. zaterdagavond 20.00 uur a.s. zondagavond 20.00 uur 2 j De veerdienst Zijpe-Anna Jacobapolder: Per 1 januari 1986 verleden tijd? ZIERIKZEE - De streekvervoermaatschappij ZWN overweegt serieus om de veerdienst Zijpe-Anne Jacoba polder op 1 januari 1986 op te heffen. Ondanks toezeggin gen om de veerdienst open te houden tot de aanleg van de Philipsdam gereed zou zijn, wordt er waarschijnlijk door de Raad van Commissarissen beslist dat de exploitatie-tekorten dermate hoog oplopen dat de veer dienst moet worden gesloten. Vorig jaar was er een te kort op het veer van 425.000,- en voor dit jaar staat er en even groot bedrag als verliespost. De problematiek rond de pont vindt z'n oorsprong in de „Haagse" beslis sing om de werkzaamheden rondom de Philipsdam te stoppen waardoor de weg verbinding met St. Philips- land pas in 1989 zou komen. De regio-burgemeesters zijn er knap verbolgen over dat ze over die op handen zijnde maatregelen niet direkt zijn ingelicht. Burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse: „Het is toch ongehoord dat we bij zo'n ingrij pend gebeuren via via moeten verne men dat de pont wordt opgeheven. St. Philipsland komt door deze maat regel in een sociaal isolement, zeker als je ziet op wat voor gebieden Schouwen-Duiveland samenwerkt met St. Philipsland. Neem alleen de Intergemeentelijk Sociale Dienst, de nauwe samenwerking die er bestaat tussen burgemeesters, wethouders en gemeentesecretarissen en de Fede ratie Maatschappelijke Zorg. In de nieuwe regio-indeling wordt St.Phi lipsland zelfs ingedeeld bij Schou wen-Duiveland. Er bestaat dus een behoorlijke relatie tussen de voor- (vervolg van pagina 1) het punt fietspad Engelse Kade reeds op 24 maart 1977 tijdens de rondvraag van de kommissie verkeer aan de orde had gesteld. „Ik ben er al zeven jaar over bezig", aldus Sprengelmeijer. Verdere prioriteitenlijst Als tweede op de lijst voor de mid dellange termijnplanning prijkt de uit breiding van de parkeerterreinen Ba den Powellweg en de Mosselboom- gaard. Doortrekking Raamstraat bleef naar het meerderheidsadvies voorlo pig op de derde plaats gehandhaafd. Op de vierde plaats staat de uitbrei ding van het parkeerterrein bij de Westbrug, gevolgd door de aanleg fiets pad van Westbrug langs de Laan van St Hilaire naar de Hoofdpoortstraat. Rekonstruktie van het voetpad van de Houwersweg tussen de Zuidwellebrug en de Nieuwe Kooiweg bleef op de zesde plaats, gevolgd door de aanleg van een verkeerslichteninstallatie bij de kruising Westbrug/Laan van St Hilaire. Mevrouw C. Schaap-Jonker liet weten de aanleg van het fietspad Westbrug/Laan van St Hilaire graag wat hoger op de prioriteitenlijst te hebben gezien. De voorzitter was ech ter van mening, dat de volgorde van de middellange termijnplanning er echter niet zoveel toe doet omdat het vaak een kwestie van beschikbare financiële middelen is, welke wens het eerste gerealiseerd kan worden. De heer Sprengelmeijer achtte het van belang, dat de verkeerslichten installatie op de kruising Westbrug/ Laan van SL Hilaire er ook werkelijk komt Adviserend kommissielid opper wachtmeester A. Gerards had echter zijn twijfels over de noodzaak van deze voorziening. Afgezien van enkele pie ken in hot zomerseizoen achtte hij de frequentie op deze kruising daar niet voldoende voor. Volgens de heer Ge rards zou dit tot gevolg hebben, dat het verkeer vaak onnodig voor het rode licht zal moeten wachten, hetgeen weer in de hand werkt, dat men gene gen is doordat rode licht heen te rijden, waardoor een veel gevaarlijker situatie zou ontstaan. Echt druk achtte hij het voornamelijk tijdens de toeristenda- gen, „maar dan staan wij er", aldus opperwachtmeester Gerards. Bevoorrading Melkmarkt Tijdens de rondvraag vestigde de heer Asma de aandacht op het feit, dat tengevolge van winkelbevoorrading de doorgang op de Melkmarkt soms langdurig door grote vrachtwagens wordt belemmerd Hij liet weten niet tegen bevoorrading van de daar ge vestigde bedrijven te zijn, maar achtte het een kwalijke zaak als een betrok ken chauffeur van zo'n bevoorradings wagen het verkeer ruim een kwartier ophoudt door op z'n gemak ergens koffie te gaan drinken. Deze klacht was ook wethouder De Rijke ter ore gekomen en ook hij was van mening, dat dit niet te tolereren is. Hij sprak de hoop uit, dat wat extra politietoezicht dit euvel zal kunnen verhelpen. Anderzijds was de voorzit ter van mening, dat de leveranciers - mede gezien de ligging van Zierikzee - niet kan worden afgedwongen bevoor radingen voor tien uur's ochtends te laten plaatsvinden. Opperwachtmeester Gerards liet weten, dat van de zijde der politie hoge prioriteit wordt verleend aan het zo veel mogelijk vrij houden van Appelmarkt, Mol en Melkmarkt In de praktijk blijken de grote bevoor radingswagens ook snel te zijn ver trokken zodra de politie zich vertoont De heer Sprengelmeijer verwoord de een klacht van bewoners van de Venkelstraat betreffende overlast van geparkeerd staande auto's. In de prak tijk blijken de parkeerverbodsborden niet veel effekt te sorterea Vooral ga- ragebezitters ondervinden vaak last van voor de deur gepaarkeerd staande auto's. De voorzitter konstateerde, dat het probleem zich niet alleen in de Venkelstraat voordoet maar dat de mensen in tientallen straten „bord- blind" blijken te zijn. Getracht zal wor- cjen de betrokken bewoners in de Ven kelstraat door middel van een schrij ven of een waarschuwing van de poli tie nogeens attent te maken op het daar geldende parkeerverbod. Gevaar voor fietsers De heer Legemaate kreeg de toe zegging, dat bekeken zal worden of door middel van een witte streep het autoverkeer op het einde van de Melk markt wat meer naar de rechter weg kant kan worden geleid. In de praktijk blijkt daar op de kruising met de Maar straat vaak een gevaarlijke situatie te ontstaan voor de uit die Maarstraat komende fietsers, omdat de van de Melkmarkt komende auto's vaak te veel links rijden. De heer Asma, die de gevolgen van deze situatie zelf aan de lijve had ondervonden, konstateerde, dat je als fietser aan het einde van de Maarstraat maar het beste even kon afstappen. malige eilanden. Maar als het alleen om het tekort gaat in de tijd dat de wegverbinding langer uitblijft dat zeg ik: „Wie bepaalt, die betaalt". Het Rijk nam de beslissing over uit stel van de dam en zal nu bij moeten springen om in ieder geval de pont in stand te houden tot de Philipsdam- verbinding gereed is". Bespreking- Dit standpunt heeft de Bruse bur gemeester, samen met burgemeester T. A. Vogel van St. Philipsland, na mens de andere burgemeesters van Schouwen-Duiveland, St.Philips land en Tholen uiteengezet in een bespreking met de heer J. D. Voogd, gedeputeerde van Zeeland met de veerponte in z'n partefeuille. Die besprekingen zette de heer De Voogd de problemen nog eens op een rijtje die als reden door de ZWN ge hanteerd worden om de pont per 1 ja nuari 1986 uit de vaart te nemen: Ver liezen bij de exploitatie van het veer onder andere als gevolg van de sterk gestegen brandstofkosten; Twee ka piteins geen omstreeks die tijd met de VUT; De veerjjoot is sterk verou derd zodat de risico's alsmaar groter worden en de reparatie-kosten stij gen. De heer De Voogd deelde verder mee dat voor de jaren 1986 tot en met 1989 nog met een totaal-verlies van 1 miljoen gulden rekening moet wor den gehouden. Hij zag de oorzaak van de proble men volledig in de vertraging van de werken aan de Philipsdam door het Rijk. Persoonlijk meende hij dan ook dat de Rijksoverheid de kosten dient te dragen van de oplossing van het onderhavige probleem, in casu het na 1986 voortzetten van de exploitatie van het veer. Vandaag, 10 mei, neemt de raad van commissarissen van de ZWN een beslissing inzake de voorgenomen opheffing. Wordt inderdaad tot op heffing besloten dan zal de heer De Voogd het voortouw nemen bij het zoeken naar een (financiële) oplos sing. Dit zal geschieden in overleg met de betreffende gemeenten. Onderdak In het kader van de voorgenomen opheffing van de veerdienst stelde de ZWN begin dit jaar een onderzoek in naar het belang van deze veerdienst voor de gebruiker. De enquête kan echter moeilijk als steekhoudend ar gument worden gebruikt omdat deze tijdens stormachtig en regenachtig weer werd gehouden, waardoor de pont zelf enige uren uit de vaart werd gehaald. Toch verbindt de ZWN de conclusie aan de enquête dat de steekproefgrootte voldoende is om betrouwbare resultaten te verkrij gen. In de vijf proefdagen (drie werkda gen en een zaterdag en zondag) was het gemiddeld aantal reizigers tij dens de werkdagen 349. Enkele resul taten: 81% van het aantal passagiers had een herkomst of bestemming in de provincie Zeeland, waarvan 45% Schouwen-Duiveland en 33% Tholen of St. Philipsland. Op werkdagen is voor 71% van de reizigers het motief voor het reizen woon-werk of werk- woon; Op zaterdag en zondag is voor 75% van de reizigers het motief soci aal of rekreatief. De meest voorko mende redenen, om het veer te ge bruiken waren: Omrijden via Wil lemstad kost veel meer kilometers; Het is goedkoper dan omrijden; Men bespaart zich tijd; Men vindt het leuk, kan de krant lezen en vindt het ontspanning: Men gebruikt het veer toevallig. Ook tijdens een werkbezoek aan de Neeltje Jans vorige week onder schreef gedeputeerde J. D. de Voogd nog eens het belang van de veerpont zolang de verbindingsweg nog niet gereed is; „Het is voor de regio een ondoenlijke zaak als dat veer voortij dig wordt opgeheven. Voor dat mil joen gulden tekort moeten we een oplossing zoeken waarbij we er van uit gaan dat het Rijk dat voor z'n re kening neemt". DEN HAAG - De schietpartij bij het Libische Volksbureau in Londen heeft vooralsnog geen gevolgen voor de betrekkingen tussen Libië en Ne derland. Minister Van den Broek staat uiterst terughoudend tegenover eventuele ekonomishe sankties tegen Libië of wijziging van de Conventie van Wenen, die de status van diplo matieke vertegenwoordigingen en diplomaten regelt. ROTTERDAM - De gemeente Rot terdam zal vanaf 1985 geld moeten le nen op de kapitaalmarkt om de be grotingstekorten te kunnen dekken, omdat de financiële reserves dan naar verwachting uitgeput zullen zijn. Door afschrijving en rente die daaruit volgen zal het tekort in 1988, dat vooralsnog op 42 miljoen gulden wordt geraamd, waar zijn opgelopen tot 78 miljoen gulden en worden de uitkomsten van twee bezuinigingso peraties gedeeltelijk teniet gedaan. WOENSDRECHT - Ongeveer vier honderd onderwijsgevenden uit Noord-Brabant en de zuidelijke randstad hebben woensdagavond in Woensdrecht deelgenomen aan de zo genoemde demonstratieve applika- tiekursus „In Vredesnaam". De bij eenkomst vond in de openlucht plaats, vlakbij de prikkeldraadom heining rondom de vliegbasis. De ak- tie was georganiseerd door de ABOP in het kader van de aktieweek tegen de komst van kruisraketten. Advertentie Vertoont God schiep hemel en aarde in 6 dagen. Monthy Python heeft slechts 90 minuten nodig om er een enorme puinhoop van te maken. Wntten by and Slamng GRAHAM CHAPMANJOHN CLEESE TERRY GILLIAMERIC IDLE TERRY JONESMICHAEL PALIN Directed by TERRY JONES Animation Special Sequences by TERRY GILLIAM Produced by JOHN GOLDSTONE A UNIVERSAL RELEASE NOVA FILM Leeftijd: 16 jaar Entreeprijs: Balcon en zaal I 7,50 Zaterdag 12 en zondag 13 mei Dokter H. J. M. Sleegers, Noordgou- we, tel. (01112) 1480, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Van Geer en dokter Vis ser. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00-11.30 uur. Dokter L. A. M. Bruel, „De Waag", Markt Brouwershaven, tel. (01119) 1280, neemt waar voor dokter Flach, dokter Stenger en dokter Van Beek-Verbeek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op/zater- dag als zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter M. M. van den Berg, weth. v. Klinkenstraat 10, Nieuwer- kerk, tel. (01114) 1810, neemt waar voor dokter Dorrestein en dokter Speelman Tandarts mevr. H. A. Boom-Keizer, Westerbanweg 14 Burgh- Haamstede, tel. (01115) 3103, neemt waar voor geheel Schou wen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondagmid dag van 17.00-17.30 uur. Zuster Poley, Vloedstraat 1, Kerk- werve. Tel. (01110) 2309, neemt waar voor Zierikzee. Zuster I. Dekker, Badhuisstraat 3, Nieuwerkerk. Tel. (01114) 1228, neemt waar voor Bruinisse en Duiveland Zuster T. van Duren, Schutterhof- straat 3, Zierikzee, tel. (01110) 5327 neemt waar voor Schou wen. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254) heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. (Tel. 01110-4743). Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel.' 01110-5017. Hodgkin-kontaktgroep, kontakt- adres Elly Gebraad, Oude Moolweg 36, Renesse, tel. 01116-1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. 01114-2131 of landelijk diensten centrum VBOK 033-620244. Vrijdag 11 mei Zierikzee Gasthuiskerk. Zangavond. 19.30 uur. Huis van Nassau. Laatste bingo dansant van de Bond van Opzich- zelfstaanden. 20.00 uur. Zaterdag 12 mei Zierikzee Bovenzaal Ger. kerk. Open dag mo delbouwvereniging. 10.00 - 16.00 uur. Kantine De Zuidhoek. Jaarvergade ring ANIB. 13.00 uur. Graanbeurs. Receptie VV Zierikzee vanwege kampioenschap eerste team. 18.00 - 20.00 uur. Lutherse Kerk. Ars Musica-koncert „Scaldis Kwartet". 20.00 uur. Bioscoop. The meaning of life. 20.00 uur. Kerkwerve Ophalen oud papier t.b.v. sportver eniging W.I.K. Vanaf 09.00 uur. Gymzaal „De Werve". Lente- toernooi t.t.v. Kerkwerve. 9.00 -18.00 uur. Ned. Hervormde kerk. Koor- en sa- menzangavond. 20.00 uur. Brouwershaven Sportpark Onder de molen. Vertrek A.S.V. wandeltocht. 14.00 uur. St. Nicolaaskerk. Opening hobbyten toonstelling van de Rode Lelie. 14.30 uur. Grasveld naast de St. Nicolaaskerk. Vliegerwedstrijd. 16.15 uur. Noordgouwc/Schuddebeurs Ophalen oud papier t.b.v. sportver eniging W.I.K. Vanaf 9.00 uur. ■Ouwerkerk Dorpshuis. Bingo-avond vogelvere niging De Kolibrie. 20.00 uur. Nieuwerkerk Muziektent, Kerkring. Koncert „O en U" samen met „Nu met Hope". 19.30 uur. Oosterland Provinciale brandweerwedstrijd. Vanaf 09.00 - 12.00 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Zondag 13 mei Zierikzee Bioscoop. The meaning of life. 20.00 uur. Maandag 14 mei Zierikzee Stadhuis. Gemeenschappelijke schoolraad. 19.00 uur. Prinses Julianaschool, Jannewekken 19. Schrijf avond Amnesty Interna tional. 20.00 uur. Concertzaal. Koncert Zeeuws Orkest o.l.v. Louis Stotijn, 20.00 uur. Voormalig gymnastieklokaal Man huisstraat. Informatieve bijeen komst in verband met komst Ierse kinderen. 20.00 uur. Kerkwerve Zaal Hervormde Kerk. Bijeenkomst Hervormde Gereformeerde zen dingswerkgroep. 19.45 uur. Dinsdag 15 mei Zierikzee Stadhuis, raadzaal. Openbare verga dering kommissie jeugd- en jonge renwerk. 19.30 uur. Visstraat 5 (ruimte poppentheater). Open avond rondom thema „Moeder worden op je zeventiende?". 20.00 uur. Rode Kruisgebouw Kerkplein 8. Filmavond onder leiding van Rode Kruis en Vrouwenraad Zierikzee. 20.00 uur. Burgh Parkeerterrein Adriaan v. d. Weijde- weg. Wandeltocht Ned. Ver. van Huisvrouwen. Start: 10.00 uur. Haamstede Rekreatiezaal Geref. Kerk. Schrijf- avond Amnesty International. 20.00 uur. Brouwershaven VerenigingsgebouwBejaardensoos 14.30 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Tonnenmagazijn. C.D.A. bijeen komst. 20.15 uur. Stadhuis. Kommissie Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening. 20.00 uur. Woensdag 16 mei Zierikzee Stadhuis, raadzaal. Openbare verga dering kommissie publieke werken. 19.30 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselklub voor kin deren van zes tot twaalf jaar. 13.30 uur. Openbare bibliotheek. Schrijfavond Amnesty International. 20.00 uur. Donderdag 17 mei Scharendijke De Putmeet. Vergadering Reini gingsdienst Schouwen-Duiveland. 16.30 uur. Brouwersh a ven Blokkendoos. Vertrekpunt voor trimmen. 9.00 tot 10.00 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Zaal Geref. Kerk, Bostonplein. Schrijfavond Amnesty Internatio nal. 20.00 uur. Vrijdag 18 mei Burgh-Haamstede Dorpshuis. Bijeenkomst voorlich tingsbijeenkomst over gehandikap- ten. 19.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Inleiding VVD Tweede Kamer-leden. 20.00 uur. Zaterdag 19 mei Zierikzee Vismarkt. Geraniummarkt van „Groei en Bloei". 10.00 tot 15.00 uur. Ophalen spullen voor rommelmarkt 2 juni (door werkgroep onderhoud Herv. Kerk). Vanaf 9.00 uur. Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Demonstratie kantklossen in het kader van de hobby-tentoonstelling van de Roode Lelie. 13.30 tot 16.30 uur. Zonnemaire Openingskoncert Nut en Uitspan ning. 19.30 uur. Dreischor Café De Drie Schapen. Wandeltocht Ned. Rode Kruis afd. Brouwersha ven. 14.00 uur. Oosterland Gereformeerde Gemeente, St. Joost- dijk 12. Kontaktbijeenkomst licha melijk gehandicapten. 14.30 uur. Maandag 21 mei Zierikzee Buurt- en klubhuis „De Lichtboei". Ouderavond peuterspeelzalen „Kwi bus" en „Harlekijn". 20.00 uur. Dinsdag 22 mei Haamstede Dorpshuis. Feestavond, viering 55- jarig jubileum Ned. Ver. van Huis vrouwen afdeling Westerschouwen. 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2