NIEUWSBODE Twee treffers binnen minuut van Jacob van de Berge luiden klassebehoud Bruse Boys in Renesse neemt op fraaie wijze afscheid van tweede klas afdeling: 5-2 TOTO X X X X X X X X X X X X 6 Zowel Jan Englebert (links) als Nico de Frel werkten bij Bruse Boys en WHS. Englebert zag zijn ploeg door een 2-0 re vanche op WHS behouden voor de tweede klas, hetgeen De Frel niet lukte met WHS. Hij wil zijn ploeg echter op zo kort mogelijk termijn terugloodsen naar de tweede klas. Zege in slotduel was broodnodig door winst konkurrentie BRUINISSE - De missie is gelukt Na een fantastische tweede kömpetitiehelft is Bruse Boys er in geslaagd om zich te handhaven in de tweede klas van het zaterdagvoet bal. In de laatste wedstrijd werd WHS door de ploeg van Jan Englebert nog wat afgetekender op de laatste plaats gedrukt, terwijl het eveneensWinnende SHO (2-0 tegen SSC '55) een punt tekort kwam om zich op gelijke hoogte te scharen met Bruse Boys en Good Luck. De ploeg uit Oud-Beijerland moet hierdoor degradatiewedstrijden spelen om zich daardoor eventueel te handhaven in de tweede klas. De ontmoeting tussen Bruse Boys en WHS werd ongetwijfeld niet het klapstuk, wat van te voren verwacht zou mogen worden. Kwa veldspel deden de Sint- Annalanders zeker niet voor de thuisploeg onder, maar twee attente afrondingen van Jacob van de Berge binnen de minuut gaven uiteindelijk de doorslag, naar de kant van de ploeg van Jan Englebert, die zich zichtbaar opgelucht voelde aan het einde van een goed afgelopen slopend seizoen. „Bij de meeste verenigingen zou men er het bijltje bij neergegooid heb ben als een ploeg na negen wedstrij den met één enkel kompetitiepunt zou hebben gestaan. Bij Bruse Boys niet Daar.werkte dit als een rode doek op een stier. Iedereen bundelde op dat kruciale moment de krachten en mern beloofde elkaar niet te zullen stoppen vooraleer het doel - prolongatie van het tweede klasserschap - bereikt zou zijn", vertelt Jan Englebert na afloop. „Zowel spelers, maar zeker ook het bestuur, dat geen moment in paniek is geraakt verdienen hiervoor een ge weldig kompliment Als ik eens aan mezelf denk, dan geloof ik, dat ik als trainer bij heel wat klubs de laan zou zijn uitgevlogen, maar bij Bruse Boys heeft men vertrouwen in me blijven houden én natuurlijk in de spelers. Persoonlijk heb ik op een enkele uit zondering na, nooit getwijfeld aan de goede afloop. Alleen na de nederlaag bij WHS kwam er een ogenblijk een soort twijfel in me op, maar die ver dween al weer gauw, toen ik zag, dat Rini Stoutjesdijk terug op Zierikzee-nest ZJERIKZEE - Na een avontuur van een half jaar is linkerspits Rini Stoutjesdijk weer terug bij Zierik- zee. De oudste van de twee broers Stoutjesdijk, die per 1 januari in dienst traden bij de Belgische kanipi- oensploeg SK Bevcren verlengde zijn verbintenis met de ploeg niet. Kees Stoutjesdijk zal nog een jaar dienen bij Bevercn. Rini Stoutjesdijk keert voorname lijk terug, omdat hij werk, studie en voetbal niet kan kombineren. Hij heeft een baan in Middelburg en stu deert aan de vrije universiteit. Daar tussendoor nog vijf dagen trainen plus een wedstrijd spelen was te veel van het goede. Rini Verwest nog een jaar bij Roda JC KERKRADF. Voormalig Zicrikzee-speler Rini Verwest heeft zijn verbintenis met ercdivis'^nist Roda JC met een jaar verlengd. Ver west weigerde een nieuwe drie-jarige verbintenis te ondertekenen, omdat hij eerst wil bekijken wat er met hem gebeurt in het komende seizoen. Rini Verwest heeft er nagenoeg een seizoen bij Roda JC opzitten, een sei zoen waarin hij redelijk doorbrak. In het tweede team was hij een van de topskorers en incidenteel mocht hij korte perioden invallen in de hoofd macht. iedereen nog eens extra'de rug krom de voor de slotfase". Maatregelen Jan Englebert vertelt hoe de ploegis gaan werken, toen het uur van de waai> heid ging slaan. „We gingen de kom petitie in met een sterk verjongde ploeg. Ook daar zag ik het mee zitten anders had ik waarschijnlijk toen al wel mijn maatregelen genomen. Op het toernooi van Kloetinge en in de wedstrijd tegen Sparta hadden de jon gens getoond over de nodige indivi duele kwaliteiten te beschikken. De weelde werd sommigen te veel, want er waren spelers bij, die dach ten dat ze het al gemaakt hadden, maar tijdens dè kompetitiewedstrij den werden ze met de neus op de feiten gedrukt, dat kompetitie^ nog wel even wat anders is dan een vriend schappelijk gebeuren* tegen wie ook. In de eerste wedstrijden werd niet slecht gespeeld, maar het resultaat kwam er niet Dat werkte door op de jonge ploeg. Het zelfvertrouwen ebde weg en toen er na negen wedstrijden nog maar een punt stond moest er wat gebeuren. Dat begreep iedereen, ook de ouderen, die eerder hun plaats beschikbaar hadden gesteld aan de jongere talentrijke spelers". Onmiddellijk werden de zaken reso luut aangepakt Per training verscheen een groep van achttien tot wtintig spe lers en onmiddellijk was het sukes daar. De wederopstanding begon met de thuisoverwinning op Arnemuiden (1-0). Vanaf die tiende wedstrijd ging de Bruse formatie nog slechts een keer in de fout, uit tegen WHS op 7 april (1- 0), maar verder werden telkens punten 'gepakt „Ik heb vanaf de tiende wed strijd de opdracht meegegeven oppun- tenwinst te spelen en het voetballen op de tweede plaats te stellen. Dat heeft men drommels goed begrepen, al wil dat niet zeggen, dat er geen wedstrij den meer zijn geweest, waarin niet attraktief werd gevoetbald", meent de Steenberge trainer. „We hebben nog heel wat wedstrijden met drie spitsen gespeeld en dat wil vandaag de dag toch al wat zeggen, zeker wanneer een ploeg de punten bloedhard nodig heeft". Bevrijding Voordat Jan Englebert naar Bruinis- se afreisde voor de beslissende wed strijd van een slopende kompetitie, realiseerde hij zich dat het bevrij dingsdag was. „Ik hoopte echt, dat we van de degradatie bevrijd zouden wor den. Het ergste had ik nog een be slissingswedstrijd gevonden, vooraf gaand aan de eigenlijke nakompetitie. Dat verdienden de jongens niet, maar dat was een erg simpele konstatering Ik wist, dat WHS geen gemakke lijke tegenstander zou zijn, ook niet Beter Zierikzee moet punten op valreep in Roosendaal laten ROOSENDAAL - Een beter Zierik- zee heeft in de slotwedstrijd van de kompetitie 1983/1984 de beide pun ten in Roosendaal moeten laten door een Roosendaals doelpunt ruim hon derd sekonden voor het verstrijken van de negentig minuten: 1-0. Door de nederlaag van de ploeg van Jack Schipper en de zege van Steen op SC Gastel is de marge tussen de num mers een en twee teruggebracht tot redelijke afmetingen. Steen kan zich via een nakompetitie nog naar de tweede klas spelen, een presentje dat werd opgediend, doordat RKC naar het betaalde voetbal gaat „We hebben onverdiend verloren in Roosendaal", stelde Jack Schipper vast „We waren negentig procent van de wedstrijd in balbezit maar we kon den niet afronden. We vielen weer eens in de oude fout waarbij de ploeg zichzelf doldraaide via ellenlange kombinaties. Kollektief speelden we echter sterk en er werd voor een laat ste duel ook nog een keer hard ge werkt", Zierikzee speelde veelal met negen spelers op de helft van Roosendaal, maar deze manier van spelen was in feite de oorzaak van het niet slagen in het skoren van doelpunten. Veelal was het zo druk bevolkt in het strafschop gebied voorde Roosendaalse doelman, dat er geen doorkomen aan was. In de slotfase probeerde laatste man Wim van der Maas het nog wel met harde schoten, maar ook hij had geen suk- ses, net zo min als Wim OverweeL, Kees Verkaart en Theo Wittenberg dat eerder hadden gehad. Bij Zierikzee werd het doel verde digd door Marco Lievense, terwijl in het laatste kwartier Arjan van de Ven Kees Verkaart kwam vervangen. Het was ook de bedoeling geweest, dat Marco Saman de hele wedstrijd zou hebben gespeeld, maar de talentrijke verdediger moest noodgedwongen op de bank blijven, doordat hij niet al te best uit een zaalvoetbalduel was geko men. Dit kwam hem op een uitbrander van Schipper te staan. „Jongens, die denken door te kunnen stoten naar eem eerste team, zullen wat voorzich tiger met zichzelf om moeten sprin gen", stelde Schipper vast ROTTERDAM - Feyenoord en het Italiaans Torino praten op 18 mei in Turijn over een eventuele transfer van Michel van de Korput. De inmid dels 27-jarige verdediger speelde dit jaar op huurbasis bij de nieuwe landskampioen. De vraagprijs is nog onbekend. Van de Korput, die in 1980 al eens de KNVB-beker won met Fey enoord, geeft er de voorkeur aan zijn verblijf in Rotterdam te verlengen. „Zeker na dit kampioenschap." nu z(j al lang en breed gedegradeerd waren. Bovendien stond er bij WHS een trainer, die heel goed wist hoe de tegenstander voetbalt Nico de Frel leidde Bruse Boys uiteindelijk naar dë tweede klas. Over het volgend sei zoen heb ik nog geen moment nage dacht Voor mij was vandaag alleen maar belangrijk om kwart over vier te halen met een overwinning op WJS in de knip. Dat is gelukt en nu is mijn allereerste wens dat de jongens het volgend jaar weer met elkaar verder willen. Met deze ploeg hadden we hoge ogen kunnen gooien, maar mochten er spelers afvallen om wel ke reden dan ook, dan gaan we er ook met een andere groep weer lekker fris tegenaan. Iedereen is weer een jaar ouder en volwassenen Nu lukt het mogelijk wel". (II Bruse B öys startte goed eri kreeg ïn de openingSiftftïdtën- een paar goede mogelijkheden, maar geleidelijk nam WHS met het wat beter verzorgde veldspel het initiatief over en kwam het doel van Steef van de Velde her haaldelijk onder druk. Aan de andere kant toonde doelman Theo den En gelsman zich een goede sluitpost op pogingen van Wim Geluk en Jacob van de Berge. Leen van der Bijl kreeg een uitgelezen doelkans, maar hij lepelde over. Ook Wim van Dijke stuitte op de Thoolse doelman. In de 36e minuut moest Den Engelsman echter twee keer kort na elkaar zwichten voor ak- ties van Jacob van de Berge. Hij werd achtereenvolgens gelanceerd door Wim Geluk en Adrie de Jonge: 2-0. Nico de Frel schrok even van de krachtsexplo sie van de Boys. „Kom op WHS, geen debakle", schreeuwde hij over het veld. Topskorer Het werd ook geen debakle. Bruse Boys zakte beetje bij beetje weg. Op slag van rust had de thuisploeg geluk, toen Bram Rijnberg oog in oog met Steef van de Velde miste. Ook kort na rust kreëerde WHS zich een prima mogelijkheid, maar Nico Hage kopte te zacht en de kans ging verloren. Hierna werd het duel meer en meer een gezapig onderonsje, waarbij de verdedigingen vrij gemakkelijk de baas bleven over de aanvalslinies. De enige die eigenlijk fanatiek bleef ja gen op een treffer was Jacob van de Berge. Een vijftiende seizoentreffer had hem naast Gerard Schipper sei- zoentopskorer gemaakt van het Zeeuwse KNVB-gcbeuren. Drie mi nuten voor tijd leek hij sukses te hebben, maar doelman Theo den En gelsman reageerde attentop de venij nige inzet Toen arbiter Hendrikx voor het laatst zijn fluit hanteerde veerde iedereen die Bruse Boys een goed hart toedraagt opgelucht op. Zonder afhankelijk te zijn van de re sultaten van de overige degradatie kandidaten had Bruse Boys zich in veiligheid gespeeld. „Het is een seizoen geweest waarin vooral de spelers op de achtergrond voor veel goed werk hebben gezorgd. Niet alleen de roetine en het spelin zicht van Wim Geluk, Jaap van de Berge en Fred Hooftman droegen bij tot het sukses van de ploeg, maar ook de inbreng van waterdragers als Wim van Dijke, Fred van de Berge en Leen van der Bijl waren van kruciaal belang. Een hoofdrol was er met name in de slotwedstrijd voor Jan Minnart Aan vallend waren de neven Van de Berge weer voortreffelijk, maar hier verdient zeker ook Adrie de Jonge een kom pliment Wanneer hij mocht opdraven zette hij zich voor meer dan honderd procent in, maar het was voor hem altijd afwachten of hij wel een plaats had. Wanneer we met twee spitsen speelden, moest hij op de bank blijven en ik geef je op een briefje, dat er niet veel spelers zijn, die het zich maar laten welgevallen om voortdurend co en neer geslingerd te worden tussen wel en niet spelen. Hij aanvaardde het zonder mokken. Klaase", vertelt Jan Englebert ZIERIKZEE - Voor de meeste eilandelijke ploegen zit de kom petitie erop. De paar wedstrijden, die nog moeten worden afge werkt zullen zeker geen verandering meer brengen in de top tien van het topskorersklassement van het seizoen 1983/1984. Met overmacht is René Roon van Brouwershaven topskorer van het seizoen geworden. Met de ene treffer van de slotontmoeting mee produceerde de Brouwershaven-spits 34 treffers. Ook op de twee de plaats belandde een speler van Brouwershaven, al moet Joop Krips deze positie wel delen met René van Waardenburg van Ou- wërlcèrk. Beiden skoórderi 22 keer. Ook op de posities vier en vijf kwamen Brouwershaven-spelers terecht, maar dat wekt zeker geen verbazing, omdat de ploeg van Kees Kommer maar liefst 118 doelpunten produceerde in 22 ont moetingen. Met 21 doelpunten wordt Flip Bokelaar vierde en de vijfde plaats is voor Arjan Visser met zestien treffers. Verras send is de zesde plaats voor Olivier Verwest van ZSC. De in Ou- werkerk woonachtige spits produceerde in de enkele wedstrij den, die hij speelde nog vijftien doelpunten. Op de gedeelde ze vende plaats komen Jacob van de Berge van Bruse Boys en Leen Rademaker van Renesse met iedér veertien treffers. Voor Van de Berge betekent het, dat hij de sukses volste KNVB-spits is van het seizoen. Met dertien doelpunten komt Marco van Oeveren op de negende plaats en nog net binnen de eerste tien valt Wim Fon- teine van Zonnemaire met twaalf treffers. Jan-Leen Boot van Zierikzee, Peter Bezemer van Ouwerkerk en Marcel van Gruns- ven van DFS verzamelden elf doelpunten. De DFS-speler is ech ter nog niet uitgespeeld. Tien treffers skoorde René Flohil van ZSC in een halve kompetitie. Hij is al geruime tijd uitgeschakeld door een blessure. RENESSE - De hoofdmacht van de W Renesse heeft op waardige wijze afscheid genomen" van de tweede klas van het zondagse afdelingsvoetbal, althans wanneer je het op langere termijn zo mag bekijken. De ploeg speelde zondagmiddag tegen het sterke Cortgene vooral in de tweede helft een keurige partij voetbal, waarbij je je af mag vragen of dat deze manier van voetballen niet ruimschoots toereikend zou zijn geweest om zich met verve in de klas te handhaven. Naar alle waarschijnlijkheid wel. Nu komen Ko Willemsc en de zijnen bij de eindafrekening een punt te kort voor handhaving, hetgeen op z'n zachtst gezegd triest is te noemen, omdat de ploeg via de 5-2 zege op Cortgene aantoonde, dat degradatie zeer gemakkelijk voorkomen had kunnen worden. Na een periode van over en weer aftasten kwam Cortgene na een kwar tier op voorsprong, toen een misver stand in de verdediging Wim Outs- hoorn in de gelegenheid stelde om doelman Rinus Boogerd vrij kansloos te laten. Lang mocht Cortgene echter niet op de voorsprong teren, want am per drie minuten later was het via Jaap Boerma al weer gelijk. Boerma werd prima gelanceerd door Cees Verweel, waarna hij uiterst se kuurde kans ver zilverde. Opnieuw hielden de ploegen elkaar goed in evenwicht, waarbij Cort gene ogenschijnlijk toch iets meer techniek etaleerde. Afgekeurd Na ruim een half uur plotseling weer een voorsprong voor de bezoekers en opnieuw ook stond Wim Outshoorn aan de basis van de treffer, maar ook aan de afwerking. Uit een afgeslagen Renesse-aanval kwam de bal plotse ling met een wijde boog over de hele Renesse-defensie heen bij Outshoorn erecht, die een vrij veld voor zich ont dekte en dus in een lange rush op het doel van Boogerd af dacht te stomen. Hij had hierbij echter buiten laat ste man Ad Wandel gerekend. Deze pakte Outshoorn vast om in ieder geval een zekere treffer te voorko men. Het was echter uitstel van cxe- kutie. Uit de toegekende vrije trap kogelde Outshoorn even later kei- Volendam-Helmond S. PEC Zwolle-Fortuna S Utrecht-Haarlem DS'79-Groningen Sparta-Ajax Excelsior-GA Eagles Roda JC-AZ'67 PSV-Den Bosch Telstar-NAC Den Haag-De Graafs. MVV -Wageningen VVV-Twente De winnende kolom van toto nr. 18 ziet er als volgt uit: 3-2-1-2-1-1-2- 1-2-2-1-1 Aantal deelnemers: 65.214. Inleg: 236.029. Prijzenbedrag: 126.198. Toto-Gelijk De winnende wedstrijden van toto- gelijk 18 zijn: 10 - 11 - 15 - 17 en 20. Toegevoegde wedstrijd: 9. Aantal deelnemers: 6.061. Inleg: 25.966. Prijzenbedrag: 13.565. Lotto De winnende getallen zijn: 3 - 20 - 27 - 29 - 30 - 35; en het reservegetal is: 22. Aantal deelnemers: 502.326. Inleg: 2.623.038. Prijzengeld: 1.332.025. Cijferspel Winnend getal: 766980. Eredivisie Volendam-Helmond Sport 0-0; PEC Zwolle-Fortuna S 1-3; Willem II- Feyenoord 0-5; FC Utrecht-Haarlem 2-1; DS '79-FC Groningen 1-5; Sparta- Ajax 5-2; Excelsior-GA Eagles 2-1; Roda JC-AZ '67 1-2; PSV-FC Den Bosch 6-1. Feyenoord PSV Ajax Haarlem Sparta FC Utrecht AZ '67 Groningen RodaJC Excelsior Den Bosch Go A. Eagles Fortuna S PEC Zwolle Volendam Helmond Sport 33 4 Willem II 33 5 DS '79 33 6 Feyenoord kampioen; mond Sport en Willem 33 24 33 22 33 21 33 13 33 12 33 14 33 13 33 13 33 13 33 13 33 10 33 11 33 10 33 10 33 9 7 2 55 94-30 6 5 50 86-32 7 5 49 93-44 13 7 39 57-50 13 8 37 74-58 8 11 36 63-71 9 11 35 62-49 9 11 35 61-50 9 11 35 55-53 5 15 31 55-60 11 12 31 45-55 8 14 30 47-60 9 14 29 45-53 9 14 29 55-68 8 16 26 37-63 8 21 16 49-89 6 22 16 27-72 3 24 15 33-81 DS '79, Hel- II degraderen. Eerste divisie Heerenveen-Eindhoven 3-0; RBC- SW 2-1; Veendam-NEC 0-2; Telstar- NAC 0-1; FC Den Haag-De Graaf schap 1-3; MW-Wageningen 6-0; Heracles-Cambuur 0-0; FC WV-FC Twente 4-2. MW FC Twente NAC Cambuur Graafschap Telstar Den Haag Wageningen NEC Vitesse Heracles FC VW Heerenveen RBC Eindhoven Veendam SVV MVV en FC Graafschap, kampioen. 31 19 9 3 47 71-36 31 20 5 6 45 75-40 31 17 5 9 39 62-48 31 13 11 7 37 49-36 31 13 10 8 36 55-46 31 13 9 9 35 52-43 31 15 4 12 34 48-38 31 11 12 8 34 41-45 31 13 5 13 31 46-44 31 12 7 12 31 50-54 31 10 10 11 30 47-46 31 13 4 14 30 51-52 32 8 9 15 25 46-63 31 7 7 17 21 45-60 31 8 5 18 21 51-75 31 5 9 17 19 42-68 31 3 7 21 13 35-72 Twente promoveren, De NEC en VVV periode- hard over iedereen heen in het Re- nesser doel. Opnieuw leek het slechts voor even. Uit de tegenstoor prikte Jaap Boerma de bal in de doelmond waar de Cortgeense doelman de bal losliet en aanvoerder Cor Kooman er als de kippen bij was om het leer in het doel te glijden. De treffer werd evenwel (onterecht?) afgekeurd. Tot aan het rustsignaal werd er niet me^r geskoord, maar in de tweede helit' ontketende Renesse plotseling een fanatiek offensief, dat binnen ze ven minuten twee doelpunten ople verde. Eerst pakte Cor Kooman toch zijn doelpunt, toen hij de rebound op ving, toen Cees Verwee] tegen de paal had geschoten, om even later raak te schieten en even later had Leen Rade maker sukses, toen hij voor een keer niet buitenspel stond en hij alleen op de vijandelijke doelman mocht afste venen: 3-2. Renesse was nog lang niet verzadigd Waar het zo vaak aan ont broken had was er nu wet de wil om te winnen. Na achttien minuten skoorde Cor Kooman andermaal na goed voor bereidend werk van Gerard Smeding en Leen Rademaker en twee minuten leter werd een voorzet van Jaap de Feiter door een Cortgeense verdedi ger in het eigen doel gewerkt: 5-2. Hierna had de thuisploeg nog moge lijkheden te over om de skore nog veel verder uit te bouwen, maar het geluk en de trefzekerheid waren niet meer op Renesser hand Brouwershaven was al met gedachten bij nakompetitie BROUWERSHAVEN - Kampioen Brouwershaven w;as zaterdagmiddag al meer met zijn gedachten bij de na derende nakompetitie, waarbij pro motie moet worden afgedwongen, dan bij de wedstrijd tegen Mevo II, die nog moest worden afgewerkt Hierdoor legde de ploeg van Kees Kommer een uiterst matig duel op de grasmat van sportpark „Onder de Molen", wat overigens toch nog met 2-0 werd gewonnen door een doel punt in ieder van de twee helften. Door eilandelijk topskorer René Roon werd het na 36 minuten in de eerste helft 1-0, toen hij alleen mocht doorgaan, nadat hij de buitenspelval had ontweken. Dat was eigenlijk ook de enige goede skoringskans, die de kampioenen zich in de eerste helft konden kreëren. Het betekende overi gens de 34e seizoentreffer voor Roon. Na twee minuten in de tweede helft kwam Brouwershaven op 2-0. Uit een door doelman Jan van de Linde afge slagen inzet van Martin Quist kon Flip Bokelaar koppend skorea Doelman Van de Linde redde verder in de wed strijd nog een aantal keren uitstekend. Bovendien raakten Joop Krips en Re né Roon nog het houtwerk van het Mevo-doel, maar het bleef bij 2-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6