De nieuwe loten liggen klaar. Ikbenozo benieuwd wat er uit zal komen. Midden in Afrika staat de boerderij (en schooltje) met de naam Bruinisse streeknieuws Renovatie woningen in Bruinisse NOOQDWELLE DRUKKERIJ „Crescendo" blaast zomerseizoen open A t De meeste kans in de Staatsloterij. -♦< De overdenking werd verzorgd door ds. C. L. de Rooij. Hij las als bij belgedeelten: Genesis 1 26 tot eind, Romeinen 14:7-9 en de le zondag van de Heidelbergse Catechismus. Het onderwerp was: „Wij zijn niet van onszelf". Ds. De Rooij lichtte dit spe- Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459 Ze zijn er weer, de nieuwe staatsloten. Twee miljoen in totaal. En er zitten één miljoen prijzen in de pot. Van een tientje tot het half miljoen. Die kans mag u niet missen. Adressen van lotenverkopers vindt u in de Gouden Gids. Speelt u liever per bank of giro mee? Dat kan ook. Bel voor inlichtingen de Staatsloterij, 070 - 47 72 94 47 74 84. ciaal toe aan de hand van Romeinen 14 8 en zei: „Als wij leven, is het voor rekening van de Heer; Hij heeft ons duur gekocht met zijn bloed tot eer en verheerlijking van Gods naam in Zijn dienst. God liefhebben boven alles en de naaste als onszelf, als wij werkelijk hieruit leven, dat kan be langrijk zijn voor de Kerk, het ver enigingsleven en de samenleving". Hierna werd gezongen Gezang 473 1, 5, 6, 7 en 10. Nadat het jaar verslag van de sekretaresse was voorgelezen, werd een speuetje ge daan, waarbij een voorwerp moest worden geraden aan de hand van drie verhaaltjes. Voor en na de pauze hadden de da mes Beije en Zeijler uit Oosterland gezorgd voor veel ontspanning met hun sketchjes en samenspraakjes. Het H.V.G.-lied werd staande gezon gen en er was een gezellige verloting. Voordat het eindlied Gezang 393 werd gezongen, werd de presidente nog een boeketje aangeboden door mevrouw G. C. Schot-de Regt. Ds. De Rooij eindigde met dankgebed. WESTHOEK Illegaal kamperen De Rijkspolitiegroep Schouwen- Duiveland heeft de afgelopen week einde weer een aantal illegale kam peerders bekeurd. De overtredingen werden onder meer gekonstateerd in de Westhoek en bij de Brouwersdam. RENESSE Kampweekeinde Mirjam In het weekend na Hemelvaarts dag (2 en 3 juni) organiseert de zon dagsschool Mirjam te Renesse voor de kinderen vanaf 9 jaar een kamp- weekend op het C.J.V.-kamp aan de Rampweg te Renesse. Vrijdagavond 1 juni vertrekt men per fiets vanaf het dorpshuis om zondag 3 juni rond vijven weer terug te komen. Voor de kinderen van 4 tot 8 jaar is er zaterdagmiddag 2 juni een gezelli ge kindermiddag, eveneens op het C.J.V. kamp aan de Rampweg. NOORDWELLE Reisje N.B.v.P. Dinsdag 15 mei maakt de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Noordwelle en omstre ken haar jaarlijkse reisje. Rond acht uur vertrekt men rich ting Brabant, waar na een kopje kof fie per huifkar een tocht zal worden gemaakt door de Oisterwijkse bos sen. Na het nuttigen van een Bra bantse koffietafel in Oisterwijk en een wandeling in de bossen en langs de vennen, zal een bezoek worden ge bracht aan een nog in bedrijf zijnde antieke stokerij t.w. Jonkers ge distilleerd museum en likeur stoke rij anno 1883. Op de terugtocht wordt in Breda halt gehouden om wat te winkelen en als afsluiting van de druk bezette dag zal in „Het Wapen van Willem-, stad" worden gedineerd. Rond 20.00 uur hoopt men weer in de Westhoek van Schouwen te zijn. SCHARENDIJKE Bevrijdingsfeest Op Bevrijdingsdag werd 's mid dags in de Putmeer een volksdansde- monstratie gegeven door de dans groepen Laetitia uit Scharendijke en Nehalenia uit Zierikzee, onder lei ding van Joke Hillebregt. De ver schillende nummers waren boeiend, om naar te kijken. Veelal kon duide lijk gevolgd worden wat er werd uit gebeeld. Hoogtepunten in het pro gramma waren de nummers „Show off your lady", een Amerikaanse dans, door Leatitia en Nehalenia sa men uitgevoerd, en „Tarantella", uitgevoerd door Nehalenia. De pu blieke belangstelling voor dit danse- Venement had wellicht iets grotèr kunnen zijn. Aan het eind van de voorstelling maakte de voorzitster van de dans groep „Leatitia", mevrouw Kloet uit Scharendijke, bekend dat deze volks dansgroep uit Scharendijke nog een aantal leden kan gebruiken. Rondvaartboot beklad De rondvaartboot MS Wilford is in de nacht van zaterdag op zondag met verf beklad. De boot van H. v. O. uit Scharendijke lag afgemeerd langs de Oude Haven. De schade is niet be kend. Schoorsteenbrandje Bij de fam. V. aan de Kamillestraat te Scharendijke is zondagmiddag om 14.30 uur een schoorsteenbrandje uit- V.d. Sluis al veel geld in de bouw van de school heeft gestoken, kon een uit breiding niet meer bekostigd wor den. Het idee werd daarom geboren om via adoptie in Bruinisse de hel pende hand te bieden. Dit wordt mo menteel op z'n haalbaarheid beke ken. Deze bijzondere geanimeerde ver gadering werd door de presidente mevrouw Teekens geopend met de meditatie over Joh. 11:25: „Opstan dig en leven". „Tuusen Pasen en He melvaart behoren deze twee woor den. Jezus legt zich niet neer bij de dood. Aan zijn macht zijn geen gren zen. Hij zegt: „Ik maak u vrij, dan zult gij leven in geluk", Christus is de opstanding en het leven in al onze omstandigheden", sprak mevrouw Teekens. Na de pauze liet mevrouw V.d. Sluis uit Zierikzee een aantal fraaie dia's zien over de flora en fauna uit onze eigen streek. Mooie natuur opnamen van bijvoorbeeld vogels, hoe ze in hun nest de eieren uitbroe den. Beelden van de dieren van ons eiland, hoe ze leven op en rond de boerderijen, werden eveneens ge toond. Met een serie plaatjes van winter en lente besloot ze de prachti ge dia-serie. Met dankgebed en het zingen van het volkslied eindigde de avond, nadat de presidente de mede werkenden hartelijk voor hun bij drage had bedankt. DREISCHOR - Met de pittige tonen van het num mer „Disco Style" blies muziekvereniging „Cre scendo" zaterdagavond op de mobiele tent op de Ring in Dreischor het zomersei zoen open. Ondanks de niet zo gunstige weers omstandigheden bleek een redelijke belangstelling te bestaan voor dit eerste bui- tenkoncert van „Crescen do" onder leiding van diri gent de heer A. L. van Wal lenburg. „Crescendo"-sekretaris de heer C. J. van Dixhoorn stelde vast, dat zo wel autochtone bewoners als enkele muzikaal geïnteresseerden uit de re gio het tentkoncert bijwoonden. Voor dit eerse optreden was gekozen voor een populair programma, dat goed in het gehoor van het publiek te liggen. De Dreischorse muzikanten speelden onder meer: „Evergreen Grüsse", een selektie van zeer beken de melodiën, Glenn Miller Parade" en de „Sousa-Favorieten", een mars- selektie vandeze bekende kompo- nist. Plannen Het zomerprogramma van Crescen do" ligt nog niet geheel vast, maar evenals voorgaande jaren, is het de bedoeling, dat nog diverse malen op de tent zal worden opgetreden en dat ook enkele gastkoncerten gegeven zullen worden op Noord- en Zuid- Beveland en op Goeree-Overflakkee. Verder wordt een gezamelijk optre den met het kerkkoor in Dreischor gepland. Wellicht zullen ook in Drei schor enkele gastoptredens de ko mende zomer acte de présence geven. BRUINISSE - Een boerderij genaamd „Bruinisse". Maar niet zoals men mag veronderstellen op de Zeeuwse klei, maar blakend onder de Afrikaanse zon, midden in Transvaal. Deze Zuid-Afrikaanse provincie, met Preto ria als regeringszetel aan de rivier de Aapies, was het boeiende middelpunt van de levendige vertelling van mevrouw M. v.d. Werf-v.d. Bout op de vergadering van de Hervormde vrouwengroep „Helpt Elkander". Mevrouw v.d. Werf gaf een lezing over haar reis door Zuid-Afrika. Zo logeerde daar bij familie in Pretoria: „Ondanks het sub-tropische klimaat is er een weelde aan bloemen. De wil de dieren leven in hoofdzaak in wild parken. waarvan er een flink aantal zijn, onderandere het bekende „Kru- gerwildpark. Hier leven nog de oli fanten, nueushoorns, giraffen, buf fels, zebra's en nijlpaarden". Ook vertelde ze over de verschillende kui turen van het land. Over de zwarte bewoners met wel tien verschillende stammen, van de Zoeloes tot de Bos jesmannen. In het openbare leven zijn blanken en zwarten nog steeds gescheiden. Ook bracht mevrouw V.d. Werf een bezoek aan de oud predikant van Bruinisse, ds. Mars man, en bracht vele groeten over. Schooltje Het bezoek aan de boerderij „Brui nisse", midden in Transvaal, was een hoogtepunt in haar reis. Hier woont V.d. Sluis, een emigrant wiens wieg in Bruinisse stond. Op het land van deze van oorsprong Zeeuwse boer was een schooltje gebouwd van twee lokalen waar 110 kinderen les kregen van twee onderwijzeressen. Het wa ren zwarte kinderen die uit het dorp naar het schooltje kwamenm en er el ke dag kilometers voor moesten lo pen. Dit schooltje (Bruinisse genaamd en dat midden in Afrika) was te klein geworden. Dit jaar moesten er 60 jon geren teleurgesteld worden. Omdat gebroken. De schoorsteen zat ver stopt. De brandweer was ter plaatse. BROUWERSHAVEN Brandje In een vuilnisbak in het Vereni gingsgebouw te Brouwershaven ont stond vrijdagavond rond 23.00 uur een brandje. De brandweer was ter plaatse, maar hoefte niet in aktie te komen. BRUINISSE Burgerlijke stand Geboren: Maria Frangosia Maas kant; Stephanie Helen Gonny van der Spek; Sander den Boer. Overleden: Jan van Oosten, oud 81 jaar; Hendrik Dobbelaar, oud 84 jaar; Cornelis J. Hoek, oud 65 jaar; Maatje J. Quist w.v. Bal, oud 82 jaar; Jaantje Bosman w.v. van der Linde, oud 72 jaar; Cornelis M. van den Berg, oud 88 jaar; Anthonie M. Bal, oud 76 jaar; Anna L. Boogert w.v. van den Berg, oud 80 jaar. Gehuwd: Jochem D. Huizinga en Ingrid J. Buis. SCHALKHAAR - Prins Bernhard heeft tijdens een bijeenkomst in de Westenbergkazerne in Schalkhaar het eerste exemplaar in ontvangst ge nomen van het boek „ik zou weer zo gek zijn". Het boek wil aan de hand van onder andere vraaggesprekken de rol duidelijk maken van de briga de Prinses Irene bij de bevrijding van Nederland. Reden voor de uitga ve is dat over de betekenis van deze brigade te weinig bekend zou zijn. Advertentie Binnenkort, op 14 mei, wordt begonnen met renovatie van 35 woningen aan de Koningin Julianastraat te Bruinisse. Het duurt tot eind '85 eer ze alle ge reed zijn. ZIERIKZEE Vernielingen In de nacht van zaterdag op zondag hebben onbekenden vernielingen aan geparkeerde auto's aangericht. De buitenspiegels moesten het ont gelden. Zender uit de lucht De Rijkspolitiegroep Schouwen- Dui^eland heeft vrijdag om 14.30 uur een naamloze zender uit de lucht ge haald. Er is proces-verbaal opge maakt. Jaarfeest „Wees een Zegen" De Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen" vierde op donder dag 3 mei haar 51e jaarfeest. De pre sidente, mevrouw M. H. Dorst- Klink, heette in haar openingswoord alle gasten en de leden hartelijk wel kom. Na het zingen van psalpi 33 1 en 8 ging zij voor in gebed. BRUINISSE - Op 14 mei wordt in opdracht van woningbouwvereni ging Beter Wonen begonnen met de renovatie van 35 woningen in de Ko ningin Julianastraat te Bruinisse. Bouwbedrijf Prince uit Haamstede voert het werk uit. Architektburo Jobse uit Vlissingen verzorgde de voorbereiding en voert de zogenaam de direktie over de bouwwerkzaam heden, dat wil zeggen projektbegelei- ding en kontrole. De 35 woningen in de Koningin Ju lianastraat zijn de laatste woningen van Beter Wonen in Bruinisse die nog gerenoveerd moeten worden in het kader van de dorpsvernieuwing. Het verbeter-niveau is gelijk aan dat bij voorafgaande woningen in de Prinses Beatrixstraat, Prinses Wil- helminalaan en Deestraat. Na reno vatie voldoen de woningen weer aan alle hedendaagse eisen. Kosten De gemiddelde kosten bedragen 51.000,- per woning. Het Rijk geeft een subsidie van 13.330,- per wo ning. De rest moet Beter Wonen le nen. De bewoners betalen na renova tie een huurverhoging van gemid deld 127,- per maand. Daarin is de extra isolatiehuur begrepen. De huurverhoging wordt door huurgewenningsbij dragen geleide lijk ingevoerd. De bewoners hebben daarentegen direkt 100 procent voor deel van de betere warmte-isolatie in het hogere komfort. Tijdens de uitvoering verblijven de meeste bewoners in wisselwoningen. Omdat de renovatie groepswijs zal plaatsvinden, steeds ongeveer zes woningen tegelijk, zal het tot eind 1985 duren voordat alle woningen ge reed zullen zijn. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4