c kan van start gaan Werk aan riolering langs Kromwal Brouwershaven Wisseltrofee voor senior blazer C. W. van Klooster Zestigjarige bruiloft in rusthuis Duinoord eitr DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Geld terug Schrljfavonden Toernooien Solo-festival De PZEM schenkt het grootste deel van De groep Schouwen-Duiveland van Amnes- De naar de eerste klas van het Schouwen- Op 26 mei wordt in Goes het solo-festival haar winst over 1983 aan haar verbruikers. De restitutie moet in september rond zijn. mei extra schrijfavonden. (Pag. 5). (Pag. 2). ty International organiseert in de maand Duivelandse zaalvoetbalgebeuren gepro- georganiseerd voor beroepskunstenaars. moveerde ploegen De Steeg en Stella Boys Men spreekt van een uniek evenement voor hielden toernooien. (Pag. 6). Zeeland. (Pag. 7). DINSDAG 8 MEI 1984 140ste jaargang Nr. 23520 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Trouw is de eer der liefde. Fliegende Blatter. Gemeenteraad verleende krediet Echtpaar C. Van de Vaate BROUWERSHAVEN - Ruim acht ton stelde de raad van Brouwershaven maandag avond beschikbaar voor rioleringswerken langs de Kromwal en de Grachtweg. Het is de eerste aanzet van een rioleringsplan voor de bebouwde kommen van alle kernen in deze gemeente, dat de raad in 1982 vaststelde en dat totaal viereneenhalf miljoen gaat kosten. Volgens een opgesteld schema heeft het maken van een bergingsriool met bijbeho rende werken aan de Kromwal de hoogste urgentie. De raad verleende een krediet van 823.578,50 en verleende de opdracht tot uitvoering van het werk aan aannemingsbe drijf Aug. van Dijck-Petit Wegenbouwmaatschappij te Middelburg voor een bedrag van 762.492,50. Er kon voor dit doel worden beschikt over een gekweekte reserve van vier ton. Burgemeester C. Slabbekoorn wees in dit kader op de verplichting die de gemeente (door G.S.) is opge legd om de riolering op het juiste peil te brengen en stankoverlast onge daan te maken. Dit vergt gedurende een x aantal jaren een vaste uitgave, die er hoe dan ook zal moeten komen. ,,G.S. hebben gesteld dat Brouwers haven ruimte genoeg heeft, waarbij zij er onder andere op wezen dat de onroerend goed belasting niet zo hoog is", antwoordde de burge meester GPV/SGP/RPF-raadslid P. v. d. Meide die de financiële konse- kwenties op lange termijn wilde we ten. Ditzelfde raadslid vond het - met het oog op het aspekt van de werkge legenheid - spijtig, dat een aannemer van buiten Schouwen-Duiveland het werk gaat uitvoeren, omdat slechts een gering verschil had bestaan tus sen het inschrijvingsbedrag van het Middelburgse bedrijf en een uit deze regio. Wethouder Ph. J. van Ast gaf toe, dat zowel werkgelegenheid als gemeentelijke uitgaven grote verant woordelijkheid van het gemeente bestuur vergen, maar men had de fi nanciële zaak laten prevaleren. De gunning, zei hij, krijgt ook pas haar beslag wanneer de raad het krediet had goedgekeurd. Dat gebeurde dus maandag beide. V. d. Meide bleef zich desondanks zorgen maken over de financiën: „We moeten niet te veel claims leggen op de toekomst, met het idee: ,,We zul-, len wel zien waar we het geld van daan halen", gaf hij aan. waarbij hij wees op de forse uitgaven ten behoe ve van het rekreatieprojekt Den Os- se, uitbreiding gemeentehuis en ge meente werkplaats. „Dergelijke wer ken gevcTi ook het kollege zorgen," aldus de burgemeester, „Maar ook in de achterliggende jaren hebben wij een voorzichtig beleid gevoerd. We kunnen ons niet onttrekken aan de verplichting van de rioleringswer ken, zaken die de volksgezondheid raken." Van der Meide was het met die laatste opmerking van harte eens, evenals CD A-er R. J. van der Wekken tevoren reeds zijn tevreden heid met de verbetering van het (leef)milieu had uitgesproken. Het raadsvoorstel werd met algemene stemmen goedgekeurd. Eveneens een milieuzaak betrof Onderling solistenkonkours te Renesse Wisselend bewolkt en vrijwel over al droog; minimumtemperatuur on geveer 2 graden met op veel plaatsen nachtvorst; middagtemperatuur om streeks 12 graden; matige van noord oost naar noordwest draaiende wind, kracht 3. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 12 mei: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 407r. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: noord 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30" Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: noordoost 5 Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: noord 5 ZON- EN MAANSTANDEN 9 mei Zon op 5.56, onder 21.18 Maan op 13.32, onder 4.09 10 mei Zon op 5.54, onder 21.20 Maan op 14.58, onder 4.30 Volle Maan: 15 mei (6.29) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 9 mei 10.27 22.56 3.51 16.33 10 mei 11.51 - 5.13 17.53 Doodtij: 10 mei HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er komt nog maar wei nig verandering in het weer. Het voor de tijd van het jaar te koude weerhoudt aan. Dat komt omdat een omvangrijk hogedrukgebied ten westen van de Britse eilanden maar weinig van plaats verandert. Aan de oostrand van het hogedrukgebied staat een noordelijke stroming, waarmee koude lucht, afkomstig uit de poolstreken, wordt aangevoerd. Boven zee ontstaan wolkenvelden die het land binnendrijven. Ze wor den echter afgewisseld door opkla ringen. Tijdens zulke opklaringen daalt de temperatuur dc komende nacht tot rond de twee graden en men moet rekenen op de mogelijkheid van nachtvorst. Overdag wordt het hooguit twaalf graden. Zoals gezegd, de wind waait uit het noorden en zal merendeels matig zijn. GOES - Kunst in kant is de naam van een expositie van kanten mutsen in het museum voor Zuid- en Noord- Beveland in Goes. De tentoonstelling duurt t/m 30 september. Openingstij den dinsdag t/m vrijdag 10-17 uur. Zaterdag 11-17 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Voor het echtpaar C. van de Vaate was het maandag feest in rusthuis Duinoord te Burgh-Haamstede. Cornelis (86) en zijn vrouw Elisabeth (84) vierden op deze dag hun zestigjarig huwelijksfeest Op 7 mei 1924 traden ze in Eikerzee met elkaar in het huwelijk. Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer feliciteert het diamanten echtpaar met hun huwelijksdag. De diamanten bruiloft werd in huiselijke kring gevierd. Mevrouw Van de Vaate-Peute heeft enkele weken in het ziekenhuis gelegen. Zij is inmiddels wel weer vier we ken terug in haar „huisje" in Duin oord, maar lopen kan ze nog niet Dat was de reden dat er voor het bruidspaar geen groot feest was georganiseerd. Telegram van Koningin Van Koningin Beatrix was er een telegram gekomenvan de gemeen te Westerschouwen en het bestuur van de Stichting Rusthuizen Wes telijk Schouwen stonden er bloem stukken. Om de feestvreugde kom pleet te maken kwam de burge meester, mevrouw J. L. Niemants verdriet-Leenheer 's ochtends op bezoek. Onder een drankje werden in het bijzijn van de direktrice, me vrouw C. L. M. Engelman en de zoon en schoondochter van het bruidspaar verscheidene verhalen verteld over vroeger. Boerenwerk De heer Van de Vaate heeft ge durende zijn arbeidsjaren veel boe renwerk gedaan, overwegend in Scharendijke en omgeving. Daar naast had hij zelf nog een beetje land, dat ook de nodige aandacht moest krijgen. Het echtpaar heeft altijd in Ei kerzee gewoond, totdat het ruim tien jaar geleden naar rusthuis Duinoord verhuisde. De heer en mevrouw Van de Vaate hebben één zoon, drie kleinkinderen en zeven achterkleinkinderen. In het zomerseizoen, wanneer - zoals de foto toont - druk gebruik wordt gemaakt van de oude haven te Brouwershaven, wordt aan de Zuidzijde een mobiele toiletvoorziening geplaatst Vervuiling van het oppervlaktewater door gebruik van onderwatertoiletten gaf daartoe aanleiding. De gemeenteraad gaf maandagavond zijn fiat voor deze aankoop. Aan de Noordzijde van deze haven is een - permanente toiletvoorziening. het besluit om een tijdelijke toilet voorziening te plaatsen aan de Ha ven Zuidzijde bij het gebouw van de Blokkendoos. Er was namelijk vast gesteld dat een sterke vervuiling van het oppervlaktewater optreedt, wan neer de oude jachthaven' in het hoog seizoen intensief bezocht wordt door vaartuigen (passanten), die voorzien zijn van onderwatertoiletten. Pas santen die aan de Haven Noordzijde afmeren maken gebruik van de daar aanwezige permanente toiletvoorzie ning, dus daar zijn er geen proble men. Pogingen om ook aan de zuidzijde een permanente voorziening (in een bestaand of nieuw gebouw) te reali seren bleek onmogelijk, vandaar dat het kollege een voorstel deed tot aan koop van een toilet wagen (met toilet ten en wastafels) voor een bedrag van 14.458,50. „Op de middellange termijn", zei wethouder Van Ast, Vervolg pag. 3 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. WA1- UK* pa Verwachting tot woensdagavond: Weinig verandering Deelname Bij de senior blazers werd de titel verdedigd door C. W. van Klooster, bij de junior blazers door Sacha van de Roest en bij de tamboers door Kees Kraayenbrink. Bij de junioren was de deelname erg groot, de deel name bij de tamboers bleef wat ach ter in vergelijking met voorgaande jaren. De optredens werden geju reerd door de heer D. Burger uit Ka- pelle. Na afloop werden door de heer J. H. Blom, dirigent van het korps de wisselprijzen uitgereikt. Hij merkte daarbij op dat over het geheel ge no men het gehalte redelijk was. Wel was duidelijk dat sommige van de deelnemers wat moeite hadden de ze nuwen onder kontrole te houden. Verder stelde hij dat er streng was gejureerd. Van Klooster behaalde een score van 49,5 punt met de uitvoering op tenorhoorn van het Hoornconcert no. 4 van W. A. M. Mozart. Hij liet daar mee zijn naaste belager, de heer A. F. de Vos, die op tenor-saxofoon Engel se Sonate van J. Hook speelde 1 punt achter zich. Ook Agnes Blom, die op bugel Ron- dino van A. Street speelde, liet met 47 punten de titelverdedigster in de junioren klasse, Sacha van de Roest, die op bugel Rondo for lifey van L. Bernstein speelde en daarmee 46 punten behaalde, één punt achter zich. Hoogerwerf en De Vrieze speelden op halve dieptrom Petite Parade van A. en D. Zuidema en behaalden met hun uitvoering 50 punten. Alle deelnemers ontvingen uit han den van de heer Blom een diploma en een juryrapport. Aan het slot was er een attentie voor de heer Burger, mevrouw Vos- Simons, de privé pianiste van één der deelneemsters en de heren J. H. Blom en A. J. Padmos, respektievelijk di- C. W. van Klooster, winnaar bij de senior blazers, ontvangt uil handen van di- rigent en instrukteur van Luctor et rigent J. H. Blom de wisseltrofee, die hij definitief mag houden. Emergo. RENESSE - In het dorpshuis te Renesse werd zaterdag avond voor de elfde maal een onderling solistenkon kours gehouden door het fanfarekorps Luctor et Emergo uit Renesse. Bij de senior blazers eiste de heer C. W. van Klooster voor de derde maal de eerste prijs voor zich op en mocht daardoor de wisseltrofee definitief in zijn bezit houden. Bij de junior blazers kwam Agnes Blom als de beste uit de bus en bij de tamboers was er een gedeelde eerste plaats. Zowel John Hoogerwerf als John de Vrieze wonnen de trofee. Na een kort openingswoord door de voorzitter van Luctor et Emergo, de heer J. A. Kouman, kwamen voor de pauze de junior blazers (muzikan ten tot 18 jaar) aan de beurt. Na de pauze waren de senior blazers en de tamboers te beluisteren. In totaal waren er 26 optredens, waaronder vier duo's en een kwartet. Gezamen lijk brachten de solisten een zeer ge varieerd programma, zowel op het gebied van de muziek als van de in strumenten. De meeste optredens werden op de piano begeleid door mevrouw E. Vos-Simons. Eén van de solisten had een eigen pianiste mee gebracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1