Verkeerskommissie handhaaft grotendeels verlanglijstje Twee leerlingen openden nieuwbouw School met de Bijbel in Nieuwerkerk Tienjarig bestaan Stichting Jeugd INDIENERS BEZWAARSCHRIFTEN PLEITEN VOOR VERKEERSARME HOOGENBOOMLAAN IN RENESSE h C Tegen voorgenomen aanleg fietspad Wandelingen in natuur in Westhoek l£6> P£ In afwachting van Verkeerscirkulatieplan Viering in najaar rfTVs Zl ERIKZEESCH E NIEUWSBODE Opheffing veerdienst Stormvloedkering Duobaan op schooi Dames Mevo '80 en Kwiek De regio-burgemeesters zijn niet gelukkig De fundering voor de pijlerdam is voltooid, Marleen Viergever-Steendijk en Irene De damesvolleybalploegen van Mevo'80 en met de voorgenomen opheffing van de veer- de mattenfabriek is dicht en de Ostrea Hansma gaan samen een duo-baan vervul- Kwiek werkten p/d-wedstrijden at. Beide dienst Zijpe-Anna Jacobapolder. (Pag. 2). krijgt een onderhouds/reparatiebeurt. (Pag. len aan de o.l.s. De Dobbelsteen in Nieu- ploegen bleven hierdoor op het oude nivo. 3). werkerk (Pag. 4). (Pag. 6). DONDERDAG 10 MEI 1984 140ste jaargang Nr. 23521 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) Ieder heeft zijn wens, en ieders wens is niet de zelfde. Persius BURGH-HAAMSTEDE - Voor de indieners van de be zwaarschriften tegen de voorgenomen aanleg van het fietspad Jan van Renesseweg-Watergat-Hoogenboom- laan te Renesse was er dinsdagochtend in het gemeente huis te Burgh-Haamstede een hoorzitting. Bij het ge meentebestuur zijn elf bezwaarschriften binnengeko men. Het merendeel van de indieners was aanwezig. Aan het voltallige kollege en verkeersdeskundige ing. G. D. Hoogeland mochten de indieners hun bezwaren verdui delijken en toelichten. Volgens het plan van de gemeente Westerschouwen zal langs één zijde van de Hoogenboomlaan een fiets- voetpad worden aangelegd. De heer Hoogeland deelde mee dat het geen bromfietspad wordt. De gemeente zal het tracé verbieden voor brom fietsers. Het liefst zou de gemeente de fietsers en de bromfietsers schei den, maar dat gaat niet. Het pad zal een breedte krijgen van 3 m. Vanuit de aanwezigen kwam de suggestie de sloten langs beide zijden van de Hoogenboomlaan dicht te gooien. De direkteur gemeentewer ken, W. van Meerten vertelde dat de gemeente geen verharde berm aan mag leggen. In dat geval wordt de sluipvegetatie aangetast en dat mag niet. Het pad zal dus een eindje van "de weg af moeten komen. ,,Het is noodzakelijk dat er een fietspad komt. De rekreant moet kunnen fietsen. In onze gemeente hebben wij een groot tekort aan fietspaden", aldus burgemeester- J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. Autovrij Eén van de aanwezige grondeige naren, mevrouw Jongmans, vroeg zich af voor wie dat fietspad er eigen lijk komt. De heer Hoogeland, als verkeersdeskundige verbonden aan het RBOI (Stichting Ruimtelijk Be leid Ontwikkeling en Inrichting), had gezegd dat op een topdag in juli, enkele jaren geleden, 1200 auto's over de Hoogenboomlaan waren ge komen, allemaal met de bedoeling om naar het strand te gaan. „Er is hier verteld dat het fietspad er voor de rekreant komt, want die wil fietsen. Ze willen dus niet met de auto naar het strand. Maak de Hoogenboomlaan autovrij. Laat al leen die auto's toe, die naar de cam pings of de winkels moeten en weer de rest. Dat aantal valt wel mee. Dat fiets-voetpad heb Je dan al: de Hoogenboomlaan zelf. In dat geval hoeft de gemeente ook niet veel geld uit te trekken voor de aanleg van een fiets-voetpad. Reuze praktisch", al dus mevrouw Jongmans. Met deze mogelijkheid zou 60% van de bezwa ren worden weggenomen. Levensgevaarlijk Naar haar mening is het niet billijk dat fietsers en voetgangers op de Hoogenboomlaan nauwelijks de kans krijgen om te fietsen en te wan delen. „Het is levensgevaarlijk om daar in het topseizoen te lopen.Vol gens haar kunnen de mensen met au to's gebruik maken van de opgangen bij de Jan van Renesseweg en de ro tonde. De verkeersdeskundige gaf toe dat mevrouw Jongmans gelijk heeft. Hij zei dat er naar verhouding weinig gefietst wordt in het gebied van en rond de Hoogenboomlaan, terwijl het er bij uitstek geschikt voor is. „Auto's die naar het Water gat rijden (parkeerterrein aan het einde van de Hoogenboomlaan) tasten naar mijn mening de natuur meer aan dan de fietsers," aldus Hoogeland. De enige reden dat de mensen met de auto naar het Water gat gaan is volgens mevrouw Jong mans de mogelijkheid om er per auto Vervolg pag. 2 Advertentie Moederdag Voordeeldag in Voordeelstad Zierikzee In dat fantastische chequeboekje van de Zterikzeese Ondernemers Cen trale zitten vast wel een paar aanbte dingen voor een fijn moederdagkado BURGH-HAAMSTEDE - Ook dit jaar zal onder leiding van een natuur- gids van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland een wandeling gemaakt kunnen worden door twee natuurgebieden. Op dinsdag- en vrijdagavond is het vertrek om 19.00 uur 's avonds van het pompstation aan de A. v. d. Weij- deweg te Haamstede. De eerste rondleiding wordt gehou den op dinsdag 15 mei. Er wordt dan een bezoek gebracht aan de broedko- lonie van de zilvermeeuwen. Vanaf 20 juni op woensdagavond van 19.00 uur wordt vanaf de hoofd ingang van het Slot Haamstede een wandeling gemaakt door het Slotbos en de Zeepeduinen. De kaartverkoop is in handen van de V.V.V.-kantoren te Haamstede en Renesse. 's Avonds kunnen geen kaarten meer gekocht worden. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. ZIERIKZEE - Het verlanglijstje van de verkeerskom missie is in vergelijking met vorig jaar niet aanzienlijk gewijzigd. In afwachting van het Verkeerscirkulatieplan (V.C.P.) dat binnen enkele dagen in koncept zal worden gepresenteerd, besloot de meerderheid van de verkeers kommissie woensdagavond tijdens een openbare verga dering in de raadzaal van het stadhuis geen ingrijpende wijzigingen aan te brengen in de middellange termijn planning 1985-1988. Vooruitlopend op het V.C.P. advi seerden de kommissieleden W. F. Sprengelmeijer (R.U.) en H. Asma (P.v.d.A.), die tijdens deze vergade ring op meerdere punten zeer eens gezind waren, het plan doortrekking Raamstraat van het verlanglijstje te schrappen. De heer C. Legemaate (CDA) zei aanvankelijk daar persoonlijk ook wel voor te voelen, maar koos ten slotte toch voor het standpunt, dat de heer L. Bécu (WD) verwoordde: doortrek king Raamstraat voorlopig op het prio riteitenlijstje laten staan en afwachten wat de konklusie in het V.C.P. daar over zija De meerderheid van de ver keerskommissie, met uitzondering van de heren Sprengelmeijer en Asma konden zich daar in vinden. Fietspad Engelse Kade Op de eerste plaats van de middel lange termijnplanning prijkt de herin richting van het stratenplan Malta I en II, maar wat - wederom - de heren Asma en Sprengelmeijer betrof mocht dat gewijzigd worden: aanleg fietspad Engelse Kade. Vooral de R.U.-woord voerder toonde zich teleurgesteld over het feit, dat dit punt in het geheel niet op de lijst voorkwam. Zoals bekend pleit de heer Sprengelmeijer reeds jaren achtereen voor de aanleg van dit fietspad. Evenals in het verleden kreeg Maciste de Miranda (links), een leerling uit de derde klas van de School met de Bijbel, mocht de voordeur openen van de vergrote entree. Aan de andere zijde van hel gebouw opende Evelien Verwijs, een leerling van de kleuterschool, de toegangsdeur naar ,,haarschool. NIEUWERKERK - Twee leerlingen van de School met de Bijbel te Nieuwerkerk openden woensdagmiddag het verbouwde en vernieuwde gedeelte van het schoolge bouw. Maciste de Miranda, een leerling uit de derde klas en Evelien Verwijs van de kleuterschool mochten de deuren openen van de vergrote entree's van beide scho len. De leerlingen van de School met de Bijbel vormden op het schoolplein tussen de twee ingangen een lange aaneengeschakelde rij. Nadat Maciste de deur van de lage re school had geopend werd de sleu tel doorgegeven naar Evelien, die op haar beurt de voordeur van de kleu terschool open mocht maken. In de ochtenduren was er feest voor de kin deren. De leerlingen vermaakten zich met verscheidene spelletjes. De verbouwing betrof een speelhal voor de kleuters, een aktiviteiten- ruimte voor de onderbouw van de la gere school en de bovenbouw van de kleuterschool, twee hoofdenkamers, een vergroting van de gemeenschaps ruimte en de verruiming van beide entree's. Daarnaast zijn alle lokalen geschilderd en is er vloerbedekking gelegd. Deze kosten zijn betaald door de Vereniging School met de Bijbel te Nieuwerkerk. De geplande schil derbeurt van de buitenkant van het schoolgebouw zal ook voor rekening van de Vereniging komen. Integratie De heer M. Braam, voorzitter van het schoolbestuur voerde na de ope ningshandeling als eerste het woord. Hij meldde dat het onderwijs tijdens de bouwwerkzaamheden, zij het met enige aanpassing, gewoon was door gegaan. Op 25 juni 1981 werd het raadsbesluit genomen dat de ge meente Duiveland medewerking zou verlenen aan het stichten van een één-jarige kleuterschool naast het pand van de lagere school. „De ge meente heeft daarmee vroeg in gespeeld op de integratie, die per 1 augustus 1985 in zal gaan", aldus Braam. Op 8 september van het jaar 1983 werd de eerste paal geslagen voor de verbouw annex nieuwbouw. „Het gezin is de hoeksteen van de sa menleving. De opvoeding binnen het gezin dient een vervolg te hebben op school. De denk- en fantasiewereld van de kinderen en hun normbesef worden beïnvloed op school. Laten hij ook nu steun van P.v.dA-zijde. De overige kommissieleden waren van mening, dat de aanleg van dit fietspad onderaan de lijst - op de achtste plaats- toegevoegd diende te worden. De heer Legemaate vroeg zich af, waarom de besprekingen ten aan zien van de aanleg van het fietspad Engelse Kade tot nu toe alleen in de "kommissie publieke werken zijn ge voerd en niet in de verkeerskommis sie. Plaatsvervangend voorzitter wet houder P. de Rijke - burgemeester Th. H. de Meester was wegens ziekte af wezig - was van mening, dat dit punt uitsluitend in de kommissie publieke werken aan de orde was gesteld en voelde er dan ook niet voor er nu een diskussie over te gaan voeren, temeer daar deze zaak reeds ter bespreking staat opgevoerd op de agenda voor de vergadering van de kommissie publie ke werken op woensdag 16 mei. Later bij de rondvraag merkte de heer Sprengelmeijer nog even - niet zonder enige verbittering - op, dat hij Vervolg pag. 5 Verwachting tot vrijdagavond: Weinig verandering Wisselend bewolkt en mogelijk een bui; minimumtemperatuur om streeks 4 graden, middagtempera- tuur ongeveer 12 graden; matige noordoosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 14 mei Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: noordoost 6 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 13 gr. Windkracht: noord 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 11 mei Zon op 5.53, onder 21.21 Maan op 16.24, onder 4.47 Volle Maan: 15 mei (6.29) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 11 mei 0.14 13.11 6.30 19.06 Springtij: 17 mei HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Voor morgen wordt er een wisselende bewolking verwacht waarbij, vooral later op de dag, ook zonnige perioden te verwachten zijn. De kans op een plaatselijke bui blijft bestaan, al lijkt de buienkans wat kleiner dan vandaag. Boven Skandinavië komt een nieuw hogedrukgebied tot ontwikke ling. Als gevolg daarvan gaat de wind morgen uit noordoostelijke richting waaien. Van die kant wordt nog steeds koude lucht aangevoerd. De komende nacht daalt de tempe ratuur tot omstreeks 4 graden. Mor genmiddag zal het niet warmer wor den dan een graad of twaalf, dat is vijf graden te koud voor de tijd van het jaar. De noordoosten wind neemt in de loop van de dag toe tot matig, kracht 4. ZIERIKZEE - Op 15 juli bestaat de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland tien jaar. Tijdens de bestuursvergadering, dinsdagavond in het Huis van Nas sau te Zierikzee, stelde het dagelijks bestuur voor de viering naar het najaar te verplaatsen, in ieder geval na begin oktober. De vergadering was van me ning dat de feestmaand zelf (juli) niet geschikt was, omdat in die periode te weinig mensen worden bereikt. we hopen dat de Heere het onderwijs op deze school met Zijn zegen zal wil len bekronen." Burgemeester J. van Bommel zei dat het gemeentebestuur net zo blij is met de nieuwbouw als de school zelf. „Het onderwijs gaat ons immers alle maal ter harte." Zijn wens: een geze gende en zonnige toekomst voor de school. Namens de kerkeraad van de Gere formeerde Gemeente te Nieuwer kerk voerde ds. M. J. van gelder het woord. Verder spraken nog architekt A. Koole uit Middelharnis, C. Boeter van het gelijknamige aannemersbe drijf uit Middelharnis en C. Geluk, namens de Vereniging voor Gerefor meerd schoolonderwijs en ook na mens de Begeleidingsdienst. Na afloop van het spreekgedeelte was er voor de genodigden de gele genheid het nieuwe gedeelte te bekij ken. In de avonduren van 19.00-21.00 uur was er open huis. Ouders, oud leerlingen en belangstellenden kon den een kijkje nemen. Bij het jubileum moet de nadruk komen te liggen op de jeugd. Me vrouw R. Bij de Vaate, bestuurslid namens het Rooms-Katholiek jeugd werk, deed de suggestie om festivi teiten te organiseren vanuit de jeugd naar de ouderen toe, bijvoorbeeld be jaarden. Een ander voorstel betrof het organiseren van trektochten met een bepaald doel, wellicht ten behoe ve van enkele groeperingen binnen de bevolking. De bestuursleden D. Vleugel, R. Prager en mevrouw R. Bij de Vaate namen zitting in een werkgroep, die samen met jeugdwer kleider Gabri de Groot de ideeën ver der gaat uitwerken. Financiën Alle aftredende bestuursleden wa ren ook herkiesbaar. Met algemene stemmen werden mevrouw Bij de Vaate, D. Vleugel, H. de Ligt en B. Schot herkozen. Tijdens het financieel verslag over 1983 vertelde penningmeester ir. J. de Kreuk dat de bezuinigingen van de zijde van de gemeenten gedeelte lijk gekompenseerd zijn door ver hoogde inkomsten. De steun van partikulieren is ten opzichte van 1982 iets toegenomen, net als de terugontvangen organisa tiekosten. Het financieel verslag over 1983 werd vastgesteld net als de begroting 1985. Voor de aanwezigen en belangstel lenden van buiten de Stichting Jeugd werd de film Het feest en de grote leugen gedraaid. Deze film wordt de eerste Nederlandse speelfilm ge noemd, die relaties en sexualiteit be handelt zonder valse vertekende illu sies. De film is geen voorlichtings film, maar laat jongeren zien die om gaan met vooroordelen, taboes, emo ties, grootspraak, grote en kleine leu gens ten opzichte van elkaar. Advertentie Voor 'n vakantiereis groot of klein... Moet u bij reisburo van Oeveren zijn...! boekingskantoor REISBURO: APPELMARKT 21 ZJERiKZEE TEL. 01110-5038 van oeveren reizen ARNHEM - Rijkswaterstaat houdt de kwaliteit van het Rijnwater sinds woensdag extra nauwlettend in de gaten in verband met een mogelijke verontreiniging door het chemische concern BASF in Ludwigshaften.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1