Ingerli Vroon en Valetijn blijven konkurrentie straat voor op dressuurwedstrijd Jacques Valentin jaagt tijdens Marathon van Amsterdam op ticket voor Olympische Spelen „The Starsisters" luidden Scharendijkse Bevrijdingsloop in De ontmoeting tussen ZSC en Dui- veland was indertijd dertien minu ten voor het eindsignaal gestaakt bij de stand 2-2. Een toegekende straf schop aan ZSC zorgde voor zoveel verwikkelingen, dat voortijdig sta ken raadzaam was. Zaterdagmiddag werd het duel uitgespeeld en begon nen met de eerder toegekende en niet genomen strafschap. De elfmetertrap werd verzilverd, waarna niet meer werd geskoord, zodat ZSC het duel won met 3-2, waardoor Duiveland op de ranglijst werd gepasseerd. Het kampioenschap werd met vreugde binnengehaald. De 155 deelnemers aan de Bevrijdingsloop konden kiezen voor een loop van een, twee, drie of vier ronden van tweeëneenhalve kilometer. De snelste op de langste afstand werd Jacques Valentin. Hij ontving uit handen van Wim Schot voorzitter van atletiekvereniging Delta Sport een wisselbeker, die in voorgaande jaren werd gewonnen door de Delta Sporters Johan van de Hoek en Simon Blom. De laatste was nu afwezig. Op de tweede plaats eindigde Jos Koniuszek en derde werd Henk van Hoek. Het tienjarige zoontje van Kniuszek liep eveneens de tien kilo meter. Alle deelnemers ontvingen een herinneringsmedaille. De Bevrij dingsloop werd opnieuw georganiseerd door de Werkgroep Evenemen ten Scharendijke Ellemeet in samenwerking met de AV Delta Sport. In de Putmeet vond een verloting plaats onder de deelnemers en deel neemsters. SCHARENDIJKE - Voor de start van de derde Be vrijdingsloop gaven „The Starsisters" een optreden ten beste onder het startdoek op de Platteweg. San dra van Oeveren, Diana Stoel en Ilona Hanson had den vooral bij de jeugd veel sukses, hetgeen op bo venstaande foto te zien is. rens kwam met 108 punten als zesde uit de bus. Duidelijk werd in ieder geval wel, dat aan de pony-kombi- natieproeven nog heel wat te knutse len is, vooraleer er eens gedacht kan gaan worden aan een „hogerop". Bij het springen voor de pony's klopt Eline Struyk met haar pony Prim sinds haar zege in Oosterland danig op de promotiedeur naar de L- klasse. Slechts twee kombinaties kwamen foutloos rond. Weliswaar werd niet een balk van het door An ton Hanse neergezette parkoers ge worpen, het aantal weigeringen dat te noteren viel zorgde toch voor een schifting. Met haar A-maat pony Prim skoorde Eline Struyk als enige een „goed" voor de stijl vanrijden, hetgeen haar het oranje rozet ople verde en drie winstpunten, waardoor haar totaal inmiddels is opgelopen tot acht. Vrijwel zeker stapt zij aan het eind van haar volgende spring- proef over naar de L-klasse. Hanny van der Zande eindigde met Lucky Boy als tweede, dankzij een foutloos parkoers en een „voldoende" voor de stijl van rijden. Met ieder een weige ring en een „voldoende" voor de stijl van rijden eindigden Manita Simon- se met Layla, Arianne Hanse met Li za en Jacco Fierens met Springtime op de plaatsen drie tot en met vijf. Johan Rentmeester maakte met Plu to twee weigeringen en hij werd zes de. Spanning om tweede plaats SV Zierikzee ZIERIKZEE - In de 28e ronde van de huishoudelijke kompetitie van de Zierikzeese Schaakvereniging moet Huib Uil, na zijn nederlaag tegen kampioen Martin Krijger, de tweede plaats delen met Herman Jukkenek- ke. Jukkenekke bereikte de gedeelde tweede plaats na winst op Han van der Made. Richard van der Veken verloor de aansluiting op de kop groep na zijn verlies tegen A, Scheele. Met nog twee ronden te gaan komen voor de strijd om de tweede en derde plaats alleen de heren Uil, Jukkenekke Van der Made en Scheele in aanmer king, waarbij Jukkenekke en Uil het beste er voorstaan. De stand aan de kop is momenteel: 1. M. M. Krijger 880 pnt; 2. H. Uil 66214 pnt; 2. H. C. Juk kenekke 66214 pnt; 3. J. A. J. v. d. Made 609!/4 pnt; 4. A. J. Scheele 600 pnt De winst van A M. van der Westen op S. Spiegels Jr. was niet voldoende voor hem om zich nog in de strijd te werpen voor een top-klassering. J. J. Hoogstrate kon het niet bolwerken tegen J. Verkerk, terwijl C. van Eldik zijn partij in winst kon omzetten tegen S. J. StoeL In de onderste regionen versloeg J. Vos zijn tegenstander B. P. Bleyi Sr. en zoon Bleyi maakte korte metten met P. Klumper. Wandeltocht ASV Brouwershaven op 12 mei BROUWERSHAVEN - De sportvereniging A.S.V. Brouwersha ven organiseert traditiegetrouw ook dit jaar weer een wandeltocht waaraan alle wandelliefhebbers- kunnen deelnemen. Begeleid door de drumband „Apollo" uit Brouw en het muziekgezelschap „Rust Roest" uit Zierikzee vertrekt het sportievei gezelschap zaterdag 12 mei om 14.00 uur vanaf het sportkomplex „Onder de Molen" te Brouwershaven. De pas zal er ingezet worden rich ting Zonnemaire langs een route die met pijlen aangegeven wordt. Deel nemers kunnen zich inschrijven voor de afstanden acht of vijftien kilome ter. Iedereen die deze afstand binnen de gestelde tijd aflegt ontvangt bij de eerste deelname een fraaie A.S.V. medaille en voor elk tweede en vol gende jaar een cijfer op zijn medaille. Voor de drie grootste deelnemende groepen is er een groepsprijs beschik baar. Het aanmelden kan geschieden vóór elf mei mét reduktie of daarna tot het moment van vertrek bij A. van der Bijl, Wethouder den Boerstraat 12, Brouwershaven, tele foon 01119-1450. MADRID - Eric Caritoux, 23 jaar pas, tweedejaars prof in de ploeg van Sean Kelly, heeft de Franse over heersing in de ronde van Spanje voortgezet. Na Bernard Hinault vo rig jaar werd Caritoux zondat op de Castellana, in het hartje van Madrid, als winnaar van de 39e editie gehul digd. Na 3344 kilometer, verdeeld over twintig dagen, was zijn voor sprong kleiner dan ooit. ZÜRICH - Vijf dagen na zijn zege in de grote prijs van Frankfort heeft Phil Anderson opnieuw toegeslagen. Net als dinsdag kwam de 28-jarige Australiër zondag in het kampioen schap van Zürich ook alleen over de strep. Negen seconden na Anderson werd de Zwitser Hubert Seiz tweede, vijf tellen later gevolgd door de Itali aan Pierino Gavazzi, die de sprint van het peloton won voor Bernard Hinault. POSTDAM - De Oostduitse atlete Sabine Paetz heeft zondag in Potsdam het wereldrekord zevenkamp verbe terd. Bij de eerste Oostduitse kwali- fikatiewedstrijd voor de Olympische Spelen overtrof de atlete uit Leipzig de rekord verrichting van haar landgenote Ramona Neubert van vorig jaar met 32 punten. Paetz kwam tot een totaal van 6868 punten. OOSTERLAND - Tijdens een door de Landelijke Ruiter vereniging en Ponyklub Bru in Oosterland geor ganiseerd konkoers voor paarden- en ponykombinaties hebben kombinaties van de LR en PC Westelijk Schou wen verrassend uitgehaald bij de dressuurwedstrijden in de B-klasse. Met een straat voorsprong behaalde In gerli Vroon met Valentijn de eerste prijs, terwijl haar klubgenote Jeanet Kooman met Unica de tweede plaats opeiste. Bij de pony's won Corry Krabbe met haar pony Romanova. Johan Rentmeester eindigde met Pluto als tweede. De springwedstrijd leverde bij de pony's winst op voor Eline Struyk met Primm, terwijl Marjolein Geelhoed met Vivaldi bij de paarden won. LISSABON - Benfica is zondag door een gelijkspel (1-1) voetbalkam pioen van Portugal geworden. De enig overgebleven konkurrent voor de titel, Porto, dat vorige week door een zege op Aberdeen de finale van het Europa Cup 2 toernooi bereikte, verloor van Boavista met 2-1. Benfi ca werd daardoor met nog een wedstrijd te spelen onbereikbaar voor de konkurrentie. ROME - Juventus heeft zondag voor de 21ste keer het voetbalkampi oenschap van Italië veroverd. Voor eigen publiek kwam de Turijnse ploeg op de voorlaatste kompetitie dag niet verder dan 1-1 tegen Avelli- no, dat was echter voldoende om de titel over te nemen van As Roma. De titelverdediger uit Rome verspeelde op Sicilië een punt aan het al gede gradeerde Catania (2-2). OLHAIN - Het Nederlandse dames volleybalteam heeft zondag in 01- hain ook de tweede wedstrijd tegen Frankrijk met 1-3 verloren. De Fran- caises wonnen met de setcijfers: 15-7, 6-15, 15-10, 15-9. Zaterdag had Neder land de eerste ontmoeting met 3-0 verloren. CHICAGO - De Nederlandse onder- waterhockeyploeg is er zaterdag niet in geslaagd de wereldtitel, in 1980 be haald in Vancouver, te prolongeren. Oranje verloor in een spannende fi nale voor 1200 toeschouwers met 2-3 van Australië. De eindstrijd werd pas tien sekonden voor tijd door de Australiërs beslist. BETEKOM - Bij zijn debuut als prof-wielrenner is Teun van Vliet als zesde geëindigd in een wedstrijd in België. Het kriterium in Betekom werd gewonnen door de Belg Dirk Heirweg die de 100 kilometer aflegde in vier uur en 17 minuten. C-junioren ZSC kampioen SCHARENDIJKE - Na WIK BI, DFS Cl en Zierikzee Cl is het C-team van het Scharendijkse ZSC de vierde juniorenkampioen van Schouwen- Duiveland geworden. De beslissing hieromtrent viel in een mini- wedstrijdje van dertien minuten te gen de leeftijdgenoten van Duive land. Eline Struyk werd met haar A-maat-pony Prim een sterk winnares van het springkonkoers. Zij staat op de drempel van promotie naar de L-klasse. Ingerli Vroon reed na een gespan nen binnenkomst een keurige proef met daarin slechts een waarneemba re fout: de linkergalop ging iets te fel, maar de amazone van Westelijk Schouwen herstelde zich direkt. In gerli Vroon en Valentijn werden door de Middelburgse jury Joosse terecht beloond met 132 punten. Zij bleef daarmee maar liefst zeven punten voor op de naaste konkurrent. Jeanet Kooman reed met Unica een sobere, maar goed uitgevoerde proef, die het prima totaal van 125 punten oplever de, waardoor de dubbelzege van Westelijk Schouwen een feit was. De organiserende vereniging Bru eiste vervolgens wel de derde plaats voor zich op. C. H. van Schelven al kampioen Schouwen-Duiveland OOSTERLAND - Na de tweede van drie hengelwedstrijden om het kam pioenschap van Schouwe-Duiveland is C. H. van Schelven van de HSV Oosterschelde reeds zeker van het kampioenschap. Na een zege in de eerste wedstrijd won Van Schelven ook de tweede door de HSV 't Zijpe georganiseerde wedstrijd op het par koers aan de Verloren Kostweg bij Oosterland. De veertig deelnemers haalden slechts vier boven- en vijftien onder maatse vissen boven. C. H. van Schelven werd met 345 punten win naar, vóór J. Plantsoen ven De Krab be met 275 punten. Bij de junioren ging de eerste plaats naar J. van Ge- mert met 180 punten, terwijl Martin de Graaf met 20 punten tweede werd. Bij de verenigingen werd de Oosterschelde winnaar met gemid deld 35 punten, tweede werd De Krabbe met 20,94 punten gemiddeld, terwijl 't Zijpe met 17,69 punten ge middeld derde werd. De laatste wedstrijd voor het eilandkampioen schap wordt op zaterdag 20 oktober georganiseerd door de HSV Ooster schelde. Jacco Ver west negende tijdens NK kusthengelen ROZENBURG - Tijdens het Neder lands kampioenschap kusthengelen voor junioren aan de Nieuwe Water weg bij Rozenburg legde Jacco Ver west van de HSV Oosterschelde beslag op de negende plaats met 37 cm vis. Er namen in totaal 46 vissers tus sen zeven en zestien jaar deel. Ronny Dagevos van „Het Grondeltje" uit Wemeldinge werd met 87 cm vis kam pioen. Andró Verloo van HSV Oos terschelde werd 28e met 14 cm vis. Dit gebeurde via Marjolein Geel hoed, die met haar Vivaldi 124 pun ten op haar konto kreeg. De vierde plaats ging vrij verrassend naar Cees Struyk met zijn nieuwe paard Wer ner. De Schouwse Ruiter haalde in zijn debuut wedstrijd 123 punten. Struyk heeft er met Werner nog maar een paar wedstrijden opzitten. Bovendien maakte het jeugdige paard nog een ziekteperiode door. Zijn eerste goede wedstrijd biedt in ieder geval perspektief voor de toe komst. Mary Zeeman klasseerde zich vervolgens met Verda als vijfde. De Bru-kombinatie skoorde nog net een winstpunt. Twee kombinaties kwa men uit op 118 punten. Zowel Henny Bevelander met Vonny als Eline Sprengelmeyer met Regentes zijn lid van de LR en PC Bru. Els van Star- kenburg met Thamara van Bru en Mirek Jech met Ofilana van de Schouwse Ruiters skoorden beiden 117 punten. Wil Brusselaars met Muck van Bru kwam uit op 114 pun ten en jury Joosse beloonde Esther Botbijl met Isabel van Westelijk Schouwen met 112 punten. Carla Bal met Wanda van Bru bleef de beide laatste kombinaties met 115 punten nog voor. „Over het algemeen werd er door de paardenkombinaties een prima proef afgelegd", konkludeerde jury Joosse. „Het is pas weer de eerste wedstrijd in het groenseizoen en veel kombinaties moeten toch weer wen nen aan de overgang van de binnen- bak naar buiten. Er zijn er waar schijnlijk zelfs enkelen bij die hele maal niet binnen hebben gereden en die dus hun eerste wedstrijd sinds maanden rijden. Een skore van bo ven de honderde punten zou in de ge geven omstandigheden al bevredi gend zijn geweest, maar er waren hier gewoon geen uitschieters naar beneden toe en dat is ronduit goed. Er wordt wat te gemakkelijk te leurstellingen op, wanneer men op een gegeven ogenblik promoveert". Verheugend Bij de pony's was het zowel in de dressuur als bij het springen een lou ter Schouwse Ruiter-affaire. In de dressuur kwamen slechts twee kom binaties ternauwernood aan de 120 punten, de grens voor het verkrijgen van een winstpunt. Corry Krabbe werd met Romanova verrassend winnares met 122 punten. Haar zege was verrassend (en ver heugend!), omdat zij het afgelopen seizoen met bijzonder veel pech had af te rekenen. Met 120 punten pakte Johan Rentmeester de tweede plaats met zijn pony Pluto. Janet van der Wekken pakte met Beauty de derde plaats niet 116 punten en met twee punten minder ging de vierde plaats naar Peter Kuyper met Dolly. Rian- nc Bolier stelde met Dennis en 111 punten enigszins teleur. Sandra Fie- SCHARENDIJKE - Tijdens de derde Bevrijdingsloop in Scharendijke was Jacques Valentin een ven de opmerkelijkste verschijningen. Hij deed de Be vrijdingsloop als een van de laatste voorbereidingen voor de Marathon van Amsterdam, die aanstaande zaterdag 12 mei op het programma staat. Deze marathon geldt tevens als Nederlands kampioenschap. De kwantiteit is in Amsterdam echter opnieuw belangrijker dan de kwaliteit. In de hoofdstad gaan in totaal 1802 deelnemers van start. Hieronder bevinden zich 57 dames. De organisatoren van de negende Amsterdamse marathon hebben ervaren, dat het in dit Olympische jaar niet meevalt om een sterk deelnemersveld aan het vertrek te krijgen. Toch is het met name voor de Nederlandse marathonlo pers een van de laatste mogelijkheden om zich te kwalificeren voor Los Ange les. De Westlandse atleet Jacques Valentin is een van de grootste kansheb bers. Jacques Valentin hoopt in Amster dam de vijfde Nederlander te wor den, die voldoet aan de NOC-eis van twee uur en dertien minuten. Euro pees kampioen Gerard Nijboer, nati onaal titelhouder Cor Vriend, Cor Lambregts en Rudi Verriet gingen in middels onder deze limiet. Op 7 april slaagde Valentin in Maassluis net niet in zijn pogingen. Hij bleef toen 45 sekonden boven de eis hangen. Wanneer Valentin in Amsterdam zou slagen wordt de keus voor de KNAU welke drie lopers voor te dragen aan het Nederlandse Olympisch Comité alleen nog maar moeilijker. Over de afvaardiging van Gerard Nijboer en Cor Vriend, die bij zijn overwinnin gen in Beppu en Maassluis beide ke ren aan de eis van het NOC voldeed, bestaat geen twijfel. Het gaat om de derde plaats. Bondscoach Wim Verhoorn gaat daags na de marathon van Amster dam de zaken op een rijtje zetten. „Vorig jaar zijn er afspraken ge maakt met de lopers ten aanzien van de kwalifikatie. Wij willen de presta ties onderling wegen. Wanneer Va lentin ook aan de eis voldoet, dingt hij mee naar een plaats". Verhoorn vertelde het NOC te zul len voorstellen een vierde marathon loper mee naar Los Angeles te ne men. „We hebben er met het NOC al over gesproken en men reageerde niet afwijzend. Er kan altijd een lo per geblesseerd raken". De strijd in Amsterdam zal voornamelijk tussen de Nederlanders gaan. Volgens Ver hoorn wil Nijboer graag de Neder landse titel veroveren. Het is echter nauwelijks aan te nemen, dat hij am per drie maanden voor de Olympi sche Marathon tot het uiterste zal gaan. Datzelfde geldt voor Cor Vriend, die weliswaar de titel verdedigt, maar in gedachten ook veel meer met Los Angeles bezig zal zijn. Hoewel er nog niet over gesproken is, zullen Nijboer en Vriend Valentin wellicht steunen in zijn aanval op de limiet. In Maassluis werd Valentin tot ruim dertig kilometer meegevoerd door een aantal tempomakers, maar toen de marathon „echt" begon, moest hij afhaken. „Van de in Amsterdam startende buitenlanders kan ik nau welijks steun verwachten", denkt Jacques Valentin. „Alleen de Hon gaar Ferenc Szekeres, die in Amster dam in 1979 en 1981 won, heeft onder de twee uur en dertien minuten gelo pen. Dat was in 1980, toen hij op 3 mi nuten en 34 sekonden achter Gerard Nijboer als tweede finishte. Nijboer kwam toen uit op een nieuw officieus Europees rekord van 2.09.01 uur. De Hongaarse veteraan loopt in Amster dam echter pas weer zijn eerste ma rathon na geruime tijd geblesseerd te zijn geweest". De start van de derde Bevrijdingsloop in Scharendijke. waaraan door 155 deelnemers werd meegedaan. Jacques Va lentin werd winnaar van de tien kilometerloop. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8