In Middelburg Zeeland '40-'45 tentoongesteld Het Zeeuws Orkest treedt op in Zierikzeese Concertzaal J i Kommissaris Boertien krijgt rapport over Zeeuwse bejaardenzorg Gister sprak zij van liefde Demonstraties duren voort tijdens pausbezoek Roland- Holstprijs voor Theun de Vries Milieugroep Zeeland in beroep Muzikale ontmoeting in Middelburg Eenvoudiger walradarsysteem langs Westerschelde Notitie over dijk versterkingen benedenriviers- gebied naar Kamer Begin aktieweek in kerken Hier en Nu over medicijngebruik en Turkije Zweedse Herrey's winnen Eurovisie- Songfestival ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 7 mei 1984 Nr. 23519 5 MIDDELBURG - „Verzet en ver volging 1933-19NU" heet de ten toonstelling die tot en met 12 mei in de Wandelkerk in Middelburg staat opgesteld. Aan het gedeelte dat in de Kloostergangen is te zien is de titel „Zeeland 1940-1945" gegeven. Met een centrale bijeenkomst in de Nieuwe Kerk in Middelburg en een jongerenprogramma in de Schouw burg op zaterdag 5 mei a.s. maakt de (veel langer durende) tentoonstelling deel uit van de nationale viering van de bevrijding. Als Middelburg niet voor deze nati onale viering zou zijn aangewezen zou ongetwijfeld in het komende na jaar bijzondere aandacht zijn besteed aan het feit dat veertig jaar geleden het grootste deel van Zeeland (met uitzondering van Schouwen-Duive- land) van de Duitse onderdrukking werd bevrijd. Zeeland 1940-1945 Het tentoonstellingsonderdeel Zee land 1940-1945 wil een indruk geven van het leven zoals zich dat in de Tweede Wereldoorlog hier heeft af gespeeld. Die indruk is niet volledig, uit de veelheid van onderwerpen moest een keuze worden gedaan. Die keuze hing o.a. samen met het voor handen zijn van materiaal. Op 24 panelen is het „beeld van toen" geschetst door middel van meer dan 80 foto's en bijna 60 origi nele dokumenten, geschriften, for mulieren, krante-artikelen enz. Het materiaal is in hoofdzaak af komstig uit de verzamelingen van het Documentatiecentrum Zeeuws Deltagebied van de Provinciale Bi bliotheek, het gemeente-archief van Middelburg en het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie in Amsterdam. - Een kleine werkgroep uit Documentatiecentrum, het Mid delburgse archief en het bureau voor lichting van de provincie heeft ge zorgd voor de selektie en de verwer king van het materiaal. Op een aan tal slotpanelen zijn de werkstukken aangebracht die Zeeuwse schoolkin deren op het thema „Bevrijding en verdraagzaamheid" hebben gemaakt en waarmee zij voor een wedstrijd prijzen hebben gewonnen. Wat te zien is Op de panelen wordt aan de vol gende onderwerpen aandacht besteed: mobilisatie in mei 1940, ge volgen oorlogshandelingen, ver woestingen en wederopbouw Wal cheren, bestuur, NSB-WA- Winterhulp, Nederlandse Unie, de bevolking gekontroleerd, distribu tie, arbeidsinzet, vorderingen, omdat zij waren van joodse stam, propagan da, humor, verzet, evacuatie, rondom de bevrijding, na de bevrijding. De tentoonstelling in Wandelkerk en Kloostergangen is dagelijks van 10 tot 1 en van 2 tot 5 te bezichtigen ook op donderdagavond 3 en 10 mei van 7 tot 9 en op zondag 6 mei van 1 tot 5 uur. Van vrijdag 18 mei tot 30 september is de tentoonstelling op gesteld in de Grote Kerk van Veere. Plannen zijn in voorbereiding de ten toonstelling ook te brengen naar an dere delen van Zeeland: West- en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, de Beve- landen met Tholen en Schouwen-Dui- veland. SEOEL - Politiek geëngageerde rooms-katholieken en protestanten in Seoel hebben kritiek uitgeoefend op de terughoudende manier waarop de paus zich tijdens zijn bezoek aan Zuid-Korea over de politieke span ningen in dat land heeft uitgelaten. Studenten hebben gedurende het pausbezoek fel geprotesteerd tegen het regime van president Chun Doo Hwan. Ook zondag eisten 300 studen ten tijdens een bijeenkomst in een kerk in Seoel zijn aftreden. MIDDELBURG - De Zeeuwse gede puteerde W. Don overhandigt woens dag 9 mei om 17.30 uur in de verga derzaal van gedeputeerde staten te Middelburg het rapport „Oud en zelfstandig" aan Dr. C. Boertien, Commissaris van de Koningin in Zee land. Het rapport bevat de resultaten van een uitvoerig onderzoek naar de verzorging en de eigen wensen van de 65-plussers in de Zeeuwse samenle ving. Niet alleen voor Zeeland, maar voor heel Nederland is het de eerste maal dat een dergelijk onderzoek is gehouden. Het Provinciaal opbou- worgaan stichting Zeeland verrichte het basisonderzoek, een enquete on der 600 ouderen. Het Economisch technologisch instituut voor Zeeland becijferde de exploitatiekosten van voorzieningen voor bejaarden, ter wijl de Stichting het Nederlandse economische instituut een analyse maakte van de bijzondere vormen van huisvesting voor ouderen in Zee land. Bezuiniging Uit het onderzoek blijkt onder meer dat de gedachte dat bezuinigd kan worden op intramurale voorzie ningen (met name bejaardenoorden) door de extramurale zorg (wijkver pleging, gezinshulp, enz) op te voeren niet reëel is. Om te beginnen is aan getoond dat er geen of nauwelijks ou deren in bejaardenoorden of ver pleegtehuizen vertoeven die daar (nog) niet thuis zouden horen. Boven dien is gebleken dat het „opschroe ven" van de extramurale hulp finan cieel bepaalde niet voordeliger is dan het tot stand brengen (of in stand houden) van bejaardentehuizen en verpleegtehuizen. LEIDEN - De 77-jarige literator Theun Eiike de Vries krijgt de Hen- riette Roland-Holstprijs 1984. Het bestuur van de Maatschappij der Ne derlandse Letterkunde in Leiden, die deze prijs om de twee jaar toekent, heeft dit vrijdag bekendgemaakt De prijs, een bedrag van driedui zend gulden, is hiermee door de maat schappij voorde derde keer toegekend. De Vries ontvangt de prijs voor zijn studie „Ketters: Veertien eeuwen ket terij, volksbeweging en kettergericht". Dit is volgens een van de leden van het bestuur een 700 pagina's tellend „be langrijk historisch werk". De prijs wonit 2 juni uitgereikt op de jaarver- gadering van de maatschappij. VLISSINGEN - De Vereniging Mi lieuhygiëne Zeeland VMZ heeft bij de kroon beroep aangetekend tegen het afgeven van een hinderwetver gunning aan de Total-raffinaderij Nederland nv in Vlissingen-Oost door het provinciaal bestuur van Zeeland. De raffinaderij wordt uitgebreid met een hydrocracker. Dat gaat ge paard met een sterke groei van de uitstoot van luchtverontreinigende stoffen. Total mag middels die ver gunning jaarlijks 8400 ton zwaveldi- oxyde S02) uitstoten. Daardoor zal de totale S02-uitstoot van de raffinade rij toenemen tot 17.200 ton per jaar. Dat is 2150 kilogram per uur. Ook de uitstoot van stikstofoxyden (NOX) zou toenemen, van 640 ton tot 2300 ton (80 tot 288 kilogram per uur). Bo vendien stoot Total nog 200 ton stof meer uit tot 504 ton per jaar, dat is respektievelijk 25 tot 63 kilogram per uur. Het aandeel van Total in de landelijke S02-uitstoot zal toenemen van 8 tot 13,5 procent. S02 wordt ge zien als de belangrijkste oorzaak van de zure regen die bossen en gebou wen aantast. MIDDELBURG - Op zaterdag 12 mei vindt in Middelburg een „muzi kale ontmoeting" plaats tussen har monieorkesten uit de Belgische pro vincies Oost- en West-Vlaanderen en de provincie Zeeland. Het programma begint om 10.45 uur met enkele marsen door het stadscentrum. Vanaf 11.00 uur wordt op het Abdijplein een taptoe opge voerd door „De Christene Werklie den" en de Delta-band" die elk een eigen show geven. Daarnaast spelen deze korpsen met „De Plicht" enkele gezamenlijke nummers onder leiding van de Zeeuwse dirigent A. L. van Wallenburg. Vanaf 14.30 uur zal - eveneens op het Abdijplein - een koncert worden gegeven. Medewerkende korpsen zijn „De Plicht", „De Christene Werklieden" en een speciaal voor de ze gelegenheid samengesteld „Zeeuws Bondsorkest". Sluitstuk van het koncert is een gezamelijk op treden van het „Zeeuws Bondsor kest" en de twee Belgische gastkorp- sen. De muzikale ontmoeting is georga niseerd in het kader van de culturele uitwisseling tussen de beide Belgi sche provincies en de provincie Zee land. Bij slecht weer zal worden uit geweken naar de Koorkerk. Maandag 14 mei ZIERIKZEE - Het Zeeuws Orkest onder leiding van di rigent Louis Stotijn geeft op maandag 14 mei, aanvang 20.00 uur een koncert in de Zierikzeese Concertzaal. Het programma, dat het Zeeuws Orkest ditmaal in de voor jaarstournee met vijf koncerten biedt, is geheel op de Franse tour. Als groter symfonisch werk staat de tweede symfonie in a kl. terts van Camille Saint-Saëns op het program ma. Het stuk werd in 1859 gekompo- neerd door de toen 24-jarige pianist, organist, dirigent en komponist. Ca mille Saint-Saëns liet, toen hij op 86- jarige leeftijd overleed, een uitge breid oeuvre na. Zijn tweede symfo nie wordt, ondanks het feit, dat deze op vrij jeugdige leeftijd werd gekom- poneerd, als een rijp werk beoor deeld. Soliste De soliste voor deze serie, de be gaafde en in Zeeland bekende flui tiste Abbie de Quant treedt twee maal op. Allereerst in het in 1934 ge schreven fluitkoncert van Jacques Ibert, opgedragen aan de grote Fran se fluitist Marcel Moyse. Ibert wordt wel als de erfopvolger van de Franse komponisten Debussy en Ravel be schouwd, met duidelijke impressio nistische kleuren in zijn komposi ties, maar die later ook sterk ryt- misch getekend zijn. Bij dit fluitkon cert past een beperkte orkestbezet ting, die de solisten niet hindert. Het tweede optreden van Abbie de Quant is geheel solistisch met Syrinx van Claude Debussy, in 1912 gekon- poneerd als koncertstuk, lyrisch en betoverend met enige weemoed ge schreven vanuit de impressie van het heengaan van Pan. Het koncert begint met de or kestuitvoering van Le Tombeau de Couperin van Maurice Ravel, een 4- PORT MORESBY - Paus Johannes Paulus II is maandag voor een drie daagse bezoek aan Papua Nieuw- Guinea en de Solomon Eilanden aan gekomen. Hij kwam daar via Alaska en Zuid-Korea en reist van Papua Nieuw-Guinea door naar Thailand. PESHAWAR - Een Afghaanse ver zetsgroep heeft een Sovjet-generaal vermoord die zij vorige maand ge vangen nam. Dit heeft een woord voerder van de Islamitische Moedja- hedien (guerrillastrijders) in de Pa kistaanse stad Peshawar gezegd. DEN HAAG - In de walraderketen langs de Westerschelde voor het be geleiden van schepen komen vijf cen trales met een overkoepelend en koördinerende post in Vlissingen. Met het projekt is een investering gemoeid van 130 miljoen gulden. Bel gië neemt daar negentig procent van voor zijn rekening, Nederland de res terende tien procent Het kabinet is vrijdag op voorstel van minister Smit (verkeer en water staat) afgestapt van de uit 1978 date rende aanvankelijke overeenkomst met België, waarbij de scheepvaart begeleiding zou worden geregeld van uit een centrale post (Vlissingen), on dersteund door zeven onbemande pos ten. De walradarketen kan eenvoudiger worden uitgevoerd dan was voorzien omdat de omstandigheden en de in zichten over de eisen die aan een wal radarketen worden gesteld zijn veran derd door een betere regeling van het nautische beheer van de Westerschelde en de inmiddels opgedane ervaringen. De nieuwe gedecentraliseerde op zet is nodig om de scheepvaart op de meest doelmatige wijze te kunnen be geleiden. België heeft inmiddels voor dit jaar de nodige financiële middelen voor de bouw van de keten in de be groting opgenomen. DEN HAAG - Minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat is het er niet mee eens dat veel dijkverster kingen achterwege kunnen blijven en dat voor de Beneden-Merwede met een lagere dijk kan worden volstaan. De bewindsvrouw reageert daarmee op de kritiek van dr. F. Mul ler van de Erasmusuniversiteit in rotterdam over de hoogte waarop de rivierdijken langs de Beneden- Merwede gebracht zullen worden. Volgens hem hanteert Rijkswa terstaat veel te hoge normen zodat de kosten uit de hand lopen. De ekonoom Muller heeft volgens minister Smit zijn berekeningen ge baseerd op verouderde gegevens van Rijkswaterstaat uit 1968. Ook is hij voorbijgegaan aan het begrip dijksterkte. Al is een dijk namelijk hoog genoeg, dan wil dat nog niet zeggen dat hij ook sterk genoeg is, al dus de bewindsvrouw. De minister schrijft dit onder meer in een notitie over dijkversterkingen in het Benedenrivierengebied aan de Tweede Kamer. Dit in antwoord op vragen uit de Kamer naar aanleiding van publikaties over dit onderwerp. De werkzaamheden aan de dijken langs de Beneden-Merwede zullen volgens het schema van het Hoog heemraadschap Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden in 1987 begin nen. Nadat nog dit jaar de resultaten van de nieuwe berekeningen van de waterstanden beschikbaar zijn geko men, zal aan de vo-»v' "reiding van het werk kunnen worden begonnen. Dinsdag 8 mei Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 en 14.30 uur Schooltelevisie 15.30 uur RVU. Programmaserie over de rechtspositie van burgers. 16.00 uur James Herriot Tristan pro beert keukenprinses mevrouw Hall te evenaren. 16.50 uur Buurtkinderen. Door het oprukken van de bouwvakkers wordt het speelterrein steeds beperkter voor de buurtkinderen. 18.25 uur Teleac 18.55 uur Niels Holgersson. Tijdens een regenpauze vertelt Reinard aan Niels en Kruimel het verhaal over de reus Asa Thor. 19.20 uur Vijf tegen vijf. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Parel in de kroon. Majoor Clark tracht Sara te verleiden tot een bedscene maar dat wordt een misre kening voor hem 21.20 uur Achter het nieuws 22.00 uur Sonja op dinsdag 23.00 uur Kijk haar. In dit programma wordt aandacht besteed aan de slechte werkomstandigheden waaronder ate lier meisjes hun werk moeten doen rond de eeuwwisseling. 23.35 uur Simon Carmiggel. Hij leest uit zijn bundel „All kroegverhalen" het verhaal „Een rondje voor". 23.50 uur Journaal 23.55 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18,20 uur Paspoort. Programma voor in ons land verblijvende Italianen en Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kinderkrant In deze af levering komt het wit oegende Groen land aan bod en de waterspitsmuis. 19.45 uur Werk aan de kerk. Jon- gerendiskussieprogramma waarin wordt gesproken over de motivatie van jongeren om binnen de kerk te blijven of er juist uit te gaan. 20.45 uur Tijdsein 21.25 uur David, een man naar God's hart Tiende en laatste aflevering over het leven van David. 21.40 uur Omnibus. Kunstrubriek 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag. Parle mentaire rubriek 23.00 uur Socutera. Filmpje van het Astmafonds. 23.10 uur Nieuws voor doven MANILLA - Het dodelijke geweld in de aanloop naar Filipijnse parle mentsverkiezingen op maandag 14 mei houdt aan. Mindanao is het hoofdtoneel ervan. Zaterdag werden er een lid van een regionaal parle ment en een metgezel doodgeschoten in wat een nieuwe hinderlaag scheen van het moslem moro nationale be vrijdingsfront, dat naar afscheiding streeft en vooral aktief is in het Zuid- WASHINGTON - In de ontwikke lingslanden is de geldontwaarding vorig jaar krachtig toegenomen, zo blijkt uit een rapport van het Inter nationale Monetaire Fonds (IMF). Terwijl de industrielanden de infla tie terugdrongen tot vijf procent, het laagste peil sedert 1972, kwam de geldontwaarding in ontwikke lingslanden zonder olieproduktie uit op 54,1 procent. DEN HAAG - In tientallen plaat sen in Nederland zijn zondag kerk- wakes van start gegaan tegen de plaatsing van kruisraketten. De ak- ties, volgens de Raad van Kerken ze ker 2000 in getal, moeten de hele week duren. Dit meldt het Komitee Kruisraketten Nee, dat de aktie week organiseert. In plaatsen als Amster dam, Groningen en Den Bosch kwa men honderden mensen bijeen voor zogeheten vredesvespers, aldus het KKN. Bisschop Ernst, die de dienst in de Sint Jan in Den Bosch voorging, hield de kerkgangers voor dat de schepping op het spel staat. Andere aktiviteiten in het kader van de aktieweek hadden zondag te lijden onder het natte weer. In Apel doorn, waar de voorzitster van het KKN, Sienie Strikwerda, enkele honderden vredesduiven losliet, stonden enkele honderden mensen een half uur demonstratief stil in de regen. Ook in andere plaatsen wer den dergelijke stiltekringen gefor meerd. Elders, zoals in Rijswijk en Hee renveen, gingen demonstranten de kerken af of werden fakkeloptoch ten, fietstochten of speciale sport wedstrijden gehouden. Aan het begin van de dag leverden Westbrabantse lopers in Woensdrecht een fakkel af die zatedagmiddag in Zutphen was ontstoken. Estafettelopers hadden voor het vervoer zorg gedragen. Het grootste probleem, aldus de lopers, was het de zaak ondanks de stromen de regen brandende te houden. HILVERSUM - Hier en Nu TV, de aktualiteitenrubriek van de NCRV, komt maandag met een reportage over psychiatrie, medicijngebruik en de schadelijke neveneffekten daar van. Dit naar aanleiding van de Halcion-zaak, waarbij slachtoffers van medicijngebruik proberen de fa brikant aansprakelijk te stellen voor schadelijke bijwerkingen van ge neesmiddelen. Verder aandacht voor Turkije. De komende dagen praat de Raad van Europa over een eventueel hernieuw de toelating van dat land omdat de situatie er op het gebied van de men senrechten zou zijn verbeterd. Maar nog steeds komen er berichten dat vooral Koerden in Turkse gevange nissen worden gemarteld. (Maandag, 21.45-22.25 uur, Nederland 1). LUXEMBURG - De Zweedse groep Herrey's heeft zaterdagavond in Luxemburg het 29ste Eurovisie songfestival gewonnen met het lied „Diggi-Loo Diggi Lei". De groep van drie broers kreeg van de juryleden in de 19 deelnemende landen 145 punten. Het is de tweede overwinning van een Zweedse groep, in 1974 won Abba. Tweede werd za terdagavond Ierland, derde Spanje en vierde Denemarken. De Nederlandse inzending, Mari- belle met „Ik hou van jou", eindigde in de lagere regionen met 34 punten. PANAMASTAD - De Panamese kiesraad heeft het tellen van de stem men in de zondag gehouden presi dentsverkiezingen gestaakt tot maandag 15.00 uur (Nederlandse tijd). De raad besloot hiertoe omdat de stemmen traag binnenkwamen, zo hebben funktionarssen meegedeeld. delige versie als hommage aan de grote 17e eeuwse clavecinist Frangois Couperin, oorspronkelijk als 6-delig piano werk gekomponeerd; de stuk ken werden in 1917 en 1919 geschre ven onder de indrukken van de le wereldoorlog, waaronder Ravel - evenals Debussy - psychisch sterk ge leden heeft. Toch heeft het stuk de herkenbare (Spaanse) danselemen- ten, die typerend voor Ravel's oeu vre (geboren in de Pyreneeën!) zijn. Het Zeeuws Orkest, weer onder lei ding van Louis Stotijn, „maitre in- spirateur" voor het gehele ensemble zal velen met deze uitvoeringen aan zich kunnen verplichten! Fluitttste Abbie de Quant treedt tweemaal op tijdens het korcert van het Zeeuws Orkest, maandagavond 14 mei in de Zierikzeese Concertzaal. Kitty keek op. „Met wie had u moeilijkheden, tan te Tilly?" „O, die man die ik heb aangeno men om een paar reparaties in het weeshuis te verrichten. Hij zou de kinderen het brood nog uit de mond stoten. Zorg nu maar dat de koffers gepakt en beneden komen en dat de auto voor de duer staat." Ze stormde naar de andere kamer terug en smeet de deur dicht. Kitty werkte zwijgend door en sloot de koffers. Cathleen belde de hotelportier en toen juffrouw O'Ri- ordan weer te voorschijn kwam, stond alles beneden. Ze dacht dat de oude dame hier door wel zou bedaren, maar de dunne lippen bleven stijf op elkaar ge klemd en de samengeknepen ogen schoten vuur. „Zijn we klaar? Laten we dan gaan. Ik heb me erg kwaad gemaakt, dus ik waarschuw jullie dat ik niet in de stemming ben. Mijn geweten nota bene! De brutaliteit! Wie heeft de misdaad begaan? Toch zeker Kit ty, waar sta je zo naar te staren? Me vrouw Lamb, ga maar vast vooruit en kijk of de auto al voor de deur staat." De auto, met zijn glimmend ge poetste, ouderwetse carrosserie stond al te wachten. Cathleen ging achter het stuur zit ten en begon de bediening te bestude ren. Het duurde even voor ze het don kere gezicht opmerkte dat door het andere raampje naar binnen keek. De man klopte en ze leunde voorover om de deur te openen. „Wat wilt u?" „Wilt u misschien een pan van me kopen, dame? Of een mooie ketel? Ik heb thuis zeven bloedjes van kinde ren!" De hotelportier had de man gezien en kwam dreigend naderbij. „Maak dat je wegkomt, schurk! Schiet op! laat ik je niet meer zien!" De man raapte zijn kletterende potten en pannen bij elkaar. Gód geve u een veilige thuiskomst, dame Hij kon zijn gegrinnik niet onderdrukken en zijn donkere ogen glommen. Hij keek nog een keer om toen hij wegging. Cathleen staarde hem peinzend na. Waar had ze dat zwart-bruine gezicht ook eerder gezien? „Het spijt me, juffrouw", zei de portier. „Dat staat maar vlak voor de deur te bedelen. Ze worden zo bru taal, er is niets met ze te beginnen. Ze moesten ze opknopen, de schobbejak ken!" Het kon toch niet de man zijn die in de bar die brief zat te schrijven en hem daarna verscheurde Want dat was vanmorgen en hij was dron ken. Hij zou nu wel thuis zijn en nog eens een nachtje slapen over zijn dreigementen met moord en wraak. Als hij tenminste een thuis had en niet in een woonwagen woonde, met een ezeltje ervoor. Want het gezicht had er merkwaardig veel op gele ken Niet zo duister en niet zo op zettelijk haveloos en slordig. Maar door DOROTHY EDEN als hij de kleren van een ketellapper had aangetrokken, zou hij er precies hetzelfde hebben uitgezien Gode geve u een veilige thuis komst De woorden waren rad en gedach teloos gesproken. Maar plotseling voelde Cathleen dat ze nodig waren. Ze werd al net zo ziekelijk bijgelovig als de plaatselijke bewoners. Hoofdstuk 2 De weg kronkelde tussen hoge groene heggen, door kleine armelij ke, grijze dorpjes en langs kale ak kers. Het was een rustige weg, die hoofdzakelijk gebruikt werd door kleine kinderen die hand-in-hand van school naar huis liepen, kuieren de geestelijken, boerenjongens op de fiets, karretjes met trippelende ezels ervoor en nu en dan een koppel gan zen. Voor Cathleen was het een plezie rig reisje in de vorige eeuw. Onder de voortjagende wolken lag het land er prachtig groen en vredig bij. Halverwege Loughneath trok juf frouw O'Riordan bij. Het leek wel of ze stilletjes over een probleem had zitten broeden en het eindelijk had opgelost, want haar gezicht klaarde op en ze zei met haar vèrdragende stem: „Ik heb het gevonden! We doen het dit jaar eens anders. We laten de kleintjes komen." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5